Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 kwietnia 2012 r.
17:46
Edytuj ten wpis

Kraśnik dostał dofinansowanie na uzbrojenie podstrefy ekonomicznej

4 18 A A
Nieruchomość leży w pobliżu torów kolejowych. Jest połączona poprzez drogę wojewódzką z drogami kraj
Nieruchomość leży w pobliżu torów kolejowych. Jest połączona poprzez drogę wojewódzką z drogami kraj

Ok. 5 mln zł dołożyła miastu Unia Europejska na uzbrojenie terenów podstrefy ekonomicznej. Trzeba będzie jeszcze wygospodarować w budżecie blisko 2 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kraśniku zajmuje ok. 23 ha. Obszar ten jest przeznaczony m.in. pod zakłady przemysłowe, składy, magazyny i hurtownie. Teren podzielono na 10 działek o powierzchni od 0,35 ha do 4 ha.

Już w 2010 r., za poprzednich władz miasta, przygotowano projekt budowy infrastruktury. Samorząd wystąpił o unijne dofinansowanie do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Mimo pozytywnej oceny, Kraśnik pieniędzy nie dostał. Projekt trafił na listę rezerwową.

Po objęciu stanowiska przez burmistrza Mirosława Włodarczyka rozpoczęto kolejne starania o unijne pieniądze. Kwota projektu została jednak zmniejszona. – Początkowo projekt opiewał na ponad 10 mln zł, z czego nasz wkład wyniósłby ponad 5 mln zł – wylicza burmistrz Włodarczyk. – Przy obecnym zadłużeniu miasta nie byłoby nas stać na taką drogą inwestycję.
Zmieniony projekt opiewa na nieco ponad 7 mln zł, z czego dofinansowanie jest w wysokości 5,3 mln zł.

– Umowa w tej sprawie zostanie podpisana najwcześniej we wrześniu lub w październiku – zapowiada Monika Płońska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Miastu brakuje jednak blisko 1,8 mln zł. – Będziemy szukać tych pieniędzy w budżecie, w grę wchodzi również kredyt – zapowiada Włodarczyk. Urzędnicy uspokajają jednak, że inwestycja nie jest zagrożona.

Władze Kraśnika chciałby rozpocząć prace przy uzbrajaniu terenu jeszcze w tym roku. – Powstaną drogi dojazdowe, sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i burzowa. Teren zostanie oświetlony – wylicza January Pawlos, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Kraśniku. – PGE Dystrybucja zapewnia przyłączenie potencjalnych inwestorów do sieci energetycznej. Istnieje również możliwość przyłączenia gazu ziemnego.

Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 21:52
0
[quote name='jak nie kijem...' timestamp='1335552852' post='625839']
"Po złym panie jeszcze gorszy nastanie" lub "Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie."To takie malutkie sprostowanie.
[/quote]
SRANIE W BANIE - obaj do bani
Avatar
jak nie kijem... / 27 kwietnia 2012 o 20:54
0
"Po złym panie jeszcze gorszy nastanie" lub "Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie."To takie malutkie sprostowanie.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 18:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]
Taaaaaaaaaaaa ? a ile czasu już stała tabliczka Wielkiego Czu?ja myślę że stworzył strefę zrobił projekt zgarnął kasę - I SIĘ POBUDOWAŁ NA KRZYWIU - a na bramie napisał uwaga zły pies - czyli pa frajerzy . A tak naprawdę to mamy problem !!!!!!!!!!!! bo nie ma na kogo głosować i na radnych - gówno warci a i burmistrz nie lepszy (cholera głosowałem na niego ) ale jest takie powiedzenie " po dobrym panie gorszy nastanie " to prawda chociaż obaj g... warci " MERAK NA BURMISTRZA "
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]
Taaaaaaaaaaaa ? a ile czasu już stała tabliczka Wielkiego Czu?ja myślę że stworzył strefę zrobił projekt zgarnął kasę - I SIĘ POBUDOWAŁ NA KRZYWIU - a ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 27 kwietnia 2012 o 14:38
0
[quote name='antypis' timestamp='1335418176' post='625321']
Zapomniałeś "Gościu" napisać ile razy wniosek był odrzucany z powodu błędów formalnych no i ilu to inwestorów biło się o te tereny za czu.
[/quote]
Jednak wychodzi na to, że to projekt składany jeszcze za Czubinskiego przeszedł z listy rezerwowej.

