Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2019 r.
12:31

22-latka urodziła, a potem spaliła córkę. "Bałam się, że pokrzyżuje mi plany na przyszłość"

0 70 A A

Rozpoczął się proces 22-latki, oskarżonej o zabójstwo swojego dziecka. Po porodzie Agata F. zawinęła córeczkę w ręcznik, włożyła do pieca i spaliła. Dwa dni później bawiła się na weselu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Bałam się, że dziecko pokrzyżuje mi plany na przyszłość. Chodziło o dokończenie studiów i znalezienie pracy. W sierpniu miałam się bronić. Dobrze mi szło – tłumaczyła śledczym Agata F. W środę, podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Lublinie nie przyznała się do zabójstwa swojej córeczki. Zapewniała, że dziecko urodziło się martwe.

– Przyznaję się tylko do podpalenia i ukrycia dziecka – oświadczyła Agata F., po czym odmówiła składania wyjaśnień.

Proces dotyczy wydarzeń, do których doszło w czerwcu ubiegłego roku w Majdanie Kozłowieckim, niedaleko Lubartowa. Agata F. mieszkała tam z rodziną. Studiowała na jednej z lubelskich uczelni. Od listopada spotykała się z mieszkającym niedaleko chłopakiem.

– Myślałem, że to kobieta mojego życia. Chciałem się z nią ożenić. Planowałem wesele – zeznawał w sądzie Rafał M. – Rozmawialiśmy też o dzieciach. Powiedziałem, że chciałbym w niedalekiej przyszłości. Nie pamiętam, jak zareagowała.

Zarówno podczas śledztwa, jak i w czasie procesu mężczyzna zapewniał, że nie miał pojęcia o ciąży partnerki. Przyznał jednocześnie, że regularnie współżyli ze sobą niemal do samego porodu. - Widziałem, że ma malutki brzuszek. Myślałem, że się jej przytyło. Ufałem jej – zapewniał Rafał M. – Kiedyś zapytałem ją o ciążę na Messengerze. Odpisała, że możliwe, ale potem, że jednak nie jest.

Agata F. urodziła w nocy ze środy na czwartek. Domownicy spali. Dziewczyna poszła do łazienki i nalała wody do wanny. - Wszystko trwało maksymalnie pół godziny. Nie bolało, nie krzyczałam – wyjaśniała śledczym 22-latka. – Dziecko wpadło do wody. Wyjęłam je. Było sine i nie oddychało. Trzymałam je na rękach jakieś 15 minut. Potem zawinęłam w ręcznik i włożyłam do kuchenki. Tam już były śmieci. Położyłam się obok. Byłam sama i nie widziałam, co robić.

Czwartek kobieta spędziła z chłopakiem u znajomych. Pojechała tam na rowerze. Oglądali mecz. Wieczorem oboje wrócili do jej domu. Uprawiali seks. W piecyku obok leżała martwa dziewczynka. – Agata na nic się nie skarżyła. Po wszystkim poszła do łazienki. Rano przyjechał po mnie kolega. Cześć, buzi, buzi i poszedłem – zeznał śledczym Rafał M.

Po wyjściu chłopaka, 22-latka spaliła ciało dziecka. - Zamknęłam drzwiczki i wyszłam, bo nie mogłam patrzeć – wyjaśniła później Agata F.

Piątkową noc spędziła u Rafała M. – Rano kolega ją odwiózł, a ja pojechałem po kwiaty i wino na wesele – tłumaczył Rafał M. Po południu oboje byli już na zabawie weselnej w Czemiernikach. Tam przyjechali policjanci i zatrzymali parę. Chłopak Agaty F. przekonuje, że dopiero wtedy dowiedział się o ciąży i porodzie.

Policjantów zawiadomili bliscy 22-latki. Rodzice od dawna podejrzewali, że córka jest w ciąży. Kiedy dziewczyna wyszła z domu, przeszukali jej pokój. W piecyku znaleźli zwęglone zwłoki dziecka.

– Nikomu nie przyznawałam się do ciąży, chociaż rodzina mnie pytała. Mama proponowała lekarza. Rodzice nie mieli nic przeciwko Rafałowi – wyjaśniała później Agata F.

