Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 września 2016 r.
18:16

"Zginęło tu dwóch moich kolegów". Zablokowali drogę, bo domagają się budowy ekspresówki

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 34 A A

Mieszkańcy Niemiec pod Lublinem nogami dali wyraz swojemu niezadowoleniu z braku decyzji o budowie S19 na odcinku Lublin - Lubartów. Skutecznie zablokowali trzy przejścia podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na proteście stawił się m.in. 65-letni Jerzy Gromek. – Całe moje życie toczy się niemal przy tej drodze. Zginęło na niej dwóch moich dobrych kolegów. I szczerze. Mam już po dziurki w nosie tej drogi. Nam należy się odpoczynek i nowa droga omijająca Niemce – mówi Jerzy Gromek.

Zgodnie z zapowiedzią w piątek odbył się protest „za budową S19 Lublin - Niemce - Lubartów”. Wieść o tej oddolnej akcji roznosiła się pocztą pantoflową, sms-ami oraz poprzez portale społecznościowe.

– Na listach podpisało się ponad 150 osób. 50 kolejnych kibicowało nam z chodnika. Mamy bardzo duże poparcie sąsiadów, nie tylko z Niemiec, ale także z okolicznych miejscowości. Nieoficjalnie wspierają nas także lokalni politycy, ale o tym teraz nie mówimy, aby nie upolityczniać naszego oddolnego protestu – mówi Kamil Rarak z Niemiec, organizator akcji. – Wzięliśmy wygodne buty, wodę do picia oraz dzieci. Niech się uczą, jak trzeba walczyć o swoje. Jeśli my nie damy rady, to one dokończą – dodaje Joanna Kowalik, uczestniczka protestu.

Punktualnie o godz. 16 mieszkańcy zablokowali trzy przejścia od strony Lublina. Ludzie przez pięć minut non stop chodzili po przejściu. – Ja jestem za nimi. Wcale nie denerwuje się, jak kilka minut postoję. Przejazd prze Niemce, to prawdziwy horror, co najmniej pół godziny w szczycie – mówi pan Marek, kierowca wracający do domu.

W momencie blokady przejścia w Niemcach zapanowała cisza. – O tak powinno być zawsze. Zobaczcie, co jeździ przez naszą miejscowość – krzyczeli protestujący wskazując na długi łańcuszek „tirów”. Protestu pilnowali policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejski Policji w Lublinie.

– Tu nie można żyć. Przez całą dobę jesteśmy atakowani hukiem. Mamy tego dość i chcemy tej ekspresówki – dodaje Edward Tkaczyk, mieszkaniec bloku stojącego tuż przy drodze.

To był pierwszy protest. – Chcieliśmy zwrócić uwagę na naszą tragiczną sytuację. Teraz napiszemy listy do polityków z prośba o poparcie. Napiszemy także list do Ministerstwa Infrastruktury z pytaniami, na co możemy liczyć i kiedy powstanie S19 Lublin – Lubartów, omijająca Niemce. Następna blokada przejść za miesiąc, już z udziałem popierających nas polityków – deklaruje Rarak.

Według ostatniego pomiaru ruchu z 2015 roku, wykonanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, natężenie ruchu na odcinku Łucka-Niemce wynosi 19,7 tys. aut na dobę, zaś na Niemce-Ciecierzyn – 22,5 tys. aut na dobę. Dla porównania na odcinku Niedrzwica-Lublin w ciągu doby przejeżdża 15,5 tys. aut. Jest to najbardziej obciążony wjazd do Lublina.

