Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 grudnia 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Horror na drodze. Mieszkańcy: Część wyremontowanej k-17 to bubel

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Ludzie mieszkający przy drodze wylotowej z Piask w kierunku Fajsławic pomstują na drogowców. – Pobocze zrobili tak wąskie, że drżymy o nasze dzieci idące tamtędy do gimbusów – mówią oburzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Część wyremontowanej „siedemnastki” to bubel – twierdzą okoliczni mieszkańcy
Horror w drodze na przystanek

Odcinek krajowej „siedemnastki” z Piask do Łopiennika był remontowany przez prawie dwa lata. Kierowcy chwalą sobie równą nawierzchnię. Tymczasem, zmiany wprowadzone przez drogowców zamieniły w koszmar życie kilku rodzin mieszkających przy wylocie z Piask, powyżej miejscowej mleczarni.

– Przed remontem chodziliśmy po szerokim, bezpiecznym poboczu. Teraz dla pieszych wyznaczyli tylko wąski pas asfaltu, szeroki na 70 centymetrów – mówi Edyta Pitucha.

Najbardziej niepokoi się o trójkę swoich dzieci, które tak wąskim poboczem muszą codziennie dojść do przystanku gimbusa. Tuż koło nich przemykają ogromne ciężarówki.

– Z drżeniem serca odprowadzam je na przystanek. Zawsze mam obawę, że pęd powietrza wciągnie nas pod koła. Nie ma innej drogi, bo tuż obok asfaltu jest stromy rów odpływowy – dodaje Pitucha.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdaje sobie sprawę z problemu. – Mieszkańcy już do nas pisali w tej sprawie. Czasami tak bywa, że po zakończeniu inwestycji okazuje się, że coś można było zrobić lepiej. Już podjęliśmy działania, aby wybudować drogę serwisową i chodnik – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie. Prosi też o cierpliwość, gdyż procedury są czasochłonne.

– Chcemy rozwiązać ten problem jak najszybciej, ale bezpieczny termin to 2011 rok – dodaje.

Problem mają też mieszkający przy drodze kierowcy. – Przed remontem mogliśmy wyjeżdżać z naszych posesji w każdą stronę, bo na środku jezdni była przerywana linia. Teraz mamy podwójną ciągłą i możemy skręcać tylko w prawo. Żeby dojechać do Piask i nie łamać prawa, muszę nadkładać ponad 2 kilometry w kierunku Fajsławic i dopiero tam zawracać – opowiada Jakub Adamiak.

– Względy bezpieczeństwa stoją na pierwszym miejscu – tłumaczy Nalewajko. – Lepiej pogodzić się z tą uciążliwością, niż doprowadzić do ciężkiego wypadku podczas wykonywania lewoskrętu.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kier... / 16 grudnia 2009 o 20:53
0
to nie jedyny ...bubel....projektantów tej drogi.Płotki które ustawili przy chodnikach w Fajsławicach,czy Łopienniku bardzo utrudniaja widoczność.Chronia przechodniów,to prawda,ale dla kierowców wyjeżdzajacych z bocznych dróg sa zmorą....
Avatar
krak / 16 grudnia 2009 o 11:58
0
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim inżynierem jak ci zaangażowani w proces inwestycyjny opisany w artykule.
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim ... rozwiń
Avatar
t / 16 grudnia 2009 o 10:13
0
Jesli tak bardzo chca poprawic bezpieczenstwo swoich dzieci to proponuje wydac niebotyczna kwote 5zl na kamizelke odblaskowa. Kazdy kto jezdzi ta droga wie ile wieczorami osob chodzi stwarzajac ogromne niebezpieczenstwo.
Avatar
Pedro / 16 grudnia 2009 o 09:17
0
Myślałem, że remontując stare powinno się ulepszać pod każdym względem.
A............... szkoda pisać .
deb***izm w TYM kraju nigdy się nie skończy.
Może dociągnę do emerytury, a wy młodziaki emigrujcie, może tu za unijne pieniądze zasadzą las to będę chodził na grzyby.
Avatar
n@j / 16 grudnia 2009 o 08:36
0
łowca troli napisał:
dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...

