Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 stycznia 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Chora na stwardnienie rozsiane urodziła dziecko w pieluchę

Autor: Zdjęcie autora kp
7 20 A A

38-letnia kobieta z okolic Opola Lubelskiego chora na stwardnienie rozsiane urodziła dziecko w pampersa. Martwego noworodka znalazł mąż kobiety, podczas wykonywania przy niej czynności higienicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zgłoszenie o martwym noworodku dostaliśmy w niedzielę wieczorem ok. godz. 21.10. Dziecko prawdopodobnie urodziło się w 34 tygodniu ciąży. Kobieta była pod opieką ginekologa ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie - mówi asp. Marcin Gentelman z KPP w Opolu Lubelskim. Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. - Na środę zleciliśmy sekcję zwłok, która wykaże m.in. czy dziecko urodziło się żywe czy martwe, jak przebiegał poród - informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Zbadamy też czy kobieta miała odpowiednią opiekę medyczną. Na jesieni była pacjentką szpitala przy al. Kraśnickiej, potem przebywała w domu - dodaje Syk-Jankowska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tak / 22 stycznia 2014 r. o 15:19
0

Nie rozumiem. Jak możecie tak pisać o tej kobiecie ?! Przecież to nie jest jej wina . Ludzie marzą by mieć dzieci i o nie się starają. Zastanówcie się, to był nieszczęśliwy los. a co z kobietami , które są młode a wręcz małolaty, które łykają tabletki, szukają sposobów na internecie aby tylko zabić płód. dlaczego ?! bo boją się rodziców. wolą chlać , ćpać i szaleć , anie umieją podejmować poważnych decyzji ? Ja się pytam Gdzie w tym kraju jest sprawiedliwość ?! 

Avatar
obiektywny / 21 stycznia 2014 r. o 08:01
0

Ludzie co wy piszecie!!! Przeciez ta kobieta jest zupelnie nieswiadoma tego co sie z nia dzieje, oczerniacie i wyzywacie kogos kto jest pkwaznie chory, nic przy sobie sam nie zrobi, czesto nie mowi, nie chodzi to jak miala powiedziec, ze rodzi? Nawdt nie wiedziala ze jest w ciazy to tego meza trzeba za jaja powiesic ze do chorej sie dobieral i ja wykorzystal

Dorota jaka Ty jesteś dobrze poinformowana.Odwiedzałas  ich ze tak wszystko wiesz/?Nie wiesz jak było to nie czepiaj się meża tej kobiety.

Dorota jaka Ty jesteś dobrze poinformowana.Odwiedzałas  ich ze tak wszystko wiesz/?Nie wiesz jak było to nie czepiaj się meża tej kobiety.

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 r. o 21:44
0
Jakos nie chce mi się wierzyć w to ze kobieta nie wiedziała ze dzieje się coś niedobrego i nie poprosiła o pomoc no chyba ze jest w takim stanie ze nie miała takiej możliwości z racji znacznego uszkodzenia narządów. Poród czy poronienie to nie załatwienie czynności fizjologicznej. Poza tym skoro była pod opieką lekarzy to chyba wiedzieli ze jest w ciąży?
Avatar
Tomasz / 20 stycznia 2014 r. o 21:38
0

To nie wina tej kobiety ani też jej partnera życiowego tylko w tym dziwacznym kraju zakaz stosowania aborcji . Amen .

Nie wiesz co mówisz ! Jesteś za zabijaniem nienarodzonych? popierasz cywilizację śmierci? Puknij się głowę ty dziwaku jeden. Nie głoś swoich herezji w mediach publicznych bo i tak jednym z największych problemów naszego kraju jeśli chodzi o wymiar moralny jest podziemie aborcyjne.

Avatar
Tadeusz / 20 stycznia 2014 r. o 21:24
0

To nie wina tej kobiety ani też jej partnera życiowego tylko w tym dziwacznym kraju zakaz stosowania aborcji . Amen .

