Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

26 lipca 2020 r.
21:26

Lubelskie: Nagle dowiedzieli się, że w ich wsi mają powstać kurniki na 240 tys. brojlerów

35 13 A A

„Stop kurzej fermie”, „Ich zysk. Nasz smród” – między innymi takie hasła mieli na transparentach przeciwnicy budowy sześciu kurników w  Pałecznicy-Kolonii w gminie Niedźwiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– O tym, że jest planowana budowa fermy drobiu dowiedziałem się dopiero w sobotę od szwagra. Zadowolony nie jestem – zaznacza pan Marek z Tarła-Kolonii, miejscowości w pobliżu Pałecznicy-Kolonii, gdzie inwestor z gminy Niemce chce wybudować kurniki.

Pan Marek był jedną z około 200 osób, które uczestniczyły w niedzielnym spotkaniu. Wszyscy sprzeciwiają się planom inwestora, który chce postawić: 6 kurników (w każdym ma trzymać po 43,7 tys. sztuk brojlerów), magazyn na słomę, 12 silosów do magazynowania paszy, 2 zbiorniki bezodpływowe na ścieki bytowe, 18 zbiorników bezodpływowych na ścieki technologiczne, agregat prądotwórczy, budynek biurowo-socjalny i 12 zbiorników na gaz LPG. Chce też zatrudnić… 2 osoby.

– O tych planach nie było praktycznie żadnej informacji. Konsultacje społeczne się odbyły, ale nikt nic wcześniej nie wiedział – zaznacza Artur Lato, który razem z żoną chce wybudować dom w Pałecznicy-Kolonii. – Miało tu powstać około 10 nowych domów, ale jak ludzie dowiedzieli się o tym wszystkim to się wstrzymali – dodaje Edyta Lato.

Radni zaskoczeni 

Okazuje się, że nawet niektórzy radni z gminy Niedźwiada o tym co dokładnie ma być budowane na tym terenie, który tylko częściowo jest objęty zapisami miejscowego planu zagospodarowania, nie wiedzieli. – Dla mnie to był szok. Jak się o tym dowiedziałem, dwa tygodnie temu od innego radnego, to zaniemówiłem – opisuje radny Stanisław Okólski. I dodaje: – My jako rada nie byliśmy o tych planach informowani.

Tymczasem protestujący boją się nie tylko odoru i hałasu. Zwracają też uwagę na pobliskie źródło i cieki wodne. Niektórzy protestujący mają też wątpliwości co do raportu przedstawionego przez inwestora.

– Jest tendencyjnie sporządzony – stwierdza Andrzej Tomasiak.

– Raport ma wiele błędów, po czym można wnioskować, że ktoś kto go opracował wcale nie był na miejscu – przypuszcza Andrzej Mazurek.

Tomasiak zwraca też uwagę na, że „na obszarze przeznaczonym pod inwestycję oraz bezpośrednio na terenie przylegającym są obecne gatunki ptaków wymienionych w załączniku I Dyrektywy Ptasiej”. Występują też „gatunki cenne w skali europejskiej” I wymienia m.in. zimorodka, gąsiorka, czaplę białą i żurawia.

Wójt mówi o interesie mieszkańców

W spotkaniu uczestniczył Marek Kubik, wójt Niedźwiady. Zapewnił zebranych, że na inwestycję „nie wyraża zgody”. W piątek podczas rozmowy z nami tłumaczył, że żadne decyzje dotąd nie zapadły. – Jeśli chodzi o planowaną przez inwestora budowę fermy drobiu w miejscowości Pałecznica-Kolonia to jesteśmy na samym początku procesu dotyczącego wydania bądź odmowy wydania decyzji środowiskowej – mówił wójt gminy Niedźwiada. – Jesteśmy na takim etapie tego postępowania, że każdy scenariusz jest możliwy. Nie będę tej sprawy szerzej komentować, by nikt nie zarzucił mi stronniczości. I dodaje: – Już teraz mogę zapewnić wszystkich o jednym, że podejmiemy taką decyzję aby na pierwszym miejscu stał interes mieszkańców gminy, później interes gminy a następnie interes inwestora.

