Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 maja 2016 r.
21:11

7-letnie dziecko na wycieczce wypadło z wozu strażackiego

Autor: Zdjęcie autora eb
0 10 A A
Wypadek wydarzył się podczas zorganizowane wycieczki do Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie zapoznawali się ze sprzętem i wozem bojowym straży pożarnej
Wypadek wydarzył się podczas zorganizowane wycieczki do Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie zapoznawali się ze sprzętem i wozem bojowym straży pożarnej

Podczas wycieczki szkolnej 7-latek wypadł z wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Osowińskiej (pow. radzyński). Dziecko trafiło do szpitala. Okoliczności wypadku bada policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podczas wycieczki szkolnej 11 maja, 7-latek wypadł z wozu bojowego. Doznał obrażeń. Został przetransportowany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie – potwierdza asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.
Szpital nie udzielił nam informacji o stanie zdrowia dziecka – ze względu na tajemnicę lekarską i brak zgody rodziców w tej kwestii.

Policja bada sprawę dwutorowo. – Prowadzimy czynności w kierunku wypadku drogowego. Sprawdzamy okoliczności zdarzenia. Badamy też, czy dziecko było pod właściwą opieką – dodaje rzecznik.

Wypadek wydarzył się podczas zorganizowanej przez Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej wycieczki do Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie zapoznawali się ze sprzętem i wozem bojowym straży pożarnej. Kierowca samochodu OSP i opiekunka szkolnej wycieczki byli trzeźwi. Policja ustala m.in., czy podczas podróży wozem uczniowie byli odpowiednio zabezpieczeni. – Postępowanie trwa, nie chciałabym w tym momencie mówić o jego szczegółach – zaznacza asp. Salczyńska-Pyrchla.

Sprawie przygląda się też dyrekcja placówki oświatowej. – Przykro nam z tego powodu, ubolewamy nad tym, co się stało. Na pewno będziemy starali się, aby więcej do takich sytuacji nie dochodziło – mówi dyrektor Danuta Kucio. – Nie zamieciemy tego pod dywan. Zorganizowaliśmy już radę pedagogiczną w tej sprawie, spotkanie ze specjalistą z poradni, spotkanie z rodzicami. Prowadzimy analizę tego zdarzenia. Zrobiłam wszystko to, co nakazują przepisy – przekonuje dyrektor Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej.

Nauczycielka nadal pracuje w szkole. – Nie mam podstaw, aby ją zawiesić czy odsunąć, nie ma postawionych żadnych zarzutów. Rodzice też o to nie wnioskowali – dodaje Danuta Kucio.

