Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 września 2016 r.
18:16

"Zginęło tu dwóch moich kolegów". Zablokowali drogę, bo domagają się budowy ekspresówki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 34 A A

Mieszkańcy Niemiec pod Lublinem nogami dali wyraz swojemu niezadowoleniu z braku decyzji o budowie S19 na odcinku Lublin - Lubartów. Skutecznie zablokowali trzy przejścia podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na proteście stawił się m.in. 65-letni Jerzy Gromek. – Całe moje życie toczy się niemal przy tej drodze. Zginęło na niej dwóch moich dobrych kolegów. I szczerze. Mam już po dziurki w nosie tej drogi. Nam należy się odpoczynek i nowa droga omijająca Niemce – mówi Jerzy Gromek.

Zgodnie z zapowiedzią w piątek odbył się protest „za budową S19 Lublin - Niemce - Lubartów”. Wieść o tej oddolnej akcji roznosiła się pocztą pantoflową, sms-ami oraz poprzez portale społecznościowe.

– Na listach podpisało się ponad 150 osób. 50 kolejnych kibicowało nam z chodnika. Mamy bardzo duże poparcie sąsiadów, nie tylko z Niemiec, ale także z okolicznych miejscowości. Nieoficjalnie wspierają nas także lokalni politycy, ale o tym teraz nie mówimy, aby nie upolityczniać naszego oddolnego protestu – mówi Kamil Rarak z Niemiec, organizator akcji. – Wzięliśmy wygodne buty, wodę do picia oraz dzieci. Niech się uczą, jak trzeba walczyć o swoje. Jeśli my nie damy rady, to one dokończą – dodaje Joanna Kowalik, uczestniczka protestu.

Punktualnie o godz. 16 mieszkańcy zablokowali trzy przejścia od strony Lublina. Ludzie przez pięć minut non stop chodzili po przejściu. – Ja jestem za nimi. Wcale nie denerwuje się, jak kilka minut postoję. Przejazd prze Niemce, to prawdziwy horror, co najmniej pół godziny w szczycie – mówi pan Marek, kierowca wracający do domu.

W momencie blokady przejścia w Niemcach zapanowała cisza. – O tak powinno być zawsze. Zobaczcie, co jeździ przez naszą miejscowość – krzyczeli protestujący wskazując na długi łańcuszek „tirów”. Protestu pilnowali policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejski Policji w Lublinie.

– Tu nie można żyć. Przez całą dobę jesteśmy atakowani hukiem. Mamy tego dość i chcemy tej ekspresówki – dodaje Edward Tkaczyk, mieszkaniec bloku stojącego tuż przy drodze.

To był pierwszy protest. – Chcieliśmy zwrócić uwagę na naszą tragiczną sytuację. Teraz napiszemy listy do polityków z prośba o poparcie. Napiszemy także list do Ministerstwa Infrastruktury z pytaniami, na co możemy liczyć i kiedy powstanie S19 Lublin – Lubartów, omijająca Niemce. Następna blokada przejść za miesiąc, już z udziałem popierających nas polityków – deklaruje Rarak.

Według ostatniego pomiaru ruchu z 2015 roku, wykonanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, natężenie ruchu na odcinku Łucka-Niemce wynosi 19,7 tys. aut na dobę, zaś na Niemce-Ciecierzyn – 22,5 tys. aut na dobę. Dla porównania na odcinku Niedrzwica-Lublin w ciągu doby przejeżdża 15,5 tys. aut. Jest to najbardziej obciążony wjazd do Lublina.

