Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 czerwca 2010 r.
14:03
Edytuj ten wpis

Fabryka Łożysk Tocznych sprzeda swoje ośrodki wczasowe?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 8 A A

12,5 mln zł ma na ratowanie zakładu Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku. Zakład przygotowuje plan naprawy zakładu. rozpatrywana jest m.in. sprzedaż ośrodków wczasowych w Muszynie i Unieściu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku otrzymała pożyczkę w wysokości 12,5 mln zł. Komisja Europejska zgodziła się na udzielenie pomocy finansowej zakładowi. Dziś podpisano umowę w tej sprawie z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę zaległych zobowiązań handlowych i zakup materiałów. Fabryka ma teraz 6 miesięcy na przedstawienie Komisji Europejskiej planu restrukturyzacji zakładu.

Jednym z rozpatrywanych wariantów planu naprawczego jest m.in. sprzedaż terenów i obiektów należących do FŁT. Chodzi o dwa ośrodki wczasowe w Unieściu i Muszynie oraz przychodnię i hotel w Kraśniku.

– Być może, że któryś z tych obiektów będziemy chcieli sprzedać. Jednak musimy mieć do tego zgodę związków zawodowych – wyjaśnia Grzegorz Jasiński prezes FŁT.

Aby obniżyć koszty zarząd zastanawia się również nad połączeniem wydziałów zakładu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zibi / 26 czerwca 2010 o 15:09
0
W koło Wojtek ! Podzielono zakład teraz się integruje potem znowu podzieli -gorzej niż dzieci.Restrukturyzacja również zostanie przeprowadzona po amatorsku.Po co było zwalniać ludzi teraz ich brakuje. Po co ta dziadowska progresja za 1% 0,6%płatne ?Czy ludzie mają potrzebę czuć i pracować za połowę wartości ? Wiadomo ,że to nie wypali a zamówień przybywa . Czy warto udawać dziadów ? Ktoś tu się bardzo ośmiesza .Zero efektywności w zakresie nowej strategii.Należy zwolnić hamulce i zacząć na prawdę pracować głową za to Wam płacą . Nie liczy się wysiłek liczy się efekt i od tego należy wszystko planować. Za wolno działacie a czas ucieka.
W koło Wojtek ! Podzielono zakład teraz się integruje potem znowu podzieli -gorzej niż dzieci.Restrukturyzacja również zostanie przeprowadzona po amatorsku.Po co było zwalniać ludzi teraz ich brakuje. Po co ta dziadowska progresja za 1% 0,6%płatne ?Czy ludzie mają potrzebę czuć i pracować za połowę wartości ? Wiadomo ,że to nie wypali a zamówień przybywa . Czy warto udawać dziadów ? Ktoś tu się bardzo ośmiesza .Zero efektywności w zakresie nowej strategii.Należy zwolnić hamulce i zacząć na prawdę pracować głową za to Wam płacą . Nie lic... rozwiń
Avatar
pitbul / 23 czerwca 2010 o 15:35
0
BARTYYYSIAK ratuj pomocy podnieś składke w THP na solidarność musimy uratować te ośrodki nie będzie gdzie flakona wypić i sie zintegrować .Jak chciałeś się oddielic od FŁT to pomogłem Rysiek Bodziuch ha ha
Avatar
rrr / 22 czerwca 2010 o 07:34
0
Jedyne co pozwalniać to ludzi z zarządu o wykształceniu rolniczym nie związanym z technologią ani z zarządzaniem, to jest porażka, niech pracują na roli zgodnie z wykształceniem albo zarządzają spółkami rolniczymi, nawozy azoty. Skończmy z komuną, niech każdy pracuje tam gdzie się uczył, dotyczy to również robotników. Tyle młodych ludzi po studiach wyjeżdża, bo nie ma dla nich miejsca, bo ludzie pozatrudniani po znajomości bez wykształcenia odpowiedniego do danego stanowiska, dlatego wszystko upada. To samo w biurach, a nawet i na niższych stanowiskach. Tam trzeba wszystkich zwolnić, wyrzucić i stworzyć od nowa, może wtedy się to podniesie. Na razie i tak upadnie, beznadziejny przypadek komunistycznego zatrudniania ludzi na stołki ludzi z partii.