Avatar
r.j / 20 stycznia 2014 r. o 21:19
0

To zwierzę, nie mąż- zrobić dziecko takiej chorej kobiecie. Jak on mógł w ogóle domagać się tego od tak chorej osoby!!

poczytaj sobie tutaj http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/ciaza-a-sm/8003/1/

Wiele kobiet chorych na SM decyduje się na macierzyństwo, a mąż jest tu niczemu nie winien bo osoby takie prowadzą normalne współżycie które na osobe chorą na pewno wpływa pozytywnie

poczytaj sobie tutaj http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/ciaza-a-sm/8003/1/

Wiele kobiet chorych na SM decyduje się na macierzyństwo, a mąż jest tu niczemu nie winien bo osoby takie prowadzą normalne współżycie które na osobe chorą na pewno wpływa pozytywnie

rozwiń
Avatar
rafał / 20 stycznia 2014 r. o 21:07
0

SM nie dyskwalifikuje kobiety do urodzenia dziecka. To jest niepełnosprawność ale polegająca przede wszystkim na znacznym ograniczeniu ruchów. Mieli prawo zarówno współżyć jak i zdecydować się na dziecko. Mąż jest tu absolutnie niewinny, kobieta tym bardziej. Po prostu można chyba powiedzieć że poroniła. Robienie z tego takiej sensacji jest upokarzające dla tej kobiety i być może zniechęci ją to w przyszłości do roli macierzyństwa a to niedobrze.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 r. o 20:30
0

co już się w tym kraju dzieje, kobieta chora a facet robi jej dziecko, no nie

Avatar
ja / 20 stycznia 2014 r. o 18:26
0
Czy SM w takim stadium nie jest dostatecznym wskazaniem do umieszczenia tej kobiety na patologi ciazy, wiele kobiet urodzilo w 32,30 tyg i d?dddzzieci przezyly. Jak mozna wypisac do domu tak chora osobe ,prokurator powinien postawic lekarzowi zarzut narażenia na utrate zdowia i zycia matki i dziecka i spowodowanie smierci dziecka. Ile tragedi musi sie tam jeszcze wydarzyc zeby te swiete krowy- lekarze zobaczyli w czlowieku pacjenta a nie to czy leczy sie prywatnie u nich czy nie .
Avatar
dorota / 20 stycznia 2014 r. o 17:18
0
Ludzie co wy piszecie!!! Przeciez ta kobieta jest zupelnie nieswiadoma tego co sie z nia dzieje, oczerniacie i wyzywacie kogos kto jest pkwaznie chory, nic przy sobie sam nie zrobi, czesto nie mowi, nie chodzi to jak miala powiedziec, ze rodzi? Nawdt nie wiedziala ze jest w ciazy to tego meza trzeba za jaja powiesic ze do chorej sie dobieral i ja wykorzystal
Avatar
tak / 22 stycznia 2014 r. o 15:19
0

Nie rozumiem. Jak możecie tak pisać o tej kobiecie ?! Przecież to nie jest jej wina . Ludzie marzą by mieć dzieci i o nie się starają. Zastanówcie się, to był nieszczęśliwy los. a co z kobietami , które są młode a wręcz małolaty, które łykają tabletki, szukają sposobów na internecie aby tylko zabić płód. dlaczego ?! bo boją się rodziców. wolą chlać , ćpać i szaleć , anie umieją podejmować poważnych decyzji ? Ja się pytam Gdzie w tym kraju jest sprawiedliwość ?! 

Avatar
obiektywny / 21 stycznia 2014 r. o 08:01
0

Ludzie co wy piszecie!!! Przeciez ta kobieta jest zupelnie nieswiadoma tego co sie z nia dzieje, oczerniacie i wyzywacie kogos kto jest pkwaznie chory, nic przy sobie sam nie zrobi, czesto nie mowi, nie chodzi to jak miala powiedziec, ze rodzi? Nawdt nie wiedziala ze jest w ciazy to tego meza trzeba za jaja powiesic ze do chorej sie dobieral i ja wykorzystal

Dorota jaka Ty jesteś dobrze poinformowana.Odwiedzałas  ich ze tak wszystko wiesz/?Nie wiesz jak było to nie czepiaj się meża tej kobiety.

Dorota jaka Ty jesteś dobrze poinformowana.Odwiedzałas  ich ze tak wszystko wiesz/?Nie wiesz jak było to nie czepiaj się meża tej kobiety.

