Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 listopada 2016 r.
8:34

Związki wystąpiły o podwyżki, a potem przepraszały prezesa. "To jakieś kuriozum"

24 18 A A
W kwietniu prezes Waldemar Suchanek uroczyście otwierał gruntownie przebudowaną oczyszczalnię ścieków. To największa inwestycja w Kraśniku, warta 50 mln zł
W kwietniu prezes Waldemar Suchanek uroczyście otwierał gruntownie przebudowaną oczyszczalnię ścieków. To największa inwestycja w Kraśniku, warta 50 mln zł

Zaostrza się konflikt między prezesem Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku Waldemarem Suchankiem, a związkowcami. Władze NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego zastanawiają się nad powiadomieniem prokuratury i inspekcji pracy.

– Z informacji, które do mnie docierają wynika, że w KPWiK-u na linii prezes - związkowcy nie jest najlepiej. Pracownicy boją się zwolnień – mówi radny miejski Jarosław Toporowski (PiS), który na ostatniej sesji Rady Miasta złożył w tej sprawie interpelację. Pytał m.in. o ewentualne zwolnienia pracowników, ale też i o podwyżki płac dla tych, którzy w spółce, w której 100 procent udziałów ma miasto, zarabiają najmniej.

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy przedstawiciele dwóch związków zawodowych działających w KPWiK wystąpili do prezesa spółki w wnioskiem o podwyższenie wynagrodzeń pracownikom, którzy zarabiają poniżej średniego miesięcznego wynagrodzenia w KPWiK. W piśmie, które złożyli związkowcy, była też mowa o podwyższeniu stałej kwoty stanowiącej podstawę wymiaru dodatku do stażu pracy. We wniosku zarządy związków piszą też o obietnicy prezesa dotyczącej właśnie wzrostu wynagrodzeń. Podwyżki miałyby być pod warunkiem, że wysokość sprzedaży wody za miesiąc kwiecień wzrośnie do poziomu minimum 100 tys. m sześć.
Do porozumienia z pracodawcą jednak nie doszło. Sprawa skończyła się zaś na... przeprosinach prezesa, bo ten miał żadnych obietnic co do podwyżek nie składać. „Sprostowanie” podpisane tylko przez jeden ze związków zostało umieszczone na tablicach informacyjnych w przedsiębiorstwie.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 05:33
+1
Rządi PiS w Krasniku to i takie standardy dla związków. :(Niedługo w całej Polsce program wsparcia (wyparcia)dla związkowców. Za wszystko będą przepraszać.
Avatar
pytajnik / 7 listopada 2016 o 20:59
+1
Skoro pytamy, to ja też: ile wody z hydrantów w ciągu roku jest pobieranych do beczkowozu KPWiK? W jakim celu? Kto za tą wodę płaci?
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 20:18
+1
Też jestem ciekawa jakie są zarobki pracowników w KPWiK-u i też apeluję do radnych o informację. Jeśli nie można konkretnie z nazwiskami to np. ile średnio zarabia pracownik fizyczny, ile umysłowy i ile na kierowniczym stanowisku? Czy prace na tych stanowiskach wymagają jakichś szczególnych umiejętności, kwalifikacji czy wykształcenia? Czy np. praca na stanowisku kierownika działu jest zbliżona do pracy kierownika działu w urzędzie czy starostwie? Czy w KPWiK-u pracują jakieś osoby wybitne np. z ogromną wiedzą lub dorobkiem naukowym? Myślę, że mieszkańcom należą się informację o tym, bo to my utrzymujemy to przedsiębiorstwo płacąc rachunki za wodę i ścieki.
Też jestem ciekawa jakie są zarobki pracowników w KPWiK-u i też apeluję do radnych o informację. Jeśli nie można konkretnie z nazwiskami to np. ile średnio zarabia pracownik fizyczny, ile umysłowy i ile na kierowniczym stanowisku? Czy prace na tych stanowiskach wymagają jakichś szczególnych umiejętności, kwalifikacji czy wykształcenia? Czy np. praca na stanowisku kierownika działu jest zbliżona do pracy kierownika działu w urzędzie czy starostwie? Czy w KPWiK-u pracują jakieś osoby wybitne np. z ogromną wiedzą lub dorobkiem naukowym? Myślę, ... rozwiń
Avatar
kumaty / 7 listopada 2016 o 19:59
+1
To dobrze, że jakaś gazeta chce pisać o próbach rozdawnictwa publicznych pieniędzy np na kościół czy na coraz większe pensje pracowników spółek miejskich. Żal mi ciebie, że tego nie pojmujesz. Brawo dla Dziennika Wschodniego za odwagę
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 19:50