Jedyne co pozwalniać to ludzi z zarządu o wykształceniu rolniczym nie związanym z technologią ani z zarządzaniem, to jest porażka, niech pracują na roli zgodnie z wykształceniem albo zarządzają spółkami rolniczymi, nawozy azoty. Skończmy z komuną, niech każdy pracuje tam gdzie się uczył, dotyczy to również robotników. Tyle młodych ludzi po studiach wyjeżdża, bo nie ma dla nich miejsca, bo ludzie pozatrudniani po znajomości bez wykształcenia odpowiedniego do danego stanowiska, dlatego wszystko upada. To samo w biurach, a nawet i na niższych s... rozwiń
Avatar
bbb / 22 czerwca 2010 o 07:21
0
A co do technologów to grubo się mylisz, zastanów się kto prostuje twoje braki na maszynach jak robisz, kto produkuje nowe zamówienia i ustawia odpowiednio maszyny aby przy produkcji było mniej braków za które ty powinieneś płacić a nie zakład. Czy jesteś w stanie ustawić i wymyślić nowy proces produkcji, narysować rysunek potrzebny do dokumentacji który musi być zamieszczony w papierach. Pracując w fabryce w Anglii niestety była cała batalia technologów a robole byli zatrudniani z agencji jak byli potrzebni na czas okresowy, a fabryka działała na pomysłach technologów i zarządu, robotnicy w agencjach na zawołanie siedzieli.
A co do technologów to grubo się mylisz, zastanów się kto prostuje twoje braki na maszynach jak robisz, kto produkuje nowe zamówienia i ustawia odpowiednio maszyny aby przy produkcji było mniej braków za które ty powinieneś płacić a nie zakład. Czy jesteś w stanie ustawić i wymyślić nowy proces produkcji, narysować rysunek potrzebny do dokumentacji który musi być zamieszczony w papierach. Pracując w fabryce w Anglii niestety była cała batalia technologów a robole byli zatrudniani z agencji jak byli potrzebni na czas okresowy, a fabryka dział... rozwiń
Avatar
bbb / 22 czerwca 2010 o 07:15
0
Ale po co sprzedawać te ośrodki, żeby jakiś ustawiony z miasta, nie będę mówić głośno, znowu kupił je za darmo. Jakoś inni stawiają takie ośrodki żeby zarabiać kasę. Może dobrze zarządzane przyniosą dobry dochód. Teraz po remoncie je sprzedać? Tutaj ktoś kręci, jeszcze nie dawno wyremontowali za Wasze pieniądze. Ludzie takie budynki przynoszą dochody. Nie dajcie się wkręcić. Nie sprzedajcie tego. Okradają Was jawnie. W każdym pokoju łazienka, to czysty biznes.
Avatar
waldi / 21 czerwca 2010 o 21:04
0
Jakie konsekwencje poniósł Zarząd który doprowadził swoimi gierkami finansowymi do takiej katastrofy? Odpowiem: żadne !! Ówczesny prezes dostał cieplutką posadkę w najlepiej strzeżonym przed zwolnieniami wydziale. Może teraz podczas planów łączenia wydziałów i innych ruchów kadrowych pomyśli się trochę o przerzedzeniu "myślicieli", bo tych szarych roboli już się nawet nazbyt przerzedziło. Po co tylu technologów itp skoro budowa i technologia produkcji łożysk jest wciąż taka sama? A przecież ich pensje nie są uzazleżnione od efektywności ale od dniówek przesiedzianych i przełażonych bezproduktywnie.
Jakie konsekwencje poniósł Zarząd który doprowadził swoimi gierkami finansowymi do takiej katastrofy? Odpowiem: żadne !! Ówczesny prezes dostał cieplutką posadkę w najlepiej strzeżonym przed zwolnieniami wydziale. Może teraz podczas planów łączenia wydziałów i innych ruchów kadrowych pomyśli się trochę o przerzedzeniu "myślicieli", bo tych szarych roboli już się nawet nazbyt przerzedziło. Po co tylu technologów itp skoro budowa i technologia produkcji łożysk jest wciąż taka sama? A przecież ich pensje nie są uzazleżnione od... rozwiń
Avatar
~nemo~ / 21 czerwca 2010 o 19:28
0
Na te ośrodki wczasowe pracowały 3-pokolenia pracowników FŁT, a teraz tak je sprzedać w imię czego,( kto narobił długów niech teraz odpowie) ratowania tyłków kolesiów!
