Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2017 r.
7:50

31 marca strajk w 178 szkołach w woj. lubelskim. Przeciwko reformie edukacji

Autor: Zdjęcie autora ask
224 82 A A

W piątek, 31 marca, w całym kraju odbędzie się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk szkolny. Nauczyciele powstrzymają się od pracy, ponieważ obawiają się zwolnień związanych z reformą oświaty oraz żądają podwyżek swoich płac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec roku ZNP weszło w spór zbiorowy. Związkowcy domagali się m.in. 10-procentowych podwyżek wynagrodzenia zasadniczego oraz zagwarantowania, że do 2022 roku szkoły nie będą zwalniały lub pogarszały warunków pracy i płacy zarówno nauczycieli, jak i innych pracowników. Żądania te nie zostały spełnione, stąd decyzja o ogólnopolskim strajku.

– Będzie to jednodniowy strajk w obronie naszych praw pracowniczych – tłumaczy Sławomir Broniarz, szef ZNP. – Pokażemy, że aktywnie bronimy swoich miejsc pracy.

Do strajku przystąpi m.in. 49 szkół w Lublinie, 34 w Chełmie, 7 w Zamościu, 12 w powiecie puławskim, 15 w powiecie lubartowskim i 12 w powiecie łukowskim.

– 178 placówek na Lubelszczyźnie zdecydowało, że wezmą udział w strajku – mówi Adam Sosnowski, prezes okręgu lubelskiego ZNP. – To zarówno szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, ale także dwa przedszkola. Do tej pory gotowość do strajku zapowiedziało ponad 23 proc. z 770 placówek oświatowych na Lubelszczyźnie, które weszły w spór zbiorowy z dyrektorami.

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 12:08
+1
Pewnie nie strajkują tylko te szkoły gdzie dyrektorzy są z PIS-u.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 11:51
+1
Nikt nie strajkuje, wszyscy kochają PIS, tak jak wszyscy kochali PZPR. PIS za nas myśli, działa i jest dobrze. Kto dziś godzi się na rządy PISu ten za parę lat sam wyjdzie na ulice, bo gnom z Żoliborza urządzi wam tak Polskę, że was zaboli
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:59
+1
Krytykują ci co nie mają pojęcia o pracy w szkole.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:54
+1
Wszystkich piejących peany na rzecz pracy w szkole, wszechobecnych profitów, 2 miesięcznych wakacji zapraszam do pracy w szkole, " obyś cudze dzieci uczył "
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 10:39
+1
gosc piszący, ze nauczyciele sa od nauczania a nie strajkowania nie zastanowił się, ze w czasie narzuconych siłą rekolekcji nauczyciele zamiast nauczać to łażą po kościołach z dziećmi. To jest skandal, a nie ten strajk. Przeciwnikom strajku pozostaje życzyć, zeby pis usrał wam tak życie, żebyście sami zaczęli myśleć o strajku. A znajac pis to może być bardzo szybko
Avatar
rodzic gimnazliastów / 11 marca 2017 o 10:13
+1
Część dyrektorów jest zastraszana i straszy nauczycieli...Nauczyciele podstawówek i liceum są za, rodziców nikt nie słucha, więc wynik jest przesądzony. Hipermarkety klęska, szpitale klęska, emerytury klęska itp...dołożyć można dzieciom.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:11
+1
Też przeciwko szkodzeniu Polsce przez nieodpowiedzialne rządy pisu.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 09:01
+1
Ale ogólnie to zdajecie sobie sprawę, że już za późno na ten strajk i nic to nie da? Nie to żebym faworyzował tą reformę, ale zaczęliście działać zbyt późno.
Avatar
Gość / 11 marca 2017 o 08:17
+1
W moim pokoju nauczycielskim same byłe zetempówki, które teraz są aktywistkami u ks. proboszcza. Nie zastrajkują, raczej pójdą łapać nadgodziny i uzupełniać luki za protestujących nauczycieli.
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:59
0
O jakim płaceniu za szkołę drogi "Gościu" piszesz? Bo chyba opłatę za obiady mylisz z płatną edukacją. To po pierwsze. A po drugie - skoro to tak popłatna praca, łatwa i przyjemna, to dlaczego w szkołach tak niewielu panów pracuje. Przecież to wymarzona robota. Zarobić kupę kasy można, krótko się pracuje, długi urlop. No to o co chodzi?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:59
0
O jakim płaceniu za szkołę drogi "Gościu" piszesz? Bo chyba opłatę za obiady mylisz z płatną edukacją. To po pierwsze. A po drugie - skoro to tak popłatna praca, łatwa i przyjemna, to dlaczego w szkołach tak niewielu panów pracuje. Przecież to wymarzona robota. Zarobić kupę kasy można, krótko się pracuje, długi urlop. No to o co chodzi?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 13:26
0
W Chełmie nie ma w ogóle 34 szkół, co za bzdura
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 08:06
0
Mam pytania do zwolenników strajkujących. Dlaczego zmuszacie rodziców aby brali wolne, urlopy aby zaspokoić wasze zachcianki, widzimisie?. Urlop mam przeznaczony na inny termin. Jako podatnik płacę wam za opiekę (przedszkole), naukę (w szkole) moich dzieci. Jeśli płacę to i wymagam, abyście czynili to do czego się zobowiązaliście umowami. Dlaczego nie urządzacie protestów np. w sobotę?
Avatar
To ja / 21 marca 2017 o 07:55
0
Ale jak pielęgniarki odeszły od łóżek chorych dzieci - to ok.? Nauczyciele też odpowiadają za zdrowie i życie, bo każdemu się wydaje, że to taki lajcik. W szpitalu wiadomo: chore dzieciaczki a w szkole, niby zdrowe - za to zaszaleć potrafią. Dlaczego u pielęgniarek i nauczycieli praca ma być misją? Owszem, jest, ale czy nie można też tej misji opłacać normalnie? Niech każdy, kto mądry tekst pisze, pójdzie na kilka przerw do szkoły. 
Avatar
Gość / 13 marca 2017 o 16:33
0
o jakiej pracy oni mówią nie pasuje zmienić zawód
Avatar
Gość / 13 marca 2017 o 10:49
0
KOŃCZY SIĘ PEWIEN ETAP W EDUKACJI I CZAS DO TEGO PRZYWYKNĄĆ - KONIEC UCZENIA DAL UCZENIA MILI NAUCZYCIELE I DYREKTORZY ZADAJCIE SOBIE PYTANIE "KOGO CHCENIE UCZYĆ I CO CHCENIE NAUCZYĆ " STRAJKÓW HIPOKRYZJA ZNP
Avatar
xd / 12 marca 2017 o 12:42
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
co za obłuda, strajkują bo "obawiają się zwolnień" a żądają "POdwyżek wynagrodzenia 10%" O co więc chodzi???
Podwyżki to nie nazwa własna, więc nie piszemy ich z dużej litery. Chyba, że na początku zdania.
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 10:41
0
co za obłuda, strajkują bo "obawiają się zwolnień" a żądają "POdwyżek wynagrodzenia 10%" O co więc chodzi???
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 07:46
0
A z Kim strona czyli ZNP uzgodnił ten strajk. Nie mylcie dzikich manifestacji bumelantów co zamiast uczyć dzieci idą na spęd. Co strona ZNP chce zamiast reformy? Dalszą urawniłowkę co wprowadziły POkraki. Strajki są i w Szwabii czy Żabolandii ale najpierw są negocjacje i w przypadku rozbierznych zdań pracowadcy i pracowników jest strajk. Ostatnio strajkowały w Szwabii lotniska. No i co Szwabia zawaliła się. Dyrektorzy szkół za nieobecność belfrów co zamiast uczyć dzieci i młodzież poszli na spęd porzucając bezprawnie miejsce pracy powinny nie płacić "dzikusom" dniówki. Wtedy Broniarz wyjmie finans ze swej kieszonki i opłaci swych wielbicieli Jego i strajku. Czy jest prawo w Polsce czy jest tylko dla nasich i szkopskich pachołków za robienie rozrób?
A z Kim strona czyli ZNP uzgodnił ten strajk. Nie mylcie dzikich manifestacji bumelantów co zamiast uczyć dzieci idą na spęd. Co strona ZNP chce zamiast reformy? Dalszą urawniłowkę co wprowadziły POkraki. Strajki są i w Szwabii czy Żabolandii ale najpierw są negocjacje i w przypadku rozbierznych zdań pracowadcy i pracowników jest strajk. Ostatnio strajkowały w Szwabii lotniska. No i co Szwabia zawaliła się. Dyrektorzy szkół za nieobecność belfrów co zamiast uczyć dzieci i młodzież poszli na spęd porzucając bezprawnie miejsce pracy powinny n... rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2017 o 05:43
0
Tylko strajk przeciwko bandyckiej i szkodliwej uczniom pseudo-reformie sekty pislam należy strajkować bez przerwy aż ich puste łby zrozumieją, że poddają się i zaprzestaną niszczenia czegoś co dawało szanse szczegónie wsiom i małym miasteczkom ! To dawało inny poziom rozwoju !!
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 138 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.