Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 grudnia 2015 r.
17:32

Barbórka w Bogdance. Prezes: Mamy powody aby radośnie świętować (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 24 A A

To był trudny rok dla lubelskiej kopalni: spadek wydobycia, recesja na rynku węgla i zmiana właściciela. Mimo to górnicy z Bogdanki mają o wiele więcej powodów do zadowolenia, niż ich koledzy z Śląska.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rzeka białych i czarnych pióropuszy płynęła w piątek do cechowni kopalni w Bogdance. Górnicy w galowych mundurach byli już po uroczystej mszy w Łęcznej. W cechowni na wielu z nich czekały liczne odznaczenia, szpady i honorowe kordziki.

- Ten rok, szczególnie ostatnie miesiące, to dla Grupy LW Bogdanka okres obfitujący w wydarzenia o ogromnym znaczeniu dla przyszłości firmy. Mam tu oczywiście na myśli przede wszystkim proces przejęcia przez Eneę większościowego pakietu akcji spółki - mówił do górników Zbigniew Stopa, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. - Mamy jednak więcej powodów, aby bardziej radośnie świętować. Nasza ponad 4,5 tysięczna załoga ma stabilne perspektywy zatrudnienia w przyszłości - dodał prezes Stopa.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Enea otworzy w Kozienicach nowy blok energetyczny o mocy 1075 MW. Dostawcą węgla do Kozienic będzie Bogdanka.

To była już 41. Barbórka w Łęcznej. - Te święto w naszej kopalni obchodzi drugie, a może nawet i trzecie pokolenie górników - mówił Lech Tor, były członek zarządu, wieloletni pracownik kopalni.

Do zmiany pokoleniowej w kopalni nawiązał też Teodor Kosiarski, obecnie burmistrz Łęcznej, przez trzy dekady związany z kopalnią. - Widzę wiele nowych twarzy. To cieszy, ale proszę was, abyście przestrzegali prawa górniczego i górniczej tradycji.

Po przemowach zaczęła się uroczystość odznaczania zasłużonych górników. - Pracę w Bogdance rozpocząłem w 1988 roku, choć z górnictwem jestem związany od 1983 roku. Obserwowałem, jak Bogdanka rozwija się, jak nasza kopalnia staje się najlepszą w Europie. To prawdziwy powód do dumy - powiedział Stanisław Michalski, odznaczony złotym medalem za wieloletnią pracę.

Wieczorem górnicy spotykają się w obiektach Targów Lublin. Gwiazdą imprezy miał być zespół Raz, Dwa, Trzy. Górnicy na piątkowe święto otrzymali dyspensę. Ale to nie koniec świętowania. Już za tydzień, 12 grudnia, czeka ich kolejna impreza: karczma piwna.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 r. o 19:01
0

Jaka to wielka klęska,że w Zasadniczych Szkołach Zawodowych zaprzestano nauki HISTORII i narobili takich IMBECYLI.

Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 r. o 18:09
0

Zapytaj Amerykańskich robotników co dla nich jest 1 Maja w Chicago,faktycznie na plenum KC PZPR powołano Sw. Barbarę na patronkę GÓRNIKÓW .Ty nawet nie jesteś beeeeeee bo szkoda baranów prawidłowa nazwa to tryk.A ty pasujesz do szamba już prezes wyprał ci resztkę komórek w móżdżku ,uważaj na płaty czołowe bo one odpowiadają za potrzeby fizjologiczne i zaczniesz szukać krzaczka i bedziesz podnosił giczałę.

kolejny co liże dupę amerykanom, wcześniej widocznie robiłeś to ruskim, bo 1 maja to święto pracy, a pracownicy byli są i będą bałwanie, no chyb że teraz nie są pracownikami tylko niewolnikami i masz rację, zlikwidować święto pracy a utworzyć święto niewolników i to jeszcze mało, bo niewolnik pracował 10 -12 godzin i miał wolne a teraz co niektórzy pracują kilkanaście godzin (syna pracował po dwie doby)

kolejny co liże dupę amerykanom, wcześniej widocznie robiłeś to ruskim, bo 1 maja to święto pracy, a pracownicy byli są i będą bałwanie, no chyb że teraz nie są pracownikami tylko niewolnikami i masz rację, zlikwidować święto pracy a utworzyć święto niewolników i to jeszcze mało, bo niewolnik pracował 10 -12 godzin i miał wolne a teraz co niektórzy pracują kilkanaście godzin (syna pracował po dwie doby)

rozwiń
Avatar
wróżbita / 6 grudnia 2015 r. o 12:20
0

Pan Prezezes na fotce spogląda w NIEBO czyżby.......''.Ojczyznę Wolną Racz Nam Wrócić Panie''-daj BOŻE.

