Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 grudnia 2015 r.
8:12

Łęczna: Tylko 1,5 mln zł na inwestycje w powiecie

Autor: Zdjęcie autora pp
0 20 A A

Tylko 1,5 mln zł przeznaczył Powiat Łęczyński na inwestycje w przyszłym roku. Gros z 48-milionowego budżetu pochłoną płace nauczycieli i urzędników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po stronie dochodów mamy kwotę nieco ponad 48 mln zł. Po stronie wydatków jest nieco ponad 47,3 mln. Przyszłoroczny budżet zamierzamy zamknąć planowaną nadwyżką w wysokości 779 tys. zł. Tę kwotę przeznaczamy na spłatę rat kredytu konsolidacyjnego zaciągniętego w 2013 r. – tłumaczy Dariusz Kowalski, zastępca starosty łęczyńskiego.

Za 1,5 miliona złotych powiat zamierza dokończyć kilka inwestycji oświatowych. – Za 300 tys. zamierzamy zamknąć remonty sal gimnastycznych i zaplecza w naszych szkołach w Łęcznej i Kijanach. 1,2 mln zł będzie nas kosztować kompleks boisk przy Zespole Szkół przy ulicy Bogdanowicza – dodaje Kowalski.

W budżecie zarezerwowano także 500 tys. zł na inwestycje drogowe w ramach przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budżet powiatu najbardziej obciążają wynagrodzenia i składki nauczycieli, urzędników i pracowników korpusu służby cywilnej. To kwota 30,9 mln. zł. Głównymi źródłami dochodów budżetu powiatu jest subwencje rządowa w wysokości 23,4 mln. zł, w tym oświatowa 20 mln zł.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 09:26
0

Nie no spoko, że inwestują w oświate przynajmniej jedna gmina docenia jak ważna jest edukacja i praca jako nauczyciel. Co do dróg to nie możemy narzekać większość głównych dróg są w bardzo dobrym stanie na przykład można wziąść drogę z Poznań do wawy aż do granicy wschodniej straży ukraińskiego granicznej http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego ale powód zawsze się znajdzie do ponarzekania

Avatar
wp4 / 7 grudnia 2015 o 16:41
0

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Co to znaczy "na drogi 0,5mln przy wsparciu samorządów lokalnych"?

cokolwiek to znaczy trzeba to skonfrontować z wydatkami jakie w ostatnim roku wydano  na Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji a i jeszcze  nowa spółka?

Avatar
WP3 / 7 grudnia 2015 o 09:48
0

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 22:19
0

A spadek po poprzednikach 3 miliony do zwrotu nadebranej subwencji oświatowej ,którą trzeba oddać w 2015 r oddano 302 tysiące zł,a spłaty kredytów  kóre zostały skonsolidowane ,do 2030 roku trzeba będzie rocznie spłacać po koło 750 tysiecy złotych,a dochody spadają.W 2015r. nie brano żadnego kredytu i  w 2016 też się nie planuje.Budżet bedzie opublikowany na BiP w styczniu po jego uchwaleniu.Dobrze jest krytykować i wyzywać jak się samemu nagotowało szajsowego BIGOSU.

rozwiń
Avatar
NIEwk...cie mnie / 6 grudnia 2015 o 22:18
0

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpi... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 17:44
0

0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

Avatar
TKM / 6 grudnia 2015 o 11:36
0

TRZEBA LIKWIDOWAĆ SZKOŁY JUŻ PROJEKTY UCHWAŁ W PUDEŁECZKU P.PREMIER ,a może w BROSZCE?????

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:56
0
0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???
Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40
0

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40
0

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 09:26
0

Nie no spoko, że inwestują w oświate przynajmniej jedna gmina docenia jak ważna jest edukacja i praca jako nauczyciel. Co do dróg to nie możemy narzekać większość głównych dróg są w bardzo dobrym stanie na przykład można wziąść drogę z Poznań do wawy aż do granicy wschodniej straży ukraińskiego granicznej http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego ale powód zawsze się znajdzie do ponarzekania

Avatar
wp4 / 7 grudnia 2015 o 16:41
0

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Co to znaczy "na drogi 0,5mln przy wsparciu samorządów lokalnych"?

cokolwiek to znaczy trzeba to skonfrontować z wydatkami jakie w ostatnim roku wydano  na Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji a i jeszcze  nowa spółka?

Avatar
WP3 / 7 grudnia 2015 o 09:48
0

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 22:19
0

A spadek po poprzednikach 3 miliony do zwrotu nadebranej subwencji oświatowej ,którą trzeba oddać w 2015 r oddano 302 tysiące zł,a spłaty kredytów  kóre zostały skonsolidowane ,do 2030 roku trzeba będzie rocznie spłacać po koło 750 tysiecy złotych,a dochody spadają.W 2015r. nie brano żadnego kredytu i  w 2016 też się nie planuje.Budżet bedzie opublikowany na BiP w styczniu po jego uchwaleniu.Dobrze jest krytykować i wyzywać jak się samemu nagotowało szajsowego BIGOSU.

rozwiń
Avatar
NIEwk...cie mnie / 6 grudnia 2015 o 22:18
0

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpi... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 17:44
0

0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

Avatar
TKM / 6 grudnia 2015 o 11:36
0

TRZEBA LIKWIDOWAĆ SZKOŁY JUŻ PROJEKTY UCHWAŁ W PUDEŁECZKU P.PREMIER ,a może w BROSZCE?????

