Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 lutego 2010 r.
8:02
Edytuj ten wpis

Rusza kwalifikacja wojskowa, która zastąpiła pobór. Sprawdź, kiedy Cię wezwą

Autor: Zdjęcie autora mb
0 8 A A

W poniedziałek ruszyła kwalifikacja wojskowa na Lubelszczyźnie i w całym kraju. Sprawdź, kiedy wezwą Cię przed komisję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilkadziesiąt tysięcy 19-latków z naszego regionu trafi w najbliższych tygodniach przed oblicze armii. Wojskowe Komendy Uzupełnień w całym regionie od dziś zaczynają tzw. kwalifikacje wojskowe, które rok temu zastąpiły dotychczasowy pobór.

Wszystkie osoby w wieku poborowym zostaną wezwane na wojskową komisję lekarską (składającą się z przedstawicieli gminy, lekarzy i armii).

– Komisja określi ich zdolność do służby i przyzna kategorię wojskową – mówi ppłk Sławomir Kozak, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień Lublin-1. – Wszystko to zostanie wpisane do książeczki wojskowej, którą każdy otrzyma.

Osoby, które nie chcą wstąpić do wojska, będą automatycznie przenoszone do rezerwy i otrzymają zaświadczenie o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Po 14 dniach od wydania zaświadczenie stanie się prawomocne. To będzie oznaczało uregulowany stosunek do służby wojskowej. – Wojsko jest teraz tylko dla chętnych – zaznacza ppłk Kozak.

To ważne szczególnie dla tych, którzy szukają pracy albo zamierzają wziąć kredyt. Banki i pracodawcy często żądają od kandydatów adnotacji o uregulowaniu kwestii wojskowych. – Dlatego, dla własnego dobra, warto pamiętać o stawieniu się na kwalifikację – zaznacza ppłk Kozak.

W tym roku przez wojskowe komisje lekarskie zostaną wezwani przede wszystkim mężczyźni urodzeni w roku 1991. Wojsko upomni się też o mężczyzn urodzonych przed 1991 r., którzy zostali wcześniej uznani za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej.

Kwalifikacja będzie dotyczyła również kobiet urodzonych w latach 1986-1991, które studiowały lub studiują na kierunkach przydatnych do służby wojskowej. Chodzi o szkoły medyczne i weterynaryjne oraz kierunki psychologiczne.

W samym Lublinie wojsko wyśle wezwania do ponad 2,6 tys. osób. W stolicy regionu kwalifikacje rozpoczną się 1 marca. W niektórych miastach (Kraśniku, Lubartowie, Świdniku czy Zamościu) pierwsi poborowi stawią się przed komisjami już dziś. Kwalifikacje potrwają do końca kwietnia. (MB)

Kwalifikacja w naszym regionie (data i miejsce):

* Biała Podlaska: 10.02-28.04, Osiedlowy Dom Kultury "Eureca” przy ul. Orzechowej 24
* Biłgoraj: 04.03-16.04, Liga Obrony Kraju przy ul. Włosiankarskiej 13
* Chełm (miasto): 15.02-09.03, Miejska Hala Sportowa przy ul. Granicznej 2
* Chełm (powiat ziemski): 18.03-23.04, Bursa Szkolna przy ul. Powstańców Warszawy 8
* Hrubieszów: 24.03-16.004 oraz 19.04, Hrubieszowski Dom Kultury przy ul. 3 Maja 7
* Janów Lubelski: 22.03-14.04, internat przy Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Ogrodowej 20
* Krasnystaw: 09.03-02.04 oraz 07.04, Związek Nauczycielstwa Polskiego przy ul. Matysiaka 5
* Kraśnik: 08.02-17.03, SPZOZ przy Al. Niepodległości 25
* Lubartów: 08.02-11.03, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Szaniawskiego 62
* Lublin (miasto): 01.03-27.04, Zakład Wielobranżowy"Lub-Kom” przy ul. Jastrzębiej 3
* Lublin (powiat ziemski): 08.02-31.03 oraz 8, 9, 12, 13.04, LOK przy ul. Nałęczowskiej 25
* Łęczna: 15.03-12.04, Szpital Powiatowy przy ul. Krasnostawskiej 52
* Łuków: 10.03-23.04, Powiatowa Komisja Lekarska przy ul. Międzyrzeckiej 71
* Opole Lubelskie: 22.03-14.04, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Ogrodowej 9
* Parczew: 24.03-14.04, Starostwo Powiatowe przy ul. Warszawskiej 24
* Puławy, 01.03-14.04, Starostwo Powiatowe przy Al. Królewskiej 19
* Radzyń Podlaski: 01.03-22.03, Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Chmielowskiego 7
* Ryki: 09.02-05.03, Miejsko-Gminne Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11
* Świdnik: 08.02-03.03, Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny AVIA przy Al. Lotników Polskich 7
* Tomaszów Lubelski: 09.02-17.03, Hala Sportowa Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Żwirki i Wigury 5
* Włodawa: 09.02-24.02 oraz 26.02, Urząd Miasta przy ul. Piłsudskiego 41
* Zamość (miasto): 08.02-05.03, Książnica Zamojska przy ul. Kamiennej 20
* Zamość (powiat ziemski): 09.03-21.04, Książnica Zamojska przy ul. Kamiennej 20

