Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 kwietnia 2016 r.
8:05

Obliczyli wartość polityka na wizji. Kto najczęściej występuje w telewizji?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 14 A A
Beata Mazurek i Małgorzata Sadurska
Beata Mazurek i Małgorzata Sadurska

Łącznie przez ponad półtorej godziny były prezentowane wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i Beaty Szydło w marcowych wydaniach głównych programów informacyjnych trzech ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Z postaci związanych z naszym regionem najwyższe miejsca w rankingu zajęły Beata Mazurek i Małgorzata Sadurska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Raport opracowany przez instytut badawczy Pentagon Research przedstawia wyniki badania przeprowadzonego w dniach 1–31 marca na podstawie monitoringu „Wydarzeń” Polsatu, „Faktów” TVN i „Wiadomości” TVP1. Dotyczyło ono prezentowanych w nich wypowiedzi polityków.

Przedmiotem pomiaru były czas ekspozycji oraz liczba wejść na wizję, z których na podstawie oficjalnych cen czasu reklamowego w poszczególnych stacjach oszacowano wartość przekazu.
Pierwsze miejsce w rankingu zajął Jarosław Kaczyński, którego wystąpienia pokazywano przez ponad 37,5 minuty. Prezes PiS na wizji pojawiał się 273 razy, a jego wartość mediową wyceniono na ponad 6,5 mln zł.

Na drugiej pozycji znalazł się prezydent Andrzej Duda (niespełna 35,5 min., 266 wejść, 5,7 mln zł), a na trzeciej – premier Beata Szydło (blisko 31 min., 295 wejść i 6,1 mln zł).

W pierwszej dziesiątce uplasowało się tylko dwóch polityków niezwiązanych z partią rządzącą: szef Nowoczesnej Ryszard Petru i lider PO Grzegorz Schetyna.

Z polityków z naszego regionu najwyższe, 19. miejsce, zajęła Beata Mazurek. Posłankę z Chełma i rzeczniczkę klubu parlamentarnego PiS pokazywano 48 razy przez 4,5 minuty. Pochodząca z Puław szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska w zestawieniu jest 31. z 13 wystąpieniami prezentowanymi w sumie przez 2 min. i 13 sekund. Mazurek „wyceniono” na 991 tys. zł, a Sadurską na 332 tys. zł.

W drugiej setce obejmującego 210 osób rankingu znalazło się też pięciu innych polityków związanych z województwem lubelskim. Przez 16 sekund eksponowano trzy wypowiedzi prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (wartość 69,7 tys. zł), co dało mu 141. miejsce. Trzy pozycje niżej uplasował się pochodzący z Lublina rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Na wizji „spędził” 15 sekund podczas trzech wystąpień, co dało wartość 53 tys. zł.

Po razie przez 9 sekund prezentowani byli posłowie Jarosław Sachajko (Kukiz’15) i Janusz Szewczak (PiS). Każdego z nich wyceniono na ponad 26 tys. zł. 33 tys. zł to szacowana wartość wystąpień wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkiewicza, którego wypowiedzi pokazywano dwukrotnie, ale łącznie zaledwie przez 8 sekund, co dało mu niższą pozycję w zestawieniu.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
filuś / 17 kwietnia 2016 o 13:04
0

A kto te brednie ogląda ! Dawno zapomniałem, że jest tvp - to tv kurdupel ! Nawet za szczepańskiego nie było takiego ohydztwa ! HAŃBA !!!!! Ale doczekamy się zmiany i to nie długo

Jak wyjedziesz do Kanady, to sobie tam poskaczesz robaczku ;)
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2016 o 14:07
0
Ale dalibyście jakieś prawdziwe zdjęcie Mazurek! Przecież ona wyglada zupełnie inaczej!!!!!
Avatar
wz crx / 14 kwietnia 2016 o 17:02
0

poprzednik Jana XXIII

Dokładnie ! A "kod" kojarzy mi się z "krnąbni, oddani demokracji" nawet za cenę zdrowia !!! Warto być bohaterem bez względu na czasy , bo każde ich potrzebują ...!!! Tak trzymaj !

