Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 maja 2013 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Plan dla woj. lubelskiego. Jak się wyrwać z Polski "B”

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 29 A A
Na realizację całej "Strategii” potrzeba 43,6 mld zł (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Na realizację całej \"Strategii” potrzeba 43,6 mld zł (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Sieć dróg, nowoczesne rolnictwo, naukowcy sprzedający swoje wynalazki – tak ma wyglądać nasze województwo za sześć lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd Województwa ogłosił właśnie projekt "Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020 (z perspektywą do 2030 r.)”. To plan, jak nas wydobyć z czołówki najsłabiej rozwiniętych regionów kraju.

– Przy dzisiejszym tempie zmian cywilizacyjnych i społecznych nie jest łatwo cokolwiek prognozować – mówi Krzysztof Hetman (PSL), marszałek województwa. I wylicza: – Postawiliśmy sobie cztery cele: wzmocnienie urbanizacji regionu, restrukturyzację rolnictwa i obszarów wiejskich, rozwój wiedzy, kwalifikacji i zaawansowania technologicznego w regionie. A także integrację regionu na płaszczyźnie społecznej, przestrzennej, funkcjonalnej i kulturowej.

Część celów ma być osiągnięta już w 2030 r. Na realizację całej "Strategii” potrzeba 43,6 mld zł (większość z kasy samorządów i UE).
Silne miasta

Lublin ma być metropolią z prawdziwego zdarzenia, sercem gospodarczych, kulturalnych i naukowych kontaktów regionu ze światem (zwłaszcza ze wschodnimi sąsiadami). Zyska lepsze drogowe, kolejowe i lotnicze połączenia z miastami regionu i kraju (z Warszawą, Białymstokiem, Łodzią, Radomiem, Kielcami i Krakowem), a także z zagranicą. Wspierane będą działania prowadzące do tego, by Lublin stał się centrum elektronicznych usług proeksportowych dla firm z całej Europy. Mniejsze ośrodki otrzymają pomoc m.in. przy tworzeniu parków przemysłowych, instytucji wspierania biznesu oraz na działania akademickie oraz turystyczne.
Nowoczesne rolnictwo

Władze województwa chcą, żeby produkcja rolna stała się bardziej nowoczesna i opłacalna. Wspierane będzie scalanie gruntów, powiększanie gospodarstw, tworzenie spółdzielni i grup producenckich oraz promowanie lokalnych produktów –. Planowany jest też rozwój przetwórstwa rolno-spożywczego. Modernizacji doczeka się wiejska infrastruktura, m.in. komunikacyjna i energetyczna. Duży nacisk zostanie położony na tworzenie miejsc pracy poza rolnictwem, np. w turystyce.
Innowacyjne przedsięwzięcia

Lubelszczyzna ma być atrakcyjna dla inwestorów – najlepsze zespoły naukowców i placówki badawcze mogą liczyć na wsparcie. Pomoc pójdzie na komercjalizację wyników ich pracy. Promowane będą kierunki studiów ważne dla rynku pracy (m.in. związane z nowoczesnym rolnictwem i przetwarzaniem żywności). Pomoc uzyskają małe i średnie przedsiębiorstwa. Wspierany będzie rozwój społeczeństwa informacyjnego – chodzi m.in. o likwidację "białych plam” w dostępie do szybkiego Internetu.
Integracja województwa

Największe miasta połączy sprawna sieć drogowa. Pomoc dostaną przedsięwzięcia gospodarcze, organizacyjne czy kulturalne. Przełamane mają zostać negatywne efekty przygranicznego położenia naszego województwa.

