Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 stycznia 2017 r.
16:27

Córki dyrektora pracują w szkole, którą kieruje. Wójt: "Na pewno nie jest to sytuacja chwalebna"

42 44 A A

– Jak ktoś ma kwalifikacje, to co w tym złego? – dziwi się urzędniczka w gminie. Chodzi o córki dyrektora zespołu szkół. Pracują w… placówce, którą kieruje ojciec. – Ze względów społecznych to jest sytuacja niekomfortowa – komentuje kuratorium.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Niestety, nie ma przepisów zabraniającym dyrektorom szkół zatrudniania osób ze swojej rodziny, nad czym osobiście boleję – przyznaje Wiesława Stec, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego. – W takich sytuacjach mówi się o nepotyzmie. My takich sytuacji nie pochwalamy, ale takich przypadków jest jednak bardzo dużo.
O tym, że w Zespole Szkół w Krzemieniu (powiat janowski) pracują dwie córki dyrektora, powiadomił nas jeden z naszych Czytelników.

Informację o zatrudnieniu członków rodziny potwierdza nam Krystyna Bąk, kierowniczka Referatu Oświaty i Wychowania Urzędu Gminy w Dzwoli. – Jak ktoś ma kwalifikacje, to co w tym złego? – komentuje urzędniczka.

– Jedna moja córka pracuje od 7 lat, druga od 4 – przyznaje Wiesław Kiszka, dyrektor Zespołu Szkół w Krzemieniu. – Pierwsza zatrudniona jest na pół etatu. Jest po filologii angielskiej i uczy języka angielskiego. Uczy też w szkole w Chrzanowie, gdzie ma więcej godzin lekcyjnych i tam też awansuje.

Druga córka dyrektora jest zatrudniona na pełny etat. – Skończyła pedagogikę. Pracuje jako pomoc nauczyciela – mówi dyrektor ZS w Krzemieniu.

Kiszka zapewnia, że obie jego córki mają wymagana kwalifikacje. Były bezrobotne i do pracy w szkole skierował je urząd pracy. – Córka, która uczy języka angielskiego, była jedyną osobą z gminy Dzwola z takim przygotowaniem – tłumaczy dyrektor. – Nie miałem wielkiego wyboru.

Druga została zatrudniona gdy zwolnił się etat po innym pracowniku. – Przed moja córką jako pomoc nauczyciela pracowały trzy czy nawet cztery panie i każda szukała lepszej pracy – tłumaczy Kiszka. I zapewnia jednocześnie, że pracę obu jego córek ocenia jego zastępca.

Dyrektor podkreśla, że nikt żadnych zastrzeżeń do pracy jego córek nie zgłaszał. – Nie mam od rodziców żadnych krytycznych uwag.

Oficjalne skargi nie trafiły też na biurko wójta gminy Dzwola. – Jak objąłem stanowisko wójt gminy to córki dyrektora już pracowały – mówi Stanisław Rożek, wójt gminy Dzwola. I dodaje: Na pewno nie jest to sytuacja chwalebna.