Nie znaleziono dowodów potwierdzających, by córka studentki urodziła się martwa. Prokurator przyjął więc, że dziecko było zdrowe i zdolne do samodzielnego życia. Stąd zarzut zabójstwa. Przemawia za tym również zachowanie Agaty F. przed porodem. Kobieta szukała w sieci informacji o sposobach na wywołanie poronienia. Nie korzystała z pomocy lekarza i nikomu nie mówiła o ciąży.

– Za drugim razem zachowałabym się inaczej – przyznała śledczym Agata F. – Żałuję, że oceniłam, że dziecko nie żyje. Nie wezwałam pogotowia. Nie przyznałam się do ciąży choć wiedziałam, że rodzina mi pomoże.

Rodziców i siostry Agaty F. nie było na sali rozpraw. Przesłali do sądu oświadczenia, których odmawiają składania zeznać w sprawie córki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 20 marca 2019 r. o 13:19
+21
"Bałam się, że pokrzyżuje mi plany na przyszłość" No to faktycznie, teraz będzie mieć "lepszą przyszłość". Kretynka do kwadratu.
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 12:37
+20
Ja prdlę, tyle małżeństw nie może mieć dziecka, a ta spaliła zamiast oddać. Dziewczyny to nic nie kosztuje, rodzisz w szpitalu i podpisujesz zrzeczenie się dziecka. Nikt za to nie karze, a ktoś wychowa jak swoje....
Avatar
jj / 20 marca 2019 r. o 14:04
+16
Kobiety po porodach często nie są w stanie ruszyć ręką ani nogą, zastanawiam się ile potrzeba adrenaliny, żeby od razu po sobie posprzątać, ukryć dziecko i udawać że nic się nie stało.
Avatar
róbta co chceta / 20 marca 2019 r. o 13:59
+16
o czym ty bredzisz??? to 22-latka, a nie dwulatka. Kogo chcesz uczyć antykoncepcji - przedszkolaków? jak czosnkowski? Z jej wypowiedzi wynika, że dba wyłacznie o samą siebie, jest w stanie zabić dla włsanej wygody, no ale co się dziwić, jak towarzyszka sestars dumnie oświadczyła, że się wyskrobała bo miała za ciasne mieszkanie. 
Avatar
oblać HCL / 20 marca 2019 r. o 21:56
+14
POWIESIĆ qoorwiszona na haku rzeźnickim za piździorę!
Avatar
BZW / 20 marca 2019 r. o 14:49
+14
A to ci historia. Urodziła i nie pokochała? Ojej.
Avatar
Sceptyk / 20 marca 2019 r. o 12:51
+13
I tak pokrzyżowało i tak, o ironio!
Avatar
1959 / 20 marca 2019 r. o 17:32
+12
"Urodzisz pokochasz" mówili... Wmawiajcie to wszystkim wokół dalej, a takie historie nigdy się nie skończą. Współczuję tej biednej dziewczynie. Miała zero wsparcia. Tak to jest, gdy płód ważniejszy od żywego człowieka.[/quote]   [quote]Tak się kończy brak nauki o antykoncepcji ("prezerwatywy to zuooo powodujo raka!!!") i brak dostępu do aborcji. Agata, trzymaj się!! Będzie ciężko w tym kraju, wśród ludzi z taką a nie inną mentalnością, ale wierzę w Ciebie, że dasz radę!
 Przecież ona żadnego wsparcia od nikogo nie chciała. Już od samego początku miała "czarne plany". Gdyby tak nie było to powiedziała by wszyskim, że jest w "stanie błogosławionym", ale ona odczuwała ten stan inaczej, odwrotnie. Duża wina w tym matki - wcale się nie przejmowała (miała podejrzenia). Nauka o abtykoncepcji - uważasz że należy wprowadzić przedmiot w szkołach, a nawet praktyki?. Czy współczesne dziewczyny nie wiedzą po co są ginekolodzy, apteki, a paluszkami śmigają po różnych tabletach smartofonach po co?. Między sobą też nie rozmawiają, a mama nic nie wspomni o kalendarzyku małżeńskim?. Chłopak w kompiuterze tylko umie grać, a żeby brać się za miłość z dziewczyną to tak ciężko dzisiaj zdobyć wiedzę o konsekwencjach wynikających z uprawiania seksu?. Dzisiaj w XXI wieku?. Kiedyś w XX wieku ciężko było zdobyć jakąkolwiek wiedzę na ten temat - on był na prawdę tabu, a dzisiaj??. Proszę nie wciskać ciemnoty swojej innym. 