Avatar
kod / 14 kwietnia 2016 o 13:53
0

wz crx do "duduś". Widzę ,że masz bogatą wiedzę na temat historii kk w Polsce , którą częściowo ze mną się podzieliłeś/ aś . Dzięki za to . Ludzie obdarzeni rozumem przez Stwórcę doskonale wiedzą ,że kk w osobie swych hierarchów prowadził świat w kierunku łez ,krwi i cierpienia...Nie chce przywoływać imienia pewnego papieża, który po zakończeniu II WŚ umożliwił tysiącom zbrodniarzy przeciwko ludzkości wyjazd z Europy , dając im nową tożsamość !!!

poprzednik Jana XXIII

poprzednik Jana XXIII

rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 12:57
0
a mazurek ma cos do powiedzenia?
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 10:56
0
toma ty gnoju i manipulatorze. kim ty jesteś cwaniaczku za srebrniki judzisz tylko to potrafisz patafianie jeden. Napisz prawdę jak badania wyglądały.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:37
0
wz crx do "duduś". Widzę ,że masz bogatą wiedzę na temat historii kk w Polsce , którą częściowo ze mną się podzieliłeś/ aś . Dzięki za to . Ludzie obdarzeni rozumem przez Stwórcę doskonale wiedzą ,że kk w osobie swych hierarchów prowadził świat w kierunku łez ,krwi i cierpienia...Nie chce przywoływać imienia pewnego papieża, który po zakończeniu II WŚ umożliwił tysiącom zbrodniarzy przeciwko ludzkości wyjazd z Europy , dając im nową tożsamość !!!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:12
0
Wspaniała "dobra zmiana" w pełni dotknęła TVP. Na szczęście odkąd rządzi tam kurski nie oglądam tego bełkotu.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:05
0
pisiory jedyne co robio to wyspisujo po forach
Avatar
duduś / 14 kwietnia 2016 o 08:57
0

Inwektywy to raczej nie na miejscu...Mnie martwi co innego - próbują nam wcisnąć ,że wszystko i wszystkich można przeliczyć na pieniądze . Za rządów kleru ( oczywiście z tylnego siedzenia!!!) pewnie tak , ale kk od nauki śp.geniusza Chrystusa zapożyczył tylko "logo"...i nic poza tym ...Całkowity moralny upadek ...!!! Całe szczęście ,że pamiętam czasy takich wielkich Polaków jak śp.Gierek, śp.kardynał Wyszyński czy śp.gen. Jaruzelski...!!!

Tak działali "wielcy polacy"