Prawo nie zabrania jednak dyrektorom szkół zatrudniania członków swojej rodziny. – Z przepisów prawa to nie wynika, choć ze względów społecznych to jest sytuacja niekomfortowa – komentuje Ryszard Golec, lubelski wicekurator oświaty.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rob / 18 stycznia 2017 o 17:11
+1
a gdzie dziewczyny mają pracować,niedługo się czepią że Jan w swojej firmie zatrudnia syna i synową. mają odpowiednie kwalifikacje związane są miejscem zamieszkania to sobie pracują i oby awansowały-pwodzenia ,a zawistni pomyślcie lepiej jak zarobić żeby wam było lepiej a nie będziecie donosić na ludzi brzydzę się takimi!!!
Avatar
Rodzic / 18 maja 2018 o 20:04
0
Nie zajmujcie się córkami dyrektora zajmijcie sie p dyrektor jak promuje tylko swoje dzieci a powinna wszystkie
Avatar
Dzwolak / 22 stycznia 2017 o 13:29
0
Danyyy napisał:
Szkoda tylko, że żona Pana Wojta pracowała w gminie zanim ten został wybrany na to stanowisko. Coś w stylu "nie wiem to się wypowiem". Jakie to typowe.
O tym to wiemy ze tam pracowała, szkoda tylko że za kadencji męża podwyżki dostaje a za poprzednika tego nie było, ale to jest sytuacja chwalebna... W stylu "Wiem więcej, ale nie o wszystkim powiem"
Avatar
Danyyy / 22 stycznia 2017 o 10:52
0
Szkoda tylko, że żona Pana Wojta pracowała w gminie zanim ten został wybrany na to stanowisko. Coś w stylu "nie wiem to się wypowiem". Jakie to typowe.
Avatar
Danyyy / 22 stycznia 2017 o 10:52
0
Szkoda tylko, że żona Pana Wojta pracowała w gminie zanim ten został wybrany na to stanowisko. Coś w stylu "nie wiem to się wypowiem". Jakie to typowe.
Avatar
ISKRA / 20 stycznia 2017 o 23:57
0
powinny pracowac w innymwojewodctwie bojak beda pracowaly w LB lub LJA to tez bedzie ze ojciec zalatwil,, PO STARYM UKLADZIE Z ARBUZAMI''
Avatar
zuza / 20 stycznia 2017 o 19:32
0
Jeżeli ktoś ma puste swoje życie zajmuje się cudzym. Żalmi takich ludzi
Avatar
hej :) / 19 stycznia 2017 o 23:00
0
Jestem rodzicem . W tej szkole uczą się moje dzieciaki . Pytam je czytając te wasze głupoty , jakimi nauczycielami są te panie . Okazuje się że mają do dzieciaków tak dobre podejście jak ich tatą który uczył mnie przez całą podstawówkę i prowadził zawsze w dobrym kierunku .. Wiec pytam w czym problem widzicie skoro smerfy ich lubią nawet bardziej od innych nauczycieli ? Do tego co pisał o tych Deskach :-D . Ps Nie jesteś godzien by tu mieszkać !!!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 13:05
0
Przed moja córką jako pomoc nauczyciela pracowały trzy czy nawet cztery panie i każda szukała lepszej pracy – były tylko na stażu nie na etacie bo nie było pieniędzy teraz są :(( to jak nie miały szukac coś innego :((
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 09:41
0
W wiejskiej szkole mojego dziecka 90 procent kadry to uklad wojta,ciotki,matki,corki matek,kolo rozancowe...Nie liczy się  wyksztalcenie,doswiadczenie..Uklad jest najwazniejsza kwesia.. Co ty p........?! Niewiele wiesz o zasadach zatrudniania w szkole. Bez przygotowania nie można być nauczycielem. Obowiązuje specjalizacja. Nauczyciel polonista nie może np. uczyć przyrody czy matematyki. Dyrektor może zatrudnić tylko specjalistę w danym przedmiocie. Obowiązuje to we wszystkich szkołach,  także wiejskich. Doświadczenie?  A ty zaczynając pracę miałaś ( miałeś)  je od razu? Przemawia przez was zwykła zazdrość i pieniactwo. Nauczyciel to nie jest jakieś eksponowane stanowisko. Jeśli ktoś uczciwie i rzetelnie wykonuje swą pracę,  z korzyścią dla dzieci i młodzieży, ma odpowiednie kwalifikacje, to co z tego,  że ojciec lub matka są dyrektorem szkoły?  Gdzie mają pracować wykształcone dzieci dyrektorów szkół?  Więcej rozsądku ludzie!  A związki i kurator powinni się zająć rzeczywistymi problemami oświaty.
W wiejskiej szkole mojego dziecka 90 procent kadry to uklad wojta,ciotki,matki,corki matek,kolo rozancowe...Nie liczy się  wyksztalcenie,doswiadczenie..Uklad jest najwazniejsza kwesia.. Co ty p........?! Niewiele wiesz o zasadach zatrudniania w szkole. Bez przygotowania nie można być nauczycielem. Obowiązuje specjalizacja. Nauczyciel polonista nie może np. uczyć przyrody czy matematyki. Dyrektor może zatrudnić tylko specjalistę w danym przedmiocie. Obowiązuje to we wszystkich szkołach,  także wiejskich. Doświadczenie?  A ty zaczynając pracę... rozwiń
