Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 czerwca 2017 r.
13:34

Rynek w Kraśniku do przebudowy. Jak ma się zmienić centrum miasta?

0 50 A A
Rynek po przebudowie – wizualizacja
Rynek po przebudowie – wizualizacja

Zmiany w organizacji ruchu kołowego na rynku i skupienie parkingów w jego południowej części – takie są założenia przebudowy. Planowana jest też budowa fontanny, a także pożegnanie z pomnikiem kraśnickiej cegły, który zastąpią ceglane ławki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd Miasta w Kraśniku szuka firmy, która opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową rewitalizacji miejscowego rynku, według wytycznych zawartych w „Koncepcji zagospodarowania terenu – Plac Wolności w Kraśniku”. Zgodnie z zapisami zawartymi w tym dokumencie, zmienić ma się tam organizacja ruchu. 

– Jadąc od ulicy Narutowicza wyłączone z ruchu mają być ulice znajdujące się zarówno po lewej, jak też prawej stronie – opisuje Emilia Łukasik, p.o. rzecznika Urzędu Miasta w Kraśniku. – Strona od supersamu, jak też od ulic Tęczyńskich i Krakowskiej, będą dalej otwarte dla ruchu.

Pojazdy będą mogły dalej jeździć też przez centralną część placu. „Zmodyfikowany zostanie jednak przebieg drogi biegnącej wzdłuż południowo-zachodniej pierzei rynku” – czytamy w opracowanej na zlecenie miasta koncepcji. „Zostanie ona odsunięta od budynku handlowego. W przypadku drogi przecinającej płytę rynku będzie istniała możliwość jej czasowego wyłączenia z ruchu na potrzeby organizacji uroczystości państwowych oraz imprez okolicznościowych.”

Zgodnie z koncepcją miejsca parkingowe mają zostać skupione w południowej części rynku. Pozostawione zostaną też parkingi przy ulicach Kościuszki i Tęczyńskich.

W większości zmienić ma się też posadzka rynku. Planowane jest też wyniesienie nawierzchni drogi do poziomu nawierzchni placu, aby w przypadku zamknięcia ruchu na drodze powstała jednolita powierzchnia.

Lokalizacji nie zmieni pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, który pozostanie w tym samym miejscu. Zdemontowany ma zostać natomiast pomnik kraśnickiej cegły. – Jest to samowola budowlana – zaznacza Łukasik. 

Cegła z rynku jednak nie zniknie. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, pomnik ten ma zostać zastąpiony pomnikiem użytkowym „w postaci stałych siedzisk na obrzeżach placu wykonanych z tejże cegły”.

Poza tym w części placu, gdzie stoi pomnik marszałka Piłsudskiego, przewidziano też miejsce na ogródki piwne. Po stronie przeciwnej – w południowo-wschodniej części rynku zaplanowano zaś fontannę. Ma składać się z tryskaczy zamontowanych w posadzce.

Lampy oświetleniowe mają zostać zamontowane w posadzce w otoczeniu pomnika Piłsudskiego i w południowej części płyty rynku. „Ponadto w części wschodniej i północno-zachodniej zainstalowane zostaną lampy oświetleniowe niskie. Dopełnieniem systemu oświetlenia rynku będą lampy oświetleniowe wysokie zlokalizowane w jego północnej i południowej części” – czytamy w koncepcji.
Uporządkowana ma zostać też zieleń. Wycięte mają być drzewa iglaste znajdujące się w centralnej części płyty rynku. Planowane są nowe nasadzenia, przede wszystkim pośród miejsc postojowych, jak też przy wjazdach na rynek.

Istniejąca studnia ma zostać zachowana, jednak w myśl koncepcji ma być przekształcona w zdrój wody pitnej, potocznie nazywany „poidełkiem”. Na placu poza ławkami i śmietnikami pojawią się też stojaki na rowery.

