Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Kraśnik

17 marca 2020 r.
19:14

Urząd Miasta w Kraśniku chce przekazać pieniądze na ratowanie dwóch zabytkowych kościołów

Autor: Zdjęcie autora aa
1 24 A A
Kraśnicki samorząd chce wesprzeć prace przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny kwotą 250 tys. zł
Kraśnicki samorząd chce wesprzeć prace przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny kwotą 250 tys. zł (fot. Krzysztof Mazur)

Dotacje na dwa zabytkowe kościoły chce przekazać Urząd Miasta Kraśnik. Byłoby to 250 tysięcy złotych dla kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 10 tysięcy złotych dla kościoła rektoralnego pw. Świętego Ducha. Decyzję w tej sprawie mają podjąć w piątek miejscy radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Dotowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych prowadzonych przy kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku, wpisanym do rejestru zabytków Województwa Lubelskiego (…), przyczynia się do zachowania historycznych elementów krajobrazu kulturowego miasta” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie. „Kościół pw. Wniebowzięcia NMP jest jednym z najcenniejszych kraśnickich zabytków. Prace konserwatorskie, restauratorskie są pracami specjalistycznymi, a przez to kosztowniejszymi niż standardowe remonty”.

W przypadku kościoła rektoralnego, pieniądze z budżetu miasta mają pomóc w realizacji projektu dotyczącego rewitalizacji i przebudowy zabytku wraz z zagospodarowaniem otoczenia kościoła i budową parkingu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 12:35
+24
Kupcie lepiej respiratory które ratują życie do Szpitala bo nie będzie czym ratować ludzi. 
Avatar
Piotr / 18 marca 2020 r. o 05:55
+21
Jak rządził w mieście PiS otrzejsze były komentarze. Kilku hejterów widząc, że ich włądza tak samo wchodzi w d... juz są cicho. Panie burmistrzu, kościół nie zawali się do roku 2021. Mamy wyjątkową sytuację, niech pan broni budżet miasta bo za dwa miesiące może być pusty. Fimry upadają, z wy rozdajecie lekką ręką pieniądze. Tak samo jak lekka ręką etaty. Po co dyrektor hotelu? Tymbradziej moralne naganne jest obsadzanie na tym stanowisko 65 letnie emerytowanego wfiste, który ma i bez tego z czego żyć. A czy to prawda, że hotel ma menagera ? To byłaby granda. Dziś marketing prowadzi się w sieci, zamieszczając infornację na platformach hotelowych, płatnym lub nie, i to koszt w sumie 1 miesiąca pracy mengera. A co sie dzieje w MPK, po co do kilku atobusów nowy dyrektor. Jakie ten super spec podjął juz decyzje. Czy Maksio wie o epidemi? Nikt nie wsiada w autobusy, trzeba ograniczyc liczbę kursów, wysłać 2-3 kierowców na urlopy? Skoro została ogłoszona kwarantanna (tę i tak premier przedłuży) kogo mają wozic autobusy? Maksiu, wielki znawco autoibusów obudź się! Szanowni radni, ratujcie budżet miasta, rócie coś, podejmujacie decyzje, a nie rozdajecie ostatnią kasę na lewo i prawo!!! 
Jak rządził w mieście PiS otrzejsze były komentarze. Kilku hejterów widząc, że ich włądza tak samo wchodzi w d... juz są cicho. Panie burmistrzu, kościół nie zawali się do roku 2021. Mamy wyjątkową sytuację, niech pan broni budżet miasta bo za dwa miesiące może być pusty. Fimry upadają, z wy rozdajecie lekką ręką pieniądze. Tak samo jak lekka ręką etaty. Po co dyrektor hotelu? Tymbradziej moralne naganne jest obsadzanie na tym stanowisko 65 letnie emerytowanego wfiste, który ma i bez tego z czego żyć. A czy to prawda, że hotel ma menagera ? ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 19:45
+17
wirus atakuje ludzi a oni będa kościoły remontować.....jak to ma sens?????
Avatar
S. / 18 marca 2020 r. o 06:00
+14
Kompletna bzdura. Niech radni - bezradni przekażą pieniądze swoje jak chcą, a nie pieniądze podatników którymi oni z Wojtkiem burmistrzem fatalnie zarządzają... mamy 50 mln długu i jeszcze sponorować remont kościółków do których za 10 lat nikt nie będzie chadzał?
Avatar
Smerf / 18 marca 2020 r. o 13:15
+12
