Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 lutego 2021 r.
18:57

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

61 30 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Piotr Michalski)

Część ludowców zmieniła zdanie, w przeciwieństwie do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Rada Powiatu Kraśnickiego nie uchyliła w środę podjętego w 2019 roku stanowiska w sprawie "ideologii" LGBT.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radni powiatu kraśnickiego rozpatrywali w środę petycję złożoną pod koniec ubiegłego roku przez Jakuba Gawrona, który jest współtwórcą Atlasu Nienawiści. To oddolna inicjatywa zbierającej dane na temat samorządów ogłaszających się strefami wolnymi od LGBT.

„W związku z dyskryminacyjnych charakterem uchwały – stanowiska Rady Powiatu Kraśnickiego w sprawie powstrzymania ideologii „LGBT” przez wspólnotę samorządową” z dnia 29 maja 2019 r., wykazanym w podobnych uchwałach przeciwko „ideologii LGBT” przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz sądy administracyjne i instytucje międzynarodowe, zwracamy się do Rady Powiatu Kraśnickiego o jej uchylenie” – czytamy na wstępie rozpatrywanego wczoraj dokumentu.

Podobne petycje otrzymali też inne samorządy, które podjęły podobne stanowiska. – Petycje przesłałem do dwudziestu samorządów – sprecyzował Jakub Gawron. – W tej chwili cztery już ją procedowały, ale żadna rada nie uchyliła uchwały.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Kraśnickiego uznała, że petycja jest „nieuzasadniona”.

Członkowie komisji stwierdzili, m.in. że podjęte przez nich w 2019 r. stanowisko „ma charakter ogólnej deklaracji ideowej wyrażającej stanowisko większości (…) samorządu i nie narzuca na osoby nie zgadzające się z tym stanowiskiem żadnych dodatkowych obowiązków, ograniczeń ani nakazów”.

– Stanowisko, które zostało przyjęte przez Radę Powiatu (Kraśnickiego-red) to taki kamyczek polityczny, który został wrzucony przez PiS do ogródka samorządów – ocenił podczas sesji radny Andrzej Maj, szef kluby radnych PSL. – Z tego kamyczka za pośrednictwem aktywności ruchów obywatelskich zrobił się głaz. Mam nadzieję, że ten głaz, który wytworzył PiS, bo to radni Prawa i Sprawiedliwości byli inicjatorami, kiedyś ten PiS przygniecie. Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny. I w takich głosowaniach nie stosowaliśmy nigdy dyscypliny. Każdy głosował zgodnie ze swoim sumieniem.

Stojący na czele ludowców radny radził też autorom petycji, aby złożyli skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. – Aby sąd rozstrzygnął, czy uchwała może funkcjonować w obrocie prawnym – podpowiadał radny Maj.

– Z tego co pamiętam, to radny Andrzej Maj był za przyjęciem tego stanowiska (w 2019 r.-red), podobnie jak większość radnych. Teraz widzę, że pan radny Maj poddaje to w wątpliwość i zaleca zaskarżyć uchwałę do sądu – zauważył przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Tadeusz Dziurda (PiS).

Tak rzeczywiście było. Uchwała – stanowisko przeszła wówczas 16 głosami, poza radnym Majem, stanowisko poparło też kilku innych ludowców.

– Ja akurat nie brałem udziału w tym głosowaniu – wtrącił radny Jan Kozioł (PSL), który przytaczając art. 33 Konstytucji RP zwracał uwagę na to, że wszyscy „mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym”. Ale też dociekał: - Proszę mi wskazać dokumenty, w których jest mowa, że rada może podejmować stanowiska ideowe.

Żadnego powodu do wycofania się ze stanowiska nie widział zaś członek zarządu radny Roman Bijak (PiS). – Jest jak najbardziej aktualne także teraz. Powstrzymanie ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową jest zbieżne z naszymi stanowiskami – zatrzymaniem destrukcji i wartości polskiej rodziny – podkreślał radny Bijak.

