Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 czerwca 2015 r.
11:51

Górnik Łęczna wywalczył utrzymanie, ale może stracić strategicznego sponsora

0 17 A A
Tak w Łęcznej świętowano utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie (fot. Tomasz Rytych)
Tak w Łęcznej świętowano utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie (fot. Tomasz Rytych)

Górnik Łęczna utrzymał się w T-Mobile Ekstraklasie, ale nie może być pewien swojej przyszłości. Kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka rozważa wycofanie ze strategicznego sponsorowania klubu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Minęła 22 minuta piątkowego spotkania Górnika Łęczna z GKS Bełchatów, gdy Shpetim Hasani wykorzystał podanie Fedora Cernycha i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Półtorej godziny później rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego i jasne stało się, że łęcznianie utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piłkarze, trenerzy i kibice na trybunach rozpoczęli wspólną fetę. Świętowali długo, ale już wkrótce humory mogą im się popsuć. Wszystko przez problemy głównego sponsora, Lubelskiego Węgla Bogdanka, który nie wyklucza wycofania się z dalszego wspierania klubu.

Kłopoty spółki – zdaniem jej szefostwa – wynikają m.in. z nieuczciwych działań Kampanii Węglowej, która miałaby sprzedawać węgiel poniżej kosztów wydobycia, naruszając w ten sposób przepisy dotyczące ochrony konkurencji. W tej sytuacji Bogdanka może być zmuszona do ograniczenia produkcji, a w konsekwencji redukcji zatrudnienia. Ratunkiem dla przewidzianych do zwolnienia górników może być ograniczenie wydatków na sponsoring.

– Możemy mieć obawy, jeśli chodzi o sytuację w górnictwie. Dlatego na ten moment nie mogę zagwarantować, że będziemy wspierali Górnika Łęczna jako strategiczny sponsor także w 2016 roku – nie ukrywa Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka. – Rozważamy różne scenariusze. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada nadzorcza kopalni, która określi strategię sponsoringową na kolejne lata – dodaje.

Aktualna umowa między klubem a kopalnią jest ważna do końca bieżącego roku. To oznacza sześć miesięcy spokoju dla działaczy łęczyńskiego klubu. Ale tylko pozornie, bo biorąc pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze, prezes Artur Kapelko i pomagająca mu Joanna Matejak powinni wykorzystać ten czas, żeby zabezpieczyć finansową przyszłość klubu. Same pieniądze od telewizji sponsorującej rozgrywki, choć stanowią znaczący procent wpływów do budżetu (4,4 mln zł gwarantowane plus premia za miejsce w obecnym sezonie, 5,6 mln zł gwarantowane plus premia w przyszłym), na pewno nie wystarczą.

Wsparcie z Bogdanki jest porównywalne z wpływami z telewizji.– Nam, kibicom zielono-czarnych pozostaje tylko nadzieja, że sytuacja na rynku górniczym unormuje się i wybór pomiędzy zwalnianiem pracowników a ograniczeniem finansowania klubu, nie będzie konieczny – mówią fani Górnika.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 17:26
0

Pierdo....lenie. Najlepiej to zwalać winę na kogoś innego... Ludzie oni wszyscy chcą rozpier.......dolić tą kopalnię w ten sposób. Doprowadzą do zajebistego sadku akcji ktoś je kupi za bezcen i dalej będzie inwestował.... Roger już podobno pogrążył jakieś spółki teraz przyszła kolej na naszą kopalnię. Pozbądzcie się jego to uratujecie ten zakład....

Telekomunikację Polską SA.

Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 11:51
0
Pierdo....lenie. Najlepiej to zwalać winę na kogoś innego... Ludzie oni wszyscy chcą rozpier.......dolić tą kopalnię w ten sposób. Doprowadzą do zajebistego sadku akcji ktoś je kupi za bezcen i dalej będzie inwestował.... Roger już podobno pogrążył jakieś spółki teraz przyszła kolej na naszą kopalnię. Pozbądzcie się jego to uratujecie ten zakład....
Avatar
gość / 9 czerwca 2015 o 15:02
0

Co to za wywalczenie, ledwo co się utrzymali a tu mowa wywalczyli. Czasy górnika w ekstraklasie minęły gdzie byli w samej czołówce. Ale kto wie może kiedyś te czasy wrócą. Niech zarząd i prezesi sobie skroca pobory wtedy się pieniądze znajdą i emerytów wywalic, którym wiecznie malo.