Znowu, kasa dla Kleru ....... Wygrał PIS wybory, owy duchowny wyparł się pana Wojciecha, bo wszedł w komitywę z PIS i udawał, że nie zna pana Wojciecha. Teraz pan Wojciech został Burmistrzem to nagle księżulek, stał się jego dobrym kolegą ...... ZAKŁAMANIE, FAŁSZ i OBŁUDA !!!!!!! Ludzie biedują, głodują a władza daje kasę Klerowi ŻENADA !!!!
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 20:46
+12
A co parafia zrobiła z kostką brukową, bez potrzeby zerwaną z ulicy Bóźnicznej, a następnie przekazaną kościołowi? A może Miasto płaci za magazynowanie...
Avatar
wróg publiczny #1 / 17 marca 2020 r. o 19:48
+12
a mało czarna zaraza dostaje kasy ?
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 21:21
+11
Jest cenny ale czy w obecnych czasach nie lepiej najpierw ponaprawiac drogi? Tego ludzie oczekują. Zwykły proste naprawienie pobocza ulicy Chłodnej... tylko nie znów żużlem tylko asfaltem. Tyle ludzi korzysta z tego skrótu i sobie niszczy auta. Może jakiś radny pomoże ludziom?
Avatar
Katolik / 18 marca 2020 r. o 14:31
+10
Zabytki mogą poczekać. Koronawirus nie!!!!!!!!!!!
Avatar
Kraśniczanin od urodzenia / 18 marca 2020 r. o 13:14
+10
Kraśnik to jednak "ciemnogród"; zadłużone miast ma wspomagać utuczony kościół ?! ZGROZA !!!; a że ciemnogród to ta sprawa a także m.in.to, że na Kraśniczanie wybierają na radną lekarkę (Kudła), która głosuje przeciw LGBT !!! i to jest lekarz ?; szefową poradni dla młodzieży jest "pedagog" (Posyniak), która też za tym głosuje, to gdzie może pójść młodzież z problemami ? do HOMOFOBKI ? kiedyś tak nie było
Avatar
Gość / 19 marca 2020 r. o 13:49
-4
Czerwonej kanalii nie podoba się wolność wyznania w Polsce. A to kanalia!
Avatar
były Solidaruch.... / 18 marca 2020 r. o 20:08
+6
,,,,i bardzo dobrze. Niech ich finansuje UM! To trzeba naglasnic, aby pokazac prawdziwe oblicze tych kanalii!
Avatar
Katolik / 18 marca 2020 r. o 14:31
+10
Zabytki mogą poczekać. Koronawirus nie!!!!!!!!!!!
Avatar
lg / 18 marca 2020 r. o 14:07
-8
Znacznie lepiej byłoby przekazać te pieniądze na promocję LGBT i urządzenie dla ich wielbicieli jakiegoś sexi room'u
 O tak! Tylko lgbt jest przyszłością ludzkości. To nic, że w historii już to przerabiano: wiadomo, jak skończyły miasta Sodoma i Gomora. Teraz Nowocześni wracają do historii i udają, że to postęp. Tylko dlaczego narażają normalną większość? 
Avatar
janina z koszar / 18 marca 2020 r. o 13:38
-16
Wara  wam  hamy od  ksiendza  proboszcza  osoby duchownej  i naszej wiary  polskiej katolickiej niedamy  sie lgtbte  i  seksualizaci  naszych dzieci   ksiendza  w  renke  calowac  i pszepraszac  . dzienkuje za uwage.
Avatar
Smerf / 18 marca 2020 r. o 13:15
+12
Znowu, kasa dla Kleru ....... Wygrał PIS wybory, owy duchowny wyparł się pana Wojciecha, bo wszedł w komitywę z PIS i udawał, że nie zna pana Wojciecha. Teraz pan Wojciech został Burmistrzem to nagle księżulek, stał się jego dobrym kolegą ...... ZAKŁAMANIE, FAŁSZ i OBŁUDA !!!!!!! Ludzie biedują, głodują a władza daje kasę Klerowi ŻENADA !!!!
Avatar
Kraśniczanin od urodzenia / 18 marca 2020 r. o 13:14
+10
Kraśnik to jednak "ciemnogród"; zadłużone miast ma wspomagać utuczony kościół ?! ZGROZA !!!; a że ciemnogród to ta sprawa a także m.in.to, że na Kraśniczanie wybierają na radną lekarkę (Kudła), która głosuje przeciw LGBT !!! i to jest lekarz ?; szefową poradni dla młodzieży jest "pedagog" (Posyniak), która też za tym głosuje, to gdzie może pójść młodzież z problemami ? do HOMOFOBKI ? kiedyś tak nie było
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 12:35
+24
Kupcie lepiej respiratory które ratują życie do Szpitala bo nie będzie czym ratować ludzi. 
Avatar
muchomor / 18 marca 2020 r. o 11:12
+1
Czytając komentarze nie tylko w tym temacie ,ale i pod innymi artykułami ,dochodzę do wniosku że ten dziennik wschodni.pl mógłby się śmiało nazywać dziennik komunistyczny.pl.....
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 10:27
+6
Tego pw. WNMP było nie obdzierac z tynku, to teraz nie trzeba byłoby go ratować.. A tak to wygląda obskurnie jak prawdziwa ruina. 
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!