Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

15 listopada 2012 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Szkoły doiły państwo na dopłatach do niepełnosprawnych uczniów

0 57 A A
Szkoły sztucznie mnożyły chorych uczniów (archiwum)
Szkoły sztucznie mnożyły chorych uczniów (archiwum)

Szkoły w Kraśniku brały dodatkowe pieniądze na niepełnosprawne dzieci. Okazuje się, że bezprawnie. Proceder miał trwać przez cztery lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawę opisywał przed rokiem Dziennik Wschodni. Dziś pisze o niej "Gazeta Wyborcza Lublin".

Chodzi o rządowe pieniądze, jakie szkoły pobierały na uczniów przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Duża liczba takich dzieci w kraśnickich szkołach zaniepokoiła MEN.

Jak ustalił Urząd Kontroli Skarbowej szkoły zawyżały liczbę chorych uczniów w latach 2006-2010. Okazało się, że w wielu przypadkach osób z problemami w ogóle nie było. Na przykład jedna z podstawówek wzięła pieniądze na 11 niewidomych mimo że w takie dzieci się tam nie uczyły.

- W Kraśniku przez cztery lata dojono państwo na dopłatach dla uczniów ze specjalnymi potrzebami - opowiada dziennikarzom jeden z urzędników kraśnickiego magistratu.

Teraz miasto obawia się, że będzie musiało oddać państwu 7,5 mln złotych.

Więcej w Gazecie Wyborczej

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 20:54
0
Pewne sprawy nie bedą miały rozwiązania, powód jest typowy- konflikt interesów. Nie chodzi o igrzyska, spektakularne wyroki i artykuły w gazetach, lecz wskazanie winnych i wyciagnięcie konsekwencji.
Tak jak oczekiwanie na lustrację SB i przejrzysty podział agentów z SB na aktywnych z wlasnej woli, czy zarejestr. fikcyjnie lub zmuszonych do współpracy. Bez powodów politycznych, z wielką ostroznoscią, z uwagi na ludzkie dramaty.Ale konflikt interesów i tzw. naciski pewnie staną
na przeszkodzie.
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 18:12
0
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej propagandy i to kiedy główni winowajcy nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Takie działania władzy jeszcze bardziej mnie do niej zniechęcają. Co to za władza, która jak może i gdzie moiże obnosi sie ze swoim katolicyzmem, a dla zwykłej propagandy sukcesu, dla pieniędzy przy korycie jest w stanie bez żadnych skrupułów niszczyc ludzi.
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej prop... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 14:09
0
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje się ludzi w ten sposób!!!! Mam nadzieję, że na poniedziałkowym wystąpieniu sprawa ta zostanie poruszona i wyjaśniona.
[/quote]
A to interesujące! Przecież dokładnie w ten sam sposób było za Czubińskiego i nikomu to nie przeszkadzało? Związki zawodowe zainteresowane są zwolnieniami i kontekście tego, że zwalnia się po zwolnionym etat, na które będzie można wskoczyć(ciekawe które związki "łykną" KOEN? Solidarność przebiera nóżkami?). Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 09:17
0
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dobrze, tylko że tym jednym zdaniem wyraziłeś pogląd, tak jakbyś zgadzał sie na wszystkie działania władzy w takim wydaniu w jakim sa, a jedynie tylko takie podejście do dwóch pracowników nagle zaczęło Ci przeszkadzać. Ale oprócz tego jest więcej spraw, godnych piętnowania, które dotyczą nas wszystkich mieszkanców miasta, a nie patrzenia na nich pozytywnym wzrokiem, albo pozostawania wobec nich obojętnym.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 08:52
0
Antymarysieńka uciekaj stąd szybciutko...już czas najwyższy.Odpuść kobiecie choć przy niedzieli.Oj niegrzecznoto...
Avatar
antymarysieńka / 25 listopada 2012 r. o 07:43
0
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dlaczego się tłumaczysz temu zrytemu łbu z Piask po tym, jak Cię nawyzywał ? Równie dobrze mógłbyś porozmawiać sobie z włączonym radiem lub telewizorem - efekt byłby taki sam - zero odzewu

[quote name='Marysieńka' timestamp='1353791908' post='699431']
Ze szczerością.
[/quote]

Buhahahaha ...A to dobre - ty i szczerość .... jeżeli by nawet z nagła wyskoczyła (ta szczerość) z krzaków, i kopnęła by cię w twoją tłustą doopę, to byś jej nie spostrzegła, nie wiedząc nawet, że takowa istnieje !
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Papcio Chmiel / 25 listopada 2012 r. o 07:06
0
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
Avatar
Sara / 24 listopada 2012 r. o 23:14
0
Jeśli wszyscy są głosami tylko, to kto jest osobą?
..............
Za dużo tu autentyczności, żebym mogła się mylić.
Zawracam kijem dopływ. Sara (p.o.)
Avatar
Marysieńka / 24 listopada 2012 r. o 22:18
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1353787337' post='699401']
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
[/quote]

