Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 kwietnia 2013 r.
16:46
Edytuj ten wpis

Dziurawe drogi powiatowe w Kraśniku. Skończy się na łataniu

1 13 A A
Al. Tysiąclecia w Kraśniku jest załatana (na zdjęciu). Podobnie ul. Lubelska i Oboźna. Ul. Sikorskie
Al. Tysiąclecia w Kraśniku jest załatana (na zdjęciu). Podobnie ul. Lubelska i Oboźna. Ul. Sikorskie

Stan dróg powiatowych w mieście jest fatalny – skarżą się mieszkańcy. Interweniują radni miejscy, którzy piszą w tej sprawie list protestacyjny do starosty. Jednak na cud nie ma co liczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeszcze nigdy nie było tak, żeby głównymi ulicami w mieście nie dało się przejechać – żali się pan Jan z Kraśnika. – Po zimie na drogach jest dziura na dziurze.

Opinia ta nie jest odosobniona. – Bardzo wielu mieszkańców skarży się nam na fatalny stan dróg w mieście. Mają pretensje, że nic się nie dzieje, aby tę sytuację zmienić. Tymczasem większość skarg dotyczy dróg powiatowych – ul. Sikorskiego, Mickiewicza i al. Tysiąclecia – mówi Agnieszka Lis, radna miejska. – Dlatego jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości postanowiliśmy zdecydowanie zaprotestować w tej sprawie i wystosować pismo do pana starosty z prośbą o interwencję.

Starostwo Powiatowe w Kraśniku wie o problemie i… prosi o pomoc finansową miasto. – W powiecie kraśnickim, zresztą jak w większości powiatów w województwie lubelskim, drogi są w fatalnym stanie – przyznaje Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki. – Potrzeby są ogromne, zaś możliwości finansowe żadne. Tak zwane odnowy dróg, jeśli w ogóle je robimy, to wspólnie z poszczególnymi samorządami. I dodaje: Tylko miasto Kraśnik nie wyraziło zgody na współfinansowane.

Pismo ze starostwa do kraśnickiego Ratusza dotyczyło remontu al. Tysiąclecia. – Szacowaliśmy, że będzie kosztować ok. 180 tys. zł. Powiat miał 40 tys. zł – wylicza Ireneusz Ofczarski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

– Budżet miasta nie jest studnią bez dna – komentuje Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – W pierwszej kolejności mamy obowiązek zadbać o drogi miejskie, bo do tego zobowiązują nas przepisy i uchwała budżetowa. W tegorocznym budżecie uchwalonym przez radnych dysponujemy jedynie kwotą 375 tys. zł na ten cel. Większość z tych pieniędzy wydamy w najbliższych tygodniach na bieżące naprawy i remonty.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Majles / 6 stycznia 2014 o 13:09
0

Problem polaga na tym, że nikt nie dba o jakość wykonanych prac. Po wykonaniu prac inwestor powinien zlecić wykonanie badań w takich firmach jak ta http://www.drolab.pl/

Jest to laboratorium drogowe które jest w stanie ocenić jakość wykonanych prac.

Avatar
Jacek / 30 czerwca 2013 o 18:41
0

Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.

Problem polega na tym, że jest to droga powiatowa -> znowu Kraśnik. Proszę nie zwalać na gminę, tam gdzie nie jest winna.

Problem polega na tym, że jest to droga powiatowa -> znowu Kraśnik. Proszę nie zwalać na gminę, tam gdzie nie jest winna.

rozwiń
Avatar
Ja / 30 kwietnia 2013 o 14:48
0
[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
W strukturach samorządowych się zaczyna, gdzie brak gospodarza to widać gołym okiem, a radni nie są bez winy, w końcu to Wy reprezentujecie społeczeństwo w urzędach gmin, społeczeństwo które was wybrało a teraz macie ich problemy dalekow w ....
[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]<... rozwiń
Avatar
gfgfg / 29 kwietnia 2013 o 22:58
0
[quote name='krasniczek' timestamp='1366879937' post='762698']
Szlag mnie trafia jak Włodarczyk pisze że miasto nie jest studnia bez dna... ponad 300 tysiecy biedny ma na ulice miejsckie... a kościołowi 200 tysięcy lekką reką dane było... i to niepierwszy raz... niez zniose tego burmistrza juz dłużej.. zanim sie wypowie nich pomysli.
[/quote]Ten kościół to najstarszy i najładniejszy zabytek Kraśnika. Pomyśl inaczej, że nie na kościół, ale na renowacje zabytków Kraśnika.
Avatar
radny / 29 kwietnia 2013 o 17:50
0
[quote name='Ja' timestamp='1367225519' post='764067']
Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.
[/quote]Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Ja' timestamp='1367225519' post='764067']
Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.
[/quote]Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!... rozwiń
Avatar
gość / 29 kwietnia 2013 o 13:21
0
W Kraśniku krążą informacje o niezłym zadłużeniu Zarządu Dróg Powiatowych pod wodzą pana Ofczarskiego.
Avatar
gość / 29 kwietnia 2013 o 13:17
0
[quote name='krasniczek' timestamp='1366879937' post='762698']
Szlag mnie trafia jak Włodarczyk pisze że miasto nie jest studnia bez dna... ponad 300 tysiecy biedny ma na ulice miejsckie... a kościołowi 200 tysięcy lekką reką dane było... i to niepierwszy raz... niez zniose tego burmistrza juz dłużej.. zanim sie wypowie nich pomysli.
[/quote]

