Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Kraśnik

17 marca 2020 r.
12:30

Przyspieszona sesja Rady Miasta Kraśnik. Bez udziału mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora aa
0 19 A A
Rada Miasta Kraśnik
Rada Miasta Kraśnik (fot. Piotr Michalski)

Ustalenie sieci publicznych szkół podstawowych a także przedszkoli, zmiany w budżecie miasta, przekazanie pomocy finansowej województwu a także wsparcie finansowe prac przy zabytkowych kościołach. Decyzje w tych m.in. sprawach mają podejmować radni z Kraśnika na przyspieszonym posiedzeniu w piątek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Planowana na ostatni tydzień miesiąca sesja zwyczajna Rady Miasta nie odbędzie się – zapowiada Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Kraśnika.

Natomiast sesja nadzwyczajna została zwołana na najbliższy piątek. – Sesja nadzwyczajna to uproszczona procedura podejmowania uchwał, ograniczenie czasu obrad oraz prac komisji – wyjaśnia Niedziałek. – Chodzi o to, żeby skrócić pracę radnych do niezbędnego prawnie minimum.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, związaną z rozprzestrzenieniem się koronawirusa urzędnicy proszą mieszkańców i gości by nie przychodzili na najbliższe posiedzenie Rady.

– Apelujemy do osób zainteresowanych programem piątkowej sesji nadzwyczajnej o oglądanie i słuchanie obrad Rady za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie miasta www.krasnik.eu – informuje Niedziałek. – Powstrzymanie się od osobistej obecności na posiedzeniu, jeśli to możliwe, byłoby wskazane ze względów profilaktycznych.

Sesja Rady Miasta Kraśnik a tym samym transmisja obrad rozpocznie się o godz. 9.

