Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 marca 2010 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Policjanci dali mu mandat tysiąc zł, a później zabrali dowód rejestracyjny za pękniętą lampę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 298 A A

Strzeżcie się bordowego forda mondeo LKR J962. Za wykroczenie drogowe Krzysztof Bujak z Lublina dostał 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Za pęknięty klosz lampy stracił też dowód rejestracyjny. – Tak ostra kara to złośliwość policjantów – komentuje ekspert.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Śpieszyłem się na ważne spotkanie. Przez CB usłyszałem, że droga jest czysta, więc trochę przycisnąłem – nie ukrywa Krzysztof Bujak. W miniony czwartek jechał z Lublina do Kraśnika. Nie zauważył bordowego forda mondeo, nieoznakowanego radiowozu kraśnickiej drogówki. Został zatrzymany.

Za przekroczenie podwójnej linii ciągłej oraz najechanie na wysepkę policjanci wlepili mu 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Na tym nie koniec.

– Policjant kazał mi przygotować dokumenty, po czym dosłownie rzucił się do oglądania samochodu. Sprawdził opony i nagle poinformował mnie, że zatrzymuje dowód rejestracyjny za małe pęknięcie na tylnej lampie – opowiada Bujak.

– Prosiłem, aby nie zabierali dowodu, bo już i tak dostałem dotkliwy mandat. Ale mój argument, że lampa jest sprawna, nie przemawiał do policjantów – dodaje Bujak.

Mieczysław Fedeńczuk, szef rzeczoznawców Okręgowego Związku Działalności Gospodarczej Polskiego Związku Motorowego w Lublinie dziwi się, że za tak drobne uszkodzenie lampy policjanci odebrali Bujakowi dowód rejestracyjny.

– Jeżeli klosz był tylko pęknięty, bez ubytków, nie emitował białego światła na zewnątrz, to nie było żadnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Moim zdaniem, reakcja policjanta, choć uprawniona, była zbyt ostra, a wręcz złośliwa – komentuje Fedeńczuk.

Policja nie ma sobie nic do zarzucenia. – Kierowca wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Za wykroczenia dostał mandat i punkty karne – mówi mł. asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Dodaje, że również zgodnie z prawem policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny za pęknięty klosz lampy.

– Bez przesady – mówi Mieczysław Fedeńczuk. – Wystarczyło upomnieć kierowcę i nakazać mu wymianę klosza. W końcu policja ma chronić, a nie działać wyłącznie represyjnie.

500 złotych za żarówkę

Paweł Mamcarz przeżył podobny przypadek z kraśnickimi policjantami z bordowego forda mondeo. Wlepili mu 500 złotych mandatu i zabrali dowód rejestracyjny za brak oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. Mamcarz podejrzewał, że była to kara za złośliwą uwagę na temat policjantów, którą tuż przed kontrolą rzucił przez CB-Radio. Jego przygody opisaliśmy
29 czerwca 2009 roku.

