Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 sierpnia 2012 r.
16:00
Edytuj ten wpis

Urzędnicy zlikwidowali klasę. Uczniowie dowiedzieli się 3 dni przed rozpoczęciem roku

0 15 A A
– Mój syn miał chodzić do tej szkoły, teraz okazało się, że jej nie będzie – oburza się Adam Bork, m
– Mój syn miał chodzić do tej szkoły, teraz okazało się, że jej nie będzie – oburza się Adam Bork, m

Trzy dni przed rozpoczęciem roku uczniowie dowiedzieli się, że ich klasy w technikum nie będzie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lublin, czwartek, przez godz. godz. 9. Starostwo Powiatowe w Lublinie. Przed wejściem do budynku grupa nauczycieli i rodziców uczniów, którzy chcą uczyć się w Zespole Szkół w Niedrzwicy Dużej koło Lublina. Wybrali kierunek technik agrobiznesu.

– Mój syn miał chodzić do tej szkoły, teraz okazało się, że jej nie będzie – oburza się Adam Bork, mieszkaniec Załucza w gminie Niedrzwica Duża. – To dla nas niemiła niespodzianka.

Uczniowie mogli zapisywać się korzystając z elektronicznej rekrutacji. Zgłosiło się 15 osób. – Informacja, że nie będzie pierwszej klasy o kierunku technik agrobiznesu dotarła do nas w momencie układania planu lekcji – wyjaśniają nauczyciele Zespołu Szkół w Niedrzwicy Dużej. – 29 sierpnia przyszedł faks, w którym zarząd powiatu (powiat lubelski jest organem prowadzącym placówkę – red.) stwierdza, że nie będzie czynna I klasa w tym zawodzie – opowiada Ryszard Golec, nauczyciel matematyki, jednocześnie radny powiatu lubelskiego. – To jest jedyna szkoła w powiecie lubelskim, która kształci w takim kierunku.

– Mój syn się rozpłakał, kiedy dowiedział się, że jego klasy nie będzie – dodaje matka jednego z nastolatków.

Nauczycielom i rodzicom towarzyszył Janusz Różycki, prezes Zarządu Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Będę prosił starostę o wycofanie się z tej decyzji – deklaruje prezes Różycki.

Urzędnicy twierdzą, że już pół roku wcześniej uprzedzali pracowników szkoły, że ze względu na małą liczbę uczniów klasa pierwsza może nie powstać. Dotyczy to nie tylko tej szkoły, ale też innych placówek podlegających pod starostwo.

– W przypadku tej szkoły warunek była taki, że będzie klasa pierwsza, jeśli uda się zebrać 20 uczniów. Tak się nie stało – wyjaśnia Robert Wójcik, wicestarosta lubelski, który spotkał się w czwartek z delegacją szkoły i rodziców.

O godz. 15.15 zarząd podtrzymuje swoją decyzję, ale… – Na piątek zaplanowaliśmy spotkanie z rodzicami kandydatów, którzy deklarują chęć nauki w tej klasie – zapowiada Paweł Pikula, starosta lubelski. – Przed tym spotkaniem nie chciałbym jednak mówić o szczegółach.

