Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 grudnia 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Horror na drodze. Mieszkańcy: Część wyremontowanej k-17 to bubel

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Ludzie mieszkający przy drodze wylotowej z Piask w kierunku Fajsławic pomstują na drogowców. – Pobocze zrobili tak wąskie, że drżymy o nasze dzieci idące tamtędy do gimbusów – mówią oburzeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Część wyremontowanej „siedemnastki” to bubel – twierdzą okoliczni mieszkańcy
Horror w drodze na przystanek

Odcinek krajowej „siedemnastki” z Piask do Łopiennika był remontowany przez prawie dwa lata. Kierowcy chwalą sobie równą nawierzchnię. Tymczasem, zmiany wprowadzone przez drogowców zamieniły w koszmar życie kilku rodzin mieszkających przy wylocie z Piask, powyżej miejscowej mleczarni.

– Przed remontem chodziliśmy po szerokim, bezpiecznym poboczu. Teraz dla pieszych wyznaczyli tylko wąski pas asfaltu, szeroki na 70 centymetrów – mówi Edyta Pitucha.

Najbardziej niepokoi się o trójkę swoich dzieci, które tak wąskim poboczem muszą codziennie dojść do przystanku gimbusa. Tuż koło nich przemykają ogromne ciężarówki.

– Z drżeniem serca odprowadzam je na przystanek. Zawsze mam obawę, że pęd powietrza wciągnie nas pod koła. Nie ma innej drogi, bo tuż obok asfaltu jest stromy rów odpływowy – dodaje Pitucha.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdaje sobie sprawę z problemu. – Mieszkańcy już do nas pisali w tej sprawie. Czasami tak bywa, że po zakończeniu inwestycji okazuje się, że coś można było zrobić lepiej. Już podjęliśmy działania, aby wybudować drogę serwisową i chodnik – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie. Prosi też o cierpliwość, gdyż procedury są czasochłonne.

– Chcemy rozwiązać ten problem jak najszybciej, ale bezpieczny termin to 2011 rok – dodaje.

Problem mają też mieszkający przy drodze kierowcy. – Przed remontem mogliśmy wyjeżdżać z naszych posesji w każdą stronę, bo na środku jezdni była przerywana linia. Teraz mamy podwójną ciągłą i możemy skręcać tylko w prawo. Żeby dojechać do Piask i nie łamać prawa, muszę nadkładać ponad 2 kilometry w kierunku Fajsławic i dopiero tam zawracać – opowiada Jakub Adamiak.

– Względy bezpieczeństwa stoją na pierwszym miejscu – tłumaczy Nalewajko. – Lepiej pogodzić się z tą uciążliwością, niż doprowadzić do ciężkiego wypadku podczas wykonywania lewoskrętu.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kier... / 16 grudnia 2009 o 20:53
0
to nie jedyny ...bubel....projektantów tej drogi.Płotki które ustawili przy chodnikach w Fajsławicach,czy Łopienniku bardzo utrudniaja widoczność.Chronia przechodniów,to prawda,ale dla kierowców wyjeżdzajacych z bocznych dróg sa zmorą....
Avatar
krak / 16 grudnia 2009 o 11:58
0
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim inżynierem jak ci zaangażowani w proces inwestycyjny opisany w artykule.
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim ... rozwiń
Avatar
t / 16 grudnia 2009 o 10:13
0
Jesli tak bardzo chca poprawic bezpieczenstwo swoich dzieci to proponuje wydac niebotyczna kwote 5zl na kamizelke odblaskowa. Kazdy kto jezdzi ta droga wie ile wieczorami osob chodzi stwarzajac ogromne niebezpieczenstwo.
Avatar
Pedro / 16 grudnia 2009 o 09:17
0
Myślałem, że remontując stare powinno się ulepszać pod każdym względem.
A............... szkoda pisać .
deb***izm w TYM kraju nigdy się nie skończy.
Może dociągnę do emerytury, a wy młodziaki emigrujcie, może tu za unijne pieniądze zasadzą las to będę chodził na grzyby.
Avatar
n@j / 16 grudnia 2009 o 08:36
0
łowca troli napisał:
dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...

