Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 września 2020 r.
6:43

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora (aa)
100 17 A A
Aktywiści na ostatniej sesji RM Kraśnik
Aktywiści na ostatniej sesji RM Kraśnik (fot. Piotr Michalski)

To będzie "Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W ten sposób mieszkańcy miasta chcą w piątek zaprotestować przeciwko decyzji części radnych w sprawie utrzymania Kraśnika w „strefie wolnej od ideologii LGBT”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnego Kraśnika (poza wiceprzewodniczącą Rady Miasta Kraśnik Marzeną Pomykalską, która nie uczestniczyła w obradach) zostało utrzymane ubiegłoroczne "stanowisko dotyczące powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową".

Mimo że na sesji poza radnymi wypowiadali się również przedstawiciele środowiska LGBT oraz była też mowa o możliwej utracie pieniędzy z tzw. funduszy norweskich większość radnych nie zmieniła zdania. I z podjętego w maju 2019 r. stanowiska miejski samorząd się nie wycofał.

Informacja o decyzji kraśnickich radnych obiegła nie tylko Polskę, ale i świat.

Bardzo głośna sprawa

– Miasto straciło dobre imię w ciągu jednego dnia i jest teraz postrzegane jako europejska stolica homofobii. O Kraśniku pisali nie tylko Reuters i media w USA, ale nawet w Kambodży – zauważa Daniel Niedziałek z Biura Burmistrza Kraśnika. – Czy jest to sprawiedliwy obraz, nie ma już większego znaczenia. Tak samo jak zapewnienia radnych o ich dobrych intencjach i słowa sympatii kierowane do osób LGBT na ostatniej sesji Rady Miasta.

I dodaje: - Jeśli uchwała w sprawie tzw. ideologii LGBT nie zostanie uchylona, Kraśnik czeka krajowy i międzynarodowy bojkot na niespotykaną skalę. Na płaszczyźnie gospodarczej czy kulturalnej. To nie jest jednorazowa awantura, która zostanie zapomniana. Warto sięgnąć do historii walki z apartheidem w RPA, czy współczesnych doświadczeń Państwa Izraela oskarżanego o rasizm przez ruch BDS. Strategia prowadzenia takich bojkotów jest bardzo skuteczna i nie ma co się łudzić, że środowisko LGBT, wpływowe organizacje, politycy i osoby sojusznicze o Kraśniku zapomną. Dla społeczności zachodnich kwestionowanie praw osób LGBT jest równoznaczne z kwestionowaniem praw człowieka, co powinno być już oczywiste dla wszystkich.

Daniel Niedziałek zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt tej sprawy. – Wielu mieszkańców, zwłaszcza młodych, jest zbulwersowanych tym, co się stało. Oni nie chcą być utożsamiani z homofobicznym, dyskryminacyjnym wizerunkiem Kraśnika – zauważa. – A przecież wszyscy lokalni politycy mówią, że zależy im na młodych ludziach, żeby identyfikowali się z miastem, dobrze się w nim czuli i z niego nie uciekali - przypomina.

Będzie protest

To właśnie w piątek swoje niezadowolenie z decyzji 11 radnych (9 radnych chciało wycofać ubiegłoroczne stanowisko) wyrażą mieszkańcy Kraśnika, którzy wezmą udział w "Tęczowym milczeniu dla radnych z Kraśnika".

Protest na placu przy Centrum Kultury i Promocji (al. Niepodległości 44), gdzie ostatnio odbywają się posiedzenia Rady Miasta, rozpocznie się o godz. 20.

– Na organizację tego wydarzenia zdecydowałem się po tym jak, jak przeczytałem jeden z komentarzy w mediach społecznościowych. Jego autor dziwił się, że jeszcze nikt z mieszkańców Kraśnika nie zaprotestował przeciwko krzywdzącym niektóre osoby decyzjom radnych – mówi Tymoteusz Kubik, organizator piątkowego protestu przy CKiP. – Stworzyłem więc wydarzenie na Facebooku, choć na początku nie do końca wierzyłem, że będzie jakiś większy odzew. Na szczęście się myliłem. Odbieram dużo telefonów, ludzie oferują pomoc, zapowiadają też swój udział w akcji. Wydaje się, że zbierze się pewna grupa.

