Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 lutego 2017 r.
18:22

Miejscy radni: Zróbmy sobie liceum

43 63 A A

Radni z Kraśnika poparli inicjatywę władz miasta dotyczącą założenia i prowadzenia liceum ogólnokształcącego. Zgodzili się, choć nie jednogłośnie na zawarcie porozumienia z powiatem w tej sprawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Kraśniku pomysł stworzenia miejskiego liceum ogólnokształcącego nie jest pomysłem nowym. – Pojawia się po raz czwarty – podkreślała podczas czwartkowej sesji Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza Kraśnika.

Obecnie inicjatywa ta jest związana z reformą oświaty i stopniowym wygaszaniem gimnazjów. Kraśnicki magistrat chce, aby liceum ogólnokształcące powstało w miejsce Publicznego Gimnazjum nr 1. Miałoby zacząć funkcjonować nie od nowego roku szkolnego, tylko od 1 września 2018 roku.

– Po to mamy dwa lata, abyśmy ten temat dobrze zbadali i zdiagnozowali – wyjaśniał radnym Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Planowane LO ma odpowiadać na potrzeby uczniów, które będą dopiero przedmiotem badań. Zdaniem władz Kraśnika miasto ma „bardzo dużo atutów”, aby taką szkołę stworzyć, chodzi m.in. o bazę sportową. Pomykalska dodała, że jest też społeczna potrzeba powołania takiej szkoły.

– Konsultowałam to z radami rodziców obu naszych gimnazjów i odbiór społeczny, opinie rodziców potwierdzają, że ten plan jest dobry – podkreślała Pomykalska.

Radni w sprawie propozycji władz miasta byli podzieleni. Tadeusz Członka zwracał uwagę na fakt, że miasto bardzo dużo dopłaca do oświaty, a Kraśnik jest miastem zadłużonym.

– Już teraz każdy mieszkaniec jest zadłużony na tysiąc złotych – podliczał radny Członka.

– Gdybyśmy nie inwestowali w oświatę, to rzeczywiście mielibyśmy złote klamki, tylko kto potrafiłby je otwierać? Analfabeci? – komentował słowa kolegi radny Jarosław Jamróz. Jego zdaniem inicjatywa władz Kraśnika jest słuszna.

– W mojej ocenie jest to projekt trudny, projekt-wyzwanie – przyznał radny Tomasz Saj. Podkreślał jednak, że należy dać mu zielone światło.

– Nie eksperymentujmy, zadbajmy o to, co jest – zachęcał radny Piotr Iwan. Ostatecznie rada zgodziła się na zawarcie porozumienia między miastem a powiatem w sprawie założenia i prowadzenia przez miasto liceum ogólnokształcącego. To otwiera rozmowy ze starostwem, któremu podlegają istniejące licea.

