Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2009 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Ślisko i niebezpiecznie na lubelskich drogach (zdjęcia,wideo)

Autor: Zdjęcie autora (łm)
0 16 A A

Kierowcy, którzy nie wymienili jeszcze opon z letnich na zimowe, nie powinni dzisiaj wyjeżdżać samochodem w trasę. Z powodu opadów śniegu warunki na lubelskich drogach są bardzo trudne. Synoptycy zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się do końca dnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło też w Annówce na drodze krajowej nr 19. Około godz. 2 zderzyły się tam dwa samochody osobowe i ciężarówka. Początkowo wprowadzono wahadło, a od godz. 5.30 trasa jest już w pełni przejezdna. Ranne są trzy osoby.

Opóźnienia komunikacji miejskiej

W Lublinie wciąż pada. Śniegiem i błotem pokryte są nawet główne drogi. Tak jest m.in. na ul. Warszawskiej, Jana Pawła II, czy al. Solidarności. Tworzą się korki. Rano doszło do trzech kolizji z udziałem pojazdów MPK - w Krężnicy Jarej, na Drodze Męczenników Majdanka i przy ul. Narutowicza.

Wszystkie pojazdy miejskiego przewoźnika wyjechały na lubelskie ulice. Mają one jednak 15-20 minutowe opóźnienia.
Synoptycy zapowiadają, że opady utrzymają się przez cały dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na Lubelszczyźnie mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Policja apeluje

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi policjanci proszą o ostrożną jazdę.

- Mało widoczni piesi i rowerzyści wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć drogowych nieszczęść. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach i przypominają zasady bezpiecznego podróżowania zimą - czytamy w dzisiejszym komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 12:03
Zima zaskoczyła niedzielnych kierowców
Avatar
Motor_fan / 17 grudnia 2009 r. o 11:55
FOTORELACJA KOMPLETNA AMATORKA ! ! !
Avatar
nick / 17 grudnia 2009 r. o 11:49
[size=3]Ludzie, to tylko trochę śniegu i mrozu, mamy grudzień i to normalne....
Ale niestety tylko to! Cała reszta jest nienormalna.... i w tym kraju już tak zostanie
[/size]
Avatar
ggelo / 17 grudnia 2009 r. o 11:37
Dziennik to ma za fotografa chyba 7 letnią dziewczynkę ale to i to nie wiem bo mój 9 letni brat robi lepsze fotki =P
Pozdrowienia dla fotografa =D jak można być takim nieudacznikiem hehe
Avatar
uio / 17 grudnia 2009 r. o 11:25
No patrz, a Niemcy też sparaliżowało...A o wiele bogatszy kraj.



