Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 stycznia 2009 r.
14:38
Edytuj ten wpis

Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą

0 25 A A

Do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik z Kurowa. - Mamy bank spółdzielczy, który funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Dosłownie obok postawiono drugi bank spółdzielczy działający w tej samej strukturze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trzeba się zastanowić, czy wydawać pieniądze w taki sposób, bo my jako spółdzielcy jesteśmy zaniepokojeni - mówi Ronald Turek.

Sprawdziliśmy tę informację i rzeczywiście tak jest. Przy ulicy Lubelskiej znajdują się dwa banki spółdzielcze. Jeden kurowski, a drugi to filia nałęczowskiego. A do redakcji jak się okazało zadzwonił... członek zarządu BS w Kurowie.

- Ludzie są zdziwieni. To jest niezdrowa konkurencja. A wszystko odbyło się po cichu, bez porozumienia z nami, bez żadnej informacji, że coś takiego będzie - dodał, kiedy skontaktowaliśmy się z nim ponownie.

Prezes kurowskiego banku również nie kryje zdenerwowania. - To jest nie fair - uważa Marianna Filipek.

- Gdyby to był inny bank komercyjny, to nie mielibyśmy zastrzeżeń. A tu jesteśmy w jednym zrzeszeniu, mamy tych samych klientów, te same procedury działania. W dodatku placówka powstała w bardzo bliskiej odległości. To nas boli - dodaje.

Bank z Kurowa obawia się, że przez to straci klientów. I obwinia zarząd banku z Nałęczowa o brak współpracy i naruszenie dobrych praktyk bankowości. Ten jednak zaprzecza.

- Pani prezes otrzymała ofertę współpracy 1,5 roku temu i ją odrzuciła - tłumaczy Grzegorz Bednarczyk, prezes BS Nałęczów. - Klienci z Kurowa tak tłumnie walili do nas, że nie mieliśmy innego wyjścia niż otworzyć tam placówkę.

To nie jest moja inicjatywa, ale klientów. Gdyby ich nie było nie wchodzilibyśmy na ten teren.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 marca 2009 o 15:20
0
NAJLEPSZE Są SKOKI
Avatar
nina26 / 18 marca 2009 o 17:12
0
Jestem zniesmaczona i rozczarowana obsługą w BS o/ Nałęczów. Odniosłam wrażenie, że robią łaskę przyjmując ode mnie rachunki. Ale to jeszcze nic. Zapłaciłam rachunek za telefon, a po tygodniu dzwonili do mnie, że nie zapłaciłam tego rachunku. Co z tego, że bez prowizji. Jak wykręcili mi taki numer. Wolę zapłacić już prowizję, ale będę miała przynajmniej pewność, że szybko trafią pieniądze na konto odbiorcy. Wiadomo, każdy chce zaoszczędzić, ja się o tym przekonałam i nie dam się nabrać na to, że bez prowizji, to wcale nie znaczy, że lepiej. Dowiedziałam się natomiast, że punkcik PKO przyjmuje opłaty z prowizją, ale za to opłaty realizowane są tego samego dnia. Ja jednak podziękuję BS i przeniosę się gdzie indziej.
Jestem zniesmaczona i rozczarowana obsługą w BS o/ Nałęczów. Odniosłam wrażenie, że robią łaskę przyjmując ode mnie rachunki. Ale to jeszcze nic. Zapłaciłam rachunek za telefon, a po tygodniu dzwonili do mnie, że nie zapłaciłam tego rachunku. Co z tego, że bez prowizji. Jak wykręcili mi taki numer. Wolę zapłacić już prowizję, ale będę miała przynajmniej pewność, że szybko trafią pieniądze na konto odbiorcy. Wiadomo, każdy chce zaoszczędzić, ja się o tym przekonałam i nie dam się nabrać na to, że bez prowizji, to wcale nie znaczy, że lepiej. ... rozwiń
Avatar
@@@@ / 27 stycznia 2009 o 17:16
0
~gość~ napisał:
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonalizm zarządzania bankiem oraz kompetencja zespołu pracowniczego to efekt obecnych wyników osiąganych przez bank, to sukces!
Bank w Kurowie jest instytucją godną zaufania a to bardzo dużo. Tworzenie wojny podjazdowej przez bank nałęczowski nie służy dobrze nie tylko temu bankowi ale również innym w jego sąsiedztwie, nie tworzy atmosfery dobrej współpracy zatracając przy tym ideę spółdzielczości o którą tak walczyło wiele pokoleń.