Spytaj się Starosty ile powiat miesięcznie wydaje na dofinansowanie TVK.
Avatar
Ja / 29 kwietnia 2013 o 10:51
0
Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.
Avatar
komornik / 27 kwietnia 2013 o 08:08
0
jakby burmistrz nie umarzal podatkow np. panu Kazuli 40tys.zl , to by na drogi bylo wiecej, a tak na marginesie u pana Kazuli Stawiarski nie mial biura poselskiego?
Avatar
gość / 25 kwietnia 2013 o 16:23
0
Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowało urząd miasta wydanie kilku tysięcy ulotek z informacją do kogo należą ulice, bilboardy przy ckip i inne i czy można było za te pieniądze zalepić chociaż jedną dziurę? Dlaczego wciąż marnują publiczną kasę?
Avatar
Majles / 6 stycznia 2014 o 13:09
0

Problem polaga na tym, że nikt nie dba o jakość wykonanych prac. Po wykonaniu prac inwestor powinien zlecić wykonanie badań w takich firmach jak ta http://www.drolab.pl/

Jest to laboratorium drogowe które jest w stanie ocenić jakość wykonanych prac.

Avatar
Jacek / 30 czerwca 2013 o 18:41
0

Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.

Problem polega na tym, że jest to droga powiatowa -> znowu Kraśnik. Proszę nie zwalać na gminę, tam gdzie nie jest winna.

Problem polega na tym, że jest to droga powiatowa -> znowu Kraśnik. Proszę nie zwalać na gminę, tam gdzie nie jest winna.

rozwiń
Avatar
Ja / 30 kwietnia 2013 o 14:48
0
[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
W strukturach samorządowych się zaczyna, gdzie brak gospodarza to widać gołym okiem, a radni nie są bez winy, w końcu to Wy reprezentujecie społeczeństwo w urzędach gmin, społeczeństwo które was wybrało a teraz macie ich problemy dalekow w ....
[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

[quote name='radny' timestamp='1367250653' post='764202']
Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]<... rozwiń
Avatar
gfgfg / 29 kwietnia 2013 o 22:58
0
[quote name='krasniczek' timestamp='1366879937' post='762698']
Szlag mnie trafia jak Włodarczyk pisze że miasto nie jest studnia bez dna... ponad 300 tysiecy biedny ma na ulice miejsckie... a kościołowi 200 tysięcy lekką reką dane było... i to niepierwszy raz... niez zniose tego burmistrza juz dłużej.. zanim sie wypowie nich pomysli.
[/quote]Ten kościół to najstarszy i najładniejszy zabytek Kraśnika. Pomyśl inaczej, że nie na kościół, ale na renowacje zabytków Kraśnika.
Avatar
radny / 29 kwietnia 2013 o 17:50
0
[quote name='Ja' timestamp='1367225519' post='764067']
Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.
[/quote]Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Ja' timestamp='1367225519' post='764067']
Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.
[/quote]Takie gminy,taki powiat, jaki premier,jaki rząd !!!!!... rozwiń
Avatar
gość / 29 kwietnia 2013 o 13:21
0
W Kraśniku krążą informacje o niezłym zadłużeniu Zarządu Dróg Powiatowych pod wodzą pana Ofczarskiego.
Avatar
gość / 29 kwietnia 2013 o 13:17
0
[quote name='krasniczek' timestamp='1366879937' post='762698']
Szlag mnie trafia jak Włodarczyk pisze że miasto nie jest studnia bez dna... ponad 300 tysiecy biedny ma na ulice miejsckie... a kościołowi 200 tysięcy lekką reką dane było... i to niepierwszy raz... niez zniose tego burmistrza juz dłużej.. zanim sie wypowie nich pomysli.
[/quote]

Spytaj się Starosty ile powiat miesięcznie wydaje na dofinansowanie TVK.
Avatar
Ja / 29 kwietnia 2013 o 10:51
0
Witam. Jaki powiat takie gminy. W sobotę miałem okazję przejechać po drogach gminy Gościeradów jadąc od strony Zdziechowic przez Salomin do Gościeradowa. Jestem w szoku, że tak może wyglądać droga. Co robią władze gminy?? Czemu mieszkańcy tych miejscowośći nie interweniują?? Jeżdżę dużo szczególnie po podkarpaciu ale takich dróg nie ma nigdzie. To jest koszmar i wstyd.
Avatar
komornik / 27 kwietnia 2013 o 08:08
0
jakby burmistrz nie umarzal podatkow np. panu Kazuli 40tys.zl , to by na drogi bylo wiecej, a tak na marginesie u pana Kazuli Stawiarski nie mial biura poselskiego?
Avatar
gość / 25 kwietnia 2013 o 16:23
0
Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowało urząd miasta wydanie kilku tysięcy ulotek z informacją do kogo należą ulice, bilboardy przy ckip i inne i czy można było za te pieniądze zalepić chociaż jedną dziurę? Dlaczego wciąż marnują publiczną kasę?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 12 6

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 413 34

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!