Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 stycznia 2016 r.
10:02

Bełżyce: Mało uczniów, dużo wydatków. Chcą połączyć szkoły

0 33 A A

Dwa zespoły szkół mają stać się jednym. Takie plany ma Zarząd Powiatu Lubelskiego a radni je akceptują

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na ostatniej sesji radni z powiatu lubelskiego podjęli kilka uchwał intencyjnych. Jedną z nich była dotycząca zamiaru likwidacji zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i technikum, które wchodzą obecnie w skład Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach.

– Te uchwały miałyby uporządkować naszą propozycję związaną z reorganizacją szkół prowadzonych na terenie naszego powiatu – wyjaśniała radnym Beata Brudzisz-Janiszewska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie. – Obecnie mówimy o dwóch szkołach z Bełżyc.

Powodem planowanych zmian w sieci szkół powiatowych są duże wydatki jak też mała liczba uczniów. Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwko przedstawionym w środę zmianom. W opinii klubu radnych PiS należałoby raczej myśleć jak przyciągnąć uczniów i zbudować silną markę szkół. Należałoby też poprawić komunikację.

– Czy jeśli uczniów byłoby więcej do łączenia szkół by nie doszło? Czy przez te zmiany uczniów przybędzie? – dociekał Zdzisław Antoń, przewodniczący klubu radnych PiS i zapowiedział, że radni z klubu PiS zagłosują przeciwko.

Paweł Pikula, starosta lubelski wyliczał powody, dla których decyzja taka jest konieczna. Przypomniał, że już wcześniej zarząd miał takie plany, ale po protestach zrezygnował. Tymczasem liczba uczniów dalej się zmniejsza, a do subwencji oświatowej powiat musi dopłacać coraz więcej.

– Wracamy do starego pomysłu – zaznaczał Pikula. – Z przykrością jednak stwierdzam, że powinniśmy te zmiany przeprowadzić wcześniej. Dla całej społeczności szkolnej byłoby dużo korzystne a trudne procesy byłyby zakończone. Cała potencjalna oferta szkolna byłaby zorganizowana w ramach jednego zespołu a wszelkie wątpliwości w środowisku rozwiązane.

Zdaniem starosty lubelskiego to, co zarząd zaplanował nie oznacza likwidacji szkół wchodzących w skład tego zespołu. – Wręcz przeciwnie – zapewnia Pikula. – Chcemy kierunek – szczególnie usług gastronomicznych - utrzymać, ze względu na zainteresowanie, dobre tradycje i zapotrzebowanie na rynku.

Uczniowie likwidowanego gimnazjum jak też LO dla dorosłych będą mogli kontynuować naukę w „Koperniku”. W przypadku uczniów szkoły zawodowej nie będzie takiej konieczności. Uczniowie do czasu wejścia w życie zmian skończą naukę. Nie wiadomo czy reorganizacja będzie oznaczać zwolnienia nauczycieli. Starosta lubelski wyjaśnia, że to będzie zależeć od wyników naboru
Teraz sprawą reorganizacji szkół w Bełżycach zajmie się kurator oświaty.

Co będzie oznaczać reorganizacja?

• rozwiązanie ZST im. T. Kościuszki • włączenie funkcjonujących jednostek dydaktycznych Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach i włączenie ich w strukturę Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika • zajęcia będą prowadzone w oparciu o zaplecze obu szkół

