Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2021 r.
13:15

Nina Słupska dostała dziś rano "najdroższy lek na świecie". Rodzice dziękują wszystkim za pomoc

Autor: Zdjęcie autora aa
1178 5 A A
(fot. Archiwum rodziny)

Poczułem ulgę, że to już, że Nina dostała gen, który zmobilizuje jej organizm do produkcji białka – mówi szczęśliwy Tomasz Słupski, tata 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Mała lublinianka otrzymała dzisiaj rano „najdroższy lek na świecie”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Równo rok temu usłyszeliśmy potworną diagnozę, dowiedzieliśmy się, na co dokładnie choruje Nina. Że to jest SMA. Wtedy runął nam cały świat – opowiada tata Niny. – Dziś nasza córka dostała terapię genową. Zaczęła nowe życie.

Koszt terapii genowej, która nie jest refundowana, wynosi ponad 9 milionów złotych. Wszystkie te pieniądze rodzice Niny musieli uzbierać jak najszybciej, bo terapię może otrzymać dziecko, które nie przekroczyło wagi 13,5 kg. Zaś Nina, ze względu na wiek, do tej granicy się zbliżała.

Ludzie nie pozostali obojętni. Z pomocą przyszła „Armia Niny”, na czele z aktorką Katarzyną Bujakiewicz, artystami i muzykami, a także fanami żużla. W akcję zbierania pieniędzy na „najdroższy lek na świecie” o nazwie Zolgensma włączyło się też wielu wolontariuszy i darczyńców, których urzekła mała lublinianka.

Po 9 miesiącach udało się zebrać całą kwotę i zamówić lek, który przyleciał do Polski z Irlandii. Dzisiaj w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym 2-letnia Nina otrzymała lek. Jest podawany dożylnie, tylko jeden raz.

– Nina była bardzo dzielna, zresztą jak zawsze – chwali córkę pan Tomasz. – Największym problemem do opanowania było to, że Ninka musiała być na czczo. I po prostu była głodna. Wszyscy ją zabawialiśmy. Za pośrednictwem internetu łączyliśmy się też z moją żoną Jolą i bratem Ninki Mikołajem.

Podanie leku trwało ok. godziny.

Rodzice dziewczynki bardzo dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły do tego, że pieniądze na leczenie Niny udało się zebrać.

– To dzięki Wam nasza córka dostała nowe życie – akcentuje pan Tomasz.

