Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 listopada 2013 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Wójtowie nie chcą płacić ze oświetlenie S17

0 15 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

– Bo nie leży to w interesie gminy, tylko państwa – mówi Andrzej Rozwałka, wójt Markuszowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na biurko wójta trafił właśnie projekt porozumienia dotyczącego oświetlenia S17 na odcinku, który biegnie przez teren gminy Markuszów.

Zgodnie z dokumentem samorząd przejąłby latarnie i musiał płacić rachunki za prąd. Natomiast ewentualne naprawy oświetlenia, czy wymiana zniszczonych słupów pozostałby w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Niczego nie podpiszę i mam nadzieję, że to samo zrobią też inni wójtowie – zapowiada Andrzej Rozwałka. – To kolejny raz, kiedy państwo przerzuca swoje zadanie na barki gmin, nie dając na to dodatkowych pieniędzy. Mojej zgody na to nie ma i nie będzie.

Na S17 w gminie Markuszów stoi w sumie ok. 70 latarni. – Z najnowszych pomiarów, które obejmują ostatnie trzy miesiące wynika, że mielibyśmy zapłacić za prąd ok. 7 tys. zł. Nie zamierzam tego robić. Niech płaci GDDKiA, bo ekspresówka to nie jest interes gminy, ale interes publiczny – podkreśla wójt Rozwałka.

Ten sam problem mają władze sąsiedniego Kurowa. W tym przypadku gmina ma utrzymać ponad setkę latarni. Z faktur przedstawionych jej przez GDDKiA wynika, że na "dzień dobry” musi zapłacić 11,3 tys. zł.

– Jeszcze nie wiem, czy podpiszę porozumienie – mówi Stanisław Wójcicki, wójt gminy Kurów. – Sprawa jest skomplikowana, bo z jednej strony trudno pojąć, dlaczego to gminy mają płacić za oświetlenie ekspresówki, a z drugiej nie chciałbym narazić się na karne odsetki, bo na wojnę z drogowcami poszedł już Słupsk i przegrał sprawę w sądzie.

Na razie wójt odniósł się do projektu GDDKiA zgłaszając kilka uwag, m.in., że w prawie cywilnym nie ma czegoś takiego jak "przekazanie w utrzymanie”, a może być np. oddanie w użyczenie.

Gmina Kurów chce też, aby rachunki za oświetlenie S17 obciążały jej konto od momentu podpisania przez nią umowy z dostawcą energii, a nie już teraz. – Czekam na odpowiedź i wtedy podejmę decyzję, co robić – mówi Wójcicki.

Co na to wszystko drogowcy? – Wiele gmin odmawia płacenia i robi to brew prawu – odpowiada Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

– Obowiązek ten wynika z prawa energetycznego, w którym jasno zapisano, że gmina musi pokrywać koszty oświetlenia na drogach publicznych znajdujących się na jej terenie. Opłaty spadłyby nas tylko wówczas, jeśli ekspresówka lub autostrada byłyby w całości płatne dla wszystkich, a tu tak nie jest.

Opłaty za oświetlenie wkrótce spadną też na barki innych gmin, przez które przebiega ekspresówka, m.in. Jastkowa, Niemiec, Wólki. Stanie się to po oddaniu do użytku odcinków biegnących przez ich teren.

– O ile oczywiście przepisy się do tego czasu nie zmienią – zastrzega Nalewajko.

Drogowe kukułcze jajo

Gminy muszą też płacić za utrzymanie starych odcinków krajowej "17”, które wraz z oddaniem do użytku ekspresówki przechodzą w ich władanie. Muszą je remontować, płacić za oświetlenie, odśnieżanie.

Przykładowo: po wybudowaniu ekspresówki do Warszawy gm. Jastków dostanie w spadku 8 km starej drogi krajowej.

– To kukułcze jajo. Roczne utrzymanie kilometra takiej drogi to prawie 100 tys. zł – wyliczył Zbigniew Samoń, wójt Jastkowa.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
admin / 22 grudnia 2013 r. o 12:33
0

Nie wysyłajcie tych kartek! To jest oszustwo jak podobne do lokalizacji telefonu itp.

Po podaniu numeru telefonu będziecie dostawać płatne smsy.

