Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

26 lipca 2020 r.
21:26

Lubelskie: Nagle dowiedzieli się, że w ich wsi mają powstać kurniki na 240 tys. brojlerów

35 13 A A

„Stop kurzej fermie”, „Ich zysk. Nasz smród” – między innymi takie hasła mieli na transparentach przeciwnicy budowy sześciu kurników w  Pałecznicy-Kolonii w gminie Niedźwiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– O tym, że jest planowana budowa fermy drobiu dowiedziałem się dopiero w sobotę od szwagra. Zadowolony nie jestem – zaznacza pan Marek z Tarła-Kolonii, miejscowości w pobliżu Pałecznicy-Kolonii, gdzie inwestor z gminy Niemce chce wybudować kurniki.

Pan Marek był jedną z około 200 osób, które uczestniczyły w niedzielnym spotkaniu. Wszyscy sprzeciwiają się planom inwestora, który chce postawić: 6 kurników (w każdym ma trzymać po 43,7 tys. sztuk brojlerów), magazyn na słomę, 12 silosów do magazynowania paszy, 2 zbiorniki bezodpływowe na ścieki bytowe, 18 zbiorników bezodpływowych na ścieki technologiczne, agregat prądotwórczy, budynek biurowo-socjalny i 12 zbiorników na gaz LPG. Chce też zatrudnić… 2 osoby.

– O tych planach nie było praktycznie żadnej informacji. Konsultacje społeczne się odbyły, ale nikt nic wcześniej nie wiedział – zaznacza Artur Lato, który razem z żoną chce wybudować dom w Pałecznicy-Kolonii. – Miało tu powstać około 10 nowych domów, ale jak ludzie dowiedzieli się o tym wszystkim to się wstrzymali – dodaje Edyta Lato.

Radni zaskoczeni 

Okazuje się, że nawet niektórzy radni z gminy Niedźwiada o tym co dokładnie ma być budowane na tym terenie, który tylko częściowo jest objęty zapisami miejscowego planu zagospodarowania, nie wiedzieli. – Dla mnie to był szok. Jak się o tym dowiedziałem, dwa tygodnie temu od innego radnego, to zaniemówiłem – opisuje radny Stanisław Okólski. I dodaje: – My jako rada nie byliśmy o tych planach informowani.

Tymczasem protestujący boją się nie tylko odoru i hałasu. Zwracają też uwagę na pobliskie źródło i cieki wodne. Niektórzy protestujący mają też wątpliwości co do raportu przedstawionego przez inwestora.

– Jest tendencyjnie sporządzony – stwierdza Andrzej Tomasiak.

– Raport ma wiele błędów, po czym można wnioskować, że ktoś kto go opracował wcale nie był na miejscu – przypuszcza Andrzej Mazurek.

Tomasiak zwraca też uwagę na, że „na obszarze przeznaczonym pod inwestycję oraz bezpośrednio na terenie przylegającym są obecne gatunki ptaków wymienionych w załączniku I Dyrektywy Ptasiej”. Występują też „gatunki cenne w skali europejskiej” I wymienia m.in. zimorodka, gąsiorka, czaplę białą i żurawia.

Wójt mówi o interesie mieszkańców

W spotkaniu uczestniczył Marek Kubik, wójt Niedźwiady. Zapewnił zebranych, że na inwestycję „nie wyraża zgody”. W piątek podczas rozmowy z nami tłumaczył, że żadne decyzje dotąd nie zapadły. – Jeśli chodzi o planowaną przez inwestora budowę fermy drobiu w miejscowości Pałecznica-Kolonia to jesteśmy na samym początku procesu dotyczącego wydania bądź odmowy wydania decyzji środowiskowej – mówił wójt gminy Niedźwiada. – Jesteśmy na takim etapie tego postępowania, że każdy scenariusz jest możliwy. Nie będę tej sprawy szerzej komentować, by nikt nie zarzucił mi stronniczości. I dodaje: – Już teraz mogę zapewnić wszystkich o jednym, że podejmiemy taką decyzję aby na pierwszym miejscu stał interes mieszkańców gminy, później interes gminy a następnie interes inwestora.

Gminni urzędnicy weryfikują przedstawiony przez przedsiębiorcę raport oddziaływania na środowisko. Sprawdzają także planowaną inwestycję pod katem zapisów w miejscowym planie zagospodarowania. Występują też o opinie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego, a także Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. – Na razie otrzymaliśmy jedynie opinię Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Jest pozytywna – przyznaje wójt gminy Niedźwiada. 

Protestujący zebrali w niedzielę 200 podpisów pod sprzeciwem przeciwko inwestycji. Niektórzy radni z gminy zastanawiają się nad przyjęciem stanowiska, w którym mieliby wyrazić sprzeciw wobec planowanej budowy. 