Z prezesem OSP w Woli Osowińskiej nie udało nam się skontaktować. Z kolei kpt. Krzysztof Gomółka rzecznik Komendy powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim zaznacza, że OSP w Woli Osowińskiej nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. – Nie dysponowaliśmy tej jednostki, nie mamy wpływu na jej działania – kwituje Gomółka. 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ABC / 20 maja 2016 o 19:49
0
Jaki zwykły wypadek? Gdyby to było twoje dziecko też byś tak plutł? Rodzice myślą, że dzieci w szkole są bezpieczne a tymczasem brak wyobraźni ze strony dorosłych i nieszczęście gotowe. Pani Dyrektor wyciągnie wnioski. To już dużo. Wprost ją podziwiam. Tylko jakie? I komu to teraz potrzebne? Gdyby sprawa miała miejsce przy udziale innego ucznia to myślę, że sama by ją rozdmuchała po całym powiecie. A tak wyciągnie wnioski. No to niech wyciąga. Oby były warte tego myślenia.
Avatar
Marek / 20 maja 2016 o 19:16
0
Wszystko minie, ustanie zamieszanie wokół tej sprawy ale rodzice z chorym dzieckiem zostaną i co dalej? Myślicie, że im ktoś pomoże? Pani Dyrektor oczywiście, że wyciągnie wnioski ale to nie ulży dziecku w cierpieniu. Uważam, że jest to ewidentna wina dorosłych. Nawet gdyby dziecko miało adha to niczego nie zmienia. Naprawdę staram się być oszczędny w tym co piszę ale cisną mi się siarczyste słowa pod adresem tej szkoły.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 21:50
0
Zalesiak jesteś człowiekiem płytkim i bez świadomości co potrafi OSP!!! Nie można wrzucać wszystkich Osp do jednego worka!!! Może u was osp na zabezpieczeniach nie może wytrzymać bez alkoholu ale u nas jest całkiem inaczej!!! Jestem strażakiem z OSP i wiem jaka odpowiedzialność ciąży na ludziach, którzy działają w takich imprezach!!! A moc OSP docenisz gdy spotka Cię nieszczęście (nie życze) i to właśnie druhowie z Osp pospieszą jako pierwsi Ci z pomocą!!!
Avatar
miodek / 18 maja 2016 o 12:18
0
,,Potroncony"...wez się za odrabianie lekcji chłopczyku...
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 07:06
0
Może dzieciak z ADHD chciał zaszpanować?
Avatar
Zalesiak !!!!!!!!!!!!!!!!! / 18 maja 2016 o 06:48
0
Tylko te OSP i OSP !!!!!!!!!!!!!!! Jak nie zderzają się między sobą to dzieci gubią . Zgraja amatorów i nieudaczników nic nie umiejących.  Tylko nasze pieniądze z podatków roztfaniają bo do zwykłego wypadku jedzie opród straży zawotowej kilka wozów ochoticzej aby tylko godzin nabić i po kasę do gmin isć. To skandal aby tacy nieudacznicy z OSP jeździli do wypadków !!!! Nadają się do zdejmowania kotów z drzew i gaszenia rowów melioracyjnych. Jak było teraz 500 lecie parafii Horbów i OSP zabezpieczało teren to w czasie imprezy kursowali na stację paliw Pajero i tam piwo kupywali. Wiele ludzi to widziało. I to jest właśnie OSP , które utrzymuje się z nnaszych podatków. A póżnniej się dziwią że ci z OSP nie wyyrabiają zakrętów , zerzają się między sobą czy dzieci gubią jak w większości są tam nnieudacznicy !!!!
Tylko te OSP i OSP !!!!!!!!!!!!!!! Jak nie zderzają się między sobą to dzieci gubią . Zgraja amatorów i nieudaczników nic nie umiejących.  Tylko nasze pieniądze z podatków roztfaniają bo do zwykłego wypadku jedzie opród straży zawotowej kilka wozów ochoticzej aby tylko godzin nabić i po kasę do gmin isć. To skandal aby tacy nieudacznicy z OSP jeździli do wypadków !!!! Nadają się do zdejmowania kotów z drzew i gaszenia rowów melioracyjnych. Jak było teraz 500 lecie parafii Horbów i OSP zabezpieczało teren to w czasie imprezy kursowali na stac... rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 06:26
0
Niestety strażacy ochotnicy nie są tak przeszkoleni jak zawodowi. Zabrakło komuś najwyraźniej wyobraźni. Można było założyć, że jednak tam jest wysoko i dziecko może wypaść. Trzeba było stać i asekurować ale jak widać nikt z dorosłych na to nie wpadł.... przerosło to ich możliwości przewidywania.
Avatar
Ostatni Mohikanin / 17 maja 2016 o 23:13
0
Szczęście, że nie z kilkudziesięciu metrów. Dzieci muszą być przygotowane. Kiedyś przypadkowo spotkałem koleżankę z jej klasą. Właśnie wybierała się z dziećmi do strażaków. Wcześniej byłem nauczycielem mianowanym tej SP. Wszystko odbyło się pod naszą kontrolą i oczywiście pod kontrolą zawodowców. Chyba wszystkie dzieci zaliczyły wejście na wysokość kilkudziesięciu metrów. Ja osobiście miałem wielokrotnie aktualne badania wysokościowe. Tak, czy inaczej beze mnie RP nie ma żadnych szans na normalność. Najmniejszych. Zrozumiano!!!!
Szczęście, że nie z kilkudziesięciu metrów. Dzieci muszą być przygotowane. Kiedyś przypadkowo spotkałem koleżankę z jej klasą. Właśnie wybierała się z dziećmi do strażaków. Wcześniej byłem nauczycielem mianowanym tej SP. Wszystko odbyło się pod naszą kontrolą i oczywiście pod kontrolą zawodowców. Chyba wszystkie dzieci zaliczyły wejście na wysokość kilkudziesięciu metrów. Ja osobiście miałem wielokrotnie aktualne badania wysokościowe. Tak, czy inaczej beze mnie RP nie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 21:54
0
W niedzielę w nocy w Józefowie nad wisłą został potroncony pieszy prawdopodobnie śmiertelnie tym sie zajmijcie a nie za sprawą z przed tygodnia
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 21:52