Nabory wniosków
Lista projektów wybranych do dofinansowania z Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych po zwiększeniu puli środków w konkursie
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

Prezentujemy listę projektów wybranych do dofinansowania z listy rezerwowej w ramach Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych, konkurs nr: 01/RPOWL/3.1/2010.

Środki na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej pochodzą z Krajowej Rezerwy Wykonania, dostosowania technicznego oraz oszczędności poprzetargowych.

Alokacja konkursu została zwiększona o 7 313 672,71 PLN do łącznej kwoty 43 207 995,02 PLN.

Data publikacji: 19-03-2012
Ostatnia modyfikacja przez — Paweł Florek.
Pliki do pobrania
Lista projektów wybranych do dofinansowania z Działanie 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych, konkurs nr: 01/RPOWL/3.1/2010 - po zwiększeniu alokacji (19-03-2012)


http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/90/nabor_id:522/
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji.pdf

I trudno wymagac, zeby ktokolwiek sie bił o nieuzbrojony teren.


http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/90/nabor_id:522/
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 27 kwietnia 2012 o 11:01
0
[quote name='TSSE' timestamp='1335512871' post='625673']
http://www.podstrefa.pl/
[/quote]
To do napisania tego tekstu potrzebne było zatrudnienie jeszcze jednego, czwartego już urzędnika w wydziale promocji tutejszego urzędu. Trzech nie dawało rady.
Avatar
TSSE / 27 kwietnia 2012 o 09:47
0
http://www.podstrefa.pl/
Avatar
antypis / 26 kwietnia 2012 o 07:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]

Zapomniałeś "Gościu" napisać ile razy wniosek był odrzucany z powodu błędów formalnych no i ilu to inwestorów biło się o te tereny za czu. No i w jakich oparach absurdalnego piaru była tworzona ta strefa. Było jeszcze wiele innych kwiatków. Na szczęście jedna doba na tzw "dołku" ostudziła rozpaloną główkę.
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]

Zapomniałeś "Gościu" napisać ile razy wniosek był odrzucany z powodu błędów formalnych no i ilu to inwestorów biło się o te tereny za ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2012 o 06:42
0
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2012 o 22:10
0
[quote name='antypis' timestamp='1335332057' post='624736']
To może napiszesz o "wielkich sukcesach" Czu. dotyczących strefy ekonomicznej.
[/quote]
Największym sukcesem Czu. jest stworzenie tej strefy i wbicie tabliczki " Strefa ekonomiczna " która była kupą śmieci i eternitu zresztą taką też jest
Avatar
antypis / 25 kwietnia 2012 o 10:13
0
[quote name='....' timestamp='1335159984' post='623906']
I znowu g... ma szczescie!
[/quote]

Każy ma własną miarkę przy ocenie innych osób.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 21:52
0
[quote name='jak nie kijem...' timestamp='1335552852' post='625839']
"Po złym panie jeszcze gorszy nastanie" lub "Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie."To takie malutkie sprostowanie.
[/quote]
SRANIE W BANIE - obaj do bani
Avatar
jak nie kijem... / 27 kwietnia 2012 o 20:54
0
"Po złym panie jeszcze gorszy nastanie" lub "Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie."To takie malutkie sprostowanie.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2012 o 18:05
0
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]
Taaaaaaaaaaaa ? a ile czasu już stała tabliczka Wielkiego Czu?ja myślę że stworzył strefę zrobił projekt zgarnął kasę - I SIĘ POBUDOWAŁ NA KRZYWIU - a na bramie napisał uwaga zły pies - czyli pa frajerzy . A tak naprawdę to mamy problem !!!!!!!!!!!! bo nie ma na kogo głosować i na radnych - gówno warci a i burmistrz nie lepszy (cholera głosowałem na niego ) ale jest takie powiedzenie " po dobrym panie gorszy nastanie " to prawda chociaż obaj g... warci " MERAK NA BURMISTRZA "
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]
Taaaaaaaaaaaa ? a ile czasu już stała tabliczka Wielkiego Czu?ja myślę że stworzył strefę zrobił projekt zgarnął kasę - I SIĘ POBUDOWAŁ NA KRZYWIU - a ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 27 kwietnia 2012 o 14:38
0
[quote name='antypis' timestamp='1335418176' post='625321']
Zapomniałeś "Gościu" napisać ile razy wniosek był odrzucany z powodu błędów formalnych no i ilu to inwestorów biło się o te tereny za czu.
[/quote]
Jednak wychodzi na to, że to projekt składany jeszcze za Czubinskiego przeszedł z listy rezerwowej.

