Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

11 czerwca 2015 r.
21:15

Kolejne cięcia w Bogdance przez kryzys na rynku węgla

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 19 A A
Sposób Bogdanki na przetrwanie kryzysu, to poszukiwanie nowych klientów oraz cięcia wydatków
Sposób Bogdanki na przetrwanie kryzysu, to poszukiwanie nowych klientów oraz cięcia wydatków

Ograniczenie inwestycji, cięcia w zatrudnieniu i skrócenie czasu pracy do pięciu dni w tygodniu. Tak kopalnia Bogdanka zamierza radzić sobie z kryzysem na rynku węgla. Zarząd firmy optuje również za przeznaczeniem części ubiegłorocznego zysku na kapitał rezerwowy spółki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ocenie władz Lubelskiego Węgla Bogdanka, pogarszająca się sytuacja na rynku węgla to efekt nadpodaży tego surowca oraz zaniżania cen przez dotowaną przez rząd Kompanię Węglową. To grozi zmniejszeniem sprzedaży węgla z Bogdanki w 2015 roku oraz prawdopodobnie w kolejnych latach.

– W tej chwili oceniamy, że nasze możliwości sprzedażowe na ten rok to 8,5 mln ton, czyli znacznie poniżej naszych mocy produkcyjnych – mówi Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka S.A. – Sytuacja ta zmusza nas do dalszego ograniczania produkcji oraz poszukiwania oszczędności w każdym aspekcie naszej działalności.

Spółka liczy się z tym, że trudna sytuacja na rynku utrzyma się przez długi czas, a nawet się pogorszy. Sposób na przetrwanie kryzysu, to poszukiwanie nowych klientów oraz cięcia wydatków.

– Chodzi m.in. o dalsze obniżenie poziomu inwestycji, zmniejszenie stałego poziomu zatrudnienia i usług outsourcingowych, ograniczenie czasu pracy do 5 dni w tygodniu, zmiany organizacyjne oraz redukcję pozostałych kosztów operacyjnych – wylicza Stopa.

Zarząd firmy proponuje również akcjonariuszom przeznaczenie 37,5 proc. zysku netto za rok 2014 na „kapitał rezerwowy, z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy”, zamiast bezpośredniego przeznaczania tej kwoty na dywidendę.

– Zapewni to niezbędny poziom gotówki w spółce – ocenia Stopa. – Jednocześnie, w przypadku pozytywnych zmian sytuacji rynkowej i odpowiedniego poziomu zakontraktowania spółki na lata kolejne, takie rozwiązanie pozwoli na wypłatę jeszcze w tym roku zaliczki na dywidendę za rok obrotowy 2015.

Władze kopalni zapewniają, że chcą utrzymać Bogdankę jako spółkę dywidendową. W ocenie zarządu, w obecnej sytuacji na rynku ważniejsze jest jednak utrzymanie płynności finansowej. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 17:04
0
I tak Pan Stachowicz łyknie tą kopalnię i miejmy nadzieję że wszystko wróci do normy jak przed tą zajebaną sprzedażą tej spółki... Tylko szkoda że to wszystko tak długo trwa... Związkowcy powinni być usunięci całkowicie na zewnątrz zakładu i odcięci od koryta Pana prezesa który ich utrzymuje a oni skaczą i tańczą tak jak on im zagra... gdyby tylko utrzymywali się ze składek samych członków już dawno pod tym całym biurowcem byłby wielki rozpizdziel jak nie spalone wraki samochodów.... Zobaczcie co się dzieje w takich sytuacja chociażby na tym zajebanym śląsku przez który tak popłynęliśmy... tam wystarczyło tylko doniesienie medialne że chcą zrobić coś przeciwko górnikom i zaraz zaczęto działać STRAJK i to bez względu na związkowców... tam zaczęła załoga a nie związki.... Ludziska nie oglądajcie się na nich bo oni nic dobrego dla was nie zrobią.... O co walczą o wczasy pod gruszą gdzie zwalniani są ludzie... wchodzą w spór zbiorowy z zarządem.... PO CO PYTAM PO CO !!!!!! tracicie miejsca pracy.... i przez taką politykę tych przy korycie rozwalą ostatni pożądny zakład pracy na tym wschodnim zadupiu POLSKI... wiedzcie ze każde działania podjęte w obronie tego zakładu spotkają się z poparciem także pracowników spółek które to zdaniem związkowców zabierają wam miejsca pracy... A jak wiecie dokładnie jest to nie prawdą ponieważ kiedy jak oni to mówią kryzysu nie było to było oki... Ci prywaciarze jak to nas nazywacie też mają rodziny, kredyty i też chcą żyć za godziwe pieniądze niejednokrotnie jednak mniejsze niż wasze zarobki... a przyznajcie sami w niczym wam nie ustępują, widzicie to chociażby w tedy gdy razem pracujecie w soboty czy inne święta... Tam trzeba zrobić restrukturyzacją ale nie zaczynając od górników tylko od tych co są na samym szczycie tej piramidy co wyprowadza pieniądze WASZE PIENIĄDZ NIEKIEDY KRWIĄ, POTEM, ZDROWIEM I ŻYCIEM WYDOBYTE NA POWIERZCHNIĘ!!!!!!!!!! WALCZCIE O SWOJE............ SZCZĘŚĆ BOŻE BRACIA GÓRNICY
I tak Pan Stachowicz łyknie tą kopalnię i miejmy nadzieję że wszystko wróci do normy jak przed tą zajebaną sprzedażą tej spółki... Tylko szkoda że to wszystko tak długo trwa... Związkowcy powinni być usunięci całkowicie na zewnątrz zakładu i odcięci od koryta Pana prezesa który ich utrzymuje a oni skaczą i tańczą tak jak on im zagra... gdyby tylko utrzymywali się ze składek samych członków już dawno pod tym całym biurowcem byłby wielki rozpizdziel jak nie spalone wraki samochodów.... Zobaczcie co się dzieje w takich sytuacja chociażby na ty... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 08:39
0