Organizator zachęca uczestników, by nałożyli kolorowe ubrania, symbolizujące pozytywne nastawienie do wszystkich osób. – Bo nikogo nie chcemy hejtować – zaznacza inicjator akcji. – Chcemy naszą postawą wyrazić sprzeciw przeciwko temu, na co zdecydowali się radni. Że nie ma lepszych i gorszych, a wszystkim ludziom bez względu na przekonania, styl życia, wyznawaną religię czy kolor skóry należy się szacunek.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OPUSDEI / 25 września 2020 r. o 07:00
+36
Tych 11 radnych powinno zostać zatrzymanych przez Prokuraturę za działanie na niekorzyść Miasta Kraśnik. Tak wizerunkową, jak i finansową.
Avatar
Adam_z_Lublina / 25 września 2020 r. o 09:52
+15
Nie dziwię się mieszkańcom Kraśnika bo przez tych nawiedzonych radnych śmieje się z nich już cała Polska. Kraśnik nie dość że straci kasę to jeszcze stał się symbolem polskiego ciemnogrodu. A nie słusznie, bo mieszka tam sporo naprawdę fajnych ludzi.
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 07:55
+13
Globalni judeomarksisci Soros, Rotszyld i Rokefeler NIE odpuszczą nam... pieniążki czynią cuda, niektórzy potrafią sprzedać swoją matkę, ba.. nawet cały naród.  Tajemnicą poliszynela jest bliska współpraca np. PIS, PO, KO, Razem, Holownia, Trzaskovsky, KOD  z... Sorosem. Tak tak.. tym od rzekomych norweskich funduszy.
Ty się pewnie sprzedałeś za 500+, więc czym się różnisz od rzekomych sprzedawczyków?
Avatar
Motorlublin / 25 września 2020 r. o 07:31
+11
Krasnik i cała ściana wschodnia poza Lublinem i Rzeszowem to nieodwracalne drugie NRD. Za 50 lat to będzie niewielu tu będzie mieszkańców
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 września 2020 r. o 19:51
+7
Tak jak na początku XX wieku naiwni niedouczeni promarsistowscy lewacy zdziełali rewulucję totalitaryzmów (nazizm i komunizm), tak i teraz gorące głowy sterowane przez S0R0S0WCÓW pokroju rafaua, dewastują prospołeczne fundamenty cywilizacji - czy damy się ogłupić bandzie opłacanych świrów?
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 10:58
+4
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy nie mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nich jakichkolwiek pieniędzy.
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy nie mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nic... rozwiń
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 07:42
+2
To nie gminy ogłaszały się strefami wolnymi od LGBT, tylko jeden marny pajac jeżdził po Polsce z własną tabliczką i robił zdjęcia. Niebawem słono za to zapłaci, bo ludzie poczuli się obrażeni.
Z kogo ty próbujesz idiotę zrobić? Nie radni podjęli tą haniebną uchwałę???
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 07:44
+1
Tak jak na początku XX wieku naiwni niedouczeni  promarsistowscy lewacy zdziełali rewulucję totalitaryzmów (nazizm i komunizm), tak i teraz gorące głowy sterowane przez S0R0S0WCÓW pokroju rafaua, dewastują prospołeczne  fundamenty cywilizacji - czy damy się ogłupić bandzie opłacanych świrów?
Nie, nie damy się. Dlatego z tobą walczę na forum - nie chcę, by mnie i innych ogłupiał PiSowski troll.
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 września 2020 r. o 08:52
+1
Ale po co codziennie busy wypchane parobkami z postępowego i wolnego kraśnika pędzą do tego beznadziejnego Lublina, a po południu na odwrót ??
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 10:41
+1
A teraz jeszcze dochodzi uchwała o zakazie 5G w Kraśniku i wi-fi w szkołach - widziałem dziś rano w TV.
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 07:44
+1
Tak jak na początku XX wieku naiwni niedouczeni  promarsistowscy lewacy zdziełali rewulucję totalitaryzmów (nazizm i komunizm), tak i teraz gorące głowy sterowane przez S0R0S0WCÓW pokroju rafaua, dewastują prospołeczne  fundamenty cywilizacji - czy damy się ogłupić bandzie opłacanych świrów?