Nabory wniosków
Lista projektów wybranych do dofinansowania z Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych po zwiększeniu puli środków w konkursie
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

Prezentujemy listę projektów wybranych do dofinansowania z listy rezerwowej w ramach Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych, konkurs nr: 01/RPOWL/3.1/2010.

Środki na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej pochodzą z Krajowej Rezerwy Wykonania, dostosowania technicznego oraz oszczędności poprzetargowych.

Alokacja konkursu została zwiększona o 7 313 672,71 PLN do łącznej kwoty 43 207 995,02 PLN.

Data publikacji: 19-03-2012
Ostatnia modyfikacja przez — Paweł Florek.
Pliki do pobrania
Lista projektów wybranych do dofinansowania z Działanie 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych, konkurs nr: 01/RPOWL/3.1/2010 - po zwiększeniu alokacji (19-03-2012)


http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/90/nabor_id:522/
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji.pdf

I trudno wymagac, zeby ktokolwiek sie bił o nieuzbrojony teren.


http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/90/nabor_id:522/
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 27 kwietnia 2012 o 11:01
0
[quote name='TSSE' timestamp='1335512871' post='625673']
http://www.podstrefa.pl/
[/quote]
To do napisania tego tekstu potrzebne było zatrudnienie jeszcze jednego, czwartego już urzędnika w wydziale promocji tutejszego urzędu. Trzech nie dawało rady.
Avatar
TSSE / 27 kwietnia 2012 o 09:47
0
http://www.podstrefa.pl/
Avatar
antypis / 26 kwietnia 2012 o 07:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]

Zapomniałeś "Gościu" napisać ile razy wniosek był odrzucany z powodu błędów formalnych no i ilu to inwestorów biło się o te tereny za czu. No i w jakich oparach absurdalnego piaru była tworzona ta strefa. Było jeszcze wiele innych kwiatków. Na szczęście jedna doba na tzw "dołku" ostudziła rozpaloną główkę.
[quote name='Gość' timestamp='1335415356' post='625316']
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
[/quote]

Zapomniałeś "Gościu" napisać ile razy wniosek był odrzucany z powodu błędów formalnych no i ilu to inwestorów biło się o te tereny za ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2012 o 06:42
0
Njawiększą zasługą Czu. jest utowrzenie strefy, dzięki czemu można było wystąpić o dotację na uzbrojenie terenu i nie robić tego z budżetu miasta. Przygotowany przez niego wniosek był podstawą do dofinansowania, które nam teraz przyznano. Teraz ordery przypina sobie za zasługi kto inny.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2012 o 22:10
0
[quote name='antypis' timestamp='1335332057' post='624736']
To może napiszesz o "wielkich sukcesach" Czu. dotyczących strefy ekonomicznej.
[/quote]
Największym sukcesem Czu. jest stworzenie tej strefy i wbicie tabliczki " Strefa ekonomiczna " która była kupą śmieci i eternitu zresztą taką też jest
Avatar
antypis / 25 kwietnia 2012 o 10:13
0
[quote name='....' timestamp='1335159984' post='623906']
I znowu g... ma szczescie!
[/quote]

Każy ma własną miarkę przy ocenie innych osób.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 0 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 6 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 33 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!