A szkoda bo wydajesz się być "łebskim" facetem i może właśnie zostając "ucywilizowałbyś" ten "dziki kraj".
Avatar
baton / 16 grudnia 2009 o 08:24
0
Wojteq napisał:
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...

nic to najważniejsze, że spełnia łunijne normy!
Avatar
łowca troli / 16 grudnia 2009 o 08:11
0
~piotr~ napisał:
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju



dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...
Avatar
~piotr~ / 16 grudnia 2009 o 07:15
0
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju
Avatar
Wojteq / 15 grudnia 2009 o 23:34
0
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...
Avatar
kier... / 16 grudnia 2009 o 20:53
0
to nie jedyny ...bubel....projektantów tej drogi.Płotki które ustawili przy chodnikach w Fajsławicach,czy Łopienniku bardzo utrudniaja widoczność.Chronia przechodniów,to prawda,ale dla kierowców wyjeżdzajacych z bocznych dróg sa zmorą....
Avatar
krak / 16 grudnia 2009 o 11:58
0
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim inżynierem jak ci zaangażowani w proces inwestycyjny opisany w artykule.
Kto dał dyplomy inżynierskie panom projektantom i inspektorom nadzoru. Sam jestem inzynierem starej daty i jest mi strasznie wstyd za moje srodowisko. Sprawa nie dotyczy tylko przypadku opisanego w tym artykule , ale jest to szerszy problem (chociażby droga Łęczna - Lublin). Myślę , że głóna wina to kształcenie inżynierów na ilość a nie jakość. Wiem co piszę bo najlepszym przykładem jest mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej i gdyby nie to , że miał możliwość korzytania z mojej wiedzy i doświadczenia pewnie byłby dzisiaj właśnie takim ... rozwiń
Avatar
t / 16 grudnia 2009 o 10:13
0
Jesli tak bardzo chca poprawic bezpieczenstwo swoich dzieci to proponuje wydac niebotyczna kwote 5zl na kamizelke odblaskowa. Kazdy kto jezdzi ta droga wie ile wieczorami osob chodzi stwarzajac ogromne niebezpieczenstwo.
Avatar
Pedro / 16 grudnia 2009 o 09:17
0
Myślałem, że remontując stare powinno się ulepszać pod każdym względem.
A............... szkoda pisać .
deb***izm w TYM kraju nigdy się nie skończy.
Może dociągnę do emerytury, a wy młodziaki emigrujcie, może tu za unijne pieniądze zasadzą las to będę chodził na grzyby.
Avatar
n@j / 16 grudnia 2009 o 08:36
0
łowca troli napisał:
dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...

A szkoda bo wydajesz się być "łebskim" facetem i może właśnie zostając "ucywilizowałbyś" ten "dziki kraj".
Avatar
baton / 16 grudnia 2009 o 08:24
0
Wojteq napisał:
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...

nic to najważniejsze, że spełnia łunijne normy!
Avatar
łowca troli / 16 grudnia 2009 o 08:11
0
~piotr~ napisał:
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju



dobrze, ze cie nie ma w naszym kraju dziki trolu...
Avatar
~piotr~ / 16 grudnia 2009 o 07:15
0
To jest polska właśnie. Nic dodac nic ująć. Dobrze, że uciekłaem z tego dzikiego kraju
Avatar
Wojteq / 15 grudnia 2009 o 23:34
0
To się mieszkańcy zdziwią jak lada dzień na tych "podwójnych ciągłych" tam gdzie są 2+1 zawitają pachołki poliuretanowe To dopiero będzie wojna...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriał Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 0

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 0 0

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 10 25

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 20 42

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 9 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 29 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 3

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 8 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 7

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!