Przypomnijmy, że odcinek S19 od węzła Lublin Rudnik do Lubartowa jest ujęty w Programie Budowy Dróg na lata 2014-2023. Jego realizacja jest zaplanowana na lata 2018-2021.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2016 o 12:32
0
pytajcie sprytnego henia, gdzie macie obwodnicę. Wiecie gdzie? w d........
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 08:54
0
Protestować trzeba. Ale nie na drodze by karać kierowców. Idźcie tam gdzie jest przyczyna: pod dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, oraz do swojego wspaniałego posła i jego szefów z PSL. To oni podjęli decyzję aby obwodnicę zabrać Niemcom a dać Kockowi. Genialna decyzja. Im za to zapłaćcie, zablokujcie Lublin, a nie tu gnębić kierowców.
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 20:49
0
Super! Jeszcze puścić jà z prawej strony LUBLINA I bedzie RING LUBLIN METROPOLIA!
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 13:15
0
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transparentność wyboru np.: dyrektorów szkół, bibliotek czy pracowników. Radni - to są "radni". Nie mają własnego zdania. Wszystko co robią dla tej gminy jest z reguły sterowane z Urzędu. Widać to po głosowaniach na sesjach. Dopuścili do 25 mln zadłużenia. Teraz o obwodnicę "walczą". Żałosne !!!
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transpare... rozwiń
Avatar
Henryk / 19 września 2016 o 09:08
0
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy są dobrze wyposażone i mają niskie ceny. A jeśli kierowcy zaczną szaleć? Trzeba postawić policjantów z posterunku w Niemcach: nie bedą mieli czasu bićstaruszków w Pliszczynie albo rozwalać radiowozów w Puławach.
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy ... rozwiń
Avatar
erer / 17 września 2016 o 13:10
0
e, na pierwszym zdjęciu pośród dwóch flag stoi 500+, to w końcu chodzi wam o 500+ czy o drogę, nie ma tak dobrze, jak ciuciu to nie papu
Avatar
Qw / 17 września 2016 o 09:47
0
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś przecież został skrzywdzony. Taki protest miał sens. Tymczasem dzisiaj radni " walczą " w sprawie,  na którą mają niewielki, prawie żaden,  wpływ. 
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś pr... rozwiń
Avatar
kksks / 17 września 2016 o 09:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracująca biedota bez 500+ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 taa będzie droga, dostaliscie 500+ to teraz dróg nie ma z czego, już jest mówione że zabraknie kasy na ten super plan
no własnie, to teraz ich stać na przesiedlenie się, także mało jeszcze 500+ za darmo, 2-5 dzieci to nawet tyle w lubelskim nie zarobi się
Z gadania dzieci nie będzie, do roboty i 500+ nie będzie w ślepia kłuło. Temat o drodze, temat o pogodzie i zaraz 500+  500+  500+
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się 
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się  rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 09:05
0
to będzie protest o pachołki na całej drodze lub odcinkowy pomiar prędkości haha
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 08:56
0
O widzę następni podchwycili hasło pana Smolarza o obwodnicy żeby budować kapitał polityczny, to już było, ale temat chwytliwy, żeby mieszkańców Niemiec podpuścić bo bezpieczniej to nie będzie na Zalesiu pachołki zamontowali na drodze żeby nie grzali za szybko, w Niemcach też to będzie potrzebne jak ruch zmaleje i będą 90 dych sunąć, ale temat chwytliwy jak pan Urbaś zobaczy że lud walczy tak naprawdę o przyśpieszenie ruch i zmniejszenie bezpieczeństwa to też wejdzie na barykady?? brawo TY
Avatar
Gość / 4 października 2016 o 12:32
0
pytajcie sprytnego henia, gdzie macie obwodnicę. Wiecie gdzie? w d........
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 08:54
0
Protestować trzeba. Ale nie na drodze by karać kierowców. Idźcie tam gdzie jest przyczyna: pod dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, oraz do swojego wspaniałego posła i jego szefów z PSL. To oni podjęli decyzję aby obwodnicę zabrać Niemcom a dać Kockowi. Genialna decyzja. Im za to zapłaćcie, zablokujcie Lublin, a nie tu gnębić kierowców.
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 20:49
0
Super! Jeszcze puścić jà z prawej strony LUBLINA I bedzie RING LUBLIN METROPOLIA!
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 13:15
0
