Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 listopada 2017 r.
15:06

Powiat łęczyński: Z trzech szkół powstanie jedna

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 120 A A
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka<br />
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka
(fot. ZS im. króla Kazimierza Jagiellończyka)

Starostwo w Łęcznej uruchomiło procedurę połączenia trzech szkół. Od 1 września jednym organizmem będą „jagiellończyk”, szkoła górnicza i Zespół Szkół w Ludwinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oszczędności mają wynieść 700 tysięcy rocznie, zaś po stronie rachunku strat znajduje się 10 etatów związanych z obsługą techniczną i administracyjną. 

W jeden organizm mają być połączone trzy szkoły: Zespół Szkół im. króla Kazimierza Jagiellończyka, Zespół Szkół Górniczych i Zespół Szkół w Ludwinie. Od 1 września 2018 te trzy placówki mają funkcjonować pod jednym szyldem – jako Zespół Szkół Górniczych, Politechnicznych i Ogólnokształcących im. króla Kazimierza Jagiellończyka przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej. Radni powiatowi podjęli już w tej sprawie 10 uchwał „zamiarowych”.

– Wszyscy nauczyciele mają zachować pracę, o ile zdecydują się na zatrudnienie u nowego pracodawcy. Warunki zatrudnienia pozostaną bez zmian. Zachowamy również wszystkie obecne kierunki kształcenia – zapewnia Dariusz Kowalski, wicestarosta łęczyński. – Niestety połączenie wiąże się także z redukcją etatów. Pracę straci około 10 osób związanych z obsługą techniczną i administracyjną tych szkół. Nowa placówka zacznie funkcjonować od 1 września 2018 roku, a oszczędności w kwocie 700 tysięcy rocznie budżet powiatu odczuje w 2019 roku – dodaje wicestarosta.

Najbardziej na planowanym połączeniu ucierpi Ludwin. Z gminy zniknie Zespół Szkół, w którym kształci się ludzi w systemie wieczorowym oraz w ramach kursów zawodowych.

– Na razie prowadzimy rozmowy z członkami naszego związku. Chcemy wypracować wspólne stanowisko w sprawie pomysłu połączenia szkół. Na sercu najbardziej leżą nam stanowiska pracy – mówi Wiesława Stec, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego, a jednocześni szefowa nauczycielskiej „Solidarności” w powiecie łęczyńskim.

Powiat w kwestii łączenia szkół stoi pod ścianą. – Pod skrzydłami powiatu działa 5 szkół plus ośrodek specjalny w Podgłębokim. Z roku na rok rosną koszty oświaty. Deficyt związany z prowadzeniem szkół w minionym roku wyniósł 3,7 mln zł, w tym wyniesie 3,3–3,4 mln zł, zaś w przyszłym jest planowany na poziomie 4 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa badając nasz bilans, wielokrotnie zwracała uwagę na pilną potrzebę zmian w oświacie i zmniejszenia deficytu – dodaje Kowalski.

Powiat od kilku lat intensywnie inwestuje w placówki oświatowe. W Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej za kwotę 370 tys. zł wyremontowano dużą i małą salę gimnastyczną, szatnię wraz z prysznicami i toaletą. Za kolejne 1,4 mln zł zmodernizowano zespół boisk. W Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach za 290 tys. zł wyremontowano salę gimnastyczną wraz z zapleczem.

Teraz jest realizowany duży projekt o wartości 3,1 mln zł w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Powstaną tam specjalistyczne pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, drukarki 3D, tokarkę cyfrową z wyświetlaczem 3D i wiele innych. Powstanie też plac manewrowy do nauki jazdy dla szkolnego ośrodka szkolenia kierowców kat. B i T.

