Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2016 r.
7:46

30 nowych autobusów wyjedzie w czwartek na ulice. Większość to przegubowce

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
148 27 A A

W czwartek na ulice wyjedzie 30 fabrycznie nowych autobusów debiutującego w Lublinie przewoźnika. Pasażerów może ucieszyć zwłaszcza to, że większość tych pojazdów to przegubowce. Dzięki temu liczba takich autobusów wzrośnie w mieście aż o jedną trzecią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pachnące nowością, klimatyzowane mercedesy conecto już wczoraj opuściły zajezdnię przy Hutniczej i rozjechały się po Lublinie. W ten sposób przewoźnik sprawdzał, czy jego załoga dobrze zna trasy, które ma obsługiwać. – Tak, by od czwartku bez pomyłki realizować wszystkie kursy – podkreśla Adam Kaszubowski odpowiedzialny za przewozy w spółce Warbus, która od jutra zacznie kursy na zlecenie miasta.

Aż 20 spośród 30 pojazdów nowego przewoźnika to przegubowce, co powinno zauważalnie poprawić komfort podróży na kilku liniach. Przykładem są linie 14, 18 i 55, gdzie krótkie autobusy mają być rzadkością. Albo linia 42, z której mają zniknąć 20-letnie neoplany.

– Autobusy przegubowe firmy Warbus będą w dni powszednie skierowane do obsługi linii 2, 8, 10, 14, 17, 18, 26, 31, 42 i 55 – wylicza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Krótkie autobusy trafią na inne trasy. – Pojazdy 12-metrowe obsłużą linie nr 3, 6, 13, 30, 32 i 45 – dodaje.

Wszystkie autobusy są klimatyzowane i wyposażone w automaty do sprzedaży biletów, a każdy z przegubowców ma po dwie wydzielone przestrzenie dla wózków dziecięcych lub pasażerów stojących.

Nowy przewoźnik ma zostać z nami osiem lat. Na taki czas ZTM zawarł umowę z Warbusem, który wygrał miejski przetarg z ceną 114 mln zł. Firma kursuje też w innych miastach. – Jesteśmy w Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Elblągu, Nowej Soli, Obornikach Wielkopolskich – wylicza Paweł Szymonik, dyrektor generalny spółki Warbus. – Mamy w sumie 200 autobusów.

Przewoźnik wciąż prowadzi rekrutację na stanowisko kierowców autobusów w Lublinie. – Dajemy na rękę 12 złotych za godzinę, oczywiście umowę o pracę, wszystkie składki, ale na rynku pracy jest problem z kierowcami – twierdzi Szymonik. Zapewnia, że mimo to nie będzie problemu z obsadą autobusów w Lublinie, bo posiłkuje się kierowcami z innych oddziałów.

Rozpoczęcie kursów przez Warbus nie będzie jednak skutkować uruchomieniem dodatkowych połączeń zapowiadanych już wiele miesięcy temu na jesień tego roku. Chodzi m.in. o częstsze kursy na pewnych trasach, czy też uruchomienie nowej linii 11 z Czubów przez Nowy Świat, Lipową i Czechów do ul. Węglarza.

– Wdrożenie pozostałych planowanych zmian w ramach „nowej siatki połączeń” przewidujemy nie wcześniej niż od 1 lutego – informuje Góźdź. – Jednak o zakresie i dokładnych terminach wprowadzania poszczególnych zmian będziemy mogli mówić po przyznaniu środków finansowych na rok 2017.

Zmiany w rozkładach

Od 15 grudnia wprowadzona zostanie tylko niewielka korekta rozkładów jazdy. Niewielkie, kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów zapowiadane są na pojedynczych kursach linii 14, 19, 25, 47, 73 i 157. Skorygowane mają być odjazdy linii 160 z os. Poręba w dni powszednie między godz. 6 a 7 rano, a linia 22 dostanie dodatkowy sobotni kurs o godz. 19.15 z przystanku przy Bramie Krakowskiej.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 16 grudnia 2016 o 14:14
0
Czy u obu przewoźników będą te same bilety, czy każdy będzie miał inne- jak to jest, bo rzadko bywam w Lublinie i tym się  nie interesowałam do tej pory? W jakiej będą cenie? (Innymi słowy- kiedy podwyżka?) Czy będą bilety ulgowe? Może autor artykułu wyjaśni taże, jak wejście innego przewoźnika wpłynie na te kwestie.
Avatar
Lubelak / 15 grudnia 2016 o 17:08
0
Przetarg wygrał Warbus bo był najtańszy! Skończcie z jakimiś teoriami spiskowymi. Solarisów nie ma bo Solaris miał za dużo zamówień i nie był w stanie na grudzień zrealizować dostaw, a trzeba pamiętać że było mało czasu od podpisania umowy przez ZTM z Warbusem. MPK to dno, od 8 lat nie kupili nic sami a jedynie dostali darowizny od ZTM-u. MPK ma też dużo wyższą stawkę za wzkm niż inni przewoźnicy, a dalej wożą ludzi 20 latnimi złomami. Zacznijcie się interesować tematem ludzie a potem krzyczeć.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 13:04
0
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają na całym świecie tylko u nas mają problemy. Ale to tak samo jak z helikopterami, lepiej kupić we francji i mieć poparcie w brukseli niż kupić produkowane w kraju (podobno nasze firmy mają problem z płaceniem obiecanych zobowiązań podstolnych, a zagraniczni nie mają.
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają n... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 12:12
0
Co za nienormalny pomysł! Władze Lublina zgłupiały do zera. To po co jest MPK? Dlaczego to nie spółka miasta powiększa tabor? A i jak to bywa trzeba dać zarobić znajomym znajomych. Zamiast pozostania pieniędzy w w Lublinie to dajemy zarobić innemu miastu. Złe rządy
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 10:25
0
a co to kogo obchodzi skąd firma? najważniejsze, żeby mieszkańcy mogli korzystać z nowych autobusów a nie jeździć rupieciami
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
Żuk to kozak
Avatar
DW / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
tole napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi rozwiń
Avatar
Prosta Matematyka / 14 grudnia 2016 o 23:04
0
po co się napisać że hajsy do Warszaffki lecą jak wiadomo jak wyglądają przetargi - ten kto zrobi najtaniej wygrywa i ot wszystko... jakby była jakaś lubelska firma która by zaoferowała lepsze warunki finansowe (czyli jeździła taniej) to by wygrała.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 16:31
0
Co to za Szef Lublina jak nabija kabzę warszafiaczkom. Szykuje się tak jak Walerka Suchotyłkowa na angaż do warszafki. Jak POgonią Hanę Wałtz to droga prosta. Cały Lublin to domena BUDIMEXU z warszafki. Stadion , basen, Sąd na Krak, Pl. Litewski, Tereny po Drukarni na rogatce Lubartowskiej a teraz doszły z warszafki busy. I nie dziwota, że Brukselka oceniła, że region Lublina to największa bida w UE nie licząc Rumuni i Bułgarii. Jaki Pan taki kram. Chociaż w maglu baby gadały, że Łysoń kilka lat brał lewiznę z PZU. Sam dba o swoją kieszeń a Lublinian ma w d....
Avatar
tole / 14 grudnia 2016 o 15:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
Avatar
abc / 16 grudnia 2016 o 14:14
0
Czy u obu przewoźników będą te same bilety, czy każdy będzie miał inne- jak to jest, bo rzadko bywam w Lublinie i tym się  nie interesowałam do tej pory? W jakiej będą cenie? (Innymi słowy- kiedy podwyżka?) Czy będą bilety ulgowe? Może autor artykułu wyjaśni taże, jak wejście innego przewoźnika wpłynie na te kwestie.
Avatar
Lubelak / 15 grudnia 2016 o 17:08
0
Przetarg wygrał Warbus bo był najtańszy! Skończcie z jakimiś teoriami spiskowymi. Solarisów nie ma bo Solaris miał za dużo zamówień i nie był w stanie na grudzień zrealizować dostaw, a trzeba pamiętać że było mało czasu od podpisania umowy przez ZTM z Warbusem. MPK to dno, od 8 lat nie kupili nic sami a jedynie dostali darowizny od ZTM-u. MPK ma też dużo wyższą stawkę za wzkm niż inni przewoźnicy, a dalej wożą ludzi 20 latnimi złomami. Zacznijcie się interesować tematem ludzie a potem krzyczeć.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 13:04
0
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają na całym świecie tylko u nas mają problemy. Ale to tak samo jak z helikopterami, lepiej kupić we francji i mieć poparcie w brukseli niż kupić produkowane w kraju (podobno nasze firmy mają problem z płaceniem obiecanych zobowiązań podstolnych, a zagraniczni nie mają.
Dlaczego ludzie są oburzeni. Przecież to Lublin, tu przetargi wygrywa się jeszcze przed ich ogłoszeniem na etapie pisania specyfikacji przetargowej. Widać firma z Warszawy obiecała więcej pod stołem osobom decyzyjnym w Lublinie, może pan K skontaktował się z panią H z Warszawy i ona potwierdziła że firma się wywiązuje z obietnic, i już wtedy żadna inna firma nie miała szans. W takich sprawach liczą się referencje (partyjne), zawsze tak było w Lublinie i dopóki będzie stary układ tak będzie. Dziwne jest tylko że krajowi producenci wygrywają n... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 12:12
0
Co za nienormalny pomysł! Władze Lublina zgłupiały do zera. To po co jest MPK? Dlaczego to nie spółka miasta powiększa tabor? A i jak to bywa trzeba dać zarobić znajomym znajomych. Zamiast pozostania pieniędzy w w Lublinie to dajemy zarobić innemu miastu. Złe rządy
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 10:25
0
a co to kogo obchodzi skąd firma? najważniejsze, żeby mieszkańcy mogli korzystać z nowych autobusów a nie jeździć rupieciami
Avatar
Gość / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
Żuk to kozak
Avatar
DW / 15 grudnia 2016 o 09:59
0
tole napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi
wziOł? marsz do szkoły tumanie! a od Żuka to z dala, lepszego prezydenta jak do tej pory nie mieliśmy i pewnie prędko się zbliżony poziomem do Żuka nie trafi rozwiń
Avatar
Prosta Matematyka / 14 grudnia 2016 o 23:04
0
po co się napisać że hajsy do Warszaffki lecą jak wiadomo jak wyglądają przetargi - ten kto zrobi najtaniej wygrywa i ot wszystko... jakby była jakaś lubelska firma która by zaoferowała lepsze warunki finansowe (czyli jeździła taniej) to by wygrała.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 16:31
0
Co to za Szef Lublina jak nabija kabzę warszafiaczkom. Szykuje się tak jak Walerka Suchotyłkowa na angaż do warszafki. Jak POgonią Hanę Wałtz to droga prosta. Cały Lublin to domena BUDIMEXU z warszafki. Stadion , basen, Sąd na Krak, Pl. Litewski, Tereny po Drukarni na rogatce Lubartowskiej a teraz doszły z warszafki busy. I nie dziwota, że Brukselka oceniła, że region Lublina to największa bida w UE nie licząc Rumuni i Bułgarii. Jaki Pan taki kram. Chociaż w maglu baby gadały, że Łysoń kilka lat brał lewiznę z PZU. Sam dba o swoją kieszeń a Lublinian ma w d....
Avatar
tole / 14 grudnia 2016 o 15:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo Lublin! brawo Żuczek!
brawo? firma z Warszawy policzy za kurs w komplecie a w rzeczywistości pasażerow obsłuzyłby jeden autobus 17osób no moze 35osób, ciekawe ile Żuczek wzioł za dogadanie sie ;) z warszawiakami bo jakoś juz jedna firma ze stolicy ustalała rozkłady jazdy w Lublinie(cena za rozkłady ok 75tys)
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 456 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!