Ze szczerością.
Avatar
antymarysieńka / 24 listopada 2012 r. o 21:02
0
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 20:54
0
Pewne sprawy nie bedą miały rozwiązania, powód jest typowy- konflikt interesów. Nie chodzi o igrzyska, spektakularne wyroki i artykuły w gazetach, lecz wskazanie winnych i wyciagnięcie konsekwencji.
Tak jak oczekiwanie na lustrację SB i przejrzysty podział agentów z SB na aktywnych z wlasnej woli, czy zarejestr. fikcyjnie lub zmuszonych do współpracy. Bez powodów politycznych, z wielką ostroznoscią, z uwagi na ludzkie dramaty.Ale konflikt interesów i tzw. naciski pewnie staną
na przeszkodzie.
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 18:12
0
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej propagandy i to kiedy główni winowajcy nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Takie działania władzy jeszcze bardziej mnie do niej zniechęcają. Co to za władza, która jak może i gdzie moiże obnosi sie ze swoim katolicyzmem, a dla zwykłej propagandy sukcesu, dla pieniędzy przy korycie jest w stanie bez żadnych skrupułów niszczyc ludzi.
[quote name='Gość' timestamp='1353848974' post='699596']
Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[/quote]

Tylko to, że nagle po dwóch latach znaleziono sobie kozła ofiarnego, nie znaczy, że to społeczenstwo zostanie zwolnione ze spłacania cudzych machlojek. Takze co tu ma do tego, życzą sobie czy nie życzą tego spłacania. A na razie to wszystko co mamy, sa to jedynie konkretne działania w ramach samej prop... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 14:09
0
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje się ludzi w ten sposób!!!! Mam nadzieję, że na poniedziałkowym wystąpieniu sprawa ta zostanie poruszona i wyjaśniona.
[/quote]
A to interesujące! Przecież dokładnie w ten sam sposób było za Czubińskiego i nikomu to nie przeszkadzało? Związki zawodowe zainteresowane są zwolnieniami i kontekście tego, że zwalnia się po zwolnionym etat, na które będzie można wskoczyć(ciekawe które związki "łykną" KOEN? Solidarność przebiera nóżkami?). Tak, czy inaczej, społeczeństwo nie życzy sobie spłacania cudzych machlojek i oczekuje konkretnych działań i informacji o nich.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353785569' post='699381']
Chyba po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą tzn z Marysieńką. Cytowany przeze mnie artykuł pokazuje jak pozbywa się niewygodnych podwładnych- zwalnia się ich dyscyplinarnie, tzn. nieudolnie się próbuje. Wszyscy wiedzą tzn. cały urząd miasta wie,a sami zainteresowani dowiadują się na końcu i to nie od swoich pracodawców tylko od związków zawodowych czy innych życzliwych. Może i Ci dwaj urzędnicy są winni tym co im się zarzuca, ale nie traktuje ... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 25 listopada 2012 r. o 09:17
0
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dobrze, tylko że tym jednym zdaniem wyraziłeś pogląd, tak jakbyś zgadzał sie na wszystkie działania władzy w takim wydaniu w jakim sa, a jedynie tylko takie podejście do dwóch pracowników nagle zaczęło Ci przeszkadzać. Ale oprócz tego jest więcej spraw, godnych piętnowania, które dotyczą nas wszystkich mieszkanców miasta, a nie patrzenia na nich pozytywnym wzrokiem, albo pozostawania wobec nich obojętnym.
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2012 r. o 08:52
0
Antymarysieńka uciekaj stąd szybciutko...już czas najwyższy.Odpuść kobiecie choć przy niedzieli.Oj niegrzecznoto...
Avatar
antymarysieńka / 25 listopada 2012 r. o 07:43
0
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
[/quote]

Dlaczego się tłumaczysz temu zrytemu łbu z Piask po tym, jak Cię nawyzywał ? Równie dobrze mógłbyś porozmawiać sobie z włączonym radiem lub telewizorem - efekt byłby taki sam - zero odzewu

[quote name='Marysieńka' timestamp='1353791908' post='699431']
Ze szczerością.
[/quote]

Buhahahaha ...A to dobre - ty i szczerość .... jeżeli by nawet z nagła wyskoczyła (ta szczerość) z krzaków, i kopnęła by cię w twoją tłustą doopę, to byś jej nie spostrzegła, nie wiedząc nawet, że takowa istnieje !
[quote name='Papcio Chmiel' timestamp='1353823618' post='699477']
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chce... rozwiń
Avatar
Papcio Chmiel / 25 listopada 2012 r. o 07:06
0
Marysieńko...muszę Cię rozczarować bo nie mam nic wspólnego ani z tą ani z inną sprawą , która dotyczy rządów obecnego oraz poprzedniego burmistrza i jak się okazuje mam dużo szczęścia.Sam jestem pracodawcą i nie wyobrażam sobie takiego traktowania moich pracowników. Może dla niektórych są to normy, ale nie dla mnie, a to forum jest miedzy innymi po to, żeby móc wyrazić swoją dezaprobatę. Nie robię tego w Twoim kierunku, pisz i myśl sobie co chcesz, toż to wolny kraj, cenzura dawno został zniesiona.
Avatar
Sara / 24 listopada 2012 r. o 23:14
0
Jeśli wszyscy są głosami tylko, to kto jest osobą?
..............
Za dużo tu autentyczności, żebym mogła się mylić.
Zawracam kijem dopływ. Sara (p.o.)
Avatar
Marysieńka / 24 listopada 2012 r. o 22:18
0
[quote name='antymarysieńka' timestamp='1353787337' post='699401']
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
[/quote]