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 21:54
0
Na Bychawskiej robi się druga gimbaza. Pani Kaszlikowska zapycha szkole uczniami żeby tylko nie stracić stołka. Wystarczy spojrzeć na uczniów z Bychawskiej jak się prezentują poza nią. .. to jest tragedia. Wystarczy popytać wśród swoich starszych znajomych z Bełżyc ilu ich dzieci uczy się w.Lublinie. a dlaczego ? A dlatego ze szkołą na Bychawskiej jest sztucznie zapychna przez panią Dyrektor. Nauczyciele na Przmysłowej niczemu nie odbiegają od nauczycieli z Bychawskiej. Tak nasze dzieci wychowaly szkoły gimnazjalne + niedoplinowanie rodziców. Jeśli szkoła na Przemysłowej znajdowałaby się od samego poczatku w.centrum Bełżyc to jestem przekonany że uczniów by było znacznie więcej. To nie wina dyrektora czy tez nauczycieli to wina jest logistyki. Były absolwent Bychawskiej.
Na Bychawskiej robi się druga gimbaza. Pani Kaszlikowska zapycha szkole uczniami żeby tylko nie stracić stołka. Wystarczy spojrzeć na uczniów z Bychawskiej jak się prezentują poza nią. .. to jest tragedia. Wystarczy popytać wśród swoich starszych znajomych z Bełżyc ilu ich dzieci uczy się w.Lublinie. a dlaczego ? A dlatego ze szkołą na Bychawskiej jest sztucznie zapychna przez panią Dyrektor. Nauczyciele na Przmysłowej niczemu nie odbiegają od nauczycieli z Bychawskiej. Tak nasze dzieci wychowaly szkoły gimnazjalne + niedoplinowanie rodzicó... rozwiń
Avatar
ulala / 25 stycznia 2016 o 01:30
0
Stara się, coś robi, a nie tylko udaje? Czyli Pani K. ze szkoły na Bychawskiej udaje, ze się stara??? Pokaż mi drugą taką szkołę, w której się tyle dzieje, z tyloma projektami, zagranicznymi wyjazdami. Wiem, bo moje dziecko skończyło niedawno tę szkołę. A syn znajomych chodził na tzw. pole. Mam porównanie.
Avatar
ulala / 25 stycznia 2016 o 01:22
0

Tylko że jak człowiek zna zasady i wie ż stać go na zdanie matury bez cwaniactwa i przekrętów to nie kombinuje tylko liczy sam na siebie i na swoją wiedzę a z tego co mi wiadomo to na maturach w Koperniku bywa róznie... Zresztą ostatni rok to pokazał. W Zst Kościuszki przynajmniej nauczyciele znają swoich uczniów i o każdym z nich mogą się wypowiedzieć a nie takie barachło i przemiał ludzi jaki jest w Koperniku. A do tych co mają uwagi do Pana dyrektora tejże szkoły to trzeba pomyśleć i przyznać rację że gdyby nie on to ta szkoła dawno by już nie istniała. Człowiek sie stara organizuje co moze dla tej szkoły i dla uczniów. Szkoła na ,,polu,, ale jakoś wygrał projekty unijne itp na Bychawskiej jakoś nie dało się tego załatwić.... wymaga od swoich uczniów ale i się stara coś robi a nie tylko udaje!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 01:20
0
Tego nie mógl pisać absolwent szkoly z ul. Przemysłowej, bo ten wiedziałby jak to się tam matury odbywają. Śmiech na sali - dosłownie i w przenośni :))))) Zresztą te dwie szkoły to dwie zupełnie różne bajki, więc nawet nie porównujmy.
Avatar
ulala / 25 stycznia 2016 o 01:14
0

ciekawe tylko dlaczego Ci co podchodzą do matury w szkole im. T. Kościuszki ją zdają a w tym waszym Koperniku są wyrzucani z matury za np użycie tel.... czyżby coś poszło nie tak? A Ci co piszą te brednie niech się stukną w czoło dobrze, bo ten co chce się czegoś nauczyć nauczy się w każdej szkole a Wam w tym Koperniku aby mordy do gadania porosły duże. Tyle...

Avatar
rekma / 24 stycznia 2016 o 00:23
0

Dyrektor Ch..... wygrywa projekty, bo prowadzenie całej sprawy przekazuje firmie zewnętrznej, która za to otrzymuje  pienądze, a potem-po wygranej firma zewnętrzna ma możliwość "kierownikowania" (firma wszystko organizuje wszystko od a do z). Wiadomość z pierwszej ręki...

Avatar
Gall / 23 stycznia 2016 o 22:22
0

Tylko że jak człowiek zna zasady i wie ż stać go na zdanie matury bez cwaniactwa i przekrętów to nie kombinuje tylko liczy sam na siebie i na swoją wiedzę a z tego co mi wiadomo to na maturach w Koperniku bywa róznie... Zresztą ostatni rok to pokazał. W Zst Kościuszki przynajmniej nauczyciele znają swoich uczniów i o każdym z nich mogą się wypowiedzieć a nie takie barachło i przemiał ludzi jaki jest w Koperniku. A do tych co mają uwagi do Pana dyrektora tejże szkoły to trzeba pomyśleć i przyznać rację że gdyby nie on to ta szkoła dawno by już nie istniała. Człowiek sie stara organizuje co moze dla tej szkoły i dla uczniów. Szkoła na ,,polu,, ale jakoś wygrał projekty unijne itp na Bychawskiej jakoś nie dało się tego załatwić.... wymaga od swoich uczniów ale i się stara coś robi a nie tylko udaje!

