Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 czerwca 2010 r.
20:28
Edytuj ten wpis

Sposób na kontrole Inspekcji Pracy: Uciekać z pola

0 11 A A

Ukraińcy pracujący "na czarno” na widok obcych uciekają z pola. To ma być sposób na uniknięcie mandatu. Tymczasem Inspekcja Pracy może ukarać jedynie rolników, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Innych jedynie poucza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zatrudniam ludzi z Ukrainy, bo Polacy pracować w polu nie chcą. Wolą żyć z pieniędzy z pomocy społecznej – mówi pani Irena z gminy Chodel, u której przy zbiorze truskawek pracują cztery osoby. Kobieta boi się ujawnić swoje nazwisko. – To bardzo nerwowa sytuacja nie tylko dla mnie. Ukraińcy widząc obce osoby uciekają z pola. Wszyscy boimy się kontroli.

Legalne zatrudnienie pracownika sezonowego to dodatkowy koszt, a ceny owoców nie są wysokie. – Na skupie truskawki kosztują od 2 do 2,30 zł za kg. Za zebraną łubiankę (ponad 2 kg – red.) płacę ludziom po 2 zł. A gdzie moja praca czy pieniądze, które wydałam za nawozy i opryski? – pyta pani Irena.

Właścicielka gospodarstwa narzeka też na przepisy. Tłumaczy, że aby załatwić formalności związane z zatrudnieniem obcokrajowca musi jechać aż do Opola Lubelskiego. – Zajmuje to dużo czasu. Takie sprawy powinno się załatwiać w Urzędzie Gminy – mówi kobieta.

Pomysł ten popiera wójt gminy Chodel. I dodaje: Dla mnie takie kontrole inspekcji pracy to administracyjne przyspieszenie upadku rolnictwa. Pracodawca musi opłacić pracownikowi ubezpieczenie i podatek. Z tysiąca złotych, które zapłaci pracoewnikowi, musi odprowadzić 300 zł. Trzeba zmienić przepisy, a nie prześladować rolników – postuluje Jan Majewski.

Pracownicy lubelskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy nie omijają okolic Chodla, Kraśnika i Urzędowa. Kontrolują czy przy zbiorach pracują obcokrajowcy i czy są zatrudnieni legalnie. – W zeszłym roku przeprowadziliśmy w sumie 18 kontroli u rolników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej – przyznaje Krzysztof Sudoł, zastępca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Inspektorzy stwierdzili, że na plantacjach rzeczywiście pracują Ukraińcy. Część rolników nie zgłosiła zatrudnienia obcokrajowca w Powiatowym Urzędzie Pracy. Nikt jednak nie został ukarany.

