Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 listopada 2014 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Pierwszy śnieg już spadł. Jak są przygotowani drogowcy?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 7 A A

Pierwszą tegoroczną potyczkę z zimą w okolicach Włodawy, stoczyło 13 pługów z Zarządu Dróg Wojewódzkich. Sprzęt sprawdzili także drogowcy z GDDKiA. Śnieg spadł nocą, że środy na czwartek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W 17 bazach na sygnał czeka 66 piaskarko-solarek. Do akcji jest gotowych też 68 pługów w tym 9 ciężkich wirnikowych - takim sprzętem dysponuje Zarządu Dróg Wojewódzkich w sezonie zimowym 2014/2015. Do walki z zimą ZDW przygotował też 11 tys. ton soli i 32 tys. ton mieszanki piaskowo-solnej.

- Pod naszą kuratelą jest teraz aż 2274 kilometrów dróg. O 100 km więcej niż rok temu - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor ZDW w Lublinie. - Pierwszy do walki z śniegiem ruszył nasz sprzęt we Włodawie - dodaje.

Większość dróg pod opieką ZDW jest objęta II, IV i VI standardem. A to oznacza, że muszą być odśnieżone, ale tylko połowa z nich ma być posypana solą lub mieszanką. Kierowcy muszą się, zatem przygotować, że zimą spora część dróg wojewódzkich w naszym województwie będzie biała.

Na drogach krajowych administrowanych przez lubelski oddział GDDKiA sprzęt zimowy też już pracował. - W nocy ze środy na czwartek na drogi wyjechało ok. 20 solarek, najwięcej w północnej i południowej części województwa - informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego GDDKiA.

W najwyższym standardzie I będzie utrzymywana droga ekspresowa S17 na odcinku Kurów-Lublin-Piaski wraz z węzłami. Zadbają o to dwie firmy, w tzw. modelu "utrzymaj standard”. A to oznacza, że jezdnia ma być czarna, mokra, zawsze przejezdna i bez zasp. Śnieg może leżeć na drodze tylko do dwóch godzin po ustaniu opadów, a na uprzątnięcie błota pośniegowego drogowcy mają 4 godziny.

W lubelskim GDDKiA na kolejny atak zimy czeka 46 solarek z pługiem, 7 unimogów wyposażonych w pług lemieszowy i solarkę oraz 87 innych pojazdów i sprzętu. - W przypadku wystąpienia bardzo trudnych warunków zimowych, np. katastrofalne opady śniegu, dodatkowo będziemy mieli do dyspozycji 21 jednostek sprzętu, w tym ładowarki, spycharki oraz dźwigi - dodaje Nalewajko.

GDDKiA przygotowała też 21,2 tys. ton soli drogowej i 4,1 tys. ton soli do solanki. - Wzdłuż dróg krajowych województwa lubelskiego stoi już ok. 180 km siatki przeciwśnieżnej - kończy Nalewajko.

Prognozy pogody na najbliższy tydzień nie przewidują opadów śniegu. Jednak należy się spodziewać nocnych i porannych przymrozków.

Pada śnieg? Zadzwoń!

• Na uwagi o stanie dróg czekają dyżurni. W ZDW pod numerem telefonu: (81) 749 53 28, w GDDKiA tel. 19 111.
• Drogi krajowe są oznaczone numerami dwucyfrowymi np. 17, a wojewódzkie trzycyfrowymi np. 820.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2014 r. o 21:40

Cha-mie jak piszesz to pisz w granicach przyzwoitości i kultury. Nikt nie prosił ciebie o wulgarne komentarze. Ale po co ja to wszystko piszę do takiego prostaka - cha-ma.

Gdzie ty klarnecie masz coś wulgarnego ? czytaj nieuku ze zrozumieniem !!!!!!!!!!

Avatar
Andrzje / 20 listopada 2014 r. o 21:19

Nieprzygotowani to są kierowcy, którzy nie maja zmienionych opon na zimowe, nie potrafią sprawdzić prognozy pogody na następny dzień (bo może trzebaby było wstać 30 min wcześniej, odśnieżyć samochód żeby pole widzenia nie było jak w czołgu). Prosta zasada jak jest zima to jest zimno pada śnieg a na drogach i chodnikach jest ślisko. Czarne suche drogi to są w lecie. Ludzie przestańcie narzekać na drogowców tylko zacznijcie myśleć na drodze:

- sprawdzamy prognoze pogody

- przygotowujemy samochód do jazdy

- jedziemy ostrożnie do celu

- w skrajnych przypadkach zostawiamy samochód pod domem i jedziemy komunikacja miejską

Szkoda, że nie ma głosowania na top komentarz. Święte słowa! Ludzie przykład brać!

Szkoda, że nie ma głosowania na top komentarz. Święte słowa! Ludzie przykład brać!

rozwiń
Avatar
asd / 20 listopada 2014 r. o 20:49

Nieprzygotowani to są kierowcy, którzy nie maja zmienionych opon na zimowe, nie potrafią sprawdzić prognozy pogody na następny dzień (bo może trzebaby było wstać 30 min wcześniej, odśnieżyć samochód żeby pole widzenia nie było jak w czołgu). Prosta zasada jak jest zima to jest zimno pada śnieg a na drogach i chodnikach jest ślisko. Czarne suche drogi to są w lecie. Ludzie przestańcie narzekać na drogowców tylko zacznijcie myśleć na drodze:

- sprawdzamy prognoze pogody

- przygotowujemy samochód do jazdy

- jedziemy ostrożnie do celu

- w skrajnych przypadkach zostawiamy samochód pod domem i jedziemy komunikacja miejską

Nieprzygotowani to są kierowcy, którzy nie maja zmienionych opon na zimowe, nie potrafią sprawdzić prognozy pogody na następny dzień (bo może trzebaby było wstać 30 min wcześniej, odśnieżyć samochód żeby pole widzenia nie było jak w czołgu). Prosta zasada jak jest zima to jest zimno pada śnieg a na drogach i chodnikach jest ślisko. Czarne suche drogi to są w lecie. Ludzie przestańcie narzekać na drogowców tylko zacznijcie myśleć na drodze:

- sprawdzamy prognoze pogody

- przygotowujemy samochód do jazdy

- jedziemy ostr... rozwiń

Avatar
jurek / 20 listopada 2014 r. o 20:44

Cha-mie jak piszesz to pisz w granicach przyzwoitości i kultury. Nikt nie prosił ciebie o wulgarne komentarze. Ale po co ja to wszystko piszę do takiego prostaka - cha-ma.

Avatar
rysiek / 20 listopada 2014 r. o 20:30

Pytacie jak są przygotowani drogowcy. Tak samo jak Państwowa Komisja Wyborcza. I jedni i drudzy zawsze zawalają w swoich powinnościach.

Ale nam tuskojeby zafundowały przyszłość !!!  mam nadzieję że to już ostatnia ich zima.

Avatar
gonzo12 / 20 listopada 2014 r. o 20:18
http://daa.pl/matka_zabila_2_swoich_dzieci_szok_w_okolicy

Pijana matka zabija 2 dzieci . za takie cos powinno byc dozywocie .a ona dostala 5 lat smiech z polskiego prawa

Avatar
jurek / 20 listopada 2014 r. o 19:59

Pytacie jak są przygotowani drogowcy. Tak samo jak Państwowa Komisja Wyborcza. I jedni i drudzy zawsze zawalają w swoich powinnościach.

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 r. o 21:40

Cha-mie jak piszesz to pisz w granicach przyzwoitości i kultury. Nikt nie prosił ciebie o wulgarne komentarze. Ale po co ja to wszystko piszę do takiego prostaka - cha-ma.

Gdzie ty klarnecie masz coś wulgarnego ? czytaj nieuku ze zrozumieniem !!!!!!!!!!

Avatar
Andrzje / 20 listopada 2014 r. o 21:19

Nieprzygotowani to są kierowcy, którzy nie maja zmienionych opon na zimowe, nie potrafią sprawdzić prognozy pogody na następny dzień (bo może trzebaby było wstać 30 min wcześniej, odśnieżyć samochód żeby pole widzenia nie było jak w czołgu). Prosta zasada jak jest zima to jest zimno pada śnieg a na drogach i chodnikach jest ślisko. Czarne suche drogi to są w lecie. Ludzie przestańcie narzekać na drogowców tylko zacznijcie myśleć na drodze:

- sprawdzamy prognoze pogody

- przygotowujemy samochód do jazdy

- jedziemy ostrożnie do celu

- w skrajnych przypadkach zostawiamy samochód pod domem i jedziemy komunikacja miejską

Szkoda, że nie ma głosowania na top komentarz. Święte słowa! Ludzie przykład brać!

Szkoda, że nie ma głosowania na top komentarz. Święte słowa! Ludzie przykład brać!

rozwiń
Avatar
asd / 20 listopada 2014 r. o 20:49

Nieprzygotowani to są kierowcy, którzy nie maja zmienionych opon na zimowe, nie potrafią sprawdzić prognozy pogody na następny dzień (bo może trzebaby było wstać 30 min wcześniej, odśnieżyć samochód żeby pole widzenia nie było jak w czołgu). Prosta zasada jak jest zima to jest zimno pada śnieg a na drogach i chodnikach jest ślisko. Czarne suche drogi to są w lecie. Ludzie przestańcie narzekać na drogowców tylko zacznijcie myśleć na drodze:

- sprawdzamy prognoze pogody

- przygotowujemy samochód do jazdy

- jedziemy ostrożnie do celu

- w skrajnych przypadkach zostawiamy samochód pod domem i jedziemy komunikacja miejską

Nieprzygotowani to są kierowcy, którzy nie maja zmienionych opon na zimowe, nie potrafią sprawdzić prognozy pogody na następny dzień (bo może trzebaby było wstać 30 min wcześniej, odśnieżyć samochód żeby pole widzenia nie było jak w czołgu). Prosta zasada jak jest zima to jest zimno pada śnieg a na drogach i chodnikach jest ślisko. Czarne suche drogi to są w lecie. Ludzie przestańcie narzekać na drogowców tylko zacznijcie myśleć na drodze:

- sprawdzamy prognoze pogody

- przygotowujemy samochód do jazdy

- jedziemy ostr... rozwiń

Avatar
jurek / 20 listopada 2014 r. o 20:44

Cha-mie jak piszesz to pisz w granicach przyzwoitości i kultury. Nikt nie prosił ciebie o wulgarne komentarze. Ale po co ja to wszystko piszę do takiego prostaka - cha-ma.

Avatar
rysiek / 20 listopada 2014 r. o 20:30

Pytacie jak są przygotowani drogowcy. Tak samo jak Państwowa Komisja Wyborcza. I jedni i drudzy zawsze zawalają w swoich powinnościach.

Ale nam tuskojeby zafundowały przyszłość !!!  mam nadzieję że to już ostatnia ich zima.

Avatar
gonzo12 / 20 listopada 2014 r. o 20:18
http://daa.pl/matka_zabila_2_swoich_dzieci_szok_w_okolicy

Pijana matka zabija 2 dzieci . za takie cos powinno byc dozywocie .a ona dostala 5 lat smiech z polskiego prawa

Avatar
jurek / 20 listopada 2014 r. o 19:59

Pytacie jak są przygotowani drogowcy. Tak samo jak Państwowa Komisja Wyborcza. I jedni i drudzy zawsze zawalają w swoich powinnościach.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Avia Świdnik musi się poprawić u siebie

Avia Świdnik musi się poprawić u siebie

Avia Świdnik to nasz najlepszy zespół w grupie czwartej III ligi. Żółto-niebiescy obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Do lidera, czyli Wieczystej Kraków tracą tylko dwa „oczka”. Drużyna Łukasza Mierzejewskiego patrzyłaby jednak na wszystkich rywali z góry gdyby lepiej spisywała się na swoim boisku.

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Siatkarze LUK Lublin grają dzisiaj z Jastrzębskim Węglem, czyli poprzeczka nadal wisi wysoko

Siatkarze LUK Lublin grają dzisiaj z Jastrzębskim Węglem, czyli poprzeczka nadal wisi wysoko

W piątek, o godz. 20.30 LUK Lublin zmierzy się u siebie z Jastrzębskim Węglem. I to goście będą zdecydowanym faworytem.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

W weekend u siebie sezon zaczynają koszykarki z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS zagra z KS Basket 25 sp. z o.o. Bydgoszcz. Drugi raz przed własną publicznością wystąpią także zawodnicy Startu. A dodatkowo kibice będą mogli już w piątek obejrzeć spotkanie siatkarzy LUK Lublin z Jastrzębskim Węglem.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przegląd tygodnia, czyli co zostało po koszykarskiej promocji województwa lubelskiego

Przegląd tygodnia, czyli co zostało po koszykarskiej promocji województwa lubelskiego

Autorski przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia.

Szczątki ludzkie na górkach czechowskich. Chcą zamknięcia placu zabaw
galeria

Szczątki ludzkie na górkach czechowskich. Chcą zamknięcia placu zabaw

Znamy już szczegółowe wyniki badań ludzkich szczątków znalezionych na górkach czechowskich przez Instytut Pamięci Narodowej. Jesienią mają być tu prowadzone kolejne poszukiwania ofiar zbrodni sprzed kilkudziesięciu lat.

Traumatyczne wizyty kobiet u dentysty w Lublinie. A miał być tylko masaż żuchwy

Traumatyczne wizyty kobiet u dentysty w Lublinie. A miał być tylko masaż żuchwy

To miały być zwykłe wizyty u stomatologa i zabiegi takie jak masaż żuchwy. Za to, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu, lekarz trafi za kraty na prawie trzy lata.

Dziennik Bardzo Wschodni. Wydanie specjalne w języku ukraińskim i białoruskim

Dziennik Bardzo Wschodni. Wydanie specjalne w języku ukraińskim i białoruskim

Z piątkowym wydaniem Dziennika Wschodniego ukazał się bezpłatny dodatek Dziennik Bardzo Wschodni. To wydanie specjalne przygotowane przez ukraiński i białoruskich dziennikarzy.

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!