Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Wólka: Potrącił nastolatkę i uciekł. Śledczy przeprowadzili symulację wypadku

Autor: Zdjęcie autora jsz
63 35 A A

Czy Witold B. mógł uniknąć tragicznego potrącenia nastolatki na przejściu dla pieszych w Wólce? Czy był w stanie odpowiednio wcześnie zauważyć dziewczynę? Na te pytania miał odpowiedzieć eksperyment przeprowadzony właśnie na miejscu wypadku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o wydarzenia z grudnia ubiegłego roku. Na przejściu dla pieszych w podlubelskiej Wólce doszło wówczas do tragedii. Witold B., policjant z Łęcznej potrącił przechodzącą przez jezdnię nastolatkę. Nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Katarzyna zmarła.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła się prokuratura. Powołała biegłego, który zbadał kilka możliwych wersji wydarzeń. W każdej z nich, za współodpowiedzialną za wypadek uznał nastoletnią Katarzynę. Powód? Weszła na pasy, chociaż widziała zbliżający się samochód. Według biegłego, Witold B. mógł uniknąć wypadku tylko, gdyby zauważył dziewczynę z większej odległości - co najmniej 38 metrów.
- Ponieważ analiza biegłego nie dała jednoznacznych odpowiedzi na wszystkie pytania, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu eksperymentu procesowego - mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe.

- Odtworzyliśmy całą sytuację na miejscu zdarzenia, z udziałem podejrzanego i statystów. Chcemy ustalić, czy piesza była widoczna dla kierowcy i czy miał on możliwość uniknięcia zderzenia.

Wyniki eksperymentu powinny być znane za ok. 2 tygodnie.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 21 maja 2014 o 12:13
0

Nie słyszałaś - bo nie masz bladego pojęcia o przepisach Prawa o Ruchu Drogowym.

Oto przepis PoRD:

" Art. 14. Zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię:

    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, (...)"

Zanim zacznie się wygłaszać 'mądrości' w tak kategorycznym tonie - wypadałoby posiąść przynajmniej elementarną wiedzę na temat o którym się mówi...

No i przydałaby się jeszcze elementarna wiedza, czy pieszy schodzący już z przejścia, to pieszy, który "wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd".

No i przydałaby się jeszcze elementarna wiedza, czy pieszy schodzący już z przejścia, to pieszy, który "wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd".

rozwiń
Avatar
tomaszek101 / 21 maja 2014 o 01:17
0

daleko nam jeszcze  do kultury europejskiej.... zapraszam do austri na maly rekonesans i szkolenie z cyklu jak ustępować pieszemu pierwszeństwa ;)

Avatar
kierowca / 20 maja 2014 o 23:42
0

(...) nie słyszałam, aby pieszemu nie wolno było wchodzić na pasy, gdy na jezdni znajdują się samochody. (...)

Nie słyszałaś - bo nie masz bladego pojęcia o przepisach Prawa o Ruchu Drogowym.

Oto przepis PoRD:

" Art. 14. Zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię:

    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, (...)"

Zanim zacznie się wygłaszać 'mądrości' w tak kategorycznym tonie - wypadałoby posiąść przynajmniej elementarną wiedzę na temat o którym się mówi...

Nie słyszałaś - bo nie masz bladego pojęcia o przepisach Prawa o Ruchu Drogowym.

Oto przepis PoRD:

" Art. 14. Zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię:

    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, (...)"

Zanim zacznie się wygłaszać 'mądroś... rozwiń

Avatar
donio / 20 maja 2014 o 22:24
0

bo cu kurwa bo policjant mnie to by dawno zamnknęli nawet jak bym udzielił pomocy i nie chciał jej zabic a jak by to była córka jebanego policjanta to bym dostał dożywocie

Avatar
kierowca bombowca / 20 maja 2014 o 18:15
0

ku*** pier***Ą ŻE PIESZY NA PRZEJŚCIU JEST ŚWIĘTY , A TERAZ TO JEGO WINA BO KIERUJĄCYM POJAZDEM BYŁ POLICJANT ,KTÓRY NIE UDZIELIŁ NAWET PIERWSZEJ POMOCY,PRAWO PRAWEM ALE NIE DLA WSZYSTKICH.JESZCZE PROPONUJE DAĆ JEMU NAGRODE ALBO PREMIĘ .CO ZA PAŃSTWO,ŻAL.

PAŁY chleją na umór !!!  obowiązkowo alkomaty w radiowozach a przede wszystkim w ich prywatnych brykach,obowiązkowo,codziennie rano i wieczorem badanie alkomatem nawet Qurwa na urlopach,koniec z tym chamstwem i pijaństwem na naszych polskich drogach w wykonaniu PAŁ. Koniec z tolerancją dla chłopców w niebieskich uniformach,koniec wreszcie z bandytyzmem na ulicach. Koniec z tuskiem bo przestał panować już nad wszystkim !!!