Nie, nie damy się. Dlatego z tobą walczę na forum - nie chcę, by mnie i innych ogłupiał PiSowski troll.
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 07:43
0
Ale przecież to miejsce, gdzie kiedyś miał stanąć kościół! Historia się powtarza:)
I co z tego? Co to jest kościół? Budynek. I co to znaczy "miał stanąć"? Jakie to ma znaczenie? Masz zrytą banię!
Avatar
___K___ / 28 września 2020 r. o 07:42
+2
To nie gminy ogłaszały się strefami wolnymi od LGBT, tylko jeden marny pajac jeżdził po Polsce z własną tabliczką i robił zdjęcia. Niebawem słono za to zapłaci, bo ludzie poczuli się obrażeni.
Z kogo ty próbujesz idiotę zrobić? Nie radni podjęli tą haniebną uchwałę???
Avatar
Dziedzic_Pruski / 26 września 2020 r. o 09:48
0
Dzienniku Wschodni! Dlaczego wyłączyliście możliwość komentowania pod tym artykułem: ***s://***dziennikwschodni.pl/krasnik/polska-smieje-sie-z-krasnika-o-co-chodzi-z-petycja-o-sieci-5g,n,1000275027.html Z litości czy ze wstydu za Kraśnik?
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 września 2020 r. o 08:52
+1
Ale po co codziennie busy wypchane parobkami z postępowego i wolnego kraśnika pędzą do tego beznadziejnego Lublina, a po południu na odwrót ??
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 września 2020 r. o 19:51
+7
Tak jak na początku XX wieku naiwni niedouczeni promarsistowscy lewacy zdziełali rewulucję totalitaryzmów (nazizm i komunizm), tak i teraz gorące głowy sterowane przez S0R0S0WCÓW pokroju rafaua, dewastują prospołeczne fundamenty cywilizacji - czy damy się ogłupić bandzie opłacanych świrów?
Avatar
poker / 25 września 2020 r. o 15:37
-2
To nie gminy ogłaszały się strefami wolnymi od LGBT, tylko jeden marny pajac jeżdził po Polsce z własną tabliczką i robił zdjęcia. Niebawem słono za to zapłaci, bo ludzie poczuli się obrażeni.
Avatar
poker / 25 września 2020 r. o 15:31
-6
Ale przecież to miejsce, gdzie kiedyś miał stanąć kościół! Historia się powtarza:)
Avatar
Adam_z_Lublina / 25 września 2020 r. o 11:57
-2
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy nie mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nich jakichkolwiek pieniędzy.
 Nie może tak być, że jakakolwiek władza ogłasza, że nie ma miejsca dla jakichkolwiek ludzi w ich społeczności. Jedynie Sąd ma uprawnienia do wyizolowania w uzasadnionych przypadkach pojedyńczych jednostek ze społeczństwa, ale też nie może to dotyczyć obligatoryjnie całej grupy . 
 Nie może tak być, że jakakolwiek władza ogłasza, że nie ma miejsca dla jakichkolwiek ludzi w ich społeczności. Jedynie Sąd ma uprawnienia do wyizolowania w uzasadnionych przypadkach pojedyńczych jednostek ze społeczństwa, ale też nie może to dotyczyć obligatoryjnie całej grupy .  rozwiń
Avatar
___K___ / 25 września 2020 r. o 10:58
+4
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy nie mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nich jakichkolwiek pieniędzy.
Myślę, że osoby LGBT zamieszkałe w gminach, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT" powinny zaprzestać wnoszenia wszelkich opłat na rzecz tychże gmin. Skoro dla tych osób nie ma miejsca w gminach, to znaczy, że gminy nie mogą od nich pobierać żadnych podatków (np. od nieruchomiości) i innych opłat (osoba, której nie ma, nie zużywa wody, nie produkuje ścieków, nie generuje śmieci, nie istnieje jako pasażer komunikacji itp.). Krótko i na temat - skoro gmina nie przewiduje miejsca dla takich osób, to nie ma prawa pobierać od nic... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny, aby stawić się w jednostce. Wszyscy żołnierze WOT z wezwaniami