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:56
0
0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???
Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40
0

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40
0

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hetman Żółkiewka stracił zawodników i trenera

Hetman Żółkiewka stracił zawodników i trenera 0 1

Zespół opuściło 10 zawodników. Z drużyny odszedł też nowy trener Jarosław Czarniecki

W Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki. Ponad 2800 mkw. [bilety, godziny otwarcia]
galeria

W Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki. Ponad 2800 mkw. [bilety, godziny otwarcia] 0 3

Ponad 2800 mkw. przestrzeni do zabawy dla rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. W czwartek w Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki - Bounce.

Hucznego świętowania nie będzie. W tym roku msze zamiast dożynek w niektórych gminach

Hucznego świętowania nie będzie. W tym roku msze zamiast dożynek w niektórych gminach 8 32

Afrykański pomór świń zakłócił wielowiekową tradycję. Zgodnie z rozporządzeniem wojewody, w odległości 3 km od ogniska choroby nie wolno organizować dużych zgromadzeń ludności. Zamiast hucznych dożynek będą więc nabożeństwa

Zderzenie samochodu z motorowerem. 16-latek w szpitalu

Zderzenie samochodu z motorowerem. 16-latek w szpitalu 0 0

Kierowca BMW podczas wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do czołowego zderzenia z 16-latkiem kierującym motorowerem.

Obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości w Lublinie i regionie

Obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości w Lublinie i regionie 0 5

Dobieramy zegarek męski do stroju i okazji

Dobieramy zegarek męski do stroju i okazji 0 0

Zdecydowana większość Polaków ma w swojej garderobie zaledwie 1-2 zegarki. Niewielu z nich wie, że przydałoby się mieć ich zdecydowanie więcej, ponieważ to, jaki zegarek wybierzemy do naszej stylizacji i okazji, potrafi powiedzieć o nas bardzo dużo.

Ciężarówka wjechała w zaprzęg konny. Wóz wpadł do rowu i przygniótł woźnicę

Ciężarówka wjechała w zaprzęg konny. Wóz wpadł do rowu i przygniótł woźnicę 5 2

Ciężarówka najechała na zaprzęg konny. Wóz wpadł do rowu i przygniótł 64-letniego woźnicę.

Olimpia Okrzeja straci ważnego napastnika

Olimpia Okrzeja straci ważnego napastnika 1 0

W Olimpii nie będzie już Łukasza Kusia. Trener Jan Mroczek: to będzie poważne osłabienie, ale będziemy musieli sobie z tym jakoś poradzić

Jej psy zagryzły małego pieska sąsiadki. Zapłaciła, pieniądze trafią na fundację

Jej psy zagryzły małego pieska sąsiadki. Zapłaciła, pieniądze trafią na fundację 0 1

3 tysiące złotych zapłaciła była właścicielka dwóch psów rasy Cane Corso, które w ubiegłym roku w Stasinie koło Lublina zagryzły psa jej sąsiadów. Pieniądze miały trafić do Anny Legieć jako zadośćuczynienie po stracie ukochanego psa Feliksa. Jednak zgodnie z jej wolą zostały przekazane w formie darowizny na rzecz Lubelskiej Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege.

Wybory samorządowe 2018. Kiedy? Jest już termin. Startuje kampania wyborcza

Wybory samorządowe 2018. Kiedy? Jest już termin. Startuje kampania wyborcza 17 33

21 października odbędą się tegoroczne wybory samorządowe. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 4 listopada. W Dzienniku Ustaw ukazało się właśnie rozporządzenie premiera w tej sprawie. Formalnie oznacza to start kampanii wyborczej.

Zderzenie trzech aut. 45-latek zginął na miejscu, trzy osoby w szpitalu

Zderzenie trzech aut. 45-latek zginął na miejscu, trzy osoby w szpitalu 7 6

Tragiczny wypadek na drodze. W zderzeniu trzech samochodów zginął 45-latek.

90-latka błąkała się po polach, była wycieńczona. Szczęśliwy finał poszukiwań

90-latka błąkała się po polach, była wycieńczona. Szczęśliwy finał poszukiwań 0 0

Szczęśliwy finał poszukiwań starszej kobiety. 90-latka wyszła z domu, rodzina zawiadomiła policję

Lublin: Nowy park miał być gotowy już dzisiaj. Nie będzie, przez pogodę
zdjęcia
galeria

Lublin: Nowy park miał być gotowy już dzisiaj. Nie będzie, przez pogodę 2 9

Co najmniej do końca sierpnia przedłuży się urządzanie nowego parku przy Zawilcowej. – Głównie przez pogodę – tłumaczą władze miasta. Sadzenie drzew w suchej jak popiół ziemi mijało się z celem, ale nie jest to jedyny problem na placu budowy

Bizon Jeleniec wzmacnia kadrę

Bizon Jeleniec wzmacnia kadrę 1 0

Władzom klubu udało się pozyskać kilku ciekawych zawodników. Listę nowych nabytków otwiera Łukasz Kiryło (rocznik 1991) z Orląt Łuków.

Koncert: Tadeusz Nalepa pro memoria
23 sierpnia 2018, 19:00

Koncert: Tadeusz Nalepa pro memoria 2 0

Co Gdzie Kiedy. 23 sierpnia o godz. 19 w Restauracji Hades Szeroka (ul. Grodzka 21) odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie Tadeuszowi Nalepie z udziałem znakomitych artystów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!