Miasto będzie starać się o unijne dofinansowanie zaplanowanych prac. – Do końca września musimy mieć przygotowane dokumenty, aby móc ubiegać się o wsparcie – dodaje Łukasik.
Jeśli Urzędowi Miasta nie uda się uzyskać dofinansowania, inwestycja będzie realizowana etapami.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 00:47
0
Kolejne pieniadze w bloto mam nadzieje ze nie otrzymacie dotacji UE
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 11:36
0
'Niewyględeny' to nie wyraz jsłownikowy, ale został zaczerpnięty z mowy potocznej, od słowa 'wyglądac'. W tym przypadku 'niewygledny 'oznacza , ze coś wyglada źle, niekorzystnie. W naszym jezyku masa tego typu słów jest używana. ale dziwne to jest tylko to, ze dla wielu jest to słowo zrozumiałe, oprócz jedynie takiego inteligenta jak ty. Rynek został zrobiony z nowymi trendami, które można spotkać nie w tego typu pipidówach co kraśnik. i tak jak dla duzych miast tego typu rynek miał byc wizytówką, tak i nasz miał spełniać to samo zadanie. Przy tym odbiegac od swojego wiejskiego charakteru, a nabrać nowoczesnego stylu. I powiedzmu sobie szczerze, rynek to nie park, a park to nie rynek. I nikt nie broni przebywać ani na rynku ani też w parku ludziom z okolicznych wioch. Ale tez toco sie sprawdzało 10/20 lat temu czy nawet wiecej nie musi teraz. I to, że tobie sie podobał tamtem rynek nie oznacza, że podobał sie innym. Byc może za tym twoim podobaniem przemawia tez sentyment, a nie ogólny jego wygląd. I kto by pomyślał, że w czasach rządów pisuarów uznaniem może cieszyc sie rynek zrobiony przez wredną komunę, za której wszystko tak było złe i do niczego, a na uznanie zasługuje to co było przed nią. a w tym przypadku przed wojną, czyli czasy brudu i nędzy.
'Niewyględeny' to nie wyraz jsłownikowy, ale został zaczerpnięty z mowy potocznej, od słowa 'wyglądac'. W tym przypadku 'niewygledny 'oznacza , ze coś wyglada źle, niekorzystnie. W naszym jezyku masa tego typu słów jest używana. ale dziwne to jest tylko to, ze dla wielu jest to słowo zrozumiałe, oprócz jedynie takiego inteligenta jak ty. Rynek został zrobiony z nowymi trendami, które można spotkać nie w tego typu pipidówach co kraśnik. i tak jak dla duzych miast tego typu rynek miał byc wizytówką, tak i nasz miał spełniać to samo zadanie. Pr... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 21:08
0
Co to znaczy "niewyględne"?! Jakiś nowy język? A "odpoczywający i posilający sie przed powrotem do domu ludzie z okolicznych wioch" tak oszpecali swoim wyglądem niezwykłej urody rynek, że trzeba go było przemurować, zmienić i pozbawić zieleni. Tak, ludzie z okolicznych wioch nie mają prawa wstępu do powiatowego miasta Kraśnik. Nigdy. Bo może jeszcze by coś zjedli!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 21:46
0
Ale jak ten rynek aż tyle kosztował, to teraz szkoda go rozbierac, bo to bedą całkowicie wyrzucone pieniądze w błoto. Ale wychodzi na to, ze władze Krasnika są przebardzo bogate.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 21:43
0
W du*ie ci się zapada.  I powiedzmy sobie szczerze, że to co było , to było niewyględne. A już wyjątkowo na obecne czasy. Przeciez  w tym rynku nikt nie przesiadywał oprócz odpoczywających i posilających sie przed powrotem do domu  ludzi  z okolicznych wioch .
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 20:52
0
Zatem znowu zasadne jest pytanie: komu to przeszkadzało? Kto przytulił wziątkę, zwyczajowe 10% od każdego kawałka najdroższego w świecie granitu, który już się zapada?
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 00:49
0
Brukowisko zamienione na nowocześniejsze brukowisko. Szkoda pieniędzy. Kiedyś było ładnie dużo zieleni kwiatków alejki po których jak byłam dzieckiem jeździliśmy na rowerach i można było się schować przed słońcem a teraz nikt tam nie chce chodzić Kraśnik pusty jest tam nic się nie dzieje nawet baru normalnego nie ma tylko speluna na środku rynku jako wizytówka miasta dla pijakow a mlodziez mie ma gdzie wyjsc wszystko zamykaja jedyny normalny bar parkowa tez zamkneli wstyd!!! Taki rynek nas nie uszczęśliwi oddajcie nam dawna zielen
