Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2015 r.
10:38

6-latka zmarła. Lekarka nie przyznaje się do winy, nie przychodzi do sądu

0 10 A A

Opóźnia się proces lekarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Kobieta jest oskarżona o błąd w sztuce – zdaniem śledczych przyczyniła się do śmierci 6-letniej pacjentki. Doktor Elżbieta Ł.-K. nie przyznaje się do winy, nie stawia się w sądzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proces lekarki toczy się w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Wczoraj Elżbieta Ł.-K. miała składać wyjaśnienia. Nie pojawiła się jednak na sali sądowej. Kobieta nie stawiła się również na poprzedniej rozprawie, mimo odebranego wezwania. Nie wiadomo, jak było tym razem. Do sądu nie dotarła żadna informacja z poczty. W tej sytuacji trzeba było odroczyć sprawę. Kolejny termin wyznaczono na czerwiec.

Proces dotyczy śmierci 6-letniej Oli, która z początkiem grudnia 2011 roku trafiła do szpitala przy al. Kraśnickiej. Dziewczynka zmarła, a jej rodzice do tej pory czekają na osądzenie lekarki, która według śledczych przyczyniła się do tragedii. Akt oskarżenia przeciwko Elżbiecie Ł.-K. trafił do sądu w 2013 roku.

Ola została przywieziona na szpitalną izbę przyjęć z zapaleniem płuc. Miała również duszności. Dziewczynka trafiła na oddział pediatryczny. Kilka godzin później jej stan znacznie się pogorszył. Lekarze musieli ją reanimować. Później zaintubowana dziewczynka została przewieziona do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Nie udało się jej uratować. Ola zmarła z końcem roku.

Wyjaśnianiem przyczyn tragedii zajęła się prokuratura. Skończyło się zarzutami przeciwko lekarce, która opiekowała się Olą na oddziale dziecięcym szpitala przy al. Kraśnickiej. Według śledczych Elżbieta Ł.-K. nieumyślnie naraziła pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia.

Prokuratura posiłkowała się w tej sprawie opinią biegłych z Wrocławia. Uznali oni, że postępowanie Elżbiety Ł.-K. nie było prawidłowe. 6-latka została właściwie zdiagnozowana, lecz dalsze leczenie było niewłaściwe. Według biegłych, zabrakło odpowiednich badań krwi i konsultacji specjalistycznych. Dziewczynka nie dostała w porę antybiotyku.

W swojej opinii biegli zaznaczyli jednak, że stan Oli pogarszał się bardzo szybko. W tej sytuacji nawet podręcznikowo przeprowadzona terapia nie gwarantowała, że dziecko uda się uratować. Dlatego właśnie Elżbiety Ł.-K. nie oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci, a jedynie o narażenie życia dziewczynki. Lekarka nie przyznaje się do winy. Grozi jej do roku więzienia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 09:56
0
Rodzicie zlekceważyli... kazdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie kiedy cos sie dzieje zlego i reaguje!! Sama mam 5 letnia corke z astma oskrzelowa wczoraj zglosilysmy sie na sor z powodu zapalenia oskrzwli i nasilajacego sie kaszlu z dusznoscia i kaszlem krtaniowym. Na dyzuze byla owa pani "doktor" ktorej bardzo sie nie podobalo ze zawracamy jej glowe tak pozno i ze powinnam malej dac 1000ml pulmikortu w domu!!! I czekac czy jej przejdzie czy nie!! Mi juz raz dziecko na rekach przestalo oddtchac i napewno nie bede dlugo czekac z takimi objawami bo krtan bardzi szybko postepuje.obrazona lekarka razu zastrzegla ze dziecko dostanie tylko pulmikort bo ona leczenia wczesniejszego jej nie zmieni (clacid). To w jaki sposob ona zajela sie dzieckiem wola o.pomste do nieba byla bezczelna i chamska. Wielokrotnie z corka tu bywalam ale pierwszy raz trafilam na ta babe i mam nadzieje ze ostatni. Skoro wybrala taki zawod wiedziala na co sie pisze i ze do leczenia dzieci! A ona robi to jakby ktos ja zmuszal ja nie oczekuje wiele od lekarza tylko zeby zaja sie odpowiednio dzieckiem i byl na tyle uprzejmy i kulturalny i qyjasnil wszystko rodzicom.
Rodzicie zlekceważyli... kazdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie kiedy cos sie dzieje zlego i reaguje!! Sama mam 5 letnia corke z astma oskrzelowa wczoraj zglosilysmy sie na sor z powodu zapalenia oskrzwli i nasilajacego sie kaszlu z dusznoscia i kaszlem krtaniowym. Na dyzuze byla owa pani "doktor" ktorej bardzo sie nie podobalo ze zawracamy jej glowe tak pozno i ze powinnam malej dac 1000ml pulmikortu w domu!!! I czekac czy jej przejdzie czy nie!! Mi juz raz dziecko na rekach przestalo oddtchac i napewno nie bede dlugo czekac z taki... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 18:53
0
Na oddz SOR również nie ma podstaw do przyjęcia na oddzial pomimo powtarzających się krwotokach i czterech wezwaniach karetki tak jest na Krasnickiej
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 07:44
0
Lekarze lekceważą chorych i takie tragiczne skutki. Współczuję rodzicom, bardzo. Powinni tą lekarkę siłą doprowadzić na rozprawę i do paki!
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:30
0
Powiesił bym kurwe
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 18:42
0
konowaly dorabiaja sie na plecach tatusia i mamusi dyplomu lekarza,a same sie kur...wia.na studiach a potem są takie skutki ze nawet z grypy niepotrafią wyleczyc.....i tulko strajki i podwyzki.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 18:38
0
jak by to byla moja córka to bym jej łeb ukrencił bez wachania!i niezdazyla by do sprawy dozyc.a tak juz pewnie dawno zwiała zagranice.polskie prawo kaze tylko biedote a nowobogackich moze w du-pe pocałowac.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 17:45
0
Teraz jak pacjent trafia na SOR lub Odział Szpitalny to mu nie wolno umrzeć bo zaraz błąd lekarski, a może rodzice zawinili bo zlekceważykli pierwsze objawy i przyjechali z dzieckiem za pózno. Najlepiej osądzić lekarza a rodzice no cóż niewinni, zdaża sie ,ze nawet leku od gorączki nie podadzą dziecku bo sie boją albo nie wiedzą ile?
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 15:18
0
Gdyby ta lekarka ukradła batonik w sklepie za 1 zł, już by siedziała. POlska dzisiaj.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 12:43
0
Wy podłe.... nie skomentuję, DOPROWADZIĆ, ROZSTRZYGNĄĆ, UKARAĆ, 10 lat minimalnie i dożywotni ZAKAZ wykonywania takiej pracy.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 11:35
0
Co to znaczy nie stawia się??? Sąd chyba posiada wszelakie instrumenty prawne aby doprowadzić przed swoje oblicze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 09:56
0
Rodzicie zlekceważyli... kazdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie kiedy cos sie dzieje zlego i reaguje!! Sama mam 5 letnia corke z astma oskrzelowa wczoraj zglosilysmy sie na sor z powodu zapalenia oskrzwli i nasilajacego sie kaszlu z dusznoscia i kaszlem krtaniowym. Na dyzuze byla owa pani "doktor" ktorej bardzo sie nie podobalo ze zawracamy jej glowe tak pozno i ze powinnam malej dac 1000ml pulmikortu w domu!!! I czekac czy jej przejdzie czy nie!! Mi juz raz dziecko na rekach przestalo oddtchac i napewno nie bede dlugo czekac z takimi objawami bo krtan bardzi szybko postepuje.obrazona lekarka razu zastrzegla ze dziecko dostanie tylko pulmikort bo ona leczenia wczesniejszego jej nie zmieni (clacid). To w jaki sposob ona zajela sie dzieckiem wola o.pomste do nieba byla bezczelna i chamska. Wielokrotnie z corka tu bywalam ale pierwszy raz trafilam na ta babe i mam nadzieje ze ostatni. Skoro wybrala taki zawod wiedziala na co sie pisze i ze do leczenia dzieci! A ona robi to jakby ktos ja zmuszal ja nie oczekuje wiele od lekarza tylko zeby zaja sie odpowiednio dzieckiem i byl na tyle uprzejmy i kulturalny i qyjasnil wszystko rodzicom.
Rodzicie zlekceważyli... kazdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie kiedy cos sie dzieje zlego i reaguje!! Sama mam 5 letnia corke z astma oskrzelowa wczoraj zglosilysmy sie na sor z powodu zapalenia oskrzwli i nasilajacego sie kaszlu z dusznoscia i kaszlem krtaniowym. Na dyzuze byla owa pani "doktor" ktorej bardzo sie nie podobalo ze zawracamy jej glowe tak pozno i ze powinnam malej dac 1000ml pulmikortu w domu!!! I czekac czy jej przejdzie czy nie!! Mi juz raz dziecko na rekach przestalo oddtchac i napewno nie bede dlugo czekac z taki... rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 18:53
0
Na oddz SOR również nie ma podstaw do przyjęcia na oddzial pomimo powtarzających się krwotokach i czterech wezwaniach karetki tak jest na Krasnickiej
Avatar
Gość / 13 maja 2015 o 07:44
0
Lekarze lekceważą chorych i takie tragiczne skutki. Współczuję rodzicom, bardzo. Powinni tą lekarkę siłą doprowadzić na rozprawę i do paki!
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 21:30
0
Powiesił bym kurwe
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 18:42
0
konowaly dorabiaja sie na plecach tatusia i mamusi dyplomu lekarza,a same sie kur...wia.na studiach a potem są takie skutki ze nawet z grypy niepotrafią wyleczyc.....i tulko strajki i podwyzki.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 18:38
0
jak by to byla moja córka to bym jej łeb ukrencił bez wachania!i niezdazyla by do sprawy dozyc.a tak juz pewnie dawno zwiała zagranice.polskie prawo kaze tylko biedote a nowobogackich moze w du-pe pocałowac.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 17:45
0
Teraz jak pacjent trafia na SOR lub Odział Szpitalny to mu nie wolno umrzeć bo zaraz błąd lekarski, a może rodzice zawinili bo zlekceważykli pierwsze objawy i przyjechali z dzieckiem za pózno. Najlepiej osądzić lekarza a rodzice no cóż niewinni, zdaża sie ,ze nawet leku od gorączki nie podadzą dziecku bo sie boją albo nie wiedzą ile?
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 15:18
0
Gdyby ta lekarka ukradła batonik w sklepie za 1 zł, już by siedziała. POlska dzisiaj.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 12:43
0
Wy podłe.... nie skomentuję, DOPROWADZIĆ, ROZSTRZYGNĄĆ, UKARAĆ, 10 lat minimalnie i dożywotni ZAKAZ wykonywania takiej pracy.
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 11:35
0
Co to znaczy nie stawia się??? Sąd chyba posiada wszelakie instrumenty prawne aby doprowadzić przed swoje oblicze
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 1 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!