 Kościelna Targowica, czyli katolicki patriotyzm w praktyce:
9 maja 1794 r. wokół ratusza warszawskiego zebrał się kilkutysięczny tłum do którego przemawiał sekretarz Hugona Kołłątaja Kazimierz Konopka, nawołując do powieszenia zdrajców. Spośród dużej grupy aresztowanych wyselekcjonowano cztery osoby, ... wśród nich biskupa Józefa Kossakowskiego, który - jak wspomina sam Jan Kiliński - sfajdał się przy aresztowaniu. Następnie przewieziono go z wieży prochowni do ratusza. "Biskup Kossakowski ze spuszczonymi oczami przechodził szeregi ludu.
"Na parterze ratusza odbył się sąd w towarzystwie podnieconego ludu, który zaglądał do sali przez okna. Zarzut pierwszy mówił, że oskarżeni "zupełnie i całkowicie na usługi potencji zagranicznej obcej rosyjskiej zaprzedali się", a niektórzy z nich pobierali od dworu rosyjskiego pensje. Znaleziono kwity podpisane przez biskupa Kossakowskiego, że wziął od ambasady rosyjskiej dwukrotnie pieniądze. Kolejne oskarżenie głosiło, że przystąpił do konfederacji targowickiej, trzecie, że był współtwórcą sejmu grodzieńskiego - inaczej zwanego "sejmem hańby" - ratyfikującego przez Polskę II rozbiór Polski. Po zakończeniu sejmu hańby w Grodnie, uczczono II rozbiór Polski mszą świętą o godz.9:00 i podziękowano Panu Bogu uroczystym Te Deum.
Czy czczenie dzisiaj mszami rocznic Konstytucji nie jest szczytem bezczelności ze strony Kościoła?
Kossakowski wziął od Rosjan 4 tys. dukatów w złocie za skaptowanie 60 posłów. Zarzut czwarty oskarżał postawionych przed sądem o bezprawne przywłaszczenie sobie różnych tytułów w Rzeczpospolitej. W czasie procesu - pewien bezkarności - przyznał się do wszystkiego. Na pytanie dlaczego podpisał rozbiór Polski, odpowiedział bezczelnie: "Dlategom podpisał abym pieniądze wziął". Pytany co ma na swoją obronę, oznajmił: "Osoba każdego biskupa święta jest i nietykalna."
Na koniec ogłoszono wyrok skazujący wszystkich obwinionych na śmierć przez powieszenie. Wyrok ogłoszono ludowi, który zareagował entuzjazmem i oklaskami. Zawieziono Kossakowskiego do kościoła Bernardynów, aby zdjąć z niego święcenia kapłańskie. Kiedy prowadzono go do szubienicy, tłum szarpał go, bił, pluł na niego, zdzierał z niego odzienie ale biskup na to nie reagował. Krzyczał za to przez całą drogę że obok niego zawisnąć powinni inni. Wspomniał biskupa płockiego Szembeka, biskupa poznańskiego Okęckiego i prymasa Polski Michała Poniatowskiego. Niektórzy twierdzą, że domagał się powieszenia króla, którego i tak potem powieszono ale symbolicznie, zawieszając jego portret na szubienicy. Fizycznie nie zdążono gdyż zbiegł już do Rosji. Prowadzony na szubienicę miał okazję oglądać wiszących już innych targowickich zdrajców. Źródła zgodnie twierdzą, że pod szubienicą rozebrany został do samej bielizny. Kitowicz twierdzi, że brudnej - czyżby szewc Kiliński nie zmyślał? Reakcją tłumu po wykonaniu wyroku - przed kościołem św.Anny, tuż przy samym placu zamkowym - były śmiechy, wystrzały, brawa, okrzyki "Vivat!" i "niech żyje rewolucja!" Stanisław August przerażony pisał do Kościuszki, że na ulicach stolicy słyszy się piosenkę, w której padały słowa:
"My, Krakowiacy nosiem guz u pasa, Powiesiem sobie króla i prymasa."
Kolejny dzień akcji rozpoczęto w nocy z 27 na 28 czerwca 1794 r. kiedy to przed pałacem prymasa postawiono szubienicę. Jej widok - mówi jedna z wersji - miała przyprawić prymasa o takie przerażenie, że umarł. Inna opowiada, że rodzina królewska w zaistniałej sytuacji postanowiła ułatwić krewnemu godną śmierć i podała mu truciznę. Lud Warszawy podsumował to wierszykiem:"książę prymas zwąchał linę,wolał proszek niż drabinę."I jeszcze jeden nagrobkowy wierszyk:
"Najpierwsze w Polsce posiadał honory,Zdzierał kościoły, przedawał klasztory.Rozpustnik, marnotrawnik, zdrajca swej ojczyzny,by uszedł szubienicy, zginął od trucizny".

Mówi się też, że król dał zażyć bratu tabaki, od której ten umarł w kilka dni, albo, że zjawił się u niego Kościuszko z dowodami zdrady i zostawił mu truciznę, którą ten zażył. Dowodami tymi były listy przejęte przez powstańców jakie słał prymas do wojsk pruskich atakujących Warszawę wskazując im słabe punkty w obronie stolicy.
Po Warszawie krążyła też pogłoska, że książę prymas uciekł, więc obawiając się rozruchów wystawiono zwłoki na widok publiczny. Twarz zmarłego była już bardzo obrzękła, wobec czego przykryto ją zielona chustą, jednak mógł ją podnieść każdy odwiedzający. Jak pisze Rymkiewicz: "Mogła to zrobić każda k..rwa zza Żelaznej bramy."
Rankiem tego samego dnia w innym miejscu Warszawy, pod pałacem Brühla w którym był więziony biskup wileński Ignacy Massalski, pojawiło się pospólstwo, którego liczbę oceniano na od kilkuset osób do kilku tysięcy. Straż w obliczu napierającego tłumu dała drapaka i lud stolicy wdarł się do więzienia. Massalski się opierał więc go bito pięściami po głowie i poganiano. Że nie było pod ręką sznura powieszono go bez sądu na końskich lejcach od stojącego w pobliżu wozu.
Na pierwszym sejmie rozbiorowym w 1773 roku poparł organizatorów, biskupa Ostrowskiego i biskupa Młodziejowskiego, wygłaszając wówczas płomienną mowę po której zyskał miano "czwartej potencji rozbiorowej". Targowiczanin zwalczający reformy i Konstytucję 3 maja. Człowiek rosyjskiego ambasadora Sieviersa, któremu pomagał w doborze posłów, a nawet nakłaniał do ich terroryzowania podczas rozbiorowego "sejmu hańby" w Grodnie, którego był organizatorem i gdzie wygłosił mowę "o nieograniczonej ufności we wspaniałomyślność cesarzowej."Massalski był namiętnym karciarzem i w ostatnich dwóch latach swego życia przegrał w karty ok 100 tys. dukatów, równowartość 350 kg złota! Kolejny targowiczanin i współorganizator "sejmu hańby" biskup chełmski Wojciech Skarszewski został skazany za zdradę prawomocnym wyrokiem sądu, lecz szubienicy uniknął, bo Kościuszko szantażowany przez Ko

