Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 lutego 2017 r.
18:22

Miejscy radni: Zróbmy sobie liceum

43 63 A A

Radni z Kraśnika poparli inicjatywę władz miasta dotyczącą założenia i prowadzenia liceum ogólnokształcącego. Zgodzili się, choć nie jednogłośnie na zawarcie porozumienia z powiatem w tej sprawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Kraśniku pomysł stworzenia miejskiego liceum ogólnokształcącego nie jest pomysłem nowym. – Pojawia się po raz czwarty – podkreślała podczas czwartkowej sesji Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza Kraśnika.

Obecnie inicjatywa ta jest związana z reformą oświaty i stopniowym wygaszaniem gimnazjów. Kraśnicki magistrat chce, aby liceum ogólnokształcące powstało w miejsce Publicznego Gimnazjum nr 1. Miałoby zacząć funkcjonować nie od nowego roku szkolnego, tylko od 1 września 2018 roku.

– Po to mamy dwa lata, abyśmy ten temat dobrze zbadali i zdiagnozowali – wyjaśniał radnym Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Planowane LO ma odpowiadać na potrzeby uczniów, które będą dopiero przedmiotem badań. Zdaniem władz Kraśnika miasto ma „bardzo dużo atutów”, aby taką szkołę stworzyć, chodzi m.in. o bazę sportową. Pomykalska dodała, że jest też społeczna potrzeba powołania takiej szkoły.

– Konsultowałam to z radami rodziców obu naszych gimnazjów i odbiór społeczny, opinie rodziców potwierdzają, że ten plan jest dobry – podkreślała Pomykalska.

Radni w sprawie propozycji władz miasta byli podzieleni. Tadeusz Członka zwracał uwagę na fakt, że miasto bardzo dużo dopłaca do oświaty, a Kraśnik jest miastem zadłużonym.

– Już teraz każdy mieszkaniec jest zadłużony na tysiąc złotych – podliczał radny Członka.

– Gdybyśmy nie inwestowali w oświatę, to rzeczywiście mielibyśmy złote klamki, tylko kto potrafiłby je otwierać? Analfabeci? – komentował słowa kolegi radny Jarosław Jamróz. Jego zdaniem inicjatywa władz Kraśnika jest słuszna.

– W mojej ocenie jest to projekt trudny, projekt-wyzwanie – przyznał radny Tomasz Saj. Podkreślał jednak, że należy dać mu zielone światło.

– Nie eksperymentujmy, zadbajmy o to, co jest – zachęcał radny Piotr Iwan. Ostatecznie rada zgodziła się na zawarcie porozumienia między miastem a powiatem w sprawie założenia i prowadzenia przez miasto liceum ogólnokształcącego. To otwiera rozmowy ze starostwem, któremu podlegają istniejące licea.