Komentarze 298

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ormowiec spoza Kraśnika / 28 grudnia 2012 o 14:42
0
[quote name='ŁOBUZ' timestamp='1356558077' post='713562']
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery
Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne?
..............
radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
[/quote]
Było tak.W miejscowości (coś takiej jak Kraśnik) zrobiło się jakieś dziwne zbiegowisko.Ktoś powiadomił tamtejszą policję,więc sam komendant udał się na miejsce zdarzenia.Ujrzał dwóch policjantów z psem służbowym.Obaj zaglądali psu pod brzuch.Komendant zapytał co się dzieje.Mądrzejszy policjant (starszy stopniem - tyle lat w policji i już starszy krawężnikowy) odpowiedział:panie komendancie.Ludzie głośno mówią że idzie pies z dwoma chu..mi,więc zaglądamy mu pod brzych aby sprawdzić czy to prawda
[quote name='ŁOBUZ' timestamp='1356558077' post='713562']
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery
Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne?
..............
radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
[/quote]
Było tak.W miejscowości (coś takiej jak Kraśnik) zrobiło się jakieś dziwne zbiegowisko.Ktoś powiadomił tamtejszą policję,więc sam komendant udał się n... rozwiń
Avatar
ormowiec / 28 grudnia 2012 o 14:36
0
Za przekroczenie podwójnej linii ciągłej oraz najechanie na wysepkę policjanci wlepili mu 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Na tym nie koniec.....
Nie bronię policjantów,a powszechnie się mówi,że policjanci z Kraśnika w jakiś sposób chcą odreagować swoją prowincjonalność,więc wszystkich "obcych" się czepiają.Nie czepiają się natomiast tych z blachami LKR.A właśnie od takich należało byrobić porządek.
Ale do rzeczy.Facet dostał mandat (za vide podkreślony tekst).Nie wiem czy to dużo (nie znam taryfikatora).Ale zabranie dowodu rejestracyjnego za pęknięty klosz światła tylnego,to już zakrawa na złośliwość.No ale ci policjanci po takiej zabawie mieli małpią radość.A może w czasie jazdy kamyk uderzył w klosz i go uszkodził?A może to któryś z tych gliniarz celowo i ukradkiem uszkodził ten klosz aby się czepić faceta?
Za przekroczenie podwójnej linii ciągłej oraz najechanie na wysepkę policjanci wlepili mu 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Na tym nie koniec.....
Nie bronię policjantów,a powszechnie się mówi,że policjanci z Kraśnika w jakiś sposób chcą odreagować swoją prowincjonalność,więc wszystkich "obcych" się czepiają.Nie czepiają się natomiast tych z blachami LKR.A właśnie od takich należało byrobić porządek.
Ale do rzeczy.Facet dostał mandat (za vide podkreślony tekst).N... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 18:46
0
Czy to ta dziewczyna, o której piszą w: krasnik24.pl? Panienka na szpilorkach, pod wpływem i co jeszcze? A co tam robiła tojota z urzędu miasta i "bardzo wielki menago"? Jakaś dziwna i szemrana ta sprawa?
Avatar
ŁOBUZ / 26 grudnia 2012 o 22:41
0
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery
Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne?
..............
radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 18:45
0
cytujesz a raczej przytaczasz KD i jego artykuł - ale jak widać jesteś niedouczonym polucja'ntem cytat "...podczas przewożenia osoby (osó zatrzymanej;" bo raczej nie jesteś funkcjonariuszem BOR-u na służbie. Tam nie biorą źle interpretujących przepisy. Chyba, że zawsze jadąc suką masz osobę zatrzymaną z tyłu.Także gość, który to wytknął miał jak najbardziej rację
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 10:39
0
beznick napisał:
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii


Art. 39 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. nr 108, poz. 908

zapoznaj się z tym artykułęm kretynie a potem wylewaj swoje "mądrości"
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 10:34
0
beznick napisał:
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii

A ja proponuje przeczytać tobie ale ze zrozumieniem baranie KD i napisać wnioski na forum kto i kiedy jest zwolniony z pasów.
Avatar
beznick / 24 marca 2010 o 09:30
0
markus 46 napisał:
Policjanći sami łamią przepisy ruchu drogowego i jest OK.Jeżdzą bez zapiętych pasów,zatrzymują się w miejscach zabronionych i byle jak.Jak wiadomosą panami PONAD PRAWEM.Ostatnio była akcja z naklejkami na szybie i okazało się ilu NIE miało.Uważa że piratów trzeba karać ale policjant powinien dawać dobry przykład a nie być wrogiem ludzi,ostatecznie z tych kierowców podatków ma pensje o czym zapomina.


Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii
nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii rozwiń
Avatar
kylan / 22 marca 2010 o 22:16
0
Nalezalo sie, to dali.
Avatar
Gość / 22 marca 2010 o 11:01
0
Gość napisał:
150km/h i przeżyłeś??? I możesz już pisać???
Coś tu się kupy nie trzyma

