Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 grudnia 2016 r.
6:52

Ponad 670 mln zł na przebudowę dróg wojewódzkich w Lubelskiem

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
236 25 A A

Ponad 670 milionów złotych trafi na przebudowę dróg wojewódzkich. Chodzi w sumie o 6 inwestycji, które już się rozpoczęły lub zaczną się w przyszłym roku. Kierowcy muszą przygotować się na olbrzymie korki, bo wszystkie remonty będą wykonywane „pod ruchem”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj marszałek województwa Sławomir Sosnowski podpisał decyzję o dofinansowaniu ostatnich dwóch z tych 6 inwestycji. – Pierwsza to blisko 35 kilometrów drogi 815 z Wisznic do Lubartowa. Kolejny odcinek skierowany do przebudowy to fragment drogi 837 o długości ponad 16 kilometrów, od Nielisza do Sitańca – mówi Sosnowski.

Dwie przebudowy są już realizowane. – Chodzi o 17-kilometrowy fragment drogi 835 na odcinki od Piotrkowa do Wysokiego. Ten odcinek ma zostać wyremontowany do końca października przyszłego roku. Warto dodać, że w I kwartale przyszłego roku złożymy wniosek o decyzję ZRID (zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej – dop. red) na fragment od Lublina do Piotrkowa. W przyszłym roku zaczniemy także remont tej drogi od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim – dodaje Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

– Z władzami województwa podkarpackiego uzgodniliśmy, że również droga 835 po ich stronie będzie w przyszłym roku odnowiona – dodaje marszałek Sosnowski.

Kolejna inwestycja, która już jest realizowana, to ponad 14-kilometrowy odcinek drogi Małochwiej Duży–Wojsławice–Teratyn. Ten odcinek ma być ukończony do 14 października przyszłego roku.

Natomiast dwie kolejne inwestycje są w procedurze przetargowej. Chodzi o rozbudowę 14 kilometrów drogi 814 na odcinku Niewęgłosz–skrzyżowanie z drogą 815. Drugi ważny fragment czekający na wyłonienie wykonawcy to 17 kilometrów drogi 829 z Łęcznej do Biskupic. – Ten odcinek jest w najgorszym stanie. Dziury, wąsko, brak poboczy. Od lat monitowaliśmy o remont tej drogi – mówi Andrzej Dyczewski, mieszkaniec gminy Milejów.

W sumie przebudowa 115 kilometrów dróg pochłonie 670 milionów złotych. – Są to zadania inwestycyjne realizowane w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020. Unia dołoży nam blisko 570 milionów złotych. Reszta to wkład własny województwa – dodaje marszałek Sosnowski.

– Po remoncie drogi będą miały 7 metrów szerokości i status głównych. Zbudujemy też infrastrukturę – chodniki czy zatoki autobusowe – dodaje dyrektor Gwozda.

W tej perspektywie RPO zarząd województwa zapowiada kolejne remonty dróg. A warto przypomnieć, że ZDW Lublin gospodaruje na 2700 km dróg. Tylko 30 proc. z nich jest w dobrym stanie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 2 stycznia 2017 r. o 22:55
Potrzeba jeszcze jakiegoś wizjonera w Lublinie, bo obecny nie nadaje się do niczego i będzie dobrze u nas. Na szczęście już zaczęły się zmiany.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 17:49
Nie wiem co was tak komuchy z DW smuci?Czy to że będą korki,czy że to właśnie PiS zajął się wreszcie budową dróg na Lubelszczyźnie?
Avatar
tellchar / 30 grudnia 2016 r. o 17:26
To Parczew, Radzyń Podlaski, Wojsławice i Nielisz to byłe woj. lubelskie? Bardzo ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 16:22
A kiedy 863 się w końcu doczeka zlitowania?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 15:40
35 kilometrów z Wisznic do Lubartowa? Czyli wybrane odcinki na 815, dziennikarzyna powoduje dezinformacje widać to na mapce.
Avatar
Mietek / 30 grudnia 2016 r. o 15:20
Spróbuj wjechać od Partyzanckiej jak nie masz tablic ERW... no ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 15:08
Panie !!!!!! droga z Wisznic do Parczewa jest ok z Lubartowa do Lublina też jest super. Bardzo dobrze, że robią ten nieszczęsny kawałek z Partaczewa do Lubartowa bo tam to droga to dno poniżej mułu.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 13:27
3/4 inwestycji zlokalizowane na terenie byłego województwa lubelskiego. A co z byłym woj.zamojskim, chełmskim, bialskopodlaskim?? Gorszy sort?? Solny PSL...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 12:00
Ale to tylko siec drog wojewodzkich a nie wszystkich drog
Avatar
Tmk / 30 grudnia 2016 r. o 11:03
Kampol ma brame wjazdowa od ul. Partyzanckiej. Tamtędy mozecie sobie jezdzic. A pozwy to do kampolu raczej skladac bo to on droge rozwalil. 
Avatar
ja / 2 stycznia 2017 r. o 22:55
Potrzeba jeszcze jakiegoś wizjonera w Lublinie, bo obecny nie nadaje się do niczego i będzie dobrze u nas. Na szczęście już zaczęły się zmiany.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 17:49
Nie wiem co was tak komuchy z DW smuci?Czy to że będą korki,czy że to właśnie PiS zajął się wreszcie budową dróg na Lubelszczyźnie?
Avatar
tellchar / 30 grudnia 2016 r. o 17:26
To Parczew, Radzyń Podlaski, Wojsławice i Nielisz to byłe woj. lubelskie? Bardzo ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 16:22
A kiedy 863 się w końcu doczeka zlitowania?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 15:40
35 kilometrów z Wisznic do Lubartowa? Czyli wybrane odcinki na 815, dziennikarzyna powoduje dezinformacje widać to na mapce.
Avatar
Mietek / 30 grudnia 2016 r. o 15:20
Spróbuj wjechać od Partyzanckiej jak nie masz tablic ERW... no ciekawe
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 15:08
Panie !!!!!! droga z Wisznic do Parczewa jest ok z Lubartowa do Lublina też jest super. Bardzo dobrze, że robią ten nieszczęsny kawałek z Partaczewa do Lubartowa bo tam to droga to dno poniżej mułu.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 13:27
3/4 inwestycji zlokalizowane na terenie byłego województwa lubelskiego. A co z byłym woj.zamojskim, chełmskim, bialskopodlaskim?? Gorszy sort?? Solny PSL...
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 r. o 12:00
Ale to tylko siec drog wojewodzkich a nie wszystkich drog
Avatar
Tmk / 30 grudnia 2016 r. o 11:03
Kampol ma brame wjazdowa od ul. Partyzanckiej. Tamtędy mozecie sobie jezdzic. A pozwy to do kampolu raczej skladac bo to on droge rozwalil. 
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