– Tak naprawdę nie wiemy, jaką koncepcję ma miasto – zauważa Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Wszystko dziś sprowadza się do pomysłu „zróbmy sobie liceum”. Uważam, że istniejące licea zabezpieczają potrzeby edukacyjne młodych kraśniczan i nie ma potrzeby tworzenia nowej placówki. W tej sprawie tak naprawdę chodzi o pracę dla nauczycieli z likwidowanych gimnazjów. Ale za to odpowiada ministerstwo edukacji, a nie powiat kraśnicki. Jako starosta odpowiedzialny za powiatowe szkoły i ich pracowników nie jestem entuzjastą tworzenia konkurencji dla istniejących już liceów. Pieniądze w polskiej oświacie „idą” przecież za uczniem – podkreśla.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 21:27
0
A skąd wiesz, że "większość nie chciała"? Dlatego, że ty tak mówisz, to tak trzeba przyjąć?
Avatar
anonim / 7 marca 2017 r. o 12:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalnej/obłąkańczej opozycji przypominam, że społeczeństwo już dawno wypowiedziało się jednoznacznie za likwidacją gimnazjów w głosowaniu do parlamentu, wysyłając jednocześnie na śmietnik historii SLD, PSL i PO.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna. rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 27 lutego 2017 r. o 15:28
0
Mnie to sie marzą mądre, pozbawione układów i układzików  rządy, bez zbednej propagandy politycznych służalczyków. Bez arogancji i lecewazenia mieszkanców. I bez róznicy mi które ugrupowanie będzie spełniać w sumie nie tylko moje oczekiwania.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 15:10
0
Niektórzy narzekają że starosta "próbuje rządzić" miastem... i nie zauważyli, że Kraśnik leży w powiecie kraśnickim? A może marzy im się Kraśnik tylko dla "ludzkich panów"?
Avatar
sam / 27 lutego 2017 r. o 14:58
0
Taaa dobrze ze mamy radnych bezradnych , cala rada miasta jest taka koknstruktywna ze śmiech mnie ogarnia na sama myśl.
Avatar
ABC / 27 lutego 2017 r. o 14:57
0
gość napisał:
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mniej dogodna. Mimo wszystko wszytkim łatwiej dojechać do koszar niż tam pod górkę. A odnosnie rynku to wiejskim ogródkiem z oczkiem wodnym burmistrzchce chyba podkreslic wiejski charakter tamtej cześci miasta.
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mni... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:56
0
Akurat strefa ekonomiczna to zasluga poprzedniego burmistrza Piotra Czubińskiego
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:47
0
Jak dobrze, że mamy zbawcę - starostę, bo chyba już by miasto zamknęli, gdyby nie on. Ciekawe, jak partia, która nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta próbuje rządzić w Kraśniku. Blokuje pomysły, które jej się nie podobają lub łaskawie zezwala na robienie czegoś, pod co sie można podpiąć i zgrywać zbawcę. Cieszymy się, że starosta wspaniałomyślnie zrobił drogę do strefy, na którą to drogę miasto też dało pieniądze... A przecież mógł drogi nie robić i przez kilka lat mówić, że to wina burmistrza, że drogi nie ma
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 14:30
0
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciągnie kraśnik do góry. Do PiS-ucia Kraśnika!!!
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciąg... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 13:55
0
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 21:27
0
A skąd wiesz, że "większość nie chciała"? Dlatego, że ty tak mówisz, to tak trzeba przyjąć?
Avatar
anonim / 7 marca 2017 r. o 12:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalnej/obłąkańczej opozycji przypominam, że społeczeństwo już dawno wypowiedziało się jednoznacznie za likwidacją gimnazjów w głosowaniu do parlamentu, wysyłając jednocześnie na śmietnik historii SLD, PSL i PO.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna. rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 27 lutego 2017 r. o 15:28
0
Mnie to sie marzą mądre, pozbawione układów i układzików  rządy, bez zbednej propagandy politycznych służalczyków. Bez arogancji i lecewazenia mieszkanców. I bez róznicy mi które ugrupowanie będzie spełniać w sumie nie tylko moje oczekiwania.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 15:10
0
Niektórzy narzekają że starosta "próbuje rządzić" miastem... i nie zauważyli, że Kraśnik leży w powiecie kraśnickim? A może marzy im się Kraśnik tylko dla "ludzkich panów"?
Avatar
sam / 27 lutego 2017 r. o 14:58
0
Taaa dobrze ze mamy radnych bezradnych , cala rada miasta jest taka koknstruktywna ze śmiech mnie ogarnia na sama myśl.
Avatar
ABC / 27 lutego 2017 r. o 14:57
0
gość napisał:
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mniej dogodna. Mimo wszystko wszytkim łatwiej dojechać do koszar niż tam pod górkę. A odnosnie rynku to wiejskim ogródkiem z oczkiem wodnym burmistrzchce chyba podkreslic wiejski charakter tamtej cześci miasta.
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mni... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:56
0
Akurat strefa ekonomiczna to zasluga poprzedniego burmistrza Piotra Czubińskiego
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:47
0
Jak dobrze, że mamy zbawcę - starostę, bo chyba już by miasto zamknęli, gdyby nie on. Ciekawe, jak partia, która nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta próbuje rządzić w Kraśniku. Blokuje pomysły, które jej się nie podobają lub łaskawie zezwala na robienie czegoś, pod co sie można podpiąć i zgrywać zbawcę. Cieszymy się, że starosta wspaniałomyślnie zrobił drogę do strefy, na którą to drogę miasto też dało pieniądze... A przecież mógł drogi nie robić i przez kilka lat mówić, że to wina burmistrza, że drogi nie ma
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 14:30
0
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciągnie kraśnik do góry. Do PiS-ucia Kraśnika!!!
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciąg... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 13:55
0
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rektorzy odpowiadają ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. "Gorszący przejaw zapomnienia"