Przypomnijmy, że odcinek S19 od węzła Lublin Rudnik do Lubartowa jest ujęty w Programie Budowy Dróg na lata 2014-2023. Jego realizacja jest zaplanowana na lata 2018-2021.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2016 r. o 12:32
0
pytajcie sprytnego henia, gdzie macie obwodnicę. Wiecie gdzie? w d........
Avatar
Gość / 20 września 2016 r. o 08:54
0
Protestować trzeba. Ale nie na drodze by karać kierowców. Idźcie tam gdzie jest przyczyna: pod dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, oraz do swojego wspaniałego posła i jego szefów z PSL. To oni podjęli decyzję aby obwodnicę zabrać Niemcom a dać Kockowi. Genialna decyzja. Im za to zapłaćcie, zablokujcie Lublin, a nie tu gnębić kierowców.
Avatar
Gość / 19 września 2016 r. o 20:49
0
Super! Jeszcze puścić jà z prawej strony LUBLINA I bedzie RING LUBLIN METROPOLIA!
Avatar
Gość / 19 września 2016 r. o 13:15
0
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transparentność wyboru np.: dyrektorów szkół, bibliotek czy pracowników. Radni - to są "radni". Nie mają własnego zdania. Wszystko co robią dla tej gminy jest z reguły sterowane z Urzędu. Widać to po głosowaniach na sesjach. Dopuścili do 25 mln zadłużenia. Teraz o obwodnicę "walczą". Żałosne !!!
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transpare... rozwiń
Avatar
Henryk / 19 września 2016 r. o 09:08
0
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy są dobrze wyposażone i mają niskie ceny. A jeśli kierowcy zaczną szaleć? Trzeba postawić policjantów z posterunku w Niemcach: nie bedą mieli czasu bićstaruszków w Pliszczynie albo rozwalać radiowozów w Puławach.
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy ... rozwiń
Avatar
erer / 17 września 2016 r. o 13:10
0
e, na pierwszym zdjęciu pośród dwóch flag stoi 500+, to w końcu chodzi wam o 500+ czy o drogę, nie ma tak dobrze, jak ciuciu to nie papu
Avatar
Qw / 17 września 2016 r. o 09:47
0
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś przecież został skrzywdzony. Taki protest miał sens. Tymczasem dzisiaj radni " walczą " w sprawie,  na którą mają niewielki, prawie żaden,  wpływ. 
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś pr... rozwiń
Avatar
kksks / 17 września 2016 r. o 09:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracująca biedota bez 500+ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 taa będzie droga, dostaliscie 500+ to teraz dróg nie ma z czego, już jest mówione że zabraknie kasy na ten super plan
no własnie, to teraz ich stać na przesiedlenie się, także mało jeszcze 500+ za darmo, 2-5 dzieci to nawet tyle w lubelskim nie zarobi się
Z gadania dzieci nie będzie, do roboty i 500+ nie będzie w ślepia kłuło. Temat o drodze, temat o pogodzie i zaraz 500+  500+  500+
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się 
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się  rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2016 r. o 09:05
0
to będzie protest o pachołki na całej drodze lub odcinkowy pomiar prędkości haha
Avatar
Gość / 17 września 2016 r. o 08:56
0
O widzę następni podchwycili hasło pana Smolarza o obwodnicy żeby budować kapitał polityczny, to już było, ale temat chwytliwy, żeby mieszkańców Niemiec podpuścić bo bezpieczniej to nie będzie na Zalesiu pachołki zamontowali na drodze żeby nie grzali za szybko, w Niemcach też to będzie potrzebne jak ruch zmaleje i będą 90 dych sunąć, ale temat chwytliwy jak pan Urbaś zobaczy że lud walczy tak naprawdę o przyśpieszenie ruch i zmniejszenie bezpieczeństwa to też wejdzie na barykady?? brawo TY