Paragraf 3 ustęp 10 ich regulaminu:

Serwis jest usługą subskrypcyjną. Aktywacja tej usługi daje użytkownikowi dostęp do możliwości wysyłania kartek internetowych. Koszt tej usługi to 4,92 zł brutto za każdy odebrany SMS. Tygodniowo będą wysyłane trzy wiadomości w poniedziałek, środę i piątek ok godziny 11:00. Usługa dostępna jest dla sieci Orange, Plus GSM, T-Mobile, Heyah, Aster i Play Mobile. Biuro obsługi klienta dostępne jest pod adresem support@illysms.pl.

To są zwykli złodzieje!

Uważajcie.

Wesołych Świąt.

Nie wysyłajcie tych kartek! To jest oszustwo jak podobne do lokalizacji telefonu itp.

Po podaniu numeru telefonu będziecie dostawać płatne smsy.

Paragraf 3 ustęp 10 ich regulaminu:

Serwis jest usługą subskrypcyjną. Aktywacja tej usługi daje użytkownikowi dostęp do możliwości wy... rozwiń

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 r. o 12:24
0

Świąteczne karteczki dla bliskich i znajomych:) http://fw.pl/swiatecznakarteczkaszczescia
Wystarczy wybrać karteczkę, wpisać krótkie życzenia i gotowe.
W ten szczególny podaruj sobie odrobinę radości.
Wysyłajmy sobie karteczki .

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 r. o 10:06
0

 

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz

 
Mega :D Dzięki wielkie :)

Avatar
Gość / 1 grudnia 2013 r. o 15:00
0

Na takiej drodze poruszają się pojazdy w jednym kierunku/przeciwny kierunek jest oddzielony barierką/,nie poruszają się piesi,rowerzyści itp.Po co oświetlenie?

Węzły drogowe muszą być oświetlone ze względów bezpieczeństwa, przy zjeździe i wjeździe na drogę tej klasy. Z tym nie powinniśmy walczyć. A koszty? Coś za coś. Jestem zadowolony, że ciężarówki i ogrom osobówek nie przejeżdża przez moją wioskę, ale to kosztuje. Mam tylko nadzieję, że Viatoll nie spowoduje powrotu ciężarówek z powrotem na starą 17.

Węzły drogowe muszą być oświetlone ze względów bezpieczeństwa, przy zjeździe i wjeździe na drogę tej klasy. Z tym nie powinniśmy walczyć. A koszty? Coś za coś. Jestem zadowolony, że ciężarówki i ogrom osobówek nie przejeżdża przez moją wioskę, ale to kosztuje. Mam tylko nadzieję, że Viatoll nie spowoduje powrotu ciężarówek z powrotem na starą 17.

rozwiń
Avatar
jano / 1 grudnia 2013 r. o 09:15
0

Na takiej drodze poruszają się pojazdy w jednym kierunku/przeciwny kierunek jest oddzielony barierką/,nie poruszają się piesi,rowerzyści itp.Po co oświetlenie?

Avatar
Lublinianin na emigracji / 30 listopada 2013 r. o 20:03
0

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, którzy zaraz będą krzyczeć, że to drogie rozwiązanie przypominam, że w UE panuje obecnie moda na ekoenergie (nie bez powodu tak się nas czepiają, za ten cały węgiel jaki wypalamy) i istnieją programy dopłat do tego typu rozwiązań. Po 4. Politechnika Lubelska powinna otrzymać ministerialne fundusze na rozwój tych technologi co pozwoliło by stworzyć bardziej wydajne fotoogniwa i przy okazji można by je sprzedawać z dużym zyskiem (przypominam, że szybki internet zawdzięczamy wynalezieniu światłowodu właśnie w Lublinie, zatem myśl technologiczna jest na odpowiednim poziomie, brak tylko funduszy i chęci) przez firmy, które mogłby otworzyć zakłady i przy okazji zatrudnić troche ludzi. Jedyny problem jaki widze to trolle na górze, które blokują jakiekolwiek sensowne rozwiązania i żadają do kieszenie "zwyczajowych 10%" od każdej sumy jaką to rzekomo muszą wyłożyć, w rzeczywistości zapominając, że te pieniądze nie idą z ich kieszeni tylko z naszych podatków. Jak tak dalej będzie to przy drogach nie będą paliły się latarnie tylko świeczki upamiętniające ofiary wypadków.

