Lubelska Akademia Rolnicza uruchamia studia dla przyszłych rolników prowadzone za pomocą Internetu.
- Prowadzimy zapisy na zaoczne rolnictwo, które od października będzie prowadzone metodą tradycyjną: na zjazdach odbywających się co kilka tygodni - wyjaśnia prof. Grażyna Jeżewska, prorektor
ds. studenckich i dydaktyki AR w Lublinie. - W czasie pierwszego semestru studiów z tej grupy wyselekcjonujemy studentów, którzy od lutego przeniosą się na studia prowadzone drogą internetową.
A wtedy do studiowania potrzebny będzie tylko komputer z dostępem do Internetu. - To propozycja dla tych, których nie stać na częste dojazdy do uczelni, którzy są silnie związani z gospodarstwem i nie mogą sobie pozwolić na częste wyjazdy do odległego miasta - wyjaśniają władze uczelni.
Internetowe rolnictwo będzie tańsze od zwykłych studiów zaocznych. Ale, tak jak one, będzie trwało 4 lata i kończyło się uzyskaniem tytułu inżyniera. - Wszystko jest już gotowe - podkreśla dr hab. Krzysztof Kowalczyk, prodziekan Wydziału Rolniczego AR w Lublinie. - Mamy kadrę dydaktyczną i specjalny, multimedialny program nauczania.
Przygotowało go 60 naukowców z kilku polskich uczelni, w tym
11 z Lublina. Projekt internetowego nauczania rolnictwa realizują wspólnie akademie rolnicze we Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie i Lublinie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. (mb)