123 napisał:
Totalny paraliż......to co dzieje sie na ulicach miasta to katastrofa!!!! Gdzie są służby odśnieżania...???? stoją w korkach, tak jakby zaspali i wyjechali tuż przed 7 rano!!!! Zasnieżone całe centrum, ślisko i niebezpiecznie nie tylko na jezdni ale i chodnikach!!!! Co robią "szefowie" odpowiedzialni za to...???? I znowy zima, zima, zima.....winna wszystkiemu!!!!! A może są za "ciepłe" posadki?????
PS. Ul. Nadbystrzycka powinna mieć tylko jeden pas ruchu do jazdy na wprost przy skrzyżowaniu z ul. Zana........inaczej nie wyeliminuje się "kombinatorów", którzy wciskają się na "trzeciego", warto by monitorować to skrzyżowanie!!!!
rozwiń
Avatar
~max~ / 17 grudnia 2009 r. o 11:11
Jak Dziennik Wschodni da zdjęcia, to nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Apeluję o lepszą jakość zdjęć!!!
Avatar
123 / 17 grudnia 2009 r. o 10:44
Totalny paraliż......to co dzieje sie na ulicach miasta to katastrofa!!!! Gdzie są służby odśnieżania...???? stoją w korkach, tak jakby zaspali i wyjechali tuż przed 7 rano!!!! Zasnieżone całe centrum, ślisko i niebezpiecznie nie tylko na jezdni ale i chodnikach!!!! Co robią "szefowie" odpowiedzialni za to...???? I znowy zima, zima, zima.....winna wszystkiemu!!!!! A może są za "ciepłe" posadki?????
PS. Ul. Nadbystrzycka powinna mieć tylko jeden pas ruchu do jazdy na wprost przy skrzyżowaniu z ul. Zana........inaczej nie wyeliminuje się "kombinatorów", którzy wciskają się na "trzeciego", warto by monitorować to skrzyżowanie!!!!
Totalny paraliż......to co dzieje sie na ulicach miasta to katastrofa!!!! Gdzie są służby odśnieżania...???? stoją w korkach, tak jakby zaspali i wyjechali tuż przed 7 rano!!!! Zasnieżone całe centrum, ślisko i niebezpiecznie nie tylko na jezdni ale i chodnikach!!!! Co robią "szefowie" odpowiedzialni za to...???? I znowy zima, zima, zima.....winna wszystkiemu!!!!! A może są za "ciepłe" posadki?????
PS. Ul. Nadbystrzycka powinna mieć tylko jeden pas ... rozwiń
Avatar
łysy / 17 grudnia 2009 r. o 09:53
~zosia~ napisał:
Z zimowymi oponami to wielka przesada, bo zbyt pewnie się czują kierowcy,
myśląc, że opona zastąpi bezpieczną prędkość.Ja prowadzę auto na oponach
całorocznych i nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg. Tylko mądre i umiejętne
prowadzenie uchroni nas od nieszczęścia. Śnieg to nie wynalazek XX wieku
nie było opon zimowych i było mniej wypadków. Od 20 lat prowadzę auto
i nie zmieniam opon. A jak nie ma śniegu to jak się jeżdzi na oponach
zimowych, przecież to nie obuwie, że zmienia się wtedy kiedy pada śnieg.
Jest to zwykły lobbing.

Dziś jechałem za kolesiem na g...ch oponach. Każde hamowanie to uślizg samochodu, a przyspieszenie to boksownie kół. Zimówka nie zapewni 100% bezpieczeństwa, ale w takich warunkach jak dziś - jest ona bezwzględną koniecznością. Chyba, że jesteś z branży cmentarno-łapiduchowskiej...
Ja lobbuj tylko za zdrowym rozsądkiem

Dziś jechałem za kolesiem na g...ch oponach. Każde hamowanie to uślizg samochodu, a przyspieszenie to boksownie kół. Zimówka nie zapewni 100% bezpieczeństwa, ale w takich warunkach jak dziś - jest ona bezwzględną koniecznością. Chyba, że jesteś z branży cmentarno-łapiduchowskiej...
Ja lobbuj tylko za zdrowym rozsądkiem rozwiń
Avatar
Marek / 17 grudnia 2009 r. o 09:36
~zosia~ napisał:
Z zimowymi oponami to wielka przesada, bo zbyt pewnie się czują kierowcy,
myśląc, że opona zastąpi bezpieczną prędkość.Ja prowadzę auto na oponach
całorocznych i nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg. Tylko mądre i umiejętne
prowadzenie uchroni nas od nieszczęścia. Śnieg to nie wynalazek XX wieku
nie było opon zimowych i było mniej wypadków. Od 20 lat prowadzę auto
i nie zmieniam opon. A jak nie ma śniegu to jak się jeżdzi na oponach
zimowych, przecież to nie obuwie, że zmienia się wtedy kiedy pada śnieg.
Jest to zwykły lobbing.

hehe przypominasz mi chlopaka znajomej, ktory tez nigdy nie zmienial opon na zimowki. Identycznie sadzil, ze to lobbing. Przynajmniej dopuki sie nie wpadl w sposlizg przy 40 i nie rozbil auta.
Wlasnie Ty uwazasz sie za zbyt pewnego kierowce i tym samym narazasz innych uczestnikow ruchu drodowego. Sadzisz, ze jestes tak swietna, ze nie potrzebujesz dodatkowej przyczepnosci - myslisz dokladnie tak samo jak ludzie, ktorzy sa sprawcami wypadkow. Gdy wpadasz w poslizg, to kazdy dodatkowy atut sie przydaje. Chyba, ze jezdzisz 20km/h - wtedy jestem w stanie zrozumiec Twoje myslenie o tych zbyt pewnie czujacych sie kierowcach ktorzy jada 40km/h.

