Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 marca 2012 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Urzędnicy pisali, co dokładnie robią w pracy

4 68 A A
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika (archiwum)
Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika (archiwum)

Pracownicy magistratu przez miesiąc pisali, co dokładnie robią w godzinach pracy. Nie wszystkim "monitorowanym” to się spodobało. Zastrzeżenia ma też jeden z radnych, który twierdzi, że urzędnicy są przez swoich szefów zastraszani.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W lutym pracownicy Urzędu Miasta w Kraśniku wypełniali "fotografię czasu pracy”. Był to codzienny zapis pracy poszczególnych osób.

– Ankieta zawierała imię i nazwisko oraz opis wykonywanych przez danego pracownika czynności – tłumaczy Halina Wyka, sekretarz Kraśnika. – W ewidencji pracownik podawał czas rozpoczęcia i skończenia danej czynności. Chcieliśmy w ten sposób sprawdzić, czy przydziały zadań są właściwe, czy też trzeba je zmienić. Zakres obowiązków nie oddaje bowiem faktycznego obciążenia pracowników. Dlatego zaproponowaliśmy im wypełnienie tej ankiety.

Obawy, co do intencji szefów magistratu ma jednak jeden z radnych. – O ankiecie słyszałem od pracowników urzędu – tłumaczy Jacek Madejek, radny miejski z Kraśnika, który złożył interpelację w tej sprawie. – Poza tym ankiet nie wypełniali wszyscy pracownicy, wyłączona była z tego kadra kierownicza. Wygląda na to, że pracownicy czują się zastraszani i boją się o swoją pracę. Moim zdaniem można to uznać za "delikatny” mobbing.

Rzeczywiście, niektórzy urzędnicy pomysłem przełożonych nie są zachwyceni. O swoich obawach wolą mówić anonimowo. – Ankieta możne świadczyć o tym, że burmistrz nie ma do nas zaufania – mówi jeden z pracowników. – To wszystko nie stwarza dobrej atmosfery w pracy.

– Poza tym, cały czas w urzędzie panuje psychoza, że będą kolejne zwolnienia – dodaje inna z osób pracująca w kraśnickim magistracie. – Te ankiety mogłyby posłużyć chociażby do tego, żeby stwierdzić, kto ile pracuje i czy ewentualnie jego stanowisko można zlikwidować. Ludzie podejrzewają, że pracę mogą stracić osoby, które kojarzą się z poprzednim burmistrzem.


Władze Kraśnika zaprzeczają tym informacjom. – Absolutnie nie było naszym celem typowanie kogokolwiek do zwolnienia – zapewnia sekretarz miasta. – Poza tym było spotkanie z pracownikami, podczas którego tłumaczyliśmy, jaki jest cel tej ankiety. Wyniki mają wpłynąć na zmniejszenie lub też zwiększenie zakresu pracy danych osób. Poza tym wszyscy jesteśmy obciążeni obowiązkami. Praca w samorządzie jest coraz trudniejsza.

W ubiegłym roku kilka osób straciło jednak pracę. – W tej chwili nie przewiduję żadnych zwolnień – zapewnia Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Sytuacja może się jednak zmienić. W dalszym ciągu będziemy szukać oszczędności. Proponując ankietę, chcieliśmy sprawdzić, czy urząd jest dobrze zorganizowany. Ale już teraz widać, że niektórzy pracownicy wpisali rzeczy niezgodne z prawdą.
Decyzje odnoście zmian organizacyjnych w kraśnickim urzędzie nie zostały jeszcze podjęte.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2012 o 14:33
0
[quote name='Olka' timestamp='1334173445' post='620182']
Sesje UM są żenujace nasi radni to tylko siedza i podnosza rece nie wiedzac o co chodzi a sam burmistrz nie umie odpowiedziec na proste pytania zenada.............te nagrania zostanal wyslane do wyższych wladz aby mogly poogladac te komedie hehehehehehe
A mialo byc lepiej! Rzetelnie,uczciwie bez kolesiów i co??????????// jak jest?????/
[/quote]
Nie jest prawdą, że radni tylko siedzą i podnoszą ręce! Oni jeszcze załatwiają sobie i swoim rodzinom pracę oraz inkasują diety, tj. nieopodatkowaną pensję za bycie.
[quote name='Olka' timestamp='1334173445' post='620182']
Sesje UM są żenujace nasi radni to tylko siedza i podnosza rece nie wiedzac o co chodzi a sam burmistrz nie umie odpowiedziec na proste pytania zenada.............te nagrania zostanal wyslane do wyższych wladz aby mogly poogladac te komedie hehehehehehe
A mialo byc lepiej! Rzetelnie,uczciwie bez kolesiów i co??????????// jak jest?????/
[/quote]
Nie jest prawdą, że radni tylko siedzą i podnoszą ręce! Oni jeszcze załatwiają sobie i ... rozwiń
Avatar
Olka / 11 kwietnia 2012 o 21:44
0
Sesje UM są żenujace nasi radni to tylko siedza i podnosza rece nie wiedzac o co chodzi a sam burmistrz nie umie odpowiedziec na proste pytania zenada.............te nagrania zostanal wyslane do wyższych wladz aby mogly poogladac te komedie hehehehehehe
A mialo byc lepiej! Rzetelnie,uczciwie bez kolesiów i co??????????// jak jest?????/
Avatar
mieszkanka już niedługo / 11 kwietnia 2012 o 10:14
0
mam dosyć tego wariataa, podatki w górę, za przedszkole stówka więcej co miesiąc, żłobka nie zrobił, i jak tu żyć w tym kraśniku? A miał młodych zatrzymać w mieście. To burmistrz i miasto dla emerytów i rencistów, a nie młodych. Za Czubka było mi tu lepiej, a teraz mnie mdli na myśl, że jeszcze rok tu muszę kwitnąć. Mam nadzieję że zmieni się burmistrz i będzie szansa na powrót do kraśnika, bo na razie-ani pracy godziwej, ani perspektyw, a wszystko kosztuje.
Avatar
dociekliwy / 10 kwietnia 2012 o 22:10
0
Zadałem sobie troche czasu i dotarłem do pytania w sprawie. I...?