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
STOP CENZOROM / 5 grudnia 2017 o 17:28
0
sam widzisz jaka jest rzetelność prasy, nie pękaj damy radę, w tym potoku łęczyńskiej propagandy czas żeby doszli do głosu zwyczajni mieszkańcy, tacy jak Ty czy Bartol, łamią monopol  potoku bzdurnej propagandy sączonej zza urzędniczych biurek - tylko dziennikarstwo społeczne
Avatar
Pewne Info / 5 grudnia 2017 o 12:30
0
;) napisał:
powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną miasto wysokich cen z które owiedzialny jest burmistrz Kosiarski. Zaznaczyłem, że pewnie po takiej krytyce forumowe pieski z Ł24 za wpis mnie oczernią. Potem opisałem osobie pytającej, gdzie może nabyć wymienione materiały na jego budowę. Piesek im Zaciekawiony występujący na Ł24 nie wytrzymał, może wiecie Kto To jest? Moje wpisy z informacjami o materiałach budowlanych całe zostały wykasowane a moderator tylko odpisał, że wpisy moje nie były na temat. Jak krytykuję na forum nieudolne rządy burmistrza Kosiarskiego sam jestem atakowany. To nie dziwne? Usuwają wpisy niewygodne dla władzy, przecież to ja odpowiadam za ich treść. Ale krytyka p. burmistrza powoduje unich nerwowość i chamstwo wypowiedzi na forum.      
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną ... rozwiń
Avatar
Cola / 5 grudnia 2017 o 09:27
0
Powiadają Amerykanie;"pożyjom uwidim".
Avatar
;) / 5 grudnia 2017 o 06:56
0
{komirsant} napisał:
To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
 powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Avatar
teoretyk / 4 grudnia 2017 o 17:18
0
coto napisał:
Ja napisał:
???6000 napisał:
 Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce 
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce  rozwiń
Avatar
coto / 4 grudnia 2017 o 16:47
0
Ja napisał:
???6000 napisał:
Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół? rozwiń
Avatar
{komirsant} / 3 grudnia 2017 o 22:47
0
 To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
Avatar
Solidarny / 2 grudnia 2017 o 19:20
0
pchi napisał:
Skontaktuj się z tow iliczem leninem on może wskrzesi felka dzierżyńskiego tak ci się marzy komisarz.
 jeżli wszystko kojarzy ci się jedynie z Leninem znaczy że jesteś bolszewikiem! czego Dzierżyński a nie komisarz Rex na przykład?  czym sie zajmujesz w starostwie?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 12:09
0
Na sesji również był punkt dotyczący obniżenia wynagrodzeń z karty nauczyciela, radni zabierają kasę nauczycielom! Chyba teraz będzie gorąco w starostowie.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 11:27
0
A co mówi Izba Obrachunkowa na temat wynagrodzeń w starostwie? Nie zaleca obniżek?
Avatar
STOP CENZOROM / 5 grudnia 2017 o 17:28
0
sam widzisz jaka jest rzetelność prasy, nie pękaj damy radę, w tym potoku łęczyńskiej propagandy czas żeby doszli do głosu zwyczajni mieszkańcy, tacy jak Ty czy Bartol, łamią monopol  potoku bzdurnej propagandy sączonej zza urzędniczych biurek - tylko dziennikarstwo społeczne
Avatar
Pewne Info / 5 grudnia 2017 o 12:30
0
;) napisał:
powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną miasto wysokich cen z które owiedzialny jest burmistrz Kosiarski. Zaznaczyłem, że pewnie po takiej krytyce forumowe pieski z Ł24 za wpis mnie oczernią. Potem opisałem osobie pytającej, gdzie może nabyć wymienione materiały na jego budowę. Piesek im Zaciekawiony występujący na Ł24 nie wytrzymał, może wiecie Kto To jest? Moje wpisy z informacjami o materiałach budowlanych całe zostały wykasowane a moderator tylko odpisał, że wpisy moje nie były na temat. Jak krytykuję na forum nieudolne rządy burmistrza Kosiarskiego sam jestem atakowany. To nie dziwne? Usuwają wpisy niewygodne dla władzy, przecież to ja odpowiadam za ich treść. Ale krytyka p. burmistrza powoduje unich nerwowość i chamstwo wypowiedzi na forum.      
Tak to było na Ł24 parę dni temu. Jeden z kolegów pytał na forum gdzie zakupić bloczki betonowe, strop teriwa, pytał czy betonowy atrop lepszy, czy keramzytowy? Oczywiście nadmienił, że jest w posiadaniu działki w Turowoli. Czytając jego wpis postanowiłem mu odpowiedzieć, gdzie może nabyć taniej te materiały i to bezpośrednio od producenta. Jak przeczytałem jego wpis, że się gość wybuduje w Turowoli pomyślałem, że to kolejna osoba, która ucieka z Łęcznej. Nadmieniłem mu, że się cieszę, że kolejny mieszkaniec opuści Łęczną ... rozwiń
Avatar
Cola / 5 grudnia 2017 o 09:27
0
Powiadają Amerykanie;"pożyjom uwidim".
Avatar
;) / 5 grudnia 2017 o 06:56
0
{komirsant} napisał:
To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
 powiedz coś o cenzurze jakiej doświadczył internauta "Pewne.info" na jednym z łęczyńskich portali, to też wg ciebie Pan Antoni???
Avatar
teoretyk / 4 grudnia 2017 o 17:18
0
coto napisał:
Ja napisał:
???6000 napisał:
 Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce 
 Zarząd jest czteroosobowy a Rada 17, ale ciekawe że mimo zmiany władzy zarząd zmienił się  nieznacznie, i odpowiedzialni za oświatę umyli ręce  rozwiń
Avatar
coto / 4 grudnia 2017 o 16:47
0
Ja napisał:
???6000 napisał:
Żeby była jasność i nie mylono kompetencji: "       Powiat ma organy organy stanowiące, kontrole i wykonawcze. Za stanowienie prawa oraz kontrolę jego wykonywania odpowiedzialna jest rada powiatu. Natomiast zarząd powiatu jest organem wykonawczym. Oznacza to że wprowadza w życie ustalone przez radę prawo." Zarząd tylko wykonuje postanowienia rady i nie jest władzą absolutną. Rządzi rada powiatu
Ładna teoria, wręcz idealna, z tym ze w Łęcznej Rada i Zarząd to ci sami ludzie (oprócz w-ce starosty),
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół?
 a nie on przypadkiem zarządzał finansami szkół? rozwiń
Avatar
{komirsant} / 3 grudnia 2017 o 22:47
0
 To w niedawnej przeszłości byli "komisarze" wojskowi i tak ci to utkwiło.Pan Antoni już szykuje oddziały. Niedługo alkohol ma być do 22 wtedy był od 13,marzysz jak Dyzio na łące,nie kładź się na pleckach bo napadało śniegu i przeziębisz płucka.
Avatar
Solidarny / 2 grudnia 2017 o 19:20
0
pchi napisał:
Skontaktuj się z tow iliczem leninem on może wskrzesi felka dzierżyńskiego tak ci się marzy komisarz.
 jeżli wszystko kojarzy ci się jedynie z Leninem znaczy że jesteś bolszewikiem! czego Dzierżyński a nie komisarz Rex na przykład?  czym sie zajmujesz w starostwie?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 12:09
0
Na sesji również był punkt dotyczący obniżenia wynagrodzeń z karty nauczyciela, radni zabierają kasę nauczycielom! Chyba teraz będzie gorąco w starostowie.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2017 o 11:27
0
A co mówi Izba Obrachunkowa na temat wynagrodzeń w starostwie? Nie zaleca obniżek?
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