Tak działali "wielcy polacy"

 Kościelna Targowica, czyli katolicki patriotyzm w praktyce:
9 maja 1794 r. wokół ratusza warszawskiego zebrał się kilkutysięczny tłum do którego przemawiał sekretarz Hugona Kołłątaja Kazimierz Konopka, nawołując do powieszenia zdrajców. Spośród dużej grupy aresztowanych wyselekcjonowano cztery osoby, ... wśród nich biskupa Józefa Kossakowskiego, który - jak wspomina sam Jan Kiliński - sfajdał się przy aresztowaniu. Następnie przewieziono go z ... rozwiń

Avatar
filuś / 17 kwietnia 2016 o 13:04
0

A kto te brednie ogląda ! Dawno zapomniałem, że jest tvp - to tv kurdupel ! Nawet za szczepańskiego nie było takiego ohydztwa ! HAŃBA !!!!! Ale doczekamy się zmiany i to nie długo

Jak wyjedziesz do Kanady, to sobie tam poskaczesz robaczku ;)
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2016 o 14:07
0
Ale dalibyście jakieś prawdziwe zdjęcie Mazurek! Przecież ona wyglada zupełnie inaczej!!!!!
Avatar
wz crx / 14 kwietnia 2016 o 17:02
0

poprzednik Jana XXIII

Dokładnie ! A "kod" kojarzy mi się z "krnąbni, oddani demokracji" nawet za cenę zdrowia !!! Warto być bohaterem bez względu na czasy , bo każde ich potrzebują ...!!! Tak trzymaj !

Avatar
kod / 14 kwietnia 2016 o 13:53
0

wz crx do "duduś". Widzę ,że masz bogatą wiedzę na temat historii kk w Polsce , którą częściowo ze mną się podzieliłeś/ aś . Dzięki za to . Ludzie obdarzeni rozumem przez Stwórcę doskonale wiedzą ,że kk w osobie swych hierarchów prowadził świat w kierunku łez ,krwi i cierpienia...Nie chce przywoływać imienia pewnego papieża, który po zakończeniu II WŚ umożliwił tysiącom zbrodniarzy przeciwko ludzkości wyjazd z Europy , dając im nową tożsamość !!!

poprzednik Jana XXIII

poprzednik Jana XXIII

rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 12:57
0
a mazurek ma cos do powiedzenia?
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 10:56
0
toma ty gnoju i manipulatorze. kim ty jesteś cwaniaczku za srebrniki judzisz tylko to potrafisz patafianie jeden. Napisz prawdę jak badania wyglądały.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:37
0
wz crx do "duduś". Widzę ,że masz bogatą wiedzę na temat historii kk w Polsce , którą częściowo ze mną się podzieliłeś/ aś . Dzięki za to . Ludzie obdarzeni rozumem przez Stwórcę doskonale wiedzą ,że kk w osobie swych hierarchów prowadził świat w kierunku łez ,krwi i cierpienia...Nie chce przywoływać imienia pewnego papieża, który po zakończeniu II WŚ umożliwił tysiącom zbrodniarzy przeciwko ludzkości wyjazd z Europy , dając im nową tożsamość !!!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:12
0
Wspaniała "dobra zmiana" w pełni dotknęła TVP. Na szczęście odkąd rządzi tam kurski nie oglądam tego bełkotu.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2016 o 09:05
0
pisiory jedyne co robio to wyspisujo po forach
Avatar
duduś / 14 kwietnia 2016 o 08:57
0

