Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 marca 2012 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Więcej kamer monitoringu w Łęcznej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

W tym roku Łęczna wzbogaci się o kolejnych 5 kamer monitoringu. Jedna z nich będzie podpięta do Internetu i każdy będzie mógł śledzić jej przekaz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Monitoring w Łęcznej działa już ponad 3 lata.

– Obecnie w skład monitoringu wchodzi 10 kamer szybkoobrotowych pracujących non stop. 9 kamer podłączonych jest do centrum monitorowania drogą radiową, jedna drogą przewodową. W dni powszechne kamery obsługiwane są przez pracowników cywilnych Straży Miejskiej w godzinach od 6 do 22. Natomiast w godz. nocnych, tj. 22-6, oraz święta i weekendy monitoring obsługują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej – tłumaczy zasady działania systemu Paweł Bakiera, komendant Straży Miejskiej w Łęcznej. Centrum monitoringu usytuowane jest w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej na ulicy Jana Pawła II.

W ramach rewitalizacji Starego Miasta w 2012 roku monitoring ma być rozbudowany o kolejne 5 kamer, w tym 4 kamery szybkoobrotowe typu dzień noc i jedną kamerę stacjonarną wysokiej rozdzielczości podłączoną do Internetu.

– Osoby posiadające dostęp do Internetu będą miały możliwość śledzenia obrazu na żywo. W ramach Wirtualnego Powiatu i rozbudowy sieci światłowodowej będziemy odchodzić od przesyłu radiowego w kierunku przekazu obrazu przez światłowód. Pozwoli to przejść w system cyfrowy i zdecydowanie polepszyć jakość pracy kamer i przesyłanego obrazu – dodaje Marcin Sławiński, koordynator monitoringu miejskiego.

Działalność monitoringu pozwoliła na skuteczne przeciwdziałanie wybryki chuligańskie, dewastacje i niszczenie mienia. – W miejscach objętych monitorowaniem zdecydowanie zmniejszyła się liczba przestępstw i wykroczeń. Bezsprzecznie działa on prewencyjnie, co pomaga w sposób znaczący zredukować przestępczość na obszarze objętym zasięgiem kamer. Z drugiej strony, dokumentuje przebieg zdarzeń i pomaga sprawnie pokierować interwencją policji lub straży miejskiej – dodaje Sławiński.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Smok / 29 marca 2012 o 12:16
0
Masz jeszcze na rynku ofertę http://e-cop.pl/jak-to-dziala/ - tam oprócz czujników ruchu jest powiadomienie smsem, wybierasz sobie strefy ruchu i analizator dźwięków z otoczenia. Poza tym na stronie mają też przepis na własnoręcznie zrobiony monitoring bez żadnych kosztów
Avatar
antstalin / 7 marca 2012 o 11:55
0
[quote name='Krzysztof' timestamp='1331055887' post='606216']
Pewnie Marku, masz rację kamerki robią robote i będą robić. Ograniczenie chuligaństwa, wandalizmu itp.
Co do miejsca do zaparkowaia to też nie mam większego problemu (trzeba sobie jakoś radzić).
Ja w Łęcznej nie mieszkam aż tak długo (bo tylko ok 10 lat).
Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM.
[/quote]
