Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 grudnia 2015 r.
8:12

Łęczna: Tylko 1,5 mln zł na inwestycje w powiecie

Autor: Zdjęcie autora pp
0 20 A A

Tylko 1,5 mln zł przeznaczył Powiat Łęczyński na inwestycje w przyszłym roku. Gros z 48-milionowego budżetu pochłoną płace nauczycieli i urzędników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po stronie dochodów mamy kwotę nieco ponad 48 mln zł. Po stronie wydatków jest nieco ponad 47,3 mln. Przyszłoroczny budżet zamierzamy zamknąć planowaną nadwyżką w wysokości 779 tys. zł. Tę kwotę przeznaczamy na spłatę rat kredytu konsolidacyjnego zaciągniętego w 2013 r. – tłumaczy Dariusz Kowalski, zastępca starosty łęczyńskiego.

Za 1,5 miliona złotych powiat zamierza dokończyć kilka inwestycji oświatowych. – Za 300 tys. zamierzamy zamknąć remonty sal gimnastycznych i zaplecza w naszych szkołach w Łęcznej i Kijanach. 1,2 mln zł będzie nas kosztować kompleks boisk przy Zespole Szkół przy ulicy Bogdanowicza – dodaje Kowalski.

W budżecie zarezerwowano także 500 tys. zł na inwestycje drogowe w ramach przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budżet powiatu najbardziej obciążają wynagrodzenia i składki nauczycieli, urzędników i pracowników korpusu służby cywilnej. To kwota 30,9 mln. zł. Głównymi źródłami dochodów budżetu powiatu jest subwencje rządowa w wysokości 23,4 mln. zł, w tym oświatowa 20 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 r. o 09:26

Nie no spoko, że inwestują w oświate przynajmniej jedna gmina docenia jak ważna jest edukacja i praca jako nauczyciel. Co do dróg to nie możemy narzekać większość głównych dróg są w bardzo dobrym stanie na przykład można wziąść drogę z Poznań do wawy aż do granicy wschodniej straży ukraińskiego granicznej http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego ale powód zawsze się znajdzie do ponarzekania

Avatar
wp4 / 7 grudnia 2015 r. o 16:41

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Co to znaczy "na drogi 0,5mln przy wsparciu samorządów lokalnych"?

cokolwiek to znaczy trzeba to skonfrontować z wydatkami jakie w ostatnim roku wydano  na Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji a i jeszcze  nowa spółka?

Avatar
WP3 / 7 grudnia 2015 r. o 09:48

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 22:19

A spadek po poprzednikach 3 miliony do zwrotu nadebranej subwencji oświatowej ,którą trzeba oddać w 2015 r oddano 302 tysiące zł,a spłaty kredytów  kóre zostały skonsolidowane ,do 2030 roku trzeba będzie rocznie spłacać po koło 750 tysiecy złotych,a dochody spadają.W 2015r. nie brano żadnego kredytu i  w 2016 też się nie planuje.Budżet bedzie opublikowany na BiP w styczniu po jego uchwaleniu.Dobrze jest krytykować i wyzywać jak się samemu nagotowało szajsowego BIGOSU.

rozwiń
Avatar
NIEwk...cie mnie / 6 grudnia 2015 r. o 22:18

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpi... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 17:44

0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

Avatar
TKM / 6 grudnia 2015 r. o 11:36

TRZEBA LIKWIDOWAĆ SZKOŁY JUŻ PROJEKTY UCHWAŁ W PUDEŁECZKU P.PREMIER ,a może w BROSZCE?????

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 10:56
0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???
Avatar
****** / 3 grudnia 2015 r. o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
****** / 3 grudnia 2015 r. o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 r. o 09:26

Nie no spoko, że inwestują w oświate przynajmniej jedna gmina docenia jak ważna jest edukacja i praca jako nauczyciel. Co do dróg to nie możemy narzekać większość głównych dróg są w bardzo dobrym stanie na przykład można wziąść drogę z Poznań do wawy aż do granicy wschodniej straży ukraińskiego granicznej http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego ale powód zawsze się znajdzie do ponarzekania

Avatar
wp4 / 7 grudnia 2015 r. o 16:41

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Co to znaczy "na drogi 0,5mln przy wsparciu samorządów lokalnych"?

cokolwiek to znaczy trzeba to skonfrontować z wydatkami jakie w ostatnim roku wydano  na Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji a i jeszcze  nowa spółka?