Zespół Szkół w Niedrzwicy Dużej

W jego skład wchodzi Technikum i liceum ogólnokształcące. Poza kierunkiem technik agrobiznesu kształci także w zawodzie technik handlowiec, technik organizacji reklamy i technik drogownictwa. W ramach szkoły funkcjonuje także 2-letnia Policealna Szkoła Zawodowa dla Dorosłych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
woźna szkolna / 7 września 2012 o 21:57
0
....Mój syn miał chodzić do tej szkoły.....
No to niech sobie chodzi.....ale nie będzie uczęszczał na zajęcia (nie będzie pobierał nauki).
Tak właśnie mamy w kraju.Chodzi do szkoły,chodzi do pracy,chodzi do kościoła.....ale z jakim skutkiem?
Avatar
MM / 7 września 2012 o 16:59
0
Do Amandy to Ty strasznie słabą psychikę masz, albo po prostu matoł że tyle jedynek. Chcież znaczy móc, co z tego że po 9 godzin. Idź do pracy, na pewno twój przyszły szef będzie Cie traktował pobłażliwie, i powiesz że czegoś nie zrobisz, bo za dużo robisz i musisz odpocząć. A co do sali gimnastycznej to sięzgodzę. Brak. ale są wyjazdy na halę do kościelnej, ale że nigdy się nikomu nie chciało to już nie moja wina. Dyrektorka też się mało stara. A Golec wolał posadkę w powiecie czy gdzieś tam. za bardzo polityką się zajął to i wyleciał. całe szczęscie jest pierwsza klasa!
Do Amandy to Ty strasznie słabą psychikę masz, albo po prostu matoł że tyle jedynek. Chcież znaczy móc, co z tego że po 9 godzin. Idź do pracy, na pewno twój przyszły szef będzie Cie traktował pobłażliwie, i powiesz że czegoś nie zrobisz, bo za dużo robisz i musisz odpocząć. A co do sali gimnastycznej to sięzgodzę. Brak. ale są wyjazdy na halę do kościelnej, ale że nigdy się nikomu nie chciało to już nie moja wina. Dyrektorka też się mało stara. A Golec wolał posadkę w powiecie czy gdzieś tam. za bardzo polityką się zajął to i wyleciał. całe... rozwiń
Avatar
fan / 31 sierpnia 2012 o 23:16
0
Jak pan GOLEC był dyrektorem to było sto razy lepiej ale dla niego. Żal koryta.......
Avatar
michałek / 31 sierpnia 2012 o 16:41
0
nie polecam tej szkoły!!!! idźcie lepiej do pszczelej woli tam macie praktyki za granica.....
Avatar
amanda / 31 sierpnia 2012 o 16:38
0
"Chodziłam do tej szkoły, nauczycielom nie chodzi tylko o pieniądze, bo kokosów to tu nie ma. To jest mała szkoła ale bardzo przyjazna. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Nie tak jak w dużych szkołach że nauczyciele pod koniec roku nie pamiętają imion uczniów. Tu każdy problem jest wychwytywany i rozwiązywany. Nauczyciele dobrze przekazują zdobytą wiedzę. To skandal żeby nie było nowej klasy!!!"

hahahahah !!!! ja również chodziłam do tej szkoły. ta szkoła a może nie tyle szkoła co nauczyciele mogą cię wykonczyć psychicznie kartkówka goni kartkówkę nikt nie patrzy na to że masz 9 godz lekcji w jednym dniu nikogo to nie interesuje ty masz po prostu umiec a jak nie to 1 goni 1 chyba o to im chodzi?? o byle pierdołe robia afere zaraz telefon do rodziców uczniów traktuja jak dzieci w podstawowce .... nic dziwnego ze uczniowie nie ufaja takim nauczycielom . pani dyrektor jakby sie wczoraj obudziła nic nie potrafi załatwic.... w szkole ni sie nie dzieje.... nic nie mozna zorganizowac nie dziwie sie ze tak malo ludzi tam chodzi jeszcze rok i zamkna ta szkołe ... jak pan GOLEC był dyrektorem to bylo sto razy lepiej.....promuja szkołe na siłe bo tak na prawde to nie ma sie czym chwalic z zewnatrz szkoła wygląda jak obora.... mogliby ja chociaz pomalowac a nie taka nora klasy takie klity ze można sie podusic nie ma sali gimnastycznej nawet ławki na korytarzy zeby sobie siąść klasy nie wyposażone w nic żenada......
"Chodziłam do tej szkoły, nauczycielom nie chodzi tylko o pieniądze, bo kokosów to tu nie ma. To jest mała szkoła ale bardzo przyjazna. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Nie tak jak w dużych szkołach że nauczyciele pod koniec roku nie pamiętają imion uczniów. Tu każdy problem jest wychwytywany i rozwiązywany. Nauczyciele dobrze przekazują zdobytą wiedzę. To skandal żeby nie było nowej klasy!!!"