Inwektywy to raczej nie na miejscu...Mnie martwi co innego - próbują nam wcisnąć ,że wszystko i wszystkich można przeliczyć na pieniądze . Za rządów kleru ( oczywiście z tylnego siedzenia!!!) pewnie tak , ale kk od nauki śp.geniusza Chrystusa zapożyczył tylko "logo"...i nic poza tym ...Całkowity moralny upadek ...!!! Całe szczęście ,że pamiętam czasy takich wielkich Polaków jak śp.Gierek, śp.kardynał Wyszyński czy śp.gen. Jaruzelski...!!!

Tak działali "wielcy polacy"

 Kościelna Targowica, czyli katolicki patriotyzm w praktyce:
9 maja 1794 r. wokół ratusza warszawskiego zebrał się kilkutysięczny tłum do którego przemawiał sekretarz Hugona Kołłątaja Kazimierz Konopka, nawołując do powieszenia zdrajców. Spośród dużej grupy aresztowanych wyselekcjonowano cztery osoby, ... wśród nich biskupa Józefa Kossakowskiego, który - jak wspomina sam Jan Kiliński - sfajdał się przy aresztowaniu. Następnie przewieziono go z wieży prochowni do ratusza. "Biskup Kossakowski ze spuszczonymi oczami przechodził szeregi ludu.
"Na parterze ratusza odbył się sąd w towarzystwie podnieconego ludu, który zaglądał do sali przez okna. Zarzut pierwszy mówił, że oskarżeni "zupełnie i całkowicie na usługi potencji zagranicznej obcej rosyjskiej zaprzedali się", a niektórzy z nich pobierali od dworu rosyjskiego pensje. Znaleziono kwity podpisane przez biskupa Kossakowskiego, że wziął od ambasady rosyjskiej dwukrotnie pieniądze. Kolejne oskarżenie głosiło, że przystąpił do konfederacji targowickiej, trzecie, że był współtwórcą sejmu grodzieńskiego - inaczej zwanego "sejmem hańby" - ratyfikującego przez Polskę II rozbiór Polski. Po zakończeniu sejmu hańby w Grodnie, uczczono II rozbiór Polski mszą świętą o godz.9:00 i podziękowano Panu Bogu uroczystym Te Deum.
Czy czczenie dzisiaj mszami rocznic Konstytucji nie jest szczytem bezczelności ze strony Kościoła?
Kossakowski wziął od Rosjan 4 tys. dukatów w złocie za skaptowanie 60 posłów. Zarzut czwarty oskarżał postawionych przed sądem o bezprawne przywłaszczenie sobie różnych tytułów w Rzeczpospolitej. W czasie procesu - pewien bezkarności - przyznał się do wszystkiego. Na pytanie dlaczego podpisał rozbiór Polski, odpowiedział bezczelnie: "Dlategom podpisał abym pieniądze wziął". Pytany co ma na swoją obronę, oznajmił: "Osoba każdego biskupa święta jest i nietykalna."
Na koniec ogłoszono wyrok skazujący wszystkich obwinionych na śmierć przez powieszenie. Wyrok ogłoszono ludowi, który zareagował entuzjazmem i oklaskami. Zawieziono Kossakowskiego do kościoła Bernardynów, aby zdjąć z niego święcenia kapłańskie. Kiedy prowadzono go do szubienicy, tłum szarpał go, bił, pluł na niego, zdzierał z niego odzienie ale biskup na to nie reagował. Krzyczał za to przez całą drogę że obok niego zawisnąć powinni inni. Wspomniał biskupa płockiego Szembeka, biskupa poznańskiego Okęckiego i prymasa Polski Michała Poniatowskiego. Niektórzy twierdzą, że domagał się powieszenia króla, którego i tak potem powieszono ale symbolicznie, zawieszając jego portret na szubienicy. Fizycznie nie zdążono gdyż zbiegł już do Rosji. Prowadzony na szubienicę miał okazję oglądać wiszących już innych targowickich zdrajców. Źródła zgodnie twierdzą, że pod szubienicą rozebrany został do samej bielizny. Kitowicz twierdzi, że brudnej - czyżby szewc Kiliński nie zmyślał? Reakcją tłumu po wykonaniu wyroku - przed kościołem św.Anny, tuż przy samym placu zamkowym - były śmiechy, wystrzały, brawa, okrzyki "Vivat!" i "niech żyje rewolucja!" Stanisław August przerażony pisał do Kościuszki, że na ulicach stolicy słyszy się piosenkę, w której padały słowa:
"My, Krakowiacy nosiem guz u pasa, Powiesiem sobie króla i prymasa."
Kolejny dzień akcji rozpoczęto w nocy z 27 na 28 czerwca 1794 r. kiedy to przed pałacem prymasa postawiono szubienicę. Jej widok - mówi jedna z wersji - miała przyprawić prymasa o takie przerażenie, że umarł. Inna opowiada, że rodzina królewska w zaistniałej sytuacji postanowiła ułatwić krewnemu godną śmierć i podała mu truciznę. Lud Warszawy podsumował to wierszykiem:"książę prymas zwąchał linę,wolał proszek niż drabinę."I jeszcze jeden nagrobkowy wierszyk:
"Najpierwsze w Polsce posiadał honory,Zdzierał kościoły, przedawał klasztory.Rozpustnik, marnotrawnik, zdrajca swej ojczyzny,by uszedł szubienicy, zginął od trucizny".