To skoro u was taki wysoki poziom, to czemu chętnych do tej szkoły tak niewielu? Może faktycznie za wysokie progi nawet dla tych zdolnych hm? 

To skoro u was taki wysoki poziom, to czemu chętnych do tej szkoły tak niewielu? Może faktycznie za wysokie progi nawet dla tych zdolnych hm? 

rozwiń
Avatar
olo / 23 stycznia 2016 o 22:15
0

Ha ha ha  !  A jak mają nie znać swoich uczniów skoro mają ich tylko garstkę? 

Barachło to idzie na pole po tym przemiale z Kopernika :D

Avatar
Olo / 23 stycznia 2016 o 22:12
0

Tylko że jak człowiek zna zasady i wie ż stać go na zdanie matury bez cwaniactwa i przekrętów to nie kombinuje tylko liczy sam na siebie i na swoją wiedzę a z tego co mi wiadomo to na maturach w Koperniku bywa róznie... Zresztą ostatni rok to pokazał. W Zst Kościuszki przynajmniej nauczyciele znają swoich uczniów i o każdym z nich mogą się wypowiedzieć a nie takie barachło i przemiał ludzi jaki jest w Koperniku. A do tych co mają uwagi do Pana dyrektora tejże szkoły to trzeba pomyśleć i przyznać rację że gdyby nie on to ta szkoła dawno by już nie istniała. Człowiek sie stara organizuje co moze dla tej szkoły i dla uczniów. Szkoła na ,,polu,, ale jakoś wygrał projekty unijne itp na Bychawskiej jakoś nie dało się tego załatwić.... wymaga od swoich uczniów ale i się stara coś robi a nie tylko udaje!

Ha ha ha  !  A jak mają nie znać swoich uczniów skoro mają ich tylko garstkę? 

Ha ha ha  !  A jak mają nie znać swoich uczniów skoro mają ich tylko garstkę? 

rozwiń
Avatar
Zyta / 23 stycznia 2016 o 22:06
0

ciekawe tylko dlaczego Ci co podchodzą do matury w szkole im. T. Kościuszki ją zdają a w tym waszym Koperniku są wyrzucani z matury za np użycie tel.... czyżby coś poszło nie tak? A Ci co piszą te brednie niech się stukną w czoło dobrze, bo ten co chce się czegoś nauczyć nauczy się w każdej szkole a Wam w tym Koperniku aby mordy do gadania porosły duże. Tyle...

Bo w Kościuszce nauczyciele sami łamią zasady i ściągi podają, gdyż gdyby nie to to nikt by może nie zdał. W Koperniku jest przestrzegany regulamin i nie ma mowy o ściąganiu (niestety) Dziwne że u was nigdy nie było żadnej wpadki z tel. itp. Pewnie same zdolniachy tam maturę piszą i nie muszą sobie w żaden sposób ułatwiać :D

Bo w Kościuszce nauczyciele sami łamią zasady i ściągi podają, gdyż gdyby nie to to nikt by może nie zdał. W Koperniku jest przestrzegany regulamin i nie ma mowy o ściąganiu (niestety) Dziwne że u was nigdy nie było żadnej wpadki z tel. itp. Pewnie same zdolniachy tam maturę piszą i nie muszą sobie w żaden sposób ułatwiać :D

rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 21:54
0
Na Bychawskiej robi się druga gimbaza. Pani Kaszlikowska zapycha szkole uczniami żeby tylko nie stracić stołka. Wystarczy spojrzeć na uczniów z Bychawskiej jak się prezentują poza nią. .. to jest tragedia. Wystarczy popytać wśród swoich starszych znajomych z Bełżyc ilu ich dzieci uczy się w.Lublinie. a dlaczego ? A dlatego ze szkołą na Bychawskiej jest sztucznie zapychna przez panią Dyrektor. Nauczyciele na Przmysłowej niczemu nie odbiegają od nauczycieli z Bychawskiej. Tak nasze dzieci wychowaly szkoły gimnazjalne + niedoplinowanie rodziców. Jeśli szkoła na Przemysłowej znajdowałaby się od samego poczatku w.centrum Bełżyc to jestem przekonany że uczniów by było znacznie więcej. To nie wina dyrektora czy tez nauczycieli to wina jest logistyki. Były absolwent Bychawskiej.
Na Bychawskiej robi się druga gimbaza. Pani Kaszlikowska zapycha szkole uczniami żeby tylko nie stracić stołka. Wystarczy spojrzeć na uczniów z Bychawskiej jak się prezentują poza nią. .. to jest tragedia. Wystarczy popytać wśród swoich starszych znajomych z Bełżyc ilu ich dzieci uczy się w.Lublinie. a dlaczego ? A dlatego ze szkołą na Bychawskiej jest sztucznie zapychna przez panią Dyrektor. Nauczyciele na Przmysłowej niczemu nie odbiegają od nauczycieli z Bychawskiej. Tak nasze dzieci wychowaly szkoły gimnazjalne + niedoplinowanie rodzicó... rozwiń
Avatar
ulala / 25 stycznia 2016 o 01:30
0
Stara się, coś robi, a nie tylko udaje? Czyli Pani K. ze szkoły na Bychawskiej udaje, ze się stara??? Pokaż mi drugą taką szkołę, w której się tyle dzieje, z tyloma projektami, zagranicznymi wyjazdami. Wiem, bo moje dziecko skończyło niedawno tę szkołę. A syn znajomych chodził na tzw. pole. Mam porównanie.
Avatar
ulala / 25 stycznia 2016 o 01:22
0

Tylko że jak człowiek zna zasady i wie ż stać go na zdanie matury bez cwaniactwa i przekrętów to nie kombinuje tylko liczy sam na siebie i na swoją wiedzę a z tego co mi wiadomo to na maturach w Koperniku bywa róznie... Zresztą ostatni rok to pokazał. W Zst Kościuszki przynajmniej nauczyciele znają swoich uczniów i o każdym z nich mogą się wypowiedzieć a nie takie barachło i przemiał ludzi jaki jest w Koperniku. A do tych co mają uwagi do Pana dyrektora tejże szkoły to trzeba pomyśleć i przyznać rację że gdyby nie on to ta szkoła dawno by już nie istniała. Człowiek sie stara organizuje co moze dla tej szkoły i dla uczniów. Szkoła na ,,polu,, ale jakoś wygrał projekty unijne itp na Bychawskiej jakoś nie dało się tego załatwić.... wymaga od swoich uczniów ale i się stara coś robi a nie tylko udaje!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 01:20
0
Tego nie mógl pisać absolwent szkoly z ul. Przemysłowej, bo ten wiedziałby jak to się tam matury odbywają. Śmiech na sali - dosłownie i w przenośni :))))) Zresztą te dwie szkoły to dwie zupełnie różne bajki, więc nawet nie porównujmy.
Avatar
ulala / 25 stycznia 2016 o 01:14
0

ciekawe tylko dlaczego Ci co podchodzą do matury w szkole im. T. Kościuszki ją zdają a w tym waszym Koperniku są wyrzucani z matury za np użycie tel.... czyżby coś poszło nie tak? A Ci co piszą te brednie niech się stukną w czoło dobrze, bo ten co chce się czegoś nauczyć nauczy się w każdej szkole a Wam w tym Koperniku aby mordy do gadania porosły duże. Tyle...

Avatar
rekma / 24 stycznia 2016 o 00:23
0

Dyrektor Ch..... wygrywa projekty, bo prowadzenie całej sprawy przekazuje firmie zewnętrznej, która za to otrzymuje  pienądze, a potem-po wygranej firma zewnętrzna ma możliwość "kierownikowania" (firma wszystko organizuje wszystko od a do z). Wiadomość z pierwszej ręki...