– Tak naprawdę nie wiemy, jaką koncepcję ma miasto – zauważa Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Wszystko dziś sprowadza się do pomysłu „zróbmy sobie liceum”. Uważam, że istniejące licea zabezpieczają potrzeby edukacyjne młodych kraśniczan i nie ma potrzeby tworzenia nowej placówki. W tej sprawie tak naprawdę chodzi o pracę dla nauczycieli z likwidowanych gimnazjów. Ale za to odpowiada ministerstwo edukacji, a nie powiat kraśnicki. Jako starosta odpowiedzialny za powiatowe szkoły i ich pracowników nie jestem entuzjastą tworzenia konkurencji dla istniejących już liceów. Pieniądze w polskiej oświacie „idą” przecież za uczniem – podkreśla.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 21:27
0
A skąd wiesz, że "większość nie chciała"? Dlatego, że ty tak mówisz, to tak trzeba przyjąć?
Avatar
anonim / 7 marca 2017 r. o 12:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalnej/obłąkańczej opozycji przypominam, że społeczeństwo już dawno wypowiedziało się jednoznacznie za likwidacją gimnazjów w głosowaniu do parlamentu, wysyłając jednocześnie na śmietnik historii SLD, PSL i PO.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna. rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 27 lutego 2017 r. o 15:28
0
Mnie to sie marzą mądre, pozbawione układów i układzików  rządy, bez zbednej propagandy politycznych służalczyków. Bez arogancji i lecewazenia mieszkanców. I bez róznicy mi które ugrupowanie będzie spełniać w sumie nie tylko moje oczekiwania.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 15:10
0
Niektórzy narzekają że starosta "próbuje rządzić" miastem... i nie zauważyli, że Kraśnik leży w powiecie kraśnickim? A może marzy im się Kraśnik tylko dla "ludzkich panów"?
Avatar
sam / 27 lutego 2017 r. o 14:58
0
Taaa dobrze ze mamy radnych bezradnych , cala rada miasta jest taka koknstruktywna ze śmiech mnie ogarnia na sama myśl.
Avatar
ABC / 27 lutego 2017 r. o 14:57
0
gość napisał:
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mniej dogodna. Mimo wszystko wszytkim łatwiej dojechać do koszar niż tam pod górkę. A odnosnie rynku to wiejskim ogródkiem z oczkiem wodnym burmistrzchce chyba podkreslic wiejski charakter tamtej cześci miasta.
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mni... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:56
0
Akurat strefa ekonomiczna to zasluga poprzedniego burmistrza Piotra Czubińskiego
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:47
0
Jak dobrze, że mamy zbawcę - starostę, bo chyba już by miasto zamknęli, gdyby nie on. Ciekawe, jak partia, która nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta próbuje rządzić w Kraśniku. Blokuje pomysły, które jej się nie podobają lub łaskawie zezwala na robienie czegoś, pod co sie można podpiąć i zgrywać zbawcę. Cieszymy się, że starosta wspaniałomyślnie zrobił drogę do strefy, na którą to drogę miasto też dało pieniądze... A przecież mógł drogi nie robić i przez kilka lat mówić, że to wina burmistrza, że drogi nie ma
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 14:30
0
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciągnie kraśnik do góry. Do PiS-ucia Kraśnika!!!
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciąg... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 13:55
0
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Avatar
Gość / 8 marca 2017 r. o 21:27
0
A skąd wiesz, że "większość nie chciała"? Dlatego, że ty tak mówisz, to tak trzeba przyjąć?
Avatar
anonim / 7 marca 2017 r. o 12:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalnej/obłąkańczej opozycji przypominam, że społeczeństwo już dawno wypowiedziało się jednoznacznie za likwidacją gimnazjów w głosowaniu do parlamentu, wysyłając jednocześnie na śmietnik historii SLD, PSL i PO.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna. rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 27 lutego 2017 r. o 15:28
0
Mnie to sie marzą mądre, pozbawione układów i układzików  rządy, bez zbednej propagandy politycznych służalczyków. Bez arogancji i lecewazenia mieszkanców. I bez róznicy mi które ugrupowanie będzie spełniać w sumie nie tylko moje oczekiwania.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 15:10
0
Niektórzy narzekają że starosta "próbuje rządzić" miastem... i nie zauważyli, że Kraśnik leży w powiecie kraśnickim? A może marzy im się Kraśnik tylko dla "ludzkich panów"?
Avatar
sam / 27 lutego 2017 r. o 14:58
0
Taaa dobrze ze mamy radnych bezradnych , cala rada miasta jest taka koknstruktywna ze śmiech mnie ogarnia na sama myśl.
Avatar
ABC / 27 lutego 2017 r. o 14:57
0
gość napisał:
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mniej dogodna. Mimo wszystko wszytkim łatwiej dojechać do koszar niż tam pod górkę. A odnosnie rynku to wiejskim ogródkiem z oczkiem wodnym burmistrzchce chyba podkreslic wiejski charakter tamtej cześci miasta.
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mni... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:56
0
Akurat strefa ekonomiczna to zasluga poprzedniego burmistrza Piotra Czubińskiego
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 14:47
0
Jak dobrze, że mamy zbawcę - starostę, bo chyba już by miasto zamknęli, gdyby nie on. Ciekawe, jak partia, która nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta próbuje rządzić w Kraśniku. Blokuje pomysły, które jej się nie podobają lub łaskawie zezwala na robienie czegoś, pod co sie można podpiąć i zgrywać zbawcę. Cieszymy się, że starosta wspaniałomyślnie zrobił drogę do strefy, na którą to drogę miasto też dało pieniądze... A przecież mógł drogi nie robić i przez kilka lat mówić, że to wina burmistrza, że drogi nie ma
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 r. o 14:30
0
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciągnie kraśnik do góry. Do PiS-ucia Kraśnika!!!
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciąg... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 r. o 13:55
0
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rektorzy odpowiadają ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. "Gorszący przejaw zapomnienia"

Rektorzy odpowiadają ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. "Gorszący przejaw zapomnienia"

Apelujemy do władz państwowych o niezwłoczne znalezienie pokojowych dróg wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazło się polskie społeczeństwo po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego – piszą rektorzy polskich uczelni. I wyrażają oburzenie niedawnymi słowami ministra Przemysława Czarnka.

Puławy: Drugi mural także jest już gotowy

Puławy: Drugi mural także jest już gotowy

W ostatnim tygodniu zakończyły się prace przy malowaniu dwóch puławskich murali.

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Złożyli projekt uchwały

Biała Podlaska: Mieszkańcy chcą uchylenia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Złożyli projekt uchwały

Obywatelska inicjatywa w sprawie uchylenia w Białej Podlaskiej Samorządowej Karty Praw Rodzin trafiła już do biura radnych. Autorzy projektu zebrali ponad 350 podpisów. – Niedopuszczalne jest, by osoby o innej orientacji seksualnej, (…) czuły strach, brak akceptacji czy były szykanowane tylko z tego powodu, że kochają niezgodnie z oczekiwaniami innych – podkreślają wnioskodawcy.

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze w całej Polsce będą zamknięte. W Chełmie, mającym groby bliskich na cmentarzu komunalnym pomogą miejscy pracownicy. Z kolei w Świdniku znicz na każdym grobie, na którym nie będzie światełka, zapalą pracownicy miejskiej spółki.

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

– To widmo bankructwa wielu gospodarstw indywidulanych – ostrzega Marek Sulima (PSL), radny powiatu bialskiego i rolnik. Radni jednomyślnie poparli apel do rządu w sprawie odrzucenia w całości projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Dzisiejszego wieczoru policjanci zauważają wzmożony ruch w okolicach największych lubelskich nekropolii – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]
galeria

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]

– Efekt jest dokładnie taki jaki chciałem – mówi autor muralu, który powstał przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. W piątek został namalowany ostatni element. Mająca około 80 metrów długości historia nieistniejącej fabryki samochodów, jest gotowa

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 wydłuży się o kolejne 63 kilometry. Drogowcy właśnie ogłosili przetarg na pierwszy odcinek pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina
Magazyn

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina

Zacząłem jeździć bardziej agresywnie oraz lepiej zapoznałem się z ustawianiem samochodu. – Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina.

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK
5 listopada 2020, 20:00

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK

W czwartek, 5 listopada o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert Andrzej Zaucha Songbook w wykonaniu zespołu Janusza Szroma.

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ponad 27 mln zł przekaże Ministerstwo Zdrowia na prace związane z powstaniem tymczasowego szpitala w Targach Lublin. Miejsce do leczenia pacjentów z koronawirusem z nawet 480 łóżkami może być gotowe w ciągu trzech tygodni.

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"
Zdjęcia
galeria
film

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"

Na pl. Litewskim w centrum Lublina zbierają się uczestnicy kolejnego protestu po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu
Zapis relacji na żywo
galeria
film

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu

Dziś kolejny dzień protestów kobiet w Lublinie. Jeden z nich organizują kierowcy.

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Fundacja pro-life chce wyrzucać ze studiów uczestniczących w protestach studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczelnia zapewnia, nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania.

Lublin odwołał zmiany przy cmentarzach, nie będzie też specjalnych linii autobusowych
galeria

Lublin odwołał zmiany przy cmentarzach, nie będzie też specjalnych linii autobusowych

Urząd Miasta odwołuje wszystkie zmiany w komunikacji związane z okresem Wszystkich Świętych. Tylko dzisiaj po ulicach Lublina kursować będzie specjalna linia autobusowa nr 200

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!