Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 listopada 2012 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Szkoły doiły państwo na dopłatach do niepełnosprawnych uczniów

0 57 A A
Szkoły sztucznie mnożyły chorych uczniów (archiwum)
Szkoły sztucznie mnożyły chorych uczniów (archiwum)

Szkoły w Kraśniku brały dodatkowe pieniądze na niepełnosprawne dzieci. Okazuje się, że bezprawnie. Proceder miał trwać przez cztery lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawę opisywał przed rokiem Dziennik Wschodni. Dziś pisze o niej "Gazeta Wyborcza Lublin".

Chodzi o rządowe pieniądze, jakie szkoły pobierały na uczniów przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Duża liczba takich dzieci w kraśnickich szkołach zaniepokoiła MEN.

Jak ustalił Urząd Kontroli Skarbowej szkoły zawyżały liczbę chorych uczniów w latach 2006-2010. Okazało się, że w wielu przypadkach osób z problemami w ogóle nie było. Na przykład jedna z podstawówek wzięła pieniądze na 11 niewidomych mimo że w takie dzieci się tam nie uczyły.

- W Kraśniku przez cztery lata dojono państwo na dopłatach dla uczniów ze specjalnymi potrzebami - opowiada dziennikarzom jeden z urzędników kraśnickiego magistratu.

Teraz miasto obawia się, że będzie musiało oddać państwu 7,5 mln złotych.

Więcej w Gazecie Wyborczej

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 20:54
Pewne sprawy nie bedą miały rozwiązania, powód jest typowy- konflikt interesów. Nie chodzi o igrzyska, spektakularne wyroki i artykuły w gazetach, lecz wskazanie winnych i wyciagnięcie konsekwencji.
Tak jak oczekiwanie na lustrację SB i przejrzysty podział agentów z SB na aktywnych z wlasnej woli, czy zarejestr. fikcyjnie lub zmuszonych do współpracy. Bez powodów politycznych, z wielką ostroznoscią, z uwagi na ludzkie dramaty.Ale konflikt interesów i tzw. naciski pewnie staną
na przeszkodzie.
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 18:12
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej propagandy i to kiedy główni winowajcy nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Takie działania władzy jeszcze bardziej mnie do niej zniechęcają. Co to za władza, która jak może i gdzie moiże obnosi sie ze swoim katolicyzmem, a dla zwykłej propagandy sukcesu, dla pieniędzy przy korycie jest w stanie bez żadnych skrupułów niszczyc ludzi.
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej prop... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 14:09
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje się ludzi w ten sposób!!!! Mam nadzieję, że na poniedziałkowym wystąpieniu sprawa ta zostanie poruszona i wyjaśniona.
[/quote]
A to interesujące! Przecież dokładnie w ten sam sposób było za Czubińskiego i nikomu to nie przeszkadzało? Związki zawodowe zainteresowane są zwolnieniami i kontekście tego, że zwalnia się po zwolnionym etat, na które będzie można wskoczyć(ciekawe które związki "łykną" KOEN? Solidarność przebiera nóżkami?). Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 09:17
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dobrze, tylko że tym jednym zdaniem wyraziłeś pogląd, tak jakbyś zgadzał sie na wszystkie działania władzy w takim wydaniu w jakim sa, a jedynie tylko takie podejście do dwóch pracowników nagle zaczęło Ci przeszkadzać. Ale oprócz tego jest więcej spraw, godnych piętnowania, które dotyczą nas wszystkich mieszkanców miasta, a nie patrzenia na nich pozytywnym wzrokiem, albo pozostawania wobec nich obojętnym.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 08:52
Antymarysieńka uciekaj stąd szybciutko...już czas najwyższy.Odpuść kobiecie choć przy niedzieli.Oj niegrzecznoto...
Avatar
antymarysieńka / 25 listopada 2012 r. o 07:43
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dlaczego się tłumaczysz temu zrytemu łbu z Piask po tym, jak Cię nawyzywał ? Równie dobrze mógłbyś porozmawiać sobie z włączonym radiem lub telewizorem - efekt byłby taki sam - zero odzewu

[quote name='Marysieńka' timestamp='1353791908' post='699431']
Ze szczerością.
[/quote]

Buhahahaha ...A to dobre - ty i szczerość .... jeżeli by nawet z nagła wyskoczyła (ta szczerość) z krzaków, i kopnęła by cię w twoją tłustą doopę, to byś jej nie spostrzegła, nie wiedząc nawet, że takowa istnieje !
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Papcio Chmiel / 25 listopada 2012 r. o 07:06
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
Avatar
Sara / 24 listopada 2012 r. o 23:14
Jeśli wszyscy są głosami tylko, to kto jest osobą?
..............
Za dużo tu autentyczności, żebym mogła się mylić.
Zawracam kijem dopływ. Sara (p.o.)
Avatar
Marysieńka / 24 listopada 2012 r. o 22:18
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1353787337' post='699401']
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
[/quote]