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chudy / 8 lutego 2010 o 22:08
0
Byłem w woju jak Ty cycka ssałeś,a w ogóle co Ty wiesz o życiu ?
Avatar
zenon / 8 lutego 2010 o 18:39
0
Chudy napisał:
Zenek mam do Ciebie pytanie !Czy widziałeś kiedyś ciotę,jeżeli nie to spojrzyj w lustro.Jeżeli masz żonę to jej nie wołaj,bo może się rozmyślić i Ciebie ...

Człowieku jakie masz prawo wypowiadać na temat mojej osoby, na żywo byś dostał w pysk za taką wypowiedź . Kozak jesteś na necie. Pewnie jesteś szczurem bojowym któremu rodzice obiadki gotują żeby synuś był duzy i silny. Jak nie jesteś dobrze wychowany to się zamknij. A tak wogóle byłeś w wojsku?????

Człowieku jakie masz prawo wypowiadać na temat mojej osoby, na żywo byś dostał w pysk za taką wypowiedź . Kozak jesteś na necie. Pewnie jesteś szczurem bojowym któremu rodzice obiadki gotują żeby synuś był duzy i silny. Jak nie jesteś dobrze wychowany to się zamknij. A tak wogóle byłeś w wojsku????? rozwiń
Avatar
Chudy / 8 lutego 2010 o 16:43
0
Zenek mam do Ciebie pytanie !Czy widziałeś kiedyś ciotę,jeżeli nie to spojrzyj w lustro.Jeżeli masz żonę to jej nie wołaj,bo może się rozmyślić i Ciebie ...
Avatar
zenon / 8 lutego 2010 o 13:41
0
Mogę napisać tylko jedno nie zgłaszajcie się do woja to całkowita strata czasu , niczego się tam nie można nauczyć. A zostają w obecnych czasach tylko te osoby które mają plecy albo włażą w d.... jak się tylko da. Powodzenia
Avatar
Jaro / 8 lutego 2010 o 11:53
0
~kolka~ napisał:
To o przydatności ze względu na stan zdrowia poborowego można zadecydować w pomieszczeniach:klubu ,sali sportowej czy klasie lokalnej szkoły?.
Ja myślałem,że taka decyzja powinna być poprzedzona odpowiednimi specjalistycznymi badaniami ? Wszędobylskie pozory decydują o życiu człowieka;ilu młodych ludzi,chętnych służyć ojczyźnie dowie się o swojej wadzie serca na wojskowym torze przeszkód ?.

Jeśli będziesz chciał wstąpić do wojska jako żołnierz zawodowy to wtedy dopiero będą "specjalistyczne badania" które sporo kosztują . A tak nie ma służby "na siłę", co nie znaczy , że narzekania się skończyły.

Jeśli będziesz chciał wstąpić do wojska jako żołnierz zawodowy to wtedy dopiero będą "specjalistyczne badania" które sporo kosztują . A tak nie ma służby "na siłę", co nie znaczy , że narzekania się skończyły. rozwiń
Avatar
~kolka~ / 8 lutego 2010 o 10:39
0
To o przydatności ze względu na stan zdrowia poborowego można zadecydować w pomieszczeniach:klubu ,sali sportowej czy klasie lokalnej szkoły?.
Ja myślałem,że taka decyzja powinna być poprzedzona odpowiednimi specjalistycznymi badaniami ? Wszędobylskie pozory decydują o życiu człowieka;ilu młodych ludzi,chętnych służyć ojczyźnie dowie się o swojej wadzie serca na wojskowym torze przeszkód ?.
Avatar
Cogito / 8 lutego 2010 o 10:21
0
~Tomek~ napisał:
Co to jest powiat ziemski?
Jeżeli urodziłem się w Lublinie, a teraz mieszkam w Zamościu to gdzie mam się zgłosić?