Avatar
wracz / 6 grudnia 2015 r. o 11:32
0

oczywiście, bo powstało za czasów panowania komuny, a wszystko co było w tamtym czasie to komunistyczne do likwidacji, tak samo jak np. 1 maja (święto pracowników, co prawda teraz nie ma pracowników tylko są niewolnic), dzień kobiet, czyn społeczny, także i barbórka jest beeeeeeeee

Zapytaj Amerykańskich robotników co dla nich jest 1 Maja w Chicago,faktycznie na plenum KC PZPR powołano Sw. Barbarę na patronkę GÓRNIKÓW .Ty nawet nie jesteś beeeeeee bo szkoda baranów prawidłowa nazwa to tryk.A ty pasujesz do szamba już prezes wyprał ci resztkę komórek w móżdżku ,uważaj na płaty czołowe bo one odpowiadają za potrzeby fizjologiczne i zaczniesz szukać krzaczka i bedziesz podnosił giczałę.

robotników co dla nich jest 1 Maja w Chicago,faktycznie na plenum KC PZPR powołano Sw. Barbarę na patronkę GÓRNIKÓW .Ty nawet nie jesteś beeeeeee bo szkoda baranów prawidłowa nazwa to tryk.A ty pasujesz do szamba już prezes wyprał ci resztkę komórek w móżdżku ,uważaj na płaty czołowe bo one odpowiadają za potrzeby fizjologiczne i zaczniesz szukać krzaczka i bedziesz podnosił giczałę.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 11:01
0

Jakie komunistyczne ze Swiętą Barbarą coś cie porypało.


oczywiście, bo powstało za czasów panowania komuny, a wszystko co było w tamtym czasie to komunistyczne do likwidacji, tak samo jak np. 1 maja (święto pracowników, co prawda teraz nie ma pracowników tylko są niewolnic), dzień kobiet, czyn społeczny, także i barbórka jest beeeeeeeee

Avatar
pop / 5 grudnia 2015 r. o 18:20
0

to komunistyczne święto, podziękujcie pieprzonemu bolkowi, że ludzie się nawzajem nienawidzą,  oto do czego doprowadziły nas pieprzone solidaruchy z lat 80,

Jakie komunistyczne ze Swiętą Barbarą coś cie porypało.

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 r. o 16:14
0

orać do 67 lat a jak źle to won do innej pracy, nad nami nikt nie ma litości, chcieliście w latach 80 dobrobytu to go zaznajcie, bo przez tyle lat do tej pory traktowani jesteście jak "święte ...."  

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 r. o 16:04
0

Koleszko jak nie wiesz na czym polega praca górnika, to nie wypowiadaj się wcale... Jeśli masz taką ochotę to zamieńmy się na stanowiska... Ty zjedziesz za mnie jeden raz na dół i całą dniówkę będziesz robił powiedzmy gdzieś po tyłach, a Ja pójdę za Ciebie do pracy nie wiem gdzie czy to za biurko, czy też do jakiejś hurtowni, czy nawet sklepu albo nawet na budowę... jak to już nie jeden mówił że on to na budowie na któreś piętro worki z cementem nosił... a tutaj na dole na drógi dzień nie zjechał... Taki był z niego kozak...

mój facet jak fedruje mi tył to z radości tak krzyczy, że sąsiedzi słyszą a ty jesteś niezadowolony, ci górnicy to wuj nie chłopy, nic ich nie cieszy nawet tak piękna rzecz jak fedrowanie tyłu

mój facet jak fedruje mi tył to z radości tak krzyczy, że sąsiedzi słyszą a ty jesteś niezadowolony, ci górnicy to wuj nie chłopy, nic ich nie cieszy nawet tak piękna rzecz jak fedrowanie tyłu

rozwiń
Avatar
Janek / 5 grudnia 2015 r. o 14:52
0
Wiesz ile czasu trwa przygotowanie do zawodu górnika? Mój brat robił pod ziemia po 3 miesiącach bo mu sie uczyć nie chciało... Żeby byc nauczycielem musisz skończyć 5lat studiów i ciagle sie dokształcać. Ja po 20 latach i 3 kierunkach studiów zarabiam 2500/na rękę a on po tymże czasie i 3 miechach dostosowania zarabia 6 lub więcej, godzinkę lub dwie sie jeszcze zdrzemnij w robocie i juz zaraz emeryturka...