Mówi się też, że król dał zażyć bratu tabaki, od której ten umarł w kilka dni, albo, że zjawił się u niego Kościuszko z dowodami zdrady i zostawił mu truciznę, którą ten zażył. Dowodami tymi były listy przejęte przez powstańców jakie słał prymas do wojsk pruskich atakujących Warszawę wskazując im słabe punkty w obronie stolicy.
Po Warszawie krążyła też pogłoska, że książę prymas uciekł, więc obawiając się rozruchów wystawiono zwłoki na widok publiczny. Twarz zmarłego była już bardzo obrzękła, wobec czego przykryto ją zielona chustą, jednak mógł ją podnieść każdy odwiedzający. Jak pisze Rymkiewicz: "Mogła to zrobić każda k..rwa zza Żelaznej bramy."
Rankiem tego samego dnia w innym miejscu Warszawy, pod pałacem Brühla w którym był więziony biskup wileński Ignacy Massalski, pojawiło się pospólstwo, którego liczbę oceniano na od kilkuset osób do kilku tysięcy. Straż w obliczu napierającego tłumu dała drapaka i lud stolicy wdarł się do więzienia. Massalski się opierał więc go bito pięściami po głowie i poganiano. Że nie było pod ręką sznura powieszono go bez sądu na końskich lejcach od stojącego w pobliżu wozu.
Na pierwszym sejmie rozbiorowym w 1773 roku poparł organizatorów, biskupa Ostrowskiego i biskupa Młodziejowskiego, wygłaszając wówczas płomienną mowę po której zyskał miano "czwartej potencji rozbiorowej". Targowiczanin zwalczający reformy i Konstytucję 3 maja. Człowiek rosyjskiego ambasadora Sieviersa, któremu pomagał w doborze posłów, a nawet nakłaniał do ich terroryzowania podczas rozbiorowego "sejmu hańby" w Grodnie, którego był organizatorem i gdzie wygłosił mowę "o nieograniczonej ufności we wspaniałomyślność cesarzowej."Massalski był namiętnym karciarzem i w ostatnich dwóch latach swego życia przegrał w karty ok 100 tys. dukatów, równowartość 350 kg złota! Kolejny targowiczanin i współorganizator "sejmu hańby" biskup chełmski Wojciech Skarszewski został skazany za zdradę prawomocnym wyrokiem sądu, lecz szubienicy uniknął, bo Kościuszko szantażowany przez Ko

Tak działali "wielcy polacy"

 Kościelna Targowica, czyli katolicki patriotyzm w praktyce:
9 maja 1794 r. wokół ratusza warszawskiego zebrał się kilkutysięczny tłum do którego przemawiał sekretarz Hugona Kołłątaja Kazimierz Konopka, nawołując do powieszenia zdrajców. Spośród dużej grupy aresztowanych wyselekcjonowano cztery osoby, ... wśród nich biskupa Józefa Kossakowskiego, który - jak wspomina sam Jan Kiliński - sfajdał się przy aresztowaniu. Następnie przewieziono go z ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 2 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 5 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!