Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2012 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17. Ekspresówką pojedziemy za rok (raport)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1

66,8 kilometrów jazdy ekspresówką – na to czekają tysiące lubelskich kierowców. Cały odcinek S17 Sielce-Piaski ma być gotowy za rok. Ale wybierzmy się w podróż tą trasą już dziś

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sielce-Bogucin

Jedziemy od Warszawy, na S17 wjeżdżamy przez węzeł Sielce. Do węzła Bogucin mamy 23 kilometry dwupasmowej drogi. Łącznie z lokalną infrastrukturą wybudowano tu 34,4 km nowych dróg. Ten odcinek ma być gotowy na początku kwietnia 2013 roku, a wartość jego budowy to 797,5 mln zł. Wykonawcą jest Mota-Engil Central Europe.

Trasa biegnie z boku "starej” drogi krajowej nr 12/17, po jej północno-wschodniej stronie. Na trasie wybudowano 7 mostów, 13 wiaduktów drogowych, 29 przejść dla zwierząt. Po drodze kierowcy mogą odpocząć, zatankować auto na dużych parkingach – Markuszów Południe i Północ. Po drodze kierowcy mijają 10,2 km ekranów akustycznych.

Bogucin-Dąbrowica

Z węzła Bogucin jedziemy w kierunku węzła Dąbrowica. Ten odcinek S17 ma 7,7 km długości. Wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman, a wartość projektu to 415 mln zł. Termin ukończenia prac to 8 czerwca 2013 r. Odcinek kończy się za olbrzymim węzłem Dąbrowica, w kierunku węzła Lubartów, za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w Baraku.

Od strony węzła Dąbrowica w kierunku miasta zostanie wybudowany też fragment dojazdu do al.
Solidarności w Lublinie.

Na tym odcinku powstanie dziewięć obiektów inżynierskich, w tym 1 most, 8 wiaduktów oraz 13 przejść dla zwierząt. Ekrany akustyczne na tym odcinku mają długość 7,5 km.

Dąbrowica-Lubartów

Za węzłem Bogucin wjeżdżamy na faktyczną obwodnicę Lublina, pomiędzy węzłami Dąbrowica-Lubartów. Przed nami 10,2 km głównej trasy, ale łącznie z całą infrastrukturą (drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania) powstało tu 27,3 km nowych dróg.

Jadąc tym odcinkiem mijamy 14 wiaduktów drogowych, 3 kładki dla pieszych, 8 przejść dla zwierząt. Po drodze mamy węzeł w Jakubowicach – na przecięciu z drogą wojewódzką nr 809 w kierunku Lublina (do ul. Poligonowej), węzeł Lubartów – na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S 19 relacji Białystok-Rzeszów i planowaną drogą krajową klasy GP w kierunku Lublina (do al. Spółdzielczości Pracy). Ekrany akustyczne na tym odcinku mają 13,6 km długości. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Lubartów-Witosa

Po chwili jesteśmy na kolejnym fragmencie obwodnicy Lublina, pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa. Ten odcinek ma 12,8 km długości, ale łącznie z całą infrastrukturą to 19,1 km nowych dróg. Jedziemy trasą po nowym przebiegu, wybudowaną w szczerym polu.

Na tym odcinku mijamy 8 wiaduktów i blisko kilometrową estakadę nad doliną Bystrzycy.
Kierowcy mogą zjechać z trasy na węźle Włodawa (ulokowanym na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 82, przy os. Borek) lub na węźle Mełgiewska (na przecięciu z nową ulicą Mełgiewską i Witosa). Po drodze mijamy ok. 5,1 km ekranów akustycznych. Te dwa odcinki, za nieco ponad 1,1 mld zł wykonuje hiszpańska firma Dragados. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Witosa-Piaski

Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1 km (z infrastukturą to łącznie 33 km). Wartość tego odcinka to 460 mln zł, wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman. Powstało 15 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty, pięć wiaduktów, sześć kładek dla pieszych.

Kierowcy mogą wjechać do Świdnika z drogi serwisowej oraz przez węzeł Świdnik, na przecięciu ulicy Kusocińskiego. Wzdłuż drogi powstało 19 km ekranów akustycznych. Termin oddania tego odcinka mija dzisiaj, ale trwają ostatnie prace związane z bezpieczeństwem (ustawianie barier). Ruch po głównej jezdni odbywa się bez przeszkód.

S17 w liczbach

66,8-kilometrowego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina kosztowało 3,6 mld zł, z czego z Unii dołożyła 2,7 mld zł. Podczas budowy lubelskiego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina wyburzono 350 budynków – 135 mieszkalnych, 174 gospodarczych, 39 altan działkowych i lecznicę weterynaryjną oraz posterunek policji. Powstało blisko 50 wiaduktów, w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 60 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 r. o 11:48
0
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 r. o 10:12
0
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
0
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 r. o 09:08
0
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 r. o 20:37
0
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 r. o 20:33
0
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:45
0
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 r. o 18:45
0
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 r. o 17:37
0
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 r. o 17:08
0
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 r. o 11:48
0
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 r. o 10:12
0
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 r. o 09:17
0
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 r. o 09:08
0
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 r. o 20:37
0
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 r. o 20:33
0
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:45
0
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 r. o 18:45
0
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 r. o 17:37
0
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 r. o 17:08
0
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Rodzice bronią szkoły, władze miasta już oficjalnie mówią o likwidacji

Lublin. Rodzice bronią szkoły, władze miasta już oficjalnie mówią o likwidacji

Tak będzie lepiej – twierdzą miejscy urzędnicy, którzy chcą zlikwidować podstawówkę przy ul. Szkolnej, a uczniów przenieść do szkoły przy Sierocej. Oburzeni rodzice chcą, żeby Urząd Miasta wycofał się z tych planów.