podstawowy błąd to prywatyzacja Stachowicz rządził to kopalnia prężnie stała ale taras wszystko spierd...

tylko Stachowicz ma zarzuty prokuratorskie.Taras nie!

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 23:08
0
podstawowy błąd to prywatyzacja Stachowicz rządził to kopalnia prężnie stała ale taras wszystko spierd...
Avatar
RYLMOPS / 15 czerwca 2015 o 18:47
0

...na szczęście akcje trzymają cenę, 58.95!!! PIĘKNE CZASY

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 11:35
0
POdziekujcie rządowi za wspieranie śląskich kopalń i dotowanie ich pod naciskami pseudozwiązków zawodowych i p Dudy Piotra.To przez ich działania lubelski węgiel nie jest dotowany a więc jest mało konkurencyjny. Teraz lubelscy górnicy POwinni zastrajkować ale oni nie potrafią walczyć i palić opon pod Sejmem.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 10:29
0
Do tych co źle życzą dla Lubelskiego górnictwa i górników, wezcie wreszcie się ogarnijcie, przestanie żyć taka nienawiścią do innych ludzi. A szczegolnie do górników, czym oni (my) jesteśmy temu winni? To ze każdego dnia Państwo rządzące przez partie PO Was, Nas wszystkich okrada to waszym zdaniem jest to wina górników? Górnik tak samo jak wy idzie codziennie do pracy, płaci za wszystko tak samo jak wy, pracuje przy wydobyciu w ciężkich warunkach pracy abys miał prąd i ciepło, bo większość energii i ciepła w kraju i na świecie jest wytwarzane właśnie z węgla. Także nie nazekajcie na to wszystko, zawsze mówią Polakowi nigdy nie dogodzi, a jeśli chodzi o wypłaty ze masz mało, to zmien prace jeśli masz chęci i się cenisz na rynku pracy. Ja nie pracuje w gornictwie bo nie ma tam pracy dla mnie, chodź mam skończona szkole górniczą i mam prace jaka mam, ale nie patrzę tak ze jak on ma więcej to czemu on ma a ja nie mam. Ma on pracodawcę który może płacić mu więcej adekwatnie do wykonywanej pracy i kwalifikacji to płaci. Skoncz z nienawiścią i dbaj o swoje nie patrząc na innych. Tyle z mojej strony, przepraszam za błędy pisane na smartphone Pozdrawiam niedoszły górnik.
Do tych co źle życzą dla Lubelskiego górnictwa i górników, wezcie wreszcie się ogarnijcie, przestanie żyć taka nienawiścią do innych ludzi. A szczegolnie do górników, czym oni (my) jesteśmy temu winni? To ze każdego dnia Państwo rządzące przez partie PO Was, Nas wszystkich okrada to waszym zdaniem jest to wina górników? Górnik tak samo jak wy idzie codziennie do pracy, płaci za wszystko tak samo jak wy, pracuje przy wydobyciu w ciężkich warunkach pracy abys miał prąd i ciepło, bo większość energii i ciepła w kraju i na świecie jest wytwarza... rozwiń
Avatar
agent Tomek / 12 czerwca 2015 o 09:35
0

Na kopalni chodzą ploty ze Stachowicz chce wykupić akcje.

