Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lubelskie

19 lutego 2015 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Protest rolników na drogach: W Bogucinie częstowali prosiakiem

0 23 A A

W Bogucinie na "starej" drodze krajowej nr 17 protest był nietypowy, bo rolnicy częstowali kierowców pieczonym mięsem z prosięcia. Solidaryzowali się z innymi rolnikami, którzy pojechali na protest do Warszawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Blokady dróg i pikiety zorganizowali też rolnicy w innych częściach regionu m.in. w Wilkołazie na trasie Lublin-Kraśnik.

- Nasz protest jest pokojowy. Nie chcemy stwarzać problemu kierowcom dlatego blokowaliśmy drogę raz, około 40 minut - mówi Gustaw Jędrejek, rolnik z Bogucina, hodowca trzody chlewnej, przewodniczący związku gminnego NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność”. - Podczas tego protestu chcemy się skoncentrować na jednym z naszych postulatów. Dotyczy on sprzedaży bezpośredniej. Bo, żeby sprzedawać to co produkujemy w gospodarstwach musimy założyć działalność gospodarczą i uruchomić zakład produkcyjny.

Rolnicy upiekli dwa prosiaki i częstowali mięsem kierowców. - Prosiliśmy ich o komentarz, czy im smakuje. Czy chcieliby kupować takie produkty - dodaje Jędrejek. - Nasza żywność jest zdrowa.

W czwartek protestowali nie tylko rolnicy w Bogucinie, ale też w innych rejonach województwa m.in. na drodze krajowej nr 19 w Wilkołazie koło Kraśnika. - Wyjechaliśmy z Wilkołaza Trzeciego i najpierw przejechaliśmy ciągnikami w kierunku Lublina, później zawróciliśmy w stronę Kraśnika, zatrzymując się w centrum Wilkołaza - relacjonuje Janusz Skrzypek, który brał udział we wczorajszym proteście. - W proteście uczestniczyło ok. 100 rolników nie tylko z gminy Wilkołaz, ale też m.in. z Dzierzkowic, Bychawy, Zakrzówka.

Protestujący chodzili przez przejście dla pieszych. - Co 10 minut przepuszczaliśmy samochody, na przejście wracaliśmy dopiero aż przejechały wszystkie, bo nie chodzi nam o to, aby kierowców denerwować - dodaje Skrzypek.

Protest w Wilkołazie będzie kontynuowany jeszcze w piątek i sobotę. - Chyba, że dojdzie do porozumienia w Warszawie to wtedy go odwołamy - zapowiada rolnik.

Protesty rolników były też m.in. w Hucie Turobińskiej i Sitańcu.

W czwartek rolnicy z całej Polski protestowali przed kancelarią premiera. Do czasu zamknięcia tego numeru nie zapadła jeszcze decyzja czy w stolicy stanie ich "zielone miasteczko”. Protestujący domagają się nie tylko wprowadzenia przepisów dających im możliwość sprzedaży bezpośredniej. Chcą też się rekompensat za szkody, które spowodowały dziki i dopłat do produkcji trzody i mleka.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skynet / 26 lutego 2015 r. o 11:54
0

Takie biedaki ze swiniaka sie pozbyli zeby za free rozdac do roboty pastuchy a nie protesty!!!

Avatar
Janka / 20 lutego 2015 r. o 20:54
0

Gdyby nie rolnicy to nie mielibyście co jeść mieszczuchy bez pojęcia!!! Ale pewnie myślicie że mleko to w kartonie się rodzi a mąka to z nieba spada... Zbiory są dwa razy do roku i za te pieniądze rolnicy muszą przeżyć cały rok ale kto o tym myśli?? Ci bogaci nawet nie odczują tego co się teraz dzieje, ale rolnik który ma 5 ha pola cierpi najbardziej. Co do tych protestów to powinni wszyscy wyjść na ulicę i razem solidarnie wyrazić sprzeciw przeciwko wyzyskowi i niesprawiedliwości, ale najlepiej jest oceniać tych co coś próbują zrobić niż samemu się dołączyć i walczyć o lepsze jutro dla naszych dzieci bo dla nas już nadziei nie ma...