Avatar
zader / 15 czerwca 2017 o 07:23
0
kolego lotnisko to przenosnia bo ryunek wyglada jak pas stsartowy
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 12:08
0
Kupa zieleni :)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 22:07
0
Poza tym o jakim cieniu na rynku mówisz po rewitalizacji, skoro planuje się posadzenie niskich drzewek po obrzeżach, podczas, gdy słońce grzeje z bardzo wysoka. Wątpię czy dadza dużo tego cienia, a całym srodkiem i tak zaplanowana jest pustynia. to teraz po bokach od strony supersamu i poczty można znaleźć cień. Co prawda ten od strony poczty zajęty jest przez ogródek piwny. Nie pijesz piwa na rynku to nie masz prawa do cienia. A przeciez miasto może samo postawić stoliki z krzesełkami i parasole i będą służyły przypadkowym przechodniom, bez picia piwa. Ale jak widać dla miasta zarabiający na piwie w rynku sa wazniejsi od mieszkańców miasta.
Poza tym o jakim cieniu na rynku mówisz po rewitalizacji, skoro planuje się posadzenie niskich drzewek po obrzeżach, podczas, gdy słońce grzeje z bardzo wysoka. Wątpię czy dadza dużo tego cienia, a całym srodkiem i tak zaplanowana jest pustynia. to teraz po bokach od strony supersamu i poczty można znaleźć cień. Co prawda ten od strony poczty zajęty jest przez ogródek piwny. Nie pijesz piwa na rynku to nie masz prawa do cienia. A przeciez miasto może samo postawić stoliki z krzesełkami i parasole i będą służyły przypadkowym przechodniom, bez... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 00:47
0
Kolejne pieniadze w bloto mam nadzieje ze nie otrzymacie dotacji UE
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 11:36
0
'Niewyględeny' to nie wyraz jsłownikowy, ale został zaczerpnięty z mowy potocznej, od słowa 'wyglądac'. W tym przypadku 'niewygledny 'oznacza , ze coś wyglada źle, niekorzystnie. W naszym jezyku masa tego typu słów jest używana. ale dziwne to jest tylko to, ze dla wielu jest to słowo zrozumiałe, oprócz jedynie takiego inteligenta jak ty. Rynek został zrobiony z nowymi trendami, które można spotkać nie w tego typu pipidówach co kraśnik. i tak jak dla duzych miast tego typu rynek miał byc wizytówką, tak i nasz miał spełniać to samo zadanie. Przy tym odbiegac od swojego wiejskiego charakteru, a nabrać nowoczesnego stylu. I powiedzmu sobie szczerze, rynek to nie park, a park to nie rynek. I nikt nie broni przebywać ani na rynku ani też w parku ludziom z okolicznych wioch. Ale tez toco sie sprawdzało 10/20 lat temu czy nawet wiecej nie musi teraz. I to, że tobie sie podobał tamtem rynek nie oznacza, że podobał sie innym. Byc może za tym twoim podobaniem przemawia tez sentyment, a nie ogólny jego wygląd. I kto by pomyślał, że w czasach rządów pisuarów uznaniem może cieszyc sie rynek zrobiony przez wredną komunę, za której wszystko tak było złe i do niczego, a na uznanie zasługuje to co było przed nią. a w tym przypadku przed wojną, czyli czasy brudu i nędzy.
'Niewyględeny' to nie wyraz jsłownikowy, ale został zaczerpnięty z mowy potocznej, od słowa 'wyglądac'. W tym przypadku 'niewygledny 'oznacza , ze coś wyglada źle, niekorzystnie. W naszym jezyku masa tego typu słów jest używana. ale dziwne to jest tylko to, ze dla wielu jest to słowo zrozumiałe, oprócz jedynie takiego inteligenta jak ty. Rynek został zrobiony z nowymi trendami, które można spotkać nie w tego typu pipidówach co kraśnik. i tak jak dla duzych miast tego typu rynek miał byc wizytówką, tak i nasz miał spełniać to samo zadanie. Pr... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 21:08
0
Co to znaczy "niewyględne"?! Jakiś nowy język? A "odpoczywający i posilający sie przed powrotem do domu ludzie z okolicznych wioch" tak oszpecali swoim wyglądem niezwykłej urody rynek, że trzeba go było przemurować, zmienić i pozbawić zieleni. Tak, ludzie z okolicznych wioch nie mają prawa wstępu do powiatowego miasta Kraśnik. Nigdy. Bo może jeszcze by coś zjedli!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 21:46
0
Ale jak ten rynek aż tyle kosztował, to teraz szkoda go rozbierac, bo to bedą całkowicie wyrzucone pieniądze w błoto. Ale wychodzi na to, ze władze Krasnika są przebardzo bogate.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 21:43
0
W du*ie ci się zapada.  I powiedzmy sobie szczerze, że to co było , to było niewyględne. A już wyjątkowo na obecne czasy. Przeciez  w tym rynku nikt nie przesiadywał oprócz odpoczywających i posilających sie przed powrotem do domu  ludzi  z okolicznych wioch .
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 20:52
0
Zatem znowu zasadne jest pytanie: komu to przeszkadzało? Kto przytulił wziątkę, zwyczajowe 10% od każdego kawałka najdroższego w świecie granitu, który już się zapada?
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 00:49
0
Brukowisko zamienione na nowocześniejsze brukowisko. Szkoda pieniędzy. Kiedyś było ładnie dużo zieleni kwiatków alejki po których jak byłam dzieckiem jeździliśmy na rowerach i można było się schować przed słońcem a teraz nikt tam nie chce chodzić Kraśnik pusty jest tam nic się nie dzieje nawet baru normalnego nie ma tylko speluna na środku rynku jako wizytówka miasta dla pijakow a mlodziez mie ma gdzie wyjsc wszystko zamykaja jedyny normalny bar parkowa tez zamkneli wstyd!!! Taki rynek nas nie uszczęśliwi oddajcie nam dawna zielen
Avatar
zader / 15 czerwca 2017 o 07:23
0
kolego lotnisko to przenosnia bo ryunek wyglada jak pas stsartowy
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 12:08
0
Kupa zieleni :)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 o 22:07
0
Poza tym o jakim cieniu na rynku mówisz po rewitalizacji, skoro planuje się posadzenie niskich drzewek po obrzeżach, podczas, gdy słońce grzeje z bardzo wysoka. Wątpię czy dadza dużo tego cienia, a całym srodkiem i tak zaplanowana jest pustynia. to teraz po bokach od strony supersamu i poczty można znaleźć cień. Co prawda ten od strony poczty zajęty jest przez ogródek piwny. Nie pijesz piwa na rynku to nie masz prawa do cienia. A przeciez miasto może samo postawić stoliki z krzesełkami i parasole i będą służyły przypadkowym przechodniom, bez picia piwa. Ale jak widać dla miasta zarabiający na piwie w rynku sa wazniejsi od mieszkańców miasta.
Poza tym o jakim cieniu na rynku mówisz po rewitalizacji, skoro planuje się posadzenie niskich drzewek po obrzeżach, podczas, gdy słońce grzeje z bardzo wysoka. Wątpię czy dadza dużo tego cienia, a całym srodkiem i tak zaplanowana jest pustynia. to teraz po bokach od strony supersamu i poczty można znaleźć cień. Co prawda ten od strony poczty zajęty jest przez ogródek piwny. Nie pijesz piwa na rynku to nie masz prawa do cienia. A przeciez miasto może samo postawić stoliki z krzesełkami i parasole i będą służyły przypadkowym przechodniom, bez... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tak wygląda rower miejski po przejechaniu przez pociąg

Lublin: Tak wygląda rower miejski po przejechaniu przez pociąg 0 0

W poniedziałek policjanci z komisariatu VI w Lublinie zatrzymali nieletniego mieszkańca miasta w związku ze zniszczeniem roweru miejskiego.

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej
galeria

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej 2 0

O zmiany w projekcie przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta Lublina doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Prosi o estetyczne chodniki, ozdobną roślinność i miejsca do siedzenia. Lista próśb jest o wiele dłuższa.

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 37 6

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 3 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 3 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 26 2

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 16 3

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 8 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 2

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 1

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.