Rektorzy odpowiadają ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. "Gorszący przejaw zapomnienia"

Apelujemy do władz państwowych o niezwłoczne znalezienie pokojowych dróg wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – piszą rektorzy polskich uczelni. I wyrażają oburzenie niedawnymi słowami ministra Przemysława Czarnka.

Puławy: Drugi mural także jest już gotowy

Puławy: Drugi mural także jest już gotowy

W ostatnim tygodniu zakończyły się prace przy malowaniu dwóch puławskich murali.

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Złożyli projekt uchwały

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Złożyli projekt uchwały

Obywatelska inicjatywa w sprawie uchylenia w Białej Podlaskiej Samorządowej Karty Praw Rodzin trafiła już do biura radnych. Autorzy projektu zebrali ponad 350 podpisów. – Niedopuszczalne jest, by osoby o innej orientacji seksualnej, (…) czuły strach, brak akceptacji czy były szykanowane tylko z tego powodu, że kochają niezgodnie z oczekiwaniami innych – podkreślają wnioskodawcy.

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze w całej Polsce będą zamknięte. W Chełmie, mającym groby bliskich na cmentarzu komunalnym pomogą miejscy pracownicy. Z kolei w Świdniku znicz na każdym grobie, na którym nie będzie światełka, zapalą pracownicy miejskiej spółki.

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

– To widmo bankructwa wielu gospodarstw indywidulanych – ostrzega Marek Sulima (PSL), radny powiatu bialskiego i rolnik. Radni jednomyślnie poparli apel do rządu w sprawie odrzucenia w całości projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Dzisiejszego wieczoru policjanci zauważają wzmożony ruch w okolicach największych lubelskich nekropolii – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]
galeria

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]

– Efekt jest dokładnie taki jaki chciałem – mówi autor muralu, który powstał przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. W piątek został namalowany ostatni element. Mająca około 80 metrów długości historia nieistniejącej fabryki samochodów, jest gotowa

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 wydłuży się o kolejne 63 kilometry. Drogowcy właśnie ogłosili przetarg na pierwszy odcinek pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina
Magazyn

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina

Zacząłem jeździć bardziej agresywnie oraz lepiej zapoznałem się z ustawianiem samochodu. – Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina.

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK
5 listopada 2020, 20:00

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK

W czwartek, 5 listopada o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert Andrzej Zaucha Songbook w wykonaniu zespołu Janusza Szroma.

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ponad 27 mln zł przekaże Ministerstwo Zdrowia na prace związane z powstaniem tymczasowego szpitala w Targach Lublin. Miejsce do leczenia pacjentów z koronawirusem z nawet 480 łóżkami może być gotowe w ciągu trzech tygodni.

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"
Zdjęcia
galeria
film

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"

Na pl. Litewskim w centrum Lublina zbierają się uczestnicy kolejnego protestu po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu
Zapis relacji na żywo
galeria
film

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu

Dziś kolejny dzień protestów kobiet w Lublinie. Jeden z nich organizują kierowcy.

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Fundacja pro-life chce wyrzucać ze studiów uczestniczących w protestach studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczelnia zapewnia, nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania.

Lublin odwołał zmiany przy cmentarzach, nie będzie też specjalnych linii autobusowych
galeria

Lublin odwołał zmiany przy cmentarzach, nie będzie też specjalnych linii autobusowych

Urząd Miasta odwołuje wszystkie zmiany w komunikacji związane z okresem Wszystkich Świętych. Tylko dzisiaj po ulicach Lublina kursować będzie specjalna linia autobusowa nr 200

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.