PAŁY chleją na umór !!!  obowiązkowo alkomaty w radiowozach a przede wszystkim w ich prywatnych brykach,obowiązkowo,codziennie rano i wieczorem badanie alkomatem nawet Qurwa na urlopach,koniec z tym chamstwem i pijaństwem na naszych polskich drogach w wykonaniu PAŁ. Koniec z tolerancją dla chłopców w niebieskich uniformach,koniec wreszcie z bandytyzmem na ulicach. Koniec z tuskiem bo przestał panować już nad wszystkim !!!

rozwiń
Avatar
ERYK / 20 maja 2014 o 17:18
0

KURWA PIERDOLĄ ŻE PIESZY NA PRZEJŚCIU JEST ŚWIĘTY , A TERAZ TO JEGO WINA BO KIERUJĄCYM POJAZDEM BYŁ POLICJANT ,KTÓRY NIE UDZIELIŁ NAWET PIERWSZEJ POMOCY,PRAWO PRAWEM ALE NIE DLA WSZYSTKICH.JESZCZE PROPONUJE DAĆ JEMU NAGRODE ALBO PREMIĘ .CO ZA PAŃSTWO,ŻAL.

Avatar
sławek / 20 maja 2014 o 16:36
0

gdyby nie fakt że sprawca to pies to nie byłoby dyskusji a tak winna dziewczyna bo ona już się nie obroni niech media pilnują aby pies za ten wypadek i ucieczkę dostał minimum 10 lat odsiadki

Avatar
Gość / 20 maja 2014 o 16:27
0

Współwinna, czyli nagle wtargnęła na przejście, bo nie słyszałam, aby pieszemu nie wolno było wchodzić na pasy, gdy na jezdni znajdują się samochody. To chyba normalne, że pieszy ocenia, czy zdąży przejść, a kierowca ocenia kiedy powinien zwolnić, bo widzi pasy, aby w razie czego przed tymi pasami się zatrzymać. Skoro dziewczyna nie wbiegła, a kończyła przechodzić, to znaczy, iż kierowca za szybko jechał skoro nie zdążył wyhamować. Czy dziewczyna też jest współwinna ucieczki kierowcy?

Dobrze piszesz tylko że te przepisy widać PAŁ nie dotyczą,nie wie sQrwysyn jeden z drugim że przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność,ale najeba nego jednego czy drugiego PAŁY to nie dotyczy. ŻENADA.

Dobrze piszesz tylko że te przepisy widać PAŁ nie dotyczą,nie wie sQrwysyn jeden z drugim że przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność,ale najeba nego jednego czy drugiego PAŁY to nie dotyczy. ŻENADA.

rozwiń
Avatar
mecenas / 20 maja 2014 o 16:23
0

Na siłę chcą wybielać tego policjanta, który zabił tą kobietę, to kolejna próba. Już chcieli zrzucić część winy na zespół medyczny, teraz eksperymenty i ekspertyzy. Zabił schodzącą z przejścia, uciekł bo miał coś jeszcze na sumieniu, najprawdopodobniej %%%... Prokuratura powinna się wstydzić!!!

Co tu się czepiać prokuratury jak tam wszyscy chleją razem.

Avatar
baton / 20 maja 2014 o 15:46
0

skończy się na tym, że ta dziewczyna sama sobie zrobiła przejście rozwijając dwie rolki papieru toaletowego vide film ,,Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?"

Avatar
Henio / 21 maja 2014 o 12:13
0

Nie słyszałaś - bo nie masz bladego pojęcia o przepisach Prawa o Ruchu Drogowym.

Oto przepis PoRD:

" Art. 14. Zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię:

    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, (...)"

Zanim zacznie się wygłaszać 'mądrości' w tak kategorycznym tonie - wypadałoby posiąść przynajmniej elementarną wiedzę na temat o którym się mówi...

No i przydałaby się jeszcze elementarna wiedza, czy pieszy schodzący już z przejścia, to pieszy, który "wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd".

No i przydałaby się jeszcze elementarna wiedza, czy pieszy schodzący już z przejścia, to pieszy, który "wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd".

rozwiń
Avatar
tomaszek101 / 21 maja 2014 o 01:17
0

daleko nam jeszcze  do kultury europejskiej.... zapraszam do austri na maly rekonesans i szkolenie z cyklu jak ustępować pieszemu pierwszeństwa ;)

Avatar
kierowca / 20 maja 2014 o 23:42
0

(...) nie słyszałam, aby pieszemu nie wolno było wchodzić na pasy, gdy na jezdni znajdują się samochody. (...)

Nie słyszałaś - bo nie masz bladego pojęcia o przepisach Prawa o Ruchu Drogowym.

Oto przepis PoRD:

" Art. 14. Zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię:

    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, (...)"

Zanim zacznie się wygłaszać 'mądrości' w tak kategorycznym tonie - wypadałoby posiąść przynajmniej elementarną wiedzę na temat o którym się mówi...

Nie słyszałaś - bo nie masz bladego pojęcia o przepisach Prawa o Ruchu Drogowym.

