Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 listopada 2015 r.
19:45

Helikopter wylądował w Kraśniku. Internauci pytają, policja sprawdza. Już wiadomo po co

0 26 A A
Fot. Kraśnickie Hity
Fot. Kraśnickie Hity

To nie był pierwszy raz i prawdopodobnie nie ostatni. W sobotę na prywatnej działce w Kraśniku usiadł helikopter. – Dostałem telefon, że państwo chcą wylądować, aby zjeść u nas obiad – opowiada właściciel pobliskiej restauracji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To było w sobotę po godz. 12 – relacjonuje jeden z mieszkańców Kraśnika, który obserwował lądowanie a później start helikoptera na działce u zbiegu ulic Inwalidów Wojennych i al. Niepodległości. – Wylądował w pobliżu mojej pracy. Helikopterem przyleciało kilka osób. Chyba wybrali się na zakupy. Wrócili po godzinie, może półtorej. Nieśli jakieś siatki.

Sobotnie lądowanie śmigłowca w dzielnicy fabrycznej Kraśnika szeroko komentowano m.in. na profilu Kraśnickie Hity na Facebooku, gdzie pojawiły się zdjęcia Robinsona R44.

– Prywatny Robinson w Kraśniku? Pewnie jakiś szeroko rozumiany inwestor dogląda swoich inwestycji na prowincji – napisał jeden z internautów. – TVN? – zastanawiał się inny. 

W Kraśniku to widok niecodzienny, w przeciwieństwie do oddalonego o ok. 30 km Annopola. – Właściciel przetwórni przylatuje helikopterem – mówi Wiesław Liwiński, burmistrz Annopola – Helikopter nie ląduje na terenie gminy tylko na działce zakładu, gdzie jest lądowisko.

A jak było w Kraśniku? – Dostałem telefon, że państwo chcą wylądować aby zjeść u nas obiad – tłumaczy Henryk Rola, właściciel restauracji MusiCaffe w Kraśniku.

Nie była to pierwsza wizyta pasażerów i pilota helikoptera w MusiCaffe. – Ci państwo byli już u nas miesiąc temu. Nie wiem skąd przylecieli, ale wtedy też lądowali helikopterem. Oczywiście taka sytuacja to rzadkość. Od soboty odebrałem już kilka telefonów w tej sprawie. Dzwoniła nawet policja.

– Informacje o lądowaniu helikoptera otrzymaliśmy od lokalnego dziennikarza. W związku z tym policjanci pojechali na miejsce. Zagadka została rozwiązana – uśmiecha się komisarz Dorota Węcławska-Baran z KPP w Kraśniku.

Aby przylecieć na obiad helikopterem trzeba mieć odpowiednie pozwolenia. – W przypadku lotów nad obszarami miast, należy zwrócić się ze stosownym wnioskiem do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego – tłumaczy Mateusz Kotliński z biura prezesa ULT. I dodaje: – Przedmiotowy wniosek dla podanego śmigłowca we wskazanym terminie nie wpłynął do ULC.

Nie wszystkie lądowiska podlegają wpisowi do ewidencji. Chodzi o takie, które są wykorzystywane nie częściej niż 14 dni w ciągu 12 miesięcy. – Starty i lądowania na takich lądowiskach mogą zostać wykonane za zgodą posiadacza nieruchomości – tłumaczy Kotliński.

Robinson R44

To czteromiejscowy lekki helikopter produkowany przez Robinson Helicopter Company od 1992 roku. Chętnie wybierany przez prywatne osoby. W Polsce wykorzystywany jest m.in. przez telewizję TVN24, jako Newscopter do relacjonowania i nadawania programów na żywo z powietrza. Znany również jako Błękitny 24.

Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 22:30
0
Idioci a nie pomyśleliście że to może śmigło robi zdjęcia torów lub energetyki lub rur gazu ? Burki wiejskie
Avatar
gość / 13 grudnia 2015 o 21:57
0

Barany jedne, jak kogoś stać na helikopter, to wie na bank co może, a co nie.

Jak wy sobie wyobrażacie prostaki, że jak ktoś zechce zjeść obiad, to siądzie napisze podanie, potem pogoni do urzędasów i poczeka miesiąc na odpowiedź???

Albo poleci 100 km dalej na oficjalne lotnisko, potem weźmie taryfę i przyjedzie do Kraśnika znowu te 100 km na obiad???

W tych łbach to macie sieczkę, od tych indokrynacji politycznych, wiadomo skąd i jakich.

Avatar
gość / 13 grudnia 2015 o 21:52
0

KUŹWA, ALE DZIADY W TYM kRAŚNIKU !!!!!

Dziennikarzyna od siedmiu boleści helikopa zobaczył i dostał sraczki, musiał aż na Policyję dzwonić, bo się bał, że mu mogą jaja urwać za coś, co kiedyś tam nabroił!!!