hehe przypominasz mi chlopaka znajomej, ktory tez nigdy nie zmienial opon na zimowki. Identycznie sadzil, ze to lobbing. Przynajmniej dopuki sie nie wpadl w sposlizg przy 40 i nie rozbil auta.
Wlasnie Ty uwazasz sie za zbyt pewnego kierowce i tym samym narazasz innych uczestnikow ruchu drodowego. Sadzisz, ze jestes tak swietna, ze nie potrzebujesz dodatkowej przyczepnosci - myslisz dokladnie tak samo jak ludzie, ktorzy sa sprawcami wypadkow. Gdy wpadasz w poslizg, to kazdy dodatkowy atut sie przydaje. Chyba, ze jezd... rozwiń
Avatar
Józef Oponka / 17 grudnia 2009 r. o 09:31
~zosia~ napisał:
Z zimowymi oponami to wielka przesada, bo zbyt pewnie się czują kierowcy,
myśląc, że opona zastąpi bezpieczną prędkość.Ja prowadzę auto na oponach
całorocznych i nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg. Tylko mądre i umiejętne
prowadzenie uchroni nas od nieszczęścia. Śnieg to nie wynalazek XX wieku
nie było opon zimowych i było mniej wypadków. Od 20 lat prowadzę auto
i nie zmieniam opon. A jak nie ma śniegu to jak się jeżdzi na oponach
zimowych, przecież to nie obuwie, że zmienia się wtedy kiedy pada śnieg.
Jest to zwykły lobbing.


Otóż mylisz się bardzo droga Zosiu. Tzw "opony całoroczne" nie są dobre ani w lecie ani w zimie. Sekret tkwi w kilku czynnikach m.in. opony zimowe mają inna mieszankę gumy niż letnie - nie twardnieje tak jak w letnich przy ujemnej temperaturze i poprawia przyczepność, poza tym typ bieżnika - opony zimowe powinny mieć bieżnik głębszy i z większymi przerwami między rowkami na swoich krawędziach, co zapobiega wpadaniu w poślizgi boczne i ułatwia odprowadzanie śniegu i błota z bieżnika. Ponadto nowoczesne opony zimowe posiadają na wierzchu bieżnika warstwę silikonu a na niej warstewkę włókna szklanego z tzw. mikrokolcami co fenomenalnie poprawia przyczepność na lodzie i pozwala nawet na śliskiej nawierzchni na bezpieczne wyhamowanie auta.


Otóż mylisz się bardzo droga Zosiu. Tzw "opony całoroczne" nie są dobre ani w lecie ani w zimie. Sekret tkwi w kilku czynnikach m.in. opony zimowe mają inna mieszankę gumy niż letnie - nie twardnieje tak jak w letnich przy ujemnej temperaturze i poprawia przyczepność, poza tym typ bieżnika - opony zimowe powinny mieć bieżnik głębszy i z większymi przerwami między rowkami na swoich krawędziach, co zapobiega wpadaniu w poślizgi boczne i ułatwia odprowadzanie śniegu i błota z bieżnika. Ponadto nowoczesne o... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 12:03
Zima zaskoczyła niedzielnych kierowców
Avatar
Motor_fan / 17 grudnia 2009 r. o 11:55
FOTORELACJA KOMPLETNA AMATORKA ! ! !
Avatar
nick / 17 grudnia 2009 r. o 11:49
[size=3]Ludzie, to tylko trochę śniegu i mrozu, mamy grudzień i to normalne....
Ale niestety tylko to! Cała reszta jest nienormalna.... i w tym kraju już tak zostanie
[/size]
Avatar
ggelo / 17 grudnia 2009 r. o 11:37
Dziennik to ma za fotografa chyba 7 letnią dziewczynkę ale to i to nie wiem bo mój 9 letni brat robi lepsze fotki =P
Pozdrowienia dla fotografa =D jak można być takim nieudacznikiem hehe
Avatar
uio / 17 grudnia 2009 r. o 11:25
No patrz, a Niemcy też sparaliżowało...A o wiele bogatszy kraj.