Idziesz zgodnie z miejscem zamieszkania, czyli Zamosc.
Definicje powiatow znajdziesz w wikipedii: [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat[/url]
Avatar
~Tomek~ / 8 lutego 2010 o 09:51
0
Co to jest powiat ziemski?
Jeżeli urodziłem się w Lublinie, a teraz mieszkam w Zamościu to gdzie mam się zgłosić?
Avatar
Chudy / 8 lutego 2010 o 22:08
0
Byłem w woju jak Ty cycka ssałeś,a w ogóle co Ty wiesz o życiu ?
Avatar
zenon / 8 lutego 2010 o 18:39
0
Chudy napisał:
Zenek mam do Ciebie pytanie !Czy widziałeś kiedyś ciotę,jeżeli nie to spojrzyj w lustro.Jeżeli masz żonę to jej nie wołaj,bo może się rozmyślić i Ciebie ...

Człowieku jakie masz prawo wypowiadać na temat mojej osoby, na żywo byś dostał w pysk za taką wypowiedź . Kozak jesteś na necie. Pewnie jesteś szczurem bojowym któremu rodzice obiadki gotują żeby synuś był duzy i silny. Jak nie jesteś dobrze wychowany to się zamknij. A tak wogóle byłeś w wojsku?????

Człowieku jakie masz prawo wypowiadać na temat mojej osoby, na żywo byś dostał w pysk za taką wypowiedź . Kozak jesteś na necie. Pewnie jesteś szczurem bojowym któremu rodzice obiadki gotują żeby synuś był duzy i silny. Jak nie jesteś dobrze wychowany to się zamknij. A tak wogóle byłeś w wojsku????? rozwiń
Avatar
Chudy / 8 lutego 2010 o 16:43
0
Zenek mam do Ciebie pytanie !Czy widziałeś kiedyś ciotę,jeżeli nie to spojrzyj w lustro.Jeżeli masz żonę to jej nie wołaj,bo może się rozmyślić i Ciebie ...
Avatar
zenon / 8 lutego 2010 o 13:41
0
Mogę napisać tylko jedno nie zgłaszajcie się do woja to całkowita strata czasu , niczego się tam nie można nauczyć. A zostają w obecnych czasach tylko te osoby które mają plecy albo włażą w d.... jak się tylko da. Powodzenia
Avatar
Jaro / 8 lutego 2010 o 11:53
0
~kolka~ napisał:
To o przydatności ze względu na stan zdrowia poborowego można zadecydować w pomieszczeniach:klubu ,sali sportowej czy klasie lokalnej szkoły?.
Ja myślałem,że taka decyzja powinna być poprzedzona odpowiednimi specjalistycznymi badaniami ? Wszędobylskie pozory decydują o życiu człowieka;ilu młodych ludzi,chętnych służyć ojczyźnie dowie się o swojej wadzie serca na wojskowym torze przeszkód ?.

Jeśli będziesz chciał wstąpić do wojska jako żołnierz zawodowy to wtedy dopiero będą "specjalistyczne badania" które sporo kosztują . A tak nie ma służby "na siłę", co nie znaczy , że narzekania się skończyły.

Jeśli będziesz chciał wstąpić do wojska jako żołnierz zawodowy to wtedy dopiero będą "specjalistyczne badania" które sporo kosztują . A tak nie ma służby "na siłę", co nie znaczy , że narzekania się skończyły. rozwiń
Avatar
~kolka~ / 8 lutego 2010 o 10:39
0
To o przydatności ze względu na stan zdrowia poborowego można zadecydować w pomieszczeniach:klubu ,sali sportowej czy klasie lokalnej szkoły?.
Ja myślałem,że taka decyzja powinna być poprzedzona odpowiednimi specjalistycznymi badaniami ? Wszędobylskie pozory decydują o życiu człowieka;ilu młodych ludzi,chętnych służyć ojczyźnie dowie się o swojej wadzie serca na wojskowym torze przeszkód ?.
Avatar
Cogito / 8 lutego 2010 o 10:21
0
~Tomek~ napisał:
Co to jest powiat ziemski?
Jeżeli urodziłem się w Lublinie, a teraz mieszkam w Zamościu to gdzie mam się zgłosić?

Idziesz zgodnie z miejscem zamieszkania, czyli Zamosc.
Definicje powiatow znajdziesz w wikipedii: [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat[/url]
Avatar
~Tomek~ / 8 lutego 2010 o 09:51
0
Co to jest powiat ziemski?
Jeżeli urodziłem się w Lublinie, a teraz mieszkam w Zamościu to gdzie mam się zgłosić?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 57 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!