Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 marca 2019 r.
12:31

22-latka urodziła, a potem spaliła córkę. "Bałam się, że pokrzyżuje mi plany na przyszłość"

0 70 A A

Rozpoczął się proces 22-latki, oskarżonej o zabójstwo swojego dziecka. Po porodzie Agata F. zawinęła córeczkę w ręcznik, włożyła do pieca i spaliła. Dwa dni później bawiła się na weselu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Bałam się, że dziecko pokrzyżuje mi plany na przyszłość. Chodziło o dokończenie studiów i znalezienie pracy. W sierpniu miałam się bronić. Dobrze mi szło – tłumaczyła śledczym Agata F. W środę, podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Lublinie nie przyznała się do zabójstwa swojej córeczki. Zapewniała, że dziecko urodziło się martwe.

– Przyznaję się tylko do podpalenia i ukrycia dziecka – oświadczyła Agata F., po czym odmówiła składania wyjaśnień.

Proces dotyczy wydarzeń, do których doszło w czerwcu ubiegłego roku w Majdanie Kozłowieckim, niedaleko Lubartowa. Agata F. mieszkała tam z rodziną. Studiowała na jednej z lubelskich uczelni. Od listopada spotykała się z mieszkającym niedaleko chłopakiem.

– Myślałem, że to kobieta mojego życia. Chciałem się z nią ożenić. Planowałem wesele – zeznawał w sądzie Rafał M. – Rozmawialiśmy też o dzieciach. Powiedziałem, że chciałbym w niedalekiej przyszłości. Nie pamiętam, jak zareagowała.

Zarówno podczas śledztwa, jak i w czasie procesu mężczyzna zapewniał, że nie miał pojęcia o ciąży partnerki. Przyznał jednocześnie, że regularnie współżyli ze sobą niemal do samego porodu. - Widziałem, że ma malutki brzuszek. Myślałem, że się jej przytyło. Ufałem jej – zapewniał Rafał M. – Kiedyś zapytałem ją o ciążę na Messengerze. Odpisała, że możliwe, ale potem, że jednak nie jest.

Agata F. urodziła w nocy ze środy na czwartek. Domownicy spali. Dziewczyna poszła do łazienki i nalała wody do wanny. - Wszystko trwało maksymalnie pół godziny. Nie bolało, nie krzyczałam – wyjaśniała śledczym 22-latka. – Dziecko wpadło do wody. Wyjęłam je. Było sine i nie oddychało. Trzymałam je na rękach jakieś 15 minut. Potem zawinęłam w ręcznik i włożyłam do kuchenki. Tam już były śmieci. Położyłam się obok. Byłam sama i nie widziałam, co robić.

Czwartek kobieta spędziła z chłopakiem u znajomych. Pojechała tam na rowerze. Oglądali mecz. Wieczorem oboje wrócili do jej domu. Uprawiali seks. W piecyku obok leżała martwa dziewczynka. – Agata na nic się nie skarżyła. Po wszystkim poszła do łazienki. Rano przyjechał po mnie kolega. Cześć, buzi, buzi i poszedłem – zeznał śledczym Rafał M.

Po wyjściu chłopaka, 22-latka spaliła ciało dziecka. - Zamknęłam drzwiczki i wyszłam, bo nie mogłam patrzeć – wyjaśniła później Agata F.

Piątkową noc spędziła u Rafała M. – Rano kolega ją odwiózł, a ja pojechałem po kwiaty i wino na wesele – tłumaczył Rafał M. Po południu oboje byli już na zabawie weselnej w Czemiernikach. Tam przyjechali policjanci i zatrzymali parę. Chłopak Agaty F. przekonuje, że dopiero wtedy dowiedział się o ciąży i porodzie.

Policjantów zawiadomili bliscy 22-latki. Rodzice od dawna podejrzewali, że córka jest w ciąży. Kiedy dziewczyna wyszła z domu, przeszukali jej pokój. W piecyku znaleźli zwęglone zwłoki dziecka.

– Nikomu nie przyznawałam się do ciąży, chociaż rodzina mnie pytała. Mama proponowała lekarza. Rodzice nie mieli nic przeciwko Rafałowi – wyjaśniała później Agata F.

Nie znaleziono dowodów potwierdzających, by córka studentki urodziła się martwa. Prokurator przyjął więc, że dziecko było zdrowe i zdolne do samodzielnego życia. Stąd zarzut zabójstwa. Przemawia za tym również zachowanie Agaty F. przed porodem. Kobieta szukała w sieci informacji o sposobach na wywołanie poronienia. Nie korzystała z pomocy lekarza i nikomu nie mówiła o ciąży.

– Za drugim razem zachowałabym się inaczej – przyznała śledczym Agata F. – Żałuję, że oceniłam, że dziecko nie żyje. Nie wezwałam pogotowia. Nie przyznałam się do ciąży choć wiedziałam, że rodzina mi pomoże.

Rodziców i siostry Agaty F. nie było na sali rozpraw. Przesłali do sądu oświadczenia, których odmawiają składania zeznać w sprawie córki.

e-Wydanie

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 20 marca 2019 o 13:19
+21
"Bałam się, że pokrzyżuje mi plany na przyszłość" No to faktycznie, teraz będzie mieć "lepszą przyszłość". Kretynka do kwadratu.
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 12:37
+20
Ja prdlę, tyle małżeństw nie może mieć dziecka, a ta spaliła zamiast oddać. Dziewczyny to nic nie kosztuje, rodzisz w szpitalu i podpisujesz zrzeczenie się dziecka. Nikt za to nie karze, a ktoś wychowa jak swoje....
Avatar
jj / 20 marca 2019 o 14:04
+16
Kobiety po porodach często nie są w stanie ruszyć ręką ani nogą, zastanawiam się ile potrzeba adrenaliny, żeby od razu po sobie posprzątać, ukryć dziecko i udawać że nic się nie stało.
Avatar
róbta co chceta / 20 marca 2019 o 13:59
+16
o czym ty bredzisz??? to 22-latka, a nie dwulatka. Kogo chcesz uczyć antykoncepcji - przedszkolaków? jak czosnkowski? Z jej wypowiedzi wynika, że dba wyłacznie o samą siebie, jest w stanie zabić dla włsanej wygody, no ale co się dziwić, jak towarzyszka sestars dumnie oświadczyła, że się wyskrobała bo miała za ciasne mieszkanie. 
Avatar
oblać HCL / 20 marca 2019 o 21:56
+14
POWIESIĆ qoorwiszona na haku rzeźnickim za piździorę!
Avatar
BZW / 20 marca 2019 o 14:49
+14
A to ci historia. Urodziła i nie pokochała? Ojej.
Avatar
Sceptyk / 20 marca 2019 o 12:51
+13
I tak pokrzyżowało i tak, o ironio!
Avatar
1959 / 20 marca 2019 o 17:32
+12
"Urodzisz pokochasz" mówili... Wmawiajcie to wszystkim wokół dalej, a takie historie nigdy się nie skończą. Współczuję tej biednej dziewczynie. Miała zero wsparcia. Tak to jest, gdy płód ważniejszy od żywego człowieka.[/quote]   [quote]Tak się kończy brak nauki o antykoncepcji ("prezerwatywy to zuooo powodujo raka!!!") i brak dostępu do aborcji. Agata, trzymaj się!! Będzie ciężko w tym kraju, wśród ludzi z taką a nie inną mentalnością, ale wierzę w Ciebie, że dasz radę!
 Przecież ona żadnego wsparcia od nikogo nie chciała. Już od samego początku miała "czarne plany". Gdyby tak nie było to powiedziała by wszyskim, że jest w "stanie błogosławionym", ale ona odczuwała ten stan inaczej, odwrotnie. Duża wina w tym matki - wcale się nie przejmowała (miała podejrzenia). Nauka o abtykoncepcji - uważasz że należy wprowadzić przedmiot w szkołach, a nawet praktyki?. Czy współczesne dziewczyny nie wiedzą po co są ginekolodzy, apteki, a paluszkami śmigają po różnych tabletach smartofonach po co?. Między sobą też nie rozmawiają, a mama nic nie wspomni o kalendarzyku małżeńskim?. Chłopak w kompiuterze tylko umie grać, a żeby brać się za miłość z dziewczyną to tak ciężko dzisiaj zdobyć wiedzę o konsekwencjach wynikających z uprawiania seksu?. Dzisiaj w XXI wieku?. Kiedyś w XX wieku ciężko było zdobyć jakąkolwiek wiedzę na ten temat - on był na prawdę tabu, a dzisiaj??. Proszę nie wciskać ciemnoty swojej innym. 
 Przecież ona żadnego wsparcia od nikogo nie chciała. Już od samego początku miała "czarne plany". Gdyby tak nie było to powiedziała by wszyskim, że jest w "stanie błogosławionym", ale ona odczuwała ten stan inaczej, odwrotnie. Duża wina w tym matki - wcale się nie przejmowała (miała podejrzenia). Nauka o abtykoncepcji - uważasz że należy wprowadzić przedmiot w szkołach, a nawet praktyki?. Czy współczesne dziewczyny nie wiedzą po co są ginekolodzy, apteki, a paluszkami śmigają po różnych tabletach smartofon... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2019 o 13:30
+12
Smutny ten nasz świat :(
Avatar
gość / 20 marca 2019 o 12:51
+12
No to tym przerażającym  czynem wyprostowała sobie przyszłość- prosto do mamra na długie lata. Gdzie się takie osoby rodzą, kto ją wychował na taką.........( otworzyć słownik wyrazów brzydkich i odpowiednie dopasować do niej )
Avatar
Krzysiek / 26 maja 2019 o 01:09
0
Matka Madzi wpadłaś pospamować?
Avatar
meg / 31 marca 2019 o 23:23
+2
a jak jest róznica dla niej, między tym co zrobiła, niż tym, gdyby zrobiła to wcześniej? (mniejsze zło????) i jak jest róznica dla dziecka, że zginęło po porodzie, a nie kilka miesięcy wcześniej?????? dla mnie żadna w obu przypadkach
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 11:39
0
Czy można to w jakiś sposób skomentować ? ktoś powie zezwierzęcenie -czy widzieliście opiekująca się małymi sukę ,która je wylizuje , znosi cierpliwie jak po niej baraszkują ? albo czajkę która udaje ranną i ryzykuje życiem żeby od lęgu odciągnąć drapieżnika.... i toto coś które bez zmrużenia oka ,ładuje bezbronne maleństwo do ognia - czyżby to szatańskie stworzenie w skórze człowieka.... bo co innego?
Avatar
ultra lewak z pis / 22 marca 2019 o 07:12
0
Następny farmazon ktorego nigdy nie zrozumiem. Dopóki dziecko jest w łonie matki to tylko płód - można zabić. Jak się urodzi to spoko, już jest dzieckiem. A wcześniej czym niby było? Aborcja jest mordestwem czy tego chcecie czy nie, lewaki!
 Widzisz dziecko, wielu rzeczy już w życiu nie zrozumiesz - bo cie po prostu i twoj prawy mozdzek przerastaja :)
Avatar
Lekarz z abramowic / 22 marca 2019 o 07:09
-1
Czy nawet tu wyje pisowski troll nieudacznik życiowy?
 No niestety, ameby życiowe sa wszedzie.
Avatar
adrian. / 21 marca 2019 o 22:46
-1
Spotykali się od listopada 2017r, w czerwcu 2018 już wesele ? po 8 miesiącach razem ? Wygląda to na typowe narcystyczne zaburzenie osobowości u tej kobiety. Faceta bez problemu owinęła w okół palca, bo dla takich osób to nie problem, a sama nie posiadania sumienia czy empatii, stąd stwierdziła, że dziecko mogło pokrzyżować jej plany.. Ta kobieta jest nieuleczalnie chora i takie osoby tylko do utylizacji, tak samo jak moja eks, która również była psychopatką.
Avatar
Anna / 21 marca 2019 o 21:56
0
Następny farmazon ktorego nigdy nie zrozumiem. Dopóki dziecko jest w łonie matki to tylko płód - można zabić. Jak się urodzi to spoko, już jest dzieckiem. A wcześniej czym niby było? Aborcja jest mordestwem czy tego chcecie czy nie, lewaki!
Avatar
Anna / 21 marca 2019 o 21:48
0
No pewnie, lepiej zabić bo być może dziecko nie zostanie zaadoptowane i MOZE będzie miało ciężkie życie. Co za farmazony. 
Avatar
głupi czy z pisu / 21 marca 2019 o 21:44
+1
Została idolką czarnych marszy.
 Raczej propagandy czarnych, że prezerwatywa to zło.
Avatar
Anna / 21 marca 2019 o 21:43
0
Właśnie nie wiem dlaczego te jebnie**e matki nie oddadzą po prostu dziecka. Rozumiem że mają pewnie jakieś problemy psychiczne i nie myślą racjonalnie, ale i tak nie ogarniam tego
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika 0 0

Nowy blok mieszkalny powstaje na rogu Spacerowej i Kopernika w Puławach. Budynek będzie wyglądał tak samo, jak jego starszy o kilka lat sąsiad od tego samego dewelopera. W pobliżu rośnie także kilka kolejnych budynków wielorodzinnych. To obecnie najszybciej rozwijająca się część miasta.

Środa Popielcowa 2020. W Lublinie rozpoczął się Wielki Post [zdjęcia]
galeria

Środa Popielcowa 2020. W Lublinie rozpoczął się Wielki Post [zdjęcia] 1 5

Środa popielcowa (Popielec) rozpoczęła dziś Wielki Post. Katolicy uczestniczą w mszach świętych z obrzędem posypania głów popiołem na znak żałoby i pokuty.

Czołowe zderzenie busa i osobówki. Auta zostały niemal doszczętnie zniszczone [zdjęcia]
galeria

Czołowe zderzenie busa i osobówki. Auta zostały niemal doszczętnie zniszczone [zdjęcia] 9 0

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z busem. Do wypadku doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Panasówka i Hedwiżyn. Droga w tamtym miejscu jest zablokowana.

MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z kolejnymi medalami

MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z kolejnymi medalami 0 0

Zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wiśle-Kubalonka przywieźli aż 7 medali

"Gramy dla Mai" - koncert charytatywny
29 lutego 2020, 19:00

"Gramy dla Mai" - koncert charytatywny 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zostanie zorganizowany koncert charytatywny ciężko chorei Mai.

Lubelskie: Złodzieje ukradli metalowe przęsła przy kopcu Henryka Sienkiewicza

Lubelskie: Złodzieje ukradli metalowe przęsła przy kopcu Henryka Sienkiewicza 0 2

Złodzieje ogołocili kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei (powiat łukowski) z ogrodzenia. Skradzione przęsła były wykonane ze stali.

Wojewoda lubelski powołał nową szefową lubelskiego sanepidu

Wojewoda lubelski powołał nową szefową lubelskiego sanepidu 0 2

Wojewoda lubelski powołał nową szefową Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Odwołaną niedawno Irminę Nikiel zastąpiła Maria Korniszuk.

Targi Edukacyjne już wkrótce w Lublinie!
galeria

Targi Edukacyjne już wkrótce w Lublinie! 0

Symulator dachowania, amerykańska ciężarówka szkoleniowa, łazik marsjański, a do tego gotowanie na żywo, chemicy i mechanicy, występy teatralne i koncerty, turnieje szachowe, tłumy młodzieży i przede wszystkim szeroka oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych i uczelni – tak zapowiadają się Targi Edukacyjne, które już 5 i 6 marca odbędą się w Targach Lublin. Tu zaplanujesz swoją przyszłość.

Lubelska historia amerykańskich bajgli. Od biednego lublinianina do milionera w Stanach Zjednoczonych
galeria

Lubelska historia amerykańskich bajgli. Od biednego lublinianina do milionera w Stanach Zjednoczonych 8 0

Amerykański sen – od biednego lublinianina do amerykańskiego milionera. W historię, związanej z Lublinem rodziny Lenderów, trudno uwierzyć. O ich bajglowym imperium opowie autor publikacji, w której opisał, jak szukał miejsc i ludzi. I co znalazł na pograniczu historii naszego miasta i losów jego żydowskich, przedwojennych mieszkańców. Spotkanie w czwartek

Koniec sporu sędziów z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej?

Koniec sporu sędziów z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej? 0 5

Wiele wskazuje na to, że na dniach konflikt między sędziami, a Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej zostanie zakończony.

Wycinka w parku Akademickim w Lublinie. Zniknie 11 drzew

Wycinka w parku Akademickim w Lublinie. Zniknie 11 drzew 0 9

11 drzew ma zniknąć z parku Akademickiego przy ul. Głębokiej. Na ich usunięcie zezwolił Urząd Miasta, o co wnioskował Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Dron pomoże rolnikom w Lubelskiem. Ułatwi zarządzanie pastwiskiem

Dron pomoże rolnikom w Lubelskiem. Ułatwi zarządzanie pastwiskiem 1 1

Cel: stworzenie prototypu drona wyposażonego w urządzenia telemetryczne i mobilną aplikację komputerową, która ułatwi zarządzanie pastwiskiem. Tak, by pasza mogłaby być optymalnie wykorzystywana przez bydło. Badania w terenie w ramach unijnego projektu, na czele których stoi Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaczną się już w kwietniu