Ze szczerością.
Avatar
antymarysieńka / 24 listopada 2012 r. o 21:02
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 20:54
Pewne sprawy nie bedą miały rozwiązania, powód jest typowy- konflikt interesów. Nie chodzi o igrzyska, spektakularne wyroki i artykuły w gazetach, lecz wskazanie winnych i wyciagnięcie konsekwencji.
Tak jak oczekiwanie na lustrację SB i przejrzysty podział agentów z SB na aktywnych z wlasnej woli, czy zarejestr. fikcyjnie lub zmuszonych do współpracy. Bez powodów politycznych, z wielką ostroznoscią, z uwagi na ludzkie dramaty.Ale konflikt interesów i tzw. naciski pewnie staną
na przeszkodzie.
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 18:12
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej propagandy i to kiedy główni winowajcy nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Takie działania władzy jeszcze bardziej mnie do niej zniechęcają. Co to za władza, która jak może i gdzie moiże obnosi sie ze swoim katolicyzmem, a dla zwykłej propagandy sukcesu, dla pieniędzy przy korycie jest w stanie bez żadnych skrupułów niszczyc ludzi.
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej prop... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 14:09
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje się ludzi w ten sposób!!!! Mam nadzieję, że na poniedziałkowym wystąpieniu sprawa ta zostanie poruszona i wyjaśniona.
[/quote]
A to interesujące! Przecież dokładnie w ten sam sposób było za Czubińskiego i nikomu to nie przeszkadzało? Związki zawodowe zainteresowane są zwolnieniami i kontekście tego, że zwalnia się po zwolnionym etat, na które będzie można wskoczyć(ciekawe które związki "łykną" KOEN? Solidarność przebiera nóżkami?). Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 09:17
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dobrze, tylko że tym jednym zdaniem wyraziłeś pogląd, tak jakbyś zgadzał sie na wszystkie działania władzy w takim wydaniu w jakim sa, a jedynie tylko takie podejście do dwóch pracowników nagle zaczęło Ci przeszkadzać. Ale oprócz tego jest więcej spraw, godnych piętnowania, które dotyczą nas wszystkich mieszkanców miasta, a nie patrzenia na nich pozytywnym wzrokiem, albo pozostawania wobec nich obojętnym.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 08:52
Antymarysieńka uciekaj stąd szybciutko...już czas najwyższy.Odpuść kobiecie choć przy niedzieli.Oj niegrzecznoto...
Avatar
antymarysieńka / 25 listopada 2012 r. o 07:43
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dlaczego się tłumaczysz temu zrytemu łbu z Piask po tym, jak Cię nawyzywał ? Równie dobrze mógłbyś porozmawiać sobie z włączonym radiem lub telewizorem - efekt byłby taki sam - zero odzewu

[quote name='Marysieńka' timestamp='1353791908' post='699431']
Ze szczerością.
[/quote]

Buhahahaha ...A to dobre - ty i szczerość .... jeżeli by nawet z nagła wyskoczyła (ta szczerość) z krzaków, i kopnęła by cię w twoją tłustą doopę, to byś jej nie spostrzegła, nie wiedząc nawet, że takowa istnieje !
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Papcio Chmiel / 25 listopada 2012 r. o 07:06
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
Avatar
Sara / 24 listopada 2012 r. o 23:14
Jeśli wszyscy są głosami tylko, to kto jest osobą?
..............
Za dużo tu autentyczności, żebym mogła się mylić.
Zawracam kijem dopływ. Sara (p.o.)
Avatar
Marysieńka / 24 listopada 2012 r. o 22:18
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1353787337' post='699401']
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
[/quote]

Ze szczerością.
Avatar
antymarysieńka / 24 listopada 2012 r. o 21:02
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Dziś policja lata dronem nad drogą krajową w dwóch powiatach

Lubelskie. Dziś policja lata dronem nad drogą krajową w dwóch powiatach

Od 6 rano wzdłuż drogi krajowej nr 48 można się natknąć na patrol policji używający drona.

Kierowcy się doczekali. Wreszcie można jeździć ostatnim odcinkiem S19 z Lublina do Rzeszowa
galeria
film

Kierowcy się doczekali. Wreszcie można jeździć ostatnim odcinkiem S19 z Lublina do Rzeszowa

Przed godziną 10 otworzono ruch na drodze ekspresowej S19 między węzłami Niedrzwica Duża a Kraśnik Północ.

