Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 lutego 2017 r.
18:22

Miejscy radni: Zróbmy sobie liceum

43 63 A A

Radni z Kraśnika poparli inicjatywę władz miasta dotyczącą założenia i prowadzenia liceum ogólnokształcącego. Zgodzili się, choć nie jednogłośnie na zawarcie porozumienia z powiatem w tej sprawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Kraśniku pomysł stworzenia miejskiego liceum ogólnokształcącego nie jest pomysłem nowym. – Pojawia się po raz czwarty – podkreślała podczas czwartkowej sesji Marzena Pomykalska, zastępca burmistrza Kraśnika.

Obecnie inicjatywa ta jest związana z reformą oświaty i stopniowym wygaszaniem gimnazjów. Kraśnicki magistrat chce, aby liceum ogólnokształcące powstało w miejsce Publicznego Gimnazjum nr 1. Miałoby zacząć funkcjonować nie od nowego roku szkolnego, tylko od 1 września 2018 roku.

– Po to mamy dwa lata, abyśmy ten temat dobrze zbadali i zdiagnozowali – wyjaśniał radnym Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Planowane LO ma odpowiadać na potrzeby uczniów, które będą dopiero przedmiotem badań. Zdaniem władz Kraśnika miasto ma „bardzo dużo atutów”, aby taką szkołę stworzyć, chodzi m.in. o bazę sportową. Pomykalska dodała, że jest też społeczna potrzeba powołania takiej szkoły.

– Konsultowałam to z radami rodziców obu naszych gimnazjów i odbiór społeczny, opinie rodziców potwierdzają, że ten plan jest dobry – podkreślała Pomykalska.

Radni w sprawie propozycji władz miasta byli podzieleni. Tadeusz Członka zwracał uwagę na fakt, że miasto bardzo dużo dopłaca do oświaty, a Kraśnik jest miastem zadłużonym.

– Już teraz każdy mieszkaniec jest zadłużony na tysiąc złotych – podliczał radny Członka.

– Gdybyśmy nie inwestowali w oświatę, to rzeczywiście mielibyśmy złote klamki, tylko kto potrafiłby je otwierać? Analfabeci? – komentował słowa kolegi radny Jarosław Jamróz. Jego zdaniem inicjatywa władz Kraśnika jest słuszna.

– W mojej ocenie jest to projekt trudny, projekt-wyzwanie – przyznał radny Tomasz Saj. Podkreślał jednak, że należy dać mu zielone światło.

– Nie eksperymentujmy, zadbajmy o to, co jest – zachęcał radny Piotr Iwan. Ostatecznie rada zgodziła się na zawarcie porozumienia między miastem a powiatem w sprawie założenia i prowadzenia przez miasto liceum ogólnokształcącego. To otwiera rozmowy ze starostwem, któremu podlegają istniejące licea.

– Tak naprawdę nie wiemy, jaką koncepcję ma miasto – zauważa Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Wszystko dziś sprowadza się do pomysłu „zróbmy sobie liceum”. Uważam, że istniejące licea zabezpieczają potrzeby edukacyjne młodych kraśniczan i nie ma potrzeby tworzenia nowej placówki. W tej sprawie tak naprawdę chodzi o pracę dla nauczycieli z likwidowanych gimnazjów. Ale za to odpowiada ministerstwo edukacji, a nie powiat kraśnicki. Jako starosta odpowiedzialny za powiatowe szkoły i ich pracowników nie jestem entuzjastą tworzenia konkurencji dla istniejących już liceów. Pieniądze w polskiej oświacie „idą” przecież za uczniem – podkreśla.