W dalszej części swojej wypowiedzi oceniał: - Wielkim przekrętem jest stwierdzenie, że krytykując ideologię gender i przedstawicieli ruchów LGBT stajemy się nietolerancyjni oraz dyskryminujemy i potępiamy człowieka – zaznaczył radny Bijak. – To jest celowa narracja. Diabelska narracja. Nie można się na to nabrać. Obowiązek szacunku dla osób LGBT nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów.

– Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi, zacznijmy szanować inność i innych ludzi, którzy są wokół nas – apelował radny Kozioł.

Ostatecznie rada z podjętego stanowiska antyLGBT się nie wycofała. Za odrzuceniem petycji było 11 radnych – 10 z PiS i radny Paweł Kudrel (PSL). Przeciw był Michał Zimowski, związany z PO. Wstrzymało się 8 radni z PSL. Nie głosował radny niezrzeszony Jarosław Czerw.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 lutego 2021 r. o 19:27
+24
po co zajmować się problemem który dotyczy 0,5% osób?
 Nawet mniej. Ale kraśnik to stan umysłu. Całe szczęście niebawem ten skansen będziemy mogli podziwiać z obwodnicy.
Avatar
_XD_ / 24 lutego 2021 r. o 22:27
+9
"Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy ust swoich nie zamknęli, gdy chodziło o ważne sprawy narodu. Dlatego i my zamykać ust nie możemy, gdy idzie o wychowanie młodego pokolenia, które w niedalekiej przyszłości na swoich barkach poniesie losy domu ojczystego" ks. Jerzy Popiełuszko
 To młode pokolenie mówi wam WYPIERDALAĆ!!!
Avatar
Max... / 24 lutego 2021 r. o 22:26
+9
Snickers-iki powinni milczeć, ponieważ duchowni rżną ich na wszystkie możliwe sposoby! ONR jest wszak znany z tych upodobań, ale jakoś trudno jest im się do tych słabości przyznać!
Avatar
DOgp / 24 lutego 2021 r. o 19:22
+8
po co zajmować się problemem który dotyczy 0,5% osób?
Avatar
_XD_ / 24 lutego 2021 r. o 21:28
+7
Tępa pisowska dzicz!!! Ja jestem dumny że jestem gejem i sram na was polaczki!!!
Człowiek, którego lewatywa podnieca.
 Powiedz to kanthakowi. XD
Avatar
poker / 26 lutego 2021 r. o 08:40
+3
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 lutego 2021 r. o 20:55
+3
Brawo Krasnik! Z ideologia pedofilii, klamstwa i nienawisci trzeba walczyc. Ideologia lgbt won.
Czytając pierwsze zdanie byłem pewien że dotyczy to kościoła wolskiego... dziwny zbieg okoliczności że wszystkei przymiotniki pasujują jak ulał do tej ideologicznej grupy wyznaniowej.
A ty z Kraśnika jesteś? Bo jak z Lublina, to Kraśnik powinien się bać, bo wy tam w Lublinie kościoły palicie...I pewnie to stąd zamiast pali/kot jest pali/was...
 Żałosne... widać wpis autorski...
Avatar
_XD_ / 26 lutego 2021 r. o 13:26
+2
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
 Z takimi propozycjami to do kanthaka się zwracaj, albo innego wąsika. XD
 Z takimi propozycjami to do kanthaka się zwracaj, albo innego wąsika. XD rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 lutego 2021 r. o 10:10
+2
Brawo Krasnik! Z ideologia pedofilii, klamstwa i nienawisci trzeba walczyc. Ideologia lgbt won.
 Czytając pierwsze zdanie byłem pewien że dotyczy to kościoła wolskiego... dziwny zbieg okoliczności że wszystkei przymiotniki pasujują jak ulał do tej ideologicznej grupy wyznaniowej.
Avatar
___K___ / 26 lutego 2021 r. o 10:05
+1
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
Czy tobie poprawiaja humor prawatywy?
Czy tobie poprawiaja humor prawatywy? rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 marca 2021 r. o 05:05
0
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
Z takimi propozycjami to do kanthaka się zwracaj, albo innego wąsika. XD
Do POKOnanych, do poczytania: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
 A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych,  zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD
 A ty dalej wrzucasz te linki z kłamliwych,  zdradzieckich, proniemieckich mediów? Że jeszcze sobie nie wydłubałeś od tego oczu, ani ręka ci nie uschła? Będziesz musiał w ramach pokuty zrobić sobie lewatywę. XD rozwiń
Avatar
poker / 28 lutego 2021 r. o 20:59
-4
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
Z takimi propozycjami to do kanthaka się zwracaj, albo innego wąsika. XD
 Do POKOnanych, do poczytania: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies
 Do POKOnanych, do poczytania: ***s://tygodnik.interia.pl/news-antoni-mezydlo-przywiazali-mnie-do-drzewa-i-kopali-dol,nId,5074028#iwa_source=weeklies rozwiń
Avatar
_XD_ / 26 lutego 2021 r. o 13:26
+2
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
 Z takimi propozycjami to do kanthaka się zwracaj, albo innego wąsika. XD
 Z takimi propozycjami to do kanthaka się zwracaj, albo innego wąsika. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 26 lutego 2021 r. o 10:05
+1
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
Czy tobie poprawiaja humor prawatywy?
Czy tobie poprawiaja humor prawatywy? rozwiń
Avatar
poker / 26 lutego 2021 r. o 09:39
-1
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
 Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor.
 Zrób sobie lewatywę, to ci poprawi humor. rozwiń
Avatar
_XD_ / 26 lutego 2021 r. o 08:44
+1
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
 A PiSdy coraz bardziej osamotnieni ze swoimi paranojami. Smuteczek. XD
Avatar
poker / 26 lutego 2021 r. o 08:40
+3
Radny Maj powiedział: "Zapowiedział też: My jako Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze byliśmy za obroną wartości chrześcijańskich i wartości rodziny." A ja od siebie dodam, że to było wyraźnie widać, jak w Warszawce Kosiniak Kłamysz klaskał po wypowiedzi obrażającej nie tylko czyjeś uczucia religijne, ale i poczucie dobrego smaku i wychowania. PSL kumpluje z największymi wrogami każdej wiary prócz satanizmu i twierdzi, że jest ok. PSL to kłamcy i sprzedawczyki.
Avatar
Janusz_Paliwas / 25 lutego 2021 r. o 20:55
+3
Brawo Krasnik! Z ideologia pedofilii, klamstwa i nienawisci trzeba walczyc. Ideologia lgbt won.
Czytając pierwsze zdanie byłem pewien że dotyczy to kościoła wolskiego... dziwny zbieg okoliczności że wszystkei przymiotniki pasujują jak ulał do tej ideologicznej grupy wyznaniowej.
A ty z Kraśnika jesteś? Bo jak z Lublina, to Kraśnik powinien się bać, bo wy tam w Lublinie kościoły palicie...I pewnie to stąd zamiast pali/kot jest pali/was...
 Żałosne... widać wpis autorski...
Avatar
_XD_ / 25 lutego 2021 r. o 20:01
+1
To Popiełuszko też był homo?
Czujesz się zdradzony? "          oczekujesz, że tylko określonych katabasów, którym w dodatku bezsprzecznie udowodni się ich winę, będzie się karać. Jesteś tak samo obrzydliwy, jak ci pedofile w sukienkach. I odpieprz się od lewicy, a wtedy może tacy jak ja nie będą jechać po klerze. ty widzisz wszędzie winę lewicy, ja widzę masę nieprawych działań po stronie kleru." Prawdziwe oblicze wojującej lewicy.
 Ty uważaj co wypisujesz, bo jeszcze jakoś prawilny kraśniczak weźmie to na poważnie i spuści co łomot na ulicy. XD
 Ty uważaj co wypisujesz, bo jeszcze jakoś prawilny kraśniczak weźmie to na poważnie i spuści co łomot na ulicy. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 25 lutego 2021 r. o 19:57
0
Tępa pisowska dzicz!!! Ja jestem dumny że jestem gejem i sram na was polaczki!!!
Człowiek, którego lewatywa podnieca.
Powiedz to kanthakowi. XD
Zacytuję ciebie: "kolejny wysryw gębosraja".
  Nie kuś... ;> Z resztą, to takich jak ty oburzają "elgiebety", więc w sumie, sam możesz mu to przekazać. XD
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielka akcja ma zachęcić do szczepień. Start w maju

