Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 września 2015 r.
13:29

Okroili budżet obywatelski w Kraśniku. "Będzie więcej osób zawiedzionych niż zadowolonych"

0 14 A A

Po 50 tys. zł dla każdej z pięciu dzielnic Kraśnika – tyle pieniędzy przeznaczy miasto na realizację projektów z budżetu obywatelskiego w 2016 roku. Mimo, że niektórzy radni podkreślali, że środki są zbyt skromne, to ostatecznie rada poparła projekt burmistrza.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Budżet obywatelski w przedstawionej formie to są małe pieniądze, a duże koszty – argumentował na wczorajszej sesji radny Tadeusz Członka. Radził też burmistrzowi „aby nie szedł tą drogą” – Czy powstanie coś nowego? Nie. Skończy się tym, że będzie więcej osób zawiedzionych niż zadowolonych – przewidywał.

Będzie to druga edycja budżetu obywatelskiego. W porównaniu z pierwszą, której pomysłodawcą było Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo, środków na projekty mieszkańców będzie o wiele mniej. W pierwszej edycji do dyspozycji było aż 2 mln zł.

Teraz budżet obywatelski będzie skromniejszy – 250 tys. zł, po 50 tysięcy zł na pięć dzielnic miasta. Wczoraj autopoprawką burmistrz dodał kolejną piątą dzielnicę – kolejową. Prosili o to mieszkańcy tej części miasta.

Projekty, które będą mogli zgłaszać mieszkańcy mogą dotyczyć m.in. modernizacji, budowy i wyposażenia placów zabaw, terenów sportowych i rekreacyjnych, urządzaniu zieleni miejskiej, parków i skwerów czy też budowy, utwardzaniu i remontów nawierzchni ulic.

Z 13 zwycięskich projektów pierwszej edycji budżetu obywatelskiego zrealizowano jedynie dwa. Udało się przebudować Park im. Jana Pawła II i ul. Sikorskiego.

Według radnego Piotra Iwana, To „zły sygnał wysłany do społeczeństwa”. Radny przypuszcza też, że z tego powodu frekwencja nie będzie duża. – Poza tym to są śmieszne pieniądze – podkreślał radny. – Równie dobrze ten budżet obywatelski możemy nazwać budżetem na place zabaw.

– Budżet nie był wykonany, bo były przyjęte wirtualne pieniądze – denerwował się Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Dochody 2 mln złotych ze sprzedaży działek były nierealne. Nie jestem cudotwórcą. Nie stworzę tych pieniędzy.

Podczas wczorajszej sesji rada głosowała dwa wnioski radnych. Agnieszka Lenart proponowała, aby wprowadzić zapis, że głosowanie w danej dzielnicy będzie ważne jeśli weźmie w nim udział 10 procent mieszkańców. Z kolei radny Hubert Trukan wnioskował aby zwiększyć kwotę w poszczególnych dzielnicach do 70 tys. zł. Ostatecznie większość radnych nie poparła tych propozycji.

Budżetu obywatelski 2016 w Kraśniku - harmonogram

• do 31 października – spotkania informacyjne z mieszkańcami

• listopad – zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego

• 1-15 grudnia – weryfikacja zgłoszonych projektów

• 16 grudnia-17 stycznia 2016 r. – publikacja listy projektów

• 18-22 stycznia – głosowanie w wyznaczonych lokalach

• 25- 29 stycznia – podanie do publicznej wiadomości projektów do realizacji

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krasniczek / 7 października 2015 o 09:11
0

Jeszcze jednego BO nie zrealizowali, a już kolejny ogłaszają. Na co niby ma starczyć 50 tys. zł w dzielnicy?