Gdyby nie rolnicy to nie mielibyście co jeść mieszczuchy bez pojęcia!!! Ale pewnie myślicie że mleko to w kartonie się rodzi a mąka to z nieba spada... Zbiory są dwa razy do roku i za te pieniądze rolnicy muszą przeżyć cały rok ale kto o tym myśli?? Ci bogaci nawet nie odczują tego co się teraz dzieje, ale rolnik który ma 5 ha pola cierpi najbardziej. Co do tych protestów to powinni wszyscy wyjść na ulicę i razem solidarnie wyrazić sprzeciw przeciwko wyzyskowi i niesprawiedliwości, ale najlepiej jest oceniać tych co coś próbują zrobić niż... rozwiń

Avatar
daro0 / 20 lutego 2015 r. o 11:21
0

Rolnicy do wszyskiego dostają dopłaty i ewentualne odszkodowania. Odszkodowania za szkody spowodowane przez dziki były im już wypłacone przez koła łowieckie. Podatków nie płacą, ZUS-u nie płacą, tylko nauczyli się wyciągać ręce po pieniądze podatników, które można przeznaczyć na opiekę medyczną lub oświatę.

Opowiadasz takie bzdury że brak mi słów. Po pierwsze, rolnik jest na KRUS jakbyś nie wiedział. Po drugie, rolnik płaci zryczałtowany podatek w wymiarze zależnym od tego ile ma pola. Po trzecie, ile dostanie tych dopłat? To się opłaca jak masz z kilkadziesiąt ha pola i jeszcze masz łeb na karku, i ubezpieczasz się na takie nieszczęścia. Jak masz z kilka ha pola, działalność rolnicza jest całkowicie nieopłacalna - tylko dokładasz do interesu. Chodzi o próg rentowności, którego ci mali właściwie nie przeskoczą. 

Opowiadasz takie bzdury że brak mi słów. Po pierwsze, rolnik jest na KRUS jakbyś nie wiedział. Po drugie, rolnik płaci zryczałtowany podatek w wymiarze zależnym od tego ile ma pola. Po trzecie, ile dostanie tych dopłat? To się opłaca jak masz z kilkadziesiąt ha pola i jeszcze masz łeb na karku, i ubezpieczasz się na takie nieszczęścia. Jak masz z kilka ha pola, działalność rolnicza jest całkowicie nieopłacalna - tylko dokładasz do interesu. Chodzi o próg rentowności, którego ci mali właściwie nie przeskoczą. 

rozwiń
Avatar
daro0 / 20 lutego 2015 r. o 08:09
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony

Fakty:

Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?

GUS  - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%

W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą..  i są gospodarstwa duże -  około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....

Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..

Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..

Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Dokładnie tak. Zresztą to jakaś manipulacja. Dlaczego na zdjęciu pokazali jakieś nowe wypasione ciągniki a nie ruskie Władimirce (T25) albo C330, ewentualnie C360? Nie wiem ile palą takie traktorki jak jeden z tych przedstawionych na zdjęciu, faktem jest że T25 pali mało. Ale do Warszawy (a mam 240km w jedną stronę) bym nie pojechał. Zresztą nie wiem którędy, skoro nie można żadnym ciągnikiem jechać po S17 i zresztą po żadnej drodze ekspresowej. Ktoś mi to wyjaśni? Jechali po bocznych drogach czy blokowali S17?

Samochodem bez przerwy do Warszawy, licząc 240 km jest to bite 4h jazdy (średnią prędkość 60km/h), ciągnikiem przy max 30km/h wyjdzie 8h bez przerwy w jedną stronę, Władkiem jeszcze dłużej. 

Moim zdaniem to nie w kredytach jest problem ale ze zrozumieniem podstawowych praw rynkowych, co niestety może stwarzać poważne trudności. Co oni mają ugrać? Rząd im wypłaci jakieś pieniądze? Te ceny trzody chlewnej wynikają po prostu z równowagi popytu i podaży, zakładając że to wolny rynek.