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 21:27
0
A skąd wiesz, że "większość nie chciała"? Dlatego, że ty tak mówisz, to tak trzeba przyjąć?
Avatar
anonim / 7 marca 2017 o 12:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalnej/obłąkańczej opozycji przypominam, że społeczeństwo już dawno wypowiedziało się jednoznacznie za likwidacją gimnazjów w głosowaniu do parlamentu, wysyłając jednocześnie na śmietnik historii SLD, PSL i PO.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna. rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 27 lutego 2017 o 15:28
0
Mnie to sie marzą mądre, pozbawione układów i układzików  rządy, bez zbednej propagandy politycznych służalczyków. Bez arogancji i lecewazenia mieszkanców. I bez róznicy mi które ugrupowanie będzie spełniać w sumie nie tylko moje oczekiwania.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 15:10
0
Niektórzy narzekają że starosta "próbuje rządzić" miastem... i nie zauważyli, że Kraśnik leży w powiecie kraśnickim? A może marzy im się Kraśnik tylko dla "ludzkich panów"?
Avatar
sam / 27 lutego 2017 o 14:58
0
Taaa dobrze ze mamy radnych bezradnych , cala rada miasta jest taka koknstruktywna ze śmiech mnie ogarnia na sama myśl.
Avatar
ABC / 27 lutego 2017 o 14:57
0
gość napisał:
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mniej dogodna. Mimo wszystko wszytkim łatwiej dojechać do koszar niż tam pod górkę. A odnosnie rynku to wiejskim ogródkiem z oczkiem wodnym burmistrzchce chyba podkreslic wiejski charakter tamtej cześci miasta.
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mni... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 o 14:56
0
Akurat strefa ekonomiczna to zasluga poprzedniego burmistrza Piotra Czubińskiego
Avatar
gość / 27 lutego 2017 o 14:47
0
Jak dobrze, że mamy zbawcę - starostę, bo chyba już by miasto zamknęli, gdyby nie on. Ciekawe, jak partia, która nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta próbuje rządzić w Kraśniku. Blokuje pomysły, które jej się nie podobają lub łaskawie zezwala na robienie czegoś, pod co sie można podpiąć i zgrywać zbawcę. Cieszymy się, że starosta wspaniałomyślnie zrobił drogę do strefy, na którą to drogę miasto też dało pieniądze... A przecież mógł drogi nie robić i przez kilka lat mówić, że to wina burmistrza, że drogi nie ma
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 14:30
0
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciągnie kraśnik do góry. Do PiS-ucia Kraśnika!!!
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciąg... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 o 13:55
0
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 21:27
0
A skąd wiesz, że "większość nie chciała"? Dlatego, że ty tak mówisz, to tak trzeba przyjąć?
Avatar
anonim / 7 marca 2017 o 12:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Totalnej/obłąkańczej opozycji przypominam, że społeczeństwo już dawno wypowiedziało się jednoznacznie za likwidacją gimnazjów w głosowaniu do parlamentu, wysyłając jednocześnie na śmietnik historii SLD, PSL i PO.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna.
Misiu kolorowy, nie społeczeństwo tylko około 19% wszystkich uprawnionych do głosowania. A nawet z tych co głosowali, to w sumie większość nie chciała dobrej zmiany, a idąc Twoją logiką nie chciała likwidacji gimnazjów. Kurtyna. rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 27 lutego 2017 o 15:28
0
Mnie to sie marzą mądre, pozbawione układów i układzików  rządy, bez zbednej propagandy politycznych służalczyków. Bez arogancji i lecewazenia mieszkanców. I bez róznicy mi które ugrupowanie będzie spełniać w sumie nie tylko moje oczekiwania.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 15:10
0
Niektórzy narzekają że starosta "próbuje rządzić" miastem... i nie zauważyli, że Kraśnik leży w powiecie kraśnickim? A może marzy im się Kraśnik tylko dla "ludzkich panów"?
Avatar
sam / 27 lutego 2017 o 14:58
0
Taaa dobrze ze mamy radnych bezradnych , cala rada miasta jest taka koknstruktywna ze śmiech mnie ogarnia na sama myśl.
Avatar
ABC / 27 lutego 2017 o 14:57
0
gość napisał:
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mniej dogodna. Mimo wszystko wszytkim łatwiej dojechać do koszar niż tam pod górkę. A odnosnie rynku to wiejskim ogródkiem z oczkiem wodnym burmistrzchce chyba podkreslic wiejski charakter tamtej cześci miasta.
Główna koncepcja  , z którą sie wiąże wewnętrzna przebudowa budynku to jednak sala projekcyjna i sala obrad radnych, na które z powodzeniem mozna wyremontowac budynek starego kina. A o tych innych to tylko tak okazyjnie było napomniane. Takze nie mydlij oczu nikomu. Na punkt obsługi interesantów czy na przychodnie, która sie obecnie tam mieści nie ma potrzeby burzenia ścin. O przeniesieniu USC to były tylko przębokiwania, ze może w przyszłosci. I o ile na USC wnętrza były by ładne  bez rujnowania, to jednak lokalizacja juz mni... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 o 14:56
0
Akurat strefa ekonomiczna to zasluga poprzedniego burmistrza Piotra Czubińskiego
Avatar
gość / 27 lutego 2017 o 14:47
0
Jak dobrze, że mamy zbawcę - starostę, bo chyba już by miasto zamknęli, gdyby nie on. Ciekawe, jak partia, która nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta próbuje rządzić w Kraśniku. Blokuje pomysły, które jej się nie podobają lub łaskawie zezwala na robienie czegoś, pod co sie można podpiąć i zgrywać zbawcę. Cieszymy się, że starosta wspaniałomyślnie zrobił drogę do strefy, na którą to drogę miasto też dało pieniądze... A przecież mógł drogi nie robić i przez kilka lat mówić, że to wina burmistrza, że drogi nie ma
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 14:30
0
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciągnie kraśnik do góry. Do PiS-ucia Kraśnika!!!
Dlaczego Szkoła Średnia? Przecież można utworzyć kolejną podstawówkę. W istniejących szkołach powiatowych nie ma wystarczającej ilości uczniów więc otwarcie kolejnej szkoły średniej jest bezzasadne!!!!chodzi tu tylko o zwalenie winy na PSL, który i tak z uporem znosi ciągłe humory i poniżanie burmistrza Kraśnika. Dla PSL nie liczy się propaganda tylko dobro wszystkich mieszkańców. Przypominam, że gdyby nie ogromne starania Starosty A. Maja oraz Radnego M. Kosa nie wiem czy powstała by strefa ekonomiczna i wiele innych inwestycji. To PSL ciąg... rozwiń
Avatar
gość / 27 lutego 2017 o 13:55
0
ABC napisał:
Z rynkiem i budynkiem na Kościuszki tez myślałam, ze to tylko pomysł, a nie już rozpisane przetargi, do tego ku zgubie starej dzielnicy.
Przetargi są na opracowanie koncepcji, czyli nie zapadły konkretne decyzje. Ku zgubie twoim zdaniem, jeśli w budynku na kościuszki, będzie usc, punkt obsługi interesantów urzędu miasta a do tego przychodnia, która jest tam teraz. Po remoncie może wreszcie będzie to przyzwoicie wyglądać..
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!