Ten tekst to chyba z broszurki reklamowej BS Kurów. Konkurencja jak najbardziej wskazana. Ja uważam że należy iść z postępem więc dla mnie BS w Nałęczowie to odpowiedni wybór.

Ten tekst to chyba z broszurki reklamowej BS Kurów. Konkurencja jak najbardziej wskazana. Ja uważam że należy iść z postępem więc dla mnie BS w Nałęczowie to odpowiedni wybór. rozwiń
Avatar
no more PRL / 27 stycznia 2009 o 12:07
0
~gość~ napisał:
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonalizm zarządzania bankiem oraz kompetencja zespołu pracowniczego to efekt obecnych wyników osiąganych przez bank, to sukces!
Bank w Kurowie jest instytucją godną zaufania a to bardzo dużo. Tworzenie wojny podjazdowej przez bank nałęczowski nie służy dobrze nie tylko temu bankowi ale również innym w jego sąsiedztwie, nie tworzy atmosfery dobrej współpracy zatracając przy tym ideę spółdzielczości o którą tak walczyło wiele pokoleń.


no tak, i jeszcze idee w stylu "naród z partią, partia z narodem", "niech żyje klasa robotnicza" oraz ze świeższych "100 milionów dla każdego"...
ludzie, kogo to dzisiaj obchodzi?! człowiek chce mieć wysoki poziom usług i jak najtańsze ich koszty!!!


no tak, i jeszcze idee w stylu "naród z partią, partia z narodem", "niech żyje klasa robotnicza" oraz ze świeższych "100 milionów dla każdego"...
ludzie, kogo to dzisiaj obchodzi?! człowiek chce mieć wysoki poziom usług i jak najtańsze ich koszty!!! rozwiń
Avatar
~gość~ / 27 stycznia 2009 o 10:03
0
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonalizm zarządzania bankiem oraz kompetencja zespołu pracowniczego to efekt obecnych wyników osiąganych przez bank, to sukces!
Bank w Kurowie jest instytucją godną zaufania a to bardzo dużo. Tworzenie wojny podjazdowej przez bank nałęczowski nie służy dobrze nie tylko temu bankowi ale również innym w jego sąsiedztwie, nie tworzy atmosfery dobrej współpracy zatracając przy tym ideę spółdzielczości o którą tak walczyło wiele pokoleń.
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonal... rozwiń
Avatar
observer / 26 stycznia 2009 o 14:35
0
~gość~ napisał:
Jak wiedzę to nie jest pierwszy taki dziwny ruch ze strony Banku Spółdzielczego w Nałęczowie. Niedawno otworzył również swoją filię w Bełżycach. Tu też działa już od dawna Bank Spółdzielczy i tu też zaczęto "wyrywać " mu klientów. Penie Prezes bełżyckiego Bs-u też sie nie zgodził na dobrowolne "wchłonięcie"....

Kilka uwag (refleksji):
po pierwsze - cieszę się, że zarząd BS Kurów korzysta z internetu (widać po wpisach). Szkoda że swoim klientom takiej możliwości nie daje (BS Nałęczów ma już od lat "internet banking" i przelewy kilkakrotnie tańsze), nie mówiąc już o obsłudze w walutach obcych czy trnsferach zagranicznych. Mamy XXI wiek i czas przyjrzeć się o co chodzi w reklamie z "dinozaurami" jednego z popularnych, ogólnopolskich banków. Myślę że zarząd kurowskiego banku może w niej śmiało wystapić jako eksponaty.
po drugie - wystarczy zobaczyć co się stało w takich gałęziach gospodarki jak telekomunikacja czy handel detaliczny. Konkurencja wszystkim wychodzi na zdrowie (a najbardziej klientom).
po trzecie - nie ma czegoś takiego jak Bank Spółdzielczy w Bełżycach! To, o czym ktoś wspomina to oddział Banku Spółdzielczego w Bychawie. Więc pytam się jakim prawem Bychawa może się rozwijać a Nałęczów nie?! Mam rodzinę w Bełżycach i nagle tej jesieni okazało się, że można stosowac mniejsze prowizje, wyższe oprocentowanie lokat. Nałęczowski bank po kilku tygodniach działalności w Bełżycach wygrał tam przetargi na obsługę spółdzielni mieszkaniowej i gminy! Przetargi, a nie jakieś kolesiowskie pseudoumowy...
po czwarte - kto się dzisiaj nie rozwija ten stoi w miejscu i depczą go ci, którzy są za plecami. Banki spółdzielcze też muszą myśleć o rozwoju terytorialnym i rozwoju zakresu usług. Bo inaczej zadepcze ich konkiurencja, chociażby w postaci SKOK-ów.
po piąte - z całym szacunkiem ale jak czytam coś w rodzaju "spółdzielcy protestują" to kojarzy mi się to z kółkiem wzajemnej adoracji podstarzałych dziadków, którzy widzą co się dookoła dzieje ale uparcie twierdzą, że socjalizm jest lepszy.