123 napisał:
Totalny paraliż......to co dzieje sie na ulicach miasta to katastrofa!!!! Gdzie są służby odśnieżania...???? stoją w korkach, tak jakby zaspali i wyjechali tuż przed 7 rano!!!! Zasnieżone całe centrum, ślisko i niebezpiecznie nie tylko na jezdni ale i chodnikach!!!! Co robią "szefowie" odpowiedzialni za to...???? I znowy zima, zima, zima.....winna wszystkiemu!!!!! A może są za "ciepłe" posadki?????
PS. Ul. Nadbystrzycka powinna mieć tylko jeden pas ruchu do jazdy na wprost przy skrzyżowaniu z ul. Zana........inaczej nie wyeliminuje się "kombinatorów", którzy wciskają się na "trzeciego", warto by monitorować to skrzyżowanie!!!!
rozwiń
Avatar
~max~ / 17 grudnia 2009 r. o 11:11
Jak Dziennik Wschodni da zdjęcia, to nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Apeluję o lepszą jakość zdjęć!!!
Avatar
123 / 17 grudnia 2009 r. o 10:44
Totalny paraliż......to co dzieje sie na ulicach miasta to katastrofa!!!! Gdzie są służby odśnieżania...???? stoją w korkach, tak jakby zaspali i wyjechali tuż przed 7 rano!!!! Zasnieżone całe centrum, ślisko i niebezpiecznie nie tylko na jezdni ale i chodnikach!!!! Co robią "szefowie" odpowiedzialni za to...???? I znowy zima, zima, zima.....winna wszystkiemu!!!!! A może są za "ciepłe" posadki?????
PS. Ul. Nadbystrzycka powinna mieć tylko jeden pas ruchu do jazdy na wprost przy skrzyżowaniu z ul. Zana........inaczej nie wyeliminuje się "kombinatorów", którzy wciskają się na "trzeciego", warto by monitorować to skrzyżowanie!!!!
Totalny paraliż......to co dzieje sie na ulicach miasta to katastrofa!!!! Gdzie są służby odśnieżania...???? stoją w korkach, tak jakby zaspali i wyjechali tuż przed 7 rano!!!! Zasnieżone całe centrum, ślisko i niebezpiecznie nie tylko na jezdni ale i chodnikach!!!! Co robią "szefowie" odpowiedzialni za to...???? I znowy zima, zima, zima.....winna wszystkiemu!!!!! A może są za "ciepłe" posadki?????
PS. Ul. Nadbystrzycka powinna mieć tylko jeden pas ... rozwiń
Avatar
łysy / 17 grudnia 2009 r. o 09:53
~zosia~ napisał:
Z zimowymi oponami to wielka przesada, bo zbyt pewnie się czują kierowcy,
myśląc, że opona zastąpi bezpieczną prędkość.Ja prowadzę auto na oponach
całorocznych i nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg. Tylko mądre i umiejętne
prowadzenie uchroni nas od nieszczęścia. Śnieg to nie wynalazek XX wieku
nie było opon zimowych i było mniej wypadków. Od 20 lat prowadzę auto
i nie zmieniam opon. A jak nie ma śniegu to jak się jeżdzi na oponach
zimowych, przecież to nie obuwie, że zmienia się wtedy kiedy pada śnieg.
Jest to zwykły lobbing.

Dziś jechałem za kolesiem na g...ch oponach. Każde hamowanie to uślizg samochodu, a przyspieszenie to boksownie kół. Zimówka nie zapewni 100% bezpieczeństwa, ale w takich warunkach jak dziś - jest ona bezwzględną koniecznością. Chyba, że jesteś z branży cmentarno-łapiduchowskiej...
Ja lobbuj tylko za zdrowym rozsądkiem

Dziś jechałem za kolesiem na g...ch oponach. Każde hamowanie to uślizg samochodu, a przyspieszenie to boksownie kół. Zimówka nie zapewni 100% bezpieczeństwa, ale w takich warunkach jak dziś - jest ona bezwzględną koniecznością. Chyba, że jesteś z branży cmentarno-łapiduchowskiej...
Ja lobbuj tylko za zdrowym rozsądkiem rozwiń
Avatar
Marek / 17 grudnia 2009 r. o 09:36
~zosia~ napisał:
Z zimowymi oponami to wielka przesada, bo zbyt pewnie się czują kierowcy,
myśląc, że opona zastąpi bezpieczną prędkość.Ja prowadzę auto na oponach
całorocznych i nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg. Tylko mądre i umiejętne
prowadzenie uchroni nas od nieszczęścia. Śnieg to nie wynalazek XX wieku
nie było opon zimowych i było mniej wypadków. Od 20 lat prowadzę auto
i nie zmieniam opon. A jak nie ma śniegu to jak się jeżdzi na oponach
zimowych, przecież to nie obuwie, że zmienia się wtedy kiedy pada śnieg.
Jest to zwykły lobbing.