Avatar
pr / 21 czerwca 2010 o 16:54
0
dobre sobie. Są w ciężkiej sytuacji finansowej i jeszcze się ZASTANAWIAJĄ nad sprzedażą ośrodków wczasowych? Z takim rozumowaniem to podczas posiadówki przy kolejnym piwku w waszych ośrodkach wczasowych z radością zmiecie was konkurencja. Idżcie po rozum do głowy zanim nie jest za późno.
Avatar
Zibi / 26 czerwca 2010 o 15:09
0
W koło Wojtek ! Podzielono zakład teraz się integruje potem znowu podzieli -gorzej niż dzieci.Restrukturyzacja również zostanie przeprowadzona po amatorsku.Po co było zwalniać ludzi teraz ich brakuje. Po co ta dziadowska progresja za 1% 0,6%płatne ?Czy ludzie mają potrzebę czuć i pracować za połowę wartości ? Wiadomo ,że to nie wypali a zamówień przybywa . Czy warto udawać dziadów ? Ktoś tu się bardzo ośmiesza .Zero efektywności w zakresie nowej strategii.Należy zwolnić hamulce i zacząć na prawdę pracować głową za to Wam płacą . Nie liczy się wysiłek liczy się efekt i od tego należy wszystko planować. Za wolno działacie a czas ucieka.
W koło Wojtek ! Podzielono zakład teraz się integruje potem znowu podzieli -gorzej niż dzieci.Restrukturyzacja również zostanie przeprowadzona po amatorsku.Po co było zwalniać ludzi teraz ich brakuje. Po co ta dziadowska progresja za 1% 0,6%płatne ?Czy ludzie mają potrzebę czuć i pracować za połowę wartości ? Wiadomo ,że to nie wypali a zamówień przybywa . Czy warto udawać dziadów ? Ktoś tu się bardzo ośmiesza .Zero efektywności w zakresie nowej strategii.Należy zwolnić hamulce i zacząć na prawdę pracować głową za to Wam płacą . Nie lic... rozwiń
Avatar
pitbul / 23 czerwca 2010 o 15:35
0
BARTYYYSIAK ratuj pomocy podnieś składke w THP na solidarność musimy uratować te ośrodki nie będzie gdzie flakona wypić i sie zintegrować .Jak chciałeś się oddielic od FŁT to pomogłem Rysiek Bodziuch ha ha
Avatar
rrr / 22 czerwca 2010 o 07:34
0
Jedyne co pozwalniać to ludzi z zarządu o wykształceniu rolniczym nie związanym z technologią ani z zarządzaniem, to jest porażka, niech pracują na roli zgodnie z wykształceniem albo zarządzają spółkami rolniczymi, nawozy azoty. Skończmy z komuną, niech każdy pracuje tam gdzie się uczył, dotyczy to również robotników. Tyle młodych ludzi po studiach wyjeżdża, bo nie ma dla nich miejsca, bo ludzie pozatrudniani po znajomości bez wykształcenia odpowiedniego do danego stanowiska, dlatego wszystko upada. To samo w biurach, a nawet i na niższych stanowiskach. Tam trzeba wszystkich zwolnić, wyrzucić i stworzyć od nowa, może wtedy się to podniesie. Na razie i tak upadnie, beznadziejny przypadek komunistycznego zatrudniania ludzi na stołki ludzi z partii.