Koleszko jak nie wiesz na czym polega praca górnika, to nie wypowiadaj się wcale... Jeśli masz taką ochotę to zamieńmy się na stanowiska... Ty zjedziesz za mnie jeden raz na dół i całą dniówkę będziesz robił powiedzmy gdzieś po tyłach, a Ja pójdę za Ciebie do pracy nie wiem gdzie czy to za biurko, czy też do jakiejś hurtowni, czy nawet sklepu albo nawet na budowę... jak to już nie jeden mówił że on to na budowie na któreś piętro worki z cementem nosił... a tutaj na dole na drógi dzień nie zjechał... Taki był z niego kozak...

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 r. o 12:31
0

podziękujecie też swoim kolegom ze śląska i byłym stoczniowcom (na szczęście ich rozwalili, niech zobaczą co to znaczy nie mieć na chleb), bo to im było zawsze źle, chociaż byli traktowani jak świętość w naszym kraju. Także przez nich winniście zapieprzać za najniższą krajową do 70 lat. Bo obecnie w naszym kraju żyję ten co umie kombinować, oszukiwać, itp. i to przez nich teraz uczciwi klepią biedę, bo nawet pracujący też klepią biedę, bo za 1200 zł nie da się godnie żyć.

Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 r. o 19:01
0

Jaka to wielka klęska,że w Zasadniczych Szkołach Zawodowych zaprzestano nauki HISTORII i narobili takich IMBECYLI.

Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 r. o 18:09
0

Zapytaj Amerykańskich robotników co dla nich jest 1 Maja w Chicago,faktycznie na plenum KC PZPR powołano Sw. Barbarę na patronkę GÓRNIKÓW .Ty nawet nie jesteś beeeeeee bo szkoda baranów prawidłowa nazwa to tryk.A ty pasujesz do szamba już prezes wyprał ci resztkę komórek w móżdżku ,uważaj na płaty czołowe bo one odpowiadają za potrzeby fizjologiczne i zaczniesz szukać krzaczka i bedziesz podnosił giczałę.

kolejny co liże dupę amerykanom, wcześniej widocznie robiłeś to ruskim, bo 1 maja to święto pracy, a pracownicy byli są i będą bałwanie, no chyb że teraz nie są pracownikami tylko niewolnikami i masz rację, zlikwidować święto pracy a utworzyć święto niewolników i to jeszcze mało, bo niewolnik pracował 10 -12 godzin i miał wolne a teraz co niektórzy pracują kilkanaście godzin (syna pracował po dwie doby)

kolejny co liże dupę amerykanom, wcześniej widocznie robiłeś to ruskim, bo 1 maja to święto pracy, a pracownicy byli są i będą bałwanie, no chyb że teraz nie są pracownikami tylko niewolnikami i masz rację, zlikwidować święto pracy a utworzyć święto niewolników i to jeszcze mało, bo niewolnik pracował 10 -12 godzin i miał wolne a teraz co niektórzy pracują kilkanaście godzin (syna pracował po dwie doby)

rozwiń
Avatar
wróżbita / 6 grudnia 2015 r. o 12:20
0

Pan Prezezes na fotce spogląda w NIEBO czyżby.......''.Ojczyznę Wolną Racz Nam Wrócić Panie''-daj BOŻE.

Avatar
wracz / 6 grudnia 2015 r. o 11:32
0

oczywiście, bo powstało za czasów panowania komuny, a wszystko co było w tamtym czasie to komunistyczne do likwidacji, tak samo jak np. 1 maja (święto pracowników, co prawda teraz nie ma pracowników tylko są niewolnic), dzień kobiet, czyn społeczny, także i barbórka jest beeeeeeeee

Zapytaj Amerykańskich robotników co dla nich jest 1 Maja w Chicago,faktycznie na plenum KC PZPR powołano Sw. Barbarę na patronkę GÓRNIKÓW .Ty nawet nie jesteś beeeeeee bo szkoda baranów prawidłowa nazwa to tryk.A ty pasujesz do szamba już prezes wyprał ci resztkę komórek w móżdżku ,uważaj na płaty czołowe bo one odpowiadają za potrzeby fizjologiczne i zaczniesz szukać krzaczka i bedziesz podnosił giczałę.