Świąteczne targi w Centrum Kultury
4 grudnia 2022, 10:00

Świąteczne targi w Centrum Kultury

Pracownia "Takie Rzeczy" zaprasza w niedzielę do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na świąteczne targi. Start o godz. 10.

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Matematyka nie kłamie, czyli zamojska klasa okręgowa w liczbach

Przerwa w rozgrywkach to doskonały moment na ich podsumowanie. Oto jak w naszej subiektywnej opinii przedstawiają się liczby zamojskiej „okręgówki”

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie
galeria

W czwartek spotkanie z architektami nowego stadionu w Lublinie

Od czwartku można będzie zgłaszać uwagi do planów budowy stadionu żużlowego na części terenów po klubie jeździeckim. Na ten sam dzień zaplanowano otwarte spotkanie z architektami, którzy przygotowali wstępną koncepcję obiektu sportowego.

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program
2 grudnia 2022, 9:00

"Inny wymiar" w Chatce Żaka. Weekend gier i fantastyki. Program

Przed nami kolejna edycja projektu "Inny Wymiar" w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). W sobotę i niedzielę wielbiciele gier będą mogli przetestować popularne tytuły, wziąć udział w turniejach, prelekcjach czy warsztatach.

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Nagły telefon na 112 i krótka wiadomość: Bomba na lotnisku

Ładunek miał się znajdować na lotnisku w Warszawie. Kiedy sprawą zajęła się policja, trop doprowadził ich do Lublina.

Niespodziewana zmiana na ławce trenerskiej MKS FunFloor Lublin

Niespodziewana zmiana na ławce trenerskiej MKS FunFloor Lublin

Monika Marzec przestała pełnić funkcję trenerki MKS FunFloor. W nadchodzących spotkaniach zespół poprowadzi Piotr Dropek.

Zaczyna się sezon jarmarków świątecznych. Startuje w Zamościu
3 grudnia 2022, 10:00

Zaczyna się sezon jarmarków świątecznych. Startuje w Zamościu

Jak na jarmark przystało, będzie co kupić, ale wydarzenie planowane na nadchodzący weekend w Zamościu (3-4 grudnia) to nie tylko handlowanie. Będzie też dużo muzyki, zwłaszcza kolęd i sporo innych atrakcji.

Żywność tańsza o VAT na dłużej. Za co mamy płacić mniej?
wideo
film

Żywność tańsza o VAT na dłużej. Za co mamy płacić mniej?

Wprowadzamy nowe, inne mechanizmy osłonowe od 1 stycznia 2023 roku, by chronić Polaków przed skutkami inflacji - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Puławy. Radni zmienią plan, by hotel urósł

Puławy. Radni zmienią plan, by hotel urósł

Rada miasta wyraziła zgodę na przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania, której celem ma być przekształcenie fragmentu miejskiej działki przy hotelu Pikul z pasa drogowego na usługi. Inwestor jest gotowy kupić grunt, co ułatwiłoby mu planowaną nadbudowę obiektu

Faworyt zrobił swoje. Podsumowanie rundy jesiennej w zamojskiej klasie okręgowej

Faworyt zrobił swoje. Podsumowanie rundy jesiennej w zamojskiej klasie okręgowej

Za nami pierwsza część zmagań w zamojskiej klasie okręgowej. W tym sezonie kibice przyglądający się zmaganiom w „najciekawszej lidze świata” mają możliwość zobaczyć w akcji zawodników wielu drużyn, które w przeszłości występowały na zdecydowanie wyższych szczeblach rozgrywkowych. Największym wygranym rundy jesiennej jest Łada 1945 Biłgoraj, która w 15 meczach ani razy nie zaznała goryczy porażki

Jutro otwarcie nowego Aldi na rogatkach Lublina. Mają być promocje

Jutro otwarcie nowego Aldi na rogatkach Lublina. Mają być promocje

Jedną z atrakcji w dniu otwarcia ma być darmowy poczęstunek z foodtrucka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!