Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

5 sierpnia 2012 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Prezes KPWiK nic nie robił, a pieniądze brał

0 62 A A
- Pan Ćwikła przychodził do pracy, ale jej nie wykonywał - mówi Tadeusz Fijałka (Archiwum)
- Pan Ćwikła przychodził do pracy, ale jej nie wykonywał - mówi Tadeusz Fijałka (Archiwum)

Były prezes KPWiK – Sławomir Ćwikła wyleciał z pracy dyscyplinarnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przez 20 lat byłem prezesem lubelskiego MPWiK i nigdy się z takim przypadkiem nie spotkałem. Żeby ktoś nie chciał się zajmować kompletnie niczym – dziwi się Tadeusz Fijałka, prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Dlatego rozwiązaliśmy umowę z panem Sławomirem Ćwikłą bez okresu wypowiedzenia. Dostał tylko ekwiwalent za 11 dni urlopu w kwocie ok. 8-9 tys. zł.

Sławomir Ćwikła kierował KPWiK od marca 1998 r. do stycznia 2011 r., kiedy został odwołany z tej funkcji przez Radę Nadzorczą spółki. Był bliskim współpracownikiem ówczesnego burmistrza Piotra Czubińskiego. Zasłynął m.in. tym, że w 2008 r. kupił dla KPWiK siedmioosobowego vana. Była to roczna toyota sienna. Samochód został sprowadzony z USA. Kosztował 64 tys. 900 zł. Po odwołaniu Ćwikły nowy zarząd postanowił sprzedać auto. Okazało się zbyt drogie w utrzymaniu.

Od czasu odwołania z funkcji prezesa Ćwikła nadal pracował w KPWiK. Jak podkreśla obecny prezes spółki, rozmowy dotyczące jego przyszłości w firmie nie były łatwe. – W okresie, kiedy prezesem był Waldemar Dudziak pan Ćwikła nie chciał podpisać angażu jako specjalista – opowiada prezes Fijałka. – Później pracował jako główny specjalista. Dostawał pensję w wysokości 80 proc. wynagrodzenia z czasów, kiedy był prezesem. Dostał też ryczałt na samochód.
W końcu trzeba było ustalić, na jakim stanowisku pracy jest zatrudniony b. prezes. – Chciałem, aby dalej pracował jako główny specjalista, ale odmówił – opowiada prezes Fijałka. – Chciał zarabiać tak jak do tej pory. Zgodziłem się, ale też tłumaczyłem, że na jakimś stanowisku pracować musi. Pan Ćwikła nie chciał przyjąć nowych warunków. Twierdził, że musi się skonsultować z prawnikami.

Sprawa ciągnęła się miesiącami. – Pan Ćwikła przychodził do pracy, ale jej nie wykonywał. To było coś w rodzaju nieustającego strajku włoskiego – tłumaczy prezes KPWiK.

W końcu były prezes został zwolniony dyscyplinarne. Obecnie Sławomir Ćwikła jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Kraśnickiego. Starosta kraśnicki przyznaje, że o jego zwolnieniu z KPWiK słyszał, ale nie od samego zainteresowanego. – Jeśli sprawy związane z wiceprzewodniczącym wyjdą na sesji, to zwrócimy się z zapytaniem do KPWiK. Teraz nie mamy do tego podstaw – stwierdza Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki.

Ze Sławomirem Ćwikłą nie udało nam się skontaktować. Nie odbierał telefonu komórkowego.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2013 o 15:53
+1

Już niejednemu wydawało się, że jest "słońcem", ale odszedł w cień. Słońce zaszło, ha,ha,ha.

Zawsze mnie bardzo śmieszy, ile w pewnych ludziach jest pychy i pogardy dla innych, dla uczciwości. I jak bardzo szybko przychodzi kara... I należy schylić głowę, wstyd, a nie taka udawana wesołość, "wesołkowatość".

Avatar
Ja / 24 marca 2019 o 23:28
0
Generalnie nie lubie facetów - gnid!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
anna / 3 listopada 2013 o 23:06
0

,,prezes  FIJALKA caly czas nic nie robi ----tylko krytykuje innych i picuje,,,,a duza forse bierze ,,,,tak było w lubelskich wodociągach niewiele lepiej jest w krasniku,,,,przez30 lat w Lublinie nie zrobil ,,,nic,,,inni wybudowali zaplecze p-stwa,oczyszczalnie sciekow hajdow,ujecia wody ,,,a,,,pan fijalka tylko chodzil i się chwalil ze co to nie robi,,,,a nie zrobil konkretnego nic,,,,,,zwiekszyl tylko zatrudnienie z 500 na1100 osob,,,,,naprzyjmowal znjomych swoich znajomkow,,,,,,,dziś ludzie przychodzą do pracy i nie maja co robic ,,,,bo dla takiej armi zatrudnionych nie ma co dac do roboty