Proponowany porządek obrad piątkowej sesji

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmian w budżecie Miasta Kraśnik na rok 2020.
  3. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej.
  4. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie pomocy finansowej dla Województwa Lubelskiego.
  5. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy Kościele Rektoralnym pw. Świętego Ducha w Kraśniku wpisanym do rejestru zabytków.
  6. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku wpisanym do rejestru zabytków.
  7. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie do realizacji zadania publicznego dotyczącego letniego zarządzania drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie Miasta Kraśnik.
  8. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie przejęcia do realizacji zadań z zakresu utrzymania grobów, kwater i cmentarzy wojennych na terenie Miasta Kraśnik.
  9. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie zmiany Uchwały Nr XV/147/2019 Rady Miasta Kraśnik z dnia 30 grudnia 2019r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik i nadania jej statutu, zmienionej Uchwałą Nr XVII/165/2020 Rady Miasta Kraśnik z dnia 30 stycznia 2020r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XV/147/2019 Rady Miasta Kraśnik z dnia 30 grudnia 2019r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik i nadania jej statutu.
  10. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Miasto Kraśnik oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2020 roku.
  11. Podjęcie uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez gminę Miasto Kraśnik.
  12. Zakończenie obrad sesji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WODNIK / 17 marca 2020 r. o 13:12
+19
RADA MIASTA W KRAŚNIKU NIECH ZAJMIE SIĘ WAŻNYMI SPRAWAMI A NIE KOŚCIOŁEM. MAJĄ 50 MLN DŁUGU I TRWONIĄ PIENIĘDZMI PODATNIKA NA KOŚCIOŁY.
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 12:38
+16
.... a gdzie punkt o podjęciu uchwały o strefie wolnej od koronawirusa ???
Avatar
Sant / 17 marca 2020 r. o 12:50
+6
A gdzie uchwała o unieważnieniu uchwały o strefie Lgbt? I jak zwykle Wojtuś daje na koscìółki w Kraśniku. Bez publiczności i trudnych pytań, tchórze.
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 17:16
+5
Jak można zwołać sesję skoro jest pandemia.A gdzie zalecenia epidemiologów.Glupi naród w tym Kraśniku wybitnie
Avatar
Piotr / 18 marca 2020 r. o 06:13
+3
To jest granda ustalanie sieci szkół bez obecności zainteresowanych. Tak złej rady jeszcse nie było. Wszyscy którzy są blisko szkół wiedza o faryzowaniu jednej przez super kierownika z wiadomego pwodou. qwidac to po rozdysponoiwaniu funduszu socjalnegi i obciązenia emerytami 7 i gimnazjum jedną szkołe, żeby żonia i jje kolkeżanki mieli więcej. Burmistrz o tym nie wie co wyrabia jego przyboczny?
Avatar
M / 17 marca 2020 r. o 17:58
+3
To kasę na kościoły mają ale chcą zlikwidować oddział ginekologiczny? To kurde jak to jest...
Avatar
Do Radny / 18 marca 2020 r. o 16:41
+2
Mało pan zna szczegółów z tego co dzieje się w szkole. Ludzie boją się o pracę, stąd nikt z posiadaną wiedzą nie wyjdzie na zewnątrz. Proszę na to nie liczyć. Najadł się pan teorii na temat właściwego modelu funkcjonowania władzy, stąd te dyrdymały na temat przedstawiciela i zgłoszenia mu problemu. Przedstawia pan wersję wygodną dla urzędu, co niemal każdy czytający w pana wywodzie zauważy. Szkoła to jest samodzielna jednostka organizacyjna, a nie budynek - czytaj mury. Z osobą o tak wybiórczej wiedzy nie da się dyskutować, stąd zapewne Piotr też tego nie uczyni.
Mało pan zna szczegółów z tego co dzieje się w szkole. Ludzie boją się o pracę, stąd nikt z posiadaną wiedzą nie wyjdzie na zewnątrz. Proszę na to nie liczyć. Najadł się pan teorii na temat właściwego modelu funkcjonowania władzy, stąd te dyrdymały na temat przedstawiciela i zgłoszenia mu problemu. Przedstawia pan wersję wygodną dla urzędu, co niemal każdy czytający w pana wywodzie zauważy. Szkoła to jest samodzielna jednostka organizacyjna, a nie budynek - czytaj mury. Z osobą o tak wybiórczej wiedzy nie da się dyskutować, stąd zapewne Piot... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 23:07
+2
Do M Powinni caly ten szpital zamknac a pracownikow na syberie...
Avatar
Koranowirus / 17 marca 2020 r. o 22:33
+2
Brawo sesja podczas Pandemi a po jutrze moze juz otworza przedszkola i szkoły Siedziec w domu i nie rozsiewac tego dziadostwa a moze bedziecie rozmawiac o tym co dzieje sie w miescie ??? Mianowicie o przychodni z ktorej traktuje sie Ludzi jak bydlo i nie tylko tej przychodni wyrzucajac recepte przez okno... Radni zastanowcie sie moze konkurencja czycha wiekszosc z was jest w grupie ryzyka bo wiekowi jestescie :( Nie radze Zdrowie Ważniejsze. Macie przyklad radnego nomen omen z PiSu w Szczecinie zachorowal po co kusic los ??? Jeszcze jedno Czy będą Maseczki i odstepy miedzy Radnymi ??? Dalej jestem zdania zeby odlozyć ta sesje rady no i chyba nikt nie moze zakazac przyjscia na taka sesje obywatelom ???