hahahahah !!!! ja również chodziłam do tej szkoły. ta szkoła a może nie tyle szko... rozwiń
Avatar
monika / 31 sierpnia 2012 o 16:29
0
no i bardzo dobrze bo to jest beznadziejna szkola
Avatar
MM / 31 sierpnia 2012 o 12:05
0
Chodziłam do tej szkoły, nauczycielom nie chodzi tylko o pieniądze, bo kokosów to tu nie ma. To jest mała szkoła ale bardzo przyjazna. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Nie tak jak w dużych szkołach że nauczyciele pod koniec roku nie pamiętają imion uczniów. Tu każdy problem jest wychwytywany i rozwiązywany. Nauczyciele dobrze przekazują zdobytą wiedzę. To skandal żeby nie było nowej klasy!!!
Avatar
abc / 31 sierpnia 2012 o 11:50
0
Do -xyz-
Wszyscy wiedzieli,że klasa może nie powstać a miejsc w szkołąch mnóstwo.Jeśli uważasz,że moje wypowiedzi sa polityczne to się grubo mylisz i wiadomo jakie masz poglady.Ale to twoja sprawa.Ja pochodzę z pokolenia gdzie nauczyciel był autorytetem.Teraz to tylko "święta korowa", którya wszystkich chce wydoić.A co to nauczania to dobrze ,że jeszcze jesteśmy wstaniem my rodzice pomóc swoim dzieciom , przynajmnie w młodzych klasach,bo w starszych zostaja jedynie korepetycje.Sama jestem z nauczycielem i wiem co piszę.
Avatar
xyz / 31 sierpnia 2012 o 10:15
0
[quote name='abc' timestamp='1346397410' post='669053']
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dostaje!? Tylko i wyłącznie nauczyciele.
Bardzi dobra decyzja Zarzadu Powiatu. Tak trzymac ! NIe dajcie się zastraszyć.
[/quote]
Jasne!! tylko co mają teraz zrobić Ci uczniowie. Przez weekend znajdą sobie nową szkołę, przejdą rekrutację, może już mają podręczniki kupione - za grubą kasę- i znowu muszą kupować. Może, jak już ktoś napisał, rodziców nie stać wysłać dzieci do szkoły, do której musieliby dojeżdżać. Ty myśl lepiej głową, a nie POwszką propagandą, bo gdyby nie Ci durni nauczyciele, to byś teraz obrazki oglądał/a, a tak chociaż czytać i pisać potrafisz (bo z myśleniem nieco gorzej). Widać od razu, żeś jest Polak z krwi i kość, który w dodatku świata nie widział: wredny, zawistny, zazdrosny, małostkowy, a przy tym dumny i najmądrzejszy na świecie. Współczuję!!
[quote name='abc' timestamp='1346397410' post='669053']
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dos... rozwiń
Avatar
abc / 31 sierpnia 2012 o 09:16
0
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dostaje!? Tylko i wyłącznie nauczyciele.
Bardzi dobra decyzja Zarzadu Powiatu. Tak trzymac ! NIe dajcie się zastraszyć.
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dostaje!? Tylko i wyłącznie nauczyciele.
Bardzi dobra decyzja Zarzadu Powiatu. ... rozwiń
Avatar
woźna szkolna / 7 września 2012 o 21:57
0
....Mój syn miał chodzić do tej szkoły.....
No to niech sobie chodzi.....ale nie będzie uczęszczał na zajęcia (nie będzie pobierał nauki).
Tak właśnie mamy w kraju.Chodzi do szkoły,chodzi do pracy,chodzi do kościoła.....ale z jakim skutkiem?
Avatar
MM / 7 września 2012 o 16:59
0
Do Amandy to Ty strasznie słabą psychikę masz, albo po prostu matoł że tyle jedynek. Chcież znaczy móc, co z tego że po 9 godzin. Idź do pracy, na pewno twój przyszły szef będzie Cie traktował pobłażliwie, i powiesz że czegoś nie zrobisz, bo za dużo robisz i musisz odpocząć. A co do sali gimnastycznej to sięzgodzę. Brak. ale są wyjazdy na halę do kościelnej, ale że nigdy się nikomu nie chciało to już nie moja wina. Dyrektorka też się mało stara. A Golec wolał posadkę w powiecie czy gdzieś tam. za bardzo polityką się zajął to i wyleciał. całe szczęscie jest pierwsza klasa!
Do Amandy to Ty strasznie słabą psychikę masz, albo po prostu matoł że tyle jedynek. Chcież znaczy móc, co z tego że po 9 godzin. Idź do pracy, na pewno twój przyszły szef będzie Cie traktował pobłażliwie, i powiesz że czegoś nie zrobisz, bo za dużo robisz i musisz odpocząć. A co do sali gimnastycznej to sięzgodzę. Brak. ale są wyjazdy na halę do kościelnej, ale że nigdy się nikomu nie chciało to już nie moja wina. Dyrektorka też się mało stara. A Golec wolał posadkę w powiecie czy gdzieś tam. za bardzo polityką się zajął to i wyleciał. całe... rozwiń
Avatar
fan / 31 sierpnia 2012 o 23:16
0
Jak pan GOLEC był dyrektorem to było sto razy lepiej ale dla niego. Żal koryta.......
Avatar
michałek / 31 sierpnia 2012 o 16:41
0
nie polecam tej szkoły!!!! idźcie lepiej do pszczelej woli tam macie praktyki za granica.....
Avatar
amanda / 31 sierpnia 2012 o 16:38
0
"Chodziłam do tej szkoły, nauczycielom nie chodzi tylko o pieniądze, bo kokosów to tu nie ma. To jest mała szkoła ale bardzo przyjazna. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Nie tak jak w dużych szkołach że nauczyciele pod koniec roku nie pamiętają imion uczniów. Tu każdy problem jest wychwytywany i rozwiązywany. Nauczyciele dobrze przekazują zdobytą wiedzę. To skandal żeby nie było nowej klasy!!!"