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 10:45
0
kraśniczynowi to już i tak niewiele pomoże chyba że ktoś za te pieniądze zrobi MEGA SZMATEKS ALBO MEGA APTEKE bo tutaj to nic innego nie powstaje i chyba wszyscy juz wyjechali...
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 13:33
0
http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/ranking-money-pl-oto-najbardziej-zadluzeni,131,0,1824131.html może poseł Stawiarski coś dołoży?!?!?
Avatar
Gość / 26 września 2015 o 14:39
0

Budżet Obywatelski to zasadzka. Wymyślony przez PO, "pchnięty" do miast po to, żeby komisje, w których w większości są funkcjonariusze PO (tak jest w większości miast w Polsce), przepychały pomysły, które są im na rękę. To jest typowa propaganda polityczna. Jeśli nie, to pytanie: od czego mamy radnych, którzy przecież są najbliżej mieszkańców? Jeśli tak, to po co nam radni? Przypominam: radni co miesiąc dostają nieopodatkowaną dietę w wysokości większej niż niejedna pensja oraz "piastują" różne, ciepłe stołeczki dodatkowo płatne. 

Avatar
Gość / 26 września 2015 o 09:52
0

Budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej, która chce, żeby wszystko w tym kraju kojarzyło sie z tą "jedynie słuszną" partią. I tyle samo ma z obywatelami. To wielka ściema. Najpierw niech obywatele radni opodatkują swoje diety, to wtedy tego budżetu będzie o wiele więcej. 

Czego to ja się dowiaduję?! To w Kraśniku PO dyktuje co ma burmistrz i PiS robić!!!

Do czego to doszło? Włodarczyk wykonuje "jedynie słuszne" partyjne dyrektywy Platformy.

Stawiarski widać nie ma już tu nic do powiedzenia.  :lol:  :lol:  :lol: 

Czego to ja się dowiaduję?! To w Kraśniku PO dyktuje co ma burmistrz i PiS robić!!!

Do czego to doszło? Włodarczyk wykonuje "jedynie słuszne" partyjne dyrektywy Platformy.

Stawiarski widać nie ma już tu nic do powiedzenia. ... rozwiń

Avatar
ja / 26 września 2015 o 08:21
0

Budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej, która chce, żeby wszystko w tym kraju kojarzyło sie z tą "jedynie słuszną" partią. I tyle samo ma z obywatelami. To wielka ściema. Najpierw niech obywatele radni opodatkują swoje diety, to wtedy tego budżetu będzie o wiele więcej. 

Bzdury, bzdury i jescze raz bzdury. Przyjrzyj się jak są traktowane propozycje opozycji i nie ma znaczenia PiS,PO czy bezpart. W BO chodzi o to, by ważne inwestycje były dla mieszkańców a nie dla przecinania wstęgi.

Bzdury, bzdury i jescze raz bzdury. Przyjrzyj się jak są traktowane propozycje opozycji i nie ma znaczenia PiS,PO czy bezpart. W BO chodzi o to, by ważne inwestycje były dla mieszkańców a nie dla przecinania wstęgi.

rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 23:07
0
Po co ten budżet z takimi marnymi groszami ? niech się urzędasy POdziela będą mieć premię
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 21:04
0

Budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej, która chce, żeby wszystko w tym kraju kojarzyło sie z tą "jedynie słuszną" partią. I tyle samo ma z obywatelami. To wielka ściema. Najpierw niech obywatele radni opodatkują swoje diety, to wtedy tego budżetu będzie o wiele więcej. 

Avatar
Przejrzysty Kraśnik / 25 września 2015 o 19:47
0

Czyli plotka mówiąca o tym, że miasto musi brać kredyty, żeby wypłacać nauczycielom pensje to jednak prawda?! Rok temu 2 mln a teraz 250 tysięcy? To jakiś żart?

Te 50 tysięcy na dzielnicę to jakieś ochłapy, żeby ludzi przy wyborami omamić, że miasto PiSowkie działa. Grunt, że wystarczyło kasy na wyjazd do Częstochowy, na imprezy dla seniorów (elektorat PiS) i na nową brykę dla burmistrza. 

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:13
0
gospodarny PiS...
Avatar
krasniczek / 7 października 2015 o 09:11
0

Jeszcze jednego BO nie zrealizowali, a już kolejny ogłaszają. Na co niby ma starczyć 50 tys. zł w dzielnicy?

