Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2016 r.
7:46

30 nowych autobusów wyjedzie w czwartek na ulice. Większość to przegubowce

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
148 27 A A

W czwartek na ulice wyjedzie 30 fabrycznie nowych autobusów debiutującego w Lublinie przewoźnika. Pasażerów może ucieszyć zwłaszcza to, że większość tych pojazdów to przegubowce. Dzięki temu liczba takich autobusów wzrośnie w mieście aż o jedną trzecią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pachnące nowością, klimatyzowane mercedesy conecto już wczoraj opuściły zajezdnię przy Hutniczej i rozjechały się po Lublinie. W ten sposób przewoźnik sprawdzał, czy jego załoga dobrze zna trasy, które ma obsługiwać. – Tak, by od czwartku bez pomyłki realizować wszystkie kursy – podkreśla Adam Kaszubowski odpowiedzialny za przewozy w spółce Warbus, która od jutra zacznie kursy na zlecenie miasta.

Aż 20 spośród 30 pojazdów nowego przewoźnika to przegubowce, co powinno zauważalnie poprawić komfort podróży na kilku liniach. Przykładem są linie 14, 18 i 55, gdzie krótkie autobusy mają być rzadkością. Albo linia 42, z której mają zniknąć 20-letnie neoplany.

– Autobusy przegubowe firmy Warbus będą w dni powszednie skierowane do obsługi linii 2, 8, 10, 14, 17, 18, 26, 31, 42 i 55 – wylicza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Krótkie autobusy trafią na inne trasy. – Pojazdy 12-metrowe obsłużą linie nr 3, 6, 13, 30, 32 i 45 – dodaje.

Wszystkie autobusy są klimatyzowane i wyposażone w automaty do sprzedaży biletów, a każdy z przegubowców ma po dwie wydzielone przestrzenie dla wózków dziecięcych lub pasażerów stojących.

Nowy przewoźnik ma zostać z nami osiem lat. Na taki czas ZTM zawarł umowę z Warbusem, który wygrał miejski przetarg z ceną 114 mln zł. Firma kursuje też w innych miastach. – Jesteśmy w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Elblągu, Nowej Soli, Obornikach Wielkopolskich – wylicza Paweł Szymonik, dyrektor generalny spółki Warbus. – Mamy w sumie 200 autobusów.

Przewoźnik wciąż prowadzi rekrutację na stanowisko kierowców autobusów w Lublinie. – Dajemy na rękę 12 złotych za godzinę, oczywiście umowę o pracę, wszystkie składki, ale na rynku pracy jest problem z kierowcami – twierdzi Szymonik. Zapewnia, że mimo to nie będzie problemu z obsadą autobusów w Lublinie, bo posiłkuje się kierowcami z innych oddziałów.

Rozpoczęcie kursów przez Warbus nie będzie jednak skutkować uruchomieniem dodatkowych połączeń zapowiadanych już wiele miesięcy temu na jesień tego roku. Chodzi m.in. o częstsze kursy na pewnych trasach, czy też uruchomienie nowej linii 11 z Czubów przez Nowy Świat, Lipową i Czechów do ul. Węglarza.

– Wdrożenie pozostałych planowanych zmian w ramach „nowej siatki połączeń” przewidujemy nie wcześniej niż od 1 lutego – informuje Góźdź. – Jednak o zakresie i dokładnych terminach wprowadzania poszczególnych zmian będziemy mogli mówić po przyznaniu środków finansowych na rok 2017.

Zmiany w rozkładach

Od 15 grudnia wprowadzona zostanie tylko niewielka korekta rozkładów jazdy. Niewielkie, kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów zapowiadane są na pojedynczych kursach linii 14, 19, 25, 47, 73 i 157. Skorygowane mają być odjazdy linii 160 z os. Poręba w dni powszednie między godz. 6 a 7 rano, a linia 22 dostanie dodatkowy sobotni kurs o godz. 19.15 z przystanku przy Bramie Krakowskiej.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 16 grudnia 2016 o 14:14
0
Czy u obu przewoźników będą te same bilety, czy każdy będzie miał inne- jak to jest, bo rzadko bywam w Lublinie i tym się  nie interesowałam do tej pory? W jakiej będą cenie? (Innymi słowy- kiedy podwyżka?) Czy będą bilety ulgowe? Może autor artykułu wyjaśni taże, jak wejście innego przewoźnika wpłynie na te kwestie.
Avatar
Lubelak / 15 grudnia 2016 o 17:08
0
Przetarg wygrał Warbus bo był najtańszy! Skończcie z jakimiś teoriami spiskowymi. Solarisów nie ma bo Solaris miał za dużo zamówień i nie był w stanie na grudzień zrealizować dostaw, a trzeba pamiętać że było mało czasu od podpisania umowy przez ZTM z Warbusem. MPK to dno, od 8 lat nie kupili nic sami a jedynie dostali darowizny od ZTM-u. MPK ma też dużo wyższą stawkę za wzkm niż inni przewoźnicy, a dalej wożą ludzi 20 latnimi złomami. Zacznijcie się interesować tematem ludzie a potem krzyczeć.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 13:04
0
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają na całym świecie tylko u nas mają problemy. Ale to tak samo jak z helikopterami, lepiej kupić we francji i mieć poparcie w brukseli niż kupić produkowane w kraju (podobno nasze firmy mają problem z płaceniem obiecanych zobowiązań podstolnych, a zagraniczni nie mają.
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają n... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 12:12
0
Co za nienormalny pomysł! Władze Lublina zgłupiały do zera. To po co jest MPK? Dlaczego to nie spółka miasta powiększa tabor? A i jak to bywa trzeba dać zarobić znajomym znajomych. Zamiast pozostania pieniędzy w w Lublinie to dajemy zarobić innemu miastu. Złe rządy
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 10:25
0
a co to kogo obchodzi skąd firma? najważniejsze, żeby mieszkańcy mogli korzystać z nowych autobusów a nie jeździć rupieciami
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
Żuk to kozak
Avatar
DW / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
tole napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi rozwiń
Avatar
Prosta Matematyka / 14 grudnia 2016 o 23:04
0
po co się napisać że hajsy do Warszaffki lecą jak wiadomo jak wyglądają przetargi - ten kto zrobi najtaniej wygrywa i ot wszystko... jakby była jakaś lubelska firma która by zaoferowała lepsze warunki finansowe (czyli jeździła taniej) to by wygrała.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 16:31
0
Co to za Szef Lublina jak nabija kabzę warszafiaczkom. Szykuje się tak jak Walerka Suchotyłkowa na angaż do warszafki. Jak POgonią Hanę Wałtz to droga prosta. Cały Lublin to domena BUDIMEXU z warszafki. Stadion , basen, Sąd na Krak, Pl. Litewski, Tereny po Drukarni na rogatce Lubartowskiej a teraz doszły z warszafki busy. I nie dziwota, że Brukselka oceniła, że region Lublina to największa bida w UE nie licząc Rumuni i Bułgarii. Jaki Pan taki kram. Chociaż w maglu baby gadały, że Łysoń kilka lat brał lewiznę z PZU. Sam dba o swoją kieszeń a Lublinian ma w d....
Avatar
tole / 14 grudnia 2016 o 15:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
Avatar
abc / 16 grudnia 2016 o 14:14
0
Czy u obu przewoźników będą te same bilety, czy każdy będzie miał inne- jak to jest, bo rzadko bywam w Lublinie i tym się  nie interesowałam do tej pory? W jakiej będą cenie? (Innymi słowy- kiedy podwyżka?) Czy będą bilety ulgowe? Może autor artykułu wyjaśni taże, jak wejście innego przewoźnika wpłynie na te kwestie.
Avatar
Lubelak / 15 grudnia 2016 o 17:08
0
Przetarg wygrał Warbus bo był najtańszy! Skończcie z jakimiś teoriami spiskowymi. Solarisów nie ma bo Solaris miał za dużo zamówień i nie był w stanie na grudzień zrealizować dostaw, a trzeba pamiętać że było mało czasu od podpisania umowy przez ZTM z Warbusem. MPK to dno, od 8 lat nie kupili nic sami a jedynie dostali darowizny od ZTM-u. MPK ma też dużo wyższą stawkę za wzkm niż inni przewoźnicy, a dalej wożą ludzi 20 latnimi złomami. Zacznijcie się interesować tematem ludzie a potem krzyczeć.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 13:04
0
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają na całym świecie tylko u nas mają problemy. Ale to tak samo jak z helikopterami, lepiej kupić we francji i mieć poparcie w brukseli niż kupić produkowane w kraju (podobno nasze firmy mają problem z płaceniem obiecanych zobowiązań podstolnych, a zagraniczni nie mają.
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają n... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 12:12
0
Co za nienormalny pomysł! Władze Lublina zgłupiały do zera. To po co jest MPK? Dlaczego to nie spółka miasta powiększa tabor? A i jak to bywa trzeba dać zarobić znajomym znajomych. Zamiast pozostania pieniędzy w w Lublinie to dajemy zarobić innemu miastu. Złe rządy
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 10:25
0
a co to kogo obchodzi skąd firma? najważniejsze, żeby mieszkańcy mogli korzystać z nowych autobusów a nie jeździć rupieciami
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
Żuk to kozak
Avatar
DW / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
tole napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi rozwiń
Avatar
Prosta Matematyka / 14 grudnia 2016 o 23:04
0
po co się napisać że hajsy do Warszaffki lecą jak wiadomo jak wyglądają przetargi - ten kto zrobi najtaniej wygrywa i ot wszystko... jakby była jakaś lubelska firma która by zaoferowała lepsze warunki finansowe (czyli jeździła taniej) to by wygrała.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 16:31
0
Co to za Szef Lublina jak nabija kabzę warszafiaczkom. Szykuje się tak jak Walerka Suchotyłkowa na angaż do warszafki. Jak POgonią Hanę Wałtz to droga prosta. Cały Lublin to domena BUDIMEXU z warszafki. Stadion , basen, Sąd na Krak, Pl. Litewski, Tereny po Drukarni na rogatce Lubartowskiej a teraz doszły z warszafki busy. I nie dziwota, że Brukselka oceniła, że region Lublina to największa bida w UE nie licząc Rumuni i Bułgarii. Jaki Pan taki kram. Chociaż w maglu baby gadały, że Łysoń kilka lat brał lewiznę z PZU. Sam dba o swoją kieszeń a Lublinian ma w d....
Avatar
tole / 14 grudnia 2016 o 15:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski: Szykują jubileusz dla znanego rzeźbiarza

Międzyrzec Podlaski: Szykują jubileusz dla znanego rzeźbiarza 0 0

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Henryka Burzca, rzeźbiarza pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego. Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje z tej okazji jubileusz.

Bal Karnawałowy Disneya w Puławach
27 lutego 2019, 16:00

Bal Karnawałowy Disneya w Puławach 0 1

W środę, 27 lutego o godz. 16 w Kameralnej Puławy (ul. Kochanowskiego 8) odbędzie się Bal Karnawałowy Disneya dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Koncert "Bardowie naszych czasów" w Kazimierzu
24 lutego 2019, 19:00

Koncert "Bardowie naszych czasów" w Kazimierzu 0 1

Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz, który zaplanowano na 24 lutego o godz. 19.

Wybudują nowe bloki w Świdniku. Powstaną też "Mieszkania Plus"

Wybudują nowe bloki w Świdniku. Powstaną też "Mieszkania Plus" 0 2

W przyszłym miesiącu ma ruszyć nabór na mieszkania budowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Rozpoczęły się też przygotowania do budowy rządowych czynszówek. Dwa bloki staną przy ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”

Wola Uhruska: 20-latek zaatakował drzwi wejściowe do stacji ratownictwa

Wola Uhruska: 20-latek zaatakował drzwi wejściowe do stacji ratownictwa 0 0

20-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska zniszczył drzwi wejściowe do stacji ratownictwa. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Samochód dachował na obwodnicy Lubartowa [zdjęcia]

Samochód dachował na obwodnicy Lubartowa [zdjęcia] 0 0

- Kierujący mitsubishi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i zjechał do rowu. Auto przewróciło się na dach - informuje sierż.szt. Ewelina Skorupska z policj w Lubartowie

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole 0 0

W zapowiadającym się jako jeden z ciekawszych meczów 19. kolejki spotkaniu Azoty Puławy zagrają w Opolu z Gwardią. Początek wtorkowego starcia o godzinie 18. Mecz pokaże stacja nSPORT+, początek transmisji 15 minut wcześniej

Kura sprawcą kolizji. Jej właściciel dostał mandat

Kura sprawcą kolizji. Jej właściciel dostał mandat 43 6

Do niecodziennego zdarzenia zostali wezwani w poniedziałek policjanci z Ryk

Terespol chce Mieszkań Plus. "Według nas jest zapotrzebowanie"

Terespol chce Mieszkań Plus. "Według nas jest zapotrzebowanie" 2 1

Władze Terespola chcą budować Mieszkania Plus. – Musimy jeszcze zrobić rozeznanie wśród mieszkańców – zapowiada burmistrz Jacek Danieluk.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2019 1 0

Lublin: Gęsto od śmieci na trawnikach. Czytelniczka: Dlaczego nikt tego nie sprząta?
alarm24

Lublin: Gęsto od śmieci na trawnikach. Czytelniczka: Dlaczego nikt tego nie sprząta? 80 30

Duży bałagan panuje koło pętli trolejbusowej na Felinie, gdzie trawniki są gęsto usłane śmieciami. Asortyment jest szeroki: od butelek po alkoholu po stare opony. – Dlaczego nikt tego nie sprząta? – dziwi się nasza Czytelniczka, która poprosiła nas o interwencję. Po naszym telefonie zaczęły się porządki