,,prezes  FIJALKA caly czas nic nie robi ----tylko krytykuje innych i picuje,,,,a duza forse bierze ,,,,tak było w lubelskich wodociągach niewiele lepiej jest w krasniku,,,,przez30 lat w Lublinie nie zrobil ,,,nic,,,inni wybudowali zaplecze p-stwa,oczyszczalnie sciekow hajdow,ujecia wody ,,,a,,,pan fijalka tylko chodzil i się chwalil ze co to nie robi,,,,a nie zrobil konkretnego nic,,,,,,zwiekszyl tylko zatrudnienie z 500 na1100 osob,,,,,naprzyjmowal znjomych swoich znajomkow,,,,,,,dziś ludzie przychodzą do pracy i nie maja co robic ... rozwiń

Avatar
Gość / 3 listopada 2013 o 09:20
0

I spacerki się skończyły, bo ludzie głowy odwracają...

Avatar
antymarysieńka / 21 listopada 2012 o 22:48
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1352584725' post='692096']
Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
[/quote]

Oj ...uśmiałem się setnie Tow. Marysieńka i ... rzetelna informacja ! Buhahahaha
[quote name='Marysieńka' timestamp='1352584725' post='692096']
Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
[/quote]

Oj ...uśmiałem się setnie Tow. Marysieńka i ... rzetelna informacja ! Buhahahaha rozwiń
Avatar
Marysieńka / 10 listopada 2012 o 22:58
0
[quote name='Mały Wacek' timestamp='1352577699' post='692032']
Maryśka, Fiona " informacji", propagandę, to juz mielismy. Dukaj dokładnie i sama nie rób za tubę propagandową.
[/quote]

Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
Avatar
Mały Wacek / 10 listopada 2012 o 21:01
0
Maryśka, Fiona " informacji", propagandę, to juz mielismy. Dukaj dokładnie i sama nie rób za tubę propagandową.
Avatar
Marysieńka / 10 listopada 2012 o 20:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1352364965' post='690998']
Brawo! Pani Agnieszka Antoń-Jucha ujawnia niechlubne fakty. W Kraśniku brakuje informacji - np. miesięcznika, gazety dostarczanej do mieszkań , o działaniach aktualnego Burmistrza i Urzędu Miasta, bieżących sprawach , a także aferach zwiazanych z poprzednikiem i jego świtą. Zapiekli zwolennicy poprzednika robią czarny PR aktualnemu Burmistrzowi.
[/quote]
O tak! Tylko propagandy nam brakuje! Bo pan burmistrz już dawno sie nie wybielał na tle swojego poprzednika, to i przy okazji trzeba będzie odgrzac kilka stęchłych juz ze starosci kotletów.
[quote name='Gość' timestamp='1352364965' post='690998']
Brawo! Pani Agnieszka Antoń-Jucha ujawnia niechlubne fakty. W Kraśniku brakuje informacji - np. miesięcznika, gazety dostarczanej do mieszkań , o działaniach aktualnego Burmistrza i Urzędu Miasta, bieżących sprawach , a także aferach zwiazanych z poprzednikiem i jego świtą. Zapiekli zwolennicy poprzednika robią czarny PR aktualnemu Burmistrzowi.
[/quote]
O tak! Tylko propagandy nam brakuje! Bo pan burmistrz ju... rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 16:07
0
[quote name='Gość' timestamp='1346361678' post='669001']

[size=5]Wstyd to kraść i z dupy spaść, ewentualnie będąc Burmistrzem wybranym przez wiekszość w demokratycznych wyborach chodzić jak PiS na łańcuszku łysego kulturysty. Podaj łapę do przodu.[/size]
[/quote]Buraczek ? Spiekłeś buraczka?
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 o 09:56
0
Brawo! Pani Agnieszka Antoń-Jucha ujawnia niechlubne fakty. W Kraśniku brakuje informacji - np. miesięcznika, gazety dostarczanej do mieszkań , o działaniach aktualnego Burmistrza i Urzędu Miasta, bieżących sprawach , a także aferach zwiazanych z poprzednikiem i jego świtą. Zapiekli zwolennicy poprzednika robią czarny PR aktualnemu Burmistrzowi.
Avatar
Ja / 24 marca 2019 o 23:28
0
Generalnie nie lubie facetów - gnid!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
anna / 3 listopada 2013 o 23:06
0

,,prezes  FIJALKA caly czas nic nie robi ----tylko krytykuje innych i picuje,,,,a duza forse bierze ,,,,tak było w lubelskich wodociągach niewiele lepiej jest w krasniku,,,,przez30 lat w Lublinie nie zrobil ,,,nic,,,inni wybudowali zaplecze p-stwa,oczyszczalnie sciekow hajdow,ujecia wody ,,,a,,,pan fijalka tylko chodzil i się chwalil ze co to nie robi,,,,a nie zrobil konkretnego nic,,,,,,zwiekszyl tylko zatrudnienie z 500 na1100 osob,,,,,naprzyjmowal znjomych swoich znajomkow,,,,,,,dziś ludzie przychodzą do pracy i nie maja co robic ,,,,bo dla takiej armi zatrudnionych nie ma co dac do roboty