Avatar
Gość / 4 października 2016 r. o 12:32
0
pytajcie sprytnego henia, gdzie macie obwodnicę. Wiecie gdzie? w d........
Avatar
Gość / 20 września 2016 r. o 08:54
0
Protestować trzeba. Ale nie na drodze by karać kierowców. Idźcie tam gdzie jest przyczyna: pod dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, oraz do swojego wspaniałego posła i jego szefów z PSL. To oni podjęli decyzję aby obwodnicę zabrać Niemcom a dać Kockowi. Genialna decyzja. Im za to zapłaćcie, zablokujcie Lublin, a nie tu gnębić kierowców.
Avatar
Gość / 19 września 2016 r. o 20:49
0
Super! Jeszcze puścić jà z prawej strony LUBLINA I bedzie RING LUBLIN METROPOLIA!
Avatar
Gość / 19 września 2016 r. o 13:15
0
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transparentność wyboru np.: dyrektorów szkół, bibliotek czy pracowników. Radni - to są "radni". Nie mają własnego zdania. Wszystko co robią dla tej gminy jest z reguły sterowane z Urzędu. Widać to po głosowaniach na sesjach. Dopuścili do 25 mln zadłużenia. Teraz o obwodnicę "walczą". Żałosne !!!
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transpare... rozwiń
Avatar
Henryk / 19 września 2016 r. o 09:08
0
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy są dobrze wyposażone i mają niskie ceny. A jeśli kierowcy zaczną szaleć? Trzeba postawić policjantów z posterunku w Niemcach: nie bedą mieli czasu bićstaruszków w Pliszczynie albo rozwalać radiowozów w Puławach.
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy ... rozwiń
Avatar
erer / 17 września 2016 r. o 13:10
0
e, na pierwszym zdjęciu pośród dwóch flag stoi 500+, to w końcu chodzi wam o 500+ czy o drogę, nie ma tak dobrze, jak ciuciu to nie papu
Avatar
Qw / 17 września 2016 r. o 09:47
0
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś przecież został skrzywdzony. Taki protest miał sens. Tymczasem dzisiaj radni " walczą " w sprawie,  na którą mają niewielki, prawie żaden,  wpływ. 
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś pr... rozwiń
Avatar
kksks / 17 września 2016 r. o 09:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracująca biedota bez 500+ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 taa będzie droga, dostaliscie 500+ to teraz dróg nie ma z czego, już jest mówione że zabraknie kasy na ten super plan
no własnie, to teraz ich stać na przesiedlenie się, także mało jeszcze 500+ za darmo, 2-5 dzieci to nawet tyle w lubelskim nie zarobi się
Z gadania dzieci nie będzie, do roboty i 500+ nie będzie w ślepia kłuło. Temat o drodze, temat o pogodzie i zaraz 500+  500+  500+
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się 
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się  rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2016 r. o 09:05
0
to będzie protest o pachołki na całej drodze lub odcinkowy pomiar prędkości haha
Avatar
Gość / 17 września 2016 r. o 08:56
0
O widzę następni podchwycili hasło pana Smolarza o obwodnicy żeby budować kapitał polityczny, to już było, ale temat chwytliwy, żeby mieszkańców Niemiec podpuścić bo bezpieczniej to nie będzie na Zalesiu pachołki zamontowali na drodze żeby nie grzali za szybko, w Niemcach też to będzie potrzebne jak ruch zmaleje i będą 90 dych sunąć, ale temat chwytliwy jak pan Urbaś zobaczy że lud walczy tak naprawdę o przyśpieszenie ruch i zmniejszenie bezpieczeństwa to też wejdzie na barykady?? brawo TY
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sukces Polek na Mistrzostwach Świata w Rosji. Tarnowianka ze złotem, a lublinianka z brązem