Projekt "Strategii” (dostępny na: www.strategia.lubelskie.pl) jest obecnie konsultowany. Swoje uwagi może przesyłać na adres: strategia@lubelskie.pl. Prawdopodobnie w czerwcu projekt trafi do radnych sejmiku województwa.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 maja 2013 o 12:51
0
[quote name='historyk' timestamp='1368163943' post='768125']
Brakło lustracji i dekomunizacji, nie wiadomo teraz gdzie d.u.p.a. a gdzie głowa, to się będzie jeszcze latami na nas POLAKACH mściło !!!!
[/quote]
Avatar
Chełmianin N / 10 maja 2013 o 08:07
0
[quote name='Iwoniczka...' timestamp='1368130052' post='768069']
Po uwaznym przeczytaniu calego postu bez trudnosci zauwazyc mozna, ze ow wesoly emeryt napisal "tzw. Lubelszczyzny". Co znaczy, ze odwolal sie do obiegowego okreslenia i nie precyzowal.... Ale na niektore mozdzki, to chyba nazbyt wiele.......
[/quote]
Obiegowe określenie istnieje w niedouczonej głowie i nim posługują się matołkowie,bo z urojenia i bólu prawdy nie uznają,a to świadczy,że w głowie nierozwinięty" móżdzek" mają.Brednie piszą, historii nie znają i z choroby kłamstwo rozpowszechniają.Kto nie umie uzasadnić swego stanowiska,to jest po prostu chorym człowiekiem na manię wielkości-schizofrenia!!!!!!
[quote name='Iwoniczka...' timestamp='1368130052' post='768069']
Po uwaznym przeczytaniu calego postu bez trudnosci zauwazyc mozna, ze ow wesoly emeryt napisal "tzw. Lubelszczyzny". Co znaczy, ze odwolal sie do obiegowego okreslenia i nie precyzowal.... Ale na niektore mozdzki, to chyba nazbyt wiele.......
[/quote]
Obiegowe określenie istnieje w niedouczonej głowie i nim posługują się matołkowie,bo z urojenia i bólu prawdy nie uznają,a to świadczy,że w głowie nierozwinięty&... rozwiń
Avatar
historyk / 10 maja 2013 o 07:32
0
Brakło lustracji i dekomunizacji, nie wiadomo teraz gdzie d.u.p.a. a gdzie głowa, to się będzie jeszcze latami na nas POLAKACH mściło !!!!
Avatar
Marcin / 10 maja 2013 o 07:05
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]DOŻYNANIE WATACH - hit roku 2012, szczyt kultury i elokwencji, zero chamstwa, jednego tak rozwiniętego BUCA jak ty , po Harwardzie !!! Więcej takich ORŁÓW mają,czego wobec tego wymagać od przeciętnego internauty ???
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
mała Ola z przedszkola / 10 maja 2013 o 06:57
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]Dystans,kultura wobec oponentów, o czym ty piszesz ???? gdzie ty żyjesz ???? Wystarczy spojrzeć na polską POlitykę,czy POlski parlament,gdzie prym wiodą właśnie tacy jak opisujesz,odrobili prace naukowe,doktoraty a chamstwo się z butów wylewa. O takiej kulturze myślisz ??? Jesteś tak POSUNIETA naukowo jak palikot czy niesiołowski ????
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
Fargo / 10 maja 2013 o 06:49
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]ŚIEROTO, odnośnie chamstwa, jako CAŁOŚĆI to proPOnuję wysłać petycję to obecnego czerwonego rządu na ręce niejakiego niesiołowskiego, on cię zrozumie i wysłucha,a POtem ????????? bu ha.ha.ha.
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
Radny / 10 maja 2013 o 06:11
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]Nie można milczeć !!! Co te czerwone sQrwysyny z tym pięknym krajem nad Wisłą uczynili. Nie OTAKE POLSKE naród polski walczył. Żenada !!!
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
Barbara M. / 9 maja 2013 o 22:20
0
[quote name='Fargo' timestamp='1368118419' post='767962']
Nie ma w tym CYCU nic ohydnego,to jest hasło które kiedyś BOLKOWI otworzyło drogę do tronu i zapisało się złotymi zgłoskami na bramie STOCZNI gdańskiej i w naszej histori,być może młody CYC jesteś i nie pamiętasz jak walczyliśmy wtedy z komunizmem i konfidencją.
[/quote]
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[quote name='Fargo' timestamp='1368118419' post='767962']
Nie ma w tym CYCU nic ohydnego,to jest hasło które kiedyś BOLKOWI otworzyło drogę do tronu i zapisało się złotymi zgłoskami na bramie STOCZNI gdańskiej i w naszej histori,być może młody CYC jesteś i nie pamiętasz jak walczyliśmy wtedy z komunizmem i konfidencją.