hahahahah !!!! ja również chodziłam do tej szkoły. ta szkoła a może nie tyle szkoła co nauczyciele mogą cię wykonczyć psychicznie kartkówka goni kartkówkę nikt nie patrzy na to że masz 9 godz lekcji w jednym dniu nikogo to nie interesuje ty masz po prostu umiec a jak nie to 1 goni 1 chyba o to im chodzi?? o byle pierdołe robia afere zaraz telefon do rodziców uczniów traktuja jak dzieci w podstawowce .... nic dziwnego ze uczniowie nie ufaja takim nauczycielom . pani dyrektor jakby sie wczoraj obudziła nic nie potrafi załatwic.... w szkole ni sie nie dzieje.... nic nie mozna zorganizowac nie dziwie sie ze tak malo ludzi tam chodzi jeszcze rok i zamkna ta szkołe ... jak pan GOLEC był dyrektorem to bylo sto razy lepiej.....promuja szkołe na siłe bo tak na prawde to nie ma sie czym chwalic z zewnatrz szkoła wygląda jak obora.... mogliby ja chociaz pomalowac a nie taka nora klasy takie klity ze można sie podusic nie ma sali gimnastycznej nawet ławki na korytarzy zeby sobie siąść klasy nie wyposażone w nic żenada......
"Chodziłam do tej szkoły, nauczycielom nie chodzi tylko o pieniądze, bo kokosów to tu nie ma. To jest mała szkoła ale bardzo przyjazna. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Nie tak jak w dużych szkołach że nauczyciele pod koniec roku nie pamiętają imion uczniów. Tu każdy problem jest wychwytywany i rozwiązywany. Nauczyciele dobrze przekazują zdobytą wiedzę. To skandal żeby nie było nowej klasy!!!"