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 10:45
0
kraśniczynowi to już i tak niewiele pomoże chyba że ktoś za te pieniądze zrobi MEGA SZMATEKS ALBO MEGA APTEKE bo tutaj to nic innego nie powstaje i chyba wszyscy juz wyjechali...
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 13:33
0
http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/ranking-money-pl-oto-najbardziej-zadluzeni,131,0,1824131.html może poseł Stawiarski coś dołoży?!?!?
Avatar
Gość / 26 września 2015 o 14:39
0

Budżet Obywatelski to zasadzka. Wymyślony przez PO, "pchnięty" do miast po to, żeby komisje, w których w większości są funkcjonariusze PO (tak jest w większości miast w Polsce), przepychały pomysły, które są im na rękę. To jest typowa propaganda polityczna. Jeśli nie, to pytanie: od czego mamy radnych, którzy przecież są najbliżej mieszkańców? Jeśli tak, to po co nam radni? Przypominam: radni co miesiąc dostają nieopodatkowaną dietę w wysokości większej niż niejedna pensja oraz "piastują" różne, ciepłe stołeczki dodatkowo płatne. 

Avatar
Gość / 26 września 2015 o 09:52
0

Budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej, która chce, żeby wszystko w tym kraju kojarzyło sie z tą "jedynie słuszną" partią. I tyle samo ma z obywatelami. To wielka ściema. Najpierw niech obywatele radni opodatkują swoje diety, to wtedy tego budżetu będzie o wiele więcej. 

Czego to ja się dowiaduję?! To w Kraśniku PO dyktuje co ma burmistrz i PiS robić!!!

Do czego to doszło? Włodarczyk wykonuje "jedynie słuszne" partyjne dyrektywy Platformy.

Stawiarski widać nie ma już tu nic do powiedzenia.  :lol:  :lol:  :lol: 

Czego to ja się dowiaduję?! To w Kraśniku PO dyktuje co ma burmistrz i PiS robić!!!

Do czego to doszło? Włodarczyk wykonuje "jedynie słuszne" partyjne dyrektywy Platformy.

Stawiarski widać nie ma już tu nic do powiedzenia. ... rozwiń

Avatar
ja / 26 września 2015 o 08:21
0

Budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej, która chce, żeby wszystko w tym kraju kojarzyło sie z tą "jedynie słuszną" partią. I tyle samo ma z obywatelami. To wielka ściema. Najpierw niech obywatele radni opodatkują swoje diety, to wtedy tego budżetu będzie o wiele więcej. 

Bzdury, bzdury i jescze raz bzdury. Przyjrzyj się jak są traktowane propozycje opozycji i nie ma znaczenia PiS,PO czy bezpart. W BO chodzi o to, by ważne inwestycje były dla mieszkańców a nie dla przecinania wstęgi.

Bzdury, bzdury i jescze raz bzdury. Przyjrzyj się jak są traktowane propozycje opozycji i nie ma znaczenia PiS,PO czy bezpart. W BO chodzi o to, by ważne inwestycje były dla mieszkańców a nie dla przecinania wstęgi.

rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 23:07
0
Po co ten budżet z takimi marnymi groszami ? niech się urzędasy POdziela będą mieć premię
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 21:04
0

Budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej, która chce, żeby wszystko w tym kraju kojarzyło sie z tą "jedynie słuszną" partią. I tyle samo ma z obywatelami. To wielka ściema. Najpierw niech obywatele radni opodatkują swoje diety, to wtedy tego budżetu będzie o wiele więcej. 

Avatar
Przejrzysty Kraśnik / 25 września 2015 o 19:47
0

Czyli plotka mówiąca o tym, że miasto musi brać kredyty, żeby wypłacać nauczycielom pensje to jednak prawda?! Rok temu 2 mln a teraz 250 tysięcy? To jakiś żart?

Te 50 tysięcy na dzielnicę to jakieś ochłapy, żeby ludzi przy wyborami omamić, że miasto PiSowkie działa. Grunt, że wystarczyło kasy na wyjazd do Częstochowy, na imprezy dla seniorów (elektorat PiS) i na nową brykę dla burmistrza. 

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 14:13
0
gospodarny PiS...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 0 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0