"Czy prawdą jest,
że pracownicy kierowanego przez pana urzędu
muszą wypełniać ankiety dziennego wykonywania obowiązków
w poszczególnych godzinach pracy?
Jeśli tak, to proszę o kopię takiej ankiety wypełnionej przez pana
np. z dnia 10.02.2012 r. Proszę ponadto o kopię takiej ankiety pańskiego zastępcy
Stawiarskiego Jarosława
- najlepiej z tego samego dnia - tyle że interesują mnie te normalne godziny pracy
od 800 do 1600 mimo, że jak pan to mówi - Stawiarski pracuje od rana do nocy."

I popieram takie pytania.
Niech dadzą przykład solidnej pracy pomysłodawcy ankiet. Słusznie.
Zadałem sobie troche czasu i dotarłem do pytania w sprawie. I...?


"Czy prawdą jest,
że pracownicy kierowanego przez pana urzędu
muszą wypełniać ankiety dziennego wykonywania obowiązków
w poszczególnych godzinach pracy?
Jeśli tak, to proszę o kopię takiej ankiety wypełnionej przez pana
np. z dnia 10.02.2012 r. Proszę ponadto o kopię takiej ankiety pańskiego zastępcy
Stawiarskiego Jarosława
- najlepiej z tego samego dnia - tyle że interesują mnie te normalne godziny pra... rozwiń
Avatar
abstynent / 10 kwietnia 2012 o 12:00
0
A sierżant zastępca niech żyje, niech żyje , niech się wódki napije, napije hej!!!!!!!!!! a sierżant zastępca niech żyje niech żyje, niech się wódki napije , napije........
Avatar
Obserwator / 7 kwietnia 2012 o 13:42
0
Jakie miasto taki burmistrz .Z pana Włodarczyka to ani włodzaż ani lekarz,
a Stawiarski robi swoje.
Avatar
marcin / 7 kwietnia 2012 o 10:11
0
Panie Włodarczyk
Co się dzieję z naszą strefą gospodarczą ?
Obiecał Pan zająć się nią osobiście.
Avatar
Mieszkaniec / 6 kwietnia 2012 o 18:15
0
Rada Miasta jako pracodawca Mirosława W, chyba też ma prawo do otrzymywania takich sprawozdań? Jeśli tak to jako mieszkaniec chce by wszyscy bez wyjątku je wypełniali.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2012 o 17:46
0
A NIE LEPIEJ POSTAWIĆ KONFESJONAŁ I ŁYSEGO DO NIEGO WSADZIĆ ? OSZCZĘDNOŚĆ NA PAPIERZE I BĘDZIE MIAŁ ZAJĘCIE
Avatar
:)) / 6 kwietnia 2012 o 10:41
0
Pani Sekretarz zbierała ankiety i po co, jak ona sama nie wie co sie robi w UM:))) Ona powinna ankietę wypelniac bo nic nie robi i smieszni kierownicy a nie urzednicy!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2012 o 14:33
0
[quote name='Olka' timestamp='1334173445' post='620182']
Sesje UM są żenujace nasi radni to tylko siedza i podnosza rece nie wiedzac o co chodzi a sam burmistrz nie umie odpowiedziec na proste pytania zenada.............te nagrania zostanal wyslane do wyższych wladz aby mogly poogladac te komedie hehehehehehe
A mialo byc lepiej! Rzetelnie,uczciwie bez kolesiów i co??????????// jak jest?????/
[/quote]
Nie jest prawdą, że radni tylko siedzą i podnoszą ręce! Oni jeszcze załatwiają sobie i swoim rodzinom pracę oraz inkasują diety, tj. nieopodatkowaną pensję za bycie.
[quote name='Olka' timestamp='1334173445' post='620182']
Sesje UM są żenujace nasi radni to tylko siedza i podnosza rece nie wiedzac o co chodzi a sam burmistrz nie umie odpowiedziec na proste pytania zenada.............te nagrania zostanal wyslane do wyższych wladz aby mogly poogladac te komedie hehehehehehe
A mialo byc lepiej! Rzetelnie,uczciwie bez kolesiów i co??????????// jak jest?????/
[/quote]
Nie jest prawdą, że radni tylko siedzą i podnoszą ręce! Oni jeszcze załatwiają sobie i ... rozwiń
Avatar
Olka / 11 kwietnia 2012 o 21:44
0
Sesje UM są żenujace nasi radni to tylko siedza i podnosza rece nie wiedzac o co chodzi a sam burmistrz nie umie odpowiedziec na proste pytania zenada.............te nagrania zostanal wyslane do wyższych wladz aby mogly poogladac te komedie hehehehehehe
A mialo byc lepiej! Rzetelnie,uczciwie bez kolesiów i co??????????// jak jest?????/
Avatar
mieszkanka już niedługo / 11 kwietnia 2012 o 10:14
0
mam dosyć tego wariataa, podatki w górę, za przedszkole stówka więcej co miesiąc, żłobka nie zrobił, i jak tu żyć w tym kraśniku? A miał młodych zatrzymać w mieście. To burmistrz i miasto dla emerytów i rencistów, a nie młodych. Za Czubka było mi tu lepiej, a teraz mnie mdli na myśl, że jeszcze rok tu muszę kwitnąć. Mam nadzieję że zmieni się burmistrz i będzie szansa na powrót do kraśnika, bo na razie-ani pracy godziwej, ani perspektyw, a wszystko kosztuje.
Avatar
dociekliwy / 10 kwietnia 2012 o 22:10
0
Zadałem sobie troche czasu i dotarłem do pytania w sprawie. I...?