hahahahah !!!! ja również chodziłam do tej szkoły. ta szkoła a może nie tyle szko... rozwiń
Avatar
monika / 31 sierpnia 2012 o 16:29
0
no i bardzo dobrze bo to jest beznadziejna szkola
Avatar
MM / 31 sierpnia 2012 o 12:05
0
Chodziłam do tej szkoły, nauczycielom nie chodzi tylko o pieniądze, bo kokosów to tu nie ma. To jest mała szkoła ale bardzo przyjazna. Nauczyciele mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Nie tak jak w dużych szkołach że nauczyciele pod koniec roku nie pamiętają imion uczniów. Tu każdy problem jest wychwytywany i rozwiązywany. Nauczyciele dobrze przekazują zdobytą wiedzę. To skandal żeby nie było nowej klasy!!!
Avatar
abc / 31 sierpnia 2012 o 11:50
0
Do -xyz-
Wszyscy wiedzieli,że klasa może nie powstać a miejsc w szkołąch mnóstwo.Jeśli uważasz,że moje wypowiedzi sa polityczne to się grubo mylisz i wiadomo jakie masz poglady.Ale to twoja sprawa.Ja pochodzę z pokolenia gdzie nauczyciel był autorytetem.Teraz to tylko "święta korowa", którya wszystkich chce wydoić.A co to nauczania to dobrze ,że jeszcze jesteśmy wstaniem my rodzice pomóc swoim dzieciom , przynajmnie w młodzych klasach,bo w starszych zostaja jedynie korepetycje.Sama jestem z nauczycielem i wiem co piszę.
Avatar
xyz / 31 sierpnia 2012 o 10:15
0
[quote name='abc' timestamp='1346397410' post='669053']
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dostaje!? Tylko i wyłącznie nauczyciele.
Bardzi dobra decyzja Zarzadu Powiatu. Tak trzymac ! NIe dajcie się zastraszyć.
[/quote]
Jasne!! tylko co mają teraz zrobić Ci uczniowie. Przez weekend znajdą sobie nową szkołę, przejdą rekrutację, może już mają podręczniki kupione - za grubą kasę- i znowu muszą kupować. Może, jak już ktoś napisał, rodziców nie stać wysłać dzieci do szkoły, do której musieliby dojeżdżać. Ty myśl lepiej głową, a nie POwszką propagandą, bo gdyby nie Ci durni nauczyciele, to byś teraz obrazki oglądał/a, a tak chociaż czytać i pisać potrafisz (bo z myśleniem nieco gorzej). Widać od razu, żeś jest Polak z krwi i kość, który w dodatku świata nie widział: wredny, zawistny, zazdrosny, małostkowy, a przy tym dumny i najmądrzejszy na świecie. Współczuję!!
[quote name='abc' timestamp='1346397410' post='669053']
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dos... rozwiń
Avatar
abc / 31 sierpnia 2012 o 09:16
0
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dostaje!? Tylko i wyłącznie nauczyciele.
Bardzi dobra decyzja Zarzadu Powiatu. Tak trzymac ! NIe dajcie się zastraszyć.
Ludzie !!!!
Dlaczego jesteścy tacy naiwni!!!.Nauczycielom chodzi tylko o kasę,kasę nie o wasze dzieci.Podburzaja was a wy jdzieci jak te slepe krowy na rzeź.
Rozumien Starostwo Powiatowe w Lublinie (zaznaczam,że jestem i nnegio powiatu), wygórowane wynagrodzenia nauczycieli topia wszystkie samorzady a efektywość ich pracy poniżej poziomu. Każy by chciał otrzymuywać pieniądze za nic. Wszystko drożej w podwyżki, kto dostaje!? Tylko i wyłącznie nauczyciele.
Bardzi dobra decyzja Zarzadu Powiatu. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 25

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 21

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!