 Przecież ona żadnego wsparcia od nikogo nie chciała. Już od samego początku miała "czarne plany". Gdyby tak nie było to powiedziała by wszyskim, że jest w "stanie błogosławionym", ale ona odczuwała ten stan inaczej, odwrotnie. Duża wina w tym matki - wcale się nie przejmowała (miała podejrzenia). Nauka o abtykoncepcji - uważasz że należy wprowadzić przedmiot w szkołach, a nawet praktyki?. Czy współczesne dziewczyny nie wiedzą po co są ginekolodzy, apteki, a paluszkami śmigają po różnych tabletach smartofon... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2019 r. o 13:30
+12
Smutny ten nasz świat :(
Avatar
gość / 20 marca 2019 r. o 12:51
+12
No to tym przerażającym  czynem wyprostowała sobie przyszłość- prosto do mamra na długie lata. Gdzie się takie osoby rodzą, kto ją wychował na taką.........( otworzyć słownik wyrazów brzydkich i odpowiednie dopasować do niej )
Avatar
Krzysiek / 26 maja 2019 r. o 01:09
0
Matka Madzi wpadłaś pospamować?
Avatar
meg / 31 marca 2019 r. o 23:23
+2
a jak jest róznica dla niej, między tym co zrobiła, niż tym, gdyby zrobiła to wcześniej? (mniejsze zło????) i jak jest róznica dla dziecka, że zginęło po porodzie, a nie kilka miesięcy wcześniej?????? dla mnie żadna w obu przypadkach
Avatar
Gość / 24 marca 2019 r. o 11:39
0
Czy można to w jakiś sposób skomentować ? ktoś powie zezwierzęcenie -czy widzieliście opiekująca się małymi sukę ,która je wylizuje , znosi cierpliwie jak po niej baraszkują ? albo czajkę która udaje ranną i ryzykuje życiem żeby od lęgu odciągnąć drapieżnika.... i toto coś które bez zmrużenia oka ,ładuje bezbronne maleństwo do ognia - czyżby to szatańskie stworzenie w skórze człowieka.... bo co innego?
Avatar
ultra lewak z pis / 22 marca 2019 r. o 07:12
0
Następny farmazon ktorego nigdy nie zrozumiem. Dopóki dziecko jest w łonie matki to tylko płód - można zabić. Jak się urodzi to spoko, już jest dzieckiem. A wcześniej czym niby było? Aborcja jest mordestwem czy tego chcecie czy nie, lewaki!
 Widzisz dziecko, wielu rzeczy już w życiu nie zrozumiesz - bo cie po prostu i twoj prawy mozdzek przerastaja :)
Avatar
Lekarz z abramowic / 22 marca 2019 r. o 07:09
-1
Czy nawet tu wyje pisowski troll nieudacznik życiowy?
 No niestety, ameby życiowe sa wszedzie.
Avatar
adrian. / 21 marca 2019 r. o 22:46
-1
Spotykali się od listopada 2017r, w czerwcu 2018 już wesele ? po 8 miesiącach razem ? Wygląda to na typowe narcystyczne zaburzenie osobowości u tej kobiety. Faceta bez problemu owinęła w okół palca, bo dla takich osób to nie problem, a sama nie posiadania sumienia czy empatii, stąd stwierdziła, że dziecko mogło pokrzyżować jej plany.. Ta kobieta jest nieuleczalnie chora i takie osoby tylko do utylizacji, tak samo jak moja eks, która również była psychopatką.
Avatar
Anna / 21 marca 2019 r. o 21:56
0
Następny farmazon ktorego nigdy nie zrozumiem. Dopóki dziecko jest w łonie matki to tylko płód - można zabić. Jak się urodzi to spoko, już jest dzieckiem. A wcześniej czym niby było? Aborcja jest mordestwem czy tego chcecie czy nie, lewaki!
Avatar
Anna / 21 marca 2019 r. o 21:48
0
No pewnie, lepiej zabić bo być może dziecko nie zostanie zaadoptowane i MOZE będzie miało ciężkie życie. Co za farmazony. 
Avatar
głupi czy z pisu / 21 marca 2019 r. o 21:44
+1
Została idolką czarnych marszy.
 Raczej propagandy czarnych, że prezerwatywa to zło.
Avatar
Anna / 21 marca 2019 r. o 21:43
0
Właśnie nie wiem dlaczego te jebnie**e matki nie oddadzą po prostu dziecka. Rozumiem że mają pewnie jakieś problemy psychiczne i nie myślą racjonalnie, ale i tak nie ogarniam tego
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

Po niespełna dwóch latach gruntownej odbudowy, we wtorek w łęczyńskim spichlerzu pojawią się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. W pierwszej turze będzie to 18 uczestników programów terapeutycznych.

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]

Wokół Starego Miasta w Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych. Kto nie wierzy w efekty, niech zobaczy łąki, które powstały dwa lata temu i kwitną

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza
Magazyn

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza

Sowieci od połowy maja czynią intensywne przygotowania do kontrofensywy na Ukrainie oraz decydujących działań na Białorusi. 16 maja sowiecka 12 Armia rozpoczyna działania zaczepne. Wódz Naczelny, Józef Piłsudski, 17 maja wydaje dyrektywę o utworzeniu Frontu Północnego, a następnego dnia przyjeżdża do Warszawy, gdzie witany jest – przez władze polityczne i społeczeństwo – jako wielki strateg i heroiczny zwycięzca. W kościele św. Aleksandra odbywa się specjalna msza na jego cześć. W tych dniach na Śląsku Cieszyńskim następuje eskalacja wzajemnej polsko-czeskiej agresji, mająca zastraszyć przeciwnika przed planowanym plebiscytem, którego celem byłoby rozstrzygnięcie sporu terytorialnego między Polską a Czechosłowacją.

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

41 tys. zł stracił 45-latek z pow. rycykiego, który kupił na jednym z portali internetowych ciągnik rolniczy. Maszyny nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym nagle się urwał.

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Jest akt oskarżenia w sprawie makabrycznej zbrodni w Dobrosławowie koło Puław. 37-letni Ukrainiec zabił i okradł dwóch rodaków, z którymi pracował w jednym gospodarstwie. Potrzebował pieniędzy na wódkę i narkotyki.

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Trzech piłkarzy żegna się z drużyną Artura Bożyka. Szkoleniowiec też nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z biało-zielonymi. Rozmowy jednak trwają.

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień
1 czerwca 2020, 16:00

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień

Warsztaty Kultury tradycyjnie zaprezentowały harmonogram działań na najbliższy tydzień. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, instytucja oferuje wiele propozycji online na swoim Facebooku, ale wrócą także wydarzenia offline, m.in. wystawy i Noc Kultury.

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pluskwy domowe mogą z łatwością uprzykrzyć codzienne życie. Dodatkowo insekty mogą przenosić wiele groźnych chorób. Zwalczenie pluskwy domowej nie jest łatwe, ale konieczne. Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się pluskiew z własnego mieszkania.

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy
galeria

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy

Dzisiaj około godz. 13 na ul. Polnej w Puławach doszło do pożaru osobowego land rovera. Samochód gasić próbował jego właściciel, ale nie zdołał opanować ognia. Konieczne było wsparcie straży pożarnej.

 Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika to coraz częściej wybierane rozwiązanie w obecnych czasach. Nie tylko ze względu na ekologię, ale także koszt, który się szybko zwraca. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych, dowiesz się poniżej.

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]
galeria

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]

Przemytnicy przewieźli z Ukrainy do Polski nielegalne papierosy. Kiedy szykowali się do przetransportowania kontrabandy w głąb kraju, nakryli ich funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Udało im się zabezpieczyć jedynie część transportu, bo przemytnicy podpalili auto, którym podróżowali.

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Optymalizacja feedu produktowego powinna być stałą częścią strategii online każdego wydawcy. Dlaczego należy nieustannie go aktualizować i weryfikować? Co można dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z sekcji AZS UMCS Lublin triumfował w II Amatorskim Turnieju FIFA 20. Podobnie było w lutowych rozgrywkach, kiedy także nie znalazł sobie równych