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, k... rozwiń

Avatar
Lublinianin na emigracji / 30 listopada 2013 r. o 20:02
0

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, którzy zaraz będą krzyczeć, że to drogie rozwiązanie przypominam, że w UE panuje obecnie moda na ekoenergie (nie bez powodu tak się nas czepiają, za ten cały węgiel jaki wypalamy) i istnieją programy dopłat do tego typu rozwiązań. Po 4. Politechnika Lubelska powinna otrzymać ministerialne fundusze na rozwój tych technologi co pozwoliło by stworzyć bardziej wydajne fotoogniwa i przy okazji można by je sprzedawać z dużym zyskiem (przypominam, że szybki internet zawdzięczamy wynalezieniu światłowodu właśnie w Lublinie, zatem myśl technologiczna jest na odpowiednim poziomie, brak tylko funduszy i chęci) przez firmy, które mogłby otworzyć zakłady i przy okazji zatrudnić troche ludzi. Jedyny problem jaki widze to trolle na górze, które blokują jakiekolwiek sensowne rozwiązania i żadają do kieszenie "zwyczajowych 10%" od każdej sumy jaką to rzekomo muszą wyłożyć, w rzeczywistości zapominając, że te pieniądze nie idą z ich kieszeni tylko z naszych podatków. Jak tak dalej będzie to przy drogach nie będą paliły się latarnie tylko świeczki upamiętniające ofiary wypadków.

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, k... rozwiń

Avatar
młody / 30 listopada 2013 r. o 17:43
0

To i część kasy z opłat Viatol dla gmin przekazać !! złodzieje kierowcom każą płacić za droge a gminom za prąd sami tylko kieszenie napychają

Avatar
Dyżurny z Lb2 / 30 listopada 2013 r. o 16:24
0

Ale z drugiej strony 7 tysięcy miesięcznie za wielką poprawę jakości życia związaną ze spadkiem ruchu w gminie to chyba jednak nie tak źle.

Do tych 7-miu tysięcy (raz na 3 miesiące, jak wynika z tekstu) należy doliczyć koszt utrzymania dawnej "krajówki" - rocznie około 100 tysięcy złotych za kilometr.

Avatar
L / 30 listopada 2013 r. o 15:44
0

Coś mi się widzi, że niebawem będzie spora afera do opisania przez prasę lokalną, może nawet ogólnopolską - jak to na pewnym portalu z wiadomościami PANOSZĄ SIĘ zupełnie BEZKARNIE spamerzy NACIĄGAJĄCY ludzi na komórkowe usługi premium.

Całymi dniami na waszym forum wiszą pseudo-posty, reklamy stron WYŁUDZAJĄCYCH numery telefonów, by pobierać od ich właścicieli GRUBĄ KASĘ za nic. A moderatorzy? NIC NIE ROBIĄ.

Tylko czekać, aż ktoś tę sprawę nagłośni...

Avatar
admin / 22 grudnia 2013 r. o 12:33
0

Nie wysyłajcie tych kartek! To jest oszustwo jak podobne do lokalizacji telefonu itp.

Po podaniu numeru telefonu będziecie dostawać płatne smsy.

Paragraf 3 ustęp 10 ich regulaminu:

Serwis jest usługą subskrypcyjną. Aktywacja tej usługi daje użytkownikowi dostęp do możliwości wysyłania kartek internetowych. Koszt tej usługi to 4,92 zł brutto za każdy odebrany SMS. Tygodniowo będą wysyłane trzy wiadomości w poniedziałek, środę i piątek ok godziny 11:00. Usługa dostępna jest dla sieci Orange, Plus GSM, T-Mobile, Heyah, Aster i Play Mobile. Biuro obsługi klienta dostępne jest pod adresem support@illysms.pl.

To są zwykli złodzieje!

Uważajcie.

Wesołych Świąt.

Nie wysyłajcie tych kartek! To jest oszustwo jak podobne do lokalizacji telefonu itp.

Po podaniu numeru telefonu będziecie dostawać płatne smsy.