Jedyne co pozwalniać to ludzi z zarządu o wykształceniu rolniczym nie związanym z technologią ani z zarządzaniem, to jest porażka, niech pracują na roli zgodnie z wykształceniem albo zarządzają spółkami rolniczymi, nawozy azoty. Skończmy z komuną, niech każdy pracuje tam gdzie się uczył, dotyczy to również robotników. Tyle młodych ludzi po studiach wyjeżdża, bo nie ma dla nich miejsca, bo ludzie pozatrudniani po znajomości bez wykształcenia odpowiedniego do danego stanowiska, dlatego wszystko upada. To samo w biurach, a nawet i na niższych s... rozwiń
Avatar
bbb / 22 czerwca 2010 o 07:21
0
A co do technologów to grubo się mylisz, zastanów się kto prostuje twoje braki na maszynach jak robisz, kto produkuje nowe zamówienia i ustawia odpowiednio maszyny aby przy produkcji było mniej braków za które ty powinieneś płacić a nie zakład. Czy jesteś w stanie ustawić i wymyślić nowy proces produkcji, narysować rysunek potrzebny do dokumentacji który musi być zamieszczony w papierach. Pracując w fabryce w Anglii niestety była cała batalia technologów a robole byli zatrudniani z agencji jak byli potrzebni na czas okresowy, a fabryka działała na pomysłach technologów i zarządu, robotnicy w agencjach na zawołanie siedzieli.
A co do technologów to grubo się mylisz, zastanów się kto prostuje twoje braki na maszynach jak robisz, kto produkuje nowe zamówienia i ustawia odpowiednio maszyny aby przy produkcji było mniej braków za które ty powinieneś płacić a nie zakład. Czy jesteś w stanie ustawić i wymyślić nowy proces produkcji, narysować rysunek potrzebny do dokumentacji który musi być zamieszczony w papierach. Pracując w fabryce w Anglii niestety była cała batalia technologów a robole byli zatrudniani z agencji jak byli potrzebni na czas okresowy, a fabryka dział... rozwiń
Avatar
bbb / 22 czerwca 2010 o 07:15
0
Ale po co sprzedawać te ośrodki, żeby jakiś ustawiony z miasta, nie będę mówić głośno, znowu kupił je za darmo. Jakoś inni stawiają takie ośrodki żeby zarabiać kasę. Może dobrze zarządzane przyniosą dobry dochód. Teraz po remoncie je sprzedać? Tutaj ktoś kręci, jeszcze nie dawno wyremontowali za Wasze pieniądze. Ludzie takie budynki przynoszą dochody. Nie dajcie się wkręcić. Nie sprzedajcie tego. Okradają Was jawnie. W każdym pokoju łazienka, to czysty biznes.
Avatar
waldi / 21 czerwca 2010 o 21:04
0
Jakie konsekwencje poniósł Zarząd który doprowadził swoimi gierkami finansowymi do takiej katastrofy? Odpowiem: żadne !! Ówczesny prezes dostał cieplutką posadkę w najlepiej strzeżonym przed zwolnieniami wydziale. Może teraz podczas planów łączenia wydziałów i innych ruchów kadrowych pomyśli się trochę o przerzedzeniu "myślicieli", bo tych szarych roboli już się nawet nazbyt przerzedziło. Po co tylu technologów itp skoro budowa i technologia produkcji łożysk jest wciąż taka sama? A przecież ich pensje nie są uzazleżnione od efektywności ale od dniówek przesiedzianych i przełażonych bezproduktywnie.
Jakie konsekwencje poniósł Zarząd który doprowadził swoimi gierkami finansowymi do takiej katastrofy? Odpowiem: żadne !! Ówczesny prezes dostał cieplutką posadkę w najlepiej strzeżonym przed zwolnieniami wydziale. Może teraz podczas planów łączenia wydziałów i innych ruchów kadrowych pomyśli się trochę o przerzedzeniu "myślicieli", bo tych szarych roboli już się nawet nazbyt przerzedziło. Po co tylu technologów itp skoro budowa i technologia produkcji łożysk jest wciąż taka sama? A przecież ich pensje nie są uzazleżnione od... rozwiń
Avatar
~nemo~ / 21 czerwca 2010 o 19:28
0
Na te ośrodki wczasowe pracowały 3-pokolenia pracowników FŁT, a teraz tak je sprzedać w imię czego,( kto narobił długów niech teraz odpowie) ratowania tyłków kolesiów!
Avatar
pr / 21 czerwca 2010 o 16:54
0
dobre sobie. Są w ciężkiej sytuacji finansowej i jeszcze się ZASTANAWIAJĄ nad sprzedażą ośrodków wczasowych? Z takim rozumowaniem to podczas posiadówki przy kolejnym piwku w waszych ośrodkach wczasowych z radością zmiecie was konkurencja. Idżcie po rozum do głowy zanim nie jest za późno.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 26 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 42 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!