,,prezes  FIJALKA caly czas nic nie robi ----tylko krytykuje innych i picuje,,,,a duza forse bierze ,,,,tak było w lubelskich wodociągach niewiele lepiej jest w krasniku,,,,przez30 lat w Lublinie nie zrobil ,,,nic,,,inni wybudowali zaplecze p-stwa,oczyszczalnie sciekow hajdow,ujecia wody ,,,a,,,pan fijalka tylko chodzil i się chwalil ze co to nie robi,,,,a nie zrobil konkretnego nic,,,,,,zwiekszyl tylko zatrudnienie z 500 na1100 osob,,,,,naprzyjmowal znjomych swoich znajomkow,,,,,,,dziś ludzie przychodzą do pracy i nie maja co robic ... rozwiń

Avatar
Gość / 3 listopada 2013 o 09:20
0

I spacerki się skończyły, bo ludzie głowy odwracają...

Avatar
Gość / 21 czerwca 2013 o 15:53
+1

Już niejednemu wydawało się, że jest "słońcem", ale odszedł w cień. Słońce zaszło, ha,ha,ha.

Zawsze mnie bardzo śmieszy, ile w pewnych ludziach jest pychy i pogardy dla innych, dla uczciwości. I jak bardzo szybko przychodzi kara... I należy schylić głowę, wstyd, a nie taka udawana wesołość, "wesołkowatość".

Avatar
antymarysieńka / 21 listopada 2012 o 22:48
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1352584725' post='692096']
Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
[/quote]

Oj ...uśmiałem się setnie Tow. Marysieńka i ... rzetelna informacja ! Buhahahaha
[quote name='Marysieńka' timestamp='1352584725' post='692096']
Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
[/quote]

Oj ...uśmiałem się setnie Tow. Marysieńka i ... rzetelna informacja ! Buhahahaha rozwiń
Avatar
Marysieńka / 10 listopada 2012 o 22:58
0
[quote name='Mały Wacek' timestamp='1352577699' post='692032']
Maryśka, Fiona " informacji", propagandę, to juz mielismy. Dukaj dokładnie i sama nie rób za tubę propagandową.
[/quote]

Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
Avatar
Mały Wacek / 10 listopada 2012 o 21:01
0
Maryśka, Fiona " informacji", propagandę, to juz mielismy. Dukaj dokładnie i sama nie rób za tubę propagandową.
Avatar
Marysieńka / 10 listopada 2012 o 20:08
0
[quote name='Gość' timestamp='1352364965' post='690998']
Brawo! Pani Agnieszka Antoń-Jucha ujawnia niechlubne fakty. W Kraśniku brakuje informacji - np. miesięcznika, gazety dostarczanej do mieszkań , o działaniach aktualnego Burmistrza i Urzędu Miasta, bieżących sprawach , a także aferach zwiazanych z poprzednikiem i jego świtą. Zapiekli zwolennicy poprzednika robią czarny PR aktualnemu Burmistrzowi.
[/quote]
O tak! Tylko propagandy nam brakuje! Bo pan burmistrz już dawno sie nie wybielał na tle swojego poprzednika, to i przy okazji trzeba będzie odgrzac kilka stęchłych juz ze starosci kotletów.
[quote name='Gość' timestamp='1352364965' post='690998']
Brawo! Pani Agnieszka Antoń-Jucha ujawnia niechlubne fakty. W Kraśniku brakuje informacji - np. miesięcznika, gazety dostarczanej do mieszkań , o działaniach aktualnego Burmistrza i Urzędu Miasta, bieżących sprawach , a także aferach zwiazanych z poprzednikiem i jego świtą. Zapiekli zwolennicy poprzednika robią czarny PR aktualnemu Burmistrzowi.
[/quote]
O tak! Tylko propagandy nam brakuje! Bo pan burmistrz ju... rozwiń
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 16:07
0
[quote name='Gość' timestamp='1346361678' post='669001']

[size=5]Wstyd to kraść i z dupy spaść, ewentualnie będąc Burmistrzem wybranym przez wiekszość w demokratycznych wyborach chodzić jak PiS na łańcuszku łysego kulturysty. Podaj łapę do przodu.[/size]
[/quote]Buraczek ? Spiekłeś buraczka?
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 o 09:56
0
Brawo! Pani Agnieszka Antoń-Jucha ujawnia niechlubne fakty. W Kraśniku brakuje informacji - np. miesięcznika, gazety dostarczanej do mieszkań , o działaniach aktualnego Burmistrza i Urzędu Miasta, bieżących sprawach , a także aferach zwiazanych z poprzednikiem i jego świtą. Zapiekli zwolennicy poprzednika robią czarny PR aktualnemu Burmistrzowi.