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transparentność wyboru np.: dyrektorów szkół, bibliotek czy pracowników. Radni - to są "radni". Nie mają własnego zdania. Wszystko co robią dla tej gminy jest z reguły sterowane z Urzędu. Widać to po głosowaniach na sesjach. Dopuścili do 25 mln zadłużenia. Teraz o obwodnicę "walczą". Żałosne !!!
Tak aby wszystkiemu zadość było hasło na tym transparencie powinno brzmieć "OBWODNICA NIEMIEC - PRECZ Z PSL". To że nie ma jej do tej pory jest wyłączną winą tego ugrupowania, które rządzi gminą. Był poseł z PSL, nic nie zrobił. Koalicja rządziła 8 lat. Obwodnica mu się przypomniała w KAMPANII WYBORCZEJ. Zresztą to jaki nasz poseł jest widać na tle niedawnych prasowych artykułów. Jest Wójt z PSL i wszystko jest robione tylko pod publiczkę. Liczy się tylko zabawa - dożynki, dni Niemiec, wręczanie medali. Nie istnieje żadna transpare... rozwiń
Avatar
Henryk / 19 września 2016 o 09:08
0
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy są dobrze wyposażone i mają niskie ceny. A jeśli kierowcy zaczną szaleć? Trzeba postawić policjantów z posterunku w Niemcach: nie bedą mieli czasu bićstaruszków w Pliszczynie albo rozwalać radiowozów w Puławach.
Nasi radni, a raczej bezradni, zaczeli bać się o swoje stołki.. PSL to takie zakażenie i pasożyt, że wszędzie włazi a wszystkie gminne instytucje od stanowiska dyrektora aż po sprzątaczkę obsadzone są "swoimi". Patologia, nepotyzm. Jaśnie Pan Wójt próbuje starych sposobów z masówkami, jak za młodu się w  ZMS-ie nauczył.. Jak się 6 lat nic nie robiło  to teraz już za późno. Lepiej niech zacznie się tłumaczyć z centrum ogrodniczego Biedronka. Obwodnica jest potrzebna, w sklepach w Niemcach zakupy robią w 90% mieszkańcy gminy, sklepy ... rozwiń
Avatar
erer / 17 września 2016 o 13:10
0
e, na pierwszym zdjęciu pośród dwóch flag stoi 500+, to w końcu chodzi wam o 500+ czy o drogę, nie ma tak dobrze, jak ciuciu to nie papu
Avatar
Qw / 17 września 2016 o 09:47
0
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś przecież został skrzywdzony. Taki protest miał sens. Tymczasem dzisiaj radni " walczą " w sprawie,  na którą mają niewielki, prawie żaden,  wpływ. 
Rzeczywiście,  sporo radnych na blokadzie.  Czy tylko tak umieją dbać o interesy mieszkańców?  Czy inaczej nie potrafią?  Szkoda,  że tak ochoczo i z taką samą werwą nie protestowali,  gdy na ich oczach działy się rzeczy niegodne i niezbyt uczciwe. Ktoś wspomniał o bibliotece i słusznie. Dodajmy do tego politykę kadrową władz gminy,  nieskrywane kumoterstwo,  kolesiostwo i układy,  które wymiotły prawie wszystkich dyrektorów szkół zastępując ich przyjaciółmi i znajomymi włodarzy gminy. Gdzie byli wtedy radni, czemu przyzwalali na to? Ktoś pr... rozwiń
Avatar
kksks / 17 września 2016 o 09:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracująca biedota bez 500+ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 taa będzie droga, dostaliscie 500+ to teraz dróg nie ma z czego, już jest mówione że zabraknie kasy na ten super plan
no własnie, to teraz ich stać na przesiedlenie się, także mało jeszcze 500+ za darmo, 2-5 dzieci to nawet tyle w lubelskim nie zarobi się
Z gadania dzieci nie będzie, do roboty i 500+ nie będzie w ślepia kłuło. Temat o drodze, temat o pogodzie i zaraz 500+  500+  500+
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się 
wystarczy dać godne wynagrodzenia i za granicą naszych mamy ci naszych z rodzinami pracujących chcących coś mieć, a nie płacić za leżenie i pieprzennie się  rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 09:05
0
to będzie protest o pachołki na całej drodze lub odcinkowy pomiar prędkości haha
Avatar
Gość / 17 września 2016 o 08:56
0
O widzę następni podchwycili hasło pana Smolarza o obwodnicy żeby budować kapitał polityczny, to już było, ale temat chwytliwy, żeby mieszkańców Niemiec podpuścić bo bezpieczniej to nie będzie na Zalesiu pachołki zamontowali na drodze żeby nie grzali za szybko, w Niemcach też to będzie potrzebne jak ruch zmaleje i będą 90 dych sunąć, ale temat chwytliwy jak pan Urbaś zobaczy że lud walczy tak naprawdę o przyśpieszenie ruch i zmniejszenie bezpieczeństwa to też wejdzie na barykady?? brawo TY
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 7 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 7

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 48 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 15 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.