Dokładnie tak. Zresztą to jakaś manipulacja. Dlaczego na zdjęciu pokazali jakieś nowe wypasione ciągniki a nie ruskie Władimirce (T25) albo C330, ewentualnie C360? Nie wiem ile palą takie traktorki jak jeden z tych przedstawionych na zdjęciu, faktem jest że T25 pali mało. Ale do Warszawy (a mam 240km w jedną stronę) bym nie pojechał. Zresztą nie wiem którędy, skoro nie można żadnym ciągnikiem jechać po S17 i zresztą po żadnej drodze ekspresowej. Ktoś mi to wyjaśni? Jechali po bocznych drogach czy blokowali S17?

Samoc... rozwiń

Avatar
Jadwiga / 20 lutego 2015 r. o 07:20
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony

Fakty:

Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?

GUS  - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%

W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą..  i są gospodarstwa duże -  około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....

Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..

Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..

Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Zamilcz !!!  tępa pało " ze wsi "

Zamilcz !!!  tępa pało " ze wsi "

rozwiń
Avatar
ula ewa / 19 lutego 2015 r. o 23:47
0

A ja se składam rowery w garażu i żeby je sprzedać też muszę mieć działalność.
To czemu niby pan rolnik ma nie musieć.
Pojebało się we łbach już całkiem. A że pan rolnik ZUS nie płaci to już nie protestuje.

A ile nie rolnicy pobierają zasiłków socjalnych , stypendiów , mopsów gdzie rolnikowi nic się nie należy ani jego zdolnym dzieciom bo państwo nalicza dochód z przeliczeniowych hektarów ? To wieś płaci podatki od fikcyjnych dochodów i ten marny krus to drobiazg jest . Krus niższe składki ma ale i niskie świadczenia emerytalne , jeśli rolnik dożyje emerytury (opryski, pestycydy) . Zusowe emerytury są 100% wyższe , więc o co chodzi pieniaczu...?!
A ile nie rolnicy pobierają zasiłków socjalnych , stypendiów , mopsów gdzie rolnikowi nic się nie należy ani jego zdolnym dzieciom bo państwo nalicza dochód z przeliczeniowych hektarów ? To wieś płaci podatki od fikcyjnych dochodów i ten marny krus to drobiazg jest . Krus niższe składki ma ale i niskie świadczenia emerytalne , jeśli rolnik dożyje emerytury (opryski, pestycydy) . Zusowe emerytury są 100% wyższe , więc o co chodzi pieniaczu...?! rozwiń
Avatar
ula ewa / 19 lutego 2015 r. o 23:36
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony
Fakty:
Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?
GUS - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%
W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą.. i są gospodarstwa duże - około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....
Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..
Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..
Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Ty głupi człowieku ! Plony z hektara przeliczeniowego ??? Jak zasiejesz hektar to z hektara urośnie a nie z przeliczeniowych dwóch . Dochody obliczane z hektarów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością
Ty głupi człowieku ! Plony z hektara przeliczeniowego ??? Jak zasiejesz hektar to z hektara urośnie a nie z przeliczeniowych dwóch . Dochody obliczane z hektarów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością rozwiń
Avatar
Borys / 19 lutego 2015 r. o 23:04
0
A ja se składam rowery w garażu i żeby je sprzedać też muszę mieć działalność.
To czemu niby pan rolnik ma nie musieć.
Pojebało się we łbach już całkiem. A że pan rolnik ZUS nie płaci to już nie protestuje.
Avatar
donek / 19 lutego 2015 r. o 22:49
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony

Fakty:

Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?

GUS  - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%

W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą..  i są gospodarstwa duże -  około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....

Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..

Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..

Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Milcz Platfusie To twoje prawo

Milcz Platfusie To twoje prawo

rozwiń
Avatar
Anna / 19 lutego 2015 r. o 21:41
0

KUPUJMY OD ROLNIKÓW będzie zdrowiej i taniej

Avatar
skynet / 26 lutego 2015 r. o 11:54
0

Takie biedaki ze swiniaka sie pozbyli zeby za free rozdac do roboty pastuchy a nie protesty!!!