A szkoda bo wydajesz się być "łebskim" facetem i może właśnie zostając "ucywilizowałbyś" ten "dziki kraj".
Avatar
baton / 16 grudnia 2009 o 08:24
0
Wojteq napisał:
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...

nic to najważniejsze, że spełnia łunijne normy!
Avatar
łowca troli / 16 grudnia 2009 o 08:11
0
~piotr~ napisał:
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju



dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...
Avatar
~piotr~ / 16 grudnia 2009 o 07:15
0
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju
Avatar
Wojteq / 15 grudnia 2009 o 23:34
0
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...
Avatar
kier... / 16 grudnia 2009 o 20:53
0
to nie jedyny ...bubel....projektantów tej drogi.Płotki które ustawili przy chodnikach w Fajsławicach,czy Łopienniku bardzo utrudniaja widoczność.Chronia przechodniów,to prawda,ale dla kierowców wyjeżdzajacych z bocznych dróg sa zmorą....
Avatar
krak / 16 grudnia 2009 o 11:58
0
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim inżynierem jak ci zaangażowani w proces inwestycyjny opisany w artykule.
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim ... rozwiń
Avatar
t / 16 grudnia 2009 o 10:13
0
Jesli tak bardzo chca poprawic bezpieczenstwo swoich dzieci to proponuje wydac niebotyczna kwote 5zl na kamizelke odblaskowa. Kazdy kto jezdzi ta droga wie ile wieczorami osob chodzi stwarzajac ogromne niebezpieczenstwo.
Avatar
Pedro / 16 grudnia 2009 o 09:17
0
Myślałem, że remontując stare powinno się ulepszać pod każdym względem.
A............... szkoda pisać .
deb***izm w TYM kraju nigdy się nie skończy.
Może dociągnę do emerytury, a wy młodziaki emigrujcie, może tu za unijne pieniądze zasadzą las to będę chodził na grzyby.
Avatar
n@j / 16 grudnia 2009 o 08:36
0
łowca troli napisał:
dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...

A szkoda bo wydajesz się być "łebskim" facetem i może właśnie zostając "ucywilizowałbyś" ten "dziki kraj".
Avatar
baton / 16 grudnia 2009 o 08:24
0
Wojteq napisał:
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...

nic to najważniejsze, że spełnia łunijne normy!
Avatar
łowca troli / 16 grudnia 2009 o 08:11
0
~piotr~ napisał:
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju



dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...
Avatar
~piotr~ / 16 grudnia 2009 o 07:15
0
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju
Avatar
Wojteq / 15 grudnia 2009 o 23:34
0
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2020 r. 0 0

Podkarpacki Bank Spółdzielczy ma kłopoty finansowe. Zlikwidowany zostanie jego lubelski oddział

Podkarpacki Bank Spółdzielczy ma kłopoty finansowe. Zlikwidowany zostanie jego lubelski oddział 4 3

Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego po jego przymusowej restrukturyzacji szturmują jego oddziały na południu Polski. Ludzie boją się, że mogą przepaść ich oszczędności. Panika wybuchła, gdy dowiedzieli się z mediów, że samorządy straciły ulokowane w PBS 82 miliony złotych. Pod lubelską siedzibą agencji banku kolejek jednak nie ma.

COZL wciąż walczy o fundusze na sprzęt medyczny i wyposażenie

COZL wciąż walczy o fundusze na sprzęt medyczny i wyposażenie 0 5

Pod koniec lutego ma się zakończyć rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Szpitalowi brakuje jednak 120 mln zł na sprzęt medyczny i wyposażenie.

Mała suczka znaleziona w Chełmie straciła łapę. Została skatowana przez nieznanego sprawcę

Mała suczka znaleziona w Chełmie straciła łapę. Została skatowana przez nieznanego sprawcę 165 21

Nie udało się uratować przedniej łapy suczce znalezionej w worku na tyłach Castoramy w Chełmie. Obrażenia były zbyt duże - łapa była w kilku miejscach złamana i oskalpowana ze skóry.

Lubelska młodzież nagrała teledysk do utworu o starej części Bronowic. Rapuje w nim o życiu w tym miejscu [wideo]
film

Lubelska młodzież nagrała teledysk do utworu o starej części Bronowic. Rapuje w nim o życiu w tym miejscu [wideo] 0 6

- Spójrz, to nasze szare kamienice. Każdy z nas to nowy kolor – stare Bronowice – to pierwsze słowa, jakie usłyszymy w teledysku do utworu „Szare kamienice”. Nagrał go Brono Skład, czyli młodzież mieszkająca w starej części Bronowic

Kobiety proponowały mu wróżenie z kart. Zamiast przyszłości, zobaczył, że ma pusty portfel

Kobiety proponowały mu wróżenie z kart. Zamiast przyszłości, zobaczył, że ma pusty portfel 5 1

Lubelscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które okradły mężczyznę, proponując mu wróżenie z kart. Mężczyzna stracił ponad 1400 USD i 300 złotych. Złodziejkom grozi do 5 lat więzienia.