– Możemy karać tylko rolników, którzy mają zarejestrowaną działalność gospodarczą. W ubiegłym roku w powiecie opolskim przeprowadziliśmy dziewięć takich kontroli. Jednego pracodawcę ukarano mandatem w wysokości 1000 zł – dodaje Sudoł.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hiPIS / 29 czerwca 2010 o 13:29
0
To ta pieprzona platforma dbająca o interesy bogaczy chce zrobić slumsy z polskiej wsi!
Pieprzone liberały chcą wszystkich uZUSowić, a tym samym zglebić tych najbiedniejszych rolników. Chcą też zalać tanim syfem nasz rynek.
Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę do czego zdolny jest zdesperowany biedak... a tłumy biedaków?
Pamiętacie głośną sprawę takiego desperata co to za starego Poloneza - obiekt pożądania komornika - chciał spalić intruzów oblewając ich benzyną. I prawie mu się to udało. Tłumy biedaków doprowadzone do ostateczności mogą bogaczom dobrać się do dupy i nie pomogą tu sądy, policja, a nawet wojsko, bo mało kto szanuje skundlone życie.
To ta pieprzona platforma dbająca o interesy bogaczy chce zrobić slumsy z polskiej wsi!
Pieprzone liberały chcą wszystkich uZUSowić, a tym samym zglebić tych najbiedniejszych rolników. Chcą też zalać tanim syfem nasz rynek.
Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę do czego zdolny jest zdesperowany biedak... a tłumy biedaków?
Pamiętacie głośną sprawę takiego desperata co to za starego Poloneza - obiekt pożądania komornika - chciał spalić intruzów oblewając ich benzyną. I prawie mu się to udało. Tłumy biedaków doprowadzone do o... rozwiń
Avatar
farmer / 29 czerwca 2010 o 12:03
0
U znajomego pracują Ukraińcy i goście truskawek rwać nie chcieli maliny też im się nie podobają, plewić to za ciężko, pracują aby zarobic na papierosy i coś do wypicia dostaną nocleg śniadanie obiad i kolację, z toalety korzystają tak jakby ją pierwszy raz widzieli, energia też kosztuje. I zatrudnij takich gości legalnie. Znam przypadek kiedy to gospodarz oddelegował takich pracowników, to dwa dni później nie miał stodoły. Od kilku lat Ukraińcy robią tak że płacisz kierowcy z Ukrainy np 10 $ za osobę i przywozi Ci pracowników, a Ci po trzech, czterech dniach nie chcą już pracować rzekomo wracają do domu, a na stepnego dnia widzisz ich na drugiej wsi i tak w kółko. Problem tkwi w tym ,że u nas ceny oferowane za owoce są minimalne, ceny oprysków ogromne, ich jakość pozostawia wiele do życzenia w sklepach trafiają masowo podróby, pocieszeniem jest to że zainteresowano się wysokimi cenami nawozów dzięki interwencji odpowiednich służb spadły one o kilkanaście procent. Ale sam mam gospodarstwo uprawiam w większości to co da się zebrać mechanicznie tak jak aronia porzeczka śliwa wiśnia i np w tym roku cena porzeczki ma być niewielka są juz problemy rzekomo ze zbytem,a w prasie były informacje, że w Nowej Zelandii był nie uradzaj na porzeczkę, Polska jest drugim producentem na świecie analogicznie powinno nie być problemu ze zbytem i ceną a tu na odwrót lepiej odczekać i kupić w Chinach za grosze, a ty polki rolniku ciesz się bo masz dopłaty, ale co mi ponich jak nie mam gdzie tego sprzedać , a jak sprzedam to za grosze.
U znajomego pracują Ukraińcy i goście truskawek rwać nie chcieli maliny też im się nie podobają, plewić to za ciężko, pracują aby zarobic na papierosy i coś do wypicia dostaną nocleg śniadanie obiad i kolację, z toalety korzystają tak jakby ją pierwszy raz widzieli, energia też kosztuje. I zatrudnij takich gości legalnie. Znam przypadek kiedy to gospodarz oddelegował takich pracowników, to dwa dni później nie miał stodoły. Od kilku lat Ukraińcy robią tak że płacisz kierowcy z Ukrainy np 10 $ za osobę i przywozi Ci pracowników, a Ci po t... rozwiń
Avatar
murzyn / 29 czerwca 2010 o 10:58
0
We Włoszech Berlusconi powiedział publicznie (za co był potem mocno atakowany) do narzekających na brak pracy, że "jak ktoś chce pracować, to może sobie znaleźć pracę na czarno". Pomijając już tych obcokrajowców, gdyby tak z dnia na dzień zlikwidować szarą strefę na naszym rynku pracy, to doszłoby do rewolucji, drugiego sierpnia 80' . Państwo nie poradziłoby sobie z wypłatą zasiłków, zapomóg z pomocy społecznej itd.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 09:26
0
~WuJo~ napisał:
To tak ma wyglądać równość wobec prawa? Czy prowadzenie gospodarstwa to nie działalność gospodarcza? A jak mam mniej niż hektar to też mogę liczyć na pozdrowienia czy już na mandat?

Będę miał pracę sezonową (sad) koniec sierpnia- prawie do końca września. Dniówka (ok 10 godzin) 70-80zł. Praca różna otrząsanie, zbieranie na kolanach, obsługa maszyny.... Ilu będzie chętnych rodaków? A może ktoś z urzędników chce sobie przewietrzyć zadek, robiąc coś pożytecznego?