Stalin miał lepszą inwigilację bez kamer.
Avatar
a / 7 marca 2012 o 09:15
0
"...Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM" w jakim celu....jak widać z wpisów większość uznaje za słuszne działania SM, tylko pan krzysztof (specjalnie zmałymi literami) ma ale...siedzi i chyba z nudów całymi dniami neguje dla zasady żeby wszystko negować, jak coś robią źle, nie robią też źle. Co niektórzy powinni zastanowić się nad sobą, swoimi poczynaniami. Ale nie wszyscy są tak piękni, inteligenti, pracowici jak pan krzysztof który całymi dniami wszystko podważa, w jakim celu? Chyba ktoś mu zaszedł za skórę....szkoda gadać.
Avatar
też.rodzic / 6 marca 2012 o 19:40
0
Panie Krzysztofie z artykułu wynika że kamerki są obsługiwane przez cywilnych pracowników. A mundurowych na mieście widuję. I muszę powiedzieć, że ja tam się cieszę, że są - chociaż ze dwa razy o psa mnie zaczepiali – ale opłatę wnoszę, na smyczy prowadzam. Grzeczni byli, dziękuję, miłego dnia. Na placach zabaw spokojniej się zrobiło, towarzystwo parkować się uczy. Tylko mam wrażenie, że mało ich jakoś. Ale tak, tak Panie Krzysztofie do likwidacji SM. A zaraz po nich – policja. Też należy zlikwidować. A po co nam to? Prawda? Niech nie będzie niczego!
Avatar
Krzysztof / 6 marca 2012 o 18:44
0
Pewnie Marku, masz rację kamerki robią robote i będą robić. Ograniczenie chuligaństwa, wandalizmu itp.
Co do miejsca do zaparkowaia to też nie mam większego problemu (trzeba sobie jakoś radzić).
Ja w Łęcznej nie mieszkam aż tak długo (bo tylko ok 10 lat).
Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM.
Avatar
marek / 6 marca 2012 o 18:37
0
Nie zgodze się z Krzysztofem. Bardzo dobrze, niech reaguje na wszystkie wykroczenia, nierozumiem Krzysztofa... tego niech nie robią tylko tamto...wg mnie robią słusznie...wreszcie można spokojnie tam spacerować...a nie d...le pod samo wejście muszą wjechać...i to nie tylko na fatimskiej a w całym mieście. Mieszkam w Łęcznej przeszło 40 lat i zawsze jakoś miejsce znajdę...tylko hrabiostwo zawsze ma problem...ale jak mu pod klatką ktoś zaparkuje to wtedy taki nie taki, ale ja mogę...można takie przykłady mnożyć...więc P. Krzysztofie nie tylko Pan jest mieszkańcem tego miasta, inni są zadowoleni z pewnych poczynań...
Nie zgodze się z Krzysztofem. Bardzo dobrze, niech reaguje na wszystkie wykroczenia, nierozumiem Krzysztofa... tego niech nie robią tylko tamto...wg mnie robią słusznie...wreszcie można spokojnie tam spacerować...a nie d...le pod samo wejście muszą wjechać...i to nie tylko na fatimskiej a w całym mieście. Mieszkam w Łęcznej przeszło 40 lat i zawsze jakoś miejsce znajdę...tylko hrabiostwo zawsze ma problem...ale jak mu pod klatką ktoś zaparkuje to wtedy taki nie taki, ale ja mogę...można takie przykłady mnożyć...więc P. Krzysztofie nie tylko... rozwiń
Avatar
Krzysztof / 6 marca 2012 o 18:28
0
A tak na marginesie drogi rodzicu to gratuluję postawy i zrozumienia tematu, a zarazem współczuje Twoim dzieciom autorytetu.

ps. Ja w tym miejscu mandatu nie dostałem (bo tak jak napisałeś jest parking k/banku),
zresztą mie mam potrzeby tam jeździć - bez komentarza,
Obrażanie kogoś na forum wiele o Tobie mówi... - bez komentarza,
Co do zmotoryzowanych na tej Wsi o której mówisz jest wiele do życzenia, ale to osobny temat.
Pozdrawiam RODZICU ;-)
Avatar
Krzysztof / 6 marca 2012 o 18:14
0
Wszystko jasne. Tylko zmierzam do obowiązków Straży Miejskiej. Siedząc przed monitorem i robiąc zdjęcja, a następnie wzywając winowajców ... do niczego nie prowadzi. Sami wiecie, że brak miejsca do zaparkowania choćby na chwile nie tłumaczy niszczenia trawników. W tym akurat miejscu znak zakaz ruchu postawiony jakiś czas temu służy tylko do zarobku.
A wracając do trawników to powiedzcie mi kochani co z pieskami,, które sobie po nich chodzą i zostawiają to co muszą...
I mówimy o czystych trawnikach?!
Ja jeszcze ani razu nie widziałem reakcji (ba obecności strażników) na tego typu proceder.
.......
Zmierzam tylko do tego, że stanowiska Straży Miejskiej nie są potrzebne do obsługi kamer i monitoringu.
Pozdrawiam Wszystkich
Wszystko jasne. Tylko zmierzam do obowiązków Straży Miejskiej. Siedząc przed monitorem i robiąc zdjęcja, a następnie wzywając winowajców ... do niczego nie prowadzi. Sami wiecie, że brak miejsca do zaparkowania choćby na chwile nie tłumaczy niszczenia trawników. W tym akurat miejscu znak zakaz ruchu postawiony jakiś czas temu służy tylko do zarobku.
A wracając do trawników to powiedzcie mi kochani co z pieskami,, które sobie po nich chodzą i zostawiają to co muszą...
I mówimy o czystych trawnikach?!
Ja jeszcze ani razu ... rozwiń
Avatar
rodzic / 6 marca 2012 o 08:59
0
Panie Krzysztofie,
a ja się cieszę że łapią wjeżdżających tam kierowców. Mam synka w tej szkole (nauczanie początkowe a wcześniej chodził do Przedszkola Nr2) i nie raz opowiadał jak idąc do szkoły musiał uciekać z chodnika na trawnik żeby go samochód nie potrącił, bo jakiś rodzic-deb*** (bo inaczej nie nazwę) musiał swoją pociechę wwieźć niemalże do szkoły (niestety drzwi wejściowe za wąskie i jego auto się nie zmieściło)!!! Sam też odczułem to osobiście, gdy idąc z dzieckiem do szkoły jakiś kretyn chcąc przejechać zaczął na nas trąbić. Jednak zapomniał, że na chodniku to pieszy ma pierwszeństwo i z pianą na ustach musiał jechać powolutku za nami. Deblilizm do eNtej potęgi.
W tym wypadku lenistwo, wygodnictwo i ignorancja niektórych zmotoryzowanych rodziców przechodzi wszelkie pojęcie, jednak larum podniesie się, gdy w końcu jakieś dziecko zostanie potrącone i skrzywdzone!!! Mają za nic bezpieczeństwo uczęszczających tym chodnikiem dzieci i ich rodziców! Przecież tam są 2 Przedszkola (sł.DWA)! i Szkoła Podstawowa - nauczanie początkowe. TO jest kilkaset dzieci, które codziennie od rana do popołudnia poruszają się tym chodnikiem!
Dodam tylko że Al. M.B. Fatimskiej jest chodnikiem (ciągiem pieszym, o ile Pan wie co to jest, dlatego wyjaśniam, bo u Pana na wsi czegoś takiego nie ma). A skoro gada Pan takie bzdury to domyślam się że zarobił Pan mandat od SM. Ale jednak chyba za mały żeby zrozumieć swój błąd.
A wystarczy zaparkować pod PKO (rano do 8.00 parking jest zupełnie pusty) i przejść do Szkoły dosłownie 50 metrów, do przedszkola ok. 20m... Więc jak nazwać tak nieodpowiedzialne zachowanie zmotoryzowanego rodzica, który oburzony, że dostał za to mandat szczeka z pretensjami na forum???
Porażająca jest ignorancja takich bezmózgowców jak Ty PANIE Krzysztofie!
Panie Krzysztofie,
a ja się cieszę że łapią wjeżdżających tam kierowców. Mam synka w tej szkole (nauczanie początkowe a wcześniej chodził do Przedszkola Nr2) i nie raz opowiadał jak idąc do szkoły musiał uciekać z chodnika na trawnik żeby go samochód nie potrącił, bo jakiś rodzic-deb*** (bo inaczej nie nazwę) musiał swoją pociechę wwieźć niemalże do szkoły (niestety drzwi wejściowe za wąskie i jego auto się nie zmieściło)!!! Sam też odczułem to osobiście, gdy idąc z dzieckiem do szkoły jakiś kretyn chcąc przejechać zaczął n... rozwiń