Był w czołowce gdy Majewski z Kołodzejczykiem  kupowali pkt.za czyje pieniądze wiesz?

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 10:16
0
Co to za wywalczenie, ledwo co się utrzymali a tu mowa wywalczyli. Czasy górnika w ekstraklasie minęły gdzie byli w samej czołówce. Ale kto wie może kiedyś te czasy wrócą. Niech zarząd i prezesi sobie skroca pobory wtedy się pieniądze znajdą i emerytów wywalic, którym wiecznie malo.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:42
0

Jak prezesem był Mirek Taras to kopalnia wydobywała czystą kasę. Wybór Stopy to jak widać był strzał w stopę Bogdanki. Chyba, że obecny zarząd celowo rujnuje kopalnię.

Później był w kompanii węglowej.

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 06:27
0
jakich biletow? na ostatnim meczu bylo 1500 to mniej jak Niecieczy:)
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 23:00
0
A mówiłem ,żeby połączyć z Motorem,wtedy z biletów będzie kasa.A tak dziadostwo będzie dalej na wsi grać ...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 19:32
0
OD początku wiadomo że zarząd obecny patrzy krzywym okiem na klub i tylko czeka na odpowiedni moment , pretekst żeby odejść od sponsorowania.Mydlenie oczu złą sytuacją kopalni,ale nie na tyle żeby nie dać kasy,a już mówienie że jak odstąpią od sponsorowania to 400 ludzi utrzyma pracę to czysta wymówka.Niech cały zarząd i rada nadzorcza uszczupli sobie zarobki to zobaczycie ile kasy zaoszczędzą.Zaczynają czystkę od samego dołu[górnika;Niech pokażą ile są zdolni zredukować swoje zarobki żeby ratować kopalnię .To będzie dowód ich prawdziwych intencji .Pracowałem na tej kopalni 27 lat ,ale to co się teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.Obym się mylił .
OD początku wiadomo że zarząd obecny patrzy krzywym okiem na klub i tylko czeka na odpowiedni moment , pretekst żeby odejść od sponsorowania.Mydlenie oczu złą sytuacją kopalni,ale nie na tyle żeby nie dać kasy,a już mówienie że jak odstąpią od sponsorowania to 400 ludzi utrzyma pracę to czysta wymówka.Niech cały zarząd i rada nadzorcza uszczupli sobie zarobki to zobaczycie ile kasy zaoszczędzą.Zaczynają czystkę od samego dołu[górnika;Niech pokażą ile są zdolni zredukować swoje zarobki żeby ratować kopalnię .To będzie dowód ich prawdziwych in... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 17:03
0
Jak prezesem był Mirek Taras to kopalnia wydobywała czystą kasę. Wybór Stopy to jak widać był strzał w stopę Bogdanki. Chyba, że obecny zarząd celowo rujnuje kopalnię.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 14:43
0
A moze przekształcic teraz Górnika Łęczna w Rolnika Puchaczów.....wszak to najbogatrza gmina po tej stronie Wisły !!! No...pozostaje jeszce fuzja z....Motorem Lublin cha,cha ,cha ...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 17:26
0

Pierdo....lenie. Najlepiej to zwalać winę na kogoś innego... Ludzie oni wszyscy chcą rozpier.......dolić tą kopalnię w ten sposób. Doprowadzą do zajebistego sadku akcji ktoś je kupi za bezcen i dalej będzie inwestował.... Roger już podobno pogrążył jakieś spółki teraz przyszła kolej na naszą kopalnię. Pozbądzcie się jego to uratujecie ten zakład....