Będę miał pracę sezonową (sad) koniec sierpnia- prawie do końca września. Dniówka (ok 10 godzin) 70-80zł. Praca różna otrząsanie, zbieranie na kolanach, obsługa maszyny.... Ilu będzie chętnych rodaków? A może ktoś z urzędników chce sobie przewietrzyć zadek, robiąc coś pożytecznego? rozwiń
Avatar
~WuJo~ / 29 czerwca 2010 o 08:54
0
To tak ma wyglądać równość wobec prawa? Czy prowadzenie gospodarstwa to nie działalność gospodarcza? A jak mam mniej niż hektar to też mogę liczyć na pozdrowienia czy już na mandat?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 08:12
0
Urzędasom z PIP zrobiło się gorąco w murach biura? szukają ochłody na łonie natury no i darmowego zaopatrzenia domowej spiżarni. Jak taki Pan urzędnik pójdzie na kontrolę budowy gdzie jest kurz, gorąco, ludzie pracują po14 godzin bez przerwy i kolegę należało by ukarać, wniosek do prokuratury napisać ale przemęczać się? po co? jak pojedzie na wieś to i odpocznie, co nieco przywiezie i zadowolony a i głupi chłopina takiego "ludzkiego" urzędnika pochwali "że mógł ukarać a tego nie zrobił"
Avatar
www / 29 czerwca 2010 o 08:03
0
Polska inspekcja pracy - jeden ukarany - po jaką , nie taką utzrmywać tych nierobów za moje podatki. Chłop na zagrodzie równy wojewodzie. Inspektor może mu pomachać .... z drogi . A jeszcze 5 lat temu w Niemczech z pistoletami i psami wyciągali nas z beczek z kapustą .
Avatar
base / 28 czerwca 2010 o 23:09
0
Pamietam z 3-4 lata temu tez bylem u rolnika na zarobku tylko przy zbiorze wiśni no i my Polacy mielismy płacone po 30gr za kg co po 5-7 dniach juz sie nie chcialo zrywac a ukraince dostawali po 10-15 gr za kg i robili miesiacami^^
Avatar
Bronek / 28 czerwca 2010 o 22:28
0
TEż kilka dni pracowałem u POlskiego farmera przy truskawkach. Nie spotkałem na polu ani jednego obcokrajowca. Za 2zł za łubiankę tylko Polak potrafi pracować. niestety po kilku dniach większość z nas dostała bąbli i plam na rękach i na tym nasza praca się skończyła choć pracodawca potem kupił nam rękawice. Nie wiem czy ludzie powinni jeść takie świństwo jak polskie truskawki pryskane na maksa jeden polikot wie czym i po co.
Avatar
UK / 28 czerwca 2010 o 21:38
0
Pracują na czarno bo jak by sie dowiedzieli ile za nich musi pracodawca jeszcze zapłacić zusowi i us to wy wykorkowali
Avatar
hiPIS / 29 czerwca 2010 o 13:29
0
To ta pieprzona platforma dbająca o interesy bogaczy chce zrobić slumsy z polskiej wsi!
Pieprzone liberały chcą wszystkich uZUSowić, a tym samym zglebić tych najbiedniejszych rolników. Chcą też zalać tanim syfem nasz rynek.
Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę do czego zdolny jest zdesperowany biedak... a tłumy biedaków?
Pamiętacie głośną sprawę takiego desperata co to za starego Poloneza - obiekt pożądania komornika - chciał spalić intruzów oblewając ich benzyną. I prawie mu się to udało. Tłumy biedaków doprowadzone do ostateczności mogą bogaczom dobrać się do dupy i nie pomogą tu sądy, policja, a nawet wojsko, bo mało kto szanuje skundlone życie.
To ta pieprzona platforma dbająca o interesy bogaczy chce zrobić slumsy z polskiej wsi!
Pieprzone liberały chcą wszystkich uZUSowić, a tym samym zglebić tych najbiedniejszych rolników. Chcą też zalać tanim syfem nasz rynek.
Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę do czego zdolny jest zdesperowany biedak... a tłumy biedaków?
Pamiętacie głośną sprawę takiego desperata co to za starego Poloneza - obiekt pożądania komornika - chciał spalić intruzów oblewając ich benzyną. I prawie mu się to udało. Tłumy biedaków doprowadzone do o... rozwiń
Avatar
farmer / 29 czerwca 2010 o 12:03
0
U znajomego pracują Ukraińcy i goście truskawek rwać nie chcieli maliny też im się nie podobają, plewić to za ciężko, pracują aby zarobic na papierosy i coś do wypicia dostaną nocleg śniadanie obiad i kolację, z toalety korzystają tak jakby ją pierwszy raz widzieli, energia też kosztuje. I zatrudnij takich gości legalnie. Znam przypadek kiedy to gospodarz oddelegował takich pracowników, to dwa dni później nie miał stodoły. Od kilku lat Ukraińcy robią tak że płacisz kierowcy z Ukrainy np 10 $ za osobę i przywozi Ci pracowników, a Ci po trzech, czterech dniach nie chcą już pracować rzekomo wracają do domu, a na stepnego dnia widzisz ich na drugiej wsi i tak w kółko. Problem tkwi w tym ,że u nas ceny oferowane za owoce są minimalne, ceny oprysków ogromne, ich jakość pozostawia wiele do życzenia w sklepach trafiają masowo podróby, pocieszeniem jest to że zainteresowano się wysokimi cenami nawozów dzięki interwencji odpowiednich służb spadły one o kilkanaście procent. Ale sam mam gospodarstwo uprawiam w większości to co da się zebrać mechanicznie tak jak aronia porzeczka śliwa wiśnia i np w tym roku cena porzeczki ma być niewielka są juz problemy rzekomo ze zbytem,a w prasie były informacje, że w Nowej Zelandii był nie uradzaj na porzeczkę, Polska jest drugim producentem na świecie analogicznie powinno nie być problemu ze zbytem i ceną a tu na odwrót lepiej odczekać i kupić w Chinach za grosze, a ty polki rolniku ciesz się bo masz dopłaty, ale co mi ponich jak nie mam gdzie tego sprzedać , a jak sprzedam to za grosze.
U znajomego pracują Ukraińcy i goście truskawek rwać nie chcieli maliny też im się nie podobają, plewić to za ciężko, pracują aby zarobic na papierosy i coś do wypicia dostaną nocleg śniadanie obiad i kolację, z toalety korzystają tak jakby ją pierwszy raz widzieli, energia też kosztuje. I zatrudnij takich gości legalnie. Znam przypadek kiedy to gospodarz oddelegował takich pracowników, to dwa dni później nie miał stodoły. Od kilku lat Ukraińcy robią tak że płacisz kierowcy z Ukrainy np 10 $ za osobę i przywozi Ci pracowników, a Ci po t... rozwiń
Avatar
murzyn / 29 czerwca 2010 o 10:58
0
We Włoszech Berlusconi powiedział publicznie (za co był potem mocno atakowany) do narzekających na brak pracy, że "jak ktoś chce pracować, to może sobie znaleźć pracę na czarno". Pomijając już tych obcokrajowców, gdyby tak z dnia na dzień zlikwidować szarą strefę na naszym rynku pracy, to doszłoby do rewolucji, drugiego sierpnia 80' . Państwo nie poradziłoby sobie z wypłatą zasiłków, zapomóg z pomocy społecznej itd.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 09:26
0
~WuJo~ napisał:
To tak ma wyglądać równość wobec prawa? Czy prowadzenie gospodarstwa to nie działalność gospodarcza? A jak mam mniej niż hektar to też mogę liczyć na pozdrowienia czy już na mandat?