+1
ja nie rozumiem jednego, o co chodzi z tym Kraśnikiem, na Dzienniku Wschodnim nie ma tylu informacji i innych samorządach, co Kraśnik. Jestem neutralny bo mieszkam daleko od tego miasteczka, ale denerwują mnie te artykuły. Co mnie obchodzi, że jakiś dyrektor zakładu oczyszczania ma na pieńku z załogą. Chyba kończę z tym portalem, bo tu nie ma nic ciekawego. Kiedyś jakiś kościół, że niby rada gminy chciała przysponsorować kopułę, teraz ścieki. Macie w Dz. W jakiś kolesi co wyciągają te smrody.
Avatar
sama świętość / 7 listopada 2016 o 19:31
+1
Ojcze nasz  zmiłuj się nad naszym narodem bo nas pracujących wykończą, Amen.
Avatar
kraśnicznin / 7 listopada 2016 o 19:03
+1
A jaka jest średnia płaca w tym finansowanym przez mieszkańców Kraśnika przedsiębiorstwie? Przecież mogą sobie tak podnosić i podnosić te płace i gonić swoją ciągle rosnącą średnią, która najprawdopodobniej jest znacznie wyższa niż w innych kraśnickich zakładach. Potem na poczatku roku wyjdzie prezes wraz z burmistrzem i powiedzą, że koszty przedsiębiorstwa KPWiK bardzo wzrozsły i w związku z tym muszą podnieść cenę wody i ścieków. Tak ma być? Mieszkańcy Kraśnika mają prawo wiedzieć jakie są zarobki w tej firmie. Może któryś z radnych miejskich, oczywiście tych co mają możliwość SAMODZIELNEGO myślenia i wyrażania WŁASNYCH myśli, zapyta na sesji o tą sprawę? Będzie jakiś odważny?
A jaka jest średnia płaca w tym finansowanym przez mieszkańców Kraśnika przedsiębiorstwie? Przecież mogą sobie tak podnosić i podnosić te płace i gonić swoją ciągle rosnącą średnią, która najprawdopodobniej jest znacznie wyższa niż w innych kraśnickich zakładach. Potem na poczatku roku wyjdzie prezes wraz z burmistrzem i powiedzą, że koszty przedsiębiorstwa KPWiK bardzo wzrozsły i w związku z tym muszą podnieść cenę wody i ścieków. Tak ma być? Mieszkańcy Kraśnika mają prawo wiedzieć jakie są zarobki w tej firmie. Może któryś z radnych mie... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 17:50
+1
tak to jest jak prezes nie chce współpracować z pracownikami. Przecież mógłby dać im podwyżkę i w spokoju zarabiać te swoje 14 tys brutto a teraz będzie głośno o tym układziku prezes-burmistrz i się układzik posypie pewnie :D
Avatar
polak i Patriota... / 7 listopada 2016 o 16:41
+1
A tak zasadzie to powinno być tak że wszyscy zarabiają dokładnie tyle samo. Każdy prezes by się staral ludziom dac jaknajwiecej bo sam tez by wtedy dostal godziwe pieniądze, a nie teraz na górze po kilkadziesiąt tysięcy a robotnik ledwie ledwie. Miejmy nadzieje że rząd dotrzyma obietnicy co do spółek państwowych. każdy ma taki sam żołądek i chce dobrze żyć. A co za roznica czy po zawodowce fachowiec czy po jakiś studiach? Nikt im nie kazal marnować czasu na politechniki i inne technika. Z zawodem w reku wszędzie się urzadzic powinno można być!
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 16:31
+1
Czy jest Pan w stanie przeczytać dwa zdania ze zrozumieniem? W artykule wyraźnie jest napisane, że chodzi o podwyższenie wynagrodzenia tylko pracownikom zarabiającym poniżej średniej w przedsiębiorstwie (gdyż zapewne część osób zarabia już niezłe pieniądze i ze względu na oszczędności i już dość wysokie ceny wody nie byłoby potrzeby podnosić im tych pensji - myślę, że i bez podwyżek nie zrezygnowaliby z tej pracy). Nie ma mowy o podwyższaniu wynagrodzenia "do średniej" lub w kółko do średniej (Pana zdaniem: perpetum mobile).
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 o 16:30
0
KARIEROWICZ ZWYKLYCH PRACOWNKOW MA GDZIES
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 09:46
0
No tak. Przepraszamy że przepraszamy. A o co chodzi z tą umową dla prezia - przecież nie tak dawno był wielki krzyk burmistrza i jakieś zgłoszenia do prokuratury przy zawieraniu umów przez poprzednią ekipę. A teraz co pomroczność jasna?
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 05:33
+1
Rządi PiS w Krasniku to i takie standardy dla związków. :(Niedługo w całej Polsce program wsparcia (wyparcia)dla związkowców. Za wszystko będą przepraszać.
Avatar
Gucio / 7 listopada 2016 o 22:42