Organizatorzy zapraszali na niedzielne spotkanie pełnomocników inwestora. Prawdopodobnie na miejscu ich nie było, ponieważ nikt imieniu inwestora nie zabierał głosu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rickwind / 27 lipca 2020 r. o 00:25
+23
Kochani nie jestem z waszej wsi ale byłem w mieście gdzie stały nowe kurniki smród szczypał w oczy....i cieszę się że tylko jedna noc tam musiałem spać....powiem tak za pół ceny bym tam domu nie kupił....wiem do wszystkiego można się przyzwyczaić tylko po co.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 lipca 2020 r. o 23:38
+15
ZAMEK w ST0BNICY ???????
Avatar
Lbxxx / 27 lipca 2020 r. o 14:16
+12
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę postawić się na ich miejscu - każdy dba o dobytek swojego życia, na który ciężko pracował przez lata oraz każdy chcę dbać o swoje zdowie. Przed pisaniem takich komentarzy może warto było by poczytać jakie zagrożenia niesie za sobą taka inwestycja? Może warto byłoby zapoznać się bliżej ze sprawą? Oczywiście najprościej stwierdzić,że wieś to wieś i tutaj mniejszkańcy nie mają prawa mieć godnego życia. 
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę... rozwiń
Avatar
ElDupa / 26 lipca 2020 r. o 22:16
+12
Spoko, pieniądze nie śmierdzą
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:45
+10
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyba na eksport do arabów. Tak jest prosze państwa, Panstwo pozwala nas truć!!! Poza tym takie inwestycje nie przynosza zadnych pieniedzy dla gimny i zadnych miejsc pracy!!! To wszystko jest zmechanizowany przemysl, miliony dla inwestora i smrod i brak rozwoju dla gimny. Apeluje do inwestora o nie podburzanie mieszkancow i znalezienie innego miejsca. Są miejsca oddalone od domów dla takich inwestycji.
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyb... rozwiń
Avatar
Bialski / 27 lipca 2020 r. o 13:58
+6
Smród z czegoś takiego ma zasięg, przy odpowiednim wietrze, i 5 km. W Polsce mamy nadprodukcję drobiu - powinno się więc zakazać nowych tego rodzaju inwestycji. W Polsce nie ma miejsc, gdzie takie kurniki można umieścić. Może w jakimś masywie leśnym, pośrodku, ale wtedy praktycznie nie da się zbierać grzybów ani jagód ani chodzić na spacery.
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 14:37
+4
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogromnych kurników z których smród jest niesamowity. Przyjedzie popatrzy i pojedzie sobie do domku, a Ty człowieku sobie wąchaj, czemu nie wybuduje sobie tego za domem?
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogrom... rozwiń
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 12:26
+4
Przy takiej ilości zwierząt i wschodnim wietrze to i mieszkańcy Lubartowa powinni się obawiać smrodu, uwierzcie mi wiem co mówię
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:31
+4
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, niemozliwa bedzie tez dzialanosc rekreacyjna. Sa inne tereny odpowiednie dla budowy takiej inwestycji zdala od domostw. Wedlug badan naukowych taka ferma powinna byc oddalona o conajmniej 1 km ! To nie jest rolnictwo to jest przemysł.
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, ... rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 29 lipca 2020 r. o 07:55
+2
Ludziom przeszkadza i w pełni słusznie, bo to przesada. A pomyślcie, jak tam te kurczaki muszą się męczyć... nie jestem wegetarianką ani weganką, tym bardziej "wojującą", ale jak o tym myślę, to mi się mięsa odechciewa. Jakoś wolę jeść go mniej, ale za to z bardziej humanitarnej hodowli.
Avatar
gorejaca_pietruszka / 29 lipca 2020 r. o 07:55
+2
Ludziom przeszkadza i w pełni słusznie, bo to przesada. A pomyślcie, jak tam te kurczaki muszą się męczyć... nie jestem wegetarianką ani weganką, tym bardziej "wojującą", ale jak o tym myślę, to mi się mięsa odechciewa. Jakoś wolę jeść go mniej, ale za to z bardziej humanitarnej hodowli.
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 14:37
+4