Lublin. Poszło o kobietę. Brat rzucił się z sierkierą na brata

Lublin. Poszło o kobietę. Brat rzucił się z sierkierą na brata

Zakończył się proces 39-latka z Lublina oskarżonego o usiłowanie zabójstwa brata. Łukasz Z. rzucił się na niego z siekierą i uderzył mężczyznę w czoło. Powodem napaści była zazdrość o kobietę.

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

Już nie tylko pacjentów z udarami i zawałami, ale też z najcięższymi urazami przyjmuje od dzisiaj SOR przy Jaczewskiego w Lublinie. Na finał rozmów pracowników z dyrekcją szpitala nadal się jednak nie zanosi i nie wiadomo kiedy oddział zacznie pracować na pełnych obrotach. Większość załogi jest na zwolnieniach lekarskich.

Lublin. Znów są problemy z zakupem biletów. Tej nocy mogą się pojawić kolejne

Lublin. Znów są problemy z zakupem biletów. Tej nocy mogą się pojawić kolejne

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej znowu skarżą się na problemy z zakupem biletów przez aplikację na telefon komórkowy. ZTM tłumaczy, że to nie jego wina, a zarazem… zapowiada na dzisiejszą noc kolejne utrudnienia.

Nowy SOR i lądowisko szpitala w Lublinie prawie gotowe. Pacjenci dopiero za rok
zdjęcia
galeria

Nowy SOR i lądowisko szpitala w Lublinie prawie gotowe. Pacjenci dopiero za rok

Niebawem Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie będzie miał SOR z lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa wykańczanie budynku przy Staszica 16. Za rok trafią tam pierwsi pacjenci.

Międzyrzec Podlaski. Rzucił się z nożem na byłą żonę. „Usiłowanie zabójstwa”

Międzyrzec Podlaski. Rzucił się z nożem na byłą żonę. „Usiłowanie zabójstwa”

Sąd aresztował mężczyznę, który zaatakował byłą żonę i syna. Bliscy uciekli przed nim z domu.

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]
galeria

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

W Puławach Mikołaj przyjdzie dwa razy

W Puławach Mikołaj przyjdzie dwa razy

Tegoroczne Mikołajki w Puławach dzielą się na dwie części. Pierwsza - dla najmłodszych – odbędzie się w niedzielę w Domu Chemika. Drugą część atrakcji zaplanowano na poniedziałek (6 grudnia) na miejskim lodowisku. Tego samego dnia rozbłyśnie świąteczna iluminacja.

Lubelskie. Kolejna śmierć na pasach. Teraz starsza pani

Lubelskie. Kolejna śmierć na pasach. Teraz starsza pani

Nie żyje starsza kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Międzyrzecu Podlaskim.

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Jagiellonią Białystok powalczyć o wygraną w Barbórkę

Górnik Łęczna jedzie na mecz z Jagiellonią Białystok powalczyć o wygraną w Barbórkę

Piłkarze Górnika Łęczna w sobotnie późne popołudnie zagrają drugi mecz o stawkę w tym tygodniu. Po awansie do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski zespół trenera Kamila Kieresia pojedzie do Białegostoku powalczyć o punkty w lidze

Lublin. Wybił szybę w autobusie i uciekł. Nie na długo

Lublin. Wybił szybę w autobusie i uciekł. Nie na długo

Zaczepiał pasażerów, wybił szybę w autobusie i uciekł. 25-latek z Lublina został już zatrzymany. Okazało się, że to znany policjantom recydywista.

Spotkania ze św. Mikołajem w Portofino
4 grudnia 2021, 12:00

Spotkania ze św. Mikołajem w Portofino

Weekendy w Restauracji Portofino nad Zalewem Zemborzyckim przebiegają pod znakiem świątecznej atmosfery. W te dni wszystkie dzieci mogą tam spotkać św. Mikołaja i jego przyjaciół.

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Gdzie lubelscy przedsiębiorcy z branży architektoniczno-deweloperskiej spotykali się z agentem CBA udającym biznesmena zainteresowanego wybudowaniem pierwszego w mieście drapacza chmur? Kto mógł wejść „z ulicy” do prezydenta Lublina? Jak wyglądało spotkanie biznesmenów i agenta z Krzysztofem Żukiem w jego gabinecie? Kto do kogo dzwonił i jak często? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z materiałów zgromadzonych przez CBA i śledczych Prokuratury Okręgowej w Zamościu w aktach sprawy Piotra Kowalczyka, byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

Lubelskie. Żart o drogowcach zaskoczonych przez zimę ma być nieaktualny

Lubelskie. Żart o drogowcach zaskoczonych przez zimę ma być nieaktualny

104 opłużone solarki i 14 pługów wirnikowych. To ułamek sprzętu, jakim dysponują drogowcy szykujący się nadejścia zimy. Przygotowano już ok. 20 tys. ton soli.

Program TV 3-5 grudnia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
3 grudnia 2021, 20:00

Program TV 3-5 grudnia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć sporo filmów rozrywkowych, m.in. drugą część "Czarownicy", "Miami Vice" czy kontynuację "Pacific Rim". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!