A dla mieszkańców Kurowa niech przykładem będzie "rozwojowy" charakter spółdzielni spożywczych z tych terenów. Kilka omszałych betonowych płyt już tylko o nich przypomina. Należałoby się cieszyć, że wchodzi to ktoś z Nałęczowa a nie portugalscy "kapitaliści". Myślę że mieszkańcy wiedzą o kim mowa.

Kilka uwag (refleksji):
po pierwsze - cieszę się, że zarząd BS Kurów korzysta z internetu (widać po wpisach). Szkoda że swoim klientom takiej możliwości nie daje (BS Nałęczów ma już od lat "internet banking" i przelewy kilkakrotnie tańsze), nie mówiąc już o obsłudze w walutach obcych czy trnsferach zagranicznych. Mamy XXI wiek i czas przyjrzeć się o co chodzi w reklamie z "dinozaurami" jednego z popularnych, ogólnopolskich banków. Myślę że zarząd kurowskiego banku może w niej śmiało wystapić jako... rozwiń
Avatar
ewa / 26 stycznia 2009 o 09:03
0
gut napisał:
Proponuję zmianę zarządu i rady. Może własnie tu jest pogrzebany pies.To oni podowiadają za dobór,kwalifikacje kadry oraz za sytuację w banku.Do obsługi nie mam uwag,ale kilka
razy byłem świadkiem jak pani prezes traktuje pracowników oraz jak prowadzi rozmowy telefoniczne-brak kultury.

Po prostu dyktatura, a jak się nie podoba to zapraszam do konkurencji.
Do tej pory tak było, bo najbliższa była w Puławach. Zobaczymy jak teraz będzie, bo dla mnie już zrobienie elewacji to postęp nie mówiąc opracy w sobotę, same postępy.

Po prostu dyktatura, a jak się nie podoba to zapraszam do konkurencji.
Do tej pory tak było, bo najbliższa była w Puławach. Zobaczymy jak teraz będzie, bo dla mnie już zrobienie elewacji to postęp nie mówiąc opracy w sobotę, same postępy. rozwiń
Avatar
gut / 25 stycznia 2009 o 20:13
0
Proponuję zmianę zarządu i rady. Może własnie tu jest pogrzebany pies.To oni podowiadają za dobór,kwalifikacje kadry oraz za sytuację w banku.Do obsługi nie mam uwag,ale kilka
razy byłem świadkiem jak pani prezes traktuje pracowników oraz jak prowadzi rozmowy telefoniczne-brak kultury.
Avatar
nick / 25 stycznia 2009 o 19:20
0
skoro ten bank jest tak tragiczny ciekawe co trzyma klientów?Puławy,Lublin nie są tak daleko ,wolny wybór.
Avatar
Kurowianin / 25 stycznia 2009 o 11:54
0
czesia napisał:
Konkurencja jest bardzo zdrowa i tak trzymać jak BS Kurów chce to może otworzyć filię w Nałęczowie i to będzie konkuręcja. Nareszcie będzie tajemnicą bankową kto bierze kredyt, na czyje konto weszły duże pieniądze, czy nareszcie będzie można wymienić dolary czy euro na złotówki nie jeżdżąc do Puław i tracić czas i pieniądze na busa.
Jeśli cos mogę podpowiedzieć to jeszcze wydłużenie czasu pracy do 17tej lub 18tej, bo niektórzy pracują i nie mogą załatwić nic po 15tej w banku w Kurowie.
Pozdrawiam wszystkich bankowców, niech Kurów będzie jak ul.centralna w Puławach, co 5 metrów bank.



Jestem, a właściwie byłem klientem BS Kurów (bo jutro przenoszę się do konkurencji).
BS Kurów to zapyziały bank, w którym pracują niekompetentni emeryci. Nieatrakcyjna oferta, wysokie opłaty, czas pracy, tragiczna obsługa i jak wspomniał przedmówca - wątpliwa kwestia tajemnicy bankowej - to wszystkie cechy, które sprawiają że powinni go opuścić wszyscy klienci.
Zamiast skarżyć się do gazety Pani Prezes powinna wziąć się do pracy... albo już w końcu z niej zrezygnować.