Sukces Polek na Mistrzostwach Świata w Rosji. Tarnowianka ze złotem, a lublinianka z brązem

Złotego medalu nie było, ale lublinianka Aleksandra Mirosław zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej w Moskwie w konkurencji na czas. Triumfatorką imprezy została tarnowianka Natalia Kałucka, a srebro trafiło w ręce Rosjanki Iulii Kapliny

MKS FunFloor Perła - Młyny Stoisław Koszalin. Wreszcie u siebie

MKS FunFloor Perła - Młyny Stoisław Koszalin. Wreszcie u siebie

MKS FunFloor Perła Lublin zagra w piątek z Młynami Stoisław Koszalin. To pierwszy mecz w tym sezonie, który odbędzie się w hali Globus. Początek zawodów zaplanowano na godz. 18

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?
zdjęcia

Bury na białym koniu. Czy senator będzie kandydował na prezydenta Lublina?

Oni żalili mu się na Ratusz, on przytakiwał i podsuwał recepty: po pół miliona rocznie i większy wpływ na decyzje. Tak wyglądało spotkanie senatora Jacka Burego z przedstawicielami lubelskich rad dzielnic. Czy to wstęp do wyścigu po władzę w mieście?

W Lublinie jest darmowa wypożyczalnia rowerów

W Lublinie jest darmowa wypożyczalnia rowerów

Przez miesiąc ma działać bezpłatna wypożyczalnia rowerów uruchomiona przez miasto obok Zalewu Zemborzyckiego - obok alejki prowadzącej z nowej pętli autobusowej do zalewu.

Czy lubelski PiS się ugnie ws. LGBT? Wiceminister pisze do marszałka

Czy lubelski PiS się ugnie ws. LGBT? Wiceminister pisze do marszałka

Członek rządu odpowiedzialny za fundusze unijne pisze do samorządowców. Uczula, że przyjęte przez nich prawo może zaszkodzić. Chodzi o miliardy z UE. Lubelskie ma tzw. uchwałę anty-LGBT.

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zaczynają nowy sezon

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zaczynają nowy sezon

W weekend MKS Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska zadebiutują w nowej Centralnej Lidze, bezpośrednim zapleczu PGNiG Superligi.

Lubelskie. Znowu skażona woda. Gdzie tym razem?

Lubelskie. Znowu skażona woda. Gdzie tym razem?

Ponad 600 osób nie może korzystać z wody. Zakazał tego sanepid.

W sobotę odbędzie się Sosnowica Cross MTB Maraton

W sobotę odbędzie się Sosnowica Cross MTB Maraton

To już trzecia edycja tej imprezy. Tym razem organizatorzy przygotowali dla uczestników cztery róże dystanse, które są uzależnione od wieku oraz stanu wytrenowania.

Specjalna mapa dla Lublina nie powstanie. Miała usprawnić ruch na ulicach

Specjalna mapa dla Lublina nie powstanie. Miała usprawnić ruch na ulicach

Ratusz zrezygnował na razie z opracowania modelu ruchu dla Lublina. Zarezerwowane na to pieniądze (700 tys. zł) zostały skreślone z tegorocznego budżetu miasta.

Lubelskie. Pechowe szczęście staruszki. Padł jej telefon i to ją uratowało

Lubelskie. Pechowe szczęście staruszki. Padł jej telefon i to ją uratowało

Niesamowite szczęście miała 93-letnia kobieta. Była gotowa przekazać pieniądze oszustom. Uratował ją pech.

Świętuj z nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

Świętuj z nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

Mija kolejny rok, odkąd Fundusze Europejskie zmieniają na lepsze rzeczywistość wokół nas. Nie są to czcze słowa. Często przecież nawet nie zdajemy sobie sprawy, że każdego dnia, w naszym najbliższym otoczeniu, mijamy namacalne efekty zmian możliwych dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to doskonała okazja, by dokonać podsumowań i pokazać jak zmienia się województwo lubelskie wspólnie z Funduszami.

Zagroził 14-latkowi wrzuceniem do Wisły. Chciał "wszystkiego co ma"

Zagroził 14-latkowi wrzuceniem do Wisły. Chciał "wszystkiego co ma"

Na trzy miesiące sąd aresztował mężczyznę, który napadł na nastolatka.

Lubelskie drogi. Skoda i 20 punktów karnych w kilka sekund [nagranie]
wideo
film

Lubelskie drogi. Skoda i 20 punktów karnych w kilka sekund [nagranie]

Kobiecie za kierownicą skody by się upiekło, gdyby nie jej wyczynów nie nagrał inny kierowca.

Miasto chciało pieniędzy od renomowanej podstawówki. Szkoła nie zapłaci

Miasto chciało pieniędzy od renomowanej podstawówki. Szkoła nie zapłaci

Urząd Miasta nie miał racji, gdy żądał zwrotu pieniędzy od prywatnej podstawówki Paderewski – uznało Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Chodzi o sprawę prawidłowości wykorzystania dotacji oświatowej pobranej przez szkołę z budżetu Lublina.

Sztuka Wrażliwości: weekendowe wydarzenia Warsztatów Kultury
18 września 2021, 11:00

Sztuka Wrażliwości: weekendowe wydarzenia Warsztatów Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na kolejne wydarzenia w ramach projektu "Sztuka Wrażliwości" dedykowanego osobom w spektrum autyzmu oraz ich rodzinom i bliskim. Przed nami warsztaty i zabawy w siedzibie instytucji przy ul. Grodzkiej 5a oraz koncert zespołu JerzIgor w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.