Avatar
WP3 / 7 grudnia 2015 r. o 09:48

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 22:19

A spadek po poprzednikach 3 miliony do zwrotu nadebranej subwencji oświatowej ,którą trzeba oddać w 2015 r oddano 302 tysiące zł,a spłaty kredytów  kóre zostały skonsolidowane ,do 2030 roku trzeba będzie rocznie spłacać po koło 750 tysiecy złotych,a dochody spadają.W 2015r. nie brano żadnego kredytu i  w 2016 też się nie planuje.Budżet bedzie opublikowany na BiP w styczniu po jego uchwaleniu.Dobrze jest krytykować i wyzywać jak się samemu nagotowało szajsowego BIGOSU.

rozwiń
Avatar
NIEwk...cie mnie / 6 grudnia 2015 r. o 22:18

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpi... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 17:44

0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

Avatar
TKM / 6 grudnia 2015 r. o 11:36

TRZEBA LIKWIDOWAĆ SZKOŁY JUŻ PROJEKTY UCHWAŁ W PUDEŁECZKU P.PREMIER ,a może w BROSZCE?????

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 r. o 10:56
0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???
Avatar
****** / 3 grudnia 2015 r. o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
****** / 3 grudnia 2015 r. o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

W Lublinie uroczyście został otwarty nowy konsulat honorowy. Swoje przedstawicielstwo w stolicy województwa lubelskiego ma Republika Czeska. Konsulem został przedsiębiorca Bogdan Łukasik.

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia

Po budynku dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej zostały gruzy. Firma, która jest właścicielem tego terenu ma co do niego własne plany.

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Zakończyła się rozpoczęta w październiku zbiórka dobrej jakości karmy dla bezdomnych zwierząt z puławskiego schroniska. Podczas sobotniego finału akcji organizatorzy ogłosili jej wyniki. Zebrano 468 kilogramów psiej i kociej żywności.

Projekty stypendystów Bogdanki w Chatce Żaka. Program na cały tydzień wydarzeń kulturalnych
5 grudnia 2022, 20:00

Projekty stypendystów Bogdanki w Chatce Żaka. Program na cały tydzień wydarzeń kulturalnych

W najbliższym tygodniu Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprosi na prezentację projektów tegorocznych stypendystów Bogdanki. W programie m.in. spektakle, wystawy i koncerty.

Policjanci, strażnicy graniczni, strażacy wywalczyli podwyżki w 2023 roku

Policjanci, strażnicy graniczni, strażacy wywalczyli podwyżki w 2023 roku

MSWiA porozumiało się z mundurowymi związkowcami w sprawie przyszłorocznych podwyżek. Ma to zatrzymać funkcjonariuszy w pracy, bo już teraz z lubelskiej policji chce odejść dwa razy więcej osób, niż rok temu.

Daria Szynkaruk (MKS Funfloor Lublin): Wygrałyśmy dla trenerki Marzec

Daria Szynkaruk (MKS Funfloor Lublin): Wygrałyśmy dla trenerki Marzec

Rozmowa z Darią Szynkaruk, szczypiornistką MKS FunFloor Lublin

Wcześniej drut kolczasty, teraz masowa wycinka drzew nad Bugiem. "Przyrodnicza masakra"
Alarm 24
galeria

Wcześniej drut kolczasty, teraz masowa wycinka drzew nad Bugiem. "Przyrodnicza masakra"

–To przyrodnicza masakra – ekolodzy alarmują o wycince drzew wzdłuż rzeki Bug. Straż Graniczna tłumaczy to „właściwym utrzymaniem pasa drogi granicznej”.

Lost Ark: Wiedźmin Geralt na gościnnych występach

Lost Ark: Wiedźmin Geralt na gościnnych występach

A będzie też Triss, Jaskier i Cirilla. Amazon Games i Smilegate RPG ogłosiły współpracę z CD Projekt RED, dzięki której Geralt z Rivii i inne postaci ze świata Wiedźmina trafią do Lost Ark.

Zamość. Jutro, na mikołajki, lodowisko i basen gratis
6 grudnia 2022, 17:00

Zamość. Jutro, na mikołajki, lodowisko i basen gratis

Od rana we wtorek (6 grudnia) będzie już otwarte lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Na popołudnie zaplanowano tam mikołajkową imprezę. I w tym czasie ślizgawka będzie za darmo.

Jechał pod prąd, staranował inny samochód i próbował uciekać. Wtedy pojawiła się ta kobieta

Jechał pod prąd, staranował inny samochód i próbował uciekać. Wtedy pojawiła się ta kobieta

Pijany 66-latek jechał pod prąd ulicą Stary Rynek w Rykach, uderzył z zaparkowane auto, a następnie próbował odjechać. Ucieczce zapobiegła piesza, która widząc co się stało, podeszła do auta, zabrała kluczyki i zawiadomiła policję. Mężczyzna został zatrzymany.

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Padwa Zamość 24:23. Rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Padwa Zamość 24:23. Rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach

W spotkaniu derbowym AZS AWF Biała Podlaska pokonał KPR Padwę Zamość 24:23

Policyjny pościg ulicami Lublina. Dobrze się nie skończył

Policyjny pościg ulicami Lublina. Dobrze się nie skończył

Policjanci zauważyli na drodze kradziony samochód. A jego kierowca spostrzegł we wstecznym lusterku funkcjonariuszy. Tak zaczęła się ucieczka i pogoń ulicami Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!