Avatar
sylwia / 6 marca 2012 o 08:57
0
I bardzo dobrze,niech kamery pracują,robią zdjęcia - ważne żeby łęczyńskie cwaniactwo po trawnikach nie parkowało i autem do przedszkola nie wjeżdżało. Dobry pomysł z kamerami.
Avatar
Smok / 29 marca 2012 o 12:16
0
Masz jeszcze na rynku ofertę http://e-cop.pl/jak-to-dziala/ - tam oprócz czujników ruchu jest powiadomienie smsem, wybierasz sobie strefy ruchu i analizator dźwięków z otoczenia. Poza tym na stronie mają też przepis na własnoręcznie zrobiony monitoring bez żadnych kosztów
Avatar
antstalin / 7 marca 2012 o 11:55
0
[quote name='Krzysztof' timestamp='1331055887' post='606216']
Pewnie Marku, masz rację kamerki robią robote i będą robić. Ograniczenie chuligaństwa, wandalizmu itp.
Co do miejsca do zaparkowaia to też nie mam większego problemu (trzeba sobie jakoś radzić).
Ja w Łęcznej nie mieszkam aż tak długo (bo tylko ok 10 lat).
Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM.
[/quote]
Stalin miał lepszą inwigilację bez kamer.
Avatar
a / 7 marca 2012 o 09:15
0
"...Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM" w jakim celu....jak widać z wpisów większość uznaje za słuszne działania SM, tylko pan krzysztof (specjalnie zmałymi literami) ma ale...siedzi i chyba z nudów całymi dniami neguje dla zasady żeby wszystko negować, jak coś robią źle, nie robią też źle. Co niektórzy powinni zastanowić się nad sobą, swoimi poczynaniami. Ale nie wszyscy są tak piękni, inteligenti, pracowici jak pan krzysztof który całymi dniami wszystko podważa, w jakim celu? Chyba ktoś mu zaszedł za skórę....szkoda gadać.
Avatar
też.rodzic / 6 marca 2012 o 19:40
0
Panie Krzysztofie z artykułu wynika że kamerki są obsługiwane przez cywilnych pracowników. A mundurowych na mieście widuję. I muszę powiedzieć, że ja tam się cieszę, że są - chociaż ze dwa razy o psa mnie zaczepiali – ale opłatę wnoszę, na smyczy prowadzam. Grzeczni byli, dziękuję, miłego dnia. Na placach zabaw spokojniej się zrobiło, towarzystwo parkować się uczy. Tylko mam wrażenie, że mało ich jakoś. Ale tak, tak Panie Krzysztofie do likwidacji SM. A zaraz po nich – policja. Też należy zlikwidować. A po co nam to? Prawda? Niech nie będzie niczego!
Avatar
Krzysztof / 6 marca 2012 o 18:44
0
Pewnie Marku, masz rację kamerki robią robote i będą robić. Ograniczenie chuligaństwa, wandalizmu itp.
Co do miejsca do zaparkowaia to też nie mam większego problemu (trzeba sobie jakoś radzić).
Ja w Łęcznej nie mieszkam aż tak długo (bo tylko ok 10 lat).
Cały czas próbuje podważyć działalność instytucji SM.
Avatar
marek / 6 marca 2012 o 18:37
0
Nie zgodze się z Krzysztofem. Bardzo dobrze, niech reaguje na wszystkie wykroczenia, nierozumiem Krzysztofa... tego niech nie robią tylko tamto...wg mnie robią słusznie...wreszcie można spokojnie tam spacerować...a nie d...le pod samo wejście muszą wjechać...i to nie tylko na fatimskiej a w całym mieście. Mieszkam w Łęcznej przeszło 40 lat i zawsze jakoś miejsce znajdę...tylko hrabiostwo zawsze ma problem...ale jak mu pod klatką ktoś zaparkuje to wtedy taki nie taki, ale ja mogę...można takie przykłady mnożyć...więc P. Krzysztofie nie tylko Pan jest mieszkańcem tego miasta, inni są zadowoleni z pewnych poczynań...
Nie zgodze się z Krzysztofem. Bardzo dobrze, niech reaguje na wszystkie wykroczenia, nierozumiem Krzysztofa... tego niech nie robią tylko tamto...wg mnie robią słusznie...wreszcie można spokojnie tam spacerować...a nie d...le pod samo wejście muszą wjechać...i to nie tylko na fatimskiej a w całym mieście. Mieszkam w Łęcznej przeszło 40 lat i zawsze jakoś miejsce znajdę...tylko hrabiostwo zawsze ma problem...ale jak mu pod klatką ktoś zaparkuje to wtedy taki nie taki, ale ja mogę...można takie przykłady mnożyć...więc P. Krzysztofie nie tylko... rozwiń
Avatar
Krzysztof / 6 marca 2012 o 18:28
0
A tak na marginesie drogi rodzicu to gratuluję postawy i zrozumienia tematu, a zarazem współczuje Twoim dzieciom autorytetu.