Motor złożył wniosek do PZPN w sprawie transferu Krzysztofa Ropskiego

Motor złożył wniosek do PZPN w sprawie transferu Krzysztofa Ropskiego 0 4

Nowe wieści w sprawie telenoweli transferowej w III lidze. Krzysztof Ropski jest zawodnikiem Motoru, czy Siarki Tarnobrzeg? Kluby nie doszły do porozumienia w sprawie przenosin napastnika do Lublina. W efekcie, na to pytanie odpowie Polski Związek Piłki Nożnej.

Strażacy z Lublina walczyli z pożarem w jednej z hal przemysłowych. Zobacz akcję gaśniczą [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Strażacy z Lublina walczyli z pożarem w jednej z hal przemysłowych. Zobacz akcję gaśniczą [zdjęcia, wideo] 3 1

Około 40 strażaków walczyło dzisiaj z ogniem w jednej z hal przemysłowych na terenie dawnej fabryki samochodów, gdzie niewiele wcześniej zakończył się demontaż linii produkcyjnej. W pożarze nikt nie ucierpiał

Koncert zespołu Deltha w Rider's Pub
24 stycznia 2020, 20:00

Koncert zespołu Deltha w Rider's Pub 0 0

Propozycja dla miłośników ciężkiego grania. 24 stycznia o godz. 20 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi formacja Deltha.

Mercedes z "odświeżonym" o 116 tys. km przebiegiem zatrzymany w Łukowie

Mercedes z "odświeżonym" o 116 tys. km przebiegiem zatrzymany w Łukowie 0 9

Policjanci z Łukowa wyjaśniają, w jaki sposób z licznika mercedesa w ciągu miesiąca ubyło 116 tys. km przebiegu. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Wtedy odkryli, że licznik w aucie prawdopodobnie został cofnięty.

W Lublinie powstaje wyjątkowa fundacja. Będzie pomagać wcześniakom i ich rodzicom

W Lublinie powstaje wyjątkowa fundacja. Będzie pomagać wcześniakom i ich rodzicom 253 2

W Lublinie powstaje pierwsza w naszym województwie fundacja, która będzie wspierać rodziców wcześniaków. Pomocą będą służyć specjaliści m.in. neurologii, neurologopedii, psychologii, położnictwa czy fizjoterapii.

MKS AZS UMCS był lepszy od MKS Karczew

MKS AZS UMCS był lepszy od MKS Karczew 0 0

Akademiczki zwyciężyły we własnej hali 27:25

Austriacka firma opóźnia się z budową ekologicznej ciepłowni w Białej Podlaskiej

Austriacka firma opóźnia się z budową ekologicznej ciepłowni w Białej Podlaskiej 0 11

Ekologiczna ciepłownia na biomasę w Białej Podlaskiej miała być gotowa pod koniec ubiegłego roku. Ale austriacka firma odpowiedzialna za inwestycję przesuwa termin o kilka miesięcy.

Ul. Kapucyńska w Lublinie ma się zazielenić na wiosnę

Ul. Kapucyńska w Lublinie ma się zazielenić na wiosnę 0 21

Wzdłuż ul. Kapucyńskiej wiosną powinno się zazielenić siedem lip drobnolistnych posadzonych niedawno na zlecenie miasta. Tuż obok lip pojawiły się krzewy irgi. Na ul. Chopina posadzone zostały dwa nowe drzewa w miejsce wyciętych wcześniej przed gmachem Biblioteki Głównej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, z kolei na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Armii Krajowej przybyło ponad 30 klonów, 1300 krzewów róż i 500 krzewów rokitnika.

Capitan Tsubasa: Rise of new Champions. Wielki powrót na boisko (wideo)
film

Capitan Tsubasa: Rise of new Champions. Wielki powrót na boisko (wideo) 0 0

Wszystko zaczęło się od mangi stworzonej w 1981 roku przez Yōichiego Takahashiego. Na jej podstawie powstał serial anime oraz seria gier. Serial był jednym z pierwszych anime pokazywanych w Polsce i cieszył się niezwykle dużą popularnością. Czy podobnie będzie z grą Capitan Tsubasa: Rise of new Champions?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?