Gminni urzędnicy weryfikują przedstawiony przez przedsiębiorcę raport oddziaływania na środowisko. Sprawdzają także planowaną inwestycję pod katem zapisów w miejscowym planie zagospodarowania. Występują też o opinie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego, a także Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. – Na razie otrzymaliśmy jedynie opinię Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Jest pozytywna – przyznaje wójt gminy Niedźwiada. 

Protestujący zebrali w niedzielę 200 podpisów pod sprzeciwem przeciwko inwestycji. Niektórzy radni z gminy zastanawiają się nad przyjęciem stanowiska, w którym mieliby wyrazić sprzeciw wobec planowanej budowy. 

Organizatorzy zapraszali na niedzielne spotkanie pełnomocników inwestora. Prawdopodobnie na miejscu ich nie było, ponieważ nikt imieniu inwestora nie zabierał głosu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rickwind / 27 lipca 2020 r. o 00:25
+23
Kochani nie jestem z waszej wsi ale byłem w mieście gdzie stały nowe kurniki smród szczypał w oczy....i cieszę się że tylko jedna noc tam musiałem spać....powiem tak za pół ceny bym tam domu nie kupił....wiem do wszystkiego można się przyzwyczaić tylko po co.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 lipca 2020 r. o 23:38
+15
ZAMEK w ST0BNICY ???????
Avatar
Lbxxx / 27 lipca 2020 r. o 14:16
+12
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę postawić się na ich miejscu - każdy dba o dobytek swojego życia, na który ciężko pracował przez lata oraz każdy chcę dbać o swoje zdowie. Przed pisaniem takich komentarzy może warto było by poczytać jakie zagrożenia niesie za sobą taka inwestycja? Może warto byłoby zapoznać się bliżej ze sprawą? Oczywiście najprościej stwierdzić,że wieś to wieś i tutaj mniejszkańcy nie mają prawa mieć godnego życia. 
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę... rozwiń
Avatar
ElDupa / 26 lipca 2020 r. o 22:16
+12
Spoko, pieniądze nie śmierdzą
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:45
+10
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyba na eksport do arabów. Tak jest prosze państwa, Panstwo pozwala nas truć!!! Poza tym takie inwestycje nie przynosza zadnych pieniedzy dla gimny i zadnych miejsc pracy!!! To wszystko jest zmechanizowany przemysl, miliony dla inwestora i smrod i brak rozwoju dla gimny. Apeluje do inwestora o nie podburzanie mieszkancow i znalezienie innego miejsca. Są miejsca oddalone od domów dla takich inwestycji.
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyb... rozwiń
Avatar
Bialski / 27 lipca 2020 r. o 13:58
+6
Smród z czegoś takiego ma zasięg, przy odpowiednim wietrze, i 5 km. W Polsce mamy nadprodukcję drobiu - powinno się więc zakazać nowych tego rodzaju inwestycji. W Polsce nie ma miejsc, gdzie takie kurniki można umieścić. Może w jakimś masywie leśnym, pośrodku, ale wtedy praktycznie nie da się zbierać grzybów ani jagód ani chodzić na spacery.
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 14:37
+4
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogromnych kurników z których smród jest niesamowity. Przyjedzie popatrzy i pojedzie sobie do domku, a Ty człowieku sobie wąchaj, czemu nie wybuduje sobie tego za domem?
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogrom... rozwiń
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 12:26
+4
Przy takiej ilości zwierząt i wschodnim wietrze to i mieszkańcy Lubartowa powinni się obawiać smrodu, uwierzcie mi wiem co mówię
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:31
+4