Kierowca z Ukrainy tak szarżował, że nazbierał 6 tysięcy złotych mandatu

Kierowca z Ukrainy tak szarżował, że nazbierał 6 tysięcy złotych mandatu

Policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę z Ukrainy, który tak łamał przepisy ruchu drogowego, że nazbierał ponad 6 tysięcy złotych mandatu.

Kraksa na skrzyżowaniu. Rowerzystka wymusiła pierwszeństwo na innej rowerzystce

Kraksa na skrzyżowaniu. Rowerzystka wymusiła pierwszeństwo na innej rowerzystce

Dwie rowerzystki zderzyły się na skrzyżowaniu w Bobrownikach (gmina Ryki).

Motor Lublin gra w niedzielę z Wisłą Puławy. Czwarte miejsce to minimum

Motor Lublin gra w niedzielę z Wisłą Puławy. Czwarte miejsce to minimum

Motor ciągle może zakończyć sezon na podium. A wtedy dwa mecze barażowe o awans zostaną rozegrane w Lublinie. W ramach ostatniej kolejki musi jednak wygrać na wyjeździe z Wisłą Puławy (niedziela, godz. 12.30). A do tego liczyć na potkniecie Ruchu Chorzów. W przypadku porażki drużyna Marka Saganowskiego może jednak wylądować na piątej pozycji.

Festiwal Stolica Języka Polskiego 2022 w Szczebrzeszynie i Zamościu. Co w programie?

Festiwal Stolica Języka Polskiego 2022 w Szczebrzeszynie i Zamościu. Co w programie?

Na pewno się odbędzie. Na pewno potrwa tydzień, od 7 do 13 sierpnia. Na pewno patronem będzie Miron Białoszewski. Wiadomo też, że pierwszy dzień tegorocznej, ósmej już edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który w znacznej części odbędzie się w Szczebrzeszynie, zaplanowano w Zamościu.

Przedterminowe wybory, zgrzyty w koalicji, układanki w opozycji

Przedterminowe wybory, zgrzyty w koalicji, układanki w opozycji

Zwłaszcza z punktu widzenia Solidarnej Polski to mariaż bez możliwości rozwodu, bo ten spowodowałby prawdopodobnie utratę jakichkolwiek wpływów ugrupowania w Polsce – Rozmowa z dr Tomaszem Bichtą, politologiem z UMCS.

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani Lublin dostali walkowera za mecz ze Skrą i wskoczyli na podium

Edach Budowlani otrzymali w końcu walkowera za mecz z OKS Up Fitness Skra Warszawa. Tym samym lublinianie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze
zdjęcia
galeria

Lustra Arsztajnowej. Najważniejsza w lubelskiej kulturze

W piątkowy wieczór w Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie odbył się wernisaż wystawy „Lustra. Franciszka Arnsztajnowa”.

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Pomnik w centrum Włodawy musi zniknąć? Mieszkańcy powiedzieli czego chcą

Mieszkańcy nie chcą pomnika „walk i męczeństwa żołnierzy polskich i sowieckich” w centrum miasta. Tak wynika z przeprowadzonej przez magistrat ankiety. Decyzja w sprawie przyszłości monumentu ma zapaść w najbliższych dniach

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu
zdjęcia
galeria

22 artystów w Galerii Białej. Zdjęcia z wernisażu

Tytuł wystawy „art. dekoracyjne” podkreśla wieloznaczność słowa „artykuł”. Będzie ją można zobaczyć do 29 lipca.

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Komunikacja miejska w Lublinie. Jest 210 złotych, a będzie więcej

Nie tylko o wysokości ceny biletów zdecydują radni na najbliższej sesji. Decyzja na „tak” oznacza, że wzrośnie także wysokość kary dla gapowiczów.

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Pewna wygrana Motoru Lublin z Arged Malesa Ostrowem w PGE Ekstralidze

Żużlowcy Motoru Lublin nie mieli większych problemów z tym, żeby zabezpieczyć swoją szóstą wygraną w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy pokonali w piątek na wyjeździe Arged Malesa Ostrów 55:35

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać
20 maja 2022, 16:00

Bełżec. Cerkiew otwarta przez trzy dni. Można zwiedzać

Taka okazja nie zdarza się często, ale w ten weekend (20-22 maja) będzie można zwiedzać cerkiew pw. Świętego Bazylego w Bełżcu. Wydarzenie pod hasłem „Wielka Fala w Bełżcu” uświetni wystawa drzeworytu japońskiego autorstwa słynnego rysownika – Hokusai.

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce
22 maja 2022, 8:00

4DX Day w Cinema City. To pierwsza taka akcja w Polsce

W niedzielę, 22 maja, w lubelskim Cinema City Felicity (al. Wincentego Witosa 32) przez cały dzień wyświetlane będą jedynie filmy w formacie 4DX. To pierwsza taka akcja w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!