Oto przepis PoRD:

" Art. 14. Zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię:

    a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, (...)"

Zanim zacznie się wygłaszać 'mądroś... rozwiń

Avatar
donio / 20 maja 2014 o 22:24
0

bo cu kurwa bo policjant mnie to by dawno zamnknęli nawet jak bym udzielił pomocy i nie chciał jej zabic a jak by to była córka jebanego policjanta to bym dostał dożywocie

Avatar
kierowca bombowca / 20 maja 2014 o 18:15
0

ku*** pier***Ą ŻE PIESZY NA PRZEJŚCIU JEST ŚWIĘTY , A TERAZ TO JEGO WINA BO KIERUJĄCYM POJAZDEM BYŁ POLICJANT ,KTÓRY NIE UDZIELIŁ NAWET PIERWSZEJ POMOCY,PRAWO PRAWEM ALE NIE DLA WSZYSTKICH.JESZCZE PROPONUJE DAĆ JEMU NAGRODE ALBO PREMIĘ .CO ZA PAŃSTWO,ŻAL.

PAŁY chleją na umór !!!  obowiązkowo alkomaty w radiowozach a przede wszystkim w ich prywatnych brykach,obowiązkowo,codziennie rano i wieczorem badanie alkomatem nawet Qurwa na urlopach,koniec z tym chamstwem i pijaństwem na naszych polskich drogach w wykonaniu PAŁ. Koniec z tolerancją dla chłopców w niebieskich uniformach,koniec wreszcie z bandytyzmem na ulicach. Koniec z tuskiem bo przestał panować już nad wszystkim !!!

PAŁY chleją na umór !!!  obowiązkowo alkomaty w radiowozach a przede wszystkim w ich prywatnych brykach,obowiązkowo,codziennie rano i wieczorem badanie alkomatem nawet Qurwa na urlopach,koniec z tym chamstwem i pijaństwem na naszych polskich drogach w wykonaniu PAŁ. Koniec z tolerancją dla chłopców w niebieskich uniformach,koniec wreszcie z bandytyzmem na ulicach. Koniec z tuskiem bo przestał panować już nad wszystkim !!!

rozwiń
Avatar
ERYK / 20 maja 2014 o 17:18
0

KURWA PIERDOLĄ ŻE PIESZY NA PRZEJŚCIU JEST ŚWIĘTY , A TERAZ TO JEGO WINA BO KIERUJĄCYM POJAZDEM BYŁ POLICJANT ,KTÓRY NIE UDZIELIŁ NAWET PIERWSZEJ POMOCY,PRAWO PRAWEM ALE NIE DLA WSZYSTKICH.JESZCZE PROPONUJE DAĆ JEMU NAGRODE ALBO PREMIĘ .CO ZA PAŃSTWO,ŻAL.

Avatar
sławek / 20 maja 2014 o 16:36
0

gdyby nie fakt że sprawca to pies to nie byłoby dyskusji a tak winna dziewczyna bo ona już się nie obroni niech media pilnują aby pies za ten wypadek i ucieczkę dostał minimum 10 lat odsiadki

Avatar
Gość / 20 maja 2014 o 16:27
0

Współwinna, czyli nagle wtargnęła na przejście, bo nie słyszałam, aby pieszemu nie wolno było wchodzić na pasy, gdy na jezdni znajdują się samochody. To chyba normalne, że pieszy ocenia, czy zdąży przejść, a kierowca ocenia kiedy powinien zwolnić, bo widzi pasy, aby w razie czego przed tymi pasami się zatrzymać. Skoro dziewczyna nie wbiegła, a kończyła przechodzić, to znaczy, iż kierowca za szybko jechał skoro nie zdążył wyhamować. Czy dziewczyna też jest współwinna ucieczki kierowcy?

Dobrze piszesz tylko że te przepisy widać PAŁ nie dotyczą,nie wie sQrwysyn jeden z drugim że przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność,ale najeba nego jednego czy drugiego PAŁY to nie dotyczy. ŻENADA.

Dobrze piszesz tylko że te przepisy widać PAŁ nie dotyczą,nie wie sQrwysyn jeden z drugim że przed przejściem dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność,ale najeba nego jednego czy drugiego PAŁY to nie dotyczy. ŻENADA.

rozwiń
Avatar
mecenas / 20 maja 2014 o 16:23
0

Na siłę chcą wybielać tego policjanta, który zabił tą kobietę, to kolejna próba. Już chcieli zrzucić część winy na zespół medyczny, teraz eksperymenty i ekspertyzy. Zabił schodzącą z przejścia, uciekł bo miał coś jeszcze na sumieniu, najprawdopodobniej %%%... Prokuratura powinna się wstydzić!!!

Co tu się czepiać prokuratury jak tam wszyscy chleją razem.

Avatar
baton / 20 maja 2014 o 15:46
0

skończy się na tym, że ta dziewczyna sama sobie zrobiła przejście rozwijając dwie rolki papieru toaletowego vide film ,,Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?"

Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!