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogromnych kurników z których smród jest niesamowity. Przyjedzie popatrzy i pojedzie sobie do domku, a Ty człowieku sobie wąchaj, czemu nie wybuduje sobie tego za domem?
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogrom... rozwiń
Avatar
Lbxxx / 27 lipca 2020 r. o 14:16
+12
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę postawić się na ich miejscu - każdy dba o dobytek swojego życia, na który ciężko pracował przez lata oraz każdy chcę dbać o swoje zdowie. Przed pisaniem takich komentarzy może warto było by poczytać jakie zagrożenia niesie za sobą taka inwestycja? Może warto byłoby zapoznać się bliżej ze sprawą? Oczywiście najprościej stwierdzić,że wieś to wieś i tutaj mniejszkańcy nie mają prawa mieć godnego życia. 
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę... rozwiń
Avatar
Bialski / 27 lipca 2020 r. o 13:58
+6
Smród z czegoś takiego ma zasięg, przy odpowiednim wietrze, i 5 km. W Polsce mamy nadprodukcję drobiu - powinno się więc zakazać nowych tego rodzaju inwestycji. W Polsce nie ma miejsc, gdzie takie kurniki można umieścić. Może w jakimś masywie leśnym, pośrodku, ale wtedy praktycznie nie da się zbierać grzybów ani jagód ani chodzić na spacery.
Avatar
PISFAN / 27 lipca 2020 r. o 13:38
-9
No pięknie ale doczekaliśmy się czasów najpierw w mieście był tor kartingowy potem ktoś wybudował osiedle ludziska się wprowadzili i nie zauważyli ale usłyszeli że tuż obok ktoś im zakłóca ciszę więc tor trzeba było zlikwidować Plebs pobudował się na wsi ktoś chce postawić kurnik to zapachy będą im przeszkadzać ludziska jeśli sprowadzacie się już na tą wieś to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny
No pięknie ale doczekaliśmy się czasów najpierw w mieście był tor kartingowy potem ktoś wybudował osiedle ludziska się wprowadzili i nie zauważyli ale usłyszeli że tuż obok ktoś im zakłóca ciszę więc tor trzeba było zlikwidować Plebs pobudował się na wsi ktoś chce postawić kurnik to zapachy będą im przeszkadzać ludziska jeśli sprowadzacie się już na tą wieś to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 27 lipca 2020 r. o 12:43
+2
mieszkańcy Lubartowa powinni się obawiać smrodu, uwierzcie mi wiem co mówię
Dokładnie. I też wiem co piszę. Plus "odpady poprodukcyjne" chowane cichaczem po okolicznych polach, lasach, strumieniach.... A w Zakładach Mięsnych w Końskowoli - ktoś pamięta, jaka tragedia dla środowiska naturalnego była?
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 12:26
+4
Przy takiej ilości zwierząt i wschodnim wietrze to i mieszkańcy Lubartowa powinni się obawiać smrodu, uwierzcie mi wiem co mówię
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:45
+10
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyba na eksport do arabów. Tak jest prosze państwa, Panstwo pozwala nas truć!!! Poza tym takie inwestycje nie przynosza zadnych pieniedzy dla gimny i zadnych miejsc pracy!!! To wszystko jest zmechanizowany przemysl, miliony dla inwestora i smrod i brak rozwoju dla gimny. Apeluje do inwestora o nie podburzanie mieszkancow i znalezienie innego miejsca. Są miejsca oddalone od domów dla takich inwestycji.
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyb... rozwiń
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:31
+4
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, niemozliwa bedzie tez dzialanosc rekreacyjna. Sa inne tereny odpowiednie dla budowy takiej inwestycji zdala od domostw. Wedlug badan naukowych taka ferma powinna byc oddalona o conajmniej 1 km ! To nie jest rolnictwo to jest przemysł.
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, ... rozwiń
Avatar
Rickwind / 27 lipca 2020 r. o 00:25
+23
Kochani nie jestem z waszej wsi ale byłem w mieście gdzie stały nowe kurniki smród szczypał w oczy....i cieszę się że tylko jedna noc tam musiałem spać....powiem tak za pół ceny bym tam domu nie kupił....wiem do wszystkiego można się przyzwyczaić tylko po co.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomysł na niedzielny obiad. Nie tylko golonka
Magazyn

Pomysł na niedzielny obiad. Nie tylko golonka

Czy może być coś lepszego od soczystej golonki okrytej chrupiącą skórką? Może. To gicz cielęca, polska wersja słynnego włoskiego ossobuco. Gicz cielęca była ozdobą najlepszych przedwojennych restauracji w Lublinie, podawano ją też po wojnie, z czasem zniknęła z kart i stołów. Jeśli dziś pojawi się w karcie, to jadą na nią smakosze z całego województwa, jak ma to miejsce w Urszulinie

Orlęta Łuków – Start Krasnystaw 3:1. Rehabilitacja za pierwszy mecz

Orlęta Łuków – Start Krasnystaw 3:1. Rehabilitacja za pierwszy mecz

Już na otwarcie nowego sezonu piłkarze Roberta Różańskiego dostali zimny prysznic, czyli 0:4 u siebie z Opolaninem. W sobotę Orlęta spisały się dużo lepiej i pokonały Start Krasnystaw 3:1.

Ministerstwo Zdrowia: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych

Ministerstwo Zdrowia: 230 tys. testów na koronawirusa nieważnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 230 tysięcy testów zrobionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach jest nieważnych. Resort musiał odjąć je od ogólnej puli przeprowadzonych badań.

Zespół ds. Covid-19 przy PAN: negowanie istnienia pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

Zespół ds. Covid-19 przy PAN: negowanie istnienia pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

W Polsce z powodu COVID-19 zmarło dotąd ponad 1700 osób, a na grypę w tym samym czasie 65 osób. Choćby ze względu na pamięć o zmarłych z powodu koronawirusa negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe - pisze zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. Stan na 8 sierpnia

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. Stan na 8 sierpnia

W woj. lubelskim hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest dziś 113 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto nowych 16 osób.

Więcej miejsc do tankowania w Lublinie. Gdzie?

Więcej miejsc do tankowania w Lublinie. Gdzie?

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Krężnickiej 1a. Urząd Miasta wydał wczoraj decyzję środowiskową, która umożliwia firmie TBV Inwestycje starania o pozwolenie na budowę takiego obiektu. Inna firma zamierza zbudować stację paliw przy ul. Jana Pawła II.

Opolanin – Bizon Jeleniec 2:1. Goście byli blisko remisu

Opolanin – Bizon Jeleniec 2:1. Goście byli blisko remisu

Drugie zwycięstwo beniaminka z Opola Lubelskiego. Tym razem drużyna Daniela Szewca pokonała Bizona Jeleniec 2:1. Spotkanie mogło się jednak ułożyć zupełnie inaczej.

Chomiki w centrum Lublina. Przyjechali po nie specjaliści z Poznania
film

Chomiki w centrum Lublina. Przyjechali po nie specjaliści z Poznania

Dwa chomiki europejskie mieszkały na podwórku kamienicy przy ulicy 3 Maja 18 w Lublinie, gdzie znajduje się m.in. nasza redakcja. Gryzonie wytropiła ekipa LPEC remontująca podziemną sieć. Ponieważ chomiki są objęte ścisłą ochroną, na pomoc wezwano fundację z Poznania. W nocy z piątku na sobotą złapano zwierzęta w zasadzkę przygotowaną z wykorzystaniem cebuli, marchewki i jabłka.

Wokalistka z Lubelszczyzny nagrała balladę

Wokalistka z Lubelszczyzny nagrała balladę

Agnieszka Wiechnik nagrała balladę „Jesteś”. Jak sama mówi to nie jest „typowy hit radiowy”.

Trwa walka o życie półrocznego Tymka. Potrzebne pieniądze na leczenie dziecka
PILNE

Trwa walka o życie półrocznego Tymka. Potrzebne pieniądze na leczenie dziecka

Tymoteusz Skrajnowski z Krasnegostawu urodził się z połową serca. Chłopiec obciążony wadą HLHS (zespół niedorozwoju lewego serca) już dzień po narodzinach, 19 lutego br. był operowany przez lekarzy z niemieckiej kliniki w Munster. W lipcu wrócił na leczenie, ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Motor przegrał w sparingu z Pogonią Siedlce 1:4

Ciężkie treningi przy okazji obozu w Siedlcach dały się piłkarzom Mirosława Hajdy we znaki. W sobotę żółto-biało-niebiescy mieli okazję sprawdzić się ze swoim nowym, ligowym rywalem – Pogonią. Niestety, rywale wygrali aż 4:1.

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Nowe oszustwo... "na prezydenta Lublina". "To próba wyłudzenia pieniędzy!"

Na internetowym portalu Facebook pojawił się fałszywy profil prezydenta Krzysztofa Żuka zachęcający do przelewania pieniędzy. Prezydent oświadcza, że to oszustwo

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 1:3. Trzy bramki Łukasza Kacprzyckiego

Drugie zwycięstwo z rzędu drużyny z Puław. W sobotę Wisła ograła w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów 3:1. Po pierwszej połowie wydawało się, że goście bez większych problemów zgarną trzy punkty. Po zmianie stron rywale napędzili jednak drużynie Mariusza Pawlaka stracha.

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Tragiczne wypadki na drogach. Nie żyje dwóch rowerzystów [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów, do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Bonów (powiat świdnicki), drugi w Wincentowie (powiat lubartowski).

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]
galeria

Zamość miał sklep jak ze snu. Pamiątka po Pawle i Zofii Malinowskich [zdjęcia]

Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta a może kraju?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.