Kulczyk już dawno położył na tym łapę.

Avatar
bor / 12 czerwca 2015 o 09:20
0

górnicy chcieli kapitalizmu no to go mają

Niby jaki to kapitalizm?? Przecież kłopoty Bogdanki to wynik rządowych dotacji do Kompanii Węglowej, dzięki czemu sprzedaje ona teraz zalegający na hałdach towar po cenach poniżej kosztu wydobycia. Jakby tu był kapitalizm, to KW by zbankrutowała, a zdrowa firma jaką była Bogdanka by dalej sobie świetnie radziła.

Zamiast pisać głupie komentarze naucz się podstaw ekonomii!

Avatar
. / 12 czerwca 2015 o 08:59
0
Na kopalni chodzą ploty ze Stachowicz chce wykupić akcje.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 06:23
0

w końcu zaczniecie żyć jak większość ludzi w Polsce. i to was najbardziej przeraża

Czyli jak???
Dlaczego Skarb Państwa zarobił na 1 etapie prywatyzacji ponad 500 mln, później 1 mld zł a później ta kasa idzie na Śląsk....

Btw. jak komuś ubędzie to Tobie nie przybędzie... Wręcz przeciwnie, stracą sklepy,usługi

Avatar
Gość / 20 czerwca 2015 o 17:04
0
I tak Pan Stachowicz łyknie tą kopalnię i miejmy nadzieję że wszystko wróci do normy jak przed tą zajebaną sprzedażą tej spółki... Tylko szkoda że to wszystko tak długo trwa... Związkowcy powinni być usunięci całkowicie na zewnątrz zakładu i odcięci od koryta Pana prezesa który ich utrzymuje a oni skaczą i tańczą tak jak on im zagra... gdyby tylko utrzymywali się ze składek samych członków już dawno pod tym całym biurowcem byłby wielki rozpizdziel jak nie spalone wraki samochodów.... Zobaczcie co się dzieje w takich sytuacja chociażby na tym zajebanym śląsku przez który tak popłynęliśmy... tam wystarczyło tylko doniesienie medialne że chcą zrobić coś przeciwko górnikom i zaraz zaczęto działać STRAJK i to bez względu na związkowców... tam zaczęła załoga a nie związki.... Ludziska nie oglądajcie się na nich bo oni nic dobrego dla was nie zrobią.... O co walczą o wczasy pod gruszą gdzie zwalniani są ludzie... wchodzą w spór zbiorowy z zarządem.... PO CO PYTAM PO CO !!!!!! tracicie miejsca pracy.... i przez taką politykę tych przy korycie rozwalą ostatni pożądny zakład pracy na tym wschodnim zadupiu POLSKI... wiedzcie ze każde działania podjęte w obronie tego zakładu spotkają się z poparciem także pracowników spółek które to zdaniem związkowców zabierają wam miejsca pracy... A jak wiecie dokładnie jest to nie prawdą ponieważ kiedy jak oni to mówią kryzysu nie było to było oki... Ci prywaciarze jak to nas nazywacie też mają rodziny, kredyty i też chcą żyć za godziwe pieniądze niejednokrotnie jednak mniejsze niż wasze zarobki... a przyznajcie sami w niczym wam nie ustępują, widzicie to chociażby w tedy gdy razem pracujecie w soboty czy inne święta... Tam trzeba zrobić restrukturyzacją ale nie zaczynając od górników tylko od tych co są na samym szczycie tej piramidy co wyprowadza pieniądze WASZE PIENIĄDZ NIEKIEDY KRWIĄ, POTEM, ZDROWIEM I ŻYCIEM WYDOBYTE NA POWIERZCHNIĘ!!!!!!!!!! WALCZCIE O SWOJE............ SZCZĘŚĆ BOŻE BRACIA GÓRNICY
I tak Pan Stachowicz łyknie tą kopalnię i miejmy nadzieję że wszystko wróci do normy jak przed tą zajebaną sprzedażą tej spółki... Tylko szkoda że to wszystko tak długo trwa... Związkowcy powinni być usunięci całkowicie na zewnątrz zakładu i odcięci od koryta Pana prezesa który ich utrzymuje a oni skaczą i tańczą tak jak on im zagra... gdyby tylko utrzymywali się ze składek samych członków już dawno pod tym całym biurowcem byłby wielki rozpizdziel jak nie spalone wraki samochodów.... Zobaczcie co się dzieje w takich sytuacja chociażby na ty... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 08:39
0

podstawowy błąd to prywatyzacja Stachowicz rządził to kopalnia prężnie stała ale taras wszystko spierd...

tylko Stachowicz ma zarzuty prokuratorskie.Taras nie!