(fot. Archiwum rodziny)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 13:57
+17
Ile nas kosztują miesięcznie ostatnie podwyżki dla rządzących? Tak przy okazji pytam... Brawa dla wszystkich, którzy wsparli Ninę! Jesteście wielcy!
Avatar
___K___ / 19 września 2021 r. o 16:52
+2
Do __K__ a co tu mają podwyżki 8 tys, to śmiech na sali ci ludzie rządzą krajem. Mam kontakt z kudzmi którzy kierują budowa budynków i zarabiają 18tys miesięcznie. Więc proszę skończ pie... lic pelowski trollu. Zajmij się pensjami i premiami w spółkach miejskich. Bo te zdecydowanie są wyższe od zarobków Prezydenta RP czy Premiera RP.
Rządzą? Nie, oni destabilizują kraj. Poza tym zapytałem, ile nas kosztują te podwyżki nie bez przyczyny. Ilu tych polityczków jest? Przemnóż to przez kwotę podwyżek, a może się okazać, że po niespełna roku uzbiera się kwota akurat na uratowanie jednego, czy dwojga dzieci. Tym polityczkom więcej kasy nie potrzeba, a dla tych dzieci jest to być albo nie być. Ale nie, ty dałbyś - wszak nie ze swojego - jeszcze większe podwyżki takim Sasinom, Szumowskim i innym, których decyzje kosztują nas grube miliony, a czasem miliardy wyrzucone w błoto, a los takich dzieci, jak Nina, jest ci obojętny. Za to do kościoła pewnie zapitalasz regularnie, prawda? Brzydzą mnie tacy ludzie!
Rządzą? Nie, oni destabilizują kraj. Poza tym zapytałem, ile nas kosztują te podwyżki nie bez przyczyny. Ilu tych polityczków jest? Przemnóż to przez kwotę podwyżek, a może się okazać, że po niespełna roku uzbiera się kwota akurat na uratowanie jednego, czy dwojga dzieci. Tym polityczkom więcej kasy nie potrzeba, a dla tych dzieci jest to być albo nie być. Ale nie, ty dałbyś - wszak nie ze swojego - jeszcze większe podwyżki takim Sasinom, Szumowskim i innym, których decyzje kosztują nas grube miliony, a czasem miliardy wyrz... rozwiń
Avatar
Lubliniak / 18 września 2021 r. o 10:20
0
Do __K__ a co tu mają podwyżki 8 tys, to śmiech na sali ci ludzie rządzą krajem. Mam kontakt z kudzmi którzy kierują budowa budynków i zarabiają 18tys miesięcznie. Więc proszę skończ pie... lic pelowski trollu. Zajmij się pensjami i premiami w spółkach miejskich. Bo te zdecydowanie są wyższe od zarobków Prezydenta RP czy Premiera RP.
Avatar
Wiech / 17 września 2021 r. o 15:27
0
Oczywiście chodziło o śp. Agnieszkę a nie Joannę. Przepraszam.
Avatar
Wiech / 17 września 2021 r. o 15:17
0
Super, że się udało uzbierać taka kasę. Śp. Joasia P. na pewno by się ucieszyła. Ale patrzy z góry i się cieszy. Zainteresowani wiedzą o kogo chodzi.
Avatar
___K___ / 19 września 2021 r. o 16:52
+2
Do __K__ a co tu mają podwyżki 8 tys, to śmiech na sali ci ludzie rządzą krajem. Mam kontakt z kudzmi którzy kierują budowa budynków i zarabiają 18tys miesięcznie. Więc proszę skończ pie... lic pelowski trollu. Zajmij się pensjami i premiami w spółkach miejskich. Bo te zdecydowanie są wyższe od zarobków Prezydenta RP czy Premiera RP.
Rządzą? Nie, oni destabilizują kraj. Poza tym zapytałem, ile nas kosztują te podwyżki nie bez przyczyny. Ilu tych polityczków jest? Przemnóż to przez kwotę podwyżek, a może się okazać, że po niespełna roku uzbiera się kwota akurat na uratowanie jednego, czy dwojga dzieci. Tym polityczkom więcej kasy nie potrzeba, a dla tych dzieci jest to być albo nie być. Ale nie, ty dałbyś - wszak nie ze swojego - jeszcze większe podwyżki takim Sasinom, Szumowskim i innym, których decyzje kosztują nas grube miliony, a czasem miliardy wyrzucone w błoto, a los takich dzieci, jak Nina, jest ci obojętny. Za to do kościoła pewnie zapitalasz regularnie, prawda? Brzydzą mnie tacy ludzie!
Rządzą? Nie, oni destabilizują kraj. Poza tym zapytałem, ile nas kosztują te podwyżki nie bez przyczyny. Ilu tych polityczków jest? Przemnóż to przez kwotę podwyżek, a może się okazać, że po niespełna roku uzbiera się kwota akurat na uratowanie jednego, czy dwojga dzieci. Tym polityczkom więcej kasy nie potrzeba, a dla tych dzieci jest to być albo nie być. Ale nie, ty dałbyś - wszak nie ze swojego - jeszcze większe podwyżki takim Sasinom, Szumowskim i innym, których decyzje kosztują nas grube miliony, a czasem miliardy wyrz... rozwiń
Avatar
Lubliniak / 18 września 2021 r. o 10:20
0
Do __K__ a co tu mają podwyżki 8 tys, to śmiech na sali ci ludzie rządzą krajem. Mam kontakt z kudzmi którzy kierują budowa budynków i zarabiają 18tys miesięcznie. Więc proszę skończ pie... lic pelowski trollu. Zajmij się pensjami i premiami w spółkach miejskich. Bo te zdecydowanie są wyższe od zarobków Prezydenta RP czy Premiera RP.
Avatar
Wiech / 17 września 2021 r. o 15:27
0
Oczywiście chodziło o śp. Agnieszkę a nie Joannę. Przepraszam.
Avatar
Wiech / 17 września 2021 r. o 15:17
0
Super, że się udało uzbierać taka kasę. Śp. Joasia P. na pewno by się ucieszyła. Ale patrzy z góry i się cieszy. Zainteresowani wiedzą o kogo chodzi.
Avatar
___K___ / 17 września 2021 r. o 13:57
+17
Ile nas kosztują miesięcznie ostatnie podwyżki dla rządzących? Tak przy okazji pytam... Brawa dla wszystkich, którzy wsparli Ninę! Jesteście wielcy!