Będę miał pracę sezonową (sad) koniec sierpnia- prawie do końca września. Dniówka (ok 10 godzin) 70-80zł. Praca różna otrząsanie, zbieranie na kolanach, obsługa maszyny.... Ilu będzie chętnych rodaków? A może ktoś z urzędników chce sobie przewietrzyć zadek, robiąc coś pożytecznego?

Będę miał pracę sezonową (sad) koniec sierpnia- prawie do końca września. Dniówka (ok 10 godzin) 70-80zł. Praca różna otrząsanie, zbieranie na kolanach, obsługa maszyny.... Ilu będzie chętnych rodaków? A może ktoś z urzędników chce sobie przewietrzyć zadek, robiąc coś pożytecznego? rozwiń
Avatar
~WuJo~ / 29 czerwca 2010 o 08:54
0
To tak ma wyglądać równość wobec prawa? Czy prowadzenie gospodarstwa to nie działalność gospodarcza? A jak mam mniej niż hektar to też mogę liczyć na pozdrowienia czy już na mandat?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 08:12
0
Urzędasom z PIP zrobiło się gorąco w murach biura? szukają ochłody na łonie natury no i darmowego zaopatrzenia domowej spiżarni. Jak taki Pan urzędnik pójdzie na kontrolę budowy gdzie jest kurz, gorąco, ludzie pracują po14 godzin bez przerwy i kolegę należało by ukarać, wniosek do prokuratury napisać ale przemęczać się? po co? jak pojedzie na wieś to i odpocznie, co nieco przywiezie i zadowolony a i głupi chłopina takiego "ludzkiego" urzędnika pochwali "że mógł ukarać a tego nie zrobił"
Avatar
www / 29 czerwca 2010 o 08:03
0
Polska inspekcja pracy - jeden ukarany - po jaką , nie taką utzrmywać tych nierobów za moje podatki. Chłop na zagrodzie równy wojewodzie. Inspektor może mu pomachać .... z drogi . A jeszcze 5 lat temu w Niemczech z pistoletami i psami wyciągali nas z beczek z kapustą .
Avatar
base / 28 czerwca 2010 o 23:09
0
Pamietam z 3-4 lata temu tez bylem u rolnika na zarobku tylko przy zbiorze wiśni no i my Polacy mielismy płacone po 30gr za kg co po 5-7 dniach juz sie nie chcialo zrywac a ukraince dostawali po 10-15 gr za kg i robili miesiacami^^
Avatar
Bronek / 28 czerwca 2010 o 22:28
0
TEż kilka dni pracowałem u POlskiego farmera przy truskawkach. Nie spotkałem na polu ani jednego obcokrajowca. Za 2zł za łubiankę tylko Polak potrafi pracować. niestety po kilku dniach większość z nas dostała bąbli i plam na rękach i na tym nasza praca się skończyła choć pracodawca potem kupił nam rękawice. Nie wiem czy ludzie powinni jeść takie świństwo jak polskie truskawki pryskane na maksa jeden polikot wie czym i po co.
Avatar
UK / 28 czerwca 2010 o 21:38
0
Pracują na czarno bo jak by sie dowiedzieli ile za nich musi pracodawca jeszcze zapłacić zusowi i us to wy wykorkowali
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!