robotników co dla nich jest 1 Maja w Chicago,faktycznie na plenum KC PZPR powołano Sw. Barbarę na patronkę GÓRNIKÓW .Ty nawet nie jesteś beeeeeee bo szkoda baranów prawidłowa nazwa to tryk.A ty pasujesz do szamba już prezes wyprał ci resztkę komórek w móżdżku ,uważaj na płaty czołowe bo one odpowiadają za potrzeby fizjologiczne i zaczniesz szukać krzaczka i bedziesz podnosił giczałę.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 11:01
0

Jakie komunistyczne ze Swiętą Barbarą coś cie porypało.


oczywiście, bo powstało za czasów panowania komuny, a wszystko co było w tamtym czasie to komunistyczne do likwidacji, tak samo jak np. 1 maja (święto pracowników, co prawda teraz nie ma pracowników tylko są niewolnic), dzień kobiet, czyn społeczny, także i barbórka jest beeeeeeeee

Avatar
pop / 5 grudnia 2015 r. o 18:20
0

to komunistyczne święto, podziękujcie pieprzonemu bolkowi, że ludzie się nawzajem nienawidzą,  oto do czego doprowadziły nas pieprzone solidaruchy z lat 80,

Jakie komunistyczne ze Swiętą Barbarą coś cie porypało.

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 r. o 16:14
0

orać do 67 lat a jak źle to won do innej pracy, nad nami nikt nie ma litości, chcieliście w latach 80 dobrobytu to go zaznajcie, bo przez tyle lat do tej pory traktowani jesteście jak "święte ...."  

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 r. o 16:04
0

Koleszko jak nie wiesz na czym polega praca górnika, to nie wypowiadaj się wcale... Jeśli masz taką ochotę to zamieńmy się na stanowiska... Ty zjedziesz za mnie jeden raz na dół i całą dniówkę będziesz robił powiedzmy gdzieś po tyłach, a Ja pójdę za Ciebie do pracy nie wiem gdzie czy to za biurko, czy też do jakiejś hurtowni, czy nawet sklepu albo nawet na budowę... jak to już nie jeden mówił że on to na budowie na któreś piętro worki z cementem nosił... a tutaj na dole na drógi dzień nie zjechał... Taki był z niego kozak...

mój facet jak fedruje mi tył to z radości tak krzyczy, że sąsiedzi słyszą a ty jesteś niezadowolony, ci górnicy to wuj nie chłopy, nic ich nie cieszy nawet tak piękna rzecz jak fedrowanie tyłu

mój facet jak fedruje mi tył to z radości tak krzyczy, że sąsiedzi słyszą a ty jesteś niezadowolony, ci górnicy to wuj nie chłopy, nic ich nie cieszy nawet tak piękna rzecz jak fedrowanie tyłu

rozwiń
Avatar
Janek / 5 grudnia 2015 r. o 14:52
0
Wiesz ile czasu trwa przygotowanie do zawodu górnika? Mój brat robił pod ziemia po 3 miesiącach bo mu sie uczyć nie chciało... Żeby byc nauczycielem musisz skończyć 5lat studiów i ciagle sie dokształcać. Ja po 20 latach i 3 kierunkach studiów zarabiam 2500/na rękę a on po tymże czasie i 3 miechach dostosowania zarabia 6 lub więcej, godzinkę lub dwie sie jeszcze zdrzemnij w robocie i juz zaraz emeryturka...

Koleszko jak nie wiesz na czym polega praca górnika, to nie wypowiadaj się wcale... Jeśli masz taką ochotę to zamieńmy się na stanowiska... Ty zjedziesz za mnie jeden raz na dół i całą dniówkę będziesz robił powiedzmy gdzieś po tyłach, a Ja pójdę za Ciebie do pracy nie wiem gdzie czy to za biurko, czy też do jakiejś hurtowni, czy nawet sklepu albo nawet na budowę... jak to już nie jeden mówił że on to na budowie na któreś piętro worki z cementem nosił... a tutaj na dole na drógi dzień nie zjechał... Taki był z niego kozak...

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 r. o 12:31
0

podziękujecie też swoim kolegom ze śląska i byłym stoczniowcom (na szczęście ich rozwalili, niech zobaczą co to znaczy nie mieć na chleb), bo to im było zawsze źle, chociaż byli traktowani jak świętość w naszym kraju. Także przez nich winniście zapieprzać za najniższą krajową do 70 lat. Bo obecnie w naszym kraju żyję ten co umie kombinować, oszukiwać, itp. i to przez nich teraz uczciwi klepią biedę, bo nawet pracujący też klepią biedę, bo za 1200 zł nie da się godnie żyć.