Mieli trzy godziny po otrzymaniu SMS-a, aby stawić się w jednostce. Piątek, 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze formacji otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Kim jest nowy prezes MPWiK Puławy?

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach potrzebowała niemal pięciu miesięcy i trzech konkursów, żeby wybrać nowego prezesa komunalnej spółki. Romana Mazurka zastąpi niezwiązany dotychczas z powiatem puławskim Bernard Rudkowski.

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych
Wideo
film

Policja podsumowuje protest kobiet w Warszawie. 37 osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 37 osób. Zdecydowaną większość stanowią osoby ze środowisk pseudokibiców – poinformował w sobotę rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak. Jak zaznaczył, biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników manifestacji, był to protest "bardzo spokojny".

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Nowe izolatorium w regionie. Pełna lista miejsc dla osób lekko przechodzących chorobę

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje pięć izolatoriów: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Okunince, Łukowie i Suścu – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

Nieuczciwy kurier. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy

23-latek wykonując pracę kuriera przywłaszczył cztery przesyłki. Nieuczciwego pracownika zatrzymali lubelscy policjanci.

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Prezydent Chełma chce wesprzeć cmentarny biznes. Odkupi chryzantemy

Był płacz i zgrzytanie zębami, a może być niezły biznes. Właściciele straganów z chryzantemami już liczyli straty w związku z nagłym zamknięciem przez rząd cmentarzy, co pozbawiło ich klientów. Pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3. Lider pokazał klasę

Świetny występ Wisły Puławy w Stalowej Woli. Drużyna Mariusza Pawlaka w starciu z głównym rywalem w walce o awans nie pozostawiła „Stalówce” żadnych złudzeń. Duma Powiśla wygrała 3:0 i obecnie ma już 18 punktów przewagi nad spadkowiczem z II ligi.

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze
film

ARiMR i KOWR skupią kwiaty, które miały trafić na cmentarze

Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty oraz rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami.

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Zmarł Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje Sean Connery, wybitny aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda – poinformowało w sobotę BBC.

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Strajk kobiet zmienia formułę. Zachęca do włączenia się do akcji #ChryzantemyZłociste!

Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Ogólnopolski Strajk Kobiet zmienia nieco formę demonstrowania swojego sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. I w związku z zamknięciem cmentarzy zachęca do kupowania zniczy i chryzantem oraz przynoszenia ich na niedzielne akcje.

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów 1:3. Strzelali tylko skrzydłowi

Drugi z rzędu dobry występ piłkarzy Tomasza Bednaruka. Tym razem beniaminek z Lubartowa ograł na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Dzięki temu zyskał już kilka punktów przewagi nad drużynami z dołu tabeli.

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Tragiczny wypadek w Bobrownikach. Nie żyje 33-latek [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bobrowniki (powiat rycki). Nie żyje potrącony przez opla 33-letni mieszkaniec gminy Ryki.

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kraśnik: Miasto pomoże lokalnym sprzedawcom. Kupi od nich żywe kwiaty

Kolejne miasta w Lubelskiem deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy w związku ze świętem Wszystkich Świętych kupili większe ilości towaru, by sprzedać je przy cmentarzach. W ciągu najbliższych trzech dni nie będą mogli tego zrobić, ponieważ cmentarze są zamknięte. Decyzja rządu ma związek z sytuacją epidemiczną w kraju.

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

Lubelskie: Nie żyje 28 osób z infekcją COVID-19. Wśród nich 45-latka. Nie miała innych chorób

"Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarło 28 osób" – poinformowała w sobotę rano Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.