0
Coś mi się wydaje że idzie walka o niepodnoszenie cen wody i ścieków, jakieś ich zamrożenie lub niewielki wzrost przez najbliższe 2 lata-do wyborów. A potem to choćby potop - strach pomyśleć.
Avatar
pytajnik / 7 listopada 2016 o 20:59
+1
Skoro pytamy, to ja też: ile wody z hydrantów w ciągu roku jest pobieranych do beczkowozu KPWiK? W jakim celu? Kto za tą wodę płaci?
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 20:18
+1
Też jestem ciekawa jakie są zarobki pracowników w KPWiK-u i też apeluję do radnych o informację. Jeśli nie można konkretnie z nazwiskami to np. ile średnio zarabia pracownik fizyczny, ile umysłowy i ile na kierowniczym stanowisku? Czy prace na tych stanowiskach wymagają jakichś szczególnych umiejętności, kwalifikacji czy wykształcenia? Czy np. praca na stanowisku kierownika działu jest zbliżona do pracy kierownika działu w urzędzie czy starostwie? Czy w KPWiK-u pracują jakieś osoby wybitne np. z ogromną wiedzą lub dorobkiem naukowym? Myślę, że mieszkańcom należą się informację o tym, bo to my utrzymujemy to przedsiębiorstwo płacąc rachunki za wodę i ścieki.
Też jestem ciekawa jakie są zarobki pracowników w KPWiK-u i też apeluję do radnych o informację. Jeśli nie można konkretnie z nazwiskami to np. ile średnio zarabia pracownik fizyczny, ile umysłowy i ile na kierowniczym stanowisku? Czy prace na tych stanowiskach wymagają jakichś szczególnych umiejętności, kwalifikacji czy wykształcenia? Czy np. praca na stanowisku kierownika działu jest zbliżona do pracy kierownika działu w urzędzie czy starostwie? Czy w KPWiK-u pracują jakieś osoby wybitne np. z ogromną wiedzą lub dorobkiem naukowym? Myślę, ... rozwiń
Avatar
kumaty / 7 listopada 2016 o 19:59
+1
To dobrze, że jakaś gazeta chce pisać o próbach rozdawnictwa publicznych pieniędzy np na kościół czy na coraz większe pensje pracowników spółek miejskich. Żal mi ciebie, że tego nie pojmujesz. Brawo dla Dziennika Wschodniego za odwagę
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 19:50
+1
ja nie rozumiem jednego, o co chodzi z tym Kraśnikiem, na Dzienniku Wschodnim nie ma tylu informacji i innych samorządach, co Kraśnik. Jestem neutralny bo mieszkam daleko od tego miasteczka, ale denerwują mnie te artykuły. Co mnie obchodzi, że jakiś dyrektor zakładu oczyszczania ma na pieńku z załogą. Chyba kończę z tym portalem, bo tu nie ma nic ciekawego. Kiedyś jakiś kościół, że niby rada gminy chciała przysponsorować kopułę, teraz ścieki. Macie w Dz. W jakiś kolesi co wyciągają te smrody.
Avatar
sama świętość / 7 listopada 2016 o 19:31
+1
Ojcze nasz  zmiłuj się nad naszym narodem bo nas pracujących wykończą, Amen.
Avatar
kraśnicznin / 7 listopada 2016 o 19:03
+1
A jaka jest średnia płaca w tym finansowanym przez mieszkańców Kraśnika przedsiębiorstwie? Przecież mogą sobie tak podnosić i podnosić te płace i gonić swoją ciągle rosnącą średnią, która najprawdopodobniej jest znacznie wyższa niż w innych kraśnickich zakładach. Potem na poczatku roku wyjdzie prezes wraz z burmistrzem i powiedzą, że koszty przedsiębiorstwa KPWiK bardzo wzrozsły i w związku z tym muszą podnieść cenę wody i ścieków. Tak ma być? Mieszkańcy Kraśnika mają prawo wiedzieć jakie są zarobki w tej firmie. Może któryś z radnych miejskich, oczywiście tych co mają możliwość SAMODZIELNEGO myślenia i wyrażania WŁASNYCH myśli, zapyta na sesji o tą sprawę? Będzie jakiś odważny?
A jaka jest średnia płaca w tym finansowanym przez mieszkańców Kraśnika przedsiębiorstwie? Przecież mogą sobie tak podnosić i podnosić te płace i gonić swoją ciągle rosnącą średnią, która najprawdopodobniej jest znacznie wyższa niż w innych kraśnickich zakładach. Potem na poczatku roku wyjdzie prezes wraz z burmistrzem i powiedzą, że koszty przedsiębiorstwa KPWiK bardzo wzrozsły i w związku z tym muszą podnieść cenę wody i ścieków. Tak ma być? Mieszkańcy Kraśnika mają prawo wiedzieć jakie są zarobki w tej firmie. Może któryś z radnych mie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 7 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 43 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.