1000 żołnierzy, 200 pojazdów, 100 samolotów. Wielka defilada w Warszawie [wideo]

1000 żołnierzy, 200 pojazdów, 100 samolotów. Wielka defilada w Warszawie [wideo] 0 0

W Warszawie odbyła się Wielka Defilada Niepodległości. Wzięło w niej udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów. Ulicami stolicy przejechało także ponad 200 pojazdów wojskowych a nad Warszawą przeleciało ponad 100 samolotów i helikopterów.

Lublin: Kłopot z placem zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39

Lublin: Kłopot z placem zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39 0 0

Urządzenia do zabaw, także dla dzieci niepełnosprawnych, miały się pojawić obok Przedszkola Integracyjnego nr 39 przy ul. Balladyny.

Andrzej Duda: Polska powinna podnosić wydatki na wojsko
film

Andrzej Duda: Polska powinna podnosić wydatki na wojsko 0 2

– Cieszymy się z tego, że jest także na mocy porozumień bilateralnych silna obecność armii Stanów Zjednoczonych w naszym kraju, ale chcielibyśmy, żeby była to obecność stała. Ale naszą ambicją jest to, aby polska armia była jak najsilniejsza, aby w jak największym stopniu była w stanie zabezpieczyć samodzielnie nasze bezpieczeństwo - mówił prezydent Andrzej Duda przed rozpoczęciem Wielkiej Defilady Niepodległości w Warszawie.