przepraszam, kobitko
Avatar
ormowiec spoza Kraśnika / 28 grudnia 2012 o 14:42
0
[quote name='ŁOBUZ' timestamp='1356558077' post='713562']
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery
Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne?
..............
radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
[/quote]
Było tak.W miejscowości (coś takiej jak Kraśnik) zrobiło się jakieś dziwne zbiegowisko.Ktoś powiadomił tamtejszą policję,więc sam komendant udał się na miejsce zdarzenia.Ujrzał dwóch policjantów z psem służbowym.Obaj zaglądali psu pod brzuch.Komendant zapytał co się dzieje.Mądrzejszy policjant (starszy stopniem - tyle lat w policji i już starszy krawężnikowy) odpowiedział:panie komendancie.Ludzie głośno mówią że idzie pies z dwoma chu..mi,więc zaglądamy mu pod brzych aby sprawdzić czy to prawda
[quote name='ŁOBUZ' timestamp='1356558077' post='713562']
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery
Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne?
..............
radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
[/quote]
Było tak.W miejscowości (coś takiej jak Kraśnik) zrobiło się jakieś dziwne zbiegowisko.Ktoś powiadomił tamtejszą policję,więc sam komendant udał się n... rozwiń
Avatar
ormowiec / 28 grudnia 2012 o 14:36
0
Za przekroczenie podwójnej linii ciągłej oraz najechanie na wysepkę policjanci wlepili mu 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Na tym nie koniec.....
Nie bronię policjantów,a powszechnie się mówi,że policjanci z Kraśnika w jakiś sposób chcą odreagować swoją prowincjonalność,więc wszystkich "obcych" się czepiają.Nie czepiają się natomiast tych z blachami LKR.A właśnie od takich należało byrobić porządek.
Ale do rzeczy.Facet dostał mandat (za vide podkreślony tekst).Nie wiem czy to dużo (nie znam taryfikatora).Ale zabranie dowodu rejestracyjnego za pęknięty klosz światła tylnego,to już zakrawa na złośliwość.No ale ci policjanci po takiej zabawie mieli małpią radość.A może w czasie jazdy kamyk uderzył w klosz i go uszkodził?A może to któryś z tych gliniarz celowo i ukradkiem uszkodził ten klosz aby się czepić faceta?
Za przekroczenie podwójnej linii ciągłej oraz najechanie na wysepkę policjanci wlepili mu 8 punktów karnych i 1000 złotych mandatu. Na tym nie koniec.....
Nie bronię policjantów,a powszechnie się mówi,że policjanci z Kraśnika w jakiś sposób chcą odreagować swoją prowincjonalność,więc wszystkich "obcych" się czepiają.Nie czepiają się natomiast tych z blachami LKR.A właśnie od takich należało byrobić porządek.
Ale do rzeczy.Facet dostał mandat (za vide podkreślony tekst).N... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2012 o 18:46
0
Czy to ta dziewczyna, o której piszą w: krasnik24.pl? Panienka na szpilorkach, pod wpływem i co jeszcze? A co tam robiła tojota z urzędu miasta i "bardzo wielki menago"? Jakaś dziwna i szemrana ta sprawa?
Avatar
ŁOBUZ / 26 grudnia 2012 o 22:41
0
wczoraj moja dziewczyna dostała mandat za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej...400zł i 6 pkt..chyba ich pogrzało, ACAB a tak dla rozluźnienia atmosfery
Jakie jest najmniejsze gospodarstwo rolne?
..............
radiowóz, kogut na dachu i dwa barany w środku:) pozdr
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 18:45
0
cytujesz a raczej przytaczasz KD i jego artykuł - ale jak widać jesteś niedouczonym polucja'ntem cytat "...podczas przewożenia osoby (osó zatrzymanej;" bo raczej nie jesteś funkcjonariuszem BOR-u na służbie. Tam nie biorą źle interpretujących przepisy. Chyba, że zawsze jadąc suką masz osobę zatrzymaną z tyłu.Także gość, który to wytknął miał jak najbardziej rację
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 10:39
0
beznick napisał:
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii


Art. 39 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. nr 108, poz. 908

zapoznaj się z tym artykułęm kretynie a potem wylewaj swoje "mądrości"
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 10:34
0
beznick napisał:
Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii

A ja proponuje przeczytać tobie ale ze zrozumieniem baranie KD i napisać wnioski na forum kto i kiedy jest zwolniony z pasów.
Avatar
beznick / 24 marca 2010 o 09:30
0
markus 46 napisał:
Policjanći sami łamią przepisy ruchu drogowego i jest OK.Jeżdzą bez zapiętych pasów,zatrzymują się w miejscach zabronionych i byle jak.Jak wiadomosą panami PONAD PRAWEM.Ostatnio była akcja z naklejkami na szybie i okazało się ilu NIE miało.Uważa że piratów trzeba karać ale policjant powinien dawać dobry przykład a nie być wrogiem ludzi,ostatecznie z tych kierowców podatków ma pensje o czym zapomina.


Proponuję przeczytać K.D. w dziale dotyczącym używania pasów bezpieczeństwa oraz osób zwolnionych z tego obowiązku. Kolejny miszcz kierownicy się znalazł. Jeżeli jeżdzisz samochodem, to radziłbym zastanowić się nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii
nad sprzedażą samochodu zanim dojdzie do tragedii rozwiń
Avatar
kylan / 22 marca 2010 o 22:16
0
Nalezalo sie, to dali.
Avatar
Gość / 22 marca 2010 o 11:01
0
Gość napisał:
150km/h i przeżyłeś??? I możesz już pisać???
Coś tu się kupy nie trzyma

przepraszam, kobitko
Zobacz wszystkie komentarze 298

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 93 23

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 35 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!