"Czy prawdą jest,
że pracownicy kierowanego przez pana urzędu
muszą wypełniać ankiety dziennego wykonywania obowiązków
w poszczególnych godzinach pracy?
Jeśli tak, to proszę o kopię takiej ankiety wypełnionej przez pana
np. z dnia 10.02.2012 r. Proszę ponadto o kopię takiej ankiety pańskiego zastępcy
Stawiarskiego Jarosława
- najlepiej z tego samego dnia - tyle że interesują mnie te normalne godziny pracy
od 800 do 1600 mimo, że jak pan to mówi - Stawiarski pracuje od rana do nocy."

I popieram takie pytania.
Niech dadzą przykład solidnej pracy pomysłodawcy ankiet. Słusznie.
Zadałem sobie troche czasu i dotarłem do pytania w sprawie. I...?


"Czy prawdą jest,
że pracownicy kierowanego przez pana urzędu
muszą wypełniać ankiety dziennego wykonywania obowiązków
w poszczególnych godzinach pracy?
Jeśli tak, to proszę o kopię takiej ankiety wypełnionej przez pana
np. z dnia 10.02.2012 r. Proszę ponadto o kopię takiej ankiety pańskiego zastępcy
Stawiarskiego Jarosława
- najlepiej z tego samego dnia - tyle że interesują mnie te normalne godziny pra... rozwiń
Avatar
abstynent / 10 kwietnia 2012 o 12:00
0
A sierżant zastępca niech żyje, niech żyje , niech się wódki napije, napije hej!!!!!!!!!! a sierżant zastępca niech żyje niech żyje, niech się wódki napije , napije........
Avatar
Obserwator / 7 kwietnia 2012 o 13:42
0
Jakie miasto taki burmistrz .Z pana Włodarczyka to ani włodzaż ani lekarz,
a Stawiarski robi swoje.
Avatar
marcin / 7 kwietnia 2012 o 10:11
0
Panie Włodarczyk
Co się dzieję z naszą strefą gospodarczą ?
Obiecał Pan zająć się nią osobiście.
Avatar
Mieszkaniec / 6 kwietnia 2012 o 18:15
0
Rada Miasta jako pracodawca Mirosława W, chyba też ma prawo do otrzymywania takich sprawozdań? Jeśli tak to jako mieszkaniec chce by wszyscy bez wyjątku je wypełniali.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2012 o 17:46
0
A NIE LEPIEJ POSTAWIĆ KONFESJONAŁ I ŁYSEGO DO NIEGO WSADZIĆ ? OSZCZĘDNOŚĆ NA PAPIERZE I BĘDZIE MIAŁ ZAJĘCIE
Avatar
:)) / 6 kwietnia 2012 o 10:41
0
Pani Sekretarz zbierała ankiety i po co, jak ona sama nie wie co sie robi w UM:))) Ona powinna ankietę wypelniac bo nic nie robi i smieszni kierownicy a nie urzednicy!
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!