Paragraf 3 ustęp 10 ich regulaminu:

Serwis jest usługą subskrypcyjną. Aktywacja tej usługi daje użytkownikowi dostęp do możliwości wy... rozwiń

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 r. o 12:24
0

Świąteczne karteczki dla bliskich i znajomych:) http://fw.pl/swiatecznakarteczkaszczescia
Wystarczy wybrać karteczkę, wpisać krótkie życzenia i gotowe.
W ten szczególny podaruj sobie odrobinę radości.
Wysyłajmy sobie karteczki .

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 r. o 10:06
0

 

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz

 
Mega :D Dzięki wielkie :)

Avatar
Gość / 1 grudnia 2013 r. o 15:00
0

Na takiej drodze poruszają się pojazdy w jednym kierunku/przeciwny kierunek jest oddzielony barierką/,nie poruszają się piesi,rowerzyści itp.Po co oświetlenie?

Węzły drogowe muszą być oświetlone ze względów bezpieczeństwa, przy zjeździe i wjeździe na drogę tej klasy. Z tym nie powinniśmy walczyć. A koszty? Coś za coś. Jestem zadowolony, że ciężarówki i ogrom osobówek nie przejeżdża przez moją wioskę, ale to kosztuje. Mam tylko nadzieję, że Viatoll nie spowoduje powrotu ciężarówek z powrotem na starą 17.

Węzły drogowe muszą być oświetlone ze względów bezpieczeństwa, przy zjeździe i wjeździe na drogę tej klasy. Z tym nie powinniśmy walczyć. A koszty? Coś za coś. Jestem zadowolony, że ciężarówki i ogrom osobówek nie przejeżdża przez moją wioskę, ale to kosztuje. Mam tylko nadzieję, że Viatoll nie spowoduje powrotu ciężarówek z powrotem na starą 17.

rozwiń
Avatar
jano / 1 grudnia 2013 r. o 09:15
0

Na takiej drodze poruszają się pojazdy w jednym kierunku/przeciwny kierunek jest oddzielony barierką/,nie poruszają się piesi,rowerzyści itp.Po co oświetlenie?

Avatar
Lublinianin na emigracji / 30 listopada 2013 r. o 20:03
0

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, którzy zaraz będą krzyczeć, że to drogie rozwiązanie przypominam, że w UE panuje obecnie moda na ekoenergie (nie bez powodu tak się nas czepiają, za ten cały węgiel jaki wypalamy) i istnieją programy dopłat do tego typu rozwiązań. Po 4. Politechnika Lubelska powinna otrzymać ministerialne fundusze na rozwój tych technologi co pozwoliło by stworzyć bardziej wydajne fotoogniwa i przy okazji można by je sprzedawać z dużym zyskiem (przypominam, że szybki internet zawdzięczamy wynalezieniu światłowodu właśnie w Lublinie, zatem myśl technologiczna jest na odpowiednim poziomie, brak tylko funduszy i chęci) przez firmy, które mogłby otworzyć zakłady i przy okazji zatrudnić troche ludzi. Jedyny problem jaki widze to trolle na górze, które blokują jakiekolwiek sensowne rozwiązania i żadają do kieszenie "zwyczajowych 10%" od każdej sumy jaką to rzekomo muszą wyłożyć, w rzeczywistości zapominając, że te pieniądze nie idą z ich kieszeni tylko z naszych podatków. Jak tak dalej będzie to przy drogach nie będą paliły się latarnie tylko świeczki upamiętniające ofiary wypadków.

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, k... rozwiń

Avatar
Lublinianin na emigracji / 30 listopada 2013 r. o 20:02
0

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, którzy zaraz będą krzyczeć, że to drogie rozwiązanie przypominam, że w UE panuje obecnie moda na ekoenergie (nie bez powodu tak się nas czepiają, za ten cały węgiel jaki wypalamy) i istnieją programy dopłat do tego typu rozwiązań. Po 4. Politechnika Lubelska powinna otrzymać ministerialne fundusze na rozwój tych technologi co pozwoliło by stworzyć bardziej wydajne fotoogniwa i przy okazji można by je sprzedawać z dużym zyskiem (przypominam, że szybki internet zawdzięczamy wynalezieniu światłowodu właśnie w Lublinie, zatem myśl technologiczna jest na odpowiednim poziomie, brak tylko funduszy i chęci) przez firmy, które mogłby otworzyć zakłady i przy okazji zatrudnić troche ludzi. Jedyny problem jaki widze to trolle na górze, które blokują jakiekolwiek sensowne rozwiązania i żadają do kieszenie "zwyczajowych 10%" od każdej sumy jaką to rzekomo muszą wyłożyć, w rzeczywistości zapominając, że te pieniądze nie idą z ich kieszeni tylko z naszych podatków. Jak tak dalej będzie to przy drogach nie będą paliły się latarnie tylko świeczki upamiętniające ofiary wypadków.