Telekomunikację Polską SA.

Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 11:51
0
Pierdo....lenie. Najlepiej to zwalać winę na kogoś innego... Ludzie oni wszyscy chcą rozpier.......dolić tą kopalnię w ten sposób. Doprowadzą do zajebistego sadku akcji ktoś je kupi za bezcen i dalej będzie inwestował.... Roger już podobno pogrążył jakieś spółki teraz przyszła kolej na naszą kopalnię. Pozbądzcie się jego to uratujecie ten zakład....
Avatar
gość / 9 czerwca 2015 o 15:02
0

Co to za wywalczenie, ledwo co się utrzymali a tu mowa wywalczyli. Czasy górnika w ekstraklasie minęły gdzie byli w samej czołówce. Ale kto wie może kiedyś te czasy wrócą. Niech zarząd i prezesi sobie skroca pobory wtedy się pieniądze znajdą i emerytów wywalic, którym wiecznie malo.

Był w czołowce gdy Majewski z Kołodzejczykiem  kupowali pkt.za czyje pieniądze wiesz?

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 10:16
0
Co to za wywalczenie, ledwo co się utrzymali a tu mowa wywalczyli. Czasy górnika w ekstraklasie minęły gdzie byli w samej czołówce. Ale kto wie może kiedyś te czasy wrócą. Niech zarząd i prezesi sobie skroca pobory wtedy się pieniądze znajdą i emerytów wywalic, którym wiecznie malo.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:42
0

Jak prezesem był Mirek Taras to kopalnia wydobywała czystą kasę. Wybór Stopy to jak widać był strzał w stopę Bogdanki. Chyba, że obecny zarząd celowo rujnuje kopalnię.

Później był w kompanii węglowej.

Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 06:27
0
jakich biletow? na ostatnim meczu bylo 1500 to mniej jak Niecieczy:)
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 23:00
0
A mówiłem ,żeby połączyć z Motorem,wtedy z biletów będzie kasa.A tak dziadostwo będzie dalej na wsi grać ...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 19:32
0
OD początku wiadomo że zarząd obecny patrzy krzywym okiem na klub i tylko czeka na odpowiedni moment , pretekst żeby odejść od sponsorowania.Mydlenie oczu złą sytuacją kopalni,ale nie na tyle żeby nie dać kasy,a już mówienie że jak odstąpią od sponsorowania to 400 ludzi utrzyma pracę to czysta wymówka.Niech cały zarząd i rada nadzorcza uszczupli sobie zarobki to zobaczycie ile kasy zaoszczędzą.Zaczynają czystkę od samego dołu[górnika;Niech pokażą ile są zdolni zredukować swoje zarobki żeby ratować kopalnię .To będzie dowód ich prawdziwych intencji .Pracowałem na tej kopalni 27 lat ,ale to co się teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.Obym się mylił .
OD początku wiadomo że zarząd obecny patrzy krzywym okiem na klub i tylko czeka na odpowiedni moment , pretekst żeby odejść od sponsorowania.Mydlenie oczu złą sytuacją kopalni,ale nie na tyle żeby nie dać kasy,a już mówienie że jak odstąpią od sponsorowania to 400 ludzi utrzyma pracę to czysta wymówka.Niech cały zarząd i rada nadzorcza uszczupli sobie zarobki to zobaczycie ile kasy zaoszczędzą.Zaczynają czystkę od samego dołu[górnika;Niech pokażą ile są zdolni zredukować swoje zarobki żeby ratować kopalnię .To będzie dowód ich prawdziwych in... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 17:03
0
Jak prezesem był Mirek Taras to kopalnia wydobywała czystą kasę. Wybór Stopy to jak widać był strzał w stopę Bogdanki. Chyba, że obecny zarząd celowo rujnuje kopalnię.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 14:43
0
A moze przekształcic teraz Górnika Łęczna w Rolnika Puchaczów.....wszak to najbogatrza gmina po tej stronie Wisły !!! No...pozostaje jeszce fuzja z....Motorem Lublin cha,cha ,cha ...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!