Avatar
Janka / 20 lutego 2015 r. o 20:54
0

Gdyby nie rolnicy to nie mielibyście co jeść mieszczuchy bez pojęcia!!! Ale pewnie myślicie że mleko to w kartonie się rodzi a mąka to z nieba spada... Zbiory są dwa razy do roku i za te pieniądze rolnicy muszą przeżyć cały rok ale kto o tym myśli?? Ci bogaci nawet nie odczują tego co się teraz dzieje, ale rolnik który ma 5 ha pola cierpi najbardziej. Co do tych protestów to powinni wszyscy wyjść na ulicę i razem solidarnie wyrazić sprzeciw przeciwko wyzyskowi i niesprawiedliwości, ale najlepiej jest oceniać tych co coś próbują zrobić niż samemu się dołączyć i walczyć o lepsze jutro dla naszych dzieci bo dla nas już nadziei nie ma...

Gdyby nie rolnicy to nie mielibyście co jeść mieszczuchy bez pojęcia!!! Ale pewnie myślicie że mleko to w kartonie się rodzi a mąka to z nieba spada... Zbiory są dwa razy do roku i za te pieniądze rolnicy muszą przeżyć cały rok ale kto o tym myśli?? Ci bogaci nawet nie odczują tego co się teraz dzieje, ale rolnik który ma 5 ha pola cierpi najbardziej. Co do tych protestów to powinni wszyscy wyjść na ulicę i razem solidarnie wyrazić sprzeciw przeciwko wyzyskowi i niesprawiedliwości, ale najlepiej jest oceniać tych co coś próbują zrobić niż... rozwiń

Avatar
daro0 / 20 lutego 2015 r. o 11:21
0

Rolnicy do wszyskiego dostają dopłaty i ewentualne odszkodowania. Odszkodowania za szkody spowodowane przez dziki były im już wypłacone przez koła łowieckie. Podatków nie płacą, ZUS-u nie płacą, tylko nauczyli się wyciągać ręce po pieniądze podatników, które można przeznaczyć na opiekę medyczną lub oświatę.

Opowiadasz takie bzdury że brak mi słów. Po pierwsze, rolnik jest na KRUS jakbyś nie wiedział. Po drugie, rolnik płaci zryczałtowany podatek w wymiarze zależnym od tego ile ma pola. Po trzecie, ile dostanie tych dopłat? To się opłaca jak masz z kilkadziesiąt ha pola i jeszcze masz łeb na karku, i ubezpieczasz się na takie nieszczęścia. Jak masz z kilka ha pola, działalność rolnicza jest całkowicie nieopłacalna - tylko dokładasz do interesu. Chodzi o próg rentowności, którego ci mali właściwie nie przeskoczą. 

Opowiadasz takie bzdury że brak mi słów. Po pierwsze, rolnik jest na KRUS jakbyś nie wiedział. Po drugie, rolnik płaci zryczałtowany podatek w wymiarze zależnym od tego ile ma pola. Po trzecie, ile dostanie tych dopłat? To się opłaca jak masz z kilkadziesiąt ha pola i jeszcze masz łeb na karku, i ubezpieczasz się na takie nieszczęścia. Jak masz z kilka ha pola, działalność rolnicza jest całkowicie nieopłacalna - tylko dokładasz do interesu. Chodzi o próg rentowności, którego ci mali właściwie nie przeskoczą. 

rozwiń
Avatar
zxcv / 20 lutego 2015 r. o 08:58
-1

Rolnicy do wszyskiego dostają dopłaty i ewentualne odszkodowania. Odszkodowania za szkody spowodowane przez dziki były im już wypłacone przez koła łowieckie. Podatków nie płacą, ZUS-u nie płacą, tylko nauczyli się wyciągać ręce po pieniądze podatników, które można przeznaczyć na opiekę medyczną lub oświatę.

Avatar
daro0 / 20 lutego 2015 r. o 08:09
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony

Fakty:

Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?

GUS  - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%

W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą..  i są gospodarstwa duże -  około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....

Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..

Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..

Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Dokładnie tak. Zresztą to jakaś manipulacja. Dlaczego na zdjęciu pokazali jakieś nowe wypasione ciągniki a nie ruskie Władimirce (T25) albo C330, ewentualnie C360? Nie wiem ile palą takie traktorki jak jeden z tych przedstawionych na zdjęciu, faktem jest że T25 pali mało. Ale do Warszawy (a mam 240km w jedną stronę) bym nie pojechał. Zresztą nie wiem którędy, skoro nie można żadnym ciągnikiem jechać po S17 i zresztą po żadnej drodze ekspresowej. Ktoś mi to wyjaśni? Jechali po bocznych drogach czy blokowali S17?

Samochodem bez przerwy do Warszawy, licząc 240 km jest to bite 4h jazdy (średnią prędkość 60km/h), ciągnikiem przy max 30km/h wyjdzie 8h bez przerwy w jedną stronę, Władkiem jeszcze dłużej. 

Moim zdaniem to nie w kredytach jest problem ale ze zrozumieniem podstawowych praw rynkowych, co niestety może stwarzać poważne trudności. Co oni mają ugrać? Rząd im wypłaci jakieś pieniądze? Te ceny trzody chlewnej wynikają po prostu z równowagi popytu i podaży, zakładając że to wolny rynek.

Dokładnie tak. Zresztą to jakaś manipulacja. Dlaczego na zdjęciu pokazali jakieś nowe wypasione ciągniki a nie ruskie Władimirce (T25) albo C330, ewentualnie C360? Nie wiem ile palą takie traktorki jak jeden z tych przedstawionych na zdjęciu, faktem jest że T25 pali mało. Ale do Warszawy (a mam 240km w jedną stronę) bym nie pojechał. Zresztą nie wiem którędy, skoro nie można żadnym ciągnikiem jechać po S17 i zresztą po żadnej drodze ekspresowej. Ktoś mi to wyjaśni? Jechali po bocznych drogach czy blokowali S17?

Samoc... rozwiń

Avatar
Jadwiga / 20 lutego 2015 r. o 07:20
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony

Fakty:

Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?

GUS  - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%

W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą..  i są gospodarstwa duże -  około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....

Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..

Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..

Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Zamilcz !!!  tępa pało " ze wsi "

Zamilcz !!!  tępa pało " ze wsi "

rozwiń
Avatar
ula ewa / 19 lutego 2015 r. o 23:47
0

A ja se składam rowery w garażu i żeby je sprzedać też muszę mieć działalność.
To czemu niby pan rolnik ma nie musieć.
Pojebało się we łbach już całkiem. A że pan rolnik ZUS nie płaci to już nie protestuje.

A ile nie rolnicy pobierają zasiłków socjalnych , stypendiów , mopsów gdzie rolnikowi nic się nie należy ani jego zdolnym dzieciom bo państwo nalicza dochód z przeliczeniowych hektarów ? To wieś płaci podatki od fikcyjnych dochodów i ten marny krus to drobiazg jest . Krus niższe składki ma ale i niskie świadczenia emerytalne , jeśli rolnik dożyje emerytury (opryski, pestycydy) . Zusowe emerytury są 100% wyższe , więc o co chodzi pieniaczu...?!
A ile nie rolnicy pobierają zasiłków socjalnych , stypendiów , mopsów gdzie rolnikowi nic się nie należy ani jego zdolnym dzieciom bo państwo nalicza dochód z przeliczeniowych hektarów ? To wieś płaci podatki od fikcyjnych dochodów i ten marny krus to drobiazg jest . Krus niższe składki ma ale i niskie świadczenia emerytalne , jeśli rolnik dożyje emerytury (opryski, pestycydy) . Zusowe emerytury są 100% wyższe , więc o co chodzi pieniaczu...?! rozwiń
Avatar
ula ewa / 19 lutego 2015 r. o 23:36
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony
Fakty:
Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?
GUS - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%
W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą.. i są gospodarstwa duże - około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....
Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..
Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..
Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Ty głupi człowieku ! Plony z hektara przeliczeniowego ??? Jak zasiejesz hektar to z hektara urośnie a nie z przeliczeniowych dwóch . Dochody obliczane z hektarów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością
Ty głupi człowieku ! Plony z hektara przeliczeniowego ??? Jak zasiejesz hektar to z hektara urośnie a nie z przeliczeniowych dwóch . Dochody obliczane z hektarów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością rozwiń
Avatar
Borys / 19 lutego 2015 r. o 23:04
0
A ja se składam rowery w garażu i żeby je sprzedać też muszę mieć działalność.
To czemu niby pan rolnik ma nie musieć.
Pojebało się we łbach już całkiem. A że pan rolnik ZUS nie płaci to już nie protestuje.
Avatar
donek / 19 lutego 2015 r. o 22:49
0

