Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 lutego 2017 r.
14:07

Interwencja policji skończyła się szarpaniną. Bo przeszła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu

188 121 A A
Kobieta do dziś jest roztrzęsiona. Przez niemal całą rozmowę płakała
Kobieta do dziś jest roztrzęsiona. Przez niemal całą rozmowę płakała (fot. Maciej Kaczanowski)

Siniaki, podarta kurtka i miesiąc zwolnienia – tak dla pani Katarzyny z okolic Annopola zakończyło się przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kobieta nie zderzyła się jednak z samochodem, a z policjantem z drogówki.

Obrażenia miał spowodować mundurowy, który próbował zatrzymać naszą Czytelniczkę. W miniony czwartek pani Katarzyna pojechała na cotygodniowy targ do Annopola. Wracała z zakupami na przystanek. Chciała zdążyć na czekającego już busa i przeszła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nie wiedziała, że niedaleko stoi nieoznakowany radiowóz kraśnickiej drogówki. Mundurowi podjechali na przystanek.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
 • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
 • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
 • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 121

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 r. o 17:03
+2
1.niech się nauczy chodzić prawidłowo 2.bez przyczyny się jej nie czepili 3.gadala by normalnie i nie zlala policjantów to by się z nią nie szarpali bo pewnie tak było
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 r. o 15:50
+2
Niech by zapi...ła do przejścia! a nie teraz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste ! Przepis to przepis i jak by każdy łamał przepisy to po co je ustalać, może żyjmy prawem dżungli niech silniejszy zabije słabszego a bogaty biednego!! a co bo może mus ie będzie spieszyć ! Przepisy są przepisami i trzeba ich przestrzegać, zostały po to ustalone, żeby panował ład i porządek !
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 r. o 15:40
+2
Baba wstydu nie ma. Zamiast przyjąć mandat to urządza cyrk. Ciekawe czy w budynku z plusem siada w pierwszym rzędzie ?
Avatar
Gość / 14 lutego 2017 r. o 14:12
+2
I bardzo dobrze. Tępić cwaniaczków co włażą pod koła. A teraz pokrzywdzona...
Avatar
Ajt / 19 lutego 2017 r. o 10:01
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pani ta lub członkowie jej najbliższej rodziny powinni złożyć skargę w  KPP,po za tym powinni osobiście pofatygować się do KW w Lublinie gdzie znajduje się BSW i tam także oficjalnie i na piśmie złożyć skargę na interwencję policjanta.
hahahahahaaha i jeszcze na msze niech da i niech się modli, wiara jest ważna . . .
Avatar
Gość / 18 lutego 2017 r. o 11:06
+1
Panowie z policji: gonić wszelką patologię nieprzestrzegającą prawa!
Avatar
Gość / 18 lutego 2017 r. o 08:41
+1
Panowie z policji pogonić w Annopolu rowerzystów rozjeżdżających pieszych na chodnikach.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 r. o 19:37
+1
Uprzejmie informuję, że jestem normalnym człowiekiem bez układów i nie mam żadnych problemów z Policją. A ostatnie dwa komentarze świadczą o tym, że ich autorzy mają nie tylko problem z przestrzeganiem prawa, ale i z gramatyką. Więc zanim zaczniecie pluć jadem i głupotą, wróćcie do podstawówki!
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 r. o 11:13
+1
Znam takie dziewoje utwierdzone w przekonaniu że są pępkiem świata . Prawda jest taka że w przypadku utrudniania wylegitymowania powinna zostać rzucona na glebę , skuta i odwieziona pod kuratelę prokuratora co by się dla niej skończyło o wiele większym mandatem. Naoglądają się smarkule amerykańskich filmów i kozaczą . Jakby dostała na stringi dwie gumowe pały to może coś by dotarło do mózgu. Inna sprawa że policji brakuje umiejętności w stosowaniu przymusu bezpośredniego ....rozdzierają kurtki ,kogoś zamiast obezwładnić to podrapią itd, itp.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 r. o 09:09
+1
Ojej, ojej. Żal!? Szła z zakupami. Trzeba jeszcze więcej argumentów podać aby wywołać współczucie. To gliniarze szarpali ją jako kara czy za stawianie oporu. Dlaczego nie zostało napisane, że przechodziła 20 metrów od przejścia, w mało widocznym miesiącu, gdzie dochodziło do wypadków. Prasa odpowiednio dobiera słowa i pierze mózgi naiwniakom.
Avatar
una / 17 marca 2017 r. o 22:24
0
W Annopolu wszystko leży odłogiem, a pensyjki biorą urzędasy, bo "uny są wadza" i za to se biero kase.
Avatar
mieszkaniec / 12 marca 2017 r. o 16:07
0
Kto był lub mieszka w Annopolu to wie, że tam przejście powinno być już od dawna. Ludzie od lat tamtedy chodzili. Jest tam przystanek autobusowy (busy zatrzymuja się po obu stronach drogi), sklepy do których żeby dojść trzeba zejść do głownej drogi. Od jakiegoś czasu policja znalazła sobie łatwą robotę. Nawet z samochodu nie trzeba wysiadać. Obywatel podejdzie, poda dane i dostanie mandat. To sie nazywa polowanie na ludzi i z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jeżeli gdzieś powstaje dzikie przejście dla pieszych to w normalnym kraju powstaje tam oznakowane przejście albo jakieś rozwiązanie tak aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Ponieważ jest to droga gminna to najwięcej zawalił burmistrz. Juz od kilku lat miał przygotować projekt zmiany organizacji ruchu w tamtym miejscu. Nie zrobił kompletnie nic. Nie sposób zliczyć mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę powstania przejścia w tamtym miejscu. To jest zwykła arogancja władzy, bo inaczej nie można tego nazwać. Nie po to ktoś głosuje na człoweka w wyborach, żeby zapewnić mu stałą pensję co miesiąc za nic nierobienie. W tym wypadku naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy trochę woli.
Kto był lub mieszka w Annopolu to wie, że tam przejście powinno być już od dawna. Ludzie od lat tamtedy chodzili. Jest tam przystanek autobusowy (busy zatrzymuja się po obu stronach drogi), sklepy do których żeby dojść trzeba zejść do głownej drogi. Od jakiegoś czasu policja znalazła sobie łatwą robotę. Nawet z samochodu nie trzeba wysiadać. Obywatel podejdzie, poda dane i dostanie mandat. To sie nazywa polowanie na ludzi i z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jeżeli gdzieś powstaje dzikie przejście dla pieszych to w normalnym kraju powst... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2017 r. o 13:46
0
Jak psa nazwać lwem to zacznie ryczec jak lew czy nadal będzie szczekał jak pies????
Avatar
Gość / 7 marca 2017 r. o 16:27
0
Kultura obowiazuje obie strony!
Avatar
gość / 6 marca 2017 r. o 14:43
0
Taaa, ale fajny policjant! Jaką akcję zrobił, kurcze, do nagrody go. Za nieprawidłowe przejście rzucić się na babinę i wyciągać ją z busa, toż to wielkie bohaterstwo, prawda panie Komendancie Policji w Kraśniku? Czy wy jesteście ślepi i nie widzicie, że w Annopolu przystanek jest tak usytuowany, że tam nie da się dojść do autobusu, busa w inny sposób? A za te wypady do Annopola w dni targowe na połów mandatów, to też należą się wam brawa. Wielkie brawa! Macie rozległy teren w Kraśniku do kontrolowania, a tam was nie uświadczy! Na ul. Lubelskiej, Urzędowskiej bez przerwy są łamane przepisy, czyli przekraczana dozwolona prędkość nawet i o 50km/godz, ale tego nie raczycie widzieć, bo się boicie, i wyjeżdżacie na polowania na baby, ot cwaniacy, wielcy bohaterzy. W miejscach zamieszkania to przestępców w ogóle nie widzicie, bo normalnie tchórzycie. Taka jest prawda. Kobietę należało pouczyć, a nie wyżywać się na niej i robić cyrk dla publiki. Kultury za grosz. Powoływanie się na prawo nic wam nie da, bo  tu chodzi o waszą kulturę osobistą i wychowanie wyniesione z domu i peerelowskiego sposobu myślenia.
Taaa, ale fajny policjant! Jaką akcję zrobił, kurcze, do nagrody go. Za nieprawidłowe przejście rzucić się na babinę i wyciągać ją z busa, toż to wielkie bohaterstwo, prawda panie Komendancie Policji w Kraśniku? Czy wy jesteście ślepi i nie widzicie, że w Annopolu przystanek jest tak usytuowany, że tam nie da się dojść do autobusu, busa w inny sposób? A za te wypady do Annopola w dni targowe na połów mandatów, to też należą się wam brawa. Wielkie brawa! Macie rozległy teren w Kraśniku do kontrolowania, a tam was nie uświadczy! Na ul. Lubels... rozwiń
Avatar
:) / 4 marca 2017 r. o 13:11
0
Panie R******o  ;) cieszymy się ze sam PAN SB komentuje na swoja korzyść i lajkuje komentarze :) ale proszę uwierzyc myślenie nie boli :) radzie spróbować ;) będzie PAN mądry do czasu :) 
Avatar
asd / 23 lutego 2017 r. o 18:55
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Obywatel jak zobaczy Policjanta to powinien się zatrzymać, czapkę zdjąć i gnieść w rękach. Szacunek dla władzy musi być jak przed wojną! Jak rodzice tego szacunku nie nauczyli to musi go nauczyć policyjna palka.
A może coś ci jest nie tak ze zdrówkiem ???
Avatar
666 / 20 lutego 2017 r. o 03:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
o widzę kolejnych mądrych ludzi syringi to na głowę sobie zausz nie będziesz odstraszać . jak tam jest 20m od przejścia człowieku to ty daun jesteś i nie wież jak się liczy metry idź jeszcze raz do szkoły . pozdro dla tych chorych ludzi którzy włada w *** organom władzy.
Pisownia leży i kwiczy .Obycie między ludzmi pewnie też.Nie komentuj boto nic nie wnosi.
Avatar
Ajt / 19 lutego 2017 r. o 16:12
0
******dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/kobieta-wy***yla-z-szalasu-i-rzucila-sie-na-policjantow-zostala-postrzelona,n,1000194526.html. niech się cieszy że tylko tak się skończyło, zawsze mogło być gorzej . . .
Avatar
Ajt / 19 lutego 2017 r. o 14:52
0
jedna z świętych krów napisał:
Zobaczymy jak długo nasz kraśnicki babski komandos będzie się cieszył czapką z orłem? baba go wypieprzyła z domu mieszka u swojej mamusi i gra na komputerkach prawda panie marcinie? pasuje ci taki lekki chlebek nagra się cały dzień na kompterach u mamusi a później zapomina sie o bozym świecie i wyżywa się na innych. mam nadzieje że ta Pani będzie mądra i napisze skargę gdzie się da !!!
Zmień lekarza, rodzinny napewno Cię oszukuje . . .
Zmień lekarza, rodzinny napewno Cię oszukuje . . . rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 121

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę, był pod wpływem leków
wideo
film

Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę, był pod wpływem leków

Do prokuratury wpłynęła opinia toksykologiczna dotycząca 31-letniego kierowcy autobusu, który w sobotę w Katowicach potrącił śmiertelnie 19-letnią kobietę.

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Zawarta została umowa z firmą, która przebuduje niemal kilometrowy odcinek ul. Dworcowej w Świdniku. Prace mają trwać nie dłużej niż cztery miesiące i będą się wiązać z wycięciem 40 drzew. Na remont wciąż czeka sfatygowany odcinek wzdłuż lasu.

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

W weekend rozegrane zostały mecze pierwszej rundy Pucharu Polski w LZPN Oddział Biała Podlaska i Chełm

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Chełmianie już wiedzą, że gwiazdami tegorocznych Dni Chełma 7 – 9 sierpnia będą Krzysztof Cugowski, Margret i Bajm. Dla wielu ważniejszy będzie jednak w tym czasie wyznaczony w ich mieście pierwszy etap 78. Tour de Pologne.

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

W poniedziałek szkoły średnie opublikowały listy przyjętych do klas pierwszych. Ruszyło też postępowanie uzupełniające.

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień
galeria

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Puławska policja przygotowała portret pamięciowy mężczyzny, który 19 lipca, podając się za pracownika gazowni, wyłudził od jednej z mieszkanek Puław pieniądze. Przekonał swoją ofiarę do montażu nowego "czujnika gazu".

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska wygrał rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i w nowym sezonie wystąpi w roli beniaminka ligi okręgowej. Sportowy sukces to najwyższe osiągnięcie klubu założonego w 2017 roku.

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Najwcześniej późną jesienią może się zakończyć przebudowa szkolnego boiska podstawówki przy ul. Lotniczej, o ile uda się ją rozpocząć. Urząd Miasta od nowa szuka wykonawców prac, które powinny się zakończyć w roku 2019.

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”
zdjęcia, wideo
galeria
film

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”

– Doszło do aktu terroru, nie ma na to innego określenia – to reakcja ministra zdrowia na podpalenie mobilnego punktu szczepień oraz siedziby sanepidu w Zamościu. Za pomoc w zatrzymaniu sprawcy wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody.

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]

Nieznany mężczyzna przyjechał na rowerze na Rynek Solny w Zamościu i podpalił znajdujący się tam kontener mobilnego punktu szczepień. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu i odszukaniu podpalacza.

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom
zdjęcia
galeria

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom

29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie
6 sierpnia 2021, 21:00

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne plenerowe seanse. 6 sierpnia o godz. 21 będzie można zobaczyć klasyczną odsłonę "Pana Tadeusza", a 7 sierpnia o tej samej porze dramat biograficzny - "Skłodowska".

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno wraca do ligi okręgowej po 15 latach. Zespół zastąpił Pławanice Kamień, które po kłopotach z licencją wycofały się z rozgrywek.

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.