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, niemozliwa bedzie tez dzialanosc rekreacyjna. Sa inne tereny odpowiednie dla budowy takiej inwestycji zdala od domostw. Wedlug badan naukowych taka ferma powinna byc oddalona o conajmniej 1 km ! To nie jest rolnictwo to jest przemysł.
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, ... rozwiń
Avatar
gorejaca_pietruszka / 29 lipca 2020 r. o 07:55
+2
Ludziom przeszkadza i w pełni słusznie, bo to przesada. A pomyślcie, jak tam te kurczaki muszą się męczyć... nie jestem wegetarianką ani weganką, tym bardziej "wojującą", ale jak o tym myślę, to mi się mięsa odechciewa. Jakoś wolę jeść go mniej, ale za to z bardziej humanitarnej hodowli.
Avatar
gorejaca_pietruszka / 29 lipca 2020 r. o 07:55
+2
Ludziom przeszkadza i w pełni słusznie, bo to przesada. A pomyślcie, jak tam te kurczaki muszą się męczyć... nie jestem wegetarianką ani weganką, tym bardziej "wojującą", ale jak o tym myślę, to mi się mięsa odechciewa. Jakoś wolę jeść go mniej, ale za to z bardziej humanitarnej hodowli.
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 14:37
+4
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogromnych kurników z których smród jest niesamowity. Przyjedzie popatrzy i pojedzie sobie do domku, a Ty człowieku sobie wąchaj, czemu nie wybuduje sobie tego za domem?
... to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam  nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny  Problem polega na tym, że ludzie w danej miejscowości nie mają problemu gdy sąsiad wywozi obornik i nasmrodzi, bo wiedzą że ten człowiek z tego żyje i raz ja na smrodzę raz sasiad, a tu przyjeżdża ktoś z zewnątrz i wybuduje im kilka ogrom... rozwiń
Avatar
Lbxxx / 27 lipca 2020 r. o 14:16
+12
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę postawić się na ich miejscu - każdy dba o dobytek swojego życia, na który ciężko pracował przez lata oraz każdy chcę dbać o swoje zdowie. Przed pisaniem takich komentarzy może warto było by poczytać jakie zagrożenia niesie za sobą taka inwestycja? Może warto byłoby zapoznać się bliżej ze sprawą? Oczywiście najprościej stwierdzić,że wieś to wieś i tutaj mniejszkańcy nie mają prawa mieć godnego życia. 
Większośc walczących to ludzie, którzy mieszkali na wsi od urodzenia... Jak można porównywać zapachy gnojówki wyworzonej na pole od czasu do czasu do odorów pochądzących z ogromnej fermy drobiu? To już nie jest rolnictwo- to jest przemysł. Osoby które piszą ,że wieś to wieś i musi śmierdzieć, chyba nigdy tu nie mieszkały - na wsi, gdzie rolnictwo było, ale każdy szanował drugiego człowieka. Inwetorzy liczą tylko na jak największy zysk, nie zważając na dobro innych. Pisanie,że ludzie powinni wyprowadzić się do miasta jak im nie pasuje- proszę... rozwiń
Avatar
Bialski / 27 lipca 2020 r. o 13:58
+6
Smród z czegoś takiego ma zasięg, przy odpowiednim wietrze, i 5 km. W Polsce mamy nadprodukcję drobiu - powinno się więc zakazać nowych tego rodzaju inwestycji. W Polsce nie ma miejsc, gdzie takie kurniki można umieścić. Może w jakimś masywie leśnym, pośrodku, ale wtedy praktycznie nie da się zbierać grzybów ani jagód ani chodzić na spacery.
Avatar
PISFAN / 27 lipca 2020 r. o 13:38
-9
No pięknie ale doczekaliśmy się czasów najpierw w mieście był tor kartingowy potem ktoś wybudował osiedle ludziska się wprowadzili i nie zauważyli ale usłyszeli że tuż obok ktoś im zakłóca ciszę więc tor trzeba było zlikwidować Plebs pobudował się na wsi ktoś chce postawić kurnik to zapachy będą im przeszkadzać ludziska jeśli sprowadzacie się już na tą wieś to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale i aromaty z obór chlewni kurzych ferm jak się wam nie podoba to wracajcie do miasta tutaj Jest tylko smog i spaliny