Jestem, a właściwie byłem klientem BS Kurów (bo jutro przenoszę się do konkurencji).
BS Kurów to zapyziały bank, w którym pracują niekompetentni emeryci. Nieatrakcyjna oferta, wysokie opłaty, czas pracy, tragiczna obsługa i jak wspomniał przedmówca - wątpliwa kwestia tajemnicy bankowej - to wszystkie cechy, które sprawiają że powinni go opuścić wszyscy klienci.
Zamiast skarżyć się do gazety Pani Prezes powinna wziąć się do pracy... albo już w końcu z niej zrezygnować. rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2009 o 15:20
0
NAJLEPSZE Są SKOKI
Avatar
nina26 / 18 marca 2009 o 17:12
0
Jestem zniesmaczona i rozczarowana obsługą w BS o/ Nałęczów. Odniosłam wrażenie, że robią łaskę przyjmując ode mnie rachunki. Ale to jeszcze nic. Zapłaciłam rachunek za telefon, a po tygodniu dzwonili do mnie, że nie zapłaciłam tego rachunku. Co z tego, że bez prowizji. Jak wykręcili mi taki numer. Wolę zapłacić już prowizję, ale będę miała przynajmniej pewność, że szybko trafią pieniądze na konto odbiorcy. Wiadomo, każdy chce zaoszczędzić, ja się o tym przekonałam i nie dam się nabrać na to, że bez prowizji, to wcale nie znaczy, że lepiej. Dowiedziałam się natomiast, że punkcik PKO przyjmuje opłaty z prowizją, ale za to opłaty realizowane są tego samego dnia. Ja jednak podziękuję BS i przeniosę się gdzie indziej.
Jestem zniesmaczona i rozczarowana obsługą w BS o/ Nałęczów. Odniosłam wrażenie, że robią łaskę przyjmując ode mnie rachunki. Ale to jeszcze nic. Zapłaciłam rachunek za telefon, a po tygodniu dzwonili do mnie, że nie zapłaciłam tego rachunku. Co z tego, że bez prowizji. Jak wykręcili mi taki numer. Wolę zapłacić już prowizję, ale będę miała przynajmniej pewność, że szybko trafią pieniądze na konto odbiorcy. Wiadomo, każdy chce zaoszczędzić, ja się o tym przekonałam i nie dam się nabrać na to, że bez prowizji, to wcale nie znaczy, że lepiej. ... rozwiń
Avatar
@@@@ / 27 stycznia 2009 o 17:16
0
~gość~ napisał:
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonalizm zarządzania bankiem oraz kompetencja zespołu pracowniczego to efekt obecnych wyników osiąganych przez bank, to sukces!
Bank w Kurowie jest instytucją godną zaufania a to bardzo dużo. Tworzenie wojny podjazdowej przez bank nałęczowski nie służy dobrze nie tylko temu bankowi ale również innym w jego sąsiedztwie, nie tworzy atmosfery dobrej współpracy zatracając przy tym ideę spółdzielczości o którą tak walczyło wiele pokoleń.

Ten tekst to chyba z broszurki reklamowej BS Kurów. Konkurencja jak najbardziej wskazana. Ja uważam że należy iść z postępem więc dla mnie BS w Nałęczowie to odpowiedni wybór.

Ten tekst to chyba z broszurki reklamowej BS Kurów. Konkurencja jak najbardziej wskazana. Ja uważam że należy iść z postępem więc dla mnie BS w Nałęczowie to odpowiedni wybór. rozwiń
Avatar
no more PRL / 27 stycznia 2009 o 12:07
0
~gość~ napisał:
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonalizm zarządzania bankiem oraz kompetencja zespołu pracowniczego to efekt obecnych wyników osiąganych przez bank, to sukces!
Bank w Kurowie jest instytucją godną zaufania a to bardzo dużo. Tworzenie wojny podjazdowej przez bank nałęczowski nie służy dobrze nie tylko temu bankowi ale również innym w jego sąsiedztwie, nie tworzy atmosfery dobrej współpracy zatracając przy tym ideę spółdzielczości o którą tak walczyło wiele pokoleń.


no tak, i jeszcze idee w stylu "naród z partią, partia z narodem", "niech żyje klasa robotnicza" oraz ze świeższych "100 milionów dla każdego"...
ludzie, kogo to dzisiaj obchodzi?! człowiek chce mieć wysoki poziom usług i jak najtańsze ich koszty!!!