ps. Ja w tym miejscu mandatu nie dostałem (bo tak jak napisałeś jest parking k/banku),
zresztą mie mam potrzeby tam jeździć - bez komentarza,
Obrażanie kogoś na forum wiele o Tobie mówi... - bez komentarza,
Co do zmotoryzowanych na tej Wsi o której mówisz jest wiele do życzenia, ale to osobny temat.
Pozdrawiam RODZICU ;-)
Avatar
Krzysztof / 6 marca 2012 o 18:14
0
Wszystko jasne. Tylko zmierzam do obowiązków Straży Miejskiej. Siedząc przed monitorem i robiąc zdjęcja, a następnie wzywając winowajców ... do niczego nie prowadzi. Sami wiecie, że brak miejsca do zaparkowania choćby na chwile nie tłumaczy niszczenia trawników. W tym akurat miejscu znak zakaz ruchu postawiony jakiś czas temu służy tylko do zarobku.
A wracając do trawników to powiedzcie mi kochani co z pieskami,, które sobie po nich chodzą i zostawiają to co muszą...
I mówimy o czystych trawnikach?!
Ja jeszcze ani razu nie widziałem reakcji (ba obecności strażników) na tego typu proceder.
.......
Zmierzam tylko do tego, że stanowiska Straży Miejskiej nie są potrzebne do obsługi kamer i monitoringu.
Pozdrawiam Wszystkich
Wszystko jasne. Tylko zmierzam do obowiązków Straży Miejskiej. Siedząc przed monitorem i robiąc zdjęcja, a następnie wzywając winowajców ... do niczego nie prowadzi. Sami wiecie, że brak miejsca do zaparkowania choćby na chwile nie tłumaczy niszczenia trawników. W tym akurat miejscu znak zakaz ruchu postawiony jakiś czas temu służy tylko do zarobku.
A wracając do trawników to powiedzcie mi kochani co z pieskami,, które sobie po nich chodzą i zostawiają to co muszą...
I mówimy o czystych trawnikach?!
Ja jeszcze ani razu ... rozwiń
Avatar
rodzic / 6 marca 2012 o 08:59
0
Panie Krzysztofie,
a ja się cieszę że łapią wjeżdżających tam kierowców. Mam synka w tej szkole (nauczanie początkowe a wcześniej chodził do Przedszkola Nr2) i nie raz opowiadał jak idąc do szkoły musiał uciekać z chodnika na trawnik żeby go samochód nie potrącił, bo jakiś rodzic-deb*** (bo inaczej nie nazwę) musiał swoją pociechę wwieźć niemalże do szkoły (niestety drzwi wejściowe za wąskie i jego auto się nie zmieściło)!!! Sam też odczułem to osobiście, gdy idąc z dzieckiem do szkoły jakiś kretyn chcąc przejechać zaczął na nas trąbić. Jednak zapomniał, że na chodniku to pieszy ma pierwszeństwo i z pianą na ustach musiał jechać powolutku za nami. Deblilizm do eNtej potęgi.
W tym wypadku lenistwo, wygodnictwo i ignorancja niektórych zmotoryzowanych rodziców przechodzi wszelkie pojęcie, jednak larum podniesie się, gdy w końcu jakieś dziecko zostanie potrącone i skrzywdzone!!! Mają za nic bezpieczeństwo uczęszczających tym chodnikiem dzieci i ich rodziców! Przecież tam są 2 Przedszkola (sł.DWA)! i Szkoła Podstawowa - nauczanie początkowe. TO jest kilkaset dzieci, które codziennie od rana do popołudnia poruszają się tym chodnikiem!
Dodam tylko że Al. M.B. Fatimskiej jest chodnikiem (ciągiem pieszym, o ile Pan wie co to jest, dlatego wyjaśniam, bo u Pana na wsi czegoś takiego nie ma). A skoro gada Pan takie bzdury to domyślam się że zarobił Pan mandat od SM. Ale jednak chyba za mały żeby zrozumieć swój błąd.
A wystarczy zaparkować pod PKO (rano do 8.00 parking jest zupełnie pusty) i przejść do Szkoły dosłownie 50 metrów, do przedszkola ok. 20m... Więc jak nazwać tak nieodpowiedzialne zachowanie zmotoryzowanego rodzica, który oburzony, że dostał za to mandat szczeka z pretensjami na forum???
Porażająca jest ignorancja takich bezmózgowców jak Ty PANIE Krzysztofie!
Panie Krzysztofie,
a ja się cieszę że łapią wjeżdżających tam kierowców. Mam synka w tej szkole (nauczanie początkowe a wcześniej chodził do Przedszkola Nr2) i nie raz opowiadał jak idąc do szkoły musiał uciekać z chodnika na trawnik żeby go samochód nie potrącił, bo jakiś rodzic-deb*** (bo inaczej nie nazwę) musiał swoją pociechę wwieźć niemalże do szkoły (niestety drzwi wejściowe za wąskie i jego auto się nie zmieściło)!!! Sam też odczułem to osobiście, gdy idąc z dzieckiem do szkoły jakiś kretyn chcąc przejechać zaczął n... rozwiń
Avatar
sylwia / 6 marca 2012 o 08:57
0
I bardzo dobrze,niech kamery pracują,robią zdjęcia - ważne żeby łęczyńskie cwaniactwo po trawnikach nie parkowało i autem do przedszkola nie wjeżdżało. Dobry pomysł z kamerami.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 3 0

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 9 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 30 23

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 11 10

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 4 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 43 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 34 5

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.