Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 sierpnia 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Ksiądz miał wykorzystywać chłopców. Dwie ofiary z naszego regionu

3 9 A A

Ksiądz Maciej Sz. z Zakroczymia na Mazowszu miał wykorzystywać nastolatków od 20 lat. Dwie ofiary zakonnika pochodzą z woj. lubelskiego - donosi dziennik "Rzeczpospolita.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie od listopada 2013 roku. Jak ustaliła, w 1993 r. ksiądz miał skrzywdzić 13-latka spod Lublina. Jeden ze śledczych wyjaśnia gazecie, że ksiądz poznał chłopca na obozie i zaprosił do swojej celi. Tam go wykorzystał. Ofiara do dziś przeżywa traumę i nie może ułożyć sobie relacji z kobietami. Ofiarą zakonnika miał też być chłopiec z Białej Podlaskiej.

Ojciec Sz. miał uwodzić chłopców w konfesjonale. Po spowiedzi zapraszał ich na rozmowę do pokoju. Według prokuratury wykorzystywał ich trudną sytuację rodzinną. Wśród dowodów jest m.in. list miłosny, jaki miał napisać do 14-latka z Nowego Dworu. Znalazła go matka chłopca.

Zakonnik został za karę przeniesiony z Rywałda Królewskiego do Zakroczymia. Przełożeni zabronili mu korzystania z telefonu komórkowego i internetu, ale Sz. łamał te zakazy. W tej chwili Sz. jest w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 12 sierpnia 2014 o 10:43
0

Takie przestępstwa w wykonaniu tzw. osób duchownych są wyjątkowo bulwersujące bo ci ludzie roszczą sobie pretensję aby nas uczyć moralności aby być naszymi "przewodnikami duchowymi". Każą wyjawiać nam nasze grzechy i udzielają rozgrzeszeń. Ponadto sugerują, że mają bliski kontakt z Bogiem i przekazują nam jego wolę.

Na pewno pedofile są też wśród biznesmenów, taksówkarzy i innych zawodów, ale oni nie są na tyle bezczelni aby nas uczyć moralności.

Avatar
glupkidokupki.... / 12 sierpnia 2014 o 09:47
0

.....i co, i co wy im zrobicie? Kościół żyje na własnych warunkach za wasze pieniądze i jedyną rzeczą jemu należną od państwa jest coroczne dofinansowanie w wysokości przewyższającej budżet resortu edukacji! Wam natomiast naplują w twarz i się radośnie uśmiechną! Nie mam już za grosz poczucia empatii dla tych wykorzystywanych, ponieważ staja się ofiarami na własne żądanie. Społeczeństwo akceptuje wszelkie zbrodnie i przewinienia dokonywane przez zboczeńców w sutannach... I niech was gwałcą nadal, ale nie zapomnijcie pobiec z datkiem na tacę, nie zapomnijcie poprzeć polityka  przyklaskującego proboszczowi i biskupom, ale także nadstawiajcie im zadki w pozycji głębokiego skłonu ...

.....i co, i co wy im zrobicie? Kościół żyje na własnych warunkach za wasze pieniądze i jedyną rzeczą jemu należną od państwa jest coroczne dofinansowanie w wysokości przewyższającej budżet resortu edukacji! Wam natomiast naplują w twarz i się radośnie uśmiechną! Nie mam już za grosz poczucia empatii dla tych wykorzystywanych, ponieważ staja się ofiarami na własne żądanie. Społeczeństwo akceptuje wszelkie zbrodnie i przewinienia dokonywane przez zboczeńców w sutannach... I niech was gwałcą nadal, ale nie zapomnijcie pobiec z datkiem ... rozwiń

Avatar
anka / 12 sierpnia 2014 o 09:47
0

To, że jakiś ksiądz jest pedofilem jest czymś co można by przewidzieć. Dlaczego? Bo pedofil często szuka takiego miejsca, gdzie ma kontakt z dziećmi. Podobnie jest z homoseksualizmem. Wówczas nikt nie pyta dlaczego nie ma dziewczyny, czy żony. Łatwo się ukryć. Szkoda tylko, że było to ukrywane zamiast usuwania z duchowieństwa i zgłaszania do prokuratury. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Ale nie to mnie dziwi. Otóż zastanawiam się, skąd ta nagonka? Czyżby wśród innych grup społecznych nie było pedofili? A może tak spojrzeć na nauczycieli, lekarzy, bankowców, ludzi mediów, psychologów, itd.? Czyżby tam nie było pedofilii? Są, ale to nie budzi takiej sensacji. Czyż nie lepiej w całej grupie duchowieństwa, czyli nie tylko wśród tych w Polsce, ale i na świecie, znaleźć w efekcie garstkę pedofilii i podsycać nienawiść do księży? A mówili, że w czasach komunizmu księża i wierzący byli nękani. Myślę, iż dopiero teraz można o tym mówić.