Avatar
Gall / 23 stycznia 2016 o 22:22
0

Tylko że jak człowiek zna zasady i wie ż stać go na zdanie matury bez cwaniactwa i przekrętów to nie kombinuje tylko liczy sam na siebie i na swoją wiedzę a z tego co mi wiadomo to na maturach w Koperniku bywa róznie... Zresztą ostatni rok to pokazał. W Zst Kościuszki przynajmniej nauczyciele znają swoich uczniów i o każdym z nich mogą się wypowiedzieć a nie takie barachło i przemiał ludzi jaki jest w Koperniku. A do tych co mają uwagi do Pana dyrektora tejże szkoły to trzeba pomyśleć i przyznać rację że gdyby nie on to ta szkoła dawno by już nie istniała. Człowiek sie stara organizuje co moze dla tej szkoły i dla uczniów. Szkoła na ,,polu,, ale jakoś wygrał projekty unijne itp na Bychawskiej jakoś nie dało się tego załatwić.... wymaga od swoich uczniów ale i się stara coś robi a nie tylko udaje!

To skoro u was taki wysoki poziom, to czemu chętnych do tej szkoły tak niewielu? Może faktycznie za wysokie progi nawet dla tych zdolnych hm? 

To skoro u was taki wysoki poziom, to czemu chętnych do tej szkoły tak niewielu? Może faktycznie za wysokie progi nawet dla tych zdolnych hm? 

rozwiń
Avatar
olo / 23 stycznia 2016 o 22:15
0

Ha ha ha  !  A jak mają nie znać swoich uczniów skoro mają ich tylko garstkę? 

Barachło to idzie na pole po tym przemiale z Kopernika :D

Avatar
Olo / 23 stycznia 2016 o 22:12
0

Tylko że jak człowiek zna zasady i wie ż stać go na zdanie matury bez cwaniactwa i przekrętów to nie kombinuje tylko liczy sam na siebie i na swoją wiedzę a z tego co mi wiadomo to na maturach w Koperniku bywa róznie... Zresztą ostatni rok to pokazał. W Zst Kościuszki przynajmniej nauczyciele znają swoich uczniów i o każdym z nich mogą się wypowiedzieć a nie takie barachło i przemiał ludzi jaki jest w Koperniku. A do tych co mają uwagi do Pana dyrektora tejże szkoły to trzeba pomyśleć i przyznać rację że gdyby nie on to ta szkoła dawno by już nie istniała. Człowiek sie stara organizuje co moze dla tej szkoły i dla uczniów. Szkoła na ,,polu,, ale jakoś wygrał projekty unijne itp na Bychawskiej jakoś nie dało się tego załatwić.... wymaga od swoich uczniów ale i się stara coś robi a nie tylko udaje!

Ha ha ha  !  A jak mają nie znać swoich uczniów skoro mają ich tylko garstkę? 

Ha ha ha  !  A jak mają nie znać swoich uczniów skoro mają ich tylko garstkę? 

rozwiń
Avatar
Zyta / 23 stycznia 2016 o 22:06
0

ciekawe tylko dlaczego Ci co podchodzą do matury w szkole im. T. Kościuszki ją zdają a w tym waszym Koperniku są wyrzucani z matury za np użycie tel.... czyżby coś poszło nie tak? A Ci co piszą te brednie niech się stukną w czoło dobrze, bo ten co chce się czegoś nauczyć nauczy się w każdej szkole a Wam w tym Koperniku aby mordy do gadania porosły duże. Tyle...

Bo w Kościuszce nauczyciele sami łamią zasady i ściągi podają, gdyż gdyby nie to to nikt by może nie zdał. W Koperniku jest przestrzegany regulamin i nie ma mowy o ściąganiu (niestety) Dziwne że u was nigdy nie było żadnej wpadki z tel. itp. Pewnie same zdolniachy tam maturę piszą i nie muszą sobie w żaden sposób ułatwiać :D

Bo w Kościuszce nauczyciele sami łamią zasady i ściągi podają, gdyż gdyby nie to to nikt by może nie zdał. W Koperniku jest przestrzegany regulamin i nie ma mowy o ściąganiu (niestety) Dziwne że u was nigdy nie było żadnej wpadki z tel. itp. Pewnie same zdolniachy tam maturę piszą i nie muszą sobie w żaden sposób ułatwiać :D

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!