Jestem ze wsi...niech nikt nie pisze to słychać :) Dziadostwo rozpędzić pałami..
Ale to szpila PIS i byłej Samoobrony

Fakty:

Proszę przejechać 360 km do Warszawy z Lublina i wrócić - kogo stać? ciągnik to nie samochód miejski, który spali 3 litry on na setkę... Biedni ludzie tam pojechali?

GUS  - 150% wzrostu w ciągu 10 lat.. pracownicy w firmach około 70%

W tej chwili kto mieszka na wsi to widzi, że jedne wsie się starzeją - sami emeryci oni nie pojadą..  i są gospodarstwa duże -  około kilkunastu tysięcy wychodzi miesięcznie dochodu - łatwo to przeliczyć licząc koszty i plony z hektara przeliczeniowego. A że ktoś wziął kredyt...bo myślał że za "jajka" spłaci kredyt- jak w latach osiemdziesiątych to jego problem....

Powinni obciążyć związki zawodowe bo to jedna z zakał polskiej gospodarki oprócz niekompetentnych posłów i urzędników, którzy żyją w matrixie..

Łamią prawo krzykacze i powinni być pociągnięci do odpowiedzialności..

Kampanie coraz wcześniej się zaczynają... koryta coraz bardziej puste

Milcz Platfusie To twoje prawo

Milcz Platfusie To twoje prawo

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 kwietnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 kwietnia 2020 r.

Środek biobójczy przygotowany przez Zakłady Azotowe w Puławach trafił na rynek

Środek biobójczy przygotowany przez Zakłady Azotowe w Puławach trafił na rynek

Podczas pandemii koronawirusa płyny do dezynfekcji stały się towarem deficytowym. Rynkowe niedobory może zapełnić produkt na bazie nadtlenku wodoru przygotowany przez Zakłady Azotowe w Puławach. Ich "Pulsept" uzyskał już stosowne pozwolenia na jego tymczasową dystrybucję.

Lublin: Na ul. Prusa zwężenie drogi. Będą utrudnienia

Lublin: Na ul. Prusa zwężenie drogi. Będą utrudnienia

Od jutrzejszego poranka aż do końca miesiąca potrwają problemy z przejazdem i przejściem ul. Prusa.

Wybory 2020. Prezydenta wybierzemy korespondencyjnie. Jeśli nie odeślemy kart, pójdziemy do więzienia?

Wybory 2020. Prezydenta wybierzemy korespondencyjnie. Jeśli nie odeślemy kart, pójdziemy do więzienia?

W poniedziałek wieczorem Sejm przyjął ustawę dotyczącą głosowania korespondencyjnego w majowych wyborach prezydenckich. Według projektu, możliwe będzie ich przełożenie o tydzień. Kontrowersje budzi zapis, z którego wynika, że osobom, które nie odeślą kart, grozi więzienie

Bawełna, flizelina, guma oraz tasiemki. Wolontariusze proszą o materiały na maseczki

Bawełna, flizelina, guma oraz tasiemki. Wolontariusze proszą o materiały na maseczki

Bawełna, flizelina, guma oraz tasiemki to materiały niezbędne do szycia maseczek, jakie trafiają do lubelskich szpitali. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który stworzył akcje „Maseczki dla służb” prosi o wsparcie. Materiały są niezbędne, by wolontariusze mogli wykonać kolejne partie maseczek.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele się niecierpliwią. Ciągle nie wiadomo, co z egzaminem ósmoklasistów