Brawo sesja podczas Pandemi a po jutrze moze juz otworza przedszkola i szkoły Siedziec w domu i nie rozsiewac tego dziadostwa a moze bedziecie rozmawiac o tym co dzieje sie w miescie ??? Mianowicie o przychodni z ktorej traktuje sie Ludzi jak bydlo i nie tylko tej przychodni wyrzucajac recepte przez okno... Radni zastanowcie sie moze konkurencja czycha wiekszosc z was jest w grupie ryzyka bo wiekowi jestescie :( Nie radze Zdrowie Ważniejsze. Macie przyklad radnego nomen omen z PiSu w Szczecinie zachorowal po co kusic los ??? Jeszcze jedno Cz... rozwiń
Avatar
Kawka / 17 marca 2020 r. o 18:19
+2
Ze szczególnym zaangażowaniem, wypowiedziano walkę krukowatym na terenie MOSiR, już czwarty raz są zrzucane gniazda. Ktoś powinien to powstrzymać, bo są to czynności bezprawne. Przypominam, że teraz jest szczególny okres ochronny tych ptaków(ochrona ścisła), ponieważ mają okres lęgowy od marca do końca kwietnia i tego robić nie można. Dz.U z 2016 r: zakaz umyślnego niepokojenia w okresie lęgowym, niszczenia siedlisk lub ostoi, niszczenie ich jaj lub form rozwojowych. A swoją drogą, co za fachowcy pracują w referacie UM, że taką decyzję wydali w tym okresie. Za niszczenie ptasich gniazd w okresie lęgowym grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Ze szczególnym zaangażowaniem, wypowiedziano walkę krukowatym na terenie MOSiR, już czwarty raz są zrzucane gniazda. Ktoś powinien to powstrzymać, bo są to czynności bezprawne. Przypominam, że teraz jest szczególny okres ochronny tych ptaków(ochrona ścisła), ponieważ mają okres lęgowy od marca do końca kwietnia i tego robić nie można. Dz.U z 2016 r: zakaz umyślnego niepokojenia w okresie lęgowym, niszczenia siedlisk lub ostoi, niszczenie ich jaj lub form rozwojowych. A swoją drogą, co za fachowcy pracują w referacie UM, że taką decyzję wydal... rozwiń
Avatar
komentatordw / 24 marca 2020 r. o 21:30
0
jeszcze raz do Kruk - i do tego "znafco" o takie zezwolenie nie występuje MOSiR tylko Urząd Miasta Kraśnik bo MOSiR jest instytucją miejską.
Avatar
komentatordw / 24 marca 2020 r. o 21:25
0
do Kruk Skoro innych nazywasz głupkami to Ty jesteś kretynem myśląc że instytucja publiczna przeprowadzała by tak jawne działania wbrew przepisom prawa. Zgoda wydana przez odpowiednie instytucje na usuwanie gniazd JEST pomimo przepisów prawa które mówią że teraz jest okres lęgowy i tego robić nie wolno. Mam nadzieję, że skoro tak leży CI na sercu dobro tych wrednych ptaszysk nie jedasz biednych świnek krówek i kurczaczków nie wspominając o biednym karpiku na święta.
Avatar
Kruk / 20 marca 2020 r. o 15:58
0
Człowieku, tu nie chodzi o twoje widzi mi się(jak na wsi). Tylko w tym kraju obowiązują przepisy ochrony środowiska i w tym okresie lęgowym nie można niszczyć gniazd tych ptaków. Chyba, że jesteś za głupi, żeby to zrozumieć. Jedynie można to zrobić mając zezwolenie na wykonanie tych czynności od regionalnego dyrektora ochrony środowiska lub generalnego dyrektora środowiska, czego na pewno nie uzyskał MOSiR i tyle. Przypominam i ostrzegam, że te czynności są karane.
Avatar
anty ptaszysko / 19 marca 2020 r. o 08:11
-1
Zapraszam Cię serdecznie do "adopcji" tych wszystkich ptaszysk na drzewa u siebie - zapewne będziesz uradowany "wrzaskiem" jaki powodują te ptaszyska w godzinach porannych oraz wieczornych. Będziesz miał codziennie pobdkę tuż przed wschodem słońca oraz kojące wrzaski zasypiając wieczorem. W upalne letnie dni, kiedy otworzysz okna w mieszkaniuu aby było chłodniej będziesz miał piękny akompaniament ptaszysk do sączenia piwa i oglądania meczu kopaczy bąbla. Zachęcam do bardziej zdecydowanych działań (sokolnik) bo ptaszyska zaraz na drugi dzień po zrzuceniu robią już nowe gniazda.... Szkoda że przepisy nie zezwalają na odstrzał takich ptaszyk przez które np. populacji wróbla nie ma prawie wcale.
Zapraszam Cię serdecznie do "adopcji" tych wszystkich ptaszysk na drzewa u siebie - zapewne będziesz uradowany "wrzaskiem" jaki powodują te ptaszyska w godzinach porannych oraz wieczornych. Będziesz miał codziennie pobdkę tuż przed wschodem słońca oraz kojące wrzaski zasypiając wieczorem. W upalne letnie dni, kiedy otworzysz okna w mieszkaniuu aby było chłodniej będziesz miał piękny akompaniament ptaszysk do sączenia piwa i oglądania meczu kopaczy bąbla. Zachęcam do bardziej zdecydowanych działań (sokolnik) bo ptaszyska ... rozwiń
Avatar
Do Radny / 18 marca 2020 r. o 16:41
+2
Mało pan zna szczegółów z tego co dzieje się w szkole. Ludzie boją się o pracę, stąd nikt z posiadaną wiedzą nie wyjdzie na zewnątrz. Proszę na to nie liczyć. Najadł się pan teorii na temat właściwego modelu funkcjonowania władzy, stąd te dyrdymały na temat przedstawiciela i zgłoszenia mu problemu. Przedstawia pan wersję wygodną dla urzędu, co niemal każdy czytający w pana wywodzie zauważy. Szkoła to jest samodzielna jednostka organizacyjna, a nie budynek - czytaj mury. Z osobą o tak wybiórczej wiedzy nie da się dyskutować, stąd zapewne Piotr też tego nie uczyni.
Mało pan zna szczegółów z tego co dzieje się w szkole. Ludzie boją się o pracę, stąd nikt z posiadaną wiedzą nie wyjdzie na zewnątrz. Proszę na to nie liczyć. Najadł się pan teorii na temat właściwego modelu funkcjonowania władzy, stąd te dyrdymały na temat przedstawiciela i zgłoszenia mu problemu. Przedstawia pan wersję wygodną dla urzędu, co niemal każdy czytający w pana wywodzie zauważy. Szkoła to jest samodzielna jednostka organizacyjna, a nie budynek - czytaj mury. Z osobą o tak wybiórczej wiedzy nie da się dyskutować, stąd zapewne Piot... rozwiń
Avatar
Radny / 18 marca 2020 r. o 14:51
0
Odpowiedź dla Piotra: nie ma co się silić na błędy w pisowni, drogi "nauczycielu" ze Szkoły Podstawowej nr 5. Jeżeli się zabiera za pisanie, to trzeba najpierw przeczytać to o czym się chce pisać. Uchwały są porządkowe i pozytywnie zaopiniowane przez Kuratora Oświaty i związki zawodowe działające w oświacie. O jakich zainteresowanych Pan myśli, uczniach, rodzicach, nauczycielach, dyrektorach? Ma Pan swojego przedstawiciela w Radzie , można mu zgłosić swoje wątpliwości lub wnioski. Nauczyciele z likwidowanego gimnazjum byli przydzieleni do SP nr 5 ze względu na to, że zajmuje budynek po gimnazjum. Na każdego n-la naliczany jest odpis na fundusz socjalny i te pieniądze są w budżecie tej szkoły. Nikt nie ma więcej czy mniej, wszyscy mają tą samą kwotę. Czy n-l uczący od początku w tym budynku w SP nr 7 i PG nr 1 miał być przepisany do innej szkoły? A tak w ogóle to więcej odwagi, można zaprosić tego krytykowanego kierownika lub radnego na spotkanie i wyjaśnić wszystkie wątpliwości, a nie być "odważnym" tchórzem w mediach. A tak jeszcze na marginesie, może podpowie Pan kto w Kraśniku ma większą wiedzę i doświadczenie w oświacie od obecnego kierownika w Urzędzie? Z tego co wiem to wiele osób kontaktuje się z nim w sprawach oświaty i jest uznawany jako autorytet w tej dziedzinie.
Odpowiedź dla Piotra: nie ma co się silić na błędy w pisowni, drogi "nauczycielu" ze Szkoły Podstawowej nr 5. Jeżeli się zabiera za pisanie, to trzeba najpierw przeczytać to o czym się chce pisać. Uchwały są porządkowe i pozytywnie zaopiniowane przez Kuratora Oświaty i związki zawodowe działające w oświacie. O jakich zainteresowanych Pan myśli, uczniach, rodzicach, nauczycielach, dyrektorach? Ma Pan swojego przedstawiciela w Radzie , można mu zgłosić swoje wątpliwości lub wnioski. Nauczyciele z likwidowanego gimnazjum byli przydzi... rozwiń
Avatar
Piotr / 18 marca 2020 r. o 06:13
+3
To jest granda ustalanie sieci szkół bez obecności zainteresowanych. Tak złej rady jeszcse nie było. Wszyscy którzy są blisko szkół wiedza o faryzowaniu jednej przez super kierownika z wiadomego pwodou. qwidac to po rozdysponoiwaniu funduszu socjalnegi i obciązenia emerytami 7 i gimnazjum jedną szkołe, żeby żonia i jje kolkeżanki mieli więcej. Burmistrz o tym nie wie co wyrabia jego przyboczny?
Avatar
Lukasz / 18 marca 2020 r. o 00:14
-1
Akiedy bedziecie +500jak wejdzie do kraśnika virus to dacie i ludzie biedni na koncu się zabiespieczac i bedo się zarażać tak napewno bedzie
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 23:07
+2
Do M Powinni caly ten szpital zamknac a pracownikow na syberie...
Avatar
Koranowirus / 17 marca 2020 r. o 22:33
+2
Brawo sesja podczas Pandemi a po jutrze moze juz otworza przedszkola i szkoły Siedziec w domu i nie rozsiewac tego dziadostwa a moze bedziecie rozmawiac o tym co dzieje sie w miescie ??? Mianowicie o przychodni z ktorej traktuje sie Ludzi jak bydlo i nie tylko tej przychodni wyrzucajac recepte przez okno... Radni zastanowcie sie moze konkurencja czycha wiekszosc z was jest w grupie ryzyka bo wiekowi jestescie :( Nie radze Zdrowie Ważniejsze. Macie przyklad radnego nomen omen z PiSu w Szczecinie zachorowal po co kusic los ??? Jeszcze jedno Czy będą Maseczki i odstepy miedzy Radnymi ??? Dalej jestem zdania zeby odlozyć ta sesje rady no i chyba nikt nie moze zakazac przyjscia na taka sesje obywatelom ???
Brawo sesja podczas Pandemi a po jutrze moze juz otworza przedszkola i szkoły Siedziec w domu i nie rozsiewac tego dziadostwa a moze bedziecie rozmawiac o tym co dzieje sie w miescie ??? Mianowicie o przychodni z ktorej traktuje sie Ludzi jak bydlo i nie tylko tej przychodni wyrzucajac recepte przez okno... Radni zastanowcie sie moze konkurencja czycha wiekszosc z was jest w grupie ryzyka bo wiekowi jestescie :( Nie radze Zdrowie Ważniejsze. Macie przyklad radnego nomen omen z PiSu w Szczecinie zachorowal po co kusic los ??? Jeszcze jedno Cz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!