No to ja wam podpowiem rozwizanie, skoro jedyne co panowie "włodarze" potraficie to uprawiać "spycholandie". Po 1. z tego co wiem i wyczytałem w internecie mamy nadwyżki energii w godzinach wieczorno nocnych, więc koszty można obniżyć poprzez negocjacje z dostawcą energii. Po 2. może czas zainwestować w źródła energii odnawialnej takie jak ogniwa fotowoltaiczne, które przynajmniej przez jakiś okres w roku mogłby służyć jeśli nie całkowitej redukcji poboru energii ze źródeł zewnętrznych, to przynajmniej redukcji kosztów. Po 3., dla tych, k... rozwiń

Avatar
młody / 30 listopada 2013 r. o 17:43
0

To i część kasy z opłat Viatol dla gmin przekazać !! złodzieje kierowcom każą płacić za droge a gminom za prąd sami tylko kieszenie napychają

Avatar
Dyżurny z Lb2 / 30 listopada 2013 r. o 16:24
0

Ale z drugiej strony 7 tysięcy miesięcznie za wielką poprawę jakości życia związaną ze spadkiem ruchu w gminie to chyba jednak nie tak źle.

Do tych 7-miu tysięcy (raz na 3 miesiące, jak wynika z tekstu) należy doliczyć koszt utrzymania dawnej "krajówki" - rocznie około 100 tysięcy złotych za kilometr.

Avatar
L / 30 listopada 2013 r. o 15:44
0

Coś mi się widzi, że niebawem będzie spora afera do opisania przez prasę lokalną, może nawet ogólnopolską - jak to na pewnym portalu z wiadomościami PANOSZĄ SIĘ zupełnie BEZKARNIE spamerzy NACIĄGAJĄCY ludzi na komórkowe usługi premium.

Całymi dniami na waszym forum wiszą pseudo-posty, reklamy stron WYŁUDZAJĄCYCH numery telefonów, by pobierać od ich właścicieli GRUBĄ KASĘ za nic. A moderatorzy? NIC NIE ROBIĄ.

Tylko czekać, aż ktoś tę sprawę nagłośni...

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grupa MoCarta wystąpi w Nałęczowie
6 marca 2021, 19:00

Grupa MoCarta wystąpi w Nałęczowie

Historię muzyki według Grupy MoCarta odkryją melomani w Nałęczowie. Już 6 marca o godz. 19 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury wystąpi popularna formacja muzyczna.

Lubelskie: Kolejne fałszywe alarmy bombowe. Ewakuacja przedszkolaków

Lubelskie: Kolejne fałszywe alarmy bombowe. Ewakuacja przedszkolaków

W środę rano dwa puławskie przedszkola odebrały maile informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych, które miały znajdować się w plecakach dzieci. Dyrektorki placówek powiadomiły służby i zarządziły ewakuację. Tego samego dnia fałszywe alarmy tego typu pojawiły się w całym kraju.

Koronawirus. Jest decyzja o uruchomieniu nowych szpitali tymczasowych

Koronawirus. Jest decyzja o uruchomieniu nowych szpitali tymczasowych

– Mamy dziewięć województw, w których rzeczywiście podjęta została decyzja o tym, żeby szpitale tymczasowe zostały dopuszczone do funkcjonowania – przyznał w środę szef resortu zdrowia.

Życie nastolatki z Chełma zamienili w koszmar. Już nie wytrzymała

Życie nastolatki z Chełma zamienili w koszmar. Już nie wytrzymała

Dwóch mężczyzn groziło dziewczynie pobiciem i nękali ją w sieci. Grozi im do 8 lat więzienia.

Kazimierz Dolny na Dzień Kobiet
5 marca 2021, 9:45

Kazimierz Dolny na Dzień Kobiet

W najbliższy weekend z okazji Dnia Kobiet w Kazimierzu Dolnym można liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Będą specjalne pokazy filmowe, plener fotograficzny, oprowadzania kuratorskie po wystawach i nie tylko.