Avatar
Rodzic / 18 maja 2018 o 20:04
0
Nie zajmujcie się córkami dyrektora zajmijcie sie p dyrektor jak promuje tylko swoje dzieci a powinna wszystkie
Avatar
Dzwolak / 22 stycznia 2017 o 13:29
0
Danyyy napisał:
Szkoda tylko, że żona Pana Wojta pracowała w gminie zanim ten został wybrany na to stanowisko. Coś w stylu "nie wiem to się wypowiem". Jakie to typowe.
O tym to wiemy ze tam pracowała, szkoda tylko że za kadencji męża podwyżki dostaje a za poprzednika tego nie było, ale to jest sytuacja chwalebna... W stylu "Wiem więcej, ale nie o wszystkim powiem"
Avatar
Danyyy / 22 stycznia 2017 o 10:52
0
Szkoda tylko, że żona Pana Wojta pracowała w gminie zanim ten został wybrany na to stanowisko. Coś w stylu "nie wiem to się wypowiem". Jakie to typowe.
Avatar
Danyyy / 22 stycznia 2017 o 10:52
0
Szkoda tylko, że żona Pana Wojta pracowała w gminie zanim ten został wybrany na to stanowisko. Coś w stylu "nie wiem to się wypowiem". Jakie to typowe.
Avatar
ISKRA / 20 stycznia 2017 o 23:57
0
powinny pracowac w innymwojewodctwie bojak beda pracowaly w LB lub LJA to tez bedzie ze ojciec zalatwil,, PO STARYM UKLADZIE Z ARBUZAMI''
Avatar
zuza / 20 stycznia 2017 o 19:32
0
Jeżeli ktoś ma puste swoje życie zajmuje się cudzym. Żalmi takich ludzi
Avatar
hej :) / 19 stycznia 2017 o 23:00
0
Jestem rodzicem . W tej szkole uczą się moje dzieciaki . Pytam je czytając te wasze głupoty , jakimi nauczycielami są te panie . Okazuje się że mają do dzieciaków tak dobre podejście jak ich tatą który uczył mnie przez całą podstawówkę i prowadził zawsze w dobrym kierunku .. Wiec pytam w czym problem widzicie skoro smerfy ich lubią nawet bardziej od innych nauczycieli ? Do tego co pisał o tych Deskach :-D . Ps Nie jesteś godzien by tu mieszkać !!!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 13:05
0
Przed moja córką jako pomoc nauczyciela pracowały trzy czy nawet cztery panie i każda szukała lepszej pracy – były tylko na stażu nie na etacie bo nie było pieniędzy teraz są :(( to jak nie miały szukac coś innego :((
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 09:41
0
W wiejskiej szkole mojego dziecka 90 procent kadry to uklad wojta,ciotki,matki,corki matek,kolo rozancowe...Nie liczy się  wyksztalcenie,doswiadczenie..Uklad jest najwazniejsza kwesia.. Co ty p........?! Niewiele wiesz o zasadach zatrudniania w szkole. Bez przygotowania nie można być nauczycielem. Obowiązuje specjalizacja. Nauczyciel polonista nie może np. uczyć przyrody czy matematyki. Dyrektor może zatrudnić tylko specjalistę w danym przedmiocie. Obowiązuje to we wszystkich szkołach,  także wiejskich. Doświadczenie?  A ty zaczynając pracę miałaś ( miałeś)  je od razu? Przemawia przez was zwykła zazdrość i pieniactwo. Nauczyciel to nie jest jakieś eksponowane stanowisko. Jeśli ktoś uczciwie i rzetelnie wykonuje swą pracę,  z korzyścią dla dzieci i młodzieży, ma odpowiednie kwalifikacje, to co z tego,  że ojciec lub matka są dyrektorem szkoły?  Gdzie mają pracować wykształcone dzieci dyrektorów szkół?  Więcej rozsądku ludzie!  A związki i kurator powinni się zająć rzeczywistymi problemami oświaty.
W wiejskiej szkole mojego dziecka 90 procent kadry to uklad wojta,ciotki,matki,corki matek,kolo rozancowe...Nie liczy się  wyksztalcenie,doswiadczenie..Uklad jest najwazniejsza kwesia.. Co ty p........?! Niewiele wiesz o zasadach zatrudniania w szkole. Bez przygotowania nie można być nauczycielem. Obowiązuje specjalizacja. Nauczyciel polonista nie może np. uczyć przyrody czy matematyki. Dyrektor może zatrudnić tylko specjalistę w danym przedmiocie. Obowiązuje to we wszystkich szkołach,  także wiejskich. Doświadczenie?  A ty zaczynając pracę... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 09:38
0
Chwała tym córkom wykształconym,że chcą pracować we wsi zabitej dechami i tyle w temacie .
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 0 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 17 4

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 26 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce