Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2012 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17. Ekspresówką pojedziemy za rok (raport)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1

66,8 kilometrów jazdy ekspresówką – na to czekają tysiące lubelskich kierowców. Cały odcinek S17 Sielce-Piaski ma być gotowy za rok. Ale wybierzmy się w podróż tą trasą już dziś

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sielce-Bogucin

Jedziemy od Warszawy, na S17 wjeżdżamy przez węzeł Sielce. Do węzła Bogucin mamy 23 kilometry dwupasmowej drogi. Łącznie z lokalną infrastrukturą wybudowano tu 34,4 km nowych dróg. Ten odcinek ma być gotowy na początku kwietnia 2013 roku, a wartość jego budowy to 797,5 mln zł. Wykonawcą jest Mota-Engil Central Europe.

Trasa biegnie z boku "starej” drogi krajowej nr 12/17, po jej północno-wschodniej stronie. Na trasie wybudowano 7 mostów, 13 wiaduktów drogowych, 29 przejść dla zwierząt. Po drodze kierowcy mogą odpocząć, zatankować auto na dużych parkingach – Markuszów Południe i Północ. Po drodze kierowcy mijają 10,2 km ekranów akustycznych.

Bogucin-Dąbrowica

Z węzła Bogucin jedziemy w kierunku węzła Dąbrowica. Ten odcinek S17 ma 7,7 km długości. Wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman, a wartość projektu to 415 mln zł. Termin ukończenia prac to 8 czerwca 2013 r. Odcinek kończy się za olbrzymim węzłem Dąbrowica, w kierunku węzła Lubartów, za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w Baraku.

Od strony węzła Dąbrowica w kierunku miasta zostanie wybudowany też fragment dojazdu do al.
Solidarności w Lublinie.

Na tym odcinku powstanie dziewięć obiektów inżynierskich, w tym 1 most, 8 wiaduktów oraz 13 przejść dla zwierząt. Ekrany akustyczne na tym odcinku mają długość 7,5 km.

Dąbrowica-Lubartów

Za węzłem Bogucin wjeżdżamy na faktyczną obwodnicę Lublina, pomiędzy węzłami Dąbrowica-Lubartów. Przed nami 10,2 km głównej trasy, ale łącznie z całą infrastrukturą (drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania) powstało tu 27,3 km nowych dróg.

Jadąc tym odcinkiem mijamy 14 wiaduktów drogowych, 3 kładki dla pieszych, 8 przejść dla zwierząt. Po drodze mamy węzeł w Jakubowicach – na przecięciu z drogą wojewódzką nr 809 w kierunku Lublina (do ul. Poligonowej), węzeł Lubartów – na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S 19 relacji Białystok-Rzeszów i planowaną drogą krajową klasy GP w kierunku Lublina (do al. Spółdzielczości Pracy). Ekrany akustyczne na tym odcinku mają 13,6 km długości. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Lubartów-Witosa

Po chwili jesteśmy na kolejnym fragmencie obwodnicy Lublina, pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa. Ten odcinek ma 12,8 km długości, ale łącznie z całą infrastrukturą to 19,1 km nowych dróg. Jedziemy trasą po nowym przebiegu, wybudowaną w szczerym polu.

Na tym odcinku mijamy 8 wiaduktów i blisko kilometrową estakadę nad doliną Bystrzycy.
Kierowcy mogą zjechać z trasy na węźle Włodawa (ulokowanym na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 82, przy os. Borek) lub na węźle Mełgiewska (na przecięciu z nową ulicą Mełgiewską i Witosa). Po drodze mijamy ok. 5,1 km ekranów akustycznych. Te dwa odcinki, za nieco ponad 1,1 mld zł wykonuje hiszpańska firma Dragados. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Witosa-Piaski

Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1 km (z infrastukturą to łącznie 33 km). Wartość tego odcinka to 460 mln zł, wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman. Powstało 15 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty, pięć wiaduktów, sześć kładek dla pieszych.

Kierowcy mogą wjechać do Świdnika z drogi serwisowej oraz przez węzeł Świdnik, na przecięciu ulicy Kusocińskiego. Wzdłuż drogi powstało 19 km ekranów akustycznych. Termin oddania tego odcinka mija dzisiaj, ale trwają ostatnie prace związane z bezpieczeństwem (ustawianie barier). Ruch po głównej jezdni odbywa się bez przeszkód.

S17 w liczbach

66,8-kilometrowego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina kosztowało 3,6 mld zł, z czego z Unii dołożyła 2,7 mld zł. Podczas budowy lubelskiego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina wyburzono 350 budynków – 135 mieszkalnych, 174 gospodarczych, 39 altan działkowych i lecznicę weterynaryjną oraz posterunek policji. Powstało blisko 50 wiaduktów, w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 60 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 r. o 11:48
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 r. o 10:12
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 r. o 09:08
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 r. o 20:37
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 r. o 20:33
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:45
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 r. o 18:45
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 r. o 17:37
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 r. o 17:08
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 r. o 11:48
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 r. o 10:12
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 r. o 09:08
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 r. o 20:37
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 r. o 20:33
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:45
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 r. o 18:45
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 r. o 17:37
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 r. o 17:08
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szef MON: Na Lubelszczyźnie powstanie nowy garnizon
Zdjęcia
galeria

Szef MON: Na Lubelszczyźnie powstanie nowy garnizon

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w zaprzysiężeniu 68 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT. Zapowiedział też powstanie nowego garnizonu na Lubelszczyźnie.

Drogówka przeprowadza wzmożone kontrole. "Nie będzie żadnej taryfy ulgowej"

Drogówka przeprowadza wzmożone kontrole. "Nie będzie żadnej taryfy ulgowej"

W weekend możemy się spodziewać więcej policjantów na drogach. Wszystko dlatego, że to koniec ferii w województwie lubelskim.

Ciągnik z Hiszpanii jednak do rolników nie dotarł

Ciągnik z Hiszpanii jednak do rolników nie dotarł

Miał być ciągnik z Hiszpanii, a wyszło oszustwo. Małżeństwo z Komarówki Podlaskiej straciło 53 tys. zł.

300 zielonych krzesełek dla kibiców. A na bieżni osiem torów

300 zielonych krzesełek dla kibiców. A na bieżni osiem torów

Ośmiotorowa, czterystumetrowa bieżnia, nowa skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą i wymiana krzesełek - to część nowości, jakie czekają Stadion im. Henryka Frąckiewicza w Stężycy. Zadanie warte jest prawie 4 mln zł. Roboty ruszą w lutym.

Jutro pierwsza taka niedziela w tym roku

Jutro pierwsza taka niedziela w tym roku

29 stycznia będzie pierwszą niedzielą handlową w tym roku. Tego dnia odbędzie się też finał WOŚP.

Był na dyskotece, a później jakby się rozpłynął. Konrada od tygodnia szukają znajomi i policja

Był na dyskotece, a później jakby się rozpłynął. Konrada od tygodnia szukają znajomi i policja

Nie mam pojęcia, co mogło się z nim stać. Jakby się rozpłynął... Ale nie tracę nadziei i wierzę, że niedługo się odnajdzie – mówi mama 38-letniego Konrada Klima. Mieszkaniec Zamościa zaginął przed tygodniem. Intensywnie szukają go znajomi, własne czynności wykonuje również policja.

Przeszkadza im hałas i światło z boiska. Małżeństwo chciało grzywny dla miasta

Przeszkadza im hałas i światło z boiska. Małżeństwo chciało grzywny dla miasta

Spór o korzystanie z boiska przy SP nr 4 na osiedlu Włostowice trwa. Dwoje mieszkańców domaga się ukarania miasta grzywną za udostępnianie obiektu po godzinach lekcyjnych. Sąd ich pozew w całości odrzucił. Tymczasem Ratusz planuje prawną kontrę, która ma zabezpieczyć Puławy przed roszczeniami.

Pogorzelcy odbudowali dom. Teraz trzeba go umeblować

Pogorzelcy odbudowali dom. Teraz trzeba go umeblować

Po blisko 3 miesiącach od pożaru mogli wreszcie wrócić do swojego domu, który dzięki zaangażowaniu gminy i lokalnej społeczności udało się przywrócić do właściwego stanu. Ale pogorzelcy z Majdanu-Sielec w gminie Krynice wciąż potrzebują wsparcia.

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!