To, że jakiś ksiądz jest pedofilem jest czymś co można by przewidzieć. Dlaczego? Bo pedofil często szuka takiego miejsca, gdzie ma kontakt z dziećmi. Podobnie jest z homoseksualizmem. Wówczas nikt nie pyta dlaczego nie ma dziewczyny, czy żony. Łatwo się ukryć. Szkoda tylko, że było to ukrywane zamiast usuwania z duchowieństwa i zgłaszania do prokuratury. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Ale nie to mnie dziwi. Otóż zastanawiam się, skąd ta nagonka? Czyżby wśród innych grup społecznych nie było pedofili? A może tak spojrzeć na na... rozwiń

Avatar
zniesmaczony / 12 sierpnia 2014 o 09:00
0

to jest w tym wszystkim najgorsze , że ci zboczeńcy są bezkarni , powinno pokazywać sie ich wizerunki , aby omijać tych zwyrodnialców szerokim łukiem , a kościół co na to , przeniesie takiego zboczeńca do innej parafii , a później kolejnej , to nie grzech , że ksiądz gwałci dzieci , to nie grzech , że ksiądz publicznie rozbiera dzieci jak to swego czasu zrobił pewien ksiądz W.  a o ilu rzeczach wogóle nie wiemy , powinny byc surowe kary , a  dla księży jeszcze surowsze

Avatar
men / 12 sierpnia 2014 o 08:41
0

Miał wykorzystywać ?

I co, nie wykorzystywał choć powinien ?

Polska mowa, trudna języka.

Avatar
Zbig / 11 sierpnia 2014 o 23:30
0
Zacznijmy od kastrowania księży. Będą z tego same plusy - nie będzie bzykał no i altem pieśni będzie śpiewał.
Avatar
dywagator ... / 11 sierpnia 2014 o 19:16
0

...każde takie "grzeszne", a więc w normalnym języku, zbrodnicze zachowanie powinno być karane z całą surowością. Pozostaje jednak pytanie o rolę rodziców tych wykorzystywanych dzieci! Nie należałoby także zacząć karać i ich za skłanianie potomstwa do kontaktów z funkcjonariuszami KK? .. 

Avatar
iyo / 11 sierpnia 2014 o 18:31
0

Ukrainę niszczą zielone ludziki, nas czarne.

Avatar
słowo boże / 11 sierpnia 2014 o 17:46
0
a co się dzieje z tym zboczeńcem wesołowskim?? przebrał się za arcybiskupa, poleciał na dominikanę
aby głosić słowo boże!! głosił,owszem, w ten sposób, że bzykał tamtejsze dzieci. Teraz jest bezpieczny,
siedzi w watykanie i bzyka rzymskie dzieci!! niedługo przyleci do polski, aby bzykać polskie dzieci!!
Avatar
Polak / 12 sierpnia 2014 o 10:43
0

Takie przestępstwa w wykonaniu tzw. osób duchownych są wyjątkowo bulwersujące bo ci ludzie roszczą sobie pretensję aby nas uczyć moralności aby być naszymi "przewodnikami duchowymi". Każą wyjawiać nam nasze grzechy i udzielają rozgrzeszeń. Ponadto sugerują, że mają bliski kontakt z Bogiem i przekazują nam jego wolę.

Na pewno pedofile są też wśród biznesmenów, taksówkarzy i innych zawodów, ale oni nie są na tyle bezczelni aby nas uczyć moralności.

Avatar
glupkidokupki.... / 12 sierpnia 2014 o 09:47
0

.....i co, i co wy im zrobicie? Kościół żyje na własnych warunkach za wasze pieniądze i jedyną rzeczą jemu należną od państwa jest coroczne dofinansowanie w wysokości przewyższającej budżet resortu edukacji! Wam natomiast naplują w twarz i się radośnie uśmiechną! Nie mam już za grosz poczucia empatii dla tych wykorzystywanych, ponieważ staja się ofiarami na własne żądanie. Społeczeństwo akceptuje wszelkie zbrodnie i przewinienia dokonywane przez zboczeńców w sutannach... I niech was gwałcą nadal, ale nie zapomnijcie pobiec z datkiem na tacę, nie zapomnijcie poprzeć polityka  przyklaskującego proboszczowi i biskupom, ale także nadstawiajcie im zadki w pozycji głębokiego skłonu ...