Wielka akcja ma zachęcić do szczepień. Start w maju

– W maju planujemy uruchomienie dużej kampanii profrekwencyjnej, informacyjnej; w interesie nas wszystkich jest, byśmy jak najszybciej zaszczepili jak największą część dorosłej populacji – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Komiksiary w DDK Czuby
19 kwietnia 2021, 12:00

Komiksiary w DDK Czuby

25 kwietnia o godz. 12 w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe wystartuje nowy cykl spotkań autorskich - "Komiksiary" dedykowany wielbicielom powieści graficznych. O swojej pasji opowiadać będą autorki komiksów, scenografki i rysowniczki.

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"
wideo
film

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"

Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Czy w tym roku odbędą się I komunie święte?

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Sprawa byłego dyrektora z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego wróci na wokandę. Urzędnik został skazany za przekroczenie uprawnień. Złożył jednak apelację od wyroku.

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik
film

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik

Nasze drużyny z grupy czwartej wracają do gry. W środę odbędą się trzy zaległe spotkania. Emocji powinien dostarczyć zwłaszcza mecz Chełmianka – Wisła Puławy. Na boisku pojawią się także: Lewart Lubartów i Stal Kraśnik. Ta ostatnia drużyna zapowiada bezpłatną transmisję ze swojego spotkania z KS Wiązownica.

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

Pięć niezależnych stanowisk, szatnia, odseparowane wejście i wyjście dla pacjentów, poczekalnia. Oczywiście wszystko zorganizowane tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty ze sobą osób, które przyszły się zaszczepić. Wstępnie przyjęto, że będzie można zaszczepić 500 osób w osiem godzin. Powszechny punkt szczepień w Chełmie jest już praktycznie gotów.

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Gang przemytników papierosów z Białorusi rozbity. Prokuratura już przedstawiła zarzuty kilku osobom.

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Dziś rząd ma poinformować, jakie i kiedy będą zdejmowane kolejne obostrzenia. Wiele wskazuje na to, że będzie to działanie regionalne.

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

– Fotografię „W bieli” wykonałem z najniższej możliwej perspektywy, siedząc na skraju lądu i wody przy użyciu 400 mm obiektywu – wspomina Grzegorz Szkutnik swoją zeszłoroczną wizytę nad jednym ze stawów na Równinie Biłgorajskiej. Zdjęcie pary łabędzi niemych, na tle pierwszego śniegu, który spadł pod koniec listopada, zapewniło autorowi tytuł Fotografa Roku 2021 Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Koncert wokalno-instrumentalny online
1 maja 2021, 20:00

Koncert wokalno-instrumentalny online

1 maja o godz. 20 Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaprosi na kolejny koncert online z udziałem swoich uczniów.

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

W środę wieczorem poznamy drugiego finalistę okręgowego Pucharu Polski w Lublinie. Wisła Puławy czeka na lepszego z pary: Granit Bychawa – Avia Świdnik. Spotkanie tych dwóch ostatnich ekip rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"
Rozmowa

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"

Rozmowa z Dariuszem Korczyckim, właścicielem Centrum Garniturowego w Lublinie rozmawiamy o… zbliżających się maturach

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Park przy ulicy 11 Listopada miał przejść znaczną rewitalizację. Jednak miasto musiało znacznie okroić swoje pierwotne plany. Powód? Gmina Żydowska ma roszczenia do działki, na której kiedyś był kirkut.

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości dostał posadę w zarządzie państwowej spółki. – To ciąg dalszy „dojnej zmiany” – komentuje opozycja, a zniesmaczenia sytuacją nie kryją nawet politycy PiS, którzy przypominają słowa prezesa Jarosław Kaczyńskiego, o tym że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 kwietnia 2021 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!