no tak, i jeszcze idee w stylu "naród z partią, partia z narodem", "niech żyje klasa robotnicza" oraz ze świeższych "100 milionów dla każdego"...
ludzie, kogo to dzisiaj obchodzi?! człowiek chce mieć wysoki poziom usług i jak najtańsze ich koszty!!! rozwiń
Avatar
~gość~ / 27 stycznia 2009 o 10:03
0
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonalizm zarządzania bankiem oraz kompetencja zespołu pracowniczego to efekt obecnych wyników osiąganych przez bank, to sukces!
Bank w Kurowie jest instytucją godną zaufania a to bardzo dużo. Tworzenie wojny podjazdowej przez bank nałęczowski nie służy dobrze nie tylko temu bankowi ale również innym w jego sąsiedztwie, nie tworzy atmosfery dobrej współpracy zatracając przy tym ideę spółdzielczości o którą tak walczyło wiele pokoleń.
W dniu 22.01.2009 na stronie internetowej Dziennika Wschodniego pojawił się artykuł zatytułowany „Jak banki spółdzielcze walczą ze sobą” i natychmiastową reakcję były komentarze. Jako wieloletni klient tego banku chcę i muszę się przeciwstawić. W niektórych komentarzach można dopatrywać się stronniczości i wręcz złośliwości. Być może celem jest obniżenie prestiżu banku wśród społeczności lokalnej, gdzie postrzegany jest jako bank z tradycjami, który w swojej działalności napotykał na przeszkody. Właśnie determinacja i profesjonal... rozwiń
Avatar
observer / 26 stycznia 2009 o 14:35
0
~gość~ napisał:
Jak wiedzę to nie jest pierwszy taki dziwny ruch ze strony Banku Spółdzielczego w Nałęczowie. Niedawno otworzył również swoją filię w Bełżycach. Tu też działa już od dawna Bank Spółdzielczy i tu też zaczęto "wyrywać " mu klientów. Penie Prezes bełżyckiego Bs-u też sie nie zgodził na dobrowolne "wchłonięcie"....

Kilka uwag (refleksji):
po pierwsze - cieszę się, że zarząd BS Kurów korzysta z internetu (widać po wpisach). Szkoda że swoim klientom takiej możliwości nie daje (BS Nałęczów ma już od lat "internet banking" i przelewy kilkakrotnie tańsze), nie mówiąc już o obsłudze w walutach obcych czy trnsferach zagranicznych. Mamy XXI wiek i czas przyjrzeć się o co chodzi w reklamie z "dinozaurami" jednego z popularnych, ogólnopolskich banków. Myślę że zarząd kurowskiego banku może w niej śmiało wystapić jako eksponaty.
po drugie - wystarczy zobaczyć co się stało w takich gałęziach gospodarki jak telekomunikacja czy handel detaliczny. Konkurencja wszystkim wychodzi na zdrowie (a najbardziej klientom).
po trzecie - nie ma czegoś takiego jak Bank Spółdzielczy w Bełżycach! To, o czym ktoś wspomina to oddział Banku Spółdzielczego w Bychawie. Więc pytam się jakim prawem Bychawa może się rozwijać a Nałęczów nie?! Mam rodzinę w Bełżycach i nagle tej jesieni okazało się, że można stosowac mniejsze prowizje, wyższe oprocentowanie lokat. Nałęczowski bank po kilku tygodniach działalności w Bełżycach wygrał tam przetargi na obsługę spółdzielni mieszkaniowej i gminy! Przetargi, a nie jakieś kolesiowskie pseudoumowy...
po czwarte - kto się dzisiaj nie rozwija ten stoi w miejscu i depczą go ci, którzy są za plecami. Banki spółdzielcze też muszą myśleć o rozwoju terytorialnym i rozwoju zakresu usług. Bo inaczej zadepcze ich konkiurencja, chociażby w postaci SKOK-ów.
po piąte - z całym szacunkiem ale jak czytam coś w rodzaju "spółdzielcy protestują" to kojarzy mi się to z kółkiem wzajemnej adoracji podstarzałych dziadków, którzy widzą co się dookoła dzieje ale uparcie twierdzą, że socjalizm jest lepszy.

A dla mieszkańców Kurowa niech przykładem będzie "rozwojowy" charakter spółdzielni spożywczych z tych terenów. Kilka omszałych betonowych płyt już tylko o nich przypomina. Należałoby się cieszyć, że wchodzi to ktoś z Nałęczowa a nie portugalscy "kapitaliści". Myślę że mieszkańcy wiedzą o kim mowa.