hehe przypominasz mi chlopaka znajomej, ktory tez nigdy nie zmienial opon na zimowki. Identycznie sadzil, ze to lobbing. Przynajmniej dopuki sie nie wpadl w sposlizg przy 40 i nie rozbil auta.
Wlasnie Ty uwazasz sie za zbyt pewnego kierowce i tym samym narazasz innych uczestnikow ruchu drodowego. Sadzisz, ze jestes tak swietna, ze nie potrzebujesz dodatkowej przyczepnosci - myslisz dokladnie tak samo jak ludzie, ktorzy sa sprawcami wypadkow. Gdy wpadasz w poslizg, to kazdy dodatkowy atut sie przydaje. Chyba, ze jezdzisz 20km/h - wtedy jestem w stanie zrozumiec Twoje myslenie o tych zbyt pewnie czujacych sie kierowcach ktorzy jada 40km/h.

hehe przypominasz mi chlopaka znajomej, ktory tez nigdy nie zmienial opon na zimowki. Identycznie sadzil, ze to lobbing. Przynajmniej dopuki sie nie wpadl w sposlizg przy 40 i nie rozbil auta.
Wlasnie Ty uwazasz sie za zbyt pewnego kierowce i tym samym narazasz innych uczestnikow ruchu drodowego. Sadzisz, ze jestes tak swietna, ze nie potrzebujesz dodatkowej przyczepnosci - myslisz dokladnie tak samo jak ludzie, ktorzy sa sprawcami wypadkow. Gdy wpadasz w poslizg, to kazdy dodatkowy atut sie przydaje. Chyba, ze jezd... rozwiń
Avatar
Józef Oponka / 17 grudnia 2009 r. o 09:31
~zosia~ napisał:
Z zimowymi oponami to wielka przesada, bo zbyt pewnie się czują kierowcy,
myśląc, że opona zastąpi bezpieczną prędkość.Ja prowadzę auto na oponach
całorocznych i nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg. Tylko mądre i umiejętne
prowadzenie uchroni nas od nieszczęścia. Śnieg to nie wynalazek XX wieku
nie było opon zimowych i było mniej wypadków. Od 20 lat prowadzę auto
i nie zmieniam opon. A jak nie ma śniegu to jak się jeżdzi na oponach
zimowych, przecież to nie obuwie, że zmienia się wtedy kiedy pada śnieg.
Jest to zwykły lobbing.


Otóż mylisz się bardzo droga Zosiu. Tzw "opony całoroczne" nie są dobre ani w lecie ani w zimie. Sekret tkwi w kilku czynnikach m.in. opony zimowe mają inna mieszankę gumy niż letnie - nie twardnieje tak jak w letnich przy ujemnej temperaturze i poprawia przyczepność, poza tym typ bieżnika - opony zimowe powinny mieć bieżnik głębszy i z większymi przerwami między rowkami na swoich krawędziach, co zapobiega wpadaniu w poślizgi boczne i ułatwia odprowadzanie śniegu i błota z bieżnika. Ponadto nowoczesne opony zimowe posiadają na wierzchu bieżnika warstwę silikonu a na niej warstewkę włókna szklanego z tzw. mikrokolcami co fenomenalnie poprawia przyczepność na lodzie i pozwala nawet na śliskiej nawierzchni na bezpieczne wyhamowanie auta.


Otóż mylisz się bardzo droga Zosiu. Tzw "opony całoroczne" nie są dobre ani w lecie ani w zimie. Sekret tkwi w kilku czynnikach m.in. opony zimowe mają inna mieszankę gumy niż letnie - nie twardnieje tak jak w letnich przy ujemnej temperaturze i poprawia przyczepność, poza tym typ bieżnika - opony zimowe powinny mieć bieżnik głębszy i z większymi przerwami między rowkami na swoich krawędziach, co zapobiega wpadaniu w poślizgi boczne i ułatwia odprowadzanie śniegu i błota z bieżnika. Ponadto nowoczesne o... rozwiń