Ze szczerością.
Avatar
antymarysieńka / 24 listopada 2012 r. o 21:02
0
Buhahahahahahahaha .... już teraz wiesz Papciu Chmielu, z czym masz do czynienia ?
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor znowu trenuje, najbliższy mecz dopiero za tydzień

Motor znowu trenuje, najbliższy mecz dopiero za tydzień

Piłkarze Motoru zakończyli kwarantannę i we wtorek wrócili już do treningów. W weekend nie zagrają jednak o punkty z powodu meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Najbliższym rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Chojniczanka Chojnice. Zawody ze spadkowiczem z Fortuna I ligi odbędą się w środę, 4 listopada (godz. 19.30)

Cezary Kucharski usłyszał zarzuty. Wyszedł na wolność za 1 mln euro poręczenia

Cezary Kucharski usłyszał zarzuty. Wyszedł na wolność za 1 mln euro poręczenia

Zarzuty stosowania bezprawnych gróźb pod adresem Roberta Lewandowskiego usłyszał były menadżer najsłynniejszego polskiego piłkarza Cezary Kucharski. Prokuratura zastosowała wobec byłego posła z Łukowa poręczenie majątkowe w wysokości 1 mln euro

Otwarcie wystawy "Lublin-Lwów" w Galerii Przy Bramie
6 listopada 2020, 17:00

Otwarcie wystawy "Lublin-Lwów" w Galerii Przy Bramie

Prace artystów lubelskich i lwowskich będzie można oglądać od 6 listopada w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie "Przy Bramie" (ul. Grodzka 34/36). To efekt współpracy między między miastami.

Lubelska Kolej Aglomeracyjna. Wybrano firmę, która opracuje koncepcję

Lubelska Kolej Aglomeracyjna. Wybrano firmę, która opracuje koncepcję

Wybrana została firma, która w niecałe półtora roku ma opracować koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Ma uwzględnić m.in. budowę nowego przystanku kolejowego Kraśnik Miasto, budowę torów do Łęcznej oraz wspólny bilet na pociąg i komunikację miejską .

Podlasie wróciło do treningów po kwarantannie. Z Wiązownicą nie zagrają

Podlasie wróciło do treningów po kwarantannie. Z Wiązownicą nie zagrają

Piłkarze Podlasia w końcu mogli spotkać się na wspólnym treningu po okresie kwarantanny. W zespole brakowało oczywiście i w kolejnych dniach nadal brakować będzie zawodników, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wiadomo już także, że w ten weekend biało-zieloni nie zagrają z KS Wiązownica

Łęczna odsłania kolejną tajemnicę. Odkryto drugi poziom starych piwnic

Łęczna odsłania kolejną tajemnicę. Odkryto drugi poziom starych piwnic

Po raz kolejny Łęczna odsłoniła część swoich podziemnych tajemnic. Podczas prac ziemnych związanych w rewitalizacją Rynku II odkryto drugi poziom starych piwnic.

Protest w Lublinie: Uczniowie dla praw kobiet!
Na żywo
galeria
film

Protest w Lublinie: Uczniowie dla praw kobiet!

Środa to kolejny dzień protestów w obronie praw kobiet. Tym razem w Lublinie protestujący spotykają się pod hasłem: "Uczniowie dla praw kobiet!"

W Baranowie marzą o nowym centrum kultury

W Baranowie marzą o nowym centrum kultury

Władze Baranowa w powiecie puławskim starają się o rządowe dofinansowanie przebudowy starej plebanii. Opuszczony budynek mógłby zostać nowym centrum gminnej kultury.

Lubelskie: Zajęte około 75 proc. wszystkich łóżek dla pacjentów z COVID-19

Lubelskie: Zajęte około 75 proc. wszystkich łóżek dla pacjentów z COVID-19

Dla pacjentów zarażonych koronawirusem we wszystkich szpitalach w woj. lubelskim jest 1298 łóżek, w tym zajętych jest 968 - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Baza łóżkowa jest stale powiększana. Uruchomiono nabór kadry do szpitala tymczasowego w Lublinie.

Zaduszki Jazzowe w Filharmonii
30 października 2020, 19:00

Zaduszki Jazzowe w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza po raz pierwszy na piękny koncert z cyklu Zaduszki Jazzowe. Wydarzenie zostanie zrealizowane 30 października o godz. 19.