0
Zwykły wypadek po co odrazu robić z tego wielkie halo
Avatar
ABC / 20 maja 2016 o 19:49
0
Jaki zwykły wypadek? Gdyby to było twoje dziecko też byś tak plutł? Rodzice myślą, że dzieci w szkole są bezpieczne a tymczasem brak wyobraźni ze strony dorosłych i nieszczęście gotowe. Pani Dyrektor wyciągnie wnioski. To już dużo. Wprost ją podziwiam. Tylko jakie? I komu to teraz potrzebne? Gdyby sprawa miała miejsce przy udziale innego ucznia to myślę, że sama by ją rozdmuchała po całym powiecie. A tak wyciągnie wnioski. No to niech wyciąga. Oby były warte tego myślenia.
Avatar
Marek / 20 maja 2016 o 19:16
0
Wszystko minie, ustanie zamieszanie wokół tej sprawy ale rodzice z chorym dzieckiem zostaną i co dalej? Myślicie, że im ktoś pomoże? Pani Dyrektor oczywiście, że wyciągnie wnioski ale to nie ulży dziecku w cierpieniu. Uważam, że jest to ewidentna wina dorosłych. Nawet gdyby dziecko miało adha to niczego nie zmienia. Naprawdę staram się być oszczędny w tym co piszę ale cisną mi się siarczyste słowa pod adresem tej szkoły.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 21:50
0
Zalesiak jesteś człowiekiem płytkim i bez świadomości co potrafi OSP!!! Nie można wrzucać wszystkich Osp do jednego worka!!! Może u was osp na zabezpieczeniach nie może wytrzymać bez alkoholu ale u nas jest całkiem inaczej!!! Jestem strażakiem z OSP i wiem jaka odpowiedzialność ciąży na ludziach, którzy działają w takich imprezach!!! A moc OSP docenisz gdy spotka Cię nieszczęście (nie życze) i to właśnie druhowie z Osp pospieszą jako pierwsi Ci z pomocą!!!
Avatar
miodek / 18 maja 2016 o 12:18
0
,,Potroncony"...wez się za odrabianie lekcji chłopczyku...
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 07:06
0
Może dzieciak z ADHD chciał zaszpanować?
Avatar
Zalesiak !!!!!!!!!!!!!!!!! / 18 maja 2016 o 06:48
0
Tylko te OSP i OSP !!!!!!!!!!!!!!! Jak nie zderzają się między sobą to dzieci gubią . Zgraja amatorów i nieudaczników nic nie umiejących.  Tylko nasze pieniądze z podatków roztfaniają bo do zwykłego wypadku jedzie opród straży zawotowej kilka wozów ochoticzej aby tylko godzin nabić i po kasę do gmin isć. To skandal aby tacy nieudacznicy z OSP jeździli do wypadków !!!! Nadają się do zdejmowania kotów z drzew i gaszenia rowów melioracyjnych. Jak było teraz 500 lecie parafii Horbów i OSP zabezpieczało teren to w czasie imprezy kursowali na stację paliw Pajero i tam piwo kupywali. Wiele ludzi to widziało. I to jest właśnie OSP , które utrzymuje się z nnaszych podatków. A póżnniej się dziwią że ci z OSP nie wyyrabiają zakrętów , zerzają się między sobą czy dzieci gubią jak w większości są tam nnieudacznicy !!!!
Tylko te OSP i OSP !!!!!!!!!!!!!!! Jak nie zderzają się między sobą to dzieci gubią . Zgraja amatorów i nieudaczników nic nie umiejących.  Tylko nasze pieniądze z podatków roztfaniają bo do zwykłego wypadku jedzie opród straży zawotowej kilka wozów ochoticzej aby tylko godzin nabić i po kasę do gmin isć. To skandal aby tacy nieudacznicy z OSP jeździli do wypadków !!!! Nadają się do zdejmowania kotów z drzew i gaszenia rowów melioracyjnych. Jak było teraz 500 lecie parafii Horbów i OSP zabezpieczało teren to w czasie imprezy kursowali na stac... rozwiń
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 06:26
0
Niestety strażacy ochotnicy nie są tak przeszkoleni jak zawodowi. Zabrakło komuś najwyraźniej wyobraźni. Można było założyć, że jednak tam jest wysoko i dziecko może wypaść. Trzeba było stać i asekurować ale jak widać nikt z dorosłych na to nie wpadł.... przerosło to ich możliwości przewidywania.
Avatar
Ostatni Mohikanin / 17 maja 2016 o 23:13
0
Szczęście, że nie z kilkudziesięciu metrów. Dzieci muszą być przygotowane. Kiedyś przypadkowo spotkałem koleżankę z jej klasą. Właśnie wybierała się z dziećmi do strażaków. Wcześniej byłem nauczycielem mianowanym tej SP. Wszystko odbyło się pod naszą kontrolą i oczywiście pod kontrolą zawodowców. Chyba wszystkie dzieci zaliczyły wejście na wysokość kilkudziesięciu metrów. Ja osobiście miałem wielokrotnie aktualne badania wysokościowe. Tak, czy inaczej beze mnie RP nie ma żadnych szans na normalność. Najmniejszych. Zrozumiano!!!!
Szczęście, że nie z kilkudziesięciu metrów. Dzieci muszą być przygotowane. Kiedyś przypadkowo spotkałem koleżankę z jej klasą. Właśnie wybierała się z dziećmi do strażaków. Wcześniej byłem nauczycielem mianowanym tej SP. Wszystko odbyło się pod naszą kontrolą i oczywiście pod kontrolą zawodowców. Chyba wszystkie dzieci zaliczyły wejście na wysokość kilkudziesięciu metrów. Ja osobiście miałem wielokrotnie aktualne badania wysokościowe. Tak, czy inaczej beze mnie RP nie... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 21:54
0
W niedzielę w nocy w Józefowie nad wisłą został potroncony pieszy prawdopodobnie śmiertelnie tym sie zajmijcie a nie za sprawą z przed tygodnia
Avatar
Gość / 17 maja 2016 o 21:52
0
Zwykły wypadek po co odrazu robić z tego wielkie halo
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 19

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 89 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 36 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 104

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!