Kino Bajka w Lublinie do tej pory miało tylko jedną salę. Powstaje druga, z innym repertuarem

Kino Bajka w Lublinie do tej pory miało tylko jedną salę. Powstaje druga, z innym repertuarem 28 2

To jeszcze odrapane pomieszczenie ale jesienią będzie tu nowoczesna sala kinowa. Bajka urządza nową przestrzeń dla widzów. – Będę miał miejsca i na filmy ambitne, i na te bardziej kasowe – planuje szef placówki. Chce żeby to widzowie nadali nazwy obu salom.

Za jednym razem dostał sześć mandatów na ponad 7 tys. zł. "Przykład bezgranicznej nieodpowiedzialności"

Za jednym razem dostał sześć mandatów na ponad 7 tys. zł. "Przykład bezgranicznej nieodpowiedzialności" 7 1

Sześć mandatów na kwotę 7 350 zł za naruszenia czasu pracy dla kierowcy, a także możliwe 10 tys. zł kary dla właściciela firmy przewozowej. Tak zakończyła się poniedziałkowa kontrola inspektorów ITD w Lublinie.

Lublin: Nie będzie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego z Inżynierską

Lublin: Nie będzie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego z Inżynierską 0 1

Ratusz nie zmieni organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego z Inżynierską.

Włodawa: Pod kurtyną dużo chłodniej

Włodawa: Pod kurtyną dużo chłodniej 0 0

Na upały mieszkańcy dostali zraszacz i pierwszą w mieście kurtynę wodną.

John Del Toro Richardson gwiazdą Puławskiego Lata Bluesowego [program]
21 sierpnia 2018, 0:00

John Del Toro Richardson gwiazdą Puławskiego Lata Bluesowego [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 21 sierpnia w Puławach rozpocznie się kolejna edycja warsztatów dla młodych bluesmanów - Puławskie Lato Bluesowe. Wybitni instruktorzy i ciekawe zajęcia to jednak nie jedyne atrakcje imprezy, będą też wieczorne jam sessions i niezwykłe koncerty. Jedną z gwiazd festiwalu będzie John Del Toro Richardson z Teksasu.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie. Piknik na Błoniach pod Zamkiem [zdjęcia]
galeria

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie. Piknik na Błoniach pod Zamkiem [zdjęcia] 4 4

Najpierw złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Litewskim.

500 kleszczy w ciele niewielkiego psa. Właścicielka z zarzutami
film

500 kleszczy w ciele niewielkiego psa. Właścicielka z zarzutami 0 1

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Był wygłodzony i odwodniony, a jego ciało było pokryte kleszczami. Przykuty do łańcucha pies leżał na dolnośląskiej posesji. Był w tak złym stanie, że nie miał siły się ruszać. Weterynarze z Lubania wyjęli z jego ciała pół tysiąca kleszczy.

Pogoda na długi weekend. Największe upały już za nami?

Pogoda na długi weekend. Największe upały już za nami? 0 0

Lato szybko nas nie opuści. W najbliższym czasie możemy spodziewać się gorących dni, chociaż największe upały już za nami.

Soła – Stal Kraśnik 3:0, Podlasie – Hutnik Kraków 1:4. Nie poszli za ciosem

Soła – Stal Kraśnik 3:0, Podlasie – Hutnik Kraków 1:4. Nie poszli za ciosem 2 3

Po zwycięstwach na inaugurację piłkarze Stali Kraśnik i Podlasia Biała Podlaska szybko musieli przełknąć gorzkie pigułki. Beniaminek przegrał w Oświęcimiu 0:3. Z kolei bialczanie dostali lanie od innego nowicjusza – Hutnika Kraków i to u siebie 1:4.

Policjant zabrał kluczyki. Kierowca rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem

Policjant zabrał kluczyki. Kierowca rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem 4 2

Pijany kierowca rzucił się na policjanta z nożem i śrubokrętem. Zdenerwował się, bo mundurowy odebrał mu kluczyki.

Kazimierski Festiwal Organowy - Daniele Feretti
18 sierpnia 2018, 19:30

Kazimierski Festiwal Organowy - Daniele Feretti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami 7. koncert w ramach tegorocznej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym wystąpi Daniele Feretti.

Święto Wojska Polskiego: Kwiaty, wystawy i koncert w Puławach
zdjęcia
galeria

Święto Wojska Polskiego: Kwiaty, wystawy i koncert w Puławach 4 5

Delegacje złożone m.in. z przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców i kombatantów złożyły dzisiaj kwiaty przed tablicą Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa 98. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!