Kilka uwag (refleksji):
po pierwsze - cieszę się, że zarząd BS Kurów korzysta z internetu (widać po wpisach). Szkoda że swoim klientom takiej możliwości nie daje (BS Nałęczów ma już od lat "internet banking" i przelewy kilkakrotnie tańsze), nie mówiąc już o obsłudze w walutach obcych czy trnsferach zagranicznych. Mamy XXI wiek i czas przyjrzeć się o co chodzi w reklamie z "dinozaurami" jednego z popularnych, ogólnopolskich banków. Myślę że zarząd kurowskiego banku może w niej śmiało wystapić jako... rozwiń
Avatar
ewa / 26 stycznia 2009 o 09:03
0
gut napisał:
Proponuję zmianę zarządu i rady. Może własnie tu jest pogrzebany pies.To oni podowiadają za dobór,kwalifikacje kadry oraz za sytuację w banku.Do obsługi nie mam uwag,ale kilka
razy byłem świadkiem jak pani prezes traktuje pracowników oraz jak prowadzi rozmowy telefoniczne-brak kultury.

Po prostu dyktatura, a jak się nie podoba to zapraszam do konkurencji.
Do tej pory tak było, bo najbliższa była w Puławach. Zobaczymy jak teraz będzie, bo dla mnie już zrobienie elewacji to postęp nie mówiąc opracy w sobotę, same postępy.

Po prostu dyktatura, a jak się nie podoba to zapraszam do konkurencji.
Do tej pory tak było, bo najbliższa była w Puławach. Zobaczymy jak teraz będzie, bo dla mnie już zrobienie elewacji to postęp nie mówiąc opracy w sobotę, same postępy. rozwiń
Avatar
gut / 25 stycznia 2009 o 20:13
0
Proponuję zmianę zarządu i rady. Może własnie tu jest pogrzebany pies.To oni podowiadają za dobór,kwalifikacje kadry oraz za sytuację w banku.Do obsługi nie mam uwag,ale kilka
razy byłem świadkiem jak pani prezes traktuje pracowników oraz jak prowadzi rozmowy telefoniczne-brak kultury.
Avatar
nick / 25 stycznia 2009 o 19:20
0
skoro ten bank jest tak tragiczny ciekawe co trzyma klientów?Puławy,Lublin nie są tak daleko ,wolny wybór.
Avatar
Kurowianin / 25 stycznia 2009 o 11:54
0
czesia napisał:
Konkurencja jest bardzo zdrowa i tak trzymać jak BS Kurów chce to może otworzyć filię w Nałęczowie i to będzie konkuręcja. Nareszcie będzie tajemnicą bankową kto bierze kredyt, na czyje konto weszły duże pieniądze, czy nareszcie będzie można wymienić dolary czy euro na złotówki nie jeżdżąc do Puław i tracić czas i pieniądze na busa.
Jeśli cos mogę podpowiedzieć to jeszcze wydłużenie czasu pracy do 17tej lub 18tej, bo niektórzy pracują i nie mogą załatwić nic po 15tej w banku w Kurowie.
Pozdrawiam wszystkich bankowców, niech Kurów będzie jak ul.centralna w Puławach, co 5 metrów bank.



Jestem, a właściwie byłem klientem BS Kurów (bo jutro przenoszę się do konkurencji).
BS Kurów to zapyziały bank, w którym pracują niekompetentni emeryci. Nieatrakcyjna oferta, wysokie opłaty, czas pracy, tragiczna obsługa i jak wspomniał przedmówca - wątpliwa kwestia tajemnicy bankowej - to wszystkie cechy, które sprawiają że powinni go opuścić wszyscy klienci.
Zamiast skarżyć się do gazety Pani Prezes powinna wziąć się do pracy... albo już w końcu z niej zrezygnować.



Jestem, a właściwie byłem klientem BS Kurów (bo jutro przenoszę się do konkurencji).
BS Kurów to zapyziały bank, w którym pracują niekompetentni emeryci. Nieatrakcyjna oferta, wysokie opłaty, czas pracy, tragiczna obsługa i jak wspomniał przedmówca - wątpliwa kwestia tajemnicy bankowej - to wszystkie cechy, które sprawiają że powinni go opuścić wszyscy klienci.
Zamiast skarżyć się do gazety Pani Prezes powinna wziąć się do pracy... albo już w końcu z niej zrezygnować. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 143 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 393 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!