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 23:08
0
podstawowy błąd to prywatyzacja Stachowicz rządził to kopalnia prężnie stała ale taras wszystko spierd...
Avatar
RYLMOPS / 15 czerwca 2015 o 18:47
0

...na szczęście akcje trzymają cenę, 58.95!!! PIĘKNE CZASY

Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 11:35
0
POdziekujcie rządowi za wspieranie śląskich kopalń i dotowanie ich pod naciskami pseudozwiązków zawodowych i p Dudy Piotra.To przez ich działania lubelski węgiel nie jest dotowany a więc jest mało konkurencyjny. Teraz lubelscy górnicy POwinni zastrajkować ale oni nie potrafią walczyć i palić opon pod Sejmem.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 10:29
0
Do tych co źle życzą dla Lubelskiego górnictwa i górników, wezcie wreszcie się ogarnijcie, przestanie żyć taka nienawiścią do innych ludzi. A szczegolnie do górników, czym oni (my) jesteśmy temu winni? To ze każdego dnia Państwo rządzące przez partie PO Was, Nas wszystkich okrada to waszym zdaniem jest to wina górników? Górnik tak samo jak wy idzie codziennie do pracy, płaci za wszystko tak samo jak wy, pracuje przy wydobyciu w ciężkich warunkach pracy abys miał prąd i ciepło, bo większość energii i ciepła w kraju i na świecie jest wytwarzane właśnie z węgla. Także nie nazekajcie na to wszystko, zawsze mówią Polakowi nigdy nie dogodzi, a jeśli chodzi o wypłaty ze masz mało, to zmien prace jeśli masz chęci i się cenisz na rynku pracy. Ja nie pracuje w gornictwie bo nie ma tam pracy dla mnie, chodź mam skończona szkole górniczą i mam prace jaka mam, ale nie patrzę tak ze jak on ma więcej to czemu on ma a ja nie mam. Ma on pracodawcę który może płacić mu więcej adekwatnie do wykonywanej pracy i kwalifikacji to płaci. Skoncz z nienawiścią i dbaj o swoje nie patrząc na innych. Tyle z mojej strony, przepraszam za błędy pisane na smartphone Pozdrawiam niedoszły górnik.
Do tych co źle życzą dla Lubelskiego górnictwa i górników, wezcie wreszcie się ogarnijcie, przestanie żyć taka nienawiścią do innych ludzi. A szczegolnie do górników, czym oni (my) jesteśmy temu winni? To ze każdego dnia Państwo rządzące przez partie PO Was, Nas wszystkich okrada to waszym zdaniem jest to wina górników? Górnik tak samo jak wy idzie codziennie do pracy, płaci za wszystko tak samo jak wy, pracuje przy wydobyciu w ciężkich warunkach pracy abys miał prąd i ciepło, bo większość energii i ciepła w kraju i na świecie jest wytwarza... rozwiń
Avatar
agent Tomek / 12 czerwca 2015 o 09:35
0

Na kopalni chodzą ploty ze Stachowicz chce wykupić akcje.

Kulczyk już dawno położył na tym łapę.

Avatar
bor / 12 czerwca 2015 o 09:20
0

górnicy chcieli kapitalizmu no to go mają

Niby jaki to kapitalizm?? Przecież kłopoty Bogdanki to wynik rządowych dotacji do Kompanii Węglowej, dzięki czemu sprzedaje ona teraz zalegający na hałdach towar po cenach poniżej kosztu wydobycia. Jakby tu był kapitalizm, to KW by zbankrutowała, a zdrowa firma jaką była Bogdanka by dalej sobie świetnie radziła.

Zamiast pisać głupie komentarze naucz się podstaw ekonomii!

Avatar
. / 12 czerwca 2015 o 08:59
0
Na kopalni chodzą ploty ze Stachowicz chce wykupić akcje.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2015 o 06:23
0

w końcu zaczniecie żyć jak większość ludzi w Polsce. i to was najbardziej przeraża

Czyli jak???
Dlaczego Skarb Państwa zarobił na 1 etapie prywatyzacji ponad 500 mln, później 1 mld zł a później ta kasa idzie na Śląsk....

Btw. jak komuś ubędzie to Tobie nie przybędzie... Wręcz przeciwnie, stracą sklepy,usługi

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 4 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 28 21

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 9 19

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 3 11

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 7 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 5 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 29 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 65 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 4

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 8 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.