.....i co, i co wy im zrobicie? Kościół żyje na własnych warunkach za wasze pieniądze i jedyną rzeczą jemu należną od państwa jest coroczne dofinansowanie w wysokości przewyższającej budżet resortu edukacji! Wam natomiast naplują w twarz i się radośnie uśmiechną! Nie mam już za grosz poczucia empatii dla tych wykorzystywanych, ponieważ staja się ofiarami na własne żądanie. Społeczeństwo akceptuje wszelkie zbrodnie i przewinienia dokonywane przez zboczeńców w sutannach... I niech was gwałcą nadal, ale nie zapomnijcie pobiec z datkiem ... rozwiń

Avatar
anka / 12 sierpnia 2014 o 09:47
0

To, że jakiś ksiądz jest pedofilem jest czymś co można by przewidzieć. Dlaczego? Bo pedofil często szuka takiego miejsca, gdzie ma kontakt z dziećmi. Podobnie jest z homoseksualizmem. Wówczas nikt nie pyta dlaczego nie ma dziewczyny, czy żony. Łatwo się ukryć. Szkoda tylko, że było to ukrywane zamiast usuwania z duchowieństwa i zgłaszania do prokuratury. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Ale nie to mnie dziwi. Otóż zastanawiam się, skąd ta nagonka? Czyżby wśród innych grup społecznych nie było pedofili? A może tak spojrzeć na nauczycieli, lekarzy, bankowców, ludzi mediów, psychologów, itd.? Czyżby tam nie było pedofilii? Są, ale to nie budzi takiej sensacji. Czyż nie lepiej w całej grupie duchowieństwa, czyli nie tylko wśród tych w Polsce, ale i na świecie, znaleźć w efekcie garstkę pedofilii i podsycać nienawiść do księży? A mówili, że w czasach komunizmu księża i wierzący byli nękani. Myślę, iż dopiero teraz można o tym mówić.

To, że jakiś ksiądz jest pedofilem jest czymś co można by przewidzieć. Dlaczego? Bo pedofil często szuka takiego miejsca, gdzie ma kontakt z dziećmi. Podobnie jest z homoseksualizmem. Wówczas nikt nie pyta dlaczego nie ma dziewczyny, czy żony. Łatwo się ukryć. Szkoda tylko, że było to ukrywane zamiast usuwania z duchowieństwa i zgłaszania do prokuratury. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Ale nie to mnie dziwi. Otóż zastanawiam się, skąd ta nagonka? Czyżby wśród innych grup społecznych nie było pedofili? A może tak spojrzeć na na... rozwiń

Avatar
zniesmaczony / 12 sierpnia 2014 o 09:00
0

to jest w tym wszystkim najgorsze , że ci zboczeńcy są bezkarni , powinno pokazywać sie ich wizerunki , aby omijać tych zwyrodnialców szerokim łukiem , a kościół co na to , przeniesie takiego zboczeńca do innej parafii , a później kolejnej , to nie grzech , że ksiądz gwałci dzieci , to nie grzech , że ksiądz publicznie rozbiera dzieci jak to swego czasu zrobił pewien ksiądz W.  a o ilu rzeczach wogóle nie wiemy , powinny byc surowe kary , a  dla księży jeszcze surowsze

Avatar
men / 12 sierpnia 2014 o 08:41
0

Miał wykorzystywać ?

I co, nie wykorzystywał choć powinien ?

Polska mowa, trudna języka.

Avatar
Zbig / 11 sierpnia 2014 o 23:30
0
Zacznijmy od kastrowania księży. Będą z tego same plusy - nie będzie bzykał no i altem pieśni będzie śpiewał.
Avatar
dywagator ... / 11 sierpnia 2014 o 19:16
0

...każde takie "grzeszne", a więc w normalnym języku, zbrodnicze zachowanie powinno być karane z całą surowością. Pozostaje jednak pytanie o rolę rodziców tych wykorzystywanych dzieci! Nie należałoby także zacząć karać i ich za skłanianie potomstwa do kontaktów z funkcjonariuszami KK? .. 

Avatar
iyo / 11 sierpnia 2014 o 18:31
0

Ukrainę niszczą zielone ludziki, nas czarne.

Avatar
słowo boże / 11 sierpnia 2014 o 17:46
0
a co się dzieje z tym zboczeńcem wesołowskim?? przebrał się za arcybiskupa, poleciał na dominikanę
aby głosić słowo boże!! głosił,owszem, w ten sposób, że bzykał tamtejsze dzieci. Teraz jest bezpieczny,
siedzi w watykanie i bzyka rzymskie dzieci!! niedługo przyleci do polski, aby bzykać polskie dzieci!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 427 38

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!