Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2012 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17. Ekspresówką pojedziemy za rok (raport)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1

66,8 kilometrów jazdy ekspresówką – na to czekają tysiące lubelskich kierowców. Cały odcinek S17 Sielce-Piaski ma być gotowy za rok. Ale wybierzmy się w podróż tą trasą już dziś

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sielce-Bogucin

Jedziemy od Warszawy, na S17 wjeżdżamy przez węzeł Sielce. Do węzła Bogucin mamy 23 kilometry dwupasmowej drogi. Łącznie z lokalną infrastrukturą wybudowano tu 34,4 km nowych dróg. Ten odcinek ma być gotowy na początku kwietnia 2013 roku, a wartość jego budowy to 797,5 mln zł. Wykonawcą jest Mota-Engil Central Europe.

Trasa biegnie z boku "starej” drogi krajowej nr 12/17, po jej północno-wschodniej stronie. Na trasie wybudowano 7 mostów, 13 wiaduktów drogowych, 29 przejść dla zwierząt. Po drodze kierowcy mogą odpocząć, zatankować auto na dużych parkingach – Markuszów Południe i Północ. Po drodze kierowcy mijają 10,2 km ekranów akustycznych.

Bogucin-Dąbrowica

Z węzła Bogucin jedziemy w kierunku węzła Dąbrowica. Ten odcinek S17 ma 7,7 km długości. Wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman, a wartość projektu to 415 mln zł. Termin ukończenia prac to 8 czerwca 2013 r. Odcinek kończy się za olbrzymim węzłem Dąbrowica, w kierunku węzła Lubartów, za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w Baraku.

Od strony węzła Dąbrowica w kierunku miasta zostanie wybudowany też fragment dojazdu do al.
Solidarności w Lublinie.

Na tym odcinku powstanie dziewięć obiektów inżynierskich, w tym 1 most, 8 wiaduktów oraz 13 przejść dla zwierząt. Ekrany akustyczne na tym odcinku mają długość 7,5 km.

Dąbrowica-Lubartów

Za węzłem Bogucin wjeżdżamy na faktyczną obwodnicę Lublina, pomiędzy węzłami Dąbrowica-Lubartów. Przed nami 10,2 km głównej trasy, ale łącznie z całą infrastrukturą (drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania) powstało tu 27,3 km nowych dróg.

Jadąc tym odcinkiem mijamy 14 wiaduktów drogowych, 3 kładki dla pieszych, 8 przejść dla zwierząt. Po drodze mamy węzeł w Jakubowicach – na przecięciu z drogą wojewódzką nr 809 w kierunku Lublina (do ul. Poligonowej), węzeł Lubartów – na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S 19 relacji Białystok-Rzeszów i planowaną drogą krajową klasy GP w kierunku Lublina (do al. Spółdzielczości Pracy). Ekrany akustyczne na tym odcinku mają 13,6 km długości. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Lubartów-Witosa

Po chwili jesteśmy na kolejnym fragmencie obwodnicy Lublina, pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa. Ten odcinek ma 12,8 km długości, ale łącznie z całą infrastrukturą to 19,1 km nowych dróg. Jedziemy trasą po nowym przebiegu, wybudowaną w szczerym polu.

Na tym odcinku mijamy 8 wiaduktów i blisko kilometrową estakadę nad doliną Bystrzycy.
Kierowcy mogą zjechać z trasy na węźle Włodawa (ulokowanym na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 82, przy os. Borek) lub na węźle Mełgiewska (na przecięciu z nową ulicą Mełgiewską i Witosa). Po drodze mijamy ok. 5,1 km ekranów akustycznych. Te dwa odcinki, za nieco ponad 1,1 mld zł wykonuje hiszpańska firma Dragados. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Witosa-Piaski

Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1 km (z infrastukturą to łącznie 33 km). Wartość tego odcinka to 460 mln zł, wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman. Powstało 15 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty, pięć wiaduktów, sześć kładek dla pieszych.

Kierowcy mogą wjechać do Świdnika z drogi serwisowej oraz przez węzeł Świdnik, na przecięciu ulicy Kusocińskiego. Wzdłuż drogi powstało 19 km ekranów akustycznych. Termin oddania tego odcinka mija dzisiaj, ale trwają ostatnie prace związane z bezpieczeństwem (ustawianie barier). Ruch po głównej jezdni odbywa się bez przeszkód.

S17 w liczbach

66,8-kilometrowego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina kosztowało 3,6 mld zł, z czego z Unii dołożyła 2,7 mld zł. Podczas budowy lubelskiego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina wyburzono 350 budynków – 135 mieszkalnych, 174 gospodarczych, 39 altan działkowych i lecznicę weterynaryjną oraz posterunek policji. Powstało blisko 50 wiaduktów, w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 60 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 o 11:48
0
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 o 10:12
0
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 o 09:17
0
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 o 09:08
0
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 o 20:37
0
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 o 20:33
0
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:45
0
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 o 18:45
0
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 o 17:37
0
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 o 17:08
0
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 o 11:48
0
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 o 10:12
0
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 o 09:17
0
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 o 09:08
0
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 o 20:37
0
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 o 20:33
0
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:45
0
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 o 18:45
0
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 o 17:37
0
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 o 17:08
0
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 października 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 października 2018 r. 0 0

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów 0 0

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe AEK Ateny 2:0, a jedną z bramek zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Natomiast we wtorkowym hicie Manchester United przegrał u siebie z Juventusem Turyn 0:1

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces 67 22

– Zwiększyła się liczba osób, które popierają Prawo i Sprawiedliwość – ogłosił we wtorek Tomasz Pitucha, szef klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta, chociaż jego partia przegrała w Lublinie wybory do miejskiego samorządu.

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku 50

W środę rano odbędzie się pogrzeb taksówkarza, który zginął w wypadku przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych] 10 13

Wybory samorządowe 2018 - powiat puławski. Znamy już wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego. Najwięcej mandatów zdobyli radni PiS, którzy w tej kadencji mają samodzielną większość.

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat 27 36

Milionowe unijne dotacje, największe ośrodki zdrowia i kultury, inwestycje w drogi wojewódzkie, transport kolejowy i lotniczy. Prawo i Sprawiedliwość wydaje się być blisko przejęcia władzy w regionie. Ale do samodzielnego rządzenia może zabraknąć jednego mandatu.

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza 1 0

Nałęczów. O stanowisko burmistrza Nałęczowa w drugiej turze powalczą Wiesław Pardyka (34,9 proc.) i Wiesław Jarosiński (31,9 proc.).

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag
Zdjęcia
galeria

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag 4 10

Nowy rok akademicki zainaugurowano we wtorek na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W ostatniej chwili udział w uroczystości odwołał premier Mateusz Morawiecki.

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie
31 października 2018, 19:00

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 31 października o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Zwierzęta nocy.

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta 12 17

W Kraśniku będzie dogrywka gigantów, ale karty i tak rozdaje kobieta. Komitet wyborczy Marzeny Pomykalskiej zdobył w Radzie Miasta trzy mandaty i to od niej zależy przyszła koalicja w radzie. Bez względu na to, czy burmistrzem zostanie Wojciech Wilk (PO), czy Kazimierz Choma (PiS).

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro 5 6

Wniosek o uchylenie immunitetu posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Olszówki czeka na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Regulaminową, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Prokuratura chce postawić parlamentarzyście z Biłgoraja cztery zarzuty dotyczące niezgodnego z prawem uzyskania prawa jazdy.

Koncert DrGree w Rider's Pub
3 listopada 2018, 19:00

Koncert DrGree w Rider's Pub 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 3 listopada o godz. 19.30 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi grupa DrGree z premierą debiutanckiej płyty.

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy 1 2

Koszty konserwacji zabytkowych nagrobków są coraz wyższe. W tegorocznej kweście będziemy zbierać na uratowanie kolejnych czterech z cmentarza przy ul. Lipowej. Są też efekty zbiórki zeszłorocznej. Piękny anioł odzyskał głowę.

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej 0 3

Na środę planowany jest remont nawierzchni jezdni ul. Lubartowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bajkowskiego, czyli na tyłach Ratusza

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty 5 5

Dziesiątek tysięcy rodzin z bloków, kamienic oraz domów jednorodzinnych dotyczyć będzie decyzja, którą w czwartek ma podjąć Rada Miasta. Chodzi o wysokość bonifikaty, której udzieli miasto przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Jakie zniżki proponuje Ratusz?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!