No pięknie ale doczekaliśmy się czasów najpierw w mieście był tor kartingowy potem ktoś wybudował osiedle ludziska się wprowadzili i nie zauważyli ale usłyszeli że tuż obok ktoś im zakłóca ciszę więc tor trzeba było zlikwidować Plebs pobudował się na wsi ktoś chce postawić kurnik to zapachy będą im przeszkadzać ludziska jeśli sprowadzacie się już na tą wieś to tutaj oprócz ciszy śpiewu ptaków ujadania psów czy innych zwierząt są też i zapachy ale niestety nie są zapachy Coco Chanel nr 5 czy Coty to są zapachy gnojowicy wylewane na pola ale ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 27 lipca 2020 r. o 12:43
+2
mieszkańcy Lubartowa powinni się obawiać smrodu, uwierzcie mi wiem co mówię
Dokładnie. I też wiem co piszę. Plus "odpady poprodukcyjne" chowane cichaczem po okolicznych polach, lasach, strumieniach.... A w Zakładach Mięsnych w Końskowoli - ktoś pamięta, jaka tragedia dla środowiska naturalnego była?
Avatar
ElDupa / 27 lipca 2020 r. o 12:26
+4
Przy takiej ilości zwierząt i wschodnim wietrze to i mieszkańcy Lubartowa powinni się obawiać smrodu, uwierzcie mi wiem co mówię
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:45
+10
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyba na eksport do arabów. Tak jest prosze państwa, Panstwo pozwala nas truć!!! Poza tym takie inwestycje nie przynosza zadnych pieniedzy dla gimny i zadnych miejsc pracy!!! To wszystko jest zmechanizowany przemysl, miliony dla inwestora i smrod i brak rozwoju dla gimny. Apeluje do inwestora o nie podburzanie mieszkancow i znalezienie innego miejsca. Są miejsca oddalone od domów dla takich inwestycji.
Kobieto "trolu" chyba nie wiesz o czym mowisz, to juz nie jest typowe rolnictwo tylko znacznie oddzialujacy na srodowisko przemysl. I tak okresla to PRAWO. Daleko od zabudowan? 200m- tymczasem od wielu lat jest mowa o ustawie, ktora bedzie lokalizowala takie inwestycje minimum 500 metrow od zabudowan. Zdala od ludzi?Zaraz obok ludzie maja domy, a wiele osob niedawno za oszczednosci zycia rozpoczela budowe. Zaraz dookola sa wioski i trasa rowerowa green velo.Polacy chca jest drob? Mamy najwecej ferm w europie a te nowe powstaja chyb... rozwiń
Avatar
Ela12 / 27 lipca 2020 r. o 10:31
+4
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, niemozliwa bedzie tez dzialanosc rekreacyjna. Sa inne tereny odpowiednie dla budowy takiej inwestycji zdala od domostw. Wedlug badan naukowych taka ferma powinna byc oddalona o conajmniej 1 km ! To nie jest rolnictwo to jest przemysł.
Tutaj nie ma przemysłu, dookoła budują się ludzie, zabudowania sa bardzo blisko, zaledwie 200m!!! To jest plucie w twarz i niweczenie pracy życia tych ludzi budowanie czegos takiego pod ich domami. Mieszkancy slusznie blokuja te inwestycje poniewaz smrod zniszczy dalszy rozwoj okolic! Raport srodowiskowy wyklucza wydostanie sie smrodu poza tereny inwestycji! Czy to nie jest jawna kpina? Czy nowe prawo z fizyki?odór i pomiot 250 TYSIĘCY kurczaków nie wydostaje sie poza granice działki? Klamstwo. Nikt juz nie bedzie chcial sie tu wybudowac, ... rozwiń
Avatar
Rickwind / 27 lipca 2020 r. o 00:25
+23
Kochani nie jestem z waszej wsi ale byłem w mieście gdzie stały nowe kurniki smród szczypał w oczy....i cieszę się że tylko jedna noc tam musiałem spać....powiem tak za pół ceny bym tam domu nie kupił....wiem do wszystkiego można się przyzwyczaić tylko po co.