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 17:37
0
taki stoi chyba do kupienia w komisie samochodowym???? przed Warszawą przy Lubelskiej drodze widziałem go wczoraj
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 12:28
0
Ostatnio w Kraśniku jadąc autobusem. Babciu co to za zwierzę chodzi po polu, pyta dziewczynka. To krowa co daje mleko moja wnuczko.
Avatar
krasniczek / 18 listopada 2015 o 08:55
0

I co z tego że sobie przylecieli, to nie ufo tylko samolot, a dziennikaż powinien dostać w ryj i grzywne za naruszanie prywatności i rozgłaszanie takich spraw.

No nie koniecznie. Bo jeśli nie miał właściwych zezwoleń to...

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 08:28
0
I co z tego że sobie przylecieli, to nie ufo tylko samolot, a dziennikaż powinien dostać w ryj i grzywne za naruszanie prywatności i rozgłaszanie takich spraw.
Avatar
qwer / 17 listopada 2015 o 13:50
0

A ja widziałem w kraśniku nowe BMW x6 (Kosztuje tyle, co używany Robinson). Będzie artykuł na 2-giej stronie?

Wstyd.

Avatar
Henio / 17 listopada 2015 o 11:13
0

Koleś se lata śmigłowcem bo go stać i co w tym dziwnego? Stać go żeby sobie przylecieć na obiad czy na zakupy. Zapier***ał dobrze i go teraz stać na takie rzeczy. Nikt mu tego nie dał, płaci za to. Ot cała filozofia.

A niech se lata. Jeżeli jednak było to chuligaństwo powietrzne, to powinien ponieść konsekwencje.

Avatar
Gość / 17 listopada 2015 o 10:31
0
Jak można zachwycać się takimi rzeczami. Normalna sprawa.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 22:30
0
Idioci a nie pomyśleliście że to może śmigło robi zdjęcia torów lub energetyki lub rur gazu ? Burki wiejskie
Avatar
gość / 13 grudnia 2015 o 21:57
0

Barany jedne, jak kogoś stać na helikopter, to wie na bank co może, a co nie.

Jak wy sobie wyobrażacie prostaki, że jak ktoś zechce zjeść obiad, to siądzie napisze podanie, potem pogoni do urzędasów i poczeka miesiąc na odpowiedź???

Albo poleci 100 km dalej na oficjalne lotnisko, potem weźmie taryfę i przyjedzie do Kraśnika znowu te 100 km na obiad???

W tych łbach to macie sieczkę, od tych indokrynacji politycznych, wiadomo skąd i jakich.

Avatar
gość / 13 grudnia 2015 o 21:52
0

KUŹWA, ALE DZIADY W TYM kRAŚNIKU !!!!!

Dziennikarzyna od siedmiu boleści helikopa zobaczył i dostał sraczki, musiał aż na Policyję dzwonić, bo się bał, że mu mogą jaja urwać za coś, co kiedyś tam nabroił!!!

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 17:37
0
taki stoi chyba do kupienia w komisie samochodowym???? przed Warszawą przy Lubelskiej drodze widziałem go wczoraj
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 12:28
0
Ostatnio w Kraśniku jadąc autobusem. Babciu co to za zwierzę chodzi po polu, pyta dziewczynka. To krowa co daje mleko moja wnuczko.
Avatar
krasniczek / 18 listopada 2015 o 08:55
0

I co z tego że sobie przylecieli, to nie ufo tylko samolot, a dziennikaż powinien dostać w ryj i grzywne za naruszanie prywatności i rozgłaszanie takich spraw.

No nie koniecznie. Bo jeśli nie miał właściwych zezwoleń to...

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 08:28
0
I co z tego że sobie przylecieli, to nie ufo tylko samolot, a dziennikaż powinien dostać w ryj i grzywne za naruszanie prywatności i rozgłaszanie takich spraw.
Avatar
qwer / 17 listopada 2015 o 13:50
0

A ja widziałem w kraśniku nowe BMW x6 (Kosztuje tyle, co używany Robinson). Będzie artykuł na 2-giej stronie?

Wstyd.

Avatar
Henio / 17 listopada 2015 o 11:13
0

Koleś se lata śmigłowcem bo go stać i co w tym dziwnego? Stać go żeby sobie przylecieć na obiad czy na zakupy. Zapier***ał dobrze i go teraz stać na takie rzeczy. Nikt mu tego nie dał, płaci za to. Ot cała filozofia.

A niech se lata. Jeżeli jednak było to chuligaństwo powietrzne, to powinien ponieść konsekwencje.

Avatar
Gość / 17 listopada 2015 o 10:31
0
Jak można zachwycać się takimi rzeczami. Normalna sprawa.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!