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 r. o 21:44
0
Jakos nie chce mi się wierzyć w to ze kobieta nie wiedziała ze dzieje się coś niedobrego i nie poprosiła o pomoc no chyba ze jest w takim stanie ze nie miała takiej możliwości z racji znacznego uszkodzenia narządów. Poród czy poronienie to nie załatwienie czynności fizjologicznej. Poza tym skoro była pod opieką lekarzy to chyba wiedzieli ze jest w ciąży?
Avatar
Tomasz / 20 stycznia 2014 r. o 21:38
0

To nie wina tej kobiety ani też jej partnera życiowego tylko w tym dziwacznym kraju zakaz stosowania aborcji . Amen .

Nie wiesz co mówisz ! Jesteś za zabijaniem nienarodzonych? popierasz cywilizację śmierci? Puknij się głowę ty dziwaku jeden. Nie głoś swoich herezji w mediach publicznych bo i tak jednym z największych problemów naszego kraju jeśli chodzi o wymiar moralny jest podziemie aborcyjne.

Avatar
Tadeusz / 20 stycznia 2014 r. o 21:24
0

To nie wina tej kobiety ani też jej partnera życiowego tylko w tym dziwacznym kraju zakaz stosowania aborcji . Amen .

Avatar
r.j / 20 stycznia 2014 r. o 21:19
0

To zwierzę, nie mąż- zrobić dziecko takiej chorej kobiecie. Jak on mógł w ogóle domagać się tego od tak chorej osoby!!

poczytaj sobie tutaj http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/ciaza-a-sm/8003/1/

Wiele kobiet chorych na SM decyduje się na macierzyństwo, a mąż jest tu niczemu nie winien bo osoby takie prowadzą normalne współżycie które na osobe chorą na pewno wpływa pozytywnie

poczytaj sobie tutaj http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/ciaza-a-sm/8003/1/

Wiele kobiet chorych na SM decyduje się na macierzyństwo, a mąż jest tu niczemu nie winien bo osoby takie prowadzą normalne współżycie które na osobe chorą na pewno wpływa pozytywnie

rozwiń
Avatar
rafał / 20 stycznia 2014 r. o 21:07
0

SM nie dyskwalifikuje kobiety do urodzenia dziecka. To jest niepełnosprawność ale polegająca przede wszystkim na znacznym ograniczeniu ruchów. Mieli prawo zarówno współżyć jak i zdecydować się na dziecko. Mąż jest tu absolutnie niewinny, kobieta tym bardziej. Po prostu można chyba powiedzieć że poroniła. Robienie z tego takiej sensacji jest upokarzające dla tej kobiety i być może zniechęci ją to w przyszłości do roli macierzyństwa a to niedobrze.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 r. o 20:30
0

co już się w tym kraju dzieje, kobieta chora a facet robi jej dziecko, no nie

Avatar
ja / 20 stycznia 2014 r. o 18:26
0
Czy SM w takim stadium nie jest dostatecznym wskazaniem do umieszczenia tej kobiety na patologi ciazy, wiele kobiet urodzilo w 32,30 tyg i d?dddzzieci przezyly. Jak mozna wypisac do domu tak chora osobe ,prokurator powinien postawic lekarzowi zarzut narażenia na utrate zdowia i zycia matki i dziecka i spowodowanie smierci dziecka. Ile tragedi musi sie tam jeszcze wydarzyc zeby te swiete krowy- lekarze zobaczyli w czlowieku pacjenta a nie to czy leczy sie prywatnie u nich czy nie .
Avatar
dorota / 20 stycznia 2014 r. o 17:18
0
Ludzie co wy piszecie!!! Przeciez ta kobieta jest zupelnie nieswiadoma tego co sie z nia dzieje, oczerniacie i wyzywacie kogos kto jest pkwaznie chory, nic przy sobie sam nie zrobi, czesto nie mowi, nie chodzi to jak miala powiedziec, ze rodzi? Nawdt nie wiedziala ze jest w ciazy to tego meza trzeba za jaja powiesic ze do chorej sie dobieral i ja wykorzystal