Lubelskie: To nie były ćwiczenia. Wojskowy śmigłowiec, specjalna ekipa na zamarzniętym jeziorze
Zdjęcia z akcji
galeria

Lubelskie: To nie były ćwiczenia. Wojskowy śmigłowiec, specjalna ekipa na zamarzniętym jeziorze

Strażacy wyciągnęli z jeziora mężczyznę, pod którym załamał się lód. Do szpitala zabrał go wojskowy śmigłowiec.

Minister zdrowia: Na tę chwilę nie rekomenduję stosowania chińskiej szczepionki

Minister zdrowia: Na tę chwilę nie rekomenduję stosowania chińskiej szczepionki

Nie znam żadnych wyników badań, które dopuszczałyby do obrotu chińską szczepionkę przeciw koronawirusowi, więc na tę chwilę nie rekomenduję jej stosowania - powiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że nie zapadła żadna decyzja w sprawie ewentualnego zakupu przez Polskę chińskich szczepionek.

Nie spieszymy się ze spłatą hipotek

Nie spieszymy się ze spłatą hipotek

Można bez ryzyka zarobić blisko 3 procent w skali roku. Wystarczy nadpłacić kredyt mieszkaniowy - radzą eksperci HRE Investments. Na taki krok decyduje się jednak niewielu.

Lubelskie: Piesek uwięziony 15 metrów pod ziemią. Tylko oni mogli go uratować [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Piesek uwięziony 15 metrów pod ziemią. Tylko oni mogli go uratować [zdjęcia]

Na miejsce ściągnięto OSP i zawodowych strażaków z Biłgoraja. Ratowali psa, który wpadł do 15-metrowej studni.

Biała Podlaska: Rusza budowa dojazdów do wiaduktu. Będą utrudnienia

Biała Podlaska: Rusza budowa dojazdów do wiaduktu. Będą utrudnienia

Bialska firma rusza z budową dojazdów do powstającego wiaduktu. Od czwartku zaczną obowiązywać zmiany w ruchu w rejonie ulicy Witoroskiej, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Dzień Kobiet z Chatką Żaka
8 marca 2021, 9:00

Dzień Kobiet z Chatką Żaka

Chatka Żaka w Lublinie (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Z tej okazji na 8 marca przygotowano specjalny program, na który składają się zarówno działania online, jak i na żywo.

Próbna matura 2021. Nie wszyscy uczniowie zdecydowali się przyjść do szkół

Próbna matura 2021. Nie wszyscy uczniowie zdecydowali się przyjść do szkół

Po raz pierwszy od 26 października tegoroczni maturzyści zasiedli w szkolnych ławkach. A to za sprawą rozpoczętego dziś próbnego egzaminu dojrzałości. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na odwiedzenie szkół.

Jakie wybrać oprawy schodowe LED?

Jakie wybrać oprawy schodowe LED?

Oprawy schodowe led to świetny sposób na stworzenie energooszczędnego, funkcjonalnego i estetycznie wykonanego oświetlenia schodów. Jak wybrać te, które najlepiej spełnią oczekiwania domowników?

Wyjazdowa niemoc Motoru Lublin trwa

Wyjazdowa niemoc Motoru Lublin trwa

Piłkarze Motoru w tym sezonie wygrali tylko jeden mecz na boisku rywali. I to bardzo dawno temu – w ramach drugiej kolejki, kiedy pokonali w Elblągu tamtejszą Olimpię 3:1. W ośmiu następnych wyjazdowych spotkaniach zanotowali po cztery: remisy i porażki.

Kuchniazdowozem.pl - wiele marek = jeden dowóz

Kuchniazdowozem.pl - wiele marek = jeden dowóz

Czy marzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której możesz zrobić ogromne wrażenie na gościach, podając im posiłki z różnych stron świata? Albo taka, gdy nie musisz się kłócić z chłopakiem o to, co będziecie jedli do Netflixa? A może każde z Twoich dzieci plus żona mają odmienne wyobrażenie o tym, czym jest super posiłek? Na lubelskiej scenie kulinarnej pojawiła się nowa opcja, unikalna w naszym mieście i w całym kraju, która spełni Twoje kulinarne fantazje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!