Uczniowie, rodzice i nauczyciele się niecierpliwią. Ciągle nie wiadomo, co z egzaminem ósmoklasistów

Jutro ostatni dzień zdalnej nauki przed przerwą świąteczną. W poświąteczny wtorek uczniowie powinni wznowić naukę. Na razie nie wiadomo, czy zrobią to w domach czy w szkołach. Nie wiadomo też, co z egzaminem ósmoklasistów, który powinien rozpocząć się tydzień później. Uczniowie, rodzice, ale i nauczyciele nie kryją już rozdrażnienia.

Koronawirus: Kabaret Smile zbiera na środki ochronne dla medyków, KUL na karetkę dla szpitala

Koronawirus: Kabaret Smile zbiera na środki ochronne dla medyków, KUL na karetkę dla szpitala

Kolejne osoby i instytucje włączają się w pomaganie lubelskim szpitalom. Zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego zorganizowali członkowie kabaretu Smile. W podobne inicjatywy angażują się też m.in. uczelnie z Lublina

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim też szyją sprzęt do ochrony przed koronawirusem

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim też szyją sprzęt do ochrony przed koronawirusem

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim osadzeni szyją maseczki, fartuchy i kombinezony ochronne.

Lublin: Kładka nad ul. Filaretów jeszcze długo będzie rdzewieć. W tym roku powstanie dokumentacja
galeria

Lublin: Kładka nad ul. Filaretów jeszcze długo będzie rdzewieć. W tym roku powstanie dokumentacja

Nieprędko dojdzie do remontu stalowej kładki nad ul. Filaretów. Mocno rdzewiejąca konstrukcja łączy os. Piastowskie i os. Mickiewicza. Niedawno Urząd Miasta zapewnił, że odnowi ją jeszcze w tym roku, teraz okazuje się, że na remont poczekamy znacznie dłużej

Koronawirus w woj. lubelskim. 192 zakażonych, 45 ozdrowieńców, 7 osób zmarło [stan na 07.04]

Koronawirus w woj. lubelskim. 192 zakażonych, 45 ozdrowieńców, 7 osób zmarło [stan na 07.04]

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Port Lotniczy Lublin zamknięty, statystyki najgorsze od ponad siedmiu lat. Co z lotami do Kolonii/Bonn?

Port Lotniczy Lublin zamknięty, statystyki najgorsze od ponad siedmiu lat. Co z lotami do Kolonii/Bonn?

Niespełna 9,5 tys. osób skorzystało z Portu Lotniczego Lublin w marcu. A dokładnie do 14 marca, gdy w związku z ogłoszeniem stanu epidemii lotnisko zostało zamknięte. W ponad siedmioletniej historii portu gorszy wynik zanotowano jedynie w pierwszym miesiącu działalności, gdy przez kilkanaście dni grudnia 2012 roku obsłużono 5,7 tys. pasażerów.

Orion Niedrzwica czeka na wznowienie rozgrywek

Orion Niedrzwica czeka na wznowienie rozgrywek

W Niedrzwicy czekają na wznowienie rozgrywek i wierzą, że runda wiosenna będzie dla miejscowej drużyny zdecydowanie lepsza

Ministerstwo Zdrowia uruchamia aplikację, która oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia uruchamia aplikację, która oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną aplikację, która ma pomóc ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki wirtualnemu systemowi, użytkownik może otrzymać wstępną ocenę swojego stanu oraz rekomendacje dalszych działań.

Dla dzieci: transmisja online spektaklu "Parchatka"
9 kwietnia 2020, 16:00

Dla dzieci: transmisja online spektaklu "Parchatka"

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza najmłodszych na pokaz online spektaklu "Parchatka" w reżyserii Ilony Zgiet. Przedstawienie zostanie opublikowane na Facebooku Wielokulturowego Lublina w czwartek, 9 kwietnia o godz. 16.

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
Aktualizacja

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jest 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w szpitalach w całym kraju zmarło 18 osób. O godz. 19 resort zaktualizował informacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!