[/quote]
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem k... rozwiń
Avatar
Iwoniczka... / 9 maja 2013 o 22:07
0
Po uwaznym przeczytaniu calego postu bez trudnosci zauwazyc mozna, ze ow wesoly emeryt napisal "tzw. Lubelszczyzny". Co znaczy, ze odwolal sie do obiegowego okreslenia i nie precyzowal.... Ale na niektore mozdzki, to chyba nazbyt wiele.......
Avatar
IPN / 9 maja 2013 o 19:33
0
[quote name='Wesoły emeryt' timestamp='1368114956' post='767926']
[color=#222222]Już kilkakrotnie spotkałem ten ohydny tekst i wnioskuje, ze jest Twoim dziełem.[/color]
[color=#222222]Potrafię zrozumieć chamstwo i prymitywizm niemącący myśli, ale jedynie w wypadku jakiegos chwilowego zapomnienia.... Ty zaś udowadniasz swoiste zbydlęcenie klasy trudnej do zdefiniowania.... Bardzo to przykre....[/color]
[/quote]To jesteś komuchem czy konfidentem,a może masz inny brud za uszami skoro cię takie hasło tak bardzo oburza ??? Kiedyś to hasło prowadziło polski naród do zwycięstwa, jeżeli jest teraz tak żle jak dawniej to hasło to jest jak najbardziej na TOPIE. Jeżeli chodzi ci o samo to " DZIEŁO ", to kiedyś robotnicy kopalni WUJEK, stoczni Gdańskiej ci wszyscy co chociaż troszkę tej wolności dla ciebie wywalczyli, [ niestety zatłukli ich na śmierć ] tak to były ich hasła, a jakże aktualne i dzisiaj.
[quote name='Wesoły emeryt' timestamp='1368114956' post='767926']
[color=#222222]Już kilkakrotnie spotkałem ten ohydny tekst i wnioskuje, ze jest Twoim dziełem.[/color]
[color=#222222]Potrafię zrozumieć chamstwo i prymitywizm niemącący myśli, ale jedynie w wypadku jakiegos chwilowego zapomnienia.... Ty zaś udowadniasz swoiste zbydlęcenie klasy trudnej do zdefiniowania.... Bardzo to przykre....[/color]
[/quote]To jesteś komuchem czy konfidentem,a może masz inny brud za uszami skoro cię takie hasło tak... rozwiń
Avatar
Gość / 10 maja 2013 o 12:51
0
[quote name='historyk' timestamp='1368163943' post='768125']
Brakło lustracji i dekomunizacji, nie wiadomo teraz gdzie d.u.p.a. a gdzie głowa, to się będzie jeszcze latami na nas POLAKACH mściło !!!!
[/quote]
Avatar
Chełmianin N / 10 maja 2013 o 08:07
0
[quote name='Iwoniczka...' timestamp='1368130052' post='768069']
Po uwaznym przeczytaniu calego postu bez trudnosci zauwazyc mozna, ze ow wesoly emeryt napisal "tzw. Lubelszczyzny". Co znaczy, ze odwolal sie do obiegowego okreslenia i nie precyzowal.... Ale na niektore mozdzki, to chyba nazbyt wiele.......
[/quote]
Obiegowe określenie istnieje w niedouczonej głowie i nim posługują się matołkowie,bo z urojenia i bólu prawdy nie uznają,a to świadczy,że w głowie nierozwinięty" móżdzek" mają.Brednie piszą, historii nie znają i z choroby kłamstwo rozpowszechniają.Kto nie umie uzasadnić swego stanowiska,to jest po prostu chorym człowiekiem na manię wielkości-schizofrenia!!!!!!
[quote name='Iwoniczka...' timestamp='1368130052' post='768069']
Po uwaznym przeczytaniu calego postu bez trudnosci zauwazyc mozna, ze ow wesoly emeryt napisal "tzw. Lubelszczyzny". Co znaczy, ze odwolal sie do obiegowego okreslenia i nie precyzowal.... Ale na niektore mozdzki, to chyba nazbyt wiele.......
[/quote]
Obiegowe określenie istnieje w niedouczonej głowie i nim posługują się matołkowie,bo z urojenia i bólu prawdy nie uznają,a to świadczy,że w głowie nierozwinięty&... rozwiń
Avatar
historyk / 10 maja 2013 o 07:32
0
Brakło lustracji i dekomunizacji, nie wiadomo teraz gdzie d.u.p.a. a gdzie głowa, to się będzie jeszcze latami na nas POLAKACH mściło !!!!
Avatar
Marcin / 10 maja 2013 o 07:05
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]DOŻYNANIE WATACH - hit roku 2012, szczyt kultury i elokwencji, zero chamstwa, jednego tak rozwiniętego BUCA jak ty , po Harwardzie !!! Więcej takich ORŁÓW mają,czego wobec tego wymagać od przeciętnego internauty ???
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
mała Ola z przedszkola / 10 maja 2013 o 06:57
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]Dystans,kultura wobec oponentów, o czym ty piszesz ???? gdzie ty żyjesz ???? Wystarczy spojrzeć na polską POlitykę,czy POlski parlament,gdzie prym wiodą właśnie tacy jak opisujesz,odrobili prace naukowe,doktoraty a chamstwo się z butów wylewa. O takiej kulturze myślisz ??? Jesteś tak POSUNIETA naukowo jak palikot czy niesiołowski ????
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
Fargo / 10 maja 2013 o 06:49
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]ŚIEROTO, odnośnie chamstwa, jako CAŁOŚĆI to proPOnuję wysłać petycję to obecnego czerwonego rządu na ręce niejakiego niesiołowskiego, on cię zrozumie i wysłucha,a POtem ????????? bu ha.ha.ha.
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
Radny / 10 maja 2013 o 06:11
0
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[/quote]Nie można milczeć !!! Co te czerwone sQrwysyny z tym pięknym krajem nad Wisłą uczynili. Nie OTAKE POLSKE naród polski walczył. Żenada !!!
[quote name='Barbara M.' timestamp='1368130817' post='768074']
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wla... rozwiń
Avatar
Barbara M. / 9 maja 2013 o 22:20
0
[quote name='Fargo' timestamp='1368118419' post='767962']
Nie ma w tym CYCU nic ohydnego,to jest hasło które kiedyś BOLKOWI otworzyło drogę do tronu i zapisało się złotymi zgłoskami na bramie STOCZNI gdańskiej i w naszej histori,być może młody CYC jesteś i nie pamiętasz jak walczyliśmy wtedy z komunizmem i konfidencją.
[/quote]
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem kontunuowania pracy naukowej, lub po prostu dokonczenia edukacji. Inni zas zajeli sie przedsiebiorczoscia, praca zawodowa i zyciem rodzinnym..... Ale nie pamietam wsrod nich zadnego prostaka. Nawet w stosunku do swoich oponentow umieli zachowac stateczny dystans..... Poczucie wlasnej wartosci zobowiazuje!
[quote name='Fargo' timestamp='1368118419' post='767962']
Nie ma w tym CYCU nic ohydnego,to jest hasło które kiedyś BOLKOWI otworzyło drogę do tronu i zapisało się złotymi zgłoskami na bramie STOCZNI gdańskiej i w naszej histori,być może młody CYC jesteś i nie pamiętasz jak walczyliśmy wtedy z komunizmem i konfidencją.
[/quote]
...chamstwo jest chamstwem bez wzgledu na to, kto sie nim posluguje! Pamietam tamtych walczacych. Oni w zdecydowanym stopniu poszli dalej. Wrocili wiec na uczelnie celem k... rozwiń
Avatar
Iwoniczka... / 9 maja 2013 o 22:07
0
Po uwaznym przeczytaniu calego postu bez trudnosci zauwazyc mozna, ze ow wesoly emeryt napisal "tzw. Lubelszczyzny". Co znaczy, ze odwolal sie do obiegowego okreslenia i nie precyzowal.... Ale na niektore mozdzki, to chyba nazbyt wiele.......
Avatar
IPN / 9 maja 2013 o 19:33
0
[quote name='Wesoły emeryt' timestamp='1368114956' post='767926']
[color=#222222]Już kilkakrotnie spotkałem ten ohydny tekst i wnioskuje, ze jest Twoim dziełem.[/color]
[color=#222222]Potrafię zrozumieć chamstwo i prymitywizm niemącący myśli, ale jedynie w wypadku jakiegos chwilowego zapomnienia.... Ty zaś udowadniasz swoiste zbydlęcenie klasy trudnej do zdefiniowania.... Bardzo to przykre....[/color]
[/quote]To jesteś komuchem czy konfidentem,a może masz inny brud za uszami skoro cię takie hasło tak bardzo oburza ??? Kiedyś to hasło prowadziło polski naród do zwycięstwa, jeżeli jest teraz tak żle jak dawniej to hasło to jest jak najbardziej na TOPIE. Jeżeli chodzi ci o samo to " DZIEŁO ", to kiedyś robotnicy kopalni WUJEK, stoczni Gdańskiej ci wszyscy co chociaż troszkę tej wolności dla ciebie wywalczyli, [ niestety zatłukli ich na śmierć ] tak to były ich hasła, a jakże aktualne i dzisiaj.
[quote name='Wesoły emeryt' timestamp='1368114956' post='767926']
[color=#222222]Już kilkakrotnie spotkałem ten ohydny tekst i wnioskuje, ze jest Twoim dziełem.[/color]
[color=#222222]Potrafię zrozumieć chamstwo i prymitywizm niemącący myśli, ale jedynie w wypadku jakiegos chwilowego zapomnienia.... Ty zaś udowadniasz swoiste zbydlęcenie klasy trudnej do zdefiniowania.... Bardzo to przykre....[/color]
[/quote]To jesteś